Әлжаппар Әбішевтің туғанына 100 жыл толуын дайындау және өткізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 26 қыркүйектегі N 846 Қаулысы
"Мерейтойлар мен атаулы күндерді мерекелеу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 28 қыркүйектегі N 1465 қаулысына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі  ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстанның халық жазушысы, көрнекті драматург Әлжаппар Әбішевтің туғанына 100 жыл толуын дайындау және өткізу жөніндегі іс-шаралар жоспары бекітілсін.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2007 жылғы 26 қыркүйектегі
N 846 қаулысымен
бекітілген
Әлжаппар Әбішевтің туғанына 100 жыл толуын дайындау және өткізу жөніндегі іс-шаралар жоспары
Р/с
N
Іс-шаралар атауы Жауапты
орындау-
шылар
Орын-
далу мер-
зімі
Қаржыла-
ндыру көздері
Болжам-
ды шы-
ғыстар
(мың
теңге)
1 2 3 4 5 6
1.
Әлжаппар Әбішевтің
таңдамалы шығарма-
лар жинағын шығару
Қазақстан
Республи-
касы Мәде-
ниет және ақпарат
министр-
лігі
2007
жыл
ішінде
017 "Әлеу-
меттік
маңызды
әдебиет"
республи-
лық бюд-
жеттік
бағдарла-
масы
1500,0
2.
Әлжаппар Әбішевтің
туғанына 100 жыл
толуына арналған
мерейтой
Қазақстан
Республи-
касы Мәде-
ниет және ақпарат
министр-
лігі
Алматы
қаласының
әкімі
2007
жыл
ішінде
011 "Әлеу-
меттік
маңызды
мәдени іс-
шаралар
өткізу"
республи-
калық бю-
джеттік
бағдарла-
масы,
Жергілікті бюджет
3000,0
1815,0
3.
Облыстық тарихи-
өлкетану мұражайы-
нда Әлжаппар Әбі-
шевтің туғанына
100 жыл толуына
арналған экспози-
циялар құру
Қарағанды
облысының
әкімі
2007
жыл
ішінде
Жергілікті
бюджет
200,0
4.
Әлжаппар Әбішевтің
пьесасы бойынша
С.Сейфуллин
атындағы облыстық
драма театрында
спектакль қою
Қарағанды
облысының
әкімі

О подготовке и проведении 100-летия со дня рождения Альжаппара Абишева
Постановление Правительства Республики Казахстан от 26 сентября 2007 года N 846
В соответствии с  постановлением Правительства Республики Казахстан от 28 сентября 1999 года N 1465 "О праздновании юбилеев и памятных дат" Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ :
1. Утвердить прилагаемый план мероприятий по подготовке и проведению 100-летия со дня рождения народного писателя Казахстана, видного драматурга Альжаппара Абишева.
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 26 сентября 2007 года N 846
План
мероприятий по подготовке и проведению 100-летия
со дня рождения народного писателя Казахстана,
видного драматурга Альжаппара Абишева
N
п/п
Наименование
мероприятия
Ответственные
исполнители
Срок
испол-
нения
Источники
финансирования
Предпола-
гаемые
расходы
в (тыс.
тенге)
1
2
3
4
5
6
1.
Издание
избранных
произведений
Альжаппара
Абишева
Министерство
культуры и
информации
Республики
Казахстан
В
течении
2007
года
Республиканская
бюджетная
программа
017 "Издание
социально-
значимых
видов
литературы"
1500,0
2.
Проведение
юбилейных
торжеств,
посвященных
100-летию со
дня рождения
Альжаппара
Абишева
Министерство
культуры и
информации
Республики
Казахстан,
аким города
Алматы
В
течении
2007
года
Республиканская
бюджетная
программа
011 "Проведение
социально-
значимых
культурных
мероприятий",
3000,0
Местный бюджет
1815,0
3.
Проведение в
областном
историко-крае-
ведческом
музее
экспозиций,
посвященных
100-летию
со дня
рождения
Альжаппара
Абишева
Аким
Карагандинской
области
В
течении
2007
года
Местный бюджет
200,0
4.
Постановка
в областном
драматическом
театре им.
С.Сейфуллина
спектакля
по пьесе
Альжаппара
Абишева
Аким
Карагандинской
области
В
течении