Міндетті сақтандыруға жататын өсімдік шаруашылығы өнімдерінің түрлерін өндіру үшін егістік алқаптың бір гектарына жұмсалатын шығындардың 2008 жылға арналған нормативтерін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 31 наурыздағы N 309 Қаулысы
"Өсімдік шаруашылығындағы міндетті сақтандыру туралы" Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 10 наурыздағы Заңының  4-1-бабына  сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі  ҚАУЛЫ ЕТЕДІ :
1. Қоса беріліп отырған міндетті сақтандыруға жататын өсімдік шаруашылығы өнімдерінің түрлерін өндіру үшін егістік алқаптың бір гектарына жұмсалатын шығындардың 2008 жылға арналған нормативтері бекітілсін.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2008 жылғы 31 наурыздағы
N 309 қаулысымен
бекітілген
Ескерту. Нормативтерге өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2008.07.31.  N 726  Қаулысымен.
Міндетті сақтандыруға жататын өсімдік шаруашылығы
өнімдерінің түрлерін өндіру үшін егістік алқаптың бір
гектарына жұмсалатын шығындардың 2008 жылға арналған
нормативтері
1. Ақмола облысы
Өнім
1 гектарға жұмсалатын
шығындардың
нормативтері, барлығы
(теңге)
1 гектарға жұмсалатын
шығындардың үш түрі
(жалақы, ЖЖМ, тұқым)
бойынша шығындардың
нормативтері (теңге)
оңайтылған
агротех-
нология
кезінде
ғылыми
негіздел-
ген
агротех-
нология
кезінде
оңайтылған
агротехноло-
гия кезінде
ғылыми негіз-
делген
агротехноло-
гия кезінде
1
2
3
4
5
II дала аймағы
Жаздық бидай

Об утверждении нормативов затрат на производство видов продукции растениеводства, подлежащих обязательному страхованию, на один гектар посевной площади на 2008 год
Постановление Правительства Республики Казахстан от 31 марта 2008 года N 309
В соответствии со  статьей 4-1  Закона Республики Казахстан от 10 марта 2004 года "Об обязательном страховании в растениеводстве" Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ :
1. Утвердить прилагаемые нормативы затрат на производство видов продукции растениеводства, подлежащих обязательному страхованию, на один гектар посевной площади на 2008 год.
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания и подлежит официальному опубликованию.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                                      К. Масимов
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 31 марта 2008 года N 309
Нормативы затрат на производство видов продукции
растениеводства, подлежащих обязательному страхованию,
на один гектар посевной площади на 2008 год
Сноска. Нормативы с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 31.07.2008  N 726 .
1. Акмолинская область
Продукция
Нормативы затрат
на 1 га - всего
(тенге)
Нормативы затрат по
трем видам
(заработная плата,
ГСМ, семена) на 1 га
(тенге)
при
упрощенной
агротехно-
логии
при
научно
обосно-
ванной
агротех-
нологии
при
упрощенной
агротех-
нологии
при
научно
обосно-
ванной
агротех-
нологии
1
2
3
4
5
II зона степная
Пшеница яровая

3084
Міндетті сақтандыруға жататын өсімдік шаруашылығы өнімдерінің түрлерін өндіру үшін егістік алқаптың бір гектарына жұмсалатын шығындар нормативтерін қолдану жөнінде ескертпе:
1.   Екі шекаралас облыстың табиғи-климаттық жағдайы бірдей аймақта орналасқан іргелес аудандарының ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілері егістіктерді сақтандыру кезінде осы аудандардың бірінде қолданылатын 1 гектарға жұмсалатын шығындардың нормативін өз қалаулары бойынша таңдауына болады.

3084
Примечание по применению нормативов затрат на производство видов продукции растениеводства, подлежащих обязательному страхованию, на один гектар посевной площади:
1.   Сельхозтоваропроизводители прилегающих районов двух приграничных областей при страховании посевов, находящихся в одинаковой природно-климатической зоне, могут выбрать по своему усмотрению норматив затрат на 1 га, применяемый в одном из этих районов.

2. Осы облыстың сол немесе өзге де аз таралған дақылдар бойынша шығын нормативтері болмаған кезде, ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілер бірыңғай табиғи-климаттық жағдайда орналасқан басқа шекара маңындағы облыстар үшін көзделген нормативтер бойынша сақтандыра алады.

2. При отсутствии нормативов затрат по той или иной малораспространенной культуре в данной области, сельхозтоваропроизводители могут страховать по нормативам, предусмотренным для других приграничных областей, находящихся в одинаковых природно-климатических условиях.