Қазақстан Республикасында жол қозғалысы қауіпсіздігін қамтамасыз ету жөніндегі 2008-2010 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 11 желтоқсандағы N 1213 Қаулысы
"Мемлекет басшысының 2005-2007 жылдардағы Қазақстан халқына жыл сайынғы жолдауларын іске асыру жөніндегі негізгі бағыттардың (іс-шаралардың) жалпыұлттық жоспарын және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007-2009 жылдарға арналған бағдарламасын орындау жөніндегі іс-шаралар жоспарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 20 сәуірдегі N 319 қаулысын орындау үшін және жол қозғалысы қауіпсіздігін қамтамасыз ету жүйесінің тиімділігін арттыру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі  ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасында жол қозғалысы қауіпсіздігін қамтамасыз етудің 2008-2010 жылдарға арналған іс-шаралар жоспары (бұдан әрі - Жоспар) бекітілсін.
2. Орталық және жергілікті атқарушы органдар:
1) Жоспарды іске асыру жөнінде шаралар қабылдасын;
2) жыл сайын 10 қаңтарға және 10 шілдеге Жоспардың орындалу барысы туралы ақпаратты Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігіне ұсынсын.
3. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі жыл сайын 25 қаңтарға және 25 шілдеге Жоспардың орындалу барысы туралы жиынтық ақпаратты Қазақстан Республикасының Үкіметіне ұсынсын.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Кеңсесіне жүктелсін.
5. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2007 жылғы 11 желтоқсандағы
N 1213 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасында жол қозғалысы қауіпсіздігін қамтамасыз ету жөніндегі 2008-2010 жылдарға арналған
іс-шаралар жоспары
Р/с
N
Іс-шара Аяқталу
нысаны
Орын-
дауға
жауап-
ты
Орын-
дау
мер-
зімі
Болжа-
натын
шығыс-
тар
(млн.
теңге)
Қар-
жылан
-дыру
көзі
1 2 3 4 5 6 7
1. Жол қозғалысына қатысушылардың құқықтық санасын арттыру
және қауіпті мінез-құлқын ескерту
1.1
Жол қозғалысына
қатысуға жүргізу-
шілерді дайындау
мен рұқсат беру
жүйесін норматив-
тік-құқықтық
реттеуді және
әдістемелік
қамтамасыз етуді
жетілдіруді
жүзеге асыру.
Үкімет-
ке есеп
ІІМ
(жинақ-
тау),
БҒМ,
ККМ
2008
жылғы
4-тоқ-
сан
талап
етілмей-
ді
1.2
"Назар аударыңыз,
балалар", "Авто-
бус", "Қауіпсіз
жол" және т.б.
жедел-алдын алу
іс-шараларын
ұйымдастыру және өткізу.
Үкімет-
ке есеп
ІІМ
(жинақ-
тау),
ККМ,
БҒМ,
МАМ,
облыс-
тардың,
Астана,
Алматы
қалала-
рының
әкімде-
рі
2008-
2010
жылдар
талап
етілмей-
ді
1.3
Жол қозғалысы
қауіпсіздігін
қамтамасыз ету
мәселелері бойын-
ша әлеуметтік
роликтерді жасау
және олардың
орталық, респуб-
ликалық телеарна-
лардағы прокатын қамтамасыз ету.
респуб-
ликалық
бюджет
комис-
сиясына
бюджет-
тік
өтінім
ІІМ
(жинақ-
тау),
МАМ
2008
жылғы
2-тоқ-
сан
талап
етілмей-
ді
1.4
Жол қозғалысы
қауіпсіздігінің
өзекті мәселелері
бойынша "Қазақс-
тан" республика-
лық телеарнасында
мамандандырылған
бағдарлама жасау.
респуб-
ликалық
бюджет
комис-
сиясына
бюджет-
тік
өтінім
ІІМ
(жинақ-
тау),
МАМ
2008
жылғы
2-тоқ-
сан
талап
етілмей-
ді
1.5
Жол қозғалысы
қауіпсіздігін
қамтамасыз етуге
байланысты мәсе-
лелерді егжей-тег
-жейлі түсіндіре-
тін және оқырман-
дардың хаттары
мен сұрақтарына
жауаптар бар жол
қозғалысына қаты-
сушыларға арнал-
ған жалпы респуб-
ликалық журнал
ашу.
респуб-
ликалық
бюджет
комис-
сиясына
бюджет-
тік
өтінім
ІІМ
(жинақ-
тау),
МАМ
2008
жылғы
2-тоқ-
сан
талап
етілмей-
ді

Об утверждении Плана мероприятий по обеспечению безопасности дорожного движения в Республике Казахстан на 2008-2010 годы
Постановление Правительства Республики Казахстан от 11 декабря 2007 года N 1213
Во исполнение  постановления Правительства Республики Казахстан от 20 апреля 2007 года N 319 "Об утверждении Плана мероприятий по исполнению Общенационального плана основных направлений (мероприятий) по реализации ежегодных 2005-2007 годов посланий Главы государства народу Казахстана и Программы Правительства Республики Казахстан на 2007-2009 годы" и в целях повышения эффективности системы обеспечения безопасности дорожного движения Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый План мероприятий по обеспечению безопасности дорожного движения в Республике Казахстан на 2008-2010 годы (далее - План).
2. Центральным и местным исполнительным органам:
1) принять меры по реализации Плана;
2) представлять ежегодно, к 10 января и 10 июля, информацию о ходе выполнения Плана в Министерство внутренних дел Республики Казахстан.
3. Министерству внутренних дел Республики Казахстан представлять ежегодно, к 25 января и 25 июля, сводную информацию о ходе выполнения Плана в Правительство Республики Казахстан.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на Канцелярию Премьер-Министра Республики Казахстан.
5. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 11 декабря 2007 года N 1213
План
мероприятий по обеспечению безопасности дорожного движения
в Республике Казахстан на 2008-2010 годы
N
п/п
Мероприятие
Форма
завер-
шения
Ответ-
ственный
за испол-
нение
Срок
испол-
нения
Предпо-
лагае-
мый
расход
(млн.
тенге)
Источ-
ник
финан-
сиро-
вания
1
2
3
4
5
6
7
1. Повышение правового сознания и предупреждение опасного
поведения участников дорожного движения
1.1
Осуществить
совершенствование
нормативно-
правового регулиро-
вания и методичес-
кого обеспечения
системы подготовки
и допуска водителей
к участию в
дорожном движении.
отчет в
Прави-
тельство
МВД
(созыв),
МОН, МТК
4 квартал
2008 г.
не тре-
буется
1.2
Организовать и
провести
оперативно-
профилактические
мероприятия
"Внимание дети!",
"Автобус",
"Безопасная дорога"
и др.
отчет в
Прави-
тельство
МВД
(созыв),
МТК, МОН,
МКИ, Акимы
областей,
городов
Астаны,
Алматы
2008-
2010 г.г.
не тре-
буется
1.3
Создание социальных
роликов по вопросам
обеспечения безо-
пасности дорожного
движения и обеспе-
чение их проката
на центральных,
республиканских
телеканалах.
бюджетная
заявка на
республи-
канскую
бюджетную
комиссию
МВД
(созыв),
МКИ
2 квартал
2008 г.
не тре-
буется
1.4
Создание специали-
зированной програм-
мы на республикан-
ском телеканале
"Казахстан" по
актуальным вопросам
безопасности
дорожного движения.
бюджетная
заявка на
республи-
канскую
бюджетную
комиссию
МВД
(созыв),
МКИ
2 квартал
2008 г.
не тре-
буется
1.5
Создание общерес-
публиканского жур-
нала для участников
дорожного движения
с детальным разъяс-
нением вопросов,
связанных с обеспе-
чением безопасности
дорожного движения,
и ответами на
письма и вопросы
читателей.
бюджетная
заявка на
республи-
канскую
бюджетную
комиссию
МВД
(созыв),
МКИ
2 квартал
2008 г.
не тре-
буется

2. Жол-көлік оқиғаларынан зардап шеккендерге көмек көрсету жүйесін дамыту және салдарларын жою
2.1
Төтенше жағдай-
лар, денсаулық
сақтау және жол
органдарының
кезекші-диспетчер
-лік қызметтерін
жол полициясының
кезекші бөлімде-
рімен байланысты-
ру жөнінде үлгі-
лік шешімдерді
пысықтау.
бірлес-
кен
бұйрық
ІІМ
(жинақ-
тау),
ДСМ,
ККМ,
ТЖМ
2008
жылғы
4-тоқ-
сан
талап
етілмей-
ді
2.2
Шұғыл медициналық
көмек көрсету
және жол-көлік
оқиғаларының
зардаптарын жою
жөнінде автомо-
биль жолдарында
арнайы қызметтер
ұйымдастыру
мәселесін қарау
және Үкіметке
негізделген
ұсыныстар енгізу.
Үкімет-
ке ұсы-
ныстар
ТЖМ
(жинақ-
тау),
ДСМ,
ІІМ,
ККМ,
облыс-
тардың,
Астана,
Алматы
қалала-
рының
әкімде-
рі
2008
жылғы
4-тоқ-
сан
талап
етілмей-
ді
3. Жол қозғалысы қауіпсіздігін қамтамасыз етуге мемлекеттік бақылаудың тиімділігін арттыру
3.1
Республика жолда-
рында апаттылық-
тың деңгейін
төмендету жөнінде
тиімді шаралар
қабылдау мақса-
тында әкімшілік
заңнаманы одан
әрі жетілдіруді
жалғастыру
Әкімші-
лік
заңна-
маны
жетіл-
діру
мәселе-
лері
жөнін-
дегі
ведомс-
твоара-
лық
комис-
сияға
ұсыныс-
тар
ІІМ
2008-
2010
жылдар
талап
етілмей-
ді
3.2
Жолаушылар және
жүктерді автомо-
бильдермен тасы-
малдауды жүзеге
асыруға бірлескен
рейдтік тексеру-
лер жүргізу.
бірлес-
кен
бұйрық
ІІМ
(жинақ-
тау),
ККМ
Тұрақты
талап
етілмей-
ді
3.3
Автокөлікте ірі
жол-көлік оқиға-
ларын олардың
жасалу себепте-
рін, жағдайларын
және алғышартта-
рын анықтау мақ-
сатында бірлескен
тергеулер жүргізу.
бірлес-
кен
бұйрық
ІІМ
(жинақ-
тау),
ККМ
Тұрақты
талап
етілмей-
ді
3.4
Көліктік
бақылаудың:
Астана қаласында
"Қызыл-Жар",
Атырау облысында
"Атырау", Қарағанды
облысында
"Заречный", Батыс
Қазақстан облысында
"Ақжайық",
Ақтөбе облысында
"Қарабұтақ",
Жамбыл облысында
"Шығанақ" 6 беке-
тін стационарлық
таразы жабдығымен
техникалық жарақ-
тандыруды жүзеге
асыру.
мемлекеттік қа-
былдау
актісі
ККМ
(жинақ-
тау),
ЭБЖМ
2008
жыл
221,329
респуб-
ликалық
бюджет
3.5
Жол қозғалысы
ережелерін бұзуды
процессингтік
орталықтары бар
бейнебақылау және
тіркеу жүйелерін
сатып алу.
респуб-
ликалық
бюджет
комис-
сиясына
бюджет-
тік
өтінім
ІІМ
2008
жылғы
2-тоқ-
сан
талап
етілмей-
ді
3.6
Штат саны 29 бір-
лікті (ұшу, инже-
нерлік-техникалық
құрам) тікұшақ
техникасын пайда-
лануды, ұстау
және қызмет
көрсетуді қосымша
қаржыландыра
отырып жол
полициясын
тікұшақ
техникасымен
жарақтандыру.
респуб-
ликалық
бюджет
комис-
сиясына
бюджет-
тік
өтінім
ІІМ
2008
жылғы
2-тоқ-
сан
талап
етілмей-
ді
3.7
Жол полициясының
"Шеп" жүйесінің
бекеттерін және
Ішкі істер депар-
таменттерінің жол
полициясы басқар-
маларын мемлекет-
тік тіркеу нөмір-
лік белгілері
бойынша көлік
құралдарын
сәйкестендірудің
стационарлық
және ұтқыр
аппараттық-
бағдарламалық
кешендермен
жарақтандыру.
респуб-
ликалық
бюджет
комис-
сиясына
бюджет-
тік
өтінім
ІІМ
2009
жылғы
2-тоқ-
сан
талап
етілмей-
ді
3.8
Жол қозғалысы,
электрондық
жүргізуші
куәлігімен өзара
іс-қимыл жасау
(бағдарламалық
қамтамасыз етуді
әзірлеу, жол
полициясы
бөлімшелері үшін
ұтқыр терминалдар,
серверлер, жұмыс
станцияларын
сатып алу)
саласында
анықталған
әкімшілік құқық
бұзушылықтарды
есепке алу
жөніндегі
"Бақылау"
автоматтандырыл-
ған ақпараттық-
іздестіру
жүйесін жасау.
инвести-
циялық
жоба
ІІМ
(жинақ-
тау),
АБА,
ЭБЖМ
2008
жыл

2. Развитие системы оказания помощи пострадавшим и ликвидации
последствий дорожно-транспортных происшествий
2.1
Отработать типовые
решения по сопряже-
нию дежурно-
диспетчерских служб
органов по чрезвы-
чайным ситуациям,
здравоохранения и
дорожных органов с
дежурными частями
дорожной полиции.
совмест-
ный
приказ
МВД
(созыв),
МЗ, МТК,
МЧС
4 квартал
2008 г.
не тре-
буется
2.2
Рассмотреть вопрос
организации на
автомобильных доро-
гах специальных
служб по оказанию
экстренной медицин-
ской помощи и лик-
видации последствий
дорожно-транспорт-
ных происшествий и
внести обоснованные
предложения в
Правительство.
предложе-
ния в
Прави-
тельство
МЧС
(созыв),
МЗ, МВД,
МТК, Акимы
областей,
городов
Астаны,
Алматы
4 квартал
2008 г.
не тре-
буется
3. Повышение эффективности государственного контроля
за обеспечением безопасности дорожного движения
3.1
Продолжить дальней-
шее совершенствова-
ние административ-
ного законодатель-
ства в целях приня-
тия эффективных мер
по снижению уровня
аварийности на
дорогах республики.
предложе-
ния в
Межведом-
ственную
комиссию
по
вопросам
совершен-
ствования
адми-
нистра-
тивного
законода-
тельства
МВД
2008-
2010 г.г.
не тре-
буется
3.2
Проведение совмест-
ных рейдовых прове-
рок осуществления
автомобильных пере-
возок пассажиров и
грузов.
совмест-
ный
приказ
МВД
(созыв),
МТК
постоянно
не тре-
буется
3.3
Проведение совмест-
ных расследований
крупных дорожно-
транспортных
происшествий на
автотранспорте с
целью выявления
причин, условий и
предпосылок их
совершения.
совмест-
ный
приказ
МВД
(созыв),
МТК
постоянно
не тре-
буется
3.4
Осуществить техни-
ческое оснащение
стационарным весо-
вым оборудованием
6 постов транспорт-
ного контроля:
"Кызыл-Жар" в г.
Астана, "Атырау" в
Атырауской области,
"Заречный" в
Карагандинской
области, "Акжайык"
в Западно-
Казахстанской об-
ласти, "Карабутак"
в Актюбинской об-
ласти, "Шыганак" в
Жамбылской области.
акт государ-
ственной
приемки
МТК
(созыв),
МЭБП
2008 г.
221,329
рес-
публи-
кан-
ский
бюджет
3.5
Приобретение систем
видеоконтроля и
фиксации нарушений
правил дорожного
движения с процес-
синговыми центрами.
бюджетная
заявка на
республи-
канскую
бюджетную
комиссию
МВД
2 квартал
2008 г.
не тре-
буется
3.6
Оснащение дорожной
полиции вертолетной
техникой с дополни-
тельным финансиро-
ванием штатной чис-
ленности 29 единиц
(летный, инженерно-
технический
состав), расходов
на эксплуатацию,
содержание и обслу-
живание вертолетной
техники.
бюджетная
заявка на
республи-
канскую
бюджетную
комиссию
МВД
2 квартал
2008 г.
не тре-
буется
3.7
Оснащение постов
дорожной полиции
системы "Рубеж" и
управления дорожной
полиции Департамен-
тов внутренних дел
стационарными и мо-
бильными аппаратно-
программными
комплексами иденти-
фикации транспорт-
ных средств по
государственным
регистрационным
номерным знакам.
бюджетная
заявка на
республи-
канскую
бюджетную
комиссию
МВД
2 квартал
2009 г.
не тре-
буется
3.8
Создать автоматизи-
рованную информа-
ционно-поисковую
систему "Контроль"
по учету выявленных
административных
правонарушений в
сфере дорожного
движения, взаимо-
действие с элек-
тронным водитель-
ским удостоверением
(разработка прог-
раммного обеспече-
ния, приобретение
для подразделений
дорожной полиции
мобильных термина-
лов, серверов,
рабочих станций).
инвести-
ционный
проект
МВД
(созыв),
АИС, МЭБП
2008 г.

287,536
респуб-
ликалық
бюджет
Республикалық бюджеттен барлығы               508,865
2008 жылға                                    508,865
Ескертпе:  Республикалық бюджет бойынша 2009-2010 жылдарға арналған шығыстар сомасы 2009-2010 жылдарға арналған республикалық бюджетті қалыптастыру кезінде нақтылануы тиіс.
Аббревиатуралардың толық жазылуы:
ІІМ - Ішкі істер министрлігі
ТЖМ - Төтенше жағдайлар министрлігі
ЭБЖМ - Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігі
МАМ - Мәдениет және ақпарат министрлігі
БҒМ -   Білім және ғылым министрлігі
ККМ - Көлік және коммуникация министрлігі
ДСМ - Денсаулық сақтау министрлігі
АБА - Ақпараттандыру және байланыс агенттігі

287,536
рес-
публи-
кан-
ский
бюджет
Всего из республиканского
бюджета
508,865
на 2008 г.
508,865
Примечание:  суммы расходов по республиканскому бюджету на 2009-2010 годы подлежат уточнению при формировании республиканского бюджета на 2009-2010 годы.
Расшифровка аббревиатур:
МВД  - Министерство внутренних дел
МЧС  - Министерство по чрезвычайным ситуациям
МЭБП - Министерство экономики и бюджетного планирования
МКИ  - Министерство культуры и информации
МОН  - Министерство образования и науки
МТК  - Министерство транспорта и коммуникаций
МЗ   - Министерство здравоохранения
АИС  - Агентство по информатизации и связи