Облыстық бюджеттердің 2008 жылдың республикалық бюджетінен мал шаруашылығының өнімділігі мен өнімінің сапасын арттыруды субсидиялауға арналған ағымдағы нысаналы трансферттерді пайдалану ережесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 28 қаңтардағы N 204 Қаулысы
"2008 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 6 желтоқсандағы  Заңына  сәйкес, отандық ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерде мал шаруашылығының өнімділігі мен өнімінің сапасын арттыру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі  ҚАУЛЫ ЕТЕДІ :
1. Қоса беріліп отырған Облыстық бюджеттердің 2008 жылдың республикалық бюджетінен мал шаруашылығының өнімділігі мен өнімінің сапасын арттыруды субсидиялауға арналған ағымдағы нысаналы трансферттерді пайдалану ережесі бекітілсін.
2. Осы қаулы 2008 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2008 жылғы 28 ақпандағы
N 204 қаулысымен
бекітілген
Облыстық бюджеттердің 2008 жылдың республикалық бюджетінен
мал шаруашылығының өнімділігі мен өнімінің сапасын арттыруды
субсидиялауға арналған ағымдағы нысаналы трансферттерді
пайдалану ережесі
1. Жалпы ережелер
1. Осы Облыстық бюджеттердің 2008 жылдың республикалық бюджетінен мал шаруашылығының өнімділігі мен өнімінің сапасын арттыруды субсидиялауға арналған ағымдағы нысаналы трансферттерді пайдалану ережесі (бұдан әрі - Ереже) 2008 жылға арналған республикалық бюджетте 009 "Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне ауыл шаруашылығын дамытуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер" бағдарламасының 107 "Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне мал шаруашылығының өнімділігі мен өнімінің сапасын арттыруды субсидиялауға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер" кіші бағдарламасы бойынша Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігіне (бұдан әрі - Министрлік) көзделген қаражат есебінен және шегінде құрама азықтың (құнарлы жемшөптің) құнын арзандату арқылы, мал шаруашылығы өнімін өндіруді ұлғайту және оның бәсекеге қабілеттілігін арттыру, сондай-ақ бағаны тұрақтандыру үшін отандық ауыл шаруашылығы өндірушілерін қолдау мақсатында ағымдағы нысаналы трансферттерді пайдалану (бұдан әрі - субсидиялау) тәртібін айқындайды.
2. Субсидиялар сиыр етін, шошқа етін, қой етін, бройлерлік құс етін (бұдан әрі - тауық еті), жұмыртқалағыш кростың құс жұмыртқасын (тағамдық жұмыртқа) (бұдан әрі - жұмыртқа) және сүтті өндіру мен сатуды ынталандыру, жануарлардың өнімділігін, өндірілетін мал шаруашылығы өнімінің сапасы мен бәсекеге қабілеттілігін арттыру мақсатында ірі қара малды, шошқаны, қойды және құсты бордақылау (азықтандыру) кезінде пайдаланылатын құрама азықтың (құнарлы жемшөптің (бұдан әрі - құнарлы жемшөп) құнын 45%-ға дейін ішінара арзандатуға арналады.
Сиыр етін, шошқа етін, қой етін, құс етін, жұмыртқаны және сүтті өндіруге маманданған отандық ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерге (бұдан әрі - мамандандырылған кәсіпорындар) құрама азықты (құнарлы жемшөп) арзандатуға арналған субсидиялар төлеу ішкі рынокта сатылған сиыр етінің, шошқа етінің, қой етінің, құс етінің сойыс салмағында, жұмыртқаның және қайта өңдеу кәсіпорындарының сүтіне, (жеке қайта өңдеу цехтарын қоса алғанда) және (немесе) сауда объектілеріне, оның ішінде жеке, сондай-ақ ауруханаларға, мектеп және мектепке дейінгі мекемелерге, қылмыстық-атқару жүйесі ұйымдарына және әскери бөлімдерге (сүт өнімін қоспағанда) іс жүзіндегі көлемі үшін жүргізіледі.
Ескерту. 2-тармаққа өзгерту енгізілді - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.05.13  N 447  (2008 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.

Об утверждении Правил использования целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета 2008 года областными бюджетами на субсидирование повышения продуктивности и качества продукции животноводства
Постановление Правительства Республики Казахстан от 28 февраля 2008 года N 204
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 6 декабря 2007 года "О республиканском бюджете на 2008 год", в целях повышения продуктивности и качества продукции животноводства у отечественных сельскохозяйственных товаропроизводителей Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ :
1. Утвердить прилагаемые Правила использования целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета 2008 года областными бюджетами на субсидирование повышения продуктивности и качества продукции животноводства.
2. Настоящее постановление вводится в действие с 1 января 2008 года и подлежит официальному опубликованию.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 28 февраля 2008 года N 204
Правила
использования целевых текущих трансфертов из
республиканского бюджета 2008 года областными бюджетами
на субсидирование повышения продуктивности и качества
продукции животноводства
1. Общие положения
1. Настоящие Правила использования целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета 2008 года областными бюджетами на субсидирование повышения продуктивности и качества продукции животноводства (далее - Правила), определяют использования целевых текущих трансфертов (далее - субсидирование) с целью поддержки отечественных сельскохозяйственных производителей для увеличения производства животноводческой продукции и повышения конкурентоспособности, а также стабилизации цен через удешевление стоимости комбикормов (концкормов) за счет и в пределах средств, предусмотренных в республиканском бюджете на 2008 год Министерству сельского хозяйства Республики Казахстан (далее - Министерство) по подпрограмме 107 "Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астана и Алматы на субсидирование повышения продуктивности и качества продукции животноводства" программы 009 "Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астана и Алматы на развитие сельского хозяйства".
2. Субсидии предназначаются на частичное удешевление до 45 % стоимости комбикормов (концентрированных кормов (далее - концкормов), используемых при откорме (кормлении) крупного рогатого скота, свиней, птицы и овец, с целью стимулирования производства и реализации говядины, свинины, баранины, мяса бройлерной птицы (далее - мясо птицы), куринного яйца яичных кроссов (пищевое яйцо) (далее - яйцо) и молока, повышения продуктивности животных, качества и конкурентоспособности производимой продукции животноводства.
Выплата субсидий отечественным сельскохозяйственным товаропроизводителям, специализирующимся на производстве говядины, свинины, баранины, мяса птицы, яйца и молока (далее - спецпредприятия), на удешевление комбикормов (концкормов) производится за фактические объемы реализованной на внутреннем рынке говядины, свинины, баранины, мяса птицы в убойном весе, яйца и молока предприятиям переработки, (включая собственные цеха переработки) и (или) объектам торговли, в том числе собственные, а также больницам, школьным и дошкольным учреждениям, организациям уголовно-исполнительной системы и воинским частям (за исключением молока).
Сноска. Пункт 2 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 13.05.2008 N 447 (порядок введения в действие см. п. 2 ).

3. Субсидия:
ірі қара малды бордақылаумен айналысатын және бордақылау үшін құрама азықты (құнарлы жемшөпті) пайдаланатын, сиыр етін өндіру жөніндегі мамандандырылған кәсіпорындарға;
азықтандыруда құрама азықты пайдаланатын сүтті мал тұқымдарын өсірумен және ұстаумен айналысатын сүт өндіру жөніндегі мамандандырылған кәсіпорындарға;
қойларды бордақылаумен және оларды бордақылау үшін құнарлы жемшөпті пайдаланумен айналысатын қой етін өндіру жөніндегі мамандандырылған кәсіпорындарға;
шошқаны бордақылау үшін құрама азықты пайдаланатын шошқа етін өндіру жөніндегі мамандандырылған кәсіпорындарға;
құс етін және жұмыртқаны өндіру жөніндегі мамандандырылған кәсіпорындарға;
бордақыланған малдарды ірі партиямен 50-ден және одан да көп мал басын сатқан кезде мамандандырылған кәсіпорындарға төленеді, бұл ретте малдардың тірі салмағын сойысқа аудару үшін Министрлік бекіткен аудару коэффициенті қолданылады.
Ескерту. 3-тармаққа өзгерту енгізілді - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.05.13  N 447  (2008 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
4. Субсидиялауға мыналар жатпайды:
сиыр етін, шошқа етін, қой етін, құс етін, жұмыртқаны және сүтті (бұдан әрі - өнім) одан әрі сату және (немесе) қайта өңдеу үшін мамандандырылған кәсіпорындар басқа да заңды және (немесе) жеке тұлғадан сатып алынған өнім;
өзара есеп айырысу есебінде немесе аффиилирленген тұлғаларға айырбас бойынша мамандандырылған кәсіпорындарға сатылған өнім;
амалсыз сойылу нәтижесінде мамандандырылған кәсіпорындар алған өнім;
сиырды суалту алдындағы соңғы бес күнде және сиыр бұзаулағаннан кейін бірінші жеті күнде, жұқпалы аурулардан таза емес малдардан мамандандырылған кәсіпорындар алған (сүт) өнім.
Ескерту. 4-тармаққа өзгерту енгізілді - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.05.13  N 447  (2008 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
5. Осы Ереженің 2-тармағында көрсетілген субсидиялар тиісті облыстың жергілікті атқарушы органы бекітетін субсидиялар алуға арналған тізімге енгізілген мамандандырылған кәсіпорындарға беріледі.
6. Мамандандырылған кәсіпорындарға және өндірілетін өнім сапасына қойылатын өлшемдерді, субсидиялар алуға арналған өтінімдерді, сатылған өнім үшін субсидиялар төлеу туралы облыс бойынша жиынтық ведомості, тірі салмағын сойысқа аудару коэффициентін, қаражатты бөлудің жылдық сметасын, есеп нысанын, сондай-ақ өнімді сатып алу-сату шартының ұсынылатын нысандарын Министрлік бекітеді.
7. Ірі қара малды, шошқаны, қойды, құсты бордақылау (азықтандыру), сондай-ақ сүтті өндіру үшін пайдаланылатын құрама азықтың (құнарлы жемшөптің) 1 (бір) килограмының құнын арзандату, өнімнің 1 (бір) килограмын өндіруге (10 дана) жұмсалатын құрама азық (құнарлы жемшөп) шығысының, өз өндірісінің сатылған өнімінің 1 (бір) килограмына (1 дана) арналған субсидиялардың нормативі осы Ережеге 1-қосымшаға сәйкес белгіленеді.
Ескерту. 7-тармаққа өзгерту енгізілді - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.05.13  N 447  (2008 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.

3. Субсидии выплачиваются:
спецпредприятиям по производству говядины, занимающимся откормом крупного рогатого скота и использующих для откорма комбикорма (концкорма);
спецпредприятиям по производству молока, занимающимся содержанием и выращиванием молочных пород скота, в кормлении которых используются комбикорма;
спецпредприятиям по производству баранины, занимающимся откормом овец и использующим для их откорма концкорма;
спецпредприятиям по производству свинины, использующим для откорма свиней - комбикорма;
спецпредприятиям по производству мяса птицы и яйца;
спецпредприятиям при реализации животных с откорма крупными партиями по 50 и более голов, при этом для перевода живой массы животных в убойный применяется коэффициент перевода, утвержденный Министерством.
Сноска. Пункт 3 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 13.05.2008 N 447 (порядок введения в действие см. п. 2 ).
4. Субсидированию не подлежит:
говядина, свинина, баранина, мясо птицы, яйца и молоко (далее - продукция), приобретенная спецпредприятиями у других юридических и (или) физических лиц для дальнейшей ее продажи и (или) переработки;
продукция, реализованная спецпредприятиями по бартеру, в счет взаиморасчетов или аффилиированным лицам;
продукция, полученная спецпредприятиями в результате вынужденного забоя;
продукция (молоко), полученная спецпредприятиями от животных, неблагополучных по инфекционным заболеваниям, а также от коров в первые семь дней после отела и в последние пять дней перед запуском.
Сноска. Пункт 4 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 13.05.2008 N 447 (порядок введения в действие см. п. 2 ).
5. Субсидии, указанные в пункте 2 настоящих Правил, выплачиваются спецпредприятиям, включенным в список на получение субсидий, утверждаемый местным исполнительным органом соответствующей области.
6. Критерии к спецпредприятиям и качеству производимой продукции, заявки на получение субсидий, сводная ведомость по области о выплате субсидий за реализованную продукцию, коэффициент перевода живой массы в убойный, годовая смета распределения средств, формы отчетности, а также рекомендуемые формы договора купли-продажи продукции утверждаются Министерством.
7. Норматив удешевления стоимости 1 (одного) килограмма комбикорма (концкормов), используемого для откорма (в кормлении) крупного рогатого скота, свиней, овец, птицы, а также производства молока, расхода комбикормов (концкормов) на производство 1 (одного) килограмма (10 штук) продукции, субсидий на 1 (один) килограмм (1 штуку) реализованной продукции собственного производства устанавливаются согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 13.05.2008 N 447 (порядок введения в действие см. п. 2 ).

8. Министрлік облыстық бюджеттерге мал шаруашылығының өнімділігі мен өнімінің сапасын арттыруды субсидиялауға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттерді облыстық ауыл шаруашылығы департаменттері (басқармалары) (бұдан әрі - департаменті (басқармасы) мәлімдеген міндеттемелер мен төлемдер бойынша қаржыландыру жоспарларына сәйкес аударады.
2. Мал шаруашылығының өнімділігі мен өнімінің сапасын
арттыруға берілетін субсидияларды пайдалану тәртібі
9. Облыс әкімінің шешімімен облыс әкімінің ауыл шаруашылығы мәселелері жөніндегі орынбасарының төрағалығымен құрамында департамент (басқарма), Министрліктің аумақтық инспекциясының, облыстық статистика басқармасының мамандары, сондай-ақ Қазақстан Республикасы ет өндірушілері қауымдастығының өкілдері бар комиссия (бұдан әрі - Облыс комиссиясы) құрылады. Департамент (басқарма) Облыс комиссиясының жұмыс органы болып табылады. Облыс комиссиясының құзыретіне мыналар кіреді:
1) үш жұмыс күні ішінде аудан әкімдігінің ауыл шаруашылығы бөлімі (бұдан әрі - бөлім) ұсынған субсидиялар алуға арналған өтінімді, сондай-ақ Министрлік бекіткен мамандандырылған кәсіпорындардың технологиялық параметрлерге сәйкестігін (бұдан әрі - материалдар) қарау;
2) материалдарды қарау қорытындылары бойынша мамандандырылған кәсіпорындардың субсидиялар алуға арналған тізімін, субсидиялауға жататын өнімді сатуға арналған жылдық квоталарды, сондай-ақ субсидиялар көлемін облыс әкіміне бекітуге ұсыну.
10. Мамандандырылған кәсіпорындардың өтінімі белгіленген квотадан асып түскен жағдайда, Комиссия тұқымдық малдың үлес салмағы жоғары болған мамандандырылған кәсіпорындарды тізімге енгізеді.
11. Мамандандырылған кәсіпорындар осы Ереже ресми жарияланған күннен бастап екі апта мерзімде субсидиялар алуға арналған материалдарды тиісті аудандардың бөлімдеріне ұсынады.
12. Бөлім үш жұмыс күні ішінде ұсынылған материалдарды тексеруді жүзеге асырады және олардың сәйкестігі жағдайында аудан әкімінің қол қоюымен Облыс комиссиясының қарауына жібереді.
13. Облыс әкімі Комиссияның ұсынысы бойынша:
мамандандырылған кәсіпорындардың субсидиялар алу құқығына арналған тізімін;
мамандандырылған кәсіпорындарға берілетін квоталар мен сатылатын өнімнің жоспарланып отырған көлеміне арналған субсидияларды бекітеді.
14. Тізімге енгізілген мамандандырылған кәсіпорындар өнімнің сатылуына қарай субсидиялар алу үшін ай сайын 20-күнінен кешіктірмей бөлімге мынадай құжаттарды:
1) өнімді қайта өңдеу кәсіпорындарына, сауда объектілеріне, сондай-ақ ауруханаларға, мектеп және мектепке дейінгі мекемелерге, қылмыстық-атқару жүйесі ұйымдарына және әскери бөлімдерге сатқан жағдайда:
жеке өндірісінің өнімін сату көлемі туралы аумақтық статистика органы берген ақпарат;
өнімді сатып алу-сату шарты;
сатылған өнімге төлем құжатының көшірмесі (нақты ақшасыз жағдайда банкінің төлем тапсырмасы және (немесе) қолма-қол есеп айырысу жағдайында кіріс-кассалық ордер);

8. Министерство перечисляет целевые текущие трансферты областным бюджетам на субсидирование повышения продуктивности и качества продукции животноводства, согласно заявленным областными департаментами (управлениями) сельского хозяйства (далее - департамент (управление) планов финансирования по обязательствам и платежам.
2. Порядок использования субсидий на повышение
продуктивности и качества продукции животноводства
9. Решением акима области создается комиссия под председательством заместителя акима области по вопросам сельского хозяйства в составе специалистов департамента (управление), территориальной инспекции Министерства, областного управления статистики, а также представителей Ассоциации производителей мяса Республики Казахстан (далее - Комиссия области). Рабочим органом Комиссии области является департамент (управление). В компетенцию Комиссии области входит:
1) рассмотрение в течение трех рабочих дней, представленных отделом сельского хозяйства акимата района (далее - отдел) заявок на получение субсидий, а также соответствия спецпредприятия технологическим параметрам утвержденных Министерством (далее - материалы);
2) представление по итогам рассмотрения материалов на утверждение акиму области списка спецпредприятий на получение субсидий, годовые квоты на реализацию продукции, подлежащей субсидированию, а также объемы субсидий.
10. В случае превышения заявок спецпредприятий установленных квот Комиссия включает в список те спецпредприятия, у которых выше удельный вес породного скота в стаде.
11. Спецпредприятия в двухнедельный срок со дня официального опубликования настоящих Правил представляют в отделы соответствующих районов материалы на получение субсидий.
12. Отдел осуществляет в течение трех рабочих дней проверку представленных материалов и в случае их соответствия, за подписью акима района направляет на рассмотрение Комиссии области.
13. Аким области по представлению Комиссии утверждает:
список спецпредприятий на право получения субсидий;
квоты спецпредприятиям и объемы субсидий на планируемые объемы реализуемой продукции.
14. Спецпредприятия, включенные в список, для получения субсидий по мере реализации продукции, ежемесячно не позднее 20 числа, представляют в отдел, следующие документы:
1) в случае реализации продукции предприятиям переработки, объектам торговли, а также больницам, школьным и дошкольным учреждениям, организациям уголовно-исполнительной системы и воинским частям:
информацию, выданную территориальным органом статистики об объемах реализованной продукции собственного производства;
договор купли-продажи продукции;
копию платежного документа на реализованную продукцию (платежное поручение банка в случае безналичного расчета и (или) приходно-кассовый ордер в случае наличного расчета);

2) өнімді жеке дүкендер жүйесі арқылы сатқан немесе жеке цехқа қайта өңдеуге берген жағдайда:
жеке өндірісінің өнімін өндіру көлемі туралы аумақтық статистика органы берген ақпарат;
өнімді жөнелту туралы жүкқұжат;
сатылған (қайта өңделген) тиісті көлем өніміне төлем құжатының көшірмесі (нақты ақшасыз есеп-айырысу жағдайында банктің төлем тапсырмасы және (немесе) қолма-қол есеп айырысу жағдайында кіріс-кассалық ордер).
Ескерту. 14-тармаққа өзгерту енгізілді - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.05.13  N 447  (2008 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
15. Бөлім әр айдың 25-күнінен кешіктірмей осы Ережедегі 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша облыстың біріктірілген жиынтық ведомосын қалыптастыратын департаменттің (басқарманың) қарауына осы Ереженің 15-тармағында көрсетілген жиналған құжаттарды және ақы төлеу шотын ұсынады.
16. Бекітілген квоталар шегінде мамандандырылған кәсіпорындар өндірілген өнімді қайта өңдеу кәсіпорындарына, сауда объектілеріне, сондай-ақ ауруханаларға, мектеп пен мектепке дейінгі мекемелерге, қылмыстық-атқару жүйесі ұйымдарына және әскери бөлімдерге тең көлемде сатылуын жүзеге асырады.
Ескерту. 16-тармаққа өзгерту енгізілді - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.05.13  N 447  (2008 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
17. Тиесілі субсидияларды тиісті мамандандырылған кәсіпорындардың ағымдағы шоттарына аударуды департамент (басқарма) белгіленген тәртіппен бекітілген міндеттемелер мен төлемдер бойынша қаржыландыру жоспарына сәйкес Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің аумақтық қазынашылық бөлімшелеріне 2 данада төлем шоттарының тізілімін және төлем шотын ұсыну жолымен жүзеге асырады.
18. Департамент (басқарма) құжаттардың, сондай-ақ субсидиялар төлеу үшін ұсынылатын материалдардың дұрыстығы үшін жауапты болады.
19. Департамент (басқарма) ай сайын есептіден кейінгі айдың 5-күніне дейінгі мерзімде, бірақ 2008 жылғы 30 желтоқсаннан кешіктірмей Министрлік бекіткен нысандар бойынша бюджеттік кіші бағдарламаның іске асырылу барысы туралы есепті Министрлікке ұсынады.
20. Қандай-да бір облыс бөлінген қаражатты толығымен игермеген жағдайда, Министрлік заңнамада белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасының Үкіметіне 2008 жылға арналған республикалық бюджетте бюджеттік кіші бағдарламаны іске асыруға көзделген қаражат шегінде облыстар бойынша субсидияларды төлеуге арналған қаражатты қайта бөлу туралы ұсыныс енгізеді.
21. Ағымдағы нысаналы трансферттердің орынды, тиімді және уақтылы пайдаланылуы үшін Министрлік және облыстар әкімдері жауапты болады.
Облыстық бюджеттердің 2008 жылдың
республикалық бюджетінен мал
шаруашылығының өнімділігі мен өнімінің
сапасын арттыруды субсидиялауға
арналған ағымдағы нысаналы трансферттерді
пайдалану ережесіне
1-қосымша
Ескерту. 1-қосымшаға өзгерту енгізілді - Қазақстан
Республикасы Үкіметінің 2008.05.13  N 447  (2008 жылғы 1 қаңтардан
бастап қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.

2) в случае реализации продукции через сеть собственных магазинов или передаче ее на переработку в собственные цеха:
информацию, выданную территориальным органом статистики об объемах произведенной продукции собственного производства;
накладную об отправке продукции;
копию платежного документа на соответствующий объем реализованной (переработанной) продукции (платежное поручение банка в случае безналичного расчета и (или) приходно-кассовый ордер в случае наличного расчета).
Сноска. Пункт 14 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 13.05.2008 N 447 (порядок введения в действие см. п. 2 ).
15. Отдел не позднее 25 числа каждого месяца представляет собранные документы, указанные в пункте 15 настоящих Правил, на рассмотрение в департамент (управление), которое формирует объединенную сводную ведомость по области по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам и счета к оплате.
16. Спецпредприятия осуществляют реализацию произведенной продукции на предприятия переработки, объекты торговли, а также больницам, школьным и дошкольным учреждениям, организациям уголовно-исполнительной системы и воинским частям в равных объемах в пределах утвержденных квот.
Сноска. Пункт 16 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 13.05.2008 N 447 (порядок введения в действие см. п. 2 ).
17. Перечисление причитающихся субсидий на текущие счета соответствующих спецпредприятий осуществляется департаментом (управлением) в соответствии с утвержденным в установленном порядке планом финансирования по обязательствам и платежам путем представления в территориальные подразделения казначейства Министерства финансов Республики Казахстан реестра счетов к оплате и счета к оплате в 2-х экземплярах.
18. Департамент (управление) несет ответственность за достоверность документов, а также материалов, предоставляемых для выплаты субсидий.
19. Департамент (управление) ежемесячно в срок до 5 числа, следующего за отчетным, но не позднее 30 декабря 2008 года представляет в Министерство отчет о ходе реализации бюджетной подпрограммы по формам утвержденным Министерством.
20. В случае неполного освоения какой-либо областью выделенных средств, Министерство в установленном законодательном порядке вносит предложение в Правительство Республики Казахстан о перераспределении средств на выплату субсидий по областям в пределах средств, предусмотренных в республиканском бюджете на реализацию бюджетной подпрограммы на 2008 год.
21. Ответственность за целевым, эффективным и своевременным использованием целевых текущих трансфертов, несут Министерство и акимы областей.
Приложение 1
к Правилам использования целевых
текущих трансфертов из республиканского
бюджета 2008 года областными бюджетами на
субсидирование повышения продуктивности
и качества продукции животноводства

1. Құрама азықтың (құнарлы жемшөп) 1 килограмының құнын
арзандату нормативі
Өнімнің атауы
Құрама азықтың (құнарлы жемшөп)
1 килограмын арзандату нормативі, теңге
Құс еті
25,4
Ірі қара
мал еті
құрама азық
13,8
құнарлы
жемшөп
9,5
Қой еті
9
Шошқа еті
13,9
Сүт
16,2
Жұмыртқа
13,2
2. 1 килограмм (10 дана) өнім өндіруге арналған
құрама азық (құнарлы жемшөп) шығысының нормативі
Өнімнің түрі
1 килограмм (10 дана) өнім
өндіруге арналған құрама азық
(құнарлы жемшөп) шығысының
мөлшері
Құс еті

1. Норматив удешевления стоимости 1 килограмма
комбикормов (концкормов)
Наименование продукции
Норматив удешевления
1 килограмма комбикормов
(концкормов), тенге
Мяса птицы
25,4
Говядины
комбикорм
13,8
концкорм
9,5
Баранины
9
Свинины
13,9
Молока
16,2
Яйца
13,2
Сноска. Раздел 1 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 13.05.2008 N 447 (порядок введения в действие см. п. 2 ).
2. Норматив расхода комбикормов (концкормов)
на производство 1 килограмма (10 штук) продукции
Вид продукции
Размер расхода комбикормов
(концкормов) на производство
1 килограмма (10 штук) продукции
Мяса птицы

2,61
Ірі қара мал еті
құрама азық
10
құнарлы жемшөп
12
Қой еті
4
Шошқа еті
7
Сүт
I   сорт
0,5
II сорт
0,3
Жұмыртқа
2,0
3. Жеке өндірістің сатқан өнімінің 1 килограмына
(1 дана) арналған субсидиялардың нормативі
Өнімнің түрі
Жеке өндірістің сатқан өнімінің
1 килограмына (1 дана) арналған
субсидиялардың нормативі, теңге
Құс еті
66
Ірі қара мал еті
138
113
Қой еті
36
Шошқа еті
98
Сүт
I сорт
8
II сорт
5
Жұмыртқа
2,6
"Бекітемін"                                Облыстық бюджеттердің
____________облысы                       2008 жылдың республикалық
Ауыл шаруашылығы департаментінің      бюджетінен мал шаруашылығының
(басқармасының)                      өнімділігі мен өнімінің сапасын
басшысы______________(Т.А.Ә.,       арттыруды субсидиялауға арналған
қолы, мөрі)                         ағымдағы нысаналы трансферттерді
200_жылғы "__"_________                     пайдалану ережесіне
2-қосымша
Ескерту. 2-қосымшаға өзгерту енгізілді - Қазақстан
Республикасы Үкіметінің 2008.05.13  N 447  (2008 жылғы 1 қаңтардан
бастап қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
_________облысы бойынша 2008 жылғы______айы
өндіруге және сатуға арналған құрама азықтардың (құнарлы
азықтардың) пайдаланылған көлемі үшін_____________субсидиялар
төлеуге арналған
(сиыр еті, шошқа еті, құс еті, жұмыртқа және сүт - керегін
қалдыру) біріктірілген жиынтық ведомосы
Атауы
Өнім
сатудың
жылдық
квотасы,
тонна,
мың дана
1 тонна құрама
азықтар-
дың ар-
зандатыл-
ған нор-
мативі,
мың теңге
Субсидия-
лардың жалпы қа-
жеттілігі, мың теңге
Нақты сатылған
өнім, тонна, мың
дана
маман-
данды-
рылған
кәсіп-
орындар
өнім-
дер
жыл
басынан
есепті
айдан
кейінгі
кестенің жалғасы
Өнімді өндіру
және сату үшін
нақты пайдаланыл-
ған құрама азық,
тонна
Жыл басынан
бері тиесі-
лі субси-
диялардың
сомасы,
теңге
Жыл басынан
бері төленгені, теңге
Субсидия-
лардың
тиесілі
сомасының
қалдығы,
теңге
Төленуге
жататыны,
теңге
жыл
басынан
есепті
айдан
кейінгі
Мал шаруашылығы бөлімінің бастығы
(жауапты тұлға)                _______________________(Т.А.Ә., қолы)
Бухгалтер (жауапты тұлға)     ________________________(Т.А.Ә., қолы)

2,61
Говядины
комбикорм
10
концкорм
12
Баранины
4
Свинины
7
Молока
I-cорта
0,5
II-cорта
0,3
Яйца
2,0
Сноска. Раздел 2 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 13.05.2008 N 447 (порядок введения в действие см. п. 2 ).
3. Норматив субсидий на 1 килограмм (1 штуку)
реализованной продукции собственного производства
Вид продукции
Норматив субсидий на 1 килограмм
(1 штуку) реализованной продукции
собственного производства, тенге
Мяса птицы
66
Говядины
138
113
Баранины
36
Свинины
98
Молока
I-cорта
8
II-cорта
5
Яйца
2,6
Сноска. Раздел 3 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 13.05.2008 N 447 (порядок введения в действие см. п. 2 ).
Приложение 2
к Правилам использования целевых
текущих трансфертов из республиканского
бюджета 2008 года областными бюджетами на
субсидирование повышения продуктивности
и качества продукции животноводства
" Утверждаю "
Руководитель департамента (управления)
сельского хозяйства _________ области
_________ (Ф.И.О. подпись, печать)
"___" _________ 2008 год
Объединенная сводная ведомость
на выплату субсидий за использованные объемы комбикормов
(концкормов) на производство и реализацию
__________________________________________________
(говядины, баранины, свинины, мяса птицы, яйца и молока
- нужное оставить)
за _______ 2008 года по ____________ области
Наимено-
вание
Годо-
вая
квота
реалии-
зации
про-
дукции,
тонн,
тыс.
штук
Нор-
матив
уде-
шевле-
ния 1
тонны
комби-
кор-
мов,
тыс.
тенге
Общая
пот-
реб-
ность
субси-
дий,
тыс.
тенге
Фактически
реализовано
продукции,
тонн,
тыс. штук
Фактически
использовано
комбикормов
(концкормов)
для
производ-
ства и
реализации
продукции,
тонн
При-
читаю-
щаяся
сумма
субси-
дий с
начала
года,
тенге
Опла-
чено
с
нача-
ла
года,
тенге
Оста-
ток
причи
-
таю-
щейся
суммы
суб-
сидий,
тенге
Под-
лежит
к
оплате,
тенге
спец-
пред-
прия-
тия
про-
дук-
ции
с
нача-
ла
года
за
отчет-
ный
месяц
с
нача-
ла
года
за
отчет-
ный
месяц
Начальник отдела животноводства
(ответственное лицо)             _______________ (Ф.И.О., подпись)
Бухгалтер (ответственное лицо)   _______________ (Ф.И.О., подпись)
Сноска. Приложение 2 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 13.05.2008 N 447 (порядок введения в действие см. п. 2 ).