Мемлекеттік қызметшілерге республикалық және жергілікті бюджеттер қаражаты есебінен қызметтік шетелдік іссапарларға арналған шығыстарды өтеу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 6 ақпандағы N 108 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2018 жылғы 11 мамырдағы № 256 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Үкіметінің 11.05.2018 № 256 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
"Мемлекеттік қызмет туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 23 шілдедегі Заңының 18-бабына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Мынадай болып белгіленсін:
1) Қазақстан Республикасының Президенті, Қазақстан Республикасының Премьер-Министрі, Қазақстан Республикасының Парламенті Сенатының Төрағасы, Қазақстан Республикасының Парламенті Мәжілісінің Төрағасы, Қазақстан Республикасының Мемлекеттік хатшысы, сондай-ақ олармен бірге жүретін адамдар (Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің, Қазақстан Республикасы Парламентінің Сенаты Төрағасының, Қазақстан Республикасы Парламентінің Мәжілісі Төрағасының, Қазақстан Республикасы Мемлекеттік хатшысының жұбайлары), Қазақстан Республикасы Мемлекеттік күзет қызметінің қызметкерлері (күзетілетін тұлғамен бірге жүргенде) шетелге жол жүрген кезде шетелдік валютадағы көліктік шығыстары 1-сынып бойынша авиабилеттің құны мөлшерінде өтеледі;
2) 04.03.2016 бастап 31.12.2017 дейін қолданыста болды – ҚР Үкіметінің 24.11.2016 № 737 қаулысымен
3) Қазақстан Республикасы Үкіметінің мүшелері басқаратын Қазақстан Республикасының делегациялары арнайы рейстермен шетелге шыққан кезде авиатасымалдаушыға арнайы рейстердің шығыстары өтеледі;
4) басқа мемлекеттiк қызметшілер қызмет бабындағы iстер бойынша шетелге жол жүрген кезде көлiктiк шығыстар шетелдiк валютада "Экономикалық" сыныпты авиабилеттiң құны мөлшерiнде өтеледi.
Ескерту. 1-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 16.10.2014 N 1098 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 08.12.2015 № 975; 24.11.2016 № 737 (04.03.2016 бастап қолданысқа енгізіледі және 31.12.2017 дейін қолданылады) қаулыларымен.
2. Мыналар бекітілсін:
1) шетелде қысқа мерзімді іссапарларда жүрген қызметкерлердің тұрғын үй-жайды жалдау жөніндегі шығыстарын өтеудің нормалары (тәулігіне бір адамға):
осы қаулының 1-тармағының іс жүзіндегі шығындар
1) тармақшасында көрсетілген бойынша, оның ішінде
лауазымды тұлғалар үшін; броньдау жөніндегі
Қазақстан Республикасы шығыстар люкс
Президентінің Әкімшілігі сыныптамасы
құрылымдық бөлімшелерінің бойынша қонақ
басшыларын, Қазақстан үйдің бір орындық
Республикасының Президенті нөмірінің құны
тағайындайтын орталық бойынша
мемлекеттік органдар
басшыларының орынбасарларын,
Қазақстан Республикасының
Дүниежүзілік сауда ұйымына
(ДСҰ) кіруі жөніндегі
келіссөздердегі арнайы өкілін,
Қазақстан Республикасының
Еуропадағы қауіпсіздік және
ынтымақтастық жөніндегі
ұйымымен (ЕҚЫҰ) ынтымақтастық
мәселелері жөніндегі арнайы
өкілін қоспағанда, осы қаулының
1-тармағының 2) тармақшасында
көрсетілген лауазымды тұлғалар үшін;
осы тармақшаның екiншi, үшiншi, стандарт сыныптамасы
төртiншi абзацтарында санамаланбаған бойынша қонақ үйдiң бiр
басқа мемлекеттiк қызметшілер үшiн; орындық нөмiрiнiң құны
бойынша
Қазақстан Республикасының Мемлекет іс жүзіндегі шығындар
басшысымен, Қазақстан Республикасының бойынша, оның ішінде
Премьер-Министрімен, Қазақстан броньдау жөніндегі
Республикасының Парламенті шығыстар
Сенатының Төрағасымен, Қазақстан
Республикасының Парламенті
Мәжілісінің Төрағасымен,
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік
хатшысымен бірге жүретін адамдар үшін;
өткізу кезеңінде қонақ үйде тұру құны Қазақстан Республикасы
қонақ үй нөмірлерін жалға алу жөніндегі Премьер-Министрімен
шығыстарды өтеудің бекітілген шекті келісім бойынша - іс
нормаларынан асатын халықаларық жүзіндегі шығындар
іс-шараларға Қазақстан Республикасының бойынша
делегациясы құрамында қатысатын тұлғалар
үшін;

О возмещении государственным служащим расходов на служебные заграничные командировки за счет средств республиканского и местных бюджетов
Постановление Правительства Республики Казахстан от 6 февраля 2008 года N 108. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 11 мая 2018 года № 256 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 11.05.2018 № 256 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии со статьей 18 Закона Республики Казахстан от 23 июля 1999 года "О государственной службе" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Установить, что:
1) при выезде за границу Президента Республики Казахстан, Премьер-Министра Республики Казахстан, Председателя Сената Парламента Республики Казахстан, Председателя Мажилиса Парламента Республики Казахстан, Государственного секретаря Республики Казахстан, а также лиц, их сопровождающих (супруги Президента Республики Казахстан, Премьер-Министра Республики Казахстан, Председателя Сената Парламента Республики Казахстан, Председателя Мажилиса Парламента Республики Казахстан, Государственного секретаря Республики Казахстан), сотрудников Службы государственной охраны Республики Казахстан (при сопровождении охраняемого лица) транспортные расходы в иностранной валюте возмещаются в размере стоимости авиабилета по 1 классу;
2) действовал с 04.03.2016 до 31.12.2017 в соответствии с постановлением Правительства РК от 24.11.2016 № 737;
3) при выезде за границу специальными рейсами делегаций Республики Казахстан, возглавляемых членами Правительства Республики Казахстан, авиаперевозчику возмещаются расходы специальных рейсов;
4) при выезде за границу по служебным делам других государственных служащих транспортные расходы в иностранной валюте возмещаются в размере стоимости авиабилета по классу "Экономический".
Cноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 16.10.2014 № 1098 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 08.12.2015 № 975; от 24.11.2016 № 737 (вводится в действие с 04.03.2016 и действует до 31.12.2017).
2. Утвердить следующие:
1) нормы возмещения работникам, находящимся в краткосрочных командировках за границей, расходов по найму жилого помещения (в сутки на одного человека):
для должностных лиц, по фактическим затратам,
указанных в подпункте 1) в том числе расходы по
пункта 1 настоящего бронированию
постановления,
для должностных лиц, по стоимости одноместного
указанных в подпункте 2) гостиничного номера по
пункта 1 настоящего классификации - люкс
постановления, за исключением,
руководителей структурных
подразделений Администрации
Президента Республики Казахстан,
заместителей руководителей
центральных государственных
органов, назначаемых Президентом
Республики Казахстан,
Специального представителя
Республики Казахстан на
переговорах по вступлению
Республики Казахстан во Всемирную
торговую организацию (ВТО),
Специального представителя
Республики Казахстан по вопросам
сотрудничества с организацией
по безопасности и
сотрудничеству в Европе (ОБСЕ);
для других государственных по стоимости одноместного
служащих, не перечисленных гостиничного номера по
в абзацах втором, третьем, классификации – стандарт
четвертом настоящего подпункта;
для лиц, сопровождающих по фактическим затратам, в
Главу государства Республики том числе расходы по
Казахстан, Премьер-Министра бронированию
Республики Казахстан,
Председателя Сената Парламента
Республики Казахстан,
Председателя Мажилиса Парламента
Республики Казахстан,
Государственного секретаря
Республики Казахстан;
для лиц участвующих в по согласованию с Премьер-
составах делегаций Республики Министром Республики
Казахстан в международных Казахстан - по фактическим
мероприятиях, в период затратам
проведения которых стоимость
проживания в отелях превышает
утвержденные предельные нормы
возмещения расходов по найму
гостиничных номеров;

1-1) құзыретіне Қазақстан Республикасының мүдделерін халықаралық төреліктерде, шетелдік соттарда және шетелдік мемлекеттік органдарда қорғауды қамтамасыз ету жөніндегі жұмысқа қатысу кіретін мемлекеттік органдардың лауазымды тұлғаларының үздіксіз ұзақтығы 41 күннен 180 күнге дейін ұзақ мерзімді қызметтік шетелдік іссапарларға стандарт сыныптамасы бойынша қонақ үйдің бір орындық нөмірінің құнына 0,5 коэффициентін есепке ала отырып, тұрғын үй-жайды жалдау жөніндегі шығыстарды өтеу нормалары (тәулігіне бір адамға) қолданылады;

1-1) к долгосрочным служебным заграничным командировкам, непрерывной продолжительностью от 41 до 180 дней, должностных лиц государственных органов, в компетенцию которых входят участие в работе по обеспечению защиты интересов Республики Казахстан в международных арбитражах, иностранных судах и иностранных государственных органах, применяются нормы возмещения расходов по найму жилого помещения, с учетом коэффициента 0,5 к стоимости одноместного гостиничного номера по классификации - стандарт (в сутки на одного человека);

180
150
120
187.
Жапония
100
360
325
220
3) осы қаулының 2-тармағының 2) тармақшасында көзделген тәуліктік шығыстарды өтеудің нормалары осы қаулының 2-тармағының 1-1) тармақшасында көрсетілген лауазымды тұлғалардың ұзақ мерзімді қызметтік шетелдік іссапарларына да қатысты қолданылады.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2010.11.29 № 1273 (2011.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі), өзгеріс енгізілді - 2014.12.09 № 1290 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 08.12.2015 № 975; 24.11.2016 № 737 (04.03.2016 бастап қолданысқа енгізіледі және 31.12.2017 дейін қолданылады) қаулыларымен.

180
150
120
187.
Япония
100
360
325
220
3) нормы возмещения суточных расходов, предусмотренные в подпункте 2) пункта 2 настоящего постановления, применяются также в отношении долгосрочных служебных заграничных командировок должностных лиц, указанных в подпункте 1-1) пункта 2 настоящего постановления.
Сноска. Пункт 2 в редакции постановления Правительства РК от 29.11.2010 № 1273 (вводится в действие с 01.01.2011); с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 09.12.2014 № 1290 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 08.12.2015 № 975; от 24.11.2016 № 737 (вводится в действие с 04.03.2016 и действует до 31.12.2017).

3. Осы қаулыға қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдерінің күші жойылды деп танылсын.
4. Осы қаулы 2008 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2008 жылғы 6 ақпандағы
N 108 қаулысына
қосымша
Қазақстан Республикасы Үкіметінің күші жойылған
кейбір шешімдерінің тізбесі
1. "Республикалық және жергілікті бюджеттердің қаражаты есебінен шетелдік іссапарларға валюталық қаражаттың жұмсалуын ретке келтіру жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 11 ақпандағы N 148 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2003 ж., N 7, 75-құжат).
2. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 11 ақпандағы N 148 қаулысына толықтыру енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 19 мамырдағы N 456 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2003 ж., N 20, 203-құжат).
3. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 11 ақпандағы N 148 қаулысына толықтыру мен өзгеріс енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 23 қаңтардағы N 72 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2004 ж., N 2, 37-құжат).
4. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 11 ақпандағы N 148 қаулысына толықтыру мен өзгеріс енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 3 қарашадағы N 1140 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2004 ж., N 44, 549-құжат).
5. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 11 ақпандағы N 148 қаулысына толықтыру енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 7 шілдедегі N 705 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2005 ж., N 28, 355-құжат).
6. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 10 сәуірдегі N 410 және 2003 жылғы 11 ақпандағы N 148 қаулыларына толықтырулар мен өзгеріс енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 12 желтоқсандағы N 1234 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2005 ж., N 48, 614-құжат).
7. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 27 мамырдағы N 663 және 2003 жылғы 11 ақпандағы N 148 қаулыларына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 8 тамыздағы N 745 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2006 ж., N 29, 315-құжат).

3. Признать утратившими силу некоторые решения Правительства Республики Казахстан согласно приложению к настоящему постановлению.
4. Настоящее постановление вводится в действие с 1 января 2008 года.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 6 февраля 2008 года N 108
Перечень
утративших силу некоторых решений
Правительства Республики Казахстан
1. Постановление Правительства Республики Казахстан от 11 февраля 2003 года N 148 "О мерах по упорядочению расходования валютных средств на заграничные командировки за счет средств республиканского и местных бюджетов" (САПП Республики Казахстан, 2003 г., N 7, ст. 75).
2. Постановление Правительства Республики Казахстан от 19 мая 2003 года N 456 "О внесении дополнения в постановление Правительства Республики Казахстан от 11 февраля 2003 года N 148" (САПП Республики Казахстан, 2003 г., N 20, ст. 203).
3. Постановление Правительства Республики Казахстан от 23 января 2004 года N 72 "О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 11 февраля 2003 года N 148" (САПП Республики Казахстан, 2004 г., N 2, ст. 37).
4. Постановление Правительства Республики Казахстан от 3 ноября 2004 года N 1140 "О внесении дополнения и изменения в постановление Правительства Республики Казахстан от 11 февраля 2003 года N 148" (САПП Республики Казахстан, 2004 г., N 44, ст. 549).
5. Постановление Правительства Республики Казахстан от 7 июля 2005 года N 705 "О внесении дополнения в постановление Правительства Республики Казахстан от 11 февраля 2003 года N 148" (САПП Республики Казахстан, 2005 г., N 28, ст. 355).
6. Подпункт 2) пункта 1 постановления Правительства Республики Казахстан от 12 декабря 2005 года N 1234 "О внесении дополнений и изменения в постановления Правительства Республики Казахстан от 10 апреля 2002 года N 410 и от 11 февраля 2003 года N 148" (САПП Республики Казахстан, 2005 г., N 48, ст. 614).
7. Подпункт 2) пункта 1 постановления Правительства Республики Казахстан от 8 августа 2006 года N 745 "О внесении изменений в постановления Правительства Республики Казахстан от 27 мая 1999 года N 663 и от 11 февраля 2003 года N 148" (САПП Республики Казахстан, 2006 г., N 29, ст. 315).