Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 23 мамырдағы N 488 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 22 қаңтардағы N 40 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 30 желтоқсандағы № 2295 Қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2009.12.30 № 2295 (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-т. қараңыз) Қаулысымен
Қазақстан Республикасының Үкіметі  ҚАУЛЫ ЕТЕДІ :
1. "Халықты жұқпалы ауруларға қарсы вакциналауды жақсарту жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 23 мамырдағы N 488 қаулысына (Қазақстан Республикасы ПҮАЖ-ы, 2003 ж., N 21-22, 216-құжат) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1) кіріспесінде:
"Жарлықтарын" деген сөз "Жарлығын" деген сөзбен ауыстырылсын;
", "Халық денсаулығы" мемлекеттік бағдарламасы туралы" 1998 жылғы 16 қарашадағы N 4153" деген сөздер алынып тасталсын;
2) көрсетілген қаулымен бекітілген оларға қарсы алдын ала егулер жүргізілетін жұқпалы және паразиттік аурулардың тізбесінде:
1-тармақ мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"b типті гемофилдік жұқпа";
3) көрсетілген қаулымен бекітілген жоспарлы алдын ала егілуге тиіс адамдардың топтарында:
1) тармақшада "қызамық" деген сөзден кейін ", b типті гемофилдік жұқпа" деген сөздермен толықтырылсын;
4) көрсетілген қаулымен бекітілген Алдын ала егулерді жүргізу ережесіне қосымша осы қаулыға қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы қаулы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2008 жылғы 22 қаңтардағы
N 40 қаулысына
қосымша
Алдын ала егулерді жүргізу мерзімдері
Егілетіндер
жасы мен
контингенті
Оларға қарсы алдын ала жүргізілетін жұқпалы аурулар
Ту-
бер-
кулез (БЦЖ)
Поли-
омие-
лит (ОПВ)
"В"
Вирус-
ты ге-
патиті
Көкжө-
тел,
дифте-
рия,
сірес-
пе
(АКДС)
b тип-
ті ге-
мофи-
льдік
жұқпа
(Hib)
Дифте-
рия, сірес-
пе
(АДС)
Дифте-
рия (АД-М)
Дифте-
рия, сірес-
пе (АДС-
М)
Қызыл-
ша,
қыза-
мық,
паро-
тит
(ККП)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 23 мая 2003 года N 488
Постановление Правительства Республики Казахстан от 22 января 2008 года N 40. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 декабря 2009 года N 2295
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 30.12.2009 N 2295 (порядок введения в действие см. п. 4).
Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1.   Внести в  постановление Правительства Республики Казахстан от 23 мая 2003 года N 488 "О мерах по улучшению вакцинации населения против инфекционных заболеваний" (САПП Республики Казахстан, 2003 г., N 21-22, ст. 216) следующие изменения и дополнения:
1) в преамбуле:
слово "Указов" заменить словом "Указа";
слова ", от 16 ноября 1998 года N 4153 "О государственной программе "Здоровье народа" исключить;
2) в перечне инфекционных и паразитарных заболеваний, против которых проводятся профилактические прививки, утвержденном указанным постановлением:
пункт 1 дополнить абзацем следующего содержания:
"гемофильная инфекция типа b";
3) в группах населения, подлежащих плановым профилактическим прививкам, утвержденных указанным постановлением:
в подпункте 1) после слова "краснуха" дополнить словами ", гемофильная инфекция типа b";
4) приложение к Правилам проведения профилактических прививок, утвержденным указанным постановлением, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22   января 2008 года N 40
Приложение
к Правилам проведения
профилактических прививок
Сроки проведения профилактических прививок
Возраст и контингент прививаемых
Вакцинация против следующих инфекционных заболеваний
Ту-
бер-
кулез (БЦЖ)
Поли-
омие-
лит (ОПВ)
Вирус-
ный гепа-
тит  "В"
Кок-
люш, дифте-
рия, столб-
няк (АКДС)
Гемо-
филь-
ная инфек-
ция типа b
(Hib)
Дифте-
рия, столб-
няк (АДС)
Дифте-
рия (АД-М)
Дифте-
рия, столб-
няк (АДС-
М)
Корь, крас-
нуха, паро-
тит (ККП)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

1) жасы
бойынша
1-4 күн
+
+
2 ай
+
+
+
+
3 ай
+
+
4 ай
+
+
+
+
12-15 ай
+
+
18 ай
+
+
6 жас (1
сынып)
+
+
+
12 жас
+
15 жас
16 жас
+
әрбір 10 жылдан
кейін
+
жа-
сына
қа-
ра-
мас-
тан
2) аса
қауіпті
жұқпалы
аурулар-
дың та-
биғи
ошақ-
та-
рында
тұратын
және жұ-
мыс іс-
тейтін
халық
3) өзі-
нің
кәсіби
қызметі
бойынша
қатер
топтары-
на жата-
тын
адамдар,
соның
ішінде:
медицина
қызмет-
керлері
+
кәріз
және
тазалау
құрылыс-
тарының
қызмет-
керлері
4) өз
денсау-
лығының
жағдайы
ммен
эпидемио
-логия-
лық ай-
ғақтар
бойынша
қатер
топтары-
на жата-
тын адам
-дар,
соның
ішінде:
қан
құйыл-
ғандар
иммуни-
теті әл-
сіреген-
дер
кез кел-
ген жан-
уар тіс-
тегендер
, сіле-
кейін
қалдыр-
ғандар
тері қа-
баттары
мен шы-
рышты
қабықта-
тары тұ-
тастығы-
ның бұ-
зылуымен
жарақат-
танған-
дар, жа-
раланған
-дар
+
5) эпи-
демиоло-
гиялық
айғақтар
бойынша
(кестенің жалғасы)
Егілетін-
дер жасы
мен
контин-
генті
Оларға қарсы алдын ала жүргізілетін жұқпалы аурулар
Қыза-
мақ
Көк-
темгі-
жазғы
кене
энце-
фалиті
Оба
Күй-
діргі
Туля-
ремия
Іш
сүзегі
Құтыр-
ма
"А"
вирус-
ты ге-
патиті
Тұмау
1
11
12
13
14
15
16
17
18
19
1) жасы
бойынша
1-4 ай
2 ай
3 ай
4 ай
12-15 ай
18 ай
6 жас (1 сынып)
12 жас
15 жас
+
16 жас
әрбір 10 жылдан
кейні
жа-
сына
қа-
ра-
мас-
тан
2 )аса
қауіпті
жұқпалы
аурулар-
дың та-
биғи
ошақта-
рында
тұратын
және жұ-
мыс іс-
тейтін
халық
+
+
+
+
3) өзі-
нің
кәсіби
қызметі
бойынша
қатер
топтары-
на жата-
тын
адамдар,
соның
ішінде:
медицина
қызмет-
керлері
+
кәріз
және
тазалау
құрылыс-
тарының
қызмет-
керлері
+
4) өз
ден-
сау-
лығы-
ның
жағ-
дайы
мен
эпи-
деми-
оло-
гия-
лық ай-
ғақ-
тар
бойынша
қатер
топ-
тары-
на жата-
тын адам
-дар,
соның
ішінде:
қан
құйыл-
ғандар
имму-
ни-
теті әлсі-
ре-
ген-
дер
+
кез кел-
ген жан-
уар тіс-
те-
ген-
дер,
сіле-
кейін
қал-
дыр-
ғандар
+
тері қа-
бат-
тары
мен шы-
рышты
қабық-
та-
тары тұ-
тас-
тығы-
ның бұ-
зылу-
ымен
жара-
қат-
танған-дар, жара-
лан-
ған-
-дар
5) эпи-
демио-
ло-
гия-
лық
айғақ-
тар
бойынша
+

1) по возрасту
1-4 день
+
+
2 месяца
+
+
+
+
3 месяца
+
+
4 месяца
+
+
+
+
12-15 месяцев
+
+
18 месяцев
+
+
6 лет (1 класс)
+
+
+
12 лет
+
15 лет
16 лет
+
через каждые 10 лет
+
не-
за-
ви-
си-
мо от
воз-
рас-
та
2) на-
селение,
прожива-
ющее и работа-
ющее в природ-
ных
очагах
особо
опасных
инфекций
3) лица,
относя-
щиеся к группам риска
по роду своей профес-
сиональ-
ной
деятель-
ности, в том числе:
медицин-
ские ра-
ботники
+
работни-
ки кана-
лизаци-
онных и очисти-
тельных сооруже-
ний
4) лица,
относя-
щиеся к группам
риска по
состоя-
нию
своего
здоровья
и по
эпиде-
миоло-
гическим
показа-
ниям, в
том
числе:
получив-
шие
перели-
вание
крови
с ослаб-
ленным
иммуни-
тетом
подверг-
шиеся
укусу,
ослюне-
нию
любым
животным
получив-
шие
травмы,
ранения
с нару-
шением целост-
ности
кожных
покровов
и сли-
зистых
+
5) по эпидеми-
ологи-
ческим показа-
ниям
(продолжение таблицы)
Возраст и контингент прививаемых
Вакцинация против следующих инфекционных заболеваний
Крас-
нуха
Весен-
не-
летний клеще-
вой
энце-
фалит
Чума
Сибир-
ская
язва
Туля-
ремия
Брюш-
ной тиф
Бешен-
ство
Вирус-
ный гепа-
тит  "А"
Грипп
1
11
12
13
14
15
16
17
18
19
1) по возрасту
1-4 день
2 месяца
3 месяца
4 месяца
12-15 месяцев
18 месяцев
6 лет (1 класс)
12 лет
15 лет
+
16 лет
через каждые 10 лет
не-
за-
ви-
си-
мо от
воз-
рас-
та
2) на-
селение,
прожива-
ющее и работа-
ющее в природ-
ных
очагах
особо
опасных
инфекций
+
+
+
+
3) лица,
относя-
щиеся к группам риска
по роду своей профес-
сиональ-
ной
деятель-
ности, в том числе:
медицин-
ские ра-
ботники
+
работни-
ки кана-
лизаци-
онных и очисти-
тельных сооруже-
ний
+
4) лица,
относя-
щиеся к группам
риска по
состоя-
нию
своего
здоровья
и по
эпиде-
миоло-
гическим
показа-
ниям, в
том
числе:
получив-
шие
перели-
вание
крови
с ослаб-
ленным
иммуни-
тетом
+
подверг-
шиеся
укусу,
ослюне-
нию
любым
животным
+
получив-
шие
травмы,
ранения
с нару-
шением целост-
ности
кожных
покровов
и сли-
зистых
5) по эпидеми-
ологи-
ческим показа-
ниям
+