Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 22 маусымдағы N 607 және 2006 жылғы 21 сәуірдегі N 313 қаулыларына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 29 қазандағы N 1004 Қаулысы
"Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Қазақстан Республикасының Конституциялық заңына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 19 маусымдағы Конституциялық  заңын  іске асыру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі  ҚАУЛЫ ЕТЕДІ :
1. Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1) "Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 22 маусымдағы N 607  қаулысына  (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2005 ж., N 25, 311-құжат):
2-тармақ алынып тасталсын;
3 және 4-тармақтар алынып тасталсын;
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі туралы ережеде:
6-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"6. Министрліктің штат санының лимитін оның аумақтық органдары мен мемлекеттік мекемелерінің санын ескере отырып, Қазақстан Республикасының Үкіметі бекітеді. Министрліктің құрылымы мен штат санын Министрмен келісілгеннен кейін жауапты хатшы не жауапты хатшының өкілеттіктерін жүзеге асыратын лауазымды адам бекітеді.";
2-тарау мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Министрліктің функциялары мен құқықтары
12. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес:
1) Министрлік қолданыстағы заңнамаға және оған жүктелген міндеттерге сәйкес мынадай функцияларды жүзеге асырады:
қоғамдық тәртіпті, қоғамдық қауіпсіздікті сақтау және қылмысқа қарсы күрес саласындағы мемлекеттік саясатты жүргізуді қамтамасыз етеді;
қоғамдық тәртіпті сақтауды және қылмысқа қарсы күресті ұйымдастыруды жетілдіруге бағытталған шаралар әзірлейді;
қоғамдық тәртіпті сақтау, қоғамдық қауіпсіздік және қылмысқа қарсы күрес саласында мемлекеттік бағдарламалар әзірлейді;
Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметіне, мемлекеттік органдарға республикадағы қылмысқа қарсы күрестің, қоғамдық тәртіпті сақтау мен қоғамдық қауіпсіздікті қамтамасыз етудің жай-күйі туралы ақпарат береді;
мемлекеттік органдарды және өзге ұйымдардың қылмысқа, есірткі құралдарының, психотроптық заттардың, прекурсорлардың заңсыз айналымы мен олардың теріс пайдаланылуына қарсы күрес, құрамында есірткі бар өсімдіктерді анықтау және жою мәселелері жөніндегі қызметін, сондай-ақ есірткі құралдарын заңсыз тасымалдау арналарына тосқауыл қою, жол қозғалысы қауіпсіздігін, құқық бұзушылық пен қылмыстардың алдын алуды қамтамасыз ету жөніндегі басқа да іс-шараларды ведомствоаралық үйлестіруді жүзеге асырады;
халықаралық ынтымақтастықтың басым бағыттарын айқындайды;
қылмысқа қарсы күрес, қоғамдық тәртіпті сақтау және қоғамдық қауіпсіздікті қамтамасыз ету саласында және ішкі істер органдарының қарамағына жатқызылған өзге де мәселелер бойынша халықаралық ынтымақтастықты ұйымдастырады және жүзеге асырады;
ішкі істер органдарының жүйесінде бірыңғай мемлекеттік кадрлық саясатты іске асыруды қамтамасыз етеді;
криминалдық, әкімшілік полиция және ішкі істер, Ішкі әскерлер, әскери-тергеу органдары, әскери, арнайы полиция органдарының өзге де қызметтерінің және көліктегі ішкі істер органдары бөлімшелерінің қызметіне басшылықты жүзеге асырады;
криминалдық, әкімшілік полицияның және полицияның өзге қызметтерінің, сондай-ақ Iшкі әскерлер, әскери полиция және әскери-тергеу органдарының, арнайы полиция, көліктегі ішкі істер органдарының өзара іс-қимыл жасау тәртібін айқындайды;
Қазақстан Республикасы ішкі істер органдары мен бөлімшелерінің, Ішкі әскерлерінің, әскери полициясының, әскери-тергеу органдарының қызметін үйлестіру мен ведомстволық бақылауды жүзеге асырады;
өз құзыреті шегіндегі мәселелер бойынша жалпыреспубликалық және өңірлік жедел-іздестіру және алдын алу іс-шараларын өткізу бойынша ұйымдастыру басшылығын жүзеге асырады;
Қазақстан Республикасының аумағында немесе оның жекелеген жерлерінде төтенше және әскери жағдайды енгізген жағдайда, сондай-ақ төтенше жағдайларды жою жөніндегі іс-шараларды өткізу кезінде режимді қамтамасыз етуді ұйымдастырады;
авария, өрт, табиғи апат салдарын жою кезінде және басқа да төтенше жағдайлар кезінде қоғамдық тәртіпті сақтауды ұйымдастырады, қоғамдық қауіпсіздікті қамтамасыз етеді;
ішкі істер органдарында мемлекеттік құпияларды қорғауды, қоғамдық тәртіпті, қоғамдық қауіпсіздікті сақтау және қылмысқа қарсы күрес саласында құпиялық режимнің сақталуын ведомстволық бақылауды қамтамасыз етеді;
өз құзыретіндегі мәселелер бойынша нормативтік құқықтық актілер мен нормативтік құжаттар әзірлейді және бекітеді;
ішкі істер органдарының жүйесін құқықтық қамтамасыз етуді жүзеге асырады;
режимдік және ерекше күзетілетін объектілерде полиция органдары бөлімшелерінің қызметін қамтамасыз етеді;
азаматтарды бақылау және қадағалау функцияларына байланысты емес қоғамдық тәртіпті қамтамасыз ету жөніндегі іс-шараларға тарту тәртібін, нысандарын және түрлерін айқындайды;
қоғамдық тәртіпті қамтамасыз етуге қатысатын азаматтар үшін куәлік үлгісі мен эмблема белгісін бекітеді;
көлік құралдарының жекелеген түрлерін мемлекеттік тіркеу мен есепке алу тәртібін, оларды мемлекеттік техникалық қарауды, оларды пайдаланатын, соның ішінде сенімхатпен пайдаланатын адамдарды тіркеу және есепке алу, басқару құқығына емтихан қабылдау мен куәлік беру тәртібін айқындайды, көлік құралдарының жекелеген түрлерінің жол қозғалысына қатысуына рұқсат беруді жүргізеді және оларды басқару құқығын ұсынады;
мемлекеттік тіркеу нөмірлері белгілерінің, көлік құралдары мен тіркемелерді тіркеу туралы куәліктердің, жүргізуші куәліктерінің және көлік құралдары мен жүргізушілерге жол қозғалысына қатысуға рұқсат беруге қажетті басқа да арнайы өнім үлгілерін бекітеді;
көлік құралдарын жүргізушілерді даярлау тәртібін айқындайды;
Министрлік жүйесінің өзіндік қауіпсіздігін, ішкі істер органдарында сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимылды, олардың қызметінде заңдылықты сақтауды қамтамасыз етеді;
ішкі істер органдарының және Ішкі әскерлердің арнайы мақсаттағы бөлімшелеріне басшылық жасайды;
арнайы және әскери тасымалдауларды ұйымдастырады;
ішкі істер органдарының жұмылдыру даярлығы, бейбіт және соғыс уақытында төтенше жағдайлар туындаған жағдайда олардың жұмысының орнықтылығын арттыру, ішкі істер органдарының арнаулы бөлімшелерінің толық және уақтылы жұмылдыруына ұдайы дайындығын қамтамасыз ету жөнінде шаралар әзірлейді;
қоғамдық тәртіпті сақтау және қылмысқа қарсы күрес саласында республикалық ақпараттық жүйені құруды және оның жұмыс істеуін қамтамасыз етеді;
денсаулық сақтауды мемлекеттік басқару органдарына нашақорлықпен және уытқұмарлықпен ауыратын адамдарға медициналық-әлеуметтік көмекті және көмек көрсету кезінде азаматтардың құқықтары мен бостандықтарына кепілдікті қамтамасыз етуді ұйымдастыруда жәрдем көрсетеді;
өзге де мемлекеттік органдармен бірлесіп, есірткі құралдарының, психотроптық заттардың, прекурсорлардың заңсыз айналымы мен олардың теріс пайдалануына қарсы күрес саласындағы жұмысқа арналған мамандарды, сондай-ақ есірткі құралдары мен психотроптық заттарды тұтынатын және тұтынуға әуес адамдарды профилактикалауды, емдеуді, әлеуметтік оңалтуды ұйымдастыру саласындағы мамандарды оқытуды және біліктілігін арттыруды ұйымдастырады және үйлестіреді;
Біріккен Ұлттар Ұйымының Есірткіні бақылау жөніндегі халықаралық комитетінің Қазақстан Республикасы үшін халықаралық квоталар бекітуі үшін Қазақстан Республикасының есірткі құралдарына, психотроптық заттарға және прекурсорларға қажеттілік нормалары бойынша Қазақстан Республикасының Үкіметіне ұсыныстар береді;
аумақтық ішкі істер, Ішкі әскерлер органдары басшыларының және ұйым басшыларының кәсіби құзыретін аттестаттауды өткізеді;
ішкі істер органдарының жүйесі үшін кадр даярлауды және оқытуды ұйымдастырады;
лауазымдар санаты бойынша үлгі біліктілік талаптарын, ішкі істер органдары қызметкерлері мен қызметшілерінің жүктеме көлемінің нормативтерін бекітеді және олардың деңгейін айқындайды;
қоғамдық тәртіпті, қоғамдық қауіпсіздікті сақтау және қылмысқа қарсы күрес саласында ведомстволық ғылымды дамытуды қамтамасыз етеді және ғылыми қызметті үйлестіреді;
ішкі істер органдарында іс қағаздарының бірыңғай мемлекеттік жүйесінің қолданылуын қамтамасыз етеді;
ішкі істер органдарының қаржылық, материалдық-техникалық және медициналық қамтамасыз етілуін, сондай-ақ олардың жарақталуын ұйымдастырады;
министрліктің соттағы, өзге де мемлекеттік органдардағы мүдделерін қорғауды және осы жұмысты жергілікті жерлерде үйлестіруді қамтамасыз етеді;

О внесении изменений и дополнений в постановления Правительства Республики Казахстан от 22 июня 2005 года N 607 и от 21 апреля 2006 года N 313
Постановление Правительства Республики Казахстан от 29 октября 2007 года N 1004
В целях реализации  Конституционного Закона  Республики Казахстан от 19 июня 2007 года "О внесении изменений и дополнений в Конституционный закон Республики Казахстан "О Правительстве Республики Казахстан" Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в некоторые решения Правительства Республики Казахстан следующие изменения и дополнения:
1) в  постановлении  Правительства Республики Казахстан от 22 июня 2005 года N 607 "Вопросы Министерства внутренних дел Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2005 г., N 25, ст. 311) пункт 2 исключить;
пункты 3 и 4 исключить;
в  Положении  о Министерстве внутренних дел Республики Казахстан, утвержденном указанным постановлением:
пункт 6 изложить в следующей редакции:
"6. Лимит штатной численности Министерства с учетом численности его территориальных органов и государственных учреждений утверждается Правительством Республики Казахстан. Структура и штатная численность Министерства утверждается ответственным секретарем после согласования с Министром либо должностным лицом, осуществляющим полномочия ответственного секретаря.";
главу 2 изложить в следующей редакции:
"2. Функции и права Министерства
12. В соответствии с законодательством Республики Казахстан:
1) Министерство в соответствии с действующим законодательством и возложенными на него задачами выполняет следующие функции:
обеспечивает проведение государственной политики в области охраны общественного порядка, общественной безопасности и борьбы с преступностью;
разрабатывает меры, направленные на совершенствование организации охраны общественного порядка и борьбы с преступностью;
разрабатывает государственные программы в области охраны общественного порядка, общественной безопасности и борьбы с преступностью;
информирует Президента и Правительство Республики Казахстан, государственные органы о состоянии борьбы с преступностью, охраны общественного порядка и обеспечения общественной безопасности в республике;
осуществляет межведомственную координацию деятельности государственных и иных организаций по вопросам борьбы с преступностью, незаконного оборота наркотических средств, психотропных веществ, прекурсоров и злоупотребления ими, выявления и уничтожения зарослей наркосодержащих растений, а также других мероприятий по перекрытию каналов незаконной транспортировки наркотических средств, обеспечения безопасности дорожного движения, профилактики правонарушений и преступлений;
определяет приоритетные направления международного сотрудничества;
организует и осуществляет международное сотрудничество в сфере борьбы с преступностью, охраны общественного порядка и обеспечения общественной безопасности, и по иным вопросам, отнесенным к ведению органов внутренних дел;
обеспечивает реализацию единой государственной кадровой политики в системе органов внутренних дел;
осуществляет руководство деятельностью криминальной, административной полиции и иных служб органов внутренних дел, Внутренних войск, военно-следственных органов, военной, специальной полиции и подразделений органов внутренних дел на транспорте;
определяет порядок взаимодействия криминальной, административной полиции и иных служб полиции, а также Внутренних войск, военной полиции и военно-следственных органов, специальной полиции, органов внутренних дел на транспорте;
осуществляет координацию и ведомственный контроль деятельности органов и подразделений внутренних дел Республики Казахстан, Внутренних войск, военной полиции, военно-следственных органов;
осуществляет организационное руководство по проведению общереспубликанских и региональных оперативно-розыскных и профилактических мероприятий по вопросам своей компетенции;
организует обеспечение режима чрезвычайного и военного положения, в случае их введения на территории Республики Казахстан или в отдельных ее местностях, а также при проведении мероприятий по ликвидации чрезвычайных ситуаций;
организует охрану общественного порядка, обеспечивает общественную безопасность при ликвидации последствий аварий, пожаров, стихийных бедствий и при других чрезвычайных ситуациях;
обеспечивает защиту государственных секретов, ведомственный контроль за соблюдением режима секретности в области охраны общественного порядка, общественной безопасности и борьбы с преступностью в органах внутренних дел;
разрабатывает и утверждает нормативные правовые акты и нормативные документы по вопросам своей компетенции;
осуществляет правовое обеспечение системы органов внутренних дел;
обеспечивает деятельность подразделений органов полиции на режимных и особо охраняемых объектах;
определяет порядок, формы и виды привлечения граждан к мероприятиям по обеспечению общественного порядка, не связанным с контрольными и надзорными функциями;
утверждает образец удостоверения и символику эмблемы для граждан, участвующих в обеспечении общественного порядка;
определяет порядок государственной регистрации и учета отдельных видов транспортных средств, проведения их государственного технического осмотра, регистрации и учета лиц, пользующихся ими, в том числе по доверенности, приема экзаменов и выдачи удостоверений на право управления, производит допуск к участию в дорожном движении отдельных видов транспортных средств и предоставляет право на управление ими;
утверждает образцы государственных регистрационных номерных знаков, свидетельств о регистрации транспортных средств и прицепов, водительских удостоверений и другой специальной продукции, необходимой для допуска транспортных средств и водителей к участию в дорожном движении;
определяет порядок подготовки водителей транспортных средств;
обеспечивает собственную безопасность системы Министерства, противодействие коррупции в органах внутренних дел, соблюдение законности в их деятельности;
осуществляет руководство подразделениями специального назначения органов внутренних дел и Внутренних войск;
организует специальные и военные перевозки;
разрабатывает меры по мобилизационной подготовке органов внутренних дел, повышению устойчивости их работы при возникновении чрезвычайных ситуаций в мирное и военное время, обеспечению постоянной готовности к полной и своевременной мобилизации специальных подразделений органов внутренних дел;
обеспечивает создание и функционирование республиканской информационной системы в области охраны общественного порядка и борьбы с преступностью;
оказывает содействие органам государственного управления здравоохранением в организации медико-социальной помощи лицам, больным наркоманией и токсикоманией, и обеспечивать гарантии прав и свобод граждан при ее оказании;
организовывает совместно с иными государственными органами, координирует обучение и повышение квалификации специалистов для работы в сфере оборота наркотических средств, психотропных веществ, прекурсоров и противодействия их незаконному обороту и злоупотреблению ими, а также специалистов в сфере организации профилактики, лечения, социальной реабилитации лиц, употребляющих и склонных к употреблению наркотических средств и психотропных веществ;
представляет Правительству Республики Казахстан предложения по нормам потребности Республики Казахстан в наркотических средствах, психотропных веществах и прекурсорах для утверждения международных квот для Республики Казахстан Международным комитетом Организации Объединенных Наций по контролю над наркотиками;
проводит аттестацию на профессиональную компетенцию руководителей территориальных органов внутренних дел, Внутренних войск и руководителей организаций;
организует подготовку и обучение кадров для системы органов внутренних дел;
утверждает типовые квалификационные требования по категориям должностей, нормативы объема нагрузки сотрудников и служащих органов внутренних дел и определяет их уровень;
обеспечивает развитие ведомственной науки и координирует научную деятельность в области охраны общественного порядка, общественной безопасности и борьбы с преступностью;
обеспечивает функционирование единой государственной системы делопроизводства в органах внутренних дел;
организует финансовое, материально-техническое и медицинское обеспечение органов внутренних дел, а также их оснащение;
обеспечивает защиту интересов министерства в судах, иных государственных органах и координацию этой работы на местах;

13. Министрліктің оған жүктелген міндеттерді іске асыру және өзінің функцияларын жүзеге асыру үшін заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) өз құзыреті шегінде орындалуы міндетті нормативтік құқықтық актілерді шығаруға;
2) заңнамада белгіленген тәртіппен мемлекеттік органдардан, ұйымдардан, олардың лауазымды адамдарынан қажетті ақпарат пен материалдар сұратуға және алуға;
3) қолданыстағы заңнамалық актілерге сәйкес өзге де құқықтарды жүзеге асыруға құқығы бар.";
19-тармақта:
3) тармақша алынып тасталсын;
6) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"6) заңнамаға сәйкес еңбек қатынастары мәселелері құзыретіне жатқызылған қызметкерлерді қызметтерге тағайындайды және қызметтерден босатады;";
9) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"9) еңбек қатынастары мәселелері құзыретіне жатқызылған қызметкерлерге заңнамада белгіленген тәртіппен көтермелеу шараларын және тәртіптік жаза қолданады;";
10) тармақша алынып тасталсын;
мынадай мазмұндағы 19-1 және 19-2-тармақтармен толықтырылсын:
"19-1. Жауапты хатшы не жауапты хатшының өкілеттіктерін жүзеге асыратын лауазымды адам:
1) Министр қалыптастыратын саясатты қамтамасыз етеді, оның актілері мен тапсырмаларын орындайды;
2) Министрлік аппаратына басшылық жасауды жүзеге асырады: оның бөлімшелерінің жұмысын ұйымдастырады, үйлестіреді және бақылайды;
3) Министрлік қызметінде ақпараттық-талдамалық, ұйымдастыру-құқықтық, материалдық-техникалық және қаржылық қамтамасыз етуді ұйымдастырады;
4) Министрмен келісілгеннен кейін Министрліктің, ведомстволардың, сондай-ақ аумақтық бөлімшелердің Қазақстан Республикасы Үкіметі бекіткен Министрліктің штат саны лимиті шегінде құрылымы мен штат санын бекітеді;
5) Министрмен келісілгеннен кейін Министрліктің құрылымдық бөлімшелері мен оның аумақтық бөлімшелерінің ережелерін бекітеді;
6) Министрліктің тәртіптік, аттестаттау және конкурстық комиссияларының қызметіне жалпы басшылықты жүзеге асырады, орындаушылық және еңбек тәртібінің сақталуын, кадр қызметінің жұмысын және құжат айналымының ұйымдастырылуын бақылайды;
7) Министрліктің қызметін қамтамасыз ету және өзіне жүктелген міндеттерді орындау мақсатында мемлекеттік сатып алуды жүргізуді ұйымдастырады;
8) Министрмен келісілгеннен кейін Министрлік департаменттері мен басқармалары басшыларын, Министрліктің аумақтық бөлімшелері басшылары мен олардың орынбасарларын қызметтерге тағайындайды және қызметтерден босатады;
9) ведомостволардың басшыларын тағайындау үшін ұсынылатын ведомостволар басшыларының орынбасарларын тағайындауды Министрмен келіседі;

13. Министерство для реализации возложенных на него задач и осуществления своих функций имеет право в установленном законодательном порядке:
1) принимать обязательные для исполнения нормативные правовые акты в пределах своей компетенции;
2) запрашивать и получать в установленном законодательством порядке от государственных органов, организаций, их должностных лиц необходимую информацию и материалы;
3) осуществлять иные права предусмотренные действующими законодательными актами.";
в пункте 19:
подпункт 3) исключить;
подпункт 6) изложить в следующей редакции:
"6) в соответствии с законодательством назначает и освобождает от должностей работников, вопросы трудовых отношений которых отнесены к его компетенции;";
подпункт 9) изложить в следующей редакции:
"9) в установленном законодательством порядке налагает дисциплинарные взыскания и применяет меры поощрения на работников, вопросы трудовых отношений которых отнесены к его компетенции;";
подпункт 10) исключить;
дополнить пунктами 19-1 и 19-2 следующего содержания:
"19-1. Ответственный секретарь либо должностное лицо, осуществляющее полномочия ответственного секретаря:
1) обеспечивает реализацию политики, формируемой Министром, выполняет его акты и поручения;
2) осуществляет руководство аппаратом Министерства: организует, координирует и контролирует работу его подразделений;
3) организует информационно-аналитическое, организационно-правовое, материально-техническое и финансовое обеспечение деятельности Министерства;
4) после согласования с Министром утверждает структуру и штатную численность Министерства, ведомств, а также территориальных органов в пределах лимита штатной численности Министерства, утвержденного Правительством;
5) после согласования с Министром утверждает положения о структурных подразделениях Министерства и его территориальных подразделениях;
6) осуществляет общее руководство деятельностью дисциплинарной, аттестационной и конкурсной комиссий Министерства, контролирует соблюдение исполнительской и трудовой дисциплины, работу кадровой службы и организацию документооборота;
7) в целях обеспечения деятельности Министерства и выполнения возложенных на него задач организует проведение государственных закупок;
8) после согласования с Министром назначает на должности и освобождает от должностей руководителей департаментов и управлений Министерства, руководителей и заместителей руководителей территориальных подразделений Министерства;
9) согласовывает назначение Министром заместителей руководителей ведомств, представляемых для назначения руководителями ведомств;

10) еңбек қатынастары мәселелері жоғары тұрған мемлекеттік органдар мен лауазымды адамдардың құзыретіне жатқызылған қызметкерлерді қоспағанда, Министрліктің қызметкерлерін қызметтерге тағайындайды және қызметтерден босатады;
11) Министрдің келісімі бойынша Министрліктің қызметкерлерін іссапарларға жіберу, демалыстар беру, материалдық көмек көрсету, даярлау (қайта даярлау), олардың біліктілігін арттыру, көтермелеу, үстемеақылар төлеу және сыйлықақылар беру мәселелерін шешеді;
12) Министрдің келісімі бойынша еңбек қатынастары мәселелері жоғары тұрған мемлекеттік органдар мен лауазымды тұлғалардың құзыретіне жатқызылған қызметкерлерді қоспағанда, Министрліктің қызметкерлерін тәртіптік жауапкершілікке тарту мәселелерін шешеді;
13) Қазақстан Республиканың Президенті, Үкіметі, Министр бекітетін Министрліктің стратегиялық және бағдарламалық құжаттарын әзірлеуді қамтамасыз етеді;
14) жыл сайын Министрліктің жұмыс жоспары мен оның қызметінің нәтижелері туралы есепті әзірлейді және Министрге бекітуге ұсынады;
15) Министрліктің бюджеттік өтінімін дайындауды, Республикалық бюджет комиссиясының қарауына енгізетін Министрге бюджеттік өнімнің ұсынылуын, сондай-ақ бюджеттік үдерістің өзге де рәсімдерінің орындалуын қамтамасыз етеді;
16) Министрліктің қаржыландыру жоспарын және оның қаржылық есебін әзірлейді және Министрмен келісілгеннен кейін бекітеді;
17) мемлекеттік қызметтер көрсету регламенттері мен стандарттарын әзірлеуді ұйымдастырады;
18) Министрліктің құзыреті шегіндегі нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлеуді ұйымдастырады;
19) Министрлікке келісуге келіп түскен нормативтік құқықтық актілердің жобалары бойынша қорытындылар дайындауды ұйымдастырады;
20) мемлекеттік органдармен және өзге де ұйымдармен өзара қарым-қатынаста өз өкілеттігі шегінде Министрліктің атынан өкілдік етеді;
21) Қазақстан Республикасының заңдарында және Қазақстан Республикасы Президентінің актілерінде жауапты хатшыға жүктелген өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.
19-2. Өзіне жүктелген міндеттерді орындау үшін жауапты хатшы немесе жауапты хатшының өкілеттігін жүзеге асыратын лауазымды тұлға:
1) Министрлік аппаратының қызметкерлеріне орындалуы міндетті тапсырмалар беруге;
2) жауапты хатшының құзыретіне жатқызылған мәселелерді шешу үшін қажетті ақпаратты, құжаттар мен материалдарды өзге мемлекеттік органдар мен лауазымды тұлғалардан сұратуға және алуға;
3) жеке қолданыстағы құқықтық актілерді қабылдауға құқылы.";
2) "Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 21 сәуірдегі N 313  қаулысында  (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2006 ж., N 14, 136-құжат):

10) назначает на должности и освобождает от должностей работников Министерства, за исключением работников, вопросы трудовых отношений которых отнесены к компетенции вышестоящих государственных органов и должностных лиц;
11) по согласованию с Министром решает вопросы командирования, предоставления отпусков, оказания материальной помощи, подготовки (переподготовки), повышения квалификации, поощрения, выплаты надбавок и премирования работников Министерства;
12) по согласованию с Министром решает вопросы дисциплинарной ответственности работников Министерства, за исключением работников, вопросы трудовых отношений которых отнесены к компетенции вышестоящих государственных органов и должностных лиц;
13) обеспечивает разработку стратегических и программных документов Министерства, утверждаемых Президентом Республики, Правительством Республики и Министром;
14) обеспечивает разработку и представляет на утверждение Министру ежегодный план работы Министерства и ежегодный отчет о результатах его деятельности;
15) обеспечивает подготовку бюджетной заявки Министерства, представление бюджетной заявки Министру, который вносит ее на рассмотрение Республиканской бюджетной комиссии, а также выполнение иных процедур бюджетного процесса;
16) обеспечивает разработку и утверждает после согласования с Министром планы финансирования Министерства и его финансовую отчетность;
17) организует разработку регламентов и стандартов оказания государственных услуг;
18) организует разработку проектов нормативных правовых актов в пределах компетенции Министерства;
19) организует подготовку заключений по проектам нормативных правовых актов, поступивших на согласование в Министерство;
20) представляет Министерство во взаимоотношениях с государственными органами и иными организациями в пределах своих полномочий;
21) осуществляет иные полномочия, возложенные законами Республики Казахстан и актами Президента Республики Казахстан на ответственного секретаря.
19-2. Для выполнения возложенных на него обязанностей ответственный секретарь либо должностное лицо, осуществляющее полномочия ответственного секретаря, вправе:
1) давать обязательные к исполнению поручения работникам аппарата Министерства;
2) запрашивать и получать от иных государственных органов и должностных лиц информацию, документы и материалы, необходимые для решения вопросов, отнесенных к компетенции ответственного секретаря;
3) принимать правовые акты индивидуального применения.".
2) в  постановлении  Правительства Республики Казахстан от 21 апреля 2006 года N 313 "О некоторых вопросах Министерства внутренних дел Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2006 г., N 14, ст. 136):

2 және 3-тармақтар алынып тасталсын.
2. Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрлігі осы қаулыдан туындайтын шараларды қабылдасын.
3. Осы қаулы:
1) осы қаулыға қол қойылған күнінен бастап отыз күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізілетін 1-тармағының 1) тармақшасының және 2) тармақшасының үшінші абзацын;
2) жауапты хатшының өкілеттіктерін жүзеге асыратын лауазымды тұлға анықталған күнінен бастап қолданысқа енгізілетін осы қаулының 1-тармағы 1) тармақшасының тоғызыншы, оныншы, он бірінші, он екінші, он үшінші, он төртінші, он бесінші, он алтыншы және он жетінші абзацтарында көрсетілген Министрдің және жауапты хатшының өкілеттіктерін қоспағанда, қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі

пункты 2 и 3 исключить.
2. Министерству внутренних дел Республики Казахстан принять меры, вытекающие из настоящего постановления.
3. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания, за исключением:
1) абзаца третьего подпункта 1) и подпункта 2) пункта 1, которые вводятся в действие по истечении тридцати календарных дней со дня подписания настоящего постановления;
2) полномочий Министра и ответственного секретаря, указанных в абзацах девятом, десятом, одиннадцатом, двенадцатом, тринадцатом, четырнадцатом, пятнадцатом, шестнадцатом, семнадцатом подпункта 1) пункта 1 настоящего постановления, которые вводятся в действие со дня определения должностного лица, осуществляющего полномочия ответственного секретаря.
Премьер-Министр
Республики Казахстан