"Қазақстан Республикасы Президентінің 2005 жылғы 25 қаңтардағы N 1513 Жарлығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасының Президенті Жарлығының жобасы туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 29 қарашадағы N 1145 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі  ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
"Қазақстан Республикасы Президентінің 2005 жылғы 25 қаңтардағы N 1513 Жарлығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасының Президенті Жарлығының жобасы Қазақстан Республикасы Президентінің қарауына енгізілсін.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Президентінің
Жарлығы
Қазақстан Республикасы Президентінің 2005 жылғы 25 қаңтардағы N 1513 Жарлығына өзгерістер енгізу туралы
Елдің әлеуметтік-экономикалық дамуы мен қауіпсіздігінің міндеттерін шешуде ғарыш технологиялары мен техникасының үлесін күшейту мақсатында  ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:
1. "2005 - 2007 жылдарға арналған Қазақстан Республикасында ғарыш қызметін дамыту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2005 жылғы 25 қаңтардағы N 1513  Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2005 ж., N 1, 1-құжат) мынадай өзгерістер енгізілсін:
аталған Жарлықпен бекітілген "2005 - 2007 жылдарға арналған Қазақстан Республикасында ғарыш қызметін дамыту" мемлекеттік бағдарламасында:
"Бағдарламаның паспорты" деген 1-бөлімде:
"Міндеттері" деген кіші бөлімнің үшінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"Халықаралық ғарыш станциясының бортында оларды іске асыру үшін Қазақстан Республикасының ғылыми зерттеулері мен эксперименттерінің бағдарламасы бойынша жұмыстар жүргізу";
"Қажетті ресурстар және оларды қаржыландыру көздері" деген кіші бөлімде:
бірінші абзацтағы "62768,72" деген сандар "44364,75" деген сандармен ауыстырылсын;
екінші абзацтағы "62468,72" деген сандар "44064,75" деген сандармен ауыстырылсын;
бесінші абзац алып тасталсын;
"Күтілетін нәтижелер" деген кіші бөлімде:
2) тармақшаның бесінші абзацы алып тасталсын;
3) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"3) Халықаралық ғарыш станциясының бортында оларды іске асыру үшін Қазақстан Республикасының ғылыми зерттеулері мен эксперименттерінің бағдарламасы бойынша жұмыстар жүргізілетін болады";
"Кіріспе" деген 2-бөлімнің жиырма үшінші абзацы алып тасталсын;
"Бағдарламаның мақсаты мен міндеттері" деген 4-бөлімнің бесінші абзацы алып тасталсын;
"Бағдарламаның негізгі бағыттары мен іске асыру тетігі" деген 5-бөлімнің "Бағдарламаның негізгі бағыттары" деген 5.1-кіші бөлімде:
5.1.2 - тармақтың бесінші абзацы алып тасталсын;
5.1.3 - тармақтың бірінші абзацы жаңа редакцияда жазылсын:
"5.1.3. Халықаралық ғарыш станциясының бортында оларды іске асыру үшін Қазақстан Республикасының ғылыми зерттеулері мен эксперименттерінің бағдарламасы бойынша жұмыстар жүргізу:";
екінші, төртінші, бесінші, алтыншы абзацтар мынадай редакцияда жазылсын:
"қатты және сұйық күйіндегі металл қорытпаларында термодиффузияны зерделеуді;
жоғары организмдер геніне ғарыштық ұшыру жағдайына ұқсас факторлар әсерінің молекулярлық-биологиялық тетіктерін зерттеуді және ауыл шаруашылығы дақылдарының бастапқы төзімді желілерін құруды;
жоғары күш түсуі жағдайында адамды қорғаудың химиялық, биохимиялық және психофизиологиялық әдістерін әзірлеуді;
адам организмінің бейімделу мүмкіндіктерін арттыратын, бағытталған медициналық-биологиялық қасиеттері бар биологиялық белсенді қоспалар мен мамандандырылған өнімдер әзірлеуді;";

О проекте Указа Президента Республики Казахстан "О внесении изменений в Указ Президента Республики Казахстан от 25 января 2005 года N 1513"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 29 ноября 2007 года N 1145
Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ :
внести на рассмотрение Президента Республики Казахстан проект Указа Президента Республики Казахстан "О внесении изменений в Указ Президента Республики Казахстан Республики Казахстан от 25 января 2005 года N 1513".
Премьер-Министр
Республики Казахстан
О внесении изменений в Указ Президента Республики Казахстан
от 25 января 2005 года N 1513
В целях усиления вклада космических технологий и техники в решение задач социально-экономического развития и безопасности страны  ПОСТАНОВЛЯЮ :
1. Внести в  Указ  Президента Республики Казахстан от 25 января 2005 года N 1513 "О развитии космической деятельности в Республике Казахстан на 2005-2007 годы" (САПП Республики Казахстан, 2005 г., N 1, ст. 1) следующие изменения:
в Государственной программе "Развитие космической деятельности в Республике Казахстан на 2005-2007 годы", утвержденной названным Указом:
в разделе 1. "Паспорт программы":
абзац третий подраздела "Задачи" изложить в следующей редакции:
"проведение работ по программе научных исследований и экспериментов Республики Казахстан для их реализации на борту Международной космической станции";
в подразделе "Необходимые ресурсы и источники финансирования":
в абзаце первом цифры "62768,72" заменить цифрами "44364,75";
в абзаце втором цифры "62468,72" заменить цифрами "44064,75";
абзац пятый исключить;
в подразделе "Ожидаемые результаты":
абзац пятый подпункта 2) исключить;
подпункт 3) изложить в следующей редакции:
"3) будут проведены работы по программе научных исследований и экспериментов Республики Казахстан для их реализации на борту Международной космической станции";
абзац двадцать третий раздела 2. "Введение" исключить;
абзац пятый раздела 4. "Цель и задачи программы" исключить;
в подразделе 5.1. "Основные направления Программы" раздела 5. "Основные направления и механизм реализации Программы":
абзац пятый пункта 5.1.2. исключить;
абзац первый пункта 5.1.3. изложить в новой редакции:
"5.1.3. Проведение работ по программе научных исследований и экспериментов Республики Казахстан для их реализации на борту Международной космической станции предусматривает:";
абзацы второй, четвертый, пятый, шестой изложить в следующей редакции:
"изучение термодиффузии в металлических сплавах в твердом и жидком состоянии;
исследование молекулярно-биологических механизмов воздействия факторов, имитирующих условия космического полета, на гены высших организмов и создание исходных устойчивых линий сельскохозяйственных культур;
разработку химических, биохимических и психофизиологических методов защиты человека в условиях повышенных перегрузок;
разработку биологически активных добавок и специализированных продуктов с направленными медико-биологическими свойствами, повышающими адаптационные возможности организма человека;";

"Бағдарламаны іске асыру тетіктері" деген 5.2-кіші бөлімнің оныншы абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"Халықаралық ғарыш станциясының бортында оларды іске асыру үшін іргелі және қолданбалы ғылыми зерттеулер мен эксперименттер жүргізуді ұйымдастыру";
"Қажетті ресурстар және оларды қаржыландыру көздері" деген 6-бөлімде:
кестеде:
реттік нөмірі 2-жолдағы "49075,02" деген сандар "30670,598" деген сандармен ауыстырылсын;
реттік нөмірі 3-жолдағы "600,00" деген сандар "600,452" деген сандармен ауыстырылсын;
"Барлығы" деген жолдағы "62468,72" деген сандар "44064,75" деген сандармен ауыстырылсын;
бірінші абзацтағы "62768,72" деген сандар "44364,75" деген сандармен ауыстырылсын;
екінші абзацтағы "62468,72" деген сандар "14861,2" деген сандармен ауыстырылсын;
алтыншы абзац алып тасталсын;
"Бағдарламаны іске асырудан күтілетін нәтижелер" деген 7-бөлімдегі жиырма алтыншы абзац алып тасталсын.
2. Қазақстан Республикасының Үкіметі өз актілерін осы Жарлыққа сәйкес келтірсін.
3. Осы Жарлық қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті

абзац десятый подраздела 5.2. "Механизмы реализации Программы" изложить в следующей редакции:
"организация проведения фундаментальных и прикладных научных исследований и экспериментов для их реализации на борту Международной космической станции";
в разделе 6. "Необходимые ресурсы и источники их финансирования":
в таблице:
в строке, порядковый номер 2 цифры "49075,02" заменить цифрами "30670,598";
в строке, порядковый номер 3 цифры "600,00" заменить цифрами "600,452";
в строке "Итого" цифры "62468,72" заменить цифрами "44064,75";
в абзаце первом цифры "62768,72" заменить цифрами "44364,75";
в абзаце втором цифры "62468,72" заменить цифрами "14861,2";
абзац шестой исключить;
абзац двадцать шестой раздела 7. "Ожидаемые результаты от реализации Программы" исключить.
2. Правительству Республики Казахстан привести свои акты в соответствие с настоящим Указом.
3. Настоящий Указ вводится в действие со дня подписания.
Президент
Республики Казахстан