Қытай Халық Республикасына ресми ізгілік көмек көрсету туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 23 мамырдағы N 495 Қаулысы
Қытай Халық Республикасының Сычуань провинциясындағы жер сілкінісінің салдарынан қалыптасқан ауыр экономикалық және әлеуметтік жағдайға байланысты Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Осы қаулыға 1-қосымшаға сәйкес Қытай Халық Республикасына ізгілік көмек көрсету үшін мемлекеттік материалдық резервтен материалдық құндылықтар броньнан шығарылсын.
2. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі заңнамада белгіленген тәртіппен осы қаулыға 2-қосымшаға сәйкес Қытай Халық Республикасына дәрі-дәрмектермен ресми ізгілік көмек көрсетуді қамтамасыз етсін.
3. Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі Қытай Халық Республикасына Ганьсу провинциясының Тяньщуй станциясына дейін ізгілік жүгін тасымалдау және жеткізу үшін жылжымалы құрамды уақтылы беруді қамтамасыз етсін.
4. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі заңнамада белгіленген тәртіппен 2008 жылға арналған республикалық бюджетте көзделген Қазақстан Республикасы Үкіметінің төтенше резервінен:
1) Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігіне осы қаулының 1-тармағына сәйкес шығарылған мемлекеттік материалдық резервтің материалдық құндылықтарының құнын өтеуге сомасы 426459474 (төрт жүз жиырма алты миллион төрт жүз елу тоғыз мың төрт жүз жетпіс төрт) теңге сомасында қаражат;
2) Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігіне темір жол көлігімен ізгілік жүгін жеткізуге байланысты шығыстардың құнын өтеу үшін 1169086,4 (бір миллион бір жүз алпыс тоғыз мың сексен алты теңге қырық тиын) сомасында қаражат бөлсін.
Ескерту. 4-тармаққа өзгерту енгізілді - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.12.24 N 1240 Қаулысымен.
5. Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігі ізгілік көмек алушыны анықтасын және оны көрсету жөніндегі шараларды үйлестіруді қамтамасыз етсін.
6. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі бөлінген қаражаттың мақсатты пайдаланылуын бақылауды белгіленген тәртіппен қамтамасыз етсін.
7. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                    К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2008 жылғы 23 мамырдағы
N 495 қаулысына
1-қосымша
Қытай Халық Республикасына ресми ізгілік көмек
көрсету үшін мемлекеттік материалдық резервтен
шығарылатын материалдық құндылықтардың
тізбесі
Р/с
N
Материалдық
құндылықтардың
атауы
Өлшем
бірлігі
Шығарылатын
материалдық
құндылықтар-
дың саны
Өлшем
бірлігі-
не баға
(теңге)
Сомасы,
теңге
1
Матрас
дана

Об оказании официальной гуманитарной помощи Китайской Народной Республике
Постановление Правительства Республики Казахстан от 23 мая 2008 года N 495
В связи с тяжелой экономической и социальной ситуацией, сложившейся в результате разрушительного землетрясения в провинции Сычуань Китайской Народной Республики, Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Разбронировать из государственного материального резерва для оказания официальной гуманитарной помощи Китайской Народной Республике материальные ценности согласно приложению 1 к настоящему постановлению.
2. Министерству здравоохранения Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить оказание официальной гуманитарной помощи Китайской Народной Республике лекарственными средствами согласно приложению 2 к настоящему постановлению.
3. Министерству транспорта и коммуникаций Республики Казахстан обеспечить своевременную подачу подвижного состава для транспортировки и доставки в Китайскую Народную Республику гуманитарного груза до станции Тяньщуй провинции Ганьсу.
4. Министерству финансов Республики Казахстан в установленном законодательством порядке выделить из чрезвычайного резерва Правительства Республики Казахстан, предусмотренного в республиканском бюджете на 2008 год:
1) Министерству по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан средства в сумме 426459474 (четыреста двадцать шесть миллионов четыреста пятьдесят девять тысяч четыреста семьдесят четыре) тенге на возмещение стоимости выпущенных в соответствии с пунктом 1 настоящего постановления материальных ценностей государственного материального резерва;
2) Министерству транспорта и коммуникаций Республики Казахстан средства в сумме 1169086,4 (один миллион сто шестьдесят девять тысяч восемьдесят шесть тенге сорок тиын) тенге для возмещения стоимости расходов, связанных с доставкой гуманитарного груза железнодорожным транспортом.
Сноска. Пункт 4 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 24.12.2008 N 1240 .
5. Министерству иностранных дел Республики Казахстан определить получателя гуманитарной помощи и обеспечить координацию мер по ее оказанию.
6. Министерству финансов Республики Казахстан в установленном порядке обеспечить контроль за целевым использованием выделенных средств.
7. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 23 мая 2008 года N 495
Перечень
материальных ценностей, выпускаемых для оказания официальной
гуманитарной помощи Китайской Народной Республике из
государственного материального резерва
N
п/п
Наименование
материальных
ценностей
Ед.
изм.
Кол-во
выпускаемых
материальных
ценностей
Цена
за ед.
изм.
(тенге)
Сумма,
тенге
1
Матрац
шт.