Шағын және орта кәсіпкерлік субъектілерін тексеруге мораторий жариялау туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 21 ақпандағы N 178 Қаулысы
Қазақстан Республикасы Президентінің Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 14 ақпандағы кеңейтілген мәжілісінде берген тапсырмасын орындау мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі  ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Орталық және жергілікті атқарушы органдар 2008 жылғы 21 ақпан 2008 жылғы 31 желтоқсан аралығында салық төлеушінің өтініші оларды жүргізу үшін негіз болатын салық тексерістерін, ыңғайласпа салық тексерістері мен хронометраждық зерттеулерді, қылмыстық әрекеттердің жолын кесу мақсатында заңнамаға сәйкес жүргізілетін тексерістерді, қоғамдық тәртіпті, адамның құқықтары мен бостандықтарын, Қазақстан Республикасының халықтың санитарлық-эпидемиологиялық ахуалы, жер қойнауын пайдалану туралы, ветеринария саласындағы заңнамасы нормаларын бұзуға бағытталған іс-әрекеттерді болдырмау үшін жүргізілетін тексерістерді, сондай-ақ Астана қаласының және облыстық маңызы бар қалалардың маңынан берілген жер мәселелері бойынша тексерістерді қоспағанда, шағын және орта кәсіпкерлік субъектілерін тексеруді тоқтатсын.
2. Орталық және жергілікті атқарушы органдар осы қаулының 1-тармағын іске асыру жөніндегі қажетті шараларды қабылдасын.
3. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі

Об объявлении моратория на проверки субъектов малого и среднего предпринимательства
Постановление Правительства Республики Казахстан от 21 февраля 2008 года N 178
В целях исполнения поручения Президента Республики Казахстан, данного на расширенном заседании Правительства Республики Казахстан 14 февраля 2008 года, Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Центральным и местным исполнительным органам прекратить с 21 февраля 2008 года по 31 декабря 2008 года проверки субъектов малого и среднего предпринимательства, за исключением налоговых проверок, основанием для проведения которых является заявление налогоплательщика, встречных налоговых проверок и хронометражных обследований, проверок, проводимых в соответствии с законодательством в целях пресечения уголовных преступлений, проверок, проводимых для предотвращения действий, направленных на нарушение общественного порядка, прав и свобод человека, норм законодательства Республики Казахстан о санитарно-эпидемиологическом благополучии населения, недропользовании, в области ветеринарии, а также проверок по вопросам предоставленных земель вокруг города Астаны и городов областного значения.
2. Центральным и местным исполнительным органам принять необходимые меры по реализации пункта 1 настоящего постановления.
3. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания и подлежит официальному опубликованию.
Премьер-Министр
Республики Казахстан