Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің "Әл-Фараби атындағы Қазақ ұлттық университеті" шаруашылық жүргізу қүқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнының "Жану проблемалары институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы еншілес мемлекеттік кәсіпорнын қайта ұйымдастыру туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 7 ақпандағы N 119 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі  ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің "Әл-Фараби атындағы Қазақ ұлттық университеті" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнының "Жану проблемалары институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы еншілес мемлекеттік кәсіпорны қайта құру жолымен Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі Ғылым комитетінің "Жану проблемалары институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі - кәсіпорын) болып қайта ұйымдастырылсын.
2. Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің Ғылым комитеті кәсіпорынды мемлекеттік басқару органы болып белгіленсін.
3. Кәсіпорын қызметінің негізгі мәні ғылым саласында өндірістік-шаруашылық қызметті жүзеге асыру болып белгіленсін.
4. Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің Ғылым комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру комитетіне кәсіпорынның жарғысын бекітуге ұсынуды;
2) Қазақстан Республикасының әділет органдарында кәсіпорынның мемлекеттік тіркелуін;
3) осы қаулыдан туындайтын өзге де шараларды қабылдауды қамтамасыз етсін.
5. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін толықтырулар мен өзгеріс бекітілсін.
6. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2008 жылғы 7 ақпандағы
N 119 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін толықтырулар мен өзгеріс
Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне мынадай толықтырулар мен өзгеріс енгізілсін:
1) күші жойылды - ҚР Үкіметінің 05.08.2013 № 796 қаулысымен;
2) "Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің "Әл-Фараби атындағы Қазақ ұлттық университеті" республикалық мемлекеттік кәсіпорнының мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 6 қыркүйектегі N 984  қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2002 ж., N 29, 326-құжат):
көрсетілген қаулыға Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің "Әл-Фараби атындағы Қазақ ұлттық университеті" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнының еншілес мемлекеттік кәсіпорындарының тізбесінде:
реттік нөмірі 6-жол алынып тасталсын;

О реорганизации дочернего государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Институт проблем горения" Республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Казахский национальный университет им. Аль-Фараби" Министерства образования и науки Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 7 февраля 2008 года N 119
Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Реорганизовать дочернее государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт проблем горения" Республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Казахский национальный университет им. Аль-Фараби" Министерства образования и науки Республики Казахстан путем преобразования в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт проблем горения" Комитета науки Министерства образования и науки Республики Казахстан (далее - предприятие).
2. Определить Комитет науки Министерства образования и науки Республики Казахстан органом государственного управления предприятием.
3. Определить основным предметом деятельности предприятия осуществление производственно-хозяйственной деятельности в области науки.
4. Комитету науки Министерства образования и науки Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) представление на утверждение в Комитет государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан Устава предприятия;
2) государственную регистрацию предприятия в органах юстиции Республики Казахстан;
3) принять иные меры, вытекающие из настоящего постановления.
5. Утвердить прилагаемые дополнения и изменение, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан.
6. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 7 февраля 2008 года N 119
Дополнения и изменение, которые вносятся в некоторые решения
Правительства Республики Казахстан
Внести в некоторые решения Правительства Республики Казахстан следующие дополнения и изменение:
1) утратил силу постановлением Правительства РК от 05.08.2013 № 796;
2) в  постановлении Правительства Республики Казахстан от 6 сентября 2002 года N 984 "Вопросы Республиканского государственного предприятия "Казахский национальный университет имени Аль-Фараби" Министерства образования и науки Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан 2002 г., N 29, ст. 326):
в перечне дочерних государственных предприятий Республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Казахский национальный университет имени Аль-Фараби" Министерства образования и науки Республики Казахстан, к указанному постановлению:
строку, порядковый номер 6, исключить;

3) "Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің кейбір мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 21 шілдедегі N 700  қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2006 ж., N 27, 290-құжат):
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі Ғылым комитетінің қарамағындағы ұйымдардың тізбесінде:
"Республикалық мемлекеттік кәсіпорындар" деген 1-бөлім:
мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 16-4-жолмен толықтырылсын:
"16-4. Жану проблемалары институты";
4) күші жойылды - ҚР Үкіметінің 28.08.2015 № 683 қаулысымен.

3) в  постановлении Правительства Республики Казахстан от 21 июля 2006 года N 700 "Некоторые вопросы Министерства образования и науки Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2006 г., N 27, ст. 290):
в перечне организаций, находящихся в ведении Комитета науки Министерства образования и науки Республики Казахстан, утвержденном указанным постановлением:
раздел 1 "Республиканские государственные предприятия": дополнить строкой, порядковый номер 16-4, следующего содержания:
"16-4. Институт проблем горения";
4) утратил силу постановлением Правительства РК от 28.08.2015 № 683.