Қызылорда облысының тұрақты әлеуметтік-экономикалық дамуын қамтамасыз ету жөніндегі 2009-2011 жылдарға арналған қосымша шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 8 мамырдағы N 436 Қаулысы
Қызылорда облысының тұрақты әлеуметтік-экономикалық дамуын қамтамасыз ету мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі  ҚАУЛЫ ЕТЕДІ :
1. Қызылорда облысының әкімдігі халықтың өмір сүру сапасын арттыру, оның әлеуметтік қорғалмаған жіктерін қолдау, "Мемлекеттік-жеке меншік әріптестік негізінде 100 мектеп және 100 аурухана салу" жобасында көзделген денсаулық сақтау мен білім беру объектілерін пайдалануға уақтылы беруді қамтамасыз ету жөніндегі жұмысты жалғастырсын.
2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі:
1) "Сырдария өзенінің арнасын реттеу және Арал теңізінің солтүстік бөлігін сақтау" жобасының екінші кезеңін іске асыруды қамтамасыз етсін;
2) Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар министрлігімен және Қызылорда облысының әкімдігімен бірлесіп, 2002-2010 жылдарға арналған "Ауыз су" салалық бағдарламасы шеңберінде Қызылорда облысының елді мекендерін ауыз сумен жабдықтау және Қызылжарма жерасты су кенішін игеру жөніндегі жобаларды іске асыруды қамтамасыз етсін;
3) азық-түлік қауіпсіздігін қамтамасыз ету мақсатында Қызылорда облысында күріш шаруашылығын мемлекеттік қолдау шаралары туралы ұсыныстарды пысықтасын және Үкіметке енгізсін;
4) облыстың магистральдық коллекторларын қайта жаңарту, ирригациялық-дренаждық жүйелерін кеңейту және қалпына келтіру жөніндегі жобаларды республикалық бюджеттің қаражат есебінен іске асырудың мүмкіндігін қарастырсын;
5) Қызылорда облысы әкімдігімен бірлесіп, "Сырдария өзенінің жағалауын бекіту және Қызылорда қаласының қорғау бөгетшелерін қайта жаңарту" жобасын толық аяқтауды қамтамасыз етсін.
3. Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігі "Қызылорда қаласының су құбыры-кәріз желілерін және құрылыстарын кеңейту және қайта жаңғырту" жобасын іске асыруды қамтамасыз етсін.
4. Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар министрлігі:
1) Арал өңірінің проблемаларын кешенді шешу жөніндегі 2007 - 2009 жылдарға арналған  бағдарламаны іске асыруды қамтамасыз етсін;
2) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігіне 2030 жылға дейін Қазақстанның электр энергетикасын дамыту бағдарламасы шеңберінде Қызылорда облысының электр энергетикалық жүйесін дамытуға 2009 - 2010 жылдарға қаражат бөлу жөніндегі бюджеттік өтінімдерді енгізсін;

О дополнительных мерах по обеспечению устойчивого социально-экономического развития Кызылординской области на 2009-2011 годы
Постановление Правительства Республики Казахстан от 8 мая 2008 года N 436
В целях обеспечения устойчивого социально-экономического развития Кызылординской области Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Акимату Кызылординской области продолжить работу по повышению качества жизни населения, поддержке его социально незащищенных слоев, обеспечению своевременного введения в эксплуатацию объектов здравоохранения и образования, предусмотренных проектом "Строительство 100 школ и 100 больниц на основе государственно-частного партнерства".
2. Министерству сельского хозяйства Республики Казахстан:
1) обеспечить реализацию второй фазы проекта "Регулирование русла реки Сырдарья и сохранение северной части Аральского моря";
2) совместно с Министерством энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан и акиматом Кызылординской области в рамках отраслевой программы "Питьевые воды" на 2002-2010 годы обеспечить реализацию проектов по питьевому водоснабжению населенных пунктов Кызылординской области и освоению Кызылжарминского месторождения подземных вод;
3) в целях обеспечения продовольственной безопасности проработать и внести в Правительство предложения о мерах государственной поддержки рисоводства в Кызылординской области;
4) рассмотреть возможность реализации за счет средств республиканского бюджета проектов по реконструкции магистральных коллекторов, расширения и восстановления ирригационно-дренажных систем области;
5) совместно с акиматом Кызылординской области обеспечить полное завершение проекта "Укрепление берегов реки Сырдарья и реконструкция защитных дамб города Кызылорды".
3. Министерству индустрии и торговли Республики Казахстан обеспечить реализацию проекта "Расширение и реконструкция водопроводно-канализационных сетей и сооружений города Кызылорды".
4. Министерству энергетики и минеральных ресурсов:
1) обеспечить реализацию  Программы по комплексному решению проблем Приаралья на 2007-2009 годы;
2) в порядке установленном законодательством Республики Казахстан внести в Министерство экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан бюджетные заявки по выделению средств на 2009-2010 годы на развитие электроэнергетической системы Кызылординской области в рамках Программы развития электроэнергетики Казахстана до 2030 года;

3) "Бейнеу - Бозой - Шалқар - Самсоновка (Шымкент)" магистральдық газ құбырын салу жобасын әзірлеу кезінде Қызылорда облысының елді мекендерін газдандыру үшін құбыр бұру мүмкіндігін көздесін;
4) Қызылорда облысының әкімдігімен бірлесіп, "Ақшабұлақ" кенішінде салынып жатқан қуаты 75 МВт газ турбиналық электр станциясынан Қызылорда қаласына дейін электр беру желісін салу жөніндегі ұсынысты пысықтасын және Үкіметке енгізсін.
4. Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі "Қызылорда қаласындағы Қорқыт Ата әуежайының ұшу-қону алаңын қайта жаңғырту" жобасын іске асыруды қамтамасыз етсін.
5. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                    К.Мәсімов

3) при разработке проекта строительства магистрального газопровода "Бейнеу - Бозой - Шалкар - Самсоновка (Шымкент)" предусмотреть отводы для газификации населенных пунктов Кызылординской области;
4) совместно с акиматом Кызылординской области проработать и внести в Правительство предложение по строительству линии электропередачи от строящейся на месторождении "Акшабулак" газотурбинной электростанции мощностью 75 МВт до города Кызылорды.
4. Министерству транспорта и коммуникаций Республики Казахстан обеспечить реализацию проекта "Реконструкция взлетно-посадочной полосы аэропорта Коркыт-ата в городе Кызылорде".
5. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов