Биологиялық қауіпсіздік мәселелері жөнінде комиссия құру туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 30 қаңтардағы N 78 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2017 жылғы 31 тамыздағы № 529 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі)
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 31.08.2017 № 529 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Биологиялық қауіп-қатерден қорғау мәселелері жөнінде ұсыныстар әзірлеу үшін Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ :
1. Осы қаулыға қосымшаға сәйкес құрамда Биологиялық қауіпсіздік мәселелері жөнінде комиссия (бұдан әрі - Комиссия) құрылсын.
2. Қоса беріліп отырған Комиссия туралы ереже бекітілсін.
3. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2008 жылғы 30 қаңтардағы
N 78 қаулысына қосымша
Ескерту. Қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2009.07.20. N 1104 Қаулысымен.
Биологиялық қауіпсіздік мәселелері
жөніндегі комиссияның құрамы
Түймебаев - Қазақстан Республикасының Білім және
Жансейіт Қансейітұлы ғылым министрі, төраға
Қуанғанов - Қазақстан Республикасының Білім және
Фархат Шаймұратұлы ғылым министрлігінің жауапты хатшысы,
төраға орынбасары
Могильный - Қазақстан Республикасы Білім және
Валерий Валентинович ғылым министрлігінің Ғылым комитеті
төрағасының орынбасары
Бекетаев - Қазақстан Республикасының
Марат Бақытжанұлы Әділет вице-министрі
Петров - Қазақстан Республикасының
Валерий Викторович Төтенше жағдайлар вице-министрі
Нұриманов - Қазақстан Республикасы Ұлттық
Мақсұт Әнуарбекұлы қауіпсіздік комитеті төрағасының
орынбасары (келісімі бойынша)
Вощенкова - Қазақстан Республикасының Денсаулық
Тамара Анатольевна сақтау вице-министрі
Евниев - Қазақстан Республикасының Ауыл
Арман Қайратұлы шаруашылығы вице-министрі
Мамытбеков - Қазақстан Республикасының Индустрия
Еділ Құламқадырұлы және сауда вице-министрі
Аманқабжан - Қазақстан Республикасы Қаржы
Алмат Аманұлы министрлігі Заң қызметі
департаментінің директоры
Байбеков - Қазақстан Республикасы Экономика
Мырзақасым Ниязбекұлы және бюджеттік жоспарлау
министрлігі Экономика салаларын
дамыту департаментінің директоры
Садықов - Қазақстан Республикасы Сыртқы
Барлыбай Кәрімұлы істер министрлігі Көп жақты
ынтымақтастық департаментінің
директоры
Бөлтіріков - Қазақстан Республикасы Қоршаған
Руслан Ескендірұлы ортаны қорғау министрлігінің
Экологиялық реттеу және бақылау
комитеті төрағасының орынбасары
Белоног - Қазақстан Республикасы Денсаулық
Анатолий Александрович сақтау министрлігі Мемлекеттік
санитарлық-эпидемиологиялық қадағалау
комитетінің төрағасы
Аймағамбетов - Қазақстан Республикасы Ішкі істер
Бекет Иманұлы министрлігінің Криминалдық полиция
комитеті төрағасының орынбасары
Әйтімов - Қазақстан Республикасы Қорғаныс
Әлімжан Раханұлы министрлігінің бас санитарлық дәрігері
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2008 жылғы 30 қаңтардағы
N 78 қаулысымен бекітілген
Биологиялық қауіпсіздік мәселелері жөніндегі
комиссия туралы ереже

О создании Комиссии по вопросам биологической безопасности
Постановление Правительства Республики Казахстан от 30 января 2008 года N 78. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2017 года № 529
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 31.08.2017 № 529 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
Для выработки предложений по вопросам защиты от угроз биологической опасности Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Создать Комиссию по вопросам биологической безопасности (далее - Комиссия) в составе согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Утвердить прилагаемое Положение о Комиссии.
3. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 30 января 2008 года N 78
Состав
Комиссии по вопросам биологической безопасности
Сноска. Состав с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 20.07.2009 N 1104 .
Туймебаев - Министр образования и науки Республики
Жансеит Кансеитович Казахстан, председатель
Куанганов - ответственный секретарь Министерства
Фархат Шаймуратович образования и науки Республики
Казахстан, заместитель председателя
Могильный - заместитель председателя Комитета
Валерий Валентинович науки Министерства образования и науки
Республики Казахстан, секретарь
Мамытбеков - вице-министр индустрии и торговли
Едиль Куламкадырович Республики Казахстан
Бекетаев - вице-министр юстиции Республики
Марат Бакытжанович Казахстан
Петров - вице-министр по чрезвычайным ситуациям
Валерий Викторович Республики Казахстан
Вощенкова - вице-министр здравоохранения
Тамара Анатольевна Республики Казахстан
Нуриманов - заместитель Председателя Комитета
Максут Ануарбекович национальной безопасности Республики
Казахстан (по согласованию)
Евниев - вице-министр сельского хозяйства
Арман Кайратович Республики Казахстан
Белоног - председатель Комитета государственного
Анатолий Александрович санитарно-эпидемиологического надзора
Министерства здравоохранения
Республики Казахстан
Аймагамбетов - заместитель председателя Комитета
Бекет Иманович криминальной полиции Министерства
внутренних дел Республики Казахстан
Бультриков - заместитель председателя Комитета
Руслан Искендирович экологического регулирования и контроля
Министерства охраны окружающей среды
Республики Казахстан
Байбеков - директор Департамента развития отраслей
Мырзакасым Ниязбекович экономики Министерства экономики и
бюджетного планирования Республики
Казахстан
Садыков - директор Департамента многостороннего
Барлыбай Каримович сотрудничества Министерства
иностранных дел Республики Казахстан
Аманкабжан - директор Департамента юридической
Алмат Аманович службы Министерства финансов
Республики Казахстан
Айтимов - главный санитарный врач Министерства
Алимжан Раханович обороны Республики Казахстан
Утверждено
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 30 января 2008 года N 78
Положение
о Комиссии по вопросам
биологической безопасности

1. Жалпы ережелер
1. Биологиялық қауіпсіздік мәселелері жөніндегі комиссия (бұдан әрі - Комиссия) Қазақстан Республикасы Үкіметінің жанындағы консультативтік-кеңесші орган болып табылады.
2. Комиссия өз қызметінде Қазақстан Республикасының Конституциясын , Қазақстан Республикасының заңдарын , Қазақстан Республикасы Президентінің және Үкіметінің актілерін, өзге де нормативтік құқықтық актілерді , сондай-ақ осы Ережені басшылыққа алады.
2. Комиссияның негізгі міндеттері мен функциялары
3. Биологиялық қауіпсіздік мәселелері жөніндегі ұсыныстарды әзірлеу Комиссияның негізгі міндеті болып табылады.
4. Комиссияның функциялары:
1) биологиялық қауіпсіздікті қамтамасыз ету мәселелерін реттейтін Қазақстан Республикасының заңнамасын жетілдіру, Қазақстан Республикасының биологиялық қауіпсіздік саласындағы іргелі және қолданбалы ғылымды, технологиялар мен техниканы дамыту жөніндегі ұсыныстарды қарау және дайындау;
2) биологиялық қауіпсіздікті қамтамасыз ету саласындағы проблемаларды ведомстволық жұмыс жоспарларының үйлесімділігі арқылы шешу жөнінде ұсыныстар әзірлеу;
3) биологиялық қауіпсіздіктің өзекті мәселелерін қарау және оларды шешу жөнінде ұсынымдар әзірлеу болып табылады.
3. Комиссияның қызметін ұйымдастыру
5. Комиссияның төрағасы оның қызметіне басшылық етеді, отырыстарында төрағалық етеді, жұмысын жоспарлайды, оның шешімдерін іске асыруға жалпы бақылауды жүзеге асырады және оның қызметіне дербес жауапты болады. Төраға болмаған уақытта функцияларын орынбасары орындайды.
6. Комиссия отырыстарының күн тәртібі жөніндегі ұсыныстарды, қажетті құжаттарды, материалдарды дайындауды және отырыстардан кейін хаттамаларды ресімдеуді Комиссияның хатшысы жүзеге асырады.
Хатшы комиссия мүшесі болып табылмайды.
7. Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің Ғылым комитеті Комиссияның жұмыс органы болып табылады.
8. Комиссияның хатшысы отырысқа дейін үш күннен кешіктірмей Комиссия мүшелеріне барлық қажетті құжаттарды жібереді.
9. Комиссияның отырысы қажеттілігіне қарай, бірақ кемінде жарты жылда бір рет өткізіледі.
10. Комиссия төрағасы Комиссия мүшелерінің келісімі бойынша отырыстардың күн тәртібін, сондай-ақ олардың өткізілу уақыты мен орнын анықтайды және нақтылайды.
11. Комиссияның шешімі ашық дауыс беру арқылы қабылданады және егер оған Комиссия мүшелерінің жалпы санының көпшілік даусымен дауыс берілсе, қабылданды деп есептеледі. Комиссияның шешімі хаттамамен ресімделеді және ұсынымдық сипатта болады. Дауыстар тең болған жағдайда, төраға дауыс берген шешім қабылданған болып есептеледі.

1. Общие положения
1. Комиссия по вопросам биологической безопасности (далее - Комиссия) является консультативно-совещательным органом при Правительстве Республики Казахстан.
2. Комиссия в своей деятельности руководствуется Конституцией Республики Казахстан, законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами , а также настоящим Положением.
2. Основные задачи и функции Комиссии
3. Основной задачей Комиссии является выработка предложений по вопросам биологической безопасности.
4. Функциями Комиссии являются:
1) рассмотрение и подготовка предложений по совершенствованию законодательства Республики Казахстан регулирующих вопросы обеспечения биологической безопасности, развитию фундаментальной и прикладной науки, технологий и техники в области биологической безопасности Республики Казахстан;
2) выработка предложений по решению проблем в области обеспечения биологической безопасности посредством гармонизации ведомственных планов работ;
3) рассмотрение актуальных вопросов биологической безопасности и выработка рекомендаций по их решению.
3. Организация деятельности Комиссии
5. Председатель Комиссии руководит ее деятельностью, председательствует на заседаниях, планирует работу, осуществляет общий контроль над реализацией ее решений и несет персональную ответственность за ее деятельность. Во время отсутствия председателя его функции выполняет заместитель.
6. Подготовку предложений по повестке дня заседаний Комиссии, необходимых документов, материалов и оформление протоколов после заседаний осуществляет секретарь Комиссии.
Секретарь не является членом комиссии.
7. Рабочим органом Комиссии является Комитет науки Министерства образования и науки Республики Казахстан.
8. Секретарь Комиссии не позднее, чем за три дня до заседания направляет членам Комиссии все необходимые документы.
9. Заседания Комиссии проводятся по мере необходимости, но не реже одного раза в полугодие.
10. Повестка дня заседаний, а также время и место их проведения определяются и уточняются председателем Комиссии по согласованию с членами Комиссии.
11. Решения Комиссии принимаются открытым голосованием и считаются принятыми, если за них подано большинство голосов от общего количества членов Комиссии. Решения Комиссии оформляются протоколом и носят рекомендательный характер. В случае равенства голосов принятым считается решение, за которое проголосовал председатель.

12. Комиссияның шешімі Комиссия отырыстарының хаттамалары түрінде Қазақстан Республикасының мүдделі мемлекеттік органдары мен ұйымдарына жеткізіледі.
13. Комиссия өзінің қызметін Қазақстан Республикасының Үкіметі шешімінің негізінде тоқтатады.

12. Решения Комиссии доводятся до заинтересованных государственных органов и организаций Республики Казахстан в виде протоколов заседаний Комиссии.
13. Комиссия прекращает свою деятельность на основании решения Правительства Республики Казахстан.