"Байқоңыр" ғарыш айлағынан ғарыш аппараттарын ұшырудың және зымырандарды сынақтық ұшырудың 2008 жылға арналған жоспарлары бойынша қорытындыны бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 29 желтоқсандағы N 1366 Қаулысы
1999 жылғы 18 қарашадағы Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Ресей Федерациясының Үкіметі арасындағы "Байқоңыр" ғарыш айлағынан ғарыш аппараттарын ұшырудың және зымырандарды сынақтық ұшырудың жоспарлары бойынша қорытынды (келісуді) ұсыну және алу тәртібі туралы келісімге сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі  ҚАУЛЫ ЕТЕДІ :
1. Қоса беріліп отырған "Байқоңыр" ғарыш айлағынан ғарыш аппараттарын ұшырудың және зымырандарды сынақтық ұшырудың 2008 жылға арналған жоспарлары бойынша қорытынды (бұдан әрі - Қорытынды) бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігі 2007 жылғы 30 желтоқсанға дейін Қорытындыны дипломатиялық арналар арқылы Ресей Тарабына жіберсін.
3. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2007 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1366 қаулысымен
бекітілген
"Байқоңыр" ғарыш айлағынан ғарыш аппараттарын ұшырудың
және зымырандарды сынақтық ұшырудың 2008 жылға
арналған жоспарлары бойынша қорытынды
1999 жылғы 18 қарашадағы Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Ресей Федерациясының Үкіметі арасындағы "Байқоңыр" ғарыш айлағынан ғарыш аппараттарын ұшырудың және зымырандарды сынақтық ұшырудың жоспарлары бойынша қорытындыны (келісуді) ұсыну және алу тәртібі туралы келісімнің 4-бабына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі Ресей Тарабы дипломатиялық арналар арқылы ұсынған (Ресей Федерациясы СІМ 2007 жылғы 19 қарашадағы шығыс N 11445/3дснг) Ресей Федералдық ғарыш бағдарламалары, "Ғаламдық навигациялық жүйе" федералдық мақсатты бағдарлама, халықаралық ынтымақтастық бағдарламалары және коммерциялық жобалар шеңберінде "Байқоңыр" ғарыш айлағынан ғарыш аппараттарын ұшырудың 2008 жылға арналған жоспарын, "Байқоңыр" ғарыш айлағынан әскери мақсаттағы ғарыш аппараттарын ұшырудың 2008 жылға арналған жоспарын және Байқоңыр" ғарыш айлағынан зымырандарды сынақтық ұшырудың 2008 жылға арналған жоспарын қарады.
2007 жылғы 26 қарашадағы Қазақстан Республикасы мен Ресей Федерациясы арасындағы Ынтымақтастық жөніндегі үкіметаралық комиссияның он бірінші отырысының хаттамасында 2008 жылдың бірінші тоқсанында Ресей Тарабының зымыран отынының улылығы жоғары құрауыштарын пайдаланатын зымырандардың кейбір типтерін ("Протон", "Циклон", РС-20) "Байқоңыр" ғарыш айлағынан ұшыруды кезең-кезеңмен қысқарту жөнінде ұсыныстар беруі көзделгенін ескере отырып, Қазақстан Республикасының Үкіметі "Союз", "Зенит" зымыран-тасығыштары бойынша 2008 жылға арналған және "Протон", МБР РС-18 зымыран-тасығыштары бойынша 2008 жылдың бірінші жарты жылдығына арналған көрсетілген жоспарларды зымырандар ұшыруларының қоршаған ортаға әсерін бағалау жүргізуге және әр жоспарланған ұшыруға қатысты Қазақстан Республикасының аумағында зымыран-тасығыштардан бөлінетін бөлшектердің құлау аудандарын пайдалануға қатысты барлық екі жақты шарттардың талаптары орындалған жағдайда ғана келіседі.

Об утверждении Заключения по планам запусков космических аппаратов и испытательных пусков ракет с космодрома "Байконур" на 2008 год
Постановление Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2007 года N 1366
В соответствии с Соглашением между Правительством Республики Казахстан и Правительством Российской Федерации о порядке представления и получения заключения (согласования) по планам запусков космических аппаратов и испытательных пусков ракет с космодрома "Байконур" от 18 ноября 1999 года Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ :
1. Утвердить прилагаемое Заключение по планам запусков космических аппаратов и испытательных пусков ракет с космодрома "Байконур" на 2008 год (далее - Заключение).
2. Министерству иностранных дел Республики Казахстан до 30 декабря 2007 года направить Заключение Российской Стороне по дипломатическим каналам.
3. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утверждено
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2007 года N 1366
Заключение
по планам запусков космических аппаратов и испытательных
пусков ракет с космодрома "Байконур" на 2008 год
В соответствии со статьей 4 Соглашения между Правительством Республики Казахстан и Правительством Российской Федерации о порядке представления и получения заключения (согласования) по планам запусков космических аппаратов и испытательных пусков ракет с космодрома "Байконур" от 18 ноября 1999 года Правительством Республики Казахстан рассмотрены представленные Российской Стороной по дипломатическим каналам (исх. МИД Российской Федерации N 11445/3 дснг от 19 ноября 2007 года) План запусков космических аппаратов в рамках Федеральной космической программы России, федеральной целевой программы "Глобальная навигационная система", программ международного сотрудничества и коммерческих проектов с космодрома "Байконур" на 2008 год, План запусков космических аппаратов военного назначения с космодрома "Байконур" на 2008 год и План испытательных пусков ракет с космодрома "Байконур" на 2008 год.
Учитывая, что Протоколом одиннадцатого заседания Межправительственной комиссии по сотрудничеству между Республикой Казахстан и Российской Федерацией от 26 ноября 2007 года предусмотрено предоставление Российской Стороной в первом квартале 2008 года предложений по поэтапному сокращению пусков с космодрома "Байконур" некоторых типов ракет, использующих высокотоксичные компоненты ракетного топлива ("Протон", "Циклон", РС-20), Правительство Республики Казахстан согласовывает указанные планы на 2008 год по ракетам-носителям "Союз", "Зенит" и на первое полугодие 2008 года по ракетам-носителям "Протон", МБР PC-18 при условии выполнения всех требований двусторонних договоров, касающихся проведения оценки воздействия пусков ракет на окружающую среду и использования районов падения отделяющихся частей ракет-носителей на территории Республики Казахстан, в отношении каждого планируемого пуска.