"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне ғылым мәселелері бойынша өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының жобасы туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 11 шілдедегі N 681 Қаулысы
Ескерту. Заңның жобасы Қазақстан Республикасының Парламентiнен кері қайтарып алынды - ҚР Үкіметінің 2009.09.14. N 1368 Қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкіметі  ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне ғылым мәселелері бойынша өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының жобасы Қазақстан Республикасының Парламенті Мәжілісінің қарауына енгізілсін.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                    К.Мәсімов
жоба
Қазақстан Республикасының Заңы
Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне ғылым мәселелері бойынша өзгерістер енгізу туралы
1-бап. Қазақстан Республикасының мынадай заңнамалық актілеріне өзгерістер енгізілсін:
1. "Қазақстан Республикасының патент заңы" 1999 жылғы 16 шілдедегі Қазақстан Республикасының  Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 1999 ж., N 20, 718-құжат; 2004 ж., N 17, 100-құжат; 2005 ж., N 21-22, 87-құжат; 2007 ж., N 5-6, 37-құжат):
10-баптың 2-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Мемлекеттік келісім-шарт бойынша жұмыстарды орындау кезінде құрылған өнеркәсіп меншігінің объектісіне патент алу құқығы тапсырыс берушіге де, орындаушыға да тиесілі".
2. "Мемлекеттік сатып алу туралы" 2007 жылғы 21 шілдедегі Қазақстан Республикасының  Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2007 ж., N 17, 135-құжат):
41-баптың 3-тармағының 4) тармақшасында "ғылыми зерттеулер" деген сөздер "және қолданбалы ғылыми зерттеулер, тәжірибелік-конструкторлық жұмыстар" деген сөздермен ауыстырылсын.
2-бап. Осы Заң алғаш рет ресми жарияланғаннан кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті

О проекте Закона Республики Казахстан "О внесении изменений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам науки"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 11 июля 2008 года N 681
Сноска. Проект Закона отозван из Мажилиса Парламента РК постановлением Правительства РК от 14.09.2009 N 1368.
Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
внести на рассмотрение Мажилиса Парламента Республики Казахстан проект Закона Республики Казахстан "О внесении изменений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам науки".
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
проект
Закон Республики Казахстан
О внесении изменений в некоторые законодательные акты
Республики Казахстан по вопросам науки
Статья 1 . Внести изменения в следующие законодательные акты Республики Казахстан:
1. В  Закон Республики Казахстан от 16 июля 1999 года "Патентный закон Республики Казахстан" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1999 г., N 20, ст. 718; 2004 г., N 17, ст. 100; 2005 г., N 21-22, ст. 87; 2007 г., N 5-6, ст. 37):
пункт 2 статьи 10 изложить в следующей редакции:
"2. Право получения патента на объект промышленной собственности, созданный при выполнении работ по государственному контракту, принадлежит как заказчику, так и исполнителю".
2. В  Закон Республики Казахстан от 21 июля 2007 года "О государственных закупках" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2007 г., N 17, ст. 135):
в подпункте 4) пункта 3 статьи 41 слова "научных исследований," заменить словами "и прикладных научных исследований, опытно-конструкторских работ,".
Статья 2 . Настоящий Закон вводится в действие по истечении десяти календарных дней после его первого официального опубликования.
Президент
Республики Казахстан