"Баянауыл мемлекеттік ұлттық табиғи паркі" мемлекеттік мекемесінің кейбір мәселелері
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 27 желтоқсандағы N 1305 Қаулысы
"Ерекше қорғалатын табиғи аумақтар туралы" Қазақстан Республикасының 2006 жылғы 7 шілдедегі  Заңына сәйкес және ерекше қорғауды талап ететін Қазақстанның бірегей табиғи объектілері ретінде Павлодар облысының флорасы мен фаунасының бағалы түрлерін, экологиялық жүйелерін сақтау мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі  ҚАУЛЫ ЕТЕДІ :
1. Павлодар облысы Баянауыл ауданының босалқы жер санатынан жалпы алаңы 17764,8 гектар жер учаскелері алынсын және осы қаулыға қосымшаға сәйкес олар тұрақты жер пайдалануға Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман және аңшылық шаруашылығы комитетінің»"Баянауыл мемлекеттік ұлттық табиғи паркі" мемлекеттік мекемесіне (бұдан әрі - мекеме) берілсін.
2. Осы қаулының 1-тармағында көрсетілген жер учаскелері босалқы жер санатынан ерекше қорғалатын табиғи аумақтар жері санатына ауыстырылсын, ал осы аумақта бар ормандар»"мемлекеттік ұлттық табиғи парктер ормандары" қорғаныштық санатына жатқызылсын.
3. Қазақстан Республикасы Жер ресурстарын басқару агенттігі Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Орман және аңшылық шаруашылығы комитетімен бірлесіп, заңнамада белгіленген тәртіппен жергілікті жерде мекеме жерінің шекарасын белгілесін.
4. Павлодар облысының әкімдігі қолданыстағы заңнамаға сәйкес осы аймақтың шегінде экологиялық жүйелердің жай-күйіне және оларды қалпына келтіруге кері әсер ететін кез келген қызметке тыйым салып және (немесе) шектеу қоя отырып, мекеме жерінің төңірегінде күзет аймағын белгілесін.
5. Мекеменің жер пайдалануындағы жалпы алаңы 50688 гектар жер учаскелері орман қоры жерлерінің санатынан ерекше қорғалатын табиғи аумақтар жері санатына ауыстырылсын, ал осы аумақта бар ормандар "мемлекеттік ұлттық табиғи парктер ормандары" қорғаныштық санатына жатқызылсын.
6. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 04.09.2015 № 745 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
7. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2007 жылғы 27 желтоқсандағы
N 1305 қаулысына
қосымша
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі
Орман және аңшылық шаруашылығы комитетінің
"Баянауыл мемлекеттік ұлттық табиғи паркі" мемлекеттік
мекемесіне тұрақты жер пайдалануға Павлодар облысы Баянауыл
ауданының аумағында берілетін жер учаскелерінің
экспликациясы
Жерлер санаты
Алаңы, га
Баянауыл ауданы:
босалқы жер
оның ішінде: жайылымдар
басқа жерлер

Некоторые вопросы государственного учреждения "Баянаульский государственный национальный природный парк"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 27 декабря 2007 года N 1305
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 7 июля 2006 года "Об особо охраняемых природных территориях" и в целях сохранения ценных видов флоры и фауны, экологических систем Павлодарской области, как уникальных природных объектов Казахстана, требующих особой охраны, Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ :
1. Изъять из категории земель запаса Баянаульского района Павлодарской области земельные участки общей площадью 17764,8 гектаров и предоставить их государственному учреждению "Баянаульский государственный национальный природный парк" Комитета лесного и охотничьего хозяйства Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан (далее - учреждение) в постоянное землепользование согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Перевести земельные участки, указанные в пункте 1 настоящего постановления из категории земель запаса в категорию земель особо охраняемых природных территорий, а имеющиеся на этой территории леса отнести к категории защитности "леса государственных национальных природных парков".
3. Агентству Республики Казахстан по управлению земельными ресурсами совместно с Комитетом лесного и охотничьего хозяйства Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке установить на местности границы земель учреждения.
4. Акимату Павлодарской области в соответствии с действующим законодательством установить охранную зону вокруг земель учреждения с запрещением и (или) ограничением в пределах этой зоны любой деятельности, отрицательно влияющей на состояние и восстановление экологических систем.
5. Перевести земельные участки, общей площадью 50688 гектаров, находящиеся в землепользовании учреждения, из категории земель лесного фонда в категорию земель особо охраняемых природных территорий, а имеющиеся на этой территории леса отнести к категории защитности "леса государственных национальных природных парков".
6. Утратил силу постановлением Правительства РК от 04.09.2015 № 745 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
7. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 27 декабря 2007 года N 1305
Экспликация
земельных участков, предоставляемых в постоянное землепользование
государственному учреждению "Баянаульский государственный
национальный природный парк" Комитета лесного и охотничьего
хозяйства Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан,
на территории Баянаульского района Павлодарской области
Категория земель Площадь, га
Баянаульский район:
земли запаса
в том числе: пастбища
прочие земли