"Заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеу туралы" Қазақстан Республикасының Заңына толықтырулар мен өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының жобасы туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 28 желтоқсандағы N 1308 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі  ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
"Заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеу туралы" Қазақстан Республикасының Заңына толықтырулар мен өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының жобасы Қазақстан Республикасының Парламенті Мәжілісінің қарауына енгізілсін.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Жоба
Қазақстан Республикасының Заңы
"Заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу және филиалдар
мен өкілдіктерді есептік тіркеу туралы"
Қазақстан Республикасының Заңына толықтырулар мен
өзгерістер енгізу туралы
1-бап.  "Заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеу туралы" Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 17 сәуірдегі  Заңына  (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесінің Жаршысы, 1995 ж., N 3-4, 35-құжат; N 15-16, 109-құжат; N 20, 121-құжат; Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 1996 ж., N 1, 180-құжат; N 14, 274-құжат; 1997 ж., N 12, 183-құжат; 1998 ж., N 5-6, 50-құжат; N 17-18, 224-құжат; 1999 ж., N 20, 727-құжат; 2000 ж., N 3-4, 63, 64-құжаттар; N 22, 408-құжат; 2001 ж., N 1, 1-құжат; N 8, 52-құжат; N 24, 338-құжат; 2002 ж., N 18, 157-құжат; 2003 ж., N 4, 25-құжат; N 15, 139-құжат; 2004 ж., N 5, 30-құжат; 2005 ж., N  13, 53-құжат; N 14, 55, 58-құжаттар; N 23, 104-құжат, 2006 ж., N 10, 52-құжат; N 15, 95-құжат; N 23, 141-құжат; 2007 ж., N 3, 20-құжат) мынадай толықтырулар мен өзгерістер енгізілсін:
1) 6-баптың бесінші бөлігі "жоқ екендігі" деген сөздерден кейін "(бар екендігі)" деген сөздермен толықтырылсын;
2) 7-бапта:
бесінші бөлік "Шағын" деген сөзден кейін ", орта және ірі" деген сөздермен толықтырылсын;
мынадай мазмұндағы алтыншы және жетінші бөліктермен толықтырылсын:
"Егер заңды тұлғаның құрылтайшылары өз қызметін Қазақстан Республикасының Үкіметі мазмұнын белгілейтін Үлгі жарғының негізінде жүзеге асыруға шешім қабылдаған жағдайда, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу процесінде жарғыны ұсыну талап етілмейді.
Бұл ретте тіркеуші органдарға Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі белгілеген нысан бойынша, нотариалдық тәртіппен куәландырылған өтініштің үш данасы беріледі.";
3) 9-баптың бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Шағын кәсіпкерлік субъектілерін мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) және олардың филиалдары мен өкілдіктерін есептік тіркеу (қайта тіркеу) қажетті құжаттарымен қоса өтініш берілген күнінен бастап үш жұмыс күнінен кешіктірілмей жүргізілуге тиіс.
Өзінің қызметін Үлгі жарғының негізінде жүзеге асыратын орта және ірі кәсіпкерлік субъектілерін мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) қажетті құжаттары қоса өтініш берілген күнінен бастап үш жұмыс күнінен кешіктірілмей, ал өзге заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) және олардың филиалдары мен өкілдіктерін есептік тіркеу (қайта тіркеу) қажетті құжаттарымен қоса өтініш берілген күнінен бастап он жұмыс күнінен кешіктірілмей жүргізілуге тиіс.";

О проекте Закона Республики Казахстан "О внесении дополнений и изменений в Закон Республики Казахстан "О государственной регистрации юридических лиц и учетной регистрации филиалов и представительств"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 28 декабря 2007 года N 1308
Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ :
внести на рассмотрение Мажилиса Парламента Республики Казахстан проект Закона Республики Казахстан "О внесении дополнений и изменений в Закон Республики Казахстан "О государственной регистрации юридических лиц и учетной регистрации филиалов и представительств".
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Проект
Закон Республики Казахстан
О внесении дополнений и изменений в Закон Республики Казахстан
"О государственной регистрации юридических лиц
и учетной регистрации филиалов и представительств"
Статья 1.  Внести в  Закон  Республики Казахстан от 17 апреля 1995 г. "О государственной регистрации юридических лиц и учетной регистрации филиалов и представительств" (Ведомости Верховного Совета Республики Казахстан, 1995 г., N 3-4, ст. 35; N 15-16, ст. 109; N 20, ст. 121; Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1996 г., N 1, ст. 180; N 14, ст. 274; 1997 г., N 12, ст. 183; 1998 г., N 5-6, ст. 50; N 17-18, ст. 224; 1999 г., N 20, ст. 727; 2000 г., N 3-4, ст. 63, 64; N 22, ст. 408; 2001 г., N 1, ст. 1; N 8, ст. 52; N 24, ст. 338; 2002 г., N 18, ст. 157; 2003 г., N 4, ст. 25; N 15, ст. 139; 2004 г., N 5, ст. 30; 2005 г., N 13, ст. 53; N 14, ст. 55, 58; N 23, ст. 104; 2006 г., N 10, ст. 52; N 15, ст. 95; N 23, ст. 141; 2007 г., N 3, ст. 20) следующие дополнения и изменения:
1) часть пятую статьи 6 после слов "об отсутствии" дополнить словом "(наличии)";
2) в статье 7:
часть пятую после слов "Юридическое лицо, являющееся субъектом малого" дополнить словами ", среднего и крупного";
дополнить частями шестой и седьмой следующего содержания:
"В случае если учредители юридического лица приняли решение осуществлять свою деятельность на основе Типового устава, содержание которого определяется Правительством Республики Казахстан, то представление устава в процессе государственной регистрации юридического лица не требуется.
При этом в регистрирующие органы представляются три экземпляра заявления по форме, установленной Министерством юстиции Республики Казахстан, удостоверенные в нотариальном порядке.";
3) часть первую статьи 9 изложить в следующей редакции:
"Государственная регистрация (перерегистрация) субъектов малого пред принимательства и учетная регистрация (перерегистрация) их филиалов и представительств должны быть произведены не позднее трех рабочих дней со дня подачи заявления с приложением необходимых документов.
Государственная регистрация (перерегистрация) субъектов среднего и крупного предпринимательства, осуществляющих свою деятельность на основании Типового устава должна быть произведена не позднее трех рабочих дней со дня подачи заявления с приложением необходимых документов, а государственная регистрация (перерегистрация) иных юридических лиц и учетная регистрация (перерегистрация) филиалов и представительств - не позднее десяти рабочих дней со дня подачи заявления с приложением необходимых документов.";

4) 11-баптың бірінші бөлігі "құқық мирасқорлығы туралы ережелердің болмауы" деген сөздерден кейін "не бір айлық есептік көрсеткіштен артық салық берешегінің болуы" деген сөздермен толықтырылсын;
5) 14-баптың үшінші бөлігі "жоқ екендігі" деген сөздерден кейін "(бар екендігі)" деген сөздермен толықтырылсын;
6) 15-баптың екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Заңды тұлғаны (филиалды, өкілдікті) мемлекеттік (есептік) тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәліктің телнұсқасын беру үшін: Қазақстан Республикасының Әділет министрлігі белгілеген нысан бойынша өтініш, заңды тұлғаны (филиалды, өкілдікті) мемлекеттік (есептік) тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәліктің түпнұсқасының жоғалғаны туралы ақпараттың баспа басылымдарында жарияланғанын растайтын құжат, Қазақстан Республикасының Салық кодексінде айқындалған тәртіппен заңды тұлғалардың мемлекеттік тіркелгені және филиалдар мен өкілдіктердің есептік тіркелгені үшін бюджетке алым төленгенін растайтын түбіртек немесе құжат ұсынылады.";
7) 16-баптың екінші бөлігінде:
3) тармақшадағы "пен статистикалық карточка" деген сөздер алынып тасталсын;
11) тармақшадағы "мен аяқталмаған сыртқы сауда мәмілелерінің" деген сөздер алынып тасталсын.
2-бап.  Осы Заң 2010 жылғы 13 тамыздан бастап қолданысқа енгізілетін осы Заңның 1-бабының 7) тармақшасының екінші абзацын қоспағанда, ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті

4) часть первую статьи 11 после слов "реорганизованного юридического лица," дополнить словами "либо наличие налоговой задолженности свыше одного месячного расчетного показателя";
5) часть третью статьи 14 после слов "об отсутствии" дополнить словом "(наличии)";
6) часть вторую статьи 15 изложить в следующей редакции:
"Для выдачи дубликата свидетельства о государственной (учетной) регистрации (перерегистрации) юридического лица (филиала, представительства) представляются: заявление по форме, установленной Министерством юстиции Республики Казахстан, документ, подтверждающий публикацию в печатном издании информацию об утере подлинника свидетельства о государственной (учетной) регистрации (перерегистрации) юридического лица (филиала, представительства), квитанция или документ, подтверждающие уплату в бюджет сбора за государственную регистрацию юридических лиц и учетную регистрацию филиалов и представительств в порядке, определяемом  Налоговым кодексом  Республики Казахстан.";
7) в части второй статьи 16:
в подпункте 3) слова "и статистическая карточка" исключить;
в подпункте 11) слова "и незавершенных внешнеторговых сделок" исключить.
Статья 2.  Настоящий Закон вводится в действие со дня официального опубликования, за исключением абзаца второго подпункта 7) статьи 1 настоящего Закона, который вводится в действие с 13 августа 2010 года.
Президент
Республики Казахстан