Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 29 желтоқсандағы N 1449 және 2007 жылғы 29 желтоқсандағы N 1403 қаулыларына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 28 маусымдағы N 640 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі  ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1) "Елдің минералдық-шикізаттық кешені ресурстық базасын дамытудың 2003 - 2010 жылдарға арналған бағдарламасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 29 желтоқсандағы N 1449  қаулысында :
Елдің минералдық-шикізаттық кешені ресурстық базасын дамытудың 2003 - 2010 жылдарға арналған бағдарламасында:
5.3-кіші бөлімнің 5.3.1-тарауында он бірінші және он жетінші абзацтарда "Тарутинский" деген сөз алынып тасталсын;
"Елдің минералдық-шикізаттық кешені ресурстық базасын дамытудың 2003 - 2010 жылдарға арналған бағдарламасын іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары" деген 8-бөлімдегі реттік нөмірі 80-жол алынып тасталсын;
2) "Әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорацияларды дамытудың кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 29 желтоқсандағы N 1403  қаулысында :
2-тармақтың 2) тармақшасы "екі ай мерзімде" деген сөздерден кейін "осы қаулыға 2-қосымшаның 41-тармағында көрсетілген 2009 жылы беруге жататын республикалық меншіктің жылжымайтын мүлік объектісін қоспағанда," деген сөздермен толықтырылсын;
мынадай мазмұндағы 4-1, 4-2-тармақтармен толықтырылсын:
"4-1. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктерімен бірлесіп, осы қаулының 4-тармағының 1), 2) тармақшаларынан туындайтын шараларды қабылдасын;
2) осы қаулыға 5, 6 және 7-қосымшаларға сәйкес оларды республикалық меншікке қабылдағаннан кейін тиісті әлеуметтік кәсіпкерлік корпорациялардың орналастырылатын акцияларына ақы төлеуге беруді қамтамасыз етсін.
4-2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру комитеті осы қаулының 4-тармағының 6) тармақшасына сәйкес сатып алынған акциялардың пакеттерін республикалық меншікке қабылдасын.";
осы қаулыға 2-қосымшада:
реттік нөмірі 6-жолдың 3-бағаны мынадай редакцияда жазылсын:
"ШҚО, Өскемен қаласы, Шлюзная к-сі, 1";
реттік нөмірлері 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33-жолдар алынып тасталсын;
көрсетілген қаулыға 3-қосымшада:
"Жетісу" ӘКК" ҰК" АҚ" деген бөлімде:
реттік нөмірі 4-жол алынып тасталсын;
көрсетілген қаулыға 4-қосымшада:
"Батыс" ӘКК" ҰК" АҚ" деген бөлімде:
Ақтөбе облысы бойынша:
3 "Көпті" деген сөз "Қопа" деген сөзбен ауыстырылсын;
7-тармақтың мемлекеттік тілдегі мәтіні өзгеріссіз қалдырылсын;

О внесении изменений и дополнений в постановления Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2002 года N 1449 и 29 декабря 2007 года N 1403
Постановление Правительства Республики Казахстан от 28 июня 2008 года N 640
Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в некоторые решения Правительства Республики Казахстан следующие изменения и дополнения:
1) в  постановлении Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2002 года N 1449 "Об утверждении Программы развития ресурсной базы минерально-сырьевого комплекса страны на 2003-2010 годы" (САПП Республики Казахстан, 2002 г., N 50, ст. 469):
в  Программе развития ресурсной базы минерально-сырьевого комплекса страны на 2003-2010 годы:
в абзацах одиннадцатом и семнадцатом главы 5.3.1. подраздела 5.3. слово "Тарутинский" исключить;
в разделе 8. "План мероприятий по реализации Программы развития ресурсной базы минерально-сырьевого комплекса страны на 2003-2010 годы" строку, порядковый номер 80, исключить;
2) в  постановлении Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2007 года N 1403 "О некоторых вопросах развития социально-предпринимательских корпораций":
подпункт 2) пункта 2 дополнить словами ", за исключением объекта недвижимости республиканской собственности, указанного в пункте 41 приложения 2 к настоящему постановлению, подлежащего к передаче в 2009 году;";
дополнить пунктами 4-1, 4-2 следующего содержания:
"4-1. Комитету государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) совместно с акиматами областей, городов Астаны и Алматы принятие мер, вытекающих из подпунктов 1), 2) пункта 4 настоящего постановления;
2) передачу объектов согласно приложениям 5, 6 и 7 к настоящему постановлению в оплату размещаемых акций соответствующих социально-предпринимательских корпораций после принятия их в республиканскую собственность.
4-2. Комитету государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан принимать в республиканскую собственность пакеты акций, приобретенные в соответствии с подпунктом 6) пункта 4 настоящего постановления.";
в  приложении 2 к указанному постановлению:
графу 3 строки, порядковый номер 6, изложить в следующей редакции:
"ВКО, г. Усть-Каменогорск, ул. Шлюзная, 1";
строки, порядковые номера 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, исключить;
в  приложении 3 к указанному постановлению:
в разделе АО "НК "СПК "Жетісу"
строку, порядковый номер 4, исключить;
в  приложении 4 к указанному постановлению:
в разделе "АО "НК "СПК "Батыс":
по Актюбинской области:
в пункте 3 слово "Коптинское" заменить словом "Копинское";
в пункте 7 слово "Ясанское" заменить словом "Яйсанское";

мынадай мазмұндағы 10-1, 10-2, 10-3, 10-4, 10-5, 10-6, 10-7, 10-8-тармақтармен толықтырылсын:
"10-1. Қарағанды сай марганец рудаларының кен орны;
10-2. Көкпекті марганец рудаларының кен орны;
10-3. Өлетті марганец рудаларының кен орны;
10-4. "Авангард" мыс кен орны;
10-5. Көкжарлы мыс кен орны;
10-6. "Жарлыша" мыс кен орны;
10-7. Жыланды мыс кен орны;
10-8. Сарлыбай мыс кен орны.";
мынадай мазмұндағы кіші бөліммен толықтырылсын:
"Батыс Қазақстан облысы бойынша:
10-9. Шалқар тұз құрылымы;";
"Каспий" ӘКК" ҰК" АҚ" деген бөлімде:
Маңғыстау облысы бойынша:
18-тармақ алынып тасталсын;
мынадай мазмұндағы 19-1-тармақпен толықтырылсын:
"19-1. "Бескемпір" темір рудаларының кен орны.";
"Сарыарқа" ӘКК" ҰК" АҚ" бөлімінде:
Қарағанды облысы бойынша:
мынадай мазмұндағы 40-1-тармақпен толықтырылсын:
"40-1. Қарағанды көмір бассейнінің "Долинская" шахтасы.";
"Тобыл" ӘКК" ҰК" АҚ" деген бөлімде:
Қостанай облысы бойынша:
мынадай мазмұндағы 41-1, 41-2, 41-3, 41-4, 41-5-тармақтармен толықтырылсын:
"41-1. Приозерный боксит кен орны;
41-2. Құшмұрын боксит кен орны;
41-3. Көктал боксит кен орны;
41-4. Батыс-Обаған кен орны;
41-5. Тарутинск мыс-порфир рудаларының кен орны.";
көрсетілген қаулыға 5-қосымшада:
"Тобыл" ӘКК" ҰК" АҚ" деген бөлімде:
реттік нөмірі 23-жол алынып тасталсын;
көрсетілген қаулыға 6-қосымшада:
"Батыс" ӘКК" ҰК" АҚ" деген бөлімде:
мынадай мазмұндағы кіші бөліммен толықтырылсын:
"Батыс Қазақстан облысы
1-1. Ғимарат, Орал қ., Достық-Дружба даңғылы, 206/1;
1-2. Іргелес жер учаскесі бар "Самал" қонақ үйі мүліктік кешені, Орал қ., Есенжанов к-сі, 45";
"Каспий" ӘКК" ҰК" АҚ" деген бөлімде:
6-тармақ алынып тасталсын;
көрсетілген қаулыға 7-қосымшада:
"Батыс" ӘКК" ҰК" АҚ" деген бөлімде:
реттік нөмірлері 2, 4-жолдар алынып тасталсын;
реттік нөмірі 3-жолдың 3-бағанындағы "7,58" деген сандар "19,9" деген сандармен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 6-1-жолмен толықтырылсын:
"6-1. "Троллейбус паркі" АҚ, Ақтөбе қ.               100";
"Каспий" ӘКК" ҰК" АҚ" деген бөлімде:
реттік нөмірлері 73, 77-жолдардың 3-бағанындағы "100" деген сандар "50" деген сандармен ауыстырылсын;
реттік нөмірі 83-жол алынып тасталсын.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                    К. Мәсімов

дополнить пунктами 10-1, 10-2, 10-3, 10-4, 10-5, 10-6, 10-7, 10-8, следующего содержания:
"10-1. Карагандысайское проявление марганцевых руд;
10-2. Кокпектинское проявление марганцевых руд;
10-3. Улеттинское проявление марганцевых руд;
10-4. "Авангард" месторождение меди;
10-5. Кокжарлинское проявление меди;
10-6. "Жарлыша" рудопроявление меди;
10-7. Жиландинское проявление меди;
10-8. Сарлыбайское проявление меди.";
дополнить подразделом следующего содержания:
"по Западно-Казахстанской области:
10-9. Челкарская соляная структура.";
в разделе "АО "НК "СПК "Каспий":
по Мангистауской области:
пункт 18 исключить;
дополнить пунктом 19-1 следующего содержания:
"19-1. "Бескемпир" месторождение железных руд.";
раздел "АО "НК "СПК "Сарыарка":
по Карагандинской области:
дополнить пунктом 40-1 следующего содержания:
"40-1. Шахта "Долинская" Карагандинского угольного бассейна.";
раздел "АО "НК "СПК "Тобол":
по Костанайской области:
дополнить пунктами 41-1, 41-2, 41-3, 41-4, 41-5, следующего содержания:
"41-1. Приозерное месторождение бокситов;
41-2. Кушмурунское месторождение бокситов;
41-3. Коктальское месторождение бокситов;
41-4. Западно-Убаганское месторождение бокситов;
41-5. Тарутинское месторождение медно-порфировых руд.";
в  приложении 5 к указанному постановлению:
в разделе "АО "НК "СПК "Тобол":
строку, порядковый номер 23, исключить;
в приложении 6 к указанному постановлению:
в разделе "АО "НК "СПК "Батыс":
дополнить подразделом следующего содержания:
"Западно-Казахстанская область
1-1. Здание, г. Уральск, пр. Достык-Дружба, 206/1;
1-2. Имущественный комплекс гостиницы "Самал" с прилегающим земельным участком, г. Уральск, ул. Есенжанова, 45";
в разделе "АО "НК "СПК "Каспий":
пункт 6 исключить;
в  приложении 7 к указанному постановлению:
в разделе "АО "НК "СПК "Батыс":
строки, порядковые номера 2, 4, исключить;
в графе 3 строки, порядковый номер 3, цифры "7,58" заменить цифрами "19,9";
дополнить строкой, порядковый номер 6-1, следующего содержания:
"6-1. АО "Троллейбусный парк", г. Актобе                  100";
в разделе "АО "НК "СПК "Каспий":
в графе 3 строки, порядковые номера 73, 77, цифры "100" заменить цифрами "50";
строку, порядковый номер 83, исключить.
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов