Әскери мүлік айналымының кейбір мәселелері
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 16 шілдедегі N 687 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2019 жылғы 6 қарашадағы № 832 қаулысымен.
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Үкіметінің 06.11.2019 № 832 қаулысымен.
"Қазақстан Республикасының қорғанысы және Қарулы Күштері туралы" Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 7 қаңтардағы Заңына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Пайдаланылмайтын әскери мүлікті құрту, кәдеге жарату, көму арқылы беру, өткізу және жою, сондай-ақ қорғаныс объектілерін мүліктік жалға беру (жалгерлікке беру) қағидалары бекітілсін.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 08.11.2017 № 724 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
2. Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігі бір ай мерзімде осы қаулыны іске асыру үшін тиісті ведомстволық актілерді әзірлесін.
3. Күші жойылды – ҚР Үкіметінің 29.08.2019 № 637 қаулысымен.
4. Мыналардың күші жойылды деп танылсын:
1) "Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің, басқа да әскерлері мен әскери құралымдарының қару-жарағын, әскери техникасын, қорғаныс объектілері мен басқа да әскери мүлкін беру, мүліктік жалдауға беру (жалға беру), сату және пайдаға асыру ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 30 қыркүйектегі N 1006 қаулысы;
2) "Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 30 қаңтардағы N 1006 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 28 қаңтардағы N 70 қаулысы.
5. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және жариялауға жатады.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2008 жылғы 16 шілдедегі
№ 687 қаулысымен
бекітілген
Пайдаланылмайтын әскери мүлікті беру, өткізу және құртып жіберу, кәдеге жарату, көму арқылы жою, сондай-ақ қорғаныс объектілерін мүліктік жалдауға (жалға алуға) беру қағидалары
Ескерту. Қағидалар жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 08.11.2017 № 724 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).

Некоторые вопросы оборота военного имущества
Постановление Правительства Республики Казахстан от 16 июля 2008 года № 687. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 6 ноября 2019 года № 832.
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 06.11.2019 № 832.
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 7 января 2005 года "Об обороне и Вооруженных Силах Республики Казахстан" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые Правила передачи, реализации и ликвидации посредством уничтожения, утилизации, захоронения неиспользуемого военного имущества, а также предоставления в имущественный наем (аренду) оборонных объектов.
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства РК от 08.11.2017 № 724.
2. Министерству обороны Республики Казахстан в месячный срок разработать соответствующие ведомственные акты для реализации настоящего постановления.
3. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 7 августа 2001 года N 1039 "Отдельные вопросы оборота оружия, военной техники, оборонных объектов и другого военного имущества" следующие изменения и дополнения:
в заголовке слова "оружия, военной техники, оборонных объектов и другого" исключить;
в преамбуле слова "В соответствии с Законом Республики Казахстан от 9 апреля 1993 года "Об обороне и Вооруженных Силах Республики Казахстан" исключить;
в пункте 1 слова "оружием, военной техникой и иным военным имуществом, не используемых" заменить словами "неиспользуемым военным имуществом, кроме вооружения";
в подпункте 1) пункта 5:
после слова "иного" дополнить словом "неиспользуемого";
слова ", не используемого в Вооруженных Силах Республики Казахстан" исключить.
4. Признать утратившим силу:
1) постановление Правительства Республики Казахстан от 30 сентября 2003 года N 1006 "Об утверждении Правил передачи, предоставления в имущественный наем (аренду), реализации и утилизации оружия, военной техники, оборонных объектов и другого военного имущества Вооруженных Сил, других войск и воинских формирований Республики Казахстан";
2) постановление Правительства Республики Казахстан от 28 января 2005 года N 70 "О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 30 сентября 2003 года N 1006".
5. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания и подлежит опубликованию.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
К. Масимов
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 16 июля 2008 года N 687
Правила
передачи, реализации и ликвидации посредством уничтожения, утилизации, захоронения неиспользуемого военного имущества, а также предоставления в имущественный наем (аренду) оборонных объектов
Сноска. Правила в редакции постановления Правительства РК от 08.11.2017 № 724.

1. Жалпы ережелер
1. Осы Пайдаланылмайтын әскери мүлікті беру, өткізу және құртып жіберу, кәдеге жарату, көму арқылы жою, сондай-ақ қорғаныс объектілерін мүліктік жалдауға (жалға алуға) беру қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) пайдаланылмайтын әскери мүлікті құртып жіберу, кәдеге жарату, көму арқылы беру, өткізу және жою, сондай-ақ қорғаныс объектілерін мүліктік жалдауға (жалға алуға) беру тәртібін реттейді.
2. Әскери мүлік уәкілетті орган белгілеген тәртіпке сәйкес тікелей мақсаты бойынша пайдалануға жарамсыз немесе Қарулы Күштерде, басқа да әскерлер мен әскери құралымдарда қорда сақтаудың кепілдендірілген мерзімін өткерген болып танылады.
3. Мемлекеттік орган басшысының шешіміне сәйкес Қарулы Күштерді, басқа да әскерлер мен әскери құралымдарды жабдықтау нормаларынан шығарылған қару-жарақ қаруланудан шығарылған әскери мүлік болып табылады.
4. Қазақстан Республикасының Үкіметі бекітетін Әскери мүлікті есепке алу және есептен шығару қағидаларына сәйкес есептен шығарылған мүлік есептен шығарылған әскери мүлік болып табылады.
5. Қарулы Күштерді, басқа да әскерлер мен әскери құралымдарды жабдықтау нормаларында көзделген шектен артық, ол балансында тұрған мемлекеттік мекемеге қажеттілігі жоқ әскери мүліктің бір бөлігі артық мүлік болып табылады.
6. Пайдаланылмайтын әскери мүлікті беру, өткізу және құртып жіберу, кәдеге жарату, көму арқылы жою, сондай-ақ қорғаныс объектілерін мүліктік жалдауға (жалға алуға) беру үшін Қарулы Күштер, басқа да әскерлер мен әскери құралымдар ағымдағы жылғы 1 ақпаннан кешіктірмей пайдаланылмайтын әскери мүлік тізбелерін заңнамамен  белгіленген негізде және шектерде Қазақстан Республикасының Қарулы Күштеріндегі, басқа да әскерлері мен әскери құралымдарындағы пайдаланылмайтын әскери мүлікке иелік ету құқығын жүзеге асыратын уәкілетті органға (бұдан әрі – уәкілетті орган) жолдайды.
7. Уәкілетті орган тізбелерді алғаннан кейін бір ай мерзімде пайдаланылмайтын әскери мүліктің жалпы тізбесін жасайды және оны пайдаланылмайтын әскери мүлікке қажеттілікті айқындау үшін Қарулы Күштерге, басқа да әскерлер мен әскери құралымдарға, сондай-ақ арнаулы мемлекеттік органдарға жолдайды.
8. Қарулы Күштер, басқа да әскерлер мен әскери құралымдар, сондай-ақ арнаулы мемлекеттік органдар жалпы тізбені алғаннан кейін бір ай мерзімде уәкілетті органға әскери мүлікке қажеттілікке арналған өтінім жолдайды немесе бірінші басшының не болмаса оны алмастыратын адамның қолымен осындай қажеттіліктің жоқтығы туралы жазбаша хабарлайды.
Қарулы Күштерден, басқа да әскерлер мен әскери құралымдардан, сондай-ақ арнаулы мемлекеттік органдардан өтінімдерді алғаннан кейін пайдаланылмайтын әскери мүліктердің түпкілікті тізбесі Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің жанындағы Әскери-техникалық комиссия отырысында қаралады.

1. Общие положения
1. Настоящие Правила передачи, реализации и ликвидации посредством уничтожения, утилизации, захоронения неиспользуемого военного имущества, а также предоставления в имущественный наем (аренду) оборонных объектов (далее - Правила) регулируют порядок передачи, реализации и ликвидации посредством уничтожения, утилизации, захоронения неиспользуемого военного имущества, а также предоставления в имущественный наем (аренду) оборонных объектов.
2. Военное имущество признается не годным к использованию по прямому назначению или выслужившим гарантийные сроки хранения в запасах в Вооруженных Силах, других войсках и воинских формированиях в соответствии с порядком, определяемым уполномоченным органом.
3. Снятым с вооружения военным имуществом является вооружение, выведенное в соответствии с решением руководителя государственного органа из норм снабжения Вооруженных Сил, других войск и воинских формирований.
4. Списанным военным имуществом является имущество, списанное в соответствии с Правилами учета и списания военного имущества, утверждаемыми Правительством Республики Казахстан.
5. Излишествующим имуществом является часть военного имущества, превышающая предел, предусмотренный нормами снабжения Вооруженных Сил, других войск и воинских формирований, потребность в котором в государственном учреждении, на балансе которого оно находится, отсутствует.
6. Для передачи, реализации и ликвидации посредством уничтожения, утилизации, захоронения неиспользуемого военного имущества, а также предоставления в имущественный наем (аренду) оборонных объектов Вооруженные Силы, другие войска и воинские формирования не позднее 1 февраля текущего года направляют перечни неиспользуемого военного имущества в уполномоченный орган, который на основании и в пределах, установленных законодательством, осуществляет право распоряжения неиспользуемым военным имуществом в Вооруженных Силах, других войсках и воинских формированиях Республики Казахстан (далее – уполномоченный орган).
7. Уполномоченный орган в месячный срок после получения перечней составляет общий перечень неиспользуемого военного имущества и направляет его Вооруженным Силам, другим войскам и воинским формированиям, а также специальным государственным органам для определения потребности в неиспользуемом военном имуществе.
8. Вооруженные Силы, другие войска и воинские формирования, а также специальные государственные органы в месячный срок после получения общего перечня направляют заявку в уполномоченный орган на потребность в военном имуществе или письменно, за подписью первого руководителя либо лица, его замещающего, сообщают об отсутствии таковой.
После получения заявок от Вооруженных Сил, других войск и воинских формирований, а также специальных государственных органов окончательный перечень неиспользуемого военного имущества рассматривается на заседании Военно-технической комиссии при Министерстве обороны Республики Казахстан.

9. Уәкілетті орган Қарулы Күштерден, басқа да әскерлер мен әскери құралымдардан, арнаулы мемлекеттік органдардан, сондай-ақ мемлекеттік білім беру ұйымдарынан жалпы тізбеден пайдаланылмайтын әскери мүлікке қажеттілікке арналған өтінімдер алғаннан кейін осы Қағидалардың 2-тарауына сәйкес пайдаланылмайтын әскери мүлікті беру жөніндегі іс-шараларды жүзеге асырады.
10. Уәкілетті орган Қарулы Күштерден, басқа да әскерлер мен әскери құралымдардан, сондай-ақ арнаулы мемлекеттік органдардан пайдаланылмайтын әскери мүлікке қажеттіліктің жоқтығы туралы хабарлама алған жағдайда, сондай-ақ мемлекеттік білім беру ұйымдарынан өтінім болмаған кезде пайдаланылмайтын әскери мүлік осы Қағидалардың 3-тарауына сәйкес өткізуге және 4-тарауына сәйкес құртып жіберу, кәдеге жарату және көму арқылы жоюға жатады.
2. Пайдаланылмайтын әскери мүлікті беру тәртібі
11. Пайдаланылмайтын әскери мүлікті Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің, басқа да әскерлері мен әскери құралымдарының, арнаулы мемлекеттік органдардың жедел басқаруына беру, сондай-ақ қару-жарақ пен әскери техниканың жекелеген үлгілерін Қазақстан Республикасы қорғаныс өнеркәсібі кешенінің ұйымдарына беру Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің жанындағы Әскери-техникалық комиссия ұсынымдарының негізінде уәкілетті органның шешімі бойынша жүзеге асырылады.
Пайдаланылмайтын әскери мүлікті мемлекеттік орган шегінде беру мемлекеттік органның бірінші басшысы актісінің негізінде жүзеге асырылады.
12. Білім беру бағдарламаларын іске асыру үшін пайдаланылмайтын әскери мүлікке қажеттілік кезінде мемлекеттік білім беру ұйымдары ағымдағы жылғы бірінші сәуірге қарай уәкілетті органға пайдаланылмайтын әскери мүлікке қажеттілікке арналған өтінім береді, оны уәкілетті орган бір ай мерзімде қарайды.
13. Жалпы тізбеден Қарулы Күштер, басқа да әскерлер мен әскери құралымдар және арнаулы мемлекеттік органдар талап етпеген пайдаланылмайтын әскери мүлік әскери-патриоттық тәрбиені арттыру және Қарулы Күштер, басқа да әскерлер мен әскери құралымдар үшін кадрлар даярлау үшін мемлекеттік білім беру ұйымдарына уақытша өтеусіз пайдалануға берілуі мүмкін.
Бұл ретте мемлекеттік білім беру ұйымдарына берілетін қару-жарақ, арнайы құралдар мен әскери техника түріндегі пайдаланылмайтын әскери мүлік тірі немесе өзге де нысаналарды талқандау, сондай-ақ белгі беру мүмкіндіктерін конструктивті түрде болдырмауы тиіс.
14. Пайдаланылмайтын әскери мүлікті (оның ішінде қару-жарақты) беру кезінде тапсыратын және қабылдайтын тараптар арасында тиісті шарт жасалады.

9. Уполномоченный орган после получения заявок на потребность в неиспользуемом военном имуществе из общего перечня от Вооруженных Сил, других войск и воинских формирований, специальных государственных органов, а также от государственных организаций образования осуществляет мероприятия по передаче неиспользуемого военного имущества в соответствии с главой 2 настоящих Правил.
10. В случае получения уполномоченным органом сообщений об отсутствии потребности в неиспользуемом военном имуществе от Вооруженных Сил, других войск и воинских формирований, специальных государственных органов, а также при отсутствии заявок от государственных организаций образования, неиспользуемое военное имущество подлежит реализации в соответствии с главой 3 и ликвидации посредством уничтожения, утилизации и захоронения в соответствии с главой 4 настоящих Правил.
2. Порядок передачи неиспользуемого военного имущества
11. Передача неиспользуемого военного имущества в оперативное управление Вооруженных Сил, других войск и воинских формирований, специальных государственных органов, а также передача единичных образцов вооружения и военной техники организациям оборонно-промышленного комплекса Республики Казахстан осуществляются по решению уполномоченного органа на основании рекомендаций Военно-технической комиссии при Министерстве обороны Республики Казахстан.
Передача неиспользуемого военного имущества в пределах государственного органа осуществляется на основании акта первого руководителя государственного органа.
12. При необходимости в неиспользуемом военном имуществе для реализации программ образования государственные организации образования к первому апреля текущего года подают в уполномоченный орган заявки на потребность в неиспользуемом военном имуществе, которые рассматриваются уполномоченным органом в месячный срок.
13. Неиспользуемое военное имущество, невостребованное из общего перечня Вооруженными Силами, другими войсками и воинскими формированиями, специальными государственными органами может быть передано во временное безвозмездное пользование государственным организациям образования для повышения военно-патриотического воспитания и подготовки кадров для Вооруженных Сил, других войск и воинских формирований.
При этом неиспользуемое военное имущество в виде вооружения, специальных средств и военной техники, передаваемое государственным организациям образования, должно конструктивно исключать возможность поражения живой или иной цели, а также подачу сигналов.
14. При передаче неиспользуемого военного имущества (в том числе вооружения) заключается соответствующий договор между передающей и принимающей сторонами.

15. Пайдаланылмайтын әскери мүлік жауапкершілігі шектеулі серіктестіктің жарғылық капиталына мүліктік салым ретінде не мемлекет қатысатын акционерлік қоғамның акциясын төлеуге берілуі мүмкін.
Қару-жарақ пен әскери техника түріндегі пайдаланылмайтын әскери мүлік жауапкершілігі шектеулі серіктестіктің жарғылық капиталына мүліктік салым ретінде қорғаныс өнеркәсібі кешенінің ұйымдарына не өндірістік қызметте және/немесе әскери және қосарланған мақсаттағы тауарларды (өнімдерді) шығаруда, әскери мақсаттағы жұмыстар мен қызметтер көрсетуде пайдалану үшін мемлекет қатысатын акционерлік қоғамның акциясын төлеуге берілуі мүмкін.
Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің қорғаныс объектілері және автомобиль көлік құралдары түріндегі пайдаланылмайтын әскери мүлкі Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлігіне ведомостволық бағынысты жауапкершілігі шектеулі серіктестіктің жарғылық капиталына мүліктік салым ретінде не мемлекет қатысатын акционерлік қоғамның акцияларын төлеуге берілуі мүмкін.
Пайдаланылмайтын әскери мүлікті жауапкершілігі шектеулі серіктестіктің жарғылық капиталына мүліктік салым ретінде не мемлекет қатысатын акционерлік қоғамның акцияларын төлеуге беру Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің жанындағы Әскери-техникалық комиссияның ұсынымдары негізінде мемлекеттік мүлік туралы заңнамаға сәйкес жүзеге асырылады.
Тікелей мақсаты бойынша пайдалануға жарамсыз, есептен шығарылған, запаста сақтаудың кепілдік мерзімін өтеген пайдаланылмайтын әскери мүлік жауапкершілігі шектеулі серіктестіктің жарғылық капиталына мүліктік салым ретінде не мемлекет қатысатын акционерлік қоғамның акцияларын төлеуге беруге жатпайды.
16. Барлық талап етілмейтін пайдаланылмайтын әскери мүлік осы Қағидалардың 3-тарауына сәйкес өткізуге және 4-тарауына сәйкес құртып жіберу, кәдеге жарату, көму арқылы жоюға жатады.
3. Пайдаланылмайтын әскери мүлікті өткізу тәртібі
17. Пайдаланылмайтын әскери мүлік уәкілетті органның шешімі бойынша Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің жанындағы Әскери-техникалық комиссия ұсынымдарының негізінде өткізіледі.
18. Пайдаланылмайтын әскери мүлік оны кәдеге жарату арқылы жою шартымен өткізілуі мүмкін.
19. Пайдаланылмайтын әскери мүлікті өткізуден түсетін қаражат республикалық бюджет кірісіне жіберіледі.
20. Барлық өткізілмеген әскери мүлік осы Қағидалардың 4-тарауына сәйкес құртып жіберу, кәдеге жарату және көму арқылы жоюға жатады.

15. Неиспользуемое военное имущество может передаваться в качестве имущественного вклада в уставный капитал товарищества с ограниченной ответственностью либо в оплату акций акционерного общества с участием государства.
Неиспользуемое военное имущество в виде вооружения и военной техники может быть передано организациям оборонно-промышленного комплекса в качестве имущественного вклада в уставный капитал товарищества с ограниченной ответственностью либо в оплату акций акционерного общества с участием государства для использования в производственной деятельности и/или производстве товаров (продукции) военного и двойного назначения, оказании работ и услуг военного назначения.
Неиспользуемое военное имущество Вооруженных Сил Республики Казахстан в виде оборонных объектов и автомобильных транспортных средств может быть передано в качестве имущественного вклада в уставный капитал товарищества с ограниченной ответственностью либо в оплату акций акционерного общества с участием государства, подведомственным Министерству обороны Республики Казахстан.
Передача неиспользуемого военного имущества в качестве имущественного вклада в уставный капитал товарищества с ограниченной ответственностью либо в оплату акций акционерного общества с участием государства осуществляется на основании рекомендаций Военно-технической комиссии при Министерстве обороны Республики Казахстан в соответствии с законодательством о государственном имуществе.
Не подлежит передаче в качестве имущественного вклада в уставный капитал товарищества с ограниченной ответственностью либо в оплату акций акционерного общества с участием государства неиспользуемое военное имущество, не годное к использованию по прямому назначению, списанное, выслужившее гарантийные сроки хранения в запасах.
16. Все невостребованное, неиспользуемое военное имущество подлежит реализации в соответствии с главой 3 и ликвидации посредством уничтожения, утилизации, захоронения в соответствии с главой 4 настоящих Правил.
3. Порядок реализации неиспользуемого военного имущества
17. Неиспользуемое военное имущество реализуется по решению уполномоченного органа на основании рекомендаций Военно-технической комиссии при Министерстве обороны Республики Казахстан.
18. Неиспользуемое военное имущество может реализовываться с условием его ликвидации посредством утилизации.
19. Средства от реализации неиспользуемого военного имущества направляются в доход республиканского бюджета.
20. Все нереализованное военное имущество подлежит ликвидации посредством уничтожения, утилизации, захоронения в соответствии с главой 4 настоящих Правил.

21. Қару-жарақ пен әскери техниканы қоспағанда, пайдаланылмайтын әскери мүлікті Қазақстан Республикасының Үкіметі уәкілеттік берген ұйым (бұдан әрі – ұйым) жекешелендіру объектілері үшін заңнамада белгіленген жекешелендіру тәртібіне және шарттарына сәйкес жеке және заңды тұлғаларға өткізеді.
22. Пайдаланылмайтын қару-жарақ пен әскери техниканы ұйым пайдаланылмайтын қару-жарақ пен әскери техниканы (бұдан әрі – сату объектісі) өткізу бойынша жабық тендер өткізу жолымен заңды тұлғаларға өткізеді.
23. Жабық тендер өткізуге дайындық мынадай тәртіппен жүзеге асырылады:
1) қажетті материалдар жинау жүргізіледі;
2) бағалау негізінде сату объектісінің бастапқы бағасы айқындалады;
3) әрбір сату объектісін саудалау әдісі айқындалады;
4) сатушы комиссия шешімінің негізінде тендерлік құжаттаманы бекітеді;
5) кепілдік жарна енгізу тәртібі айқындалады;
6) жабық тендерді өткізу мерзімі белгіленеді;
7) қажет болған кезде ұйымдастырушы тартылады;
8) жабық тендерге қатысушылар тобы қалыптастырылады, айқындалады және бекітіледі;
9) жабық тендерге қатысуға шақыру-хат жіберіледі;
10) кепілдік жарналар қабылданады;
11) қатысушыларды тіркеу жүргізіледі;
12) сатып алу-сату шартының жобасын дайындау жүзеге асырылады.
24. Баланстық құны республикалық бюджет туралы заңда белгіленген және тиісті қаржылық жылдың 1 қаңтарында қолданыста болатын айлық есептік көрсеткіштің 2500000 еселенген мөлшерінен астам болатын пайдаланылмайтын қару-жарақ пен әскери техниканы бағалауды халықаралық бағалау стандарттарына сәйкес тәуелсіз консультанттар жүзеге асырады.
25. Баланстық құны республикалық бюджет туралы заңда белгіленген және тиісті қаржылық жылдың 1 қаңтарында қолданыста болатын айлық есептік көрсеткіштің 2500000 еселенген мөлшерінен кем болатын пайдаланылмайтын қару-жарақ пен әскери техниканы бағалау Қазақстан Республикасының бағалау қызметі туралы заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
26. Сатушының функциялары мыналар болып табылады:
1) сату объектісін бағалауды жүргізуді қамтамасыз ету;
2) әрбір сату объектісі бойынша комиссия шешімінің негізінде сауда-саттық шарттарын және нысандарын айқындау;
3) сауда-саттықты өткізу мерзімін (күні мен уақыты) және сауда-саттықты өткізу орнын белгілеу;
4) сауда-саттықты дайындауды және өткізуді жүзеге асыру;
5) комиссия шешімінің негізінде сату объектілерінің бастапқы бағасын айқындау;
6) жабық тендерге қатысушылардың кепілдік жарналарын қабылдау;
7) сату объектілерін сауда-саттықтан алып тастау туралы шешім қабылдау;

21. Неиспользуемое военное имущество, за исключением вооружения и военной техники, реализуется организацией, уполномоченной Правительством Республики Казахстан, (далее – организация) физическим и юридическим лицам в соответствии с порядком и условиями приватизации, установленными законодательством для объектов приватизации.
22. Неиспользуемое вооружение и военная техника реализуются организацией юридическим лицам путем проведения закрытого тендера по реализации неиспользуемого вооружения и военной техники (далее – объект продажи).
23. Подготовка к проведению закрытого тендера осуществляется в следующем порядке:
1) производится сбор необходимых материалов;
2) определяется начальная цена объекта продажи на основании оценки;
3) определяются методы торгов каждого объекта продажи;
4) продавцом утверждается тендерная документация на основании решении комиссии;
5) определяется порядок внесения гарантийного взноса;
6) устанавливаются сроки проведения закрытого тендера;
7) при необходимости привлекается организатор;
8) формируется, определяется и утверждается круг участников закрытого тендера;
9) направляется приглашение на участие в закрытом тендере;
10) принимаются гарантийные взносы;
11) производится регистрация участников;
12) осуществляется подготовка проекта договора купли-продажи.
24. Оценка неиспользуемого вооружения и военной техники, балансовая стоимость которых составляет более 2500000-кратного размера месячного расчетного показателя, установленного законом о республиканском бюджете и действующего на 1 января соответствующего финансового года, осуществляется независимыми консультантами в соответствии с международными стандартами оценки.
25. Оценка неиспользуемого вооружения и военной техники, балансовая стоимость которых составляет менее 2500000-кратного размера месячного расчетного показателя, установленного законом о республиканском бюджете и действующего на 1 января соответствующего финансового года, осуществляется в соответствии с законодательством Республики Казахстан об оценочной деятельности.
26. Функциями продавца являются:
1) обеспечение проведения оценки объекта продажи;
2) определение условий и формы торгов по каждому объекту продажи на основании решения комиссии;
3) установление сроков проведения торгов (дата и время) и места проведения торгов;
4) осуществление подготовки и проведения торгов;
5) определение начальной цены объектов продажи на основании решения комиссии;
6) принятие гарантийных взносов участников закрытого тендера;
7) принятие решения о снятии объектов продажи с торгов;

8) жабық тендерге қатысушылар құжаттарының қосымша талаптарға сәйкестігін қарау және оларды сауда-саттыққа жіберу;
9) ұйымдастырушы тартылған жағдайда онымен сауда-саттықты ұйымдастыруға және өткізуге арналған шарт жасасу;
10) сауда-саттықты ұйымдастыру және өткізу барысын бақылауды жүзеге асыру;
11) сауда-саттықтың жеңімпаздарымен сатып алу-сату шартын жасасу және олардың орындалуын бақылау;
12) қатысушылармен, сатып алушылармен, ұйымдастырушылармен сауда-саттық өткізу рәсімдеріне байланысты есептерді жүзеге асыру;
13) комиссия шешімінің негізінде жабық тендердің объектіні өткізу жөніндегі тендерлік құжаттамасын бекіту;
14) ұсынылған өтінімдердің (өтініштердің) негізінде жабық тендерге қатысушылардың тобын (тізбесін) қалыптастыру және оны комиссия шешімінің негізінде бекіту;
15) сауда-саттықты өткізу үшін қажетті басқа да іс-шараларды өткізу.
27. Жабық тендерге қатысу үшін кепілдік жарна шақыру-хатта белгіленген нысанда және тәртіппен сатушының деректемелеріне енгізіледі.
Кепілдік жарнаны қатысушы не қатысушының атынан кез келген басқа жеке немесе заңды тұлға енгізеді.
28. Қатысушыларға кез келген көлемде кепілдік жарна енгізуге рұқсат етіледі, бұл ретте бір кепілдік жарна тендерге қатысу үшін қатысушы осы кепілдік жарнаны сол үшін енгізген қару-жарақ пен әскери техниканы сатып алуға құқық береді.
29. Сауда-саттықта жеңген және сатып алу-сату шартын жасасқан қатысушының кепілдік жарнасы сатып алу-сату шарты бойынша есептелетін төлемдердің есебіне жатады.
30. Сатушы кепілдік жарнаны:
1) жеңімпазға – сауда-саттық нәтижелері туралы хаттамаға не сатып алу-сату шартына қол қоймаған жағдайларда;
2) сатып алушыға – сатып алу-сату шарты бойынша міндеттемелерін орындамаған немесе тиісті түрде орындамаған жағдайда қайтармайды.
Барлық қалған жағдайларда кепілдік жарналар сатып алушыға өтініш берген күннен бастап бес жұмыс күнінен кешіктірілмейтін мерзімде қайтарылады. Кепілдік жарналар сауда-саттыққа қатысушылар, жеке немесе мемлекеттік емес заңды тұлғалар кепілдік жарнаны қайтару туралы өтініште көрсеткен деректемелерге қайтарылады.
31. Жабық тендерге мүдделі мемлекеттік органдар ұсыныстарының негізінде комиссия айқындайтын қатысушылардың шектеулі тобы қатысады.
Қатысушылардың тобын (тізбесін) қалыптастыру кезеңінде сатушы және/немесе ұйымдастырушы мүдделі мемлекеттік органдарға және/немесе шет мемлекеттердің органдарына қатысушылардың халықаралық міндеттемелердің сыртқы экономикалық қызметін сақтауы және Қазақстан Республикасы заңнамасының талаптарына сәйкестігі туралы мәліметтер беру жөнінде сұрау салулар жолдайды.
Сыртқы экономикалық қызметке қатысушылардың сәйкестігін тексеруді уәкілетті органмен, сондай-ақ экпорттық бақылау жөніндегі уәкілетті органмен өзара іс-қимыл жасау арқылы сатушы және/немесе ұйымдастырушы жүзеге асырады.
Тексеруді жүзеге асыру нәтижелері бойынша сатушы және/немесе ұйымдастырушы сыртқы экономикалық қызметке қатысушылардың тізімін қалыптастырады және пайдаланылмайтын қару-жарақ пен әскери техниканы өткізу бойынша жабық тендерге қатысушылардың тобын айқындау үшін комиссияға ұсынады.

8) рассмотрение документов участников закрытого тендера на соответствие их дополнительным требованиям и допуск их к торгам;
9) заключение договора на организацию и проведение торгов с организатором в случае его привлечения;
10) осуществление контроля за ходом организации и проведения торгов;
11) заключение договоров купли-продажи с победителями торгов и контроль за их исполнением;
12) осуществление с участниками, покупателями, организатором расчетов, связанных с процедурами проведения торгов;
13) утверждение тендерной документации закрытого тендера по реализации объекта на основании решения комиссии;
14) формирование круга (перечня) участников закрытого тендера на основании представленных заявок (обращений) и утверждение его на основании решения комиссии;
15) проведение других мероприятий, необходимых для проведения торгов.
27. Гарантийный взнос для участия в закрытом тендере вносится на реквизиты продавца в форме и порядке, установленных в приглашении.
Гарантийный взнос вносится участником либо от имени участника любым другим физическим или юридическим лицом.
28. Участникам допускается внесение любого количества гарантийных взносов, при этом один гарантийный взнос дает право покупки того вооружения и военной техники, для участия в тендере по которому участником внесен данный гарантийный взнос.
29. Гарантийный взнос участника, победившего на торгах и заключившего договор купли-продажи, относится в счет причитающихся платежей по договору купли-продажи.
30. Гарантийный взнос не возвращается продавцом:
1) победителю – в случаях неподписания протокола о результатах торгов либо договора купли-продажи;
2) покупателю – в случаях неисполнения или ненадлежащего исполнения обязательств по договору купли-продажи.
Во всех остальных случаях гарантийные взносы возвращаются в срок не позднее пяти рабочих дней со дня подачи заявления продавцу. Гарантийные взносы возвращаются на реквизиты, указываемые участником торгов, физическим или негосударственным юридическим лицом в заявлении о возврате гарантийного взноса.
31. Участие в закрытом тендере принимает ограниченный круг участников, определяемый комиссией на основании предложений заинтересованных государственных органов.
На стадии формирования круга участников (перечня) продавцом и/или организатором заинтересованным государственным органам и/или органам иностранных государств направляются запросы о предоставлении сведений о соблюдении участниками внешнеэкономической деятельности международных обязательств и соответствии требованиям законодательства Республики Казахстан.
Проверка соответствия участников внешнеэкономической деятельности осуществляется продавцом и/или организатором посредством взаимодействия с уполномоченным органом, а также уполномоченным органом по вопросам экспортного контроля.
По результатам осуществления проверки продавцом и/или организатором формируется список участников внешнеэкономической деятельности и представляется комиссии для определения круга участников закрытого тендера по реализации неиспользуемого вооружения и военной техники.

32. Жабық тендердің барлық шарттары бар жабық тендерге қатысуға арналған жазбаша шақыру хатын сатушы оны өткізгенге дейін кемінде күнтізбелік 15 (он бес) күн бұрын таратады.
Жабық тендерге қатысуға арналған шақыру хат мынадай мәліметтерді қамтиды:
1) сауда-саттықты өткізу күні, орны және уақыты;
2) сауда-саттық әдісі;
3) объект туралы мәлімет;
4) сатуға қойылатын объектілердің алғашқы және ең төмен бағалары;
5) кепілдік жарна мөлшері және оны аудару үшін банк деректемелері;
6) өтінімдер қабылдау орны және мерзімі;
7) сауда-саттықты өткізу тәртібі, оның ішінде сауда-саттыққа қатысуды ресімдеу, сауда-саттықтың жеңімпаздарын айқындау шарттары туралы мәліметтер;
8) сатушының және/немесе сауда-саттық ұйымдастырушысының және баланста ұстаушының телефондары мен орналасқан жері;
9) сатушының шешімі бойынша қосымша ақпарат.
Шақыру-хатқа мынадай құжаттар қоса беріледі:
1) тендерлік құжаттама;
2) пайдаланылмайтын қару-жарақ пен әскери техниканың фото-суреттері және/немесе техникалық сипаттамалары;
3) сатып алу-сату шартының жобасы.
Жабық тендерге қатысуға шақыру-хат жолданған адамдардың өтінімдерін тіркеуді сатушы жазбаша шақыру хаттар жіберілген күннен бастап тіркеу журналында жүргізеді және ол басталғанға дейін 24 (жиырма төрт) сағат бұрын аяқталады.
33. Сату объектілерін сату туралы шақыру-хат жіберілгеннен кейін баланста ұстаушы барлық ниет білдірушілерге сату объектісін сатып алуға рұқсатты қамтамасыз етеді.
34. Жабық тендердің қатысушыларын тіркеу шақыру-хат жіберілген күннен бастап жүргізіледі және жабық тендер басталғанға дейін 24 (жиырма төрт) сағат бұрын аяқталады, одан кейін қатысушылар берілген өтінімді қайтарып ала алмайды.
35. Жабық тендердің қатысушысы ретінде тіркеу үшін:
1) осы Қағидаларға қосымшаға сәйкес нысан бойынша сауда-саттыққа қатысуға арналған өтінім;
2) заңды тұлғалар үшін:
салыстыру үшін міндетті түрде түпнұсқасын немесе көрсетілген құжаттың нотариус куәландырған көшірмесін ұсына отырып, жарғының көшірмесін;
салыстыру үшін міндетті түрде түпнұсқасын немесе көрсетілген құжаттың не заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтаманың нотариус куәландырған көшірмесін ұсына отырып, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәліктің көшірмесін;
банк шотының барын растайтын банк анықтамасының түпнұсқасын ұсыну қажет.
Құжаттардың түпнұсқалары салыстырылғаннан кейін бір жұмыс сағаты ішінде қайтарылады.
Банк (ағымдағы) шоттың барын растайтын банк анықтамасының түпнұсқасы қайтарылмайды;
3) кепілдік жарнаның енгізілгенін растайтын төлем құжатының түпнұсқасы мен көшірмесі (төлем құжатының түпнұсқасы қатысушы жүгінген кезде сауда-саттық өткізілгеннен кейін қайтарылады);

32. Письменные приглашения на участие в закрытом тендере, со всеми условиями закрытого тендера, рассылает продавец, не менее чем за 15 (пятнадцать) календарных дней до его проведения.
Приглашение на участие в закрытом тендере содержит следующие сведения:
1) дату, место и время проведения торгов;
2) метод торгов;
3) сведения об объекте;
4) стартовую и минимальную цены объектов, выставляемых на продажу;
5) размер гарантийного взноса и банковские реквизиты для его перечисления;
6) место и сроки приема заявок;
7) порядок проведения торгов, в том числе сведения об оформлении участия в торгах, условиях определения победителя торгов;
8) телефоны и место нахождения продавца и/или организатора торгов и балансодержателя;
9) дополнительную информацию по решению продавца.
К приглашению прилагаются следующие документы:
1) тендерная документация;
2) фотографии и/или технические характеристики неиспользуемого вооружения и военной техники;
3) проект договора купли-продажи.
Регистрация заявок лиц, которым направлено приглашение на участие в закрытом тендере, производится продавцом в журнале регистрации со дня рассылки письменных приглашений и заканчивается за 24 (двадцать четыре) часа до его начала.
33. После направления приглашения о продаже объектов продажи балансодержатель обеспечивает доступ всем желающим приобрести объект продажи.
34. Регистрация участников закрытого тендера производится со дня направления приглашения и заканчивается за 24 (двадцать четыре) часа до начала закрытого тендера, по истечении которых участники не могут отозвать поданную заявку.
35. Для регистрации в качестве участника закрытого тендера необходимо представить:
1) заявку на участие в торгах по форме согласно приложению к настоящим Правилам;
2) для юридических лиц:
копию устава с обязательным предъявлением оригинала для сверки или нотариально засвидетельствованную копию указанного документа;
копию свидетельства о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица с обязательным предъявлением оригинала для сверки или нотариально засвидетельствованную копию указанного документа либо справку о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица;
оригинал справки с банка, подтверждающей наличие банковского счета;
Оригиналы документов после сверки возвращаются в течение одного рабочего часа.
Оригинал справки из банка, подтверждающей наличие банковского (текущего) счета, не возвращается.
3) оригинал и копию платежного документа, подтверждающего внесение гарантийного взноса (оригинал платежного документа возвращается при обращении участника после проведения торгов);

4) заңды тұлға өкілінің өкілеттігін растайтын құжаттың түпнұсқасы, сондай-ақ салыстырғаннан кейін қайтарылатын түпнұсқасын ұсына отырып, заңды тұлға өкілінің паспортының немесе жеке басын куәландыратын құжатының көшірмесі не заңды тұлға өкілінің паспортының немесе жеке басын куәландыратын құжаттың нотариус растаған көшірмесі;
5) тендерге қатысушы қол қойған бағалық ұсыныс;
6) лицензиар (уәкілетті орган) беретін қару-жарақ, әскери техника және қарудың жекелеген түрлерінің, оларды қолдана отырып жасалатын жарылғыш заттар мен бұйымдар айналымы саласындағы қызметтің түрін (кіші түрін) жүзеге асыруға арналған рұқсат беру құжаттарының нотариус растаған көшірмелері.
Шетелдік заңды тұлғалар нотариус растаған қазақ және/немесе орыс тілдеріне аудармасымен резиденті өтініш білдіруші болып табылатын елдің не өтініш білдіруші сыртқы экономикалық қызметтің қатысушысы ретінде тіркелген кез келген басқа елдің лицензиары (уәкілетті органы) беретін рұқсат беру құжаттарын (лицензиялар, рұқсаттамалар) береді;
7) тендер құжаттамаларында және пайдаланылмайтын қару-жарақ пен әскери техниканы өткізу бойынша жабық тендерге қатысуға арналған шақыру-хатта көрсетілген қосымша талаптарға сәйкестігін растайтын құжаттардың түпнұсқалары не нотариус растаған көшірмелері.
Жабық тендерге қатысу үшін ұсыныс жабық конвертте жазбаша түрде мәлімделеді.
36. Өтінімдер қабылдау және жабық тендерге қатысуға ниет білдірген адамдарды тіркеу талап етілетін құжаттардың толық жиынтығы болған кезде жүргізіледі.
Өтінімді қолма-қол тәсілмен ұсынған кезде талап етілетін құжаттарды тексеруді сатушы сол орнында бір жұмыс сағаты ішінде жүзеге асырады және осы Қағидалардың 35-тармағында көрсетілген құжаттардың біреуі болмаған жағдайда ұсынылған өтінім тіркелмейді.
Өтінім поштамен келіп түскен кезде Қағидалардың 35-тармағында көрсетілген құжаттардың біреуі болмаған жағдайда ұсынылған өтінім тіркелмейді, ол туралы сатушы бір жұмыс сағаты ішінде өтінім берген адамға жазбаша нысанда хабарлайды.
37. Жабық тендерге қатысушылардың құжаттары өтінімдерді тіркеу журналында тіркелгеннен кейін сейфте сақталады және оны өткiзетiн күні комиссияға қарау және жабық тендерге жіберу үшін берiледi.
38. Сатушы мен ұйымдастырушыға:
1) Қазақстан Республикасының заңнамалық актілерінде көзделген жағдайларды қоспағанда, сауда-саттықты дайындаудың және өткізудің барлық кезеңі ішінде сауда-саттыққа қатысушыларға қатысы бар ақпаратты жариялауға;

4) оригинал документа, удостоверяющего полномочия представителя юридического лица, а также копию паспорта или документа, удостоверяющего личность представителя юридического лица, с представлением оригинала, возвращаемого после сверки, либо нотариально заверенную копию паспорта или документа, удостоверяющего личность представителя юридического лица;
5) ценовое предложение, подписанное участником тендера;
6) нотариально заверенные копии разрешительных документов (лицензий) на осуществление вида (подвида) деятельности в сфере оборота вооружения, военной техники и отдельных видов оружия, взрывчатых веществ и изделий с их применением, выдаваемым лицензиаром (уполномоченным органом).
Иностранные юридические лица представляют разрешительные документы (лицензии, разрешения), выданные лицензиаром (уполномоченным органом) страны, резидентом которой является заявитель, либо любой другой страны, где заявитель зарегистрирован в качестве участника внешнеэкономической деятельности, с нотариально заверенным переводом на казахский и/или русский языки;
7) оригиналы либо нотариально заверенные копии документов, подтверждающих соответствие дополнительным требованиям, указанным в тендерной документации и приглашении на участие в закрытом тендере по реализации неиспользуемого вооружения и военной техники.
Предложения для участия в закрытом тендере заявляются письменно в закрытом конверте.
36. Прием заявок и регистрация лиц, желающих принять участие в закрытом тендере, производятся при наличии полного комплекта требуемых документов.
При представлении заявки нарочным способом проверка наличия требуемых документов осуществляется продавцом на месте в течение одного рабочего часа и, в случае отсутствия одного из указанных в пункте 35 настоящих Правил документов, представленная заявка не регистрируется.
При поступлении заявки по почте, в случае отсутствия одного из указанных в пункте 35 настоящих Правил документов, представленная заявка не регистрируется, о чем продавцом сообщается в письменной форме лицу, подавшему заявку, в течение одного рабочего дня.
37. Документы участников закрытого тендера после регистрации в журнале регистрации заявок хранятся в сейфе и передаются комиссии в день его проведения для рассмотрения и допуска к закрытому тендеру.
38. Продавцу и организатору не допускается:
1) разглашать информацию, имеющую отношение к участникам торгов, в течение всего периода подготовки торгов и их проведения, за исключением случаев, предусмотренных законодательными актами Республики Казахстан;

2) осы Қағидалардың 35-тармағында санамаланған құжаттардан басқа қосымша құжаттар ұсынуды талап етуге жол берілмейді.
39. Қатысушының осы Қағидалардың 35-тармағында көрсетілген талаптарды сақтамауы, сондай-ақ сатушының шотына сауда-саттықты өткізу туралы шақыру-хатта көрсетілген кепілді жарнаның сауда-саттық басталғанға дейін екі сағат бұрын түспеуі сатушының жабық тендерге қатысуға арналған өтінімді қабылдаудан бас тартуы үшін негіз болып табылады.
40. Жабық тендерді ұйымдастыруды және өткізуді сатушы жүзеге асырады. Объектіні бірінші жабық тендерге қойған кезде жекешелендіру объектісінің бастапқы бағасы алғашқы бағаға тең болады.
Тендерді ұйымдастыру және өткізу үшін сатушы міндетті түрде комиссия құрады, оның құрамына уәкілетті органның, ішкі істер органының, арнаулы мемлекеттік органдардың және мемлекеттік мүлікті басқару жөніндегі уәкілетті органның өкілдері қамтылады.
Комиссия мынадай функцияларды жүзеге асырады:
1) өз жұмысының регламентін дербес әзірлейді;
2) әрбір сату объектісі бойынша сауда-саттық әдістері туралы шешім қабылдайды;
3) бағалау негізінде сату объектісінің бастапқы бағасын белгілеу туралы шешім қабылдайды;
4) сату объектілерінің жабық тендерінің шарттары туралы шешім қабылдайды;
5) қатысушыларға (сатып алушыға) қойылатын қосымша талаптар туралы шешім қабылдайды;
6) осы Қағидалардың 43-тармағында көзделген жағдайларды қоспағанда, сауда-саттыққа арналған объектіні одан әрі сатуға қоюдың орындылығы туралы шешім қабылдайды;
7) сату объектілерін өткізу бойынша жабық тендерге қатысушылардың құжаттарын қарайды;
8) мүдделі мемлекеттік органдар ұсыныстарының негізінде жабық тендерге қатысушылардың тобын (тізбесін) айқындайды;
9) жабық тендердің тендерлік құжаттамасын айқындайды;
10) жабық тендердің қорытындылары туралы хаттамаларға қол қояды;
11) пайдаланылмайтын қару-жарақ пен әскери техниканы өткізу бойынша жабық тендердің жеңімпазын жариялайды.
41. Жабық тендер сатушы белгілейтін орында және уақытта өткізіледі. Жабық тендер  Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген мереке және демалыс күндерін қоспағанда, сейсенбіден жұмаға дейін Астана қаласының уақыты бойынша сағат 10:00-13:00-ге дейінгі кезеңде өткізіледі.
42. Объектіні екінші және үшінші сауда-саттыққа қойған кезде бастапқы баға алдыңғы жабық тендердің алғашқы бағасынан елу пайызға төмендейді.
43. Егер жабық тендердің тiркелген қатысушыларының саны екеуден аз болса, онда жекешелендiру объектiсi жалғыз қатысушыға сатылуы мүмкiн үшiншi сауда-саттықты қоспағанда, тендер өткен жоқ деп жарияланады.

2) требовать представления дополнительных документов, кроме перечисленных в пункте 35 настоящих Правил.
39. Основаниями для отказа продавцом в принятии заявки на участие в закрытом тендере являются несоблюдение участником требований, указанных в пункте 35 настоящих Правил, а также непоступление за два часа до начала торгов гарантийного взноса, указанного в приглашении о проведении торгов, на счет продавца.
40. Организация и проведение закрытого тендера осуществляются продавцом. При выставлении объекта на первый закрытый тендер стартовая цена объекта приватизации равна начальной цене.
Для организации и проведения тендера продавцом в обязательном порядке формируется комиссия, в состав которой включаются представители уполномоченного органа, органа внутренних дел, специальных государственных органов и уполномоченного органа по управлению государственным имуществом.
Комиссия осуществляет следующие функции:
1) самостоятельно разрабатывает регламент своей работы;
2) принимает решение о методах торгов по каждому объекту продажи;
3) принимает решение об установлении начальной цены объекта продажи на основании оценки;
4) принимает решение об условиях закрытого тендера объектов продажи;
5) принимает решение о дополнительных требованиях, предъявляемых к участникам (покупателю);
6) принимает решение о целесообразности дальнейшего выставления объекта продажи на торги, за исключением случаев, предусмотренных пунктом 43 настоящих Правил;
7) рассматривает документы участников закрытого тендера по реализации объектов продажи;
8) определяет круг (перечень) участников закрытого тендера на основании предложений заинтересованных государственных органов;
9) определяет тендерную документацию закрытого тендера;
10) подписывает протоколы об итогах закрытого тендера;
11) объявляет победителя закрытого тендера по реализации неиспользуемого вооружения и военной техники.
41. Закрытый тендер проходит в месте и времени, определяемых продавцом. Закрытый тендер проходит со вторника по пятницу, за исключением праздничных и выходных дней, предусмотренных законодательством Республики Казахстан, в период с 10:00 до 13:00 часов по времени города Астаны.
42. При выставлении объекта на вторые и третьи торги стартовая цена снижается на пятьдесят процентов от стартовой цены предыдущего закрытого тендера.
43. Если количество зарегистрированных участников закрытого тендера менее двух, то тендер объявляется несостоявшимся, за исключением третьих торгов, на которых объект приватизации может быть продан единственному участнику.

44. Егер тендер немесе жабық тендер өткен жоқ деп жарияланса, комиссия өткізілмеген жабық тендер туралы хаттамаға қол қояды.
45. Сауда-саттық өткізу туралы шақыру-хатта көрсетілген, сауда-саттықтың күні мен уақыты келген кезде комиссия жабық тендерге қатысуға арналған өтінімдерді ашады.
46. Жабық тендерге қатысуға арналған өтінімдерді комиссия сауда-саттық өткізу туралы шақыру-хатта көрсетілген объектінің қатысушыларына (сатып алушысына) қойылатын қосымша талаптарға сәйкес келетін қатысушыларды айқындау мақсатында қарайды.
47. Объект үшін неғұрлым жоғары баға ұсынған қатысушы жеңімпаз болып танылады. Жабық тендерде екі және одан көп қатысушының ұсынысы бірдей жоғары бағаны қамтыған жағдайда, онда осы қатысушылардың арасынан өтінімі басқа қатысушылардың өтінімдерінен бұрын қабылданған қатысушы жабық тендердің жеңімпазы ретінде танылады.
48. Сауда-саттық нәтижелері туралы хаттамада:
1) себептерін көрсете отырып, қатысушыларға (сатып алушыға) қойылатын талаптарды қанағаттандырмайтын қатысушылардың тізімі;
2) қатысушыларға (сатып алушыға) қойылатын талаптарды қанағаттандыратын қатысушылардың тізімі, ол бойынша комиссия тендерге қатысушылардың бағалық ұсыныстарын салыстыруды жүргізеді;
3) объект үшін ең жоғары баға ұсынған жеңімпаз көрсетіледі.
49. Жабық тендердің жеңімпазы сауда-саттық нәтижелері туралы хаттамаға қол қою үшін электрондық пошта бойынша немесе өзге тәсілмен сауда-саттық нәтижелері туралы хабардар етіледі.
Жабық тендер нәтижелері туралы хаттамаға комиссия мүшелері, жабық тендердің жеңімпазы қол қояды және сатушы оны жабық тендер аяқталған күннен бастап он жұмыс күнінен кешіктірмей бекітеді.
Хаттама электрондық пошта арқылы пайдаланылмайтын қару-жарақ пен әскери техниканы өткізу бойынша жабық тендердің барлық қатысушыларына жеткізіледі.
50. Жеңімпаз белгіленген мерзімде пайдаланылмайтын қару-жарақ пен әскери техниканы өткізу бойынша жабық тендердің нәтижелері туралы хаттамаға және сатып алу-сату шартына қол қоймаған жағдайда комиссия сауда-саттық нәтижелерінің күшін жою туралы хаттамаға қол қояды және осы жекешелендіру объектісі сауда-саттыққа қайтадан шығарылады.
51. Сатып алу-сату шартына сатушы және сатып алушы қол қояды. Шартта шарттың жасалу негізі ретінде сауда-саттықтың нәтижелері туралы хаттамаға сілтеме көрсетіледі.
52. Сауда-саттықта жеңген адам сауда-саттық нәтижелері туралы хаттамаға немесе сатып алу-сату шартына қол қоймаған кезде ол енгізген кепілдік жарнаны жоғалтады және сатушыға ол шеккен нақты залалдың кепілдік жарна жаппаған бөлігін өтейді.
53. Сатып алу-сату шарты бойынша есептер сатушы мен сатып алушы арасында жүргізіледі, бұл ретте сатып алушы есептерді мынадай тәртіппен жүргізеді:

44. Если тендер или закрытый тендер объявляются несостоявшимися, комиссией подписывается протокол о несостоявшемся закрытом тендере.
45. Вскрытие заявок на участие в закрытом тендере производится комиссией по наступлению даты и времени торгов, указанных в приглашении о проведении торгов.
46. Заявки на участие в закрытом тендере рассматриваются комиссией в целях определения участников, соответствующих дополнительным требованиям к участникам (покупателю) объекта, указанным в приглашении о проведении торгов.
47. Победителем признается участник, предложивший наиболее высокую цену за объект. В случае, если на закрытом тендере предложения двух и более участников содержат одинаковую наивысшую цену, то победителем закрытого тендера среди данных участников признается участник, заявка которого принята ранее других заявок участников.
48. В протоколе о результатах торгов указываются:
1) список участников, не удовлетворяющих требованиям, предъявляемым к участникам (покупателю), с указанием причины;
2) список участников, удовлетворяющих требованиям, предъявляемым к участникам (покупателю), по которым комиссией производится сопоставление ценовых предложений участников тендера;
3) победитель, предложивший наивысшую цену за объект.
49. Победитель закрытого тендера уведомляется о результатах торгов по электронной почте или иным способом для подписания протокола о результатах торгов.
Протокол о результатах закрытого тендера подписывается членами комиссии, победителем закрытого тендера и утверждается продавцом не позднее десяти рабочих дней со дня окончания закрытого тендера.
Протокол доводится по электронной почте до всех участников закрытого тендера по реализации неиспользуемого вооружения и военной техники.
50. В случае неподписания победителем в установленные сроки протокола о результатах закрытого тендера по реализации неиспользуемого вооружения и военной техники и договора купли-продажи, комиссией подписывается протокол об отмене результатов торгов и данный объект приватизации вновь выставляется на торги.
51. Договор купли-продажи подписывается продавцом и покупателем. В договоре указывается ссылка на протокол о результатах торгов, как основание заключения договора.
52. Лицо, выигравшее торги, при неподписании протокола о результатах торгов или договора купли-продажи утрачивает внесенный им гарантийный взнос и возмещает продавцу понесенный им реальный ущерб в части, не покрытой гарантийным взносом.
53. Расчеты по договору купли-продажи производятся между продавцом и покупателем, при этом покупатель производит расчеты в следующем порядке:

1) аванстық төлем жекешелендіру объектісінің сату бағасының кемінде он бес пайызы мөлшерінде сатып алу-сату шартына қол қойылған күннен бастап он жұмыс күнінен кешіктірілмейтін мерзімде (кепілдік жарна тиесілі аванстық төлем есебіне есептеледі) енгізіледі;
2) қалған сома тараптардың уағдаластығы бойынша, бірақ сатып алу-сату шартына қол қойылған күннен бастап күнтізбелік отыз күннен кешіктірмей енгізіледі.
54. Аванстық немесе түпкілікті төлемдердің мерзімі өткен жағдайларда сатушының шартты біржақты тәртіппен бұзуына және сатып алушыға ол шеккен нақты залалдың кепілдік жарна жаппаған бөлігінің орнын толтыру туралы талап қоюына жол беріледі.
55. Пайдаланылмайтын әскери мүлікті беру сатып алу-сату шартында көзделген мерзімде қабылдау-тапсыру актісі бойынша жүргізіледі.
Қол қойылған қабылдау-тапсыру актісі сатылған пайдаланылмайтын қару-жарақ пен әскери техниканың меншік иесін өзгерту туралы мемлекеттік тіркеу өткізу үшін негіз болып табылады.
56. Пайдаланылмайтын қару-жарақ пен әскери техника Қазақстан Республикасының шегінен тыс экспорттау шартымен өткізіледі.
4. Пайдаланылмайтын әскери мүлікті құртып жіберу, кәдеге жарату, көму арқылы жою тәртібі
57. Пайдаланылмайтын әскери мүлікті жою құртып жіберу, кәдеге жарату, көму арқылы жүзеге асырылады.
58. Пайдаланылмайтын әскери мүлікті құртып жіберу және көму арқылы жоюды Қазақстан Республикасының экологиялық заңнамасына сәйкес олардың құрамында зиянды заттардың болуына сүйене отырып, заңды тұлғалар жүзеге асырады.
59. Кәдеге жарату арқылы жоюға қару-жарақтың, әскери техниканың, арнайы құралдардың пайдаланылуы мүмкін емес барлық түрлері жатады.
60. Кәдеге жарату және өткізу арқылы жою мүмкін болмайтын пайдаланылмайтын әскери мүліктің барлық түрлері жоюға және/немесе көмуге жатады.
61. Өткізілмейтін, пайдаланылмайтын әскери мүліктің, оның ішінде жоюға және/немесе көмуге жатқызылатын кәдеге жарату өнімдерінің тізбесін Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің жанындағы Әскери-техникалық комиссияның ұсынымы бойынша уәкілетті орган бекітеді.
62. Кәдеге жарату, құртып жіберу, көму арқылы жою үшін пайдаланылмайтын әскери мүліктің тізбесінде мыналар көрсетіледі:
1) мүліктің типі;
2) шығарылған жылы;
3) саны;
4) жиынтықтаушы бұйымдардың болуы;
5) бар болған жағдайда зиянды заттардың құрамы және мөлшерлік құрамы (қалдықтар паспорты);
6) орналасқан жері немесе қоймаланған жері;
7) бар болған кезде ыдысы;
8) техникалық құжаттамасының болуы.

1) авансовый платеж вносится в размере не менее пятнадцати процентов от цены продажи объекта приватизации в срок не позднее десяти рабочих дней со дня подписания договора купли-продажи (гарантийный взнос засчитывается в счет причитающегося авансового платежа);
2) оставшаяся сумма вносится по договоренности сторон, но не позднее тридцати календарных дней со дня подписания договора купли-продажи.
54. В случаях просрочки авансового или окончательного платежа, допускаются расторжение продавцом договора в одностороннем порядке и предъявление требования к покупателю о возмещении реальных убытков в части, не покрытой гарантийным взносом.
55. Передача неиспользуемого военного имущества производится по акту приема-передачи в срок, предусмотренный договором купли-продажи.
Подписанный акт приема-передачи является основанием для проведения государственной регистрации об изменении собственника на проданное неиспользуемое вооружение и военную технику.
56. Неиспользуемое вооружение и военная техника реализуются с условием экспорта за пределы Республики Казахстан.
4. Порядок ликвидации посредством уничтожения, утилизации, захоронения неиспользуемого военного имущества
57. Ликвидация неиспользуемого военного имущества осуществляется посредством уничтожения, утилизации и захоронения.
58. Ликвидация посредством уничтожения и захоронения неиспользуемого военного имущества осуществляется юридическими лицами исходя из содержания в их составе вредных веществ в соответствии с экологическим законодательством Республики Казахстан.
59. Ликвидации посредством утилизации подлежат все виды вооружения, военной техники, специальных средств, эксплуатация которых не представляется возможной.
60. Все виды неиспользуемого военного имущества, ликвидация посредством утилизации и реализация которых не представляются возможными, подлежат уничтожению и/или захоронению.
61. Перечень нереализованного, неиспользуемого военного имущества, в том числе продуктов утилизации, подлежащих уничтожению и/или захоронению, утверждается уполномоченным органом по рекомендации Военно-технической комиссии при Министерстве обороны Республики Казахстан.
62. В перечне неиспользуемого военного имущества для ликвидации посредством утилизации, уничтожения, захоронения указываются:
1) тип имущества;
2) год выпуска;
3) количество;
4) наличие комплектующих изделий;
5) содержание и количественный состав вредных веществ (паспорт отходов), в случае наличия таковых;
6) местонахождение или место складирования;
7) тара при наличии;
8) наличие технической документации.

63. Пайдаланылмайтын әскери мүлікті кәдеге жарату таңдалған технологияларға және экономикалық орындылығына байланысты оны сақтау орындарында немесе мамандандырылған кәсіпорындарда (цехтарда, учаскелерде, алаңдарда, аумақтарда) жүргізіледі.
64. Кәдеге жарату, құртып жіберу, көму арқылы жоюға жататын пайдаланылмайтын әскери мүлікті оны сақтау орындарынан тыс Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасында көзделген талаптарға сәйкес өнеркәсіп алаңдарына немесе өндіріс цехтарына әкету кәдеге жаратуды жүргізетін ұйымдардың қаражаты есебінен жүзеге асырылады.
65. Мемлекеттік сатып алу туралы заңнамаға сәйкес оларға оқ-дәрілерді кәдеге жарату өнімдерін өткізу бойынша қызмет көрсету шартымен заңды тұлғалар жүргізетін оқ-дәрілерді кәдеге жаратуды қоспағанда, пайдаланылмайтын әскери мүлікті кәдеге жаратуды мемлекеттік сатып алу туралы заңнамада белгіленген тәртіппен айқындалатын заңды тұлғалар немесе уәкілетті органның, басқа да әскерлер мен әскери құралымдардың бөлімшелері жүргізеді.
66. Бекітілген техникалық жай-күйі актiлері (куәлiктері) алынған мүлік бөлшектеуге жатады.
Мүлiктi бөлшектеу пайдалануға жарамды агрегаттардың, тораптардың, аспаптардың, бөлшектер мен материалдардың барынша көп санын алу мақсатында қауiпсiздiк техникасының талаптарын және құпиялылық режимiн қатаң сақтай отырып, тиiстi мамандардан, есептен шығарылуға жататын мүлiктiң жай-күйi мен сақталуына жауап беретiн лауазымды адамдардан тұратын комиссия мүшелерiнiң қатысуымен тиiстi қызметтер (материалдық-техникалық, қаржы және басқа да қамтамасыз ету түрлерi) бастықтарының бақылауымен жүргізiледi.
Бекітілген техникалық жай-күйi актілері (куәлiктер) алынған қару-жарақ пен әскери техника, жауынгерлiк даярлық оқу материалдық-техникалық базасының жабдығы мен құралдары олардың агрегаттары бөлшектелмей, жөндеу әскери бөлiмдерiнде немесе бар болған кезде тиiстi бөлiмшелерде бөлшектелуге жатады.
Оларды бөлшектеу кезiнде қару-жарақ пен әскери техникадан алып тасталған және одан әрi пайдалануға жатпайтын агрегаттар белгiленген тәртiппен әскери бөлiмдердiң жөндеу базаларына жөндеуге берiледi.
Жауынгерлiк зымырандар мен олардың элементтерi, зымырандар жабдықтарының жауынгерлiк жиынтықтары, егер оған мүлiктiң тиесiлiлігi бойынша әскери бөлiм қамтамасыз етілуде тұрған тиiстi басқару органының (бұдан әрi – қамтамасыз ету органы) арнайы нұсқаулары болмаса, бөлшектеуге жатпайды.

63. Утилизация неиспользуемого военного имущества, в зависимости от выбранных технологий и экономической целесообразности, проводится в местах его хранения или на специализированных предприятиях (цехах, участках, площадках, территориях).
64. Вывоз неиспользуемого военного имущества, подлежащего ликвидации посредством утилизации, уничтожения, захоронения, за пределы мест его хранения на промышленные площадки или производственные цеха, соответствующие требованиям, предусмотренным действующим законодательством Республики Казахстан, осуществляется за счет средств организаций, производящих утилизацию.
65. Утилизация неиспользуемого военного имущества производится юридическими лицами, определяемыми в порядке, установленном законодательством о государственных закупках, или подразделениями уполномоченного органа, других войск и воинских формирований, за исключением утилизации боеприпасов, которая производится юридическими лицами в соответствии с законодательством о государственных закупках с условием оказания ими услуг по реализации продуктов утилизации боеприпасов.
66. Имущество, на которое получены утвержденные акты технического состояния (свидетельства), подлежит разукомплектованию.
Разукомплектование имущества производится в присутствии членов комиссии, состоящей из соответствующих специалистов, должностных лиц, отвечающих за состояние и сохранность подлежащего списанию имущества, под контролем начальников соответствующих служб (материально-технического, финансового и других видов обеспечения) со строгим соблюдением требований техники безопасности и режима секретности в целях получения возможно большего количества годных к использованию агрегатов, узлов, приборов, деталей и материалов.
Вооружение и военная техника, оборудование и средства учебной материально-технической базы боевой подготовки, на которые получены утвержденные акты технического состояния (свидетельства), подлежат разукомплектованию в ремонтных воинских частях или соответствующих подразделениях при их наличии без разукомплектования их агрегатов.
Агрегаты, снятые с вооружения и военной техники при их разукомплектовании и не подлежащие дальнейшему использованию, передаются на ремонт в ремонтные базы воинских частей в установленном порядке.
Боевые ракеты и их элементы, боевые комплекты снаряжения ракет разукомплектованию не подлежат, если на это не будет специальных указаний соответствующего по принадлежности имущества органа управления, где воинская часть стоит на обеспечении (далее – орган обеспечения).

67. Құпиялылық белгісi бар бұйымдарды (тораптарды, элементтердi) бөлшектеу оларды пайдалану тәртібін регламенттейтiн нормативтiк-құқықтық актілердiң талаптарына сәйкес жүргiзіледi.
68. Бөлшектелген мүлiктің пайдалануға жарамды, оның iшiнде жөндеудi талап ететiн барлық агрегаттарын, тораптарын, аспаптарын, бөлшектерін, материалдарын әскери бөлiмдер оқу-жаттығу мақсаттарында (табельдер, белгiленген шығыс нормалары немесе лимит шегінде), сондай-ақ жөндеу, сүрту материалы ретінде және басқа да мұқтаждарға пайдаланады.
Әскери бөлiмдер өз мұқтаждарына пайдаланбайтын жарамды және жөндеудi талап ететін агрегаттар, тораптар, аспаптар, бөлшектер, материалдар және басқа да мүлiк қамтамасыз ету органдарының нұсқауы бойынша әскери бөлiмдердiң басқа да базалары мен қоймаларына берiледi.
69. Заңды тұлғаларды оны сақтау орындарында құртып жіберу, кәдеге жарату, көму арқылы жою жөніндегі жұмыстарды жүргізуге жіберу пайдаланылмайтын әскери мүлкі жоюға жататын басшының шешімі бойынша жүзеге асырылады.
70. Кәдеге жарату жолымен жою үшін берілетін пайдаланылмайтын қару-жарақ пен әскери техника уәкілетті орган белгілеген тәртіппен қауіпсіз жай-күйге келтіріледі.
71. Кәдеге жарату өнімдерін өткізу осы Қағидалардың 3-тарауына сәйкес жүзеге асырылады.
5. Қорғаныс объектілерін мүліктік жалдауға (жалға алуға) беру тәртібі
72. Мүліктік жалдауға (жалға алуға) беруге жататын пайдаланылмайтын қорғаныс объектілерінің тізбелерін баланстық құнын көрсете отырып, Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің, басқа да әскерлері мен әскери құралымдарының ұсынымдары негізінде қорғаныс объектілерін есепке алуды жүзеге асыратын уәкілетті орган жасайды және оны қажеттілігіне қарай, бірақ жарты жылда кемінде бір рет уәкілетті органның басшысы бекітеді.
Мүліктік жалдауға (жалға алуға) беруге жататын пайдаланылмайтын қорғаныс объектілерінің тізбесі Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің жанындағы Әскери-техникалық комиссияның ұсынымдары негізінде жасалады.
73. Мүліктік жалдауға (жалға алуға) беруді уәкілетті орган (бұдан әрі – жалға беруші) жүзеге асырады.
74. Қорғаныс объектілерін мүліктік жалдауға (жалға алуға) беруге бойынша тендерді дайындау және өткізу бюджет қаражаты есебінен жүзеге асырылады.
75. Жалға беруші қорғаныс объектілерін мүліктік жалдауға (жалға алуға) беру процесін ұйымдастыру үшін делдал тартуға құқылы.
76. Жалға беруші тізілімнің веб-порталында (www.gosreestr.kz мекенжайы бойынша интернет желісінде орналастырылған интернет қоры) қорғаныстық объектінің атауын, саның, өлшем бірлігін, қысқаша сипаттамасын, елді мекенді, мүліктік жалдауға (жалға алуға) беру, нысаналы пайдалану мерзімін көрсете отырып, тізбесінің және мәліметтің орналастырылуын қамтамасыз етеді.

67. Разукомплектование изделий (узлов, элементов), имеющих гриф секретности, производится в соответствии с требованиями нормативных правовых актов, регламентирующих порядок их эксплуатации.
68. Все годные для использования, в том числе и требующие ремонта агрегаты, узлы, приборы, детали, материалы разукомплектованного имущества используются воинскими частями (в пределах табелей, установленных норм расхода или лимита) в учебных целях, а также в качестве ремонтного, обтирочного материала и на другие нужды.
Годные и требующие ремонта агрегаты, узлы, приборы, детали, материалы и другое имущество, не используемое воинскими частями на свои нужды, по указанию органов обеспечения передаются в другие базы и склады воинских частей.
69. Допуск юридических лиц к производству работ по ликвидации посредством уничтожения, утилизации, захоронения в местах его хранения осуществляется по решению руководителя, неиспользуемое военное имущество которого подлежит ликвидации.
70. Неиспользуемые вооружение и военная техника, передаваемые для ликвидации путем утилизации, приводятся в безопасное состояние в порядке, определенном уполномоченным органом.
71. Реализация продуктов утилизации осуществляется в соответствии с главой 3 настоящих Правил.
5. Порядок предоставления в имущественный наем (аренду)
оборонных объектов
72. Перечни неиспользуемых оборонных объектов, подлежащих предоставлению в имущественный наем (аренду), с указанием балансовой стоимости составляются уполномоченным органом на основании представлений Вооруженных Сил, других войск и воинских формирований Республики Казахстан, осуществляющих учет оборонных объектов, и утверждаются руководителем уполномоченного органа по мере необходимости, но не реже одного раза в полугодие.
Перечень неиспользуемых оборонных объектов, подлежащих предоставлению в имущественный наем (аренду), формируется на основании рекомендаций Военно-технической комиссии при Министерстве обороны Республики Казахстан.
73. Предоставление в имущественный наем (аренду) осуществляется уполномоченным органом (далее – наймодатель).
74. Подготовка и проведение тендера по предоставлению оборонных объектов в имущественный наем (аренду) осуществляются за счет бюджетных средств.
75. Наймодатель вправе привлекать посредника для организации процесса предоставления в имущественный наем (аренду) оборонных объектов.
76. Наймодатель обеспечивает размещение на веб-портале реестра (интернет ресурс, размещенный в сети интернет по адресу www.gosreestr.kz), перечня и сведений по оборонному объекту с указанием наименования, количества, единицы измерения, краткой характеристики, населенного пункта, срока предоставления в имущественный наем (аренду), целевого использования.

77. Қорғаныс объектілерін мүліктік жалдауға (жалға алуға) беру осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтінімнің негізінде жүзеге асырылады.
Өтінім тізілімнің веб-порталында электрондық нысанда қорғаныс объектісінің атауын, оның баланста ұстаушысын, нысаналы мақсатын көрсетіп, мына құжаттардың:
1) заңды тұлғалар үшін – заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің (заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу туралы анықтама) және жарғының;
2) жеке тұлғалар үшін – өтінім берушінің жеке құжатының, тұрғылықты орнынан мекенжай анықтамасының;
3) шетелдік жеке және заңды тұлғалар үшін – шетелдік паспортының немесе нотариус растаған мемлекеттік және/немесе орыс тілдеріндегі аудармасы бар құрылтай құжаттарының электрондық (сканерленген) көшірмелерін қоса бере отырып ресімделеді.
78. Жалға беруші өтінімді оның келіп түскен күнінен бастап бес жұмыс күні ішінде қарайды.
79. Мүліктік жалдауға беруге (қорғаныс объектілерін) арналған өтінімді (өтінімдерді) және оған қоса берілген құжаттарды қарау нәтижелері бойынша жалға беруші:
1) қорғаныс объектісін нысаналы мақсаты бойынша мүліктік жалдауға (жалға алуға) беруге туралы;
2) қорғаныс объектілерін мүліктік жалдауға (жалға алуға) беруге арналған екі және одан көп өтінім берілген жағдайда тендер өткізу туралы;
3) жалға беруші объектінің заңды тағдыры бойынша өзге шешім қабылдаған, осы Қағидалардың 77-тармағында көрсетілген құжаттар болмаған жағдайларда, мүліктік жалдауға (жалға алуға) беруден бас тарту туралы шешімдердің бірін қабылдайды.
80. Қорғаныс объектісіне қажеттілік туралы өтінімді (бұдан әрі – өтінім) қабылдау бірінші өтінім түскен күннен бастап он жұмыс күні ішінде аяқталады.
81. Қорғаныс объектілерін нысаналы мақсаты бойынша мүліктік жалдауға (жалға алуға) беру кезінде жалға беру ақысының есеп айырысу мөлшерлемелері және орналасқан орнын, түрін, жай-күйін ескеретін жоғарылатушы (азайтушы) коэффициенттердің мөлшері, сондай-ақ объектілердің мақсаты өңірлік жағдайларды ескере отырып айқындалады және мемлекеттік мүлікті басқару жөніндегі уәкілетті органның аумақтық бөлімшелерімен және қажет болған жағдайда жер қатынастары жөніндегі уәкілетті органның басқа да аумақтық бөлімшелерімен келісу бойынша жалға беруші бекітеді.
82. Тендерді дайындаған және өткізген кезде жалға беруші:
1) тендерлік комиссияны қалыптастырады;
2) тендер өткізу мерзімін және оның шарттарын айқындайды;
3) тендерлік құжаттаманы дайындайды;
4) тізілімнің веб-порталында тендер өткізілетіні туралы хабарлама жариялайды;
5) шарт жобасын даярлауды жүзеге асырады;
6) тендер жеңімпаздарымен шарт жасасады және оның шарттарының орындалуын бақылауды жүзеге асырады;

77. Предоставление оборонных объектов в имущественный наем (аренду) осуществляется на основании заявки по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
Заявка оформляется в электронной форме на веб-портале реестра с указанием наименования оборонного объекта, его балансодержателя, целевого назначения, с приложением электронных (сканированных) копий следующих документов:
1) для юридических лиц – свидетельства о государственной регистрации юридического лица (справки о государственной регистрации юридического лица) и устава;
2) для физических лиц – документа, удостоверяющего личность заявителя, адресной справки с места жительства;
3) для иностранных физических или юридических лиц – заграничного паспорта или учредительных документов с нотариально заверенным переводом на государственный и/или русский языки.
78. Наймодатель рассматривает заявку в течение пяти рабочих дней со дня ее поступления.
79. По результатам рассмотрения заявки (заявок) на предоставление в имущественной наем (оборонных объектов) и документов, приложенных к нему, наймодатель принимает одно из следующих решений:
1) о предоставлении оборонного объекта в имущественный наем (аренду) по целевому назначению;
2) о проведении тендера, в случае подачи двух и более заявок на предоставление в имущественный наем (аренду) оборонных объектов;
3) об отказе в сдаче объекта в имущественный наем (аренду), в случаях принятия наймодателем иного решения по юридической судьбе объекта, отсутствия документов, указанных в пункте 77 настоящих Правил.
80. Прием заявок о потребности в оборонном объекте (далее – заявка) заканчивается в течение десяти рабочих дней со дня поступления первой заявки.
81. При предоставлении оборонных объектов в имущественный наем (аренду) по целевому назначению расчетные ставки арендной платы и размеры повышающих (понижающих) коэффициентов, учитывающих месторасположение, тип, состояние, а также назначение объектов, определяются с учетом региональных условий и утверждаются наймодателем по согласованию с территориальными подразделениями уполномоченного органа по управлению государственным имуществом и при необходимости с другими территориальными подразделениями уполномоченного органа по земельным отношениям.
82. При подготовке и проведении тендера наймодатель:
1) формирует тендерную комиссию;
2) определяет сроки проведения тендера и его условия;
3) готовит тендерную документацию;
4) публикует извещение о проведении тендера на веб-портале реестра;
5) осуществляет подготовку проекта договора;
6) заключает договор с победителями тендера и осуществляет контроль за исполнением его условий;

7) тендерлік комиссия отырысының хаттамасына қол қояды;
8) тендер жеңімпазымен шарт жасасуды қамтамасыз етеді;
9) осы Қағидаларда көзделген өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.
83. Жалға беруші тендердің ұйымдастырушысы болады.
84. Тендерлік комиссияның құрамына жалға берушінің және өзге де мүдделі ұйымдардың өкілдері енгізіледі, сондай-ақ тәуелсіз мамандар мен сарапшылар тартылуы мүмкін. Комиссия төрағасы жалға берушінің өкілі болып табылады.
85. Тендерлік комиссия мүшелерінің жалпы саны тақ болуы және кемінде бес адам болуы тиіс.
86. Тендерлік комиссия мынадай функцияларды жүзеге асырады:
1) жалға беруші белгілеген мерзімде және олар ұсынған қорғаныс объектісі туралы деректер негізінде тендер шарттарын әзірлейді, олардың негізгісі ең төменгі жалгерлік төлем мөлшерлемесі болып табылады, ол нысаналы мақсаты бойынша мүліктік жалдауға (жалға алуға) беру кезінде ұқсас қорғаныс объектілері үшін белгіленетін жалгерлік төлемінің мөлшерлемесінен төмен болуы мүмкін емес;
2) тендер жариялау үшін тендерлік құжаттаманы және басқа да қажетті құжаттарды дайындайды;
3) қажет болған жағдайда мамандар мен сарапшыларды тартады.
87. Жалға беруші тендерлік комиссияның хатшысын тағайындайды және ол тендер комиссиясының мүшесі болып табылмайды. Тендерлік комиссия шешім қабылдаған кезде хатшының дауыс беру құқығы болмайды.
88. Тендерлік құжаттаманы дайындау тәртібін, құрамын және шарттарын жалға беруші айқындайды.
89. Тендерлік құжаттама мынадай негізгі тарауларды қамтуға тиіс:
1) тендер объектісі туралы мәліметтер;
2) өтінімнің және онымен бірге ұсынылатын құжаттардың мазмұнына қойылатын талаптар;
3) тендер өткізу шарттары мен тәртібі;
4) мүліктік жалдауға (жалға алуға) беру шартының жобасы.
90. Жалға беруші тендер өткізгенге дейін кемінде күнтізбелік он бес күн бұрын тізілімнің веб-порталында тендер өткізу туралы мемлекеттік және орыс тілдеріндегі хабарламаның жариялануын қамтамасыз етеді.
91. Тендер өткізу туралы хабарлама мыналарды қамтуға тиіс:
1) тендер объектісінің қысқаша сипаттамасы;
2) мүліктік жалдауға (жалға алуға) берудің мерзімін және жалгерлік төлемінің бастапқы мөлшерлемесінің мөлшері;
3) кепілдік жарнаның мөлшерін, мерзімі мен енгізу тәртібі;
4) тендердің шарттары;
5) тендер өткізу күні және уақыты;
6) тендерге қатысуға өтінімдерді қабылдау мерзімі;
7) тендерге қатысуды ресімдеу тәртібі туралы мәліметтер;
8) тендерге қатысу үшін қажетті құжаттардың тізбесі;
9) елді мекен, тендер объектісімен таныстыру мерзімі;
10) шарт жасасу мерзімі;
11) жалгерлік төлемді төлеудің мерзімділігі.
92. Бірыңғай оператор:

7) подписывает протоколы заседания тендерной комиссии;
8) обеспечивает заключение договора с победителем тендера;
9) осуществляет иные полномочия, предусмотренные настоящими Правилами.
83. В качестве организатора тендера выступает наймодатель.
84. В состав тендерной комиссии включаются представители наймодателя и иных заинтересованных организаций, а также могут привлекаться независимые специалисты и эксперты. Председателем комиссии является представитель наймодателя.
85. Общее количество членов тендерной комиссии должно составлять нечетное число и быть не менее пяти человек.
86. Тендерная комиссия осуществляет следующие функции:
1) в установленный наймодателем срок и на основе представленных им данных об оборонном объекте разрабатывает условия тендера, основным из которых является минимальная ставка арендной платы, которая не может быть ниже ставки арендной платы, устанавливаемой для аналогичных оборонных объектов при предоставлении в имущественный наем (аренду) по целевому назначению;
2) готовит тендерную документацию и другие необходимые документы для объявления тендера;
3) в случае необходимости привлекает специалистов и экспертов.
87. Секретарь тендерной комиссии назначается наймодателем и не является членом тендерной комиссии. Секретарь не имеет права голоса при принятии решений тендерной комиссией.
88. Порядок, состав и условия подготовки тендерной документации определяет наймодатель.
89. Тендерная документация должна содержать следующие основные разделы:
1) сведения об объекте тендера;
2) требования к содержанию заявки и представляемых вместе с ней документов;
3) условия и порядок проведения тендера;
4) проект договора имущественного найма (аренды).
90. Наймодатель обеспечивает публикацию извещения о проведении тендера на веб-портале реестра не менее чем за пятнадцать календарных дней до его проведения на государственном и русском языках.
91. Извещение о проведении тендера должно содержать:
1) краткую характеристику объекта тендера;
2) срок имущественного найма (аренды) и размер стартовой ставки арендной платы;
3) размер, сроки и порядок внесения гарантийного взноса;
4) условия тендера;
5) дату и время проведения тендера;
6) сроки принятия заявок на участие в тендере;
7) сведения о порядке оформления участия в тендере;
8) перечень документов, необходимых для участия в тендере;
9) населенный пункт, сроки ознакомления с объектом тендера;
10) срок заключения договора;
11) периодичность оплаты арендного платежа.
92. Единый оператор:

1) тізілім веб-порталының жұмыс істеуін қамтамасыз етеді, сондай-ақ тендерге қатысушылардың кепілдік жарналарын қабылдайды;
2) тендер өткізілетін күнінен бастап үш жұмыс күні ішінде сауда-саттықта жеңген қатысушының кепілдік жарнасын тиісті бюджетке аударады;
3) сауда-саттықтың басқа қатысушылары тізілімнің веб-порталында ЭЦҚ пайдалана отырып, кепілдік жарнаны қайтаруға арналған өтінішке қол қойған күннен бастап үш жұмыс күні ішінде оларға кепілдік жарнаны қайтарады.
93. Тендерге қатысушыларды тізілімнің веб-порталында тіркеу тендер өткізу туралы хабарлама жарияланған күннен бастап жүргізіледі және тендер өткізуге дейін екі сағат қалғанда аяқталады, ол аяқталған кейін қатысушылар берілген өтінімді қайтарып ала алмайды.
94. Тендер өткізу туралы хабарлама жарияланғаннан кейін барлық қатысуға ниет білдірушілерге жалға беруші тізілім веб-порталы арқылы қорғаныс объектілері туралы ақпаратқа қол жеткізуді қамтамасыз етеді, ал баланста ұстаушы қорғаныс объектілерін тексеріп қарауға жіберуді қамтамасыз етеді.
95. Тендерге қатысу үшін қатысушы тізілімнің веб-порталында мыналарды көрсете отырып, алдын ала тіркелуі қажет:
1) жеке тұлғалар және дара кәсіпкерлер үшін: жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН), тегі, аты және әкесінің аты (болған жағдайда);
2) заңды тұлғалар үшін: бизнес сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – БСН), толық атауы, бірінші басшының тегі, аты және әкесінің аты (болған жағдайда);
3) кепілдік жарнаны қайтару үшін екінші деңгейдегі банктегі есеп шот деректемелері;
4) байланыс деректері (пошта мекенжайы, телефон, e-mail).
Жоғарыда көрсетілген деректер өзгерген кезде, қатысушы бір жұмыс күні ішінде тізілімнің веб-порталына енгізілген деректерді өзгертеді.
96. Қатысушылар кепілдік жарнаны тендер өткізу туралы хабарламада көрсетілген мөлшерде, мерзімде және тәртіппен мемлекеттік мүлікті есепке алу саласындағы бірыңғай оператордың шотына аударады.
Кепілдік жарнаны қатысушы не қатысушының атынан кез келген жеке және заңды тұлға аударады.
Кепілдік жарна мөлшері хабарлама жарияланғаннан кейін өзгермейді.
97. Бір кепілдік жарна бір қорғаныс объектісіне арналған тендерге қатысуға мүмкіндік береді.
98. Тендерге қатысуға арналған кепілдік жарнаны мүліктік жалдауға (жалға алуға) берілетін объект үшін тұрғын емес үй-жайдың түрін, жайлылық деңгейін және жалға алушының ұйымдастыру-құқықтық нысанын ескеретін коэффициенттерді ескермей есептелген айлық жалгерлік төлемнің мөлшерінде тендерлік комиссия белгілейді.
99. Кепілдік жарнаны мемлекеттік мүлікті есепке алу саласындағы бірыңғай оператор:

1) обеспечивает функционирование веб-портала реестра, а также принимает гарантийные взносы участников торгов;
2) в течение трех рабочих дней с даты проведения тендера перечисляет в соответствующий бюджет гарантийный взнос участника, победившего в торгах;
3) возвращает гарантийные взносы другим участникам торгов в течение трех рабочих дней с даты подписания ими на веб-портале реестра заявлений на возврат гарантийных взносов с использованием ЭЦП.
93. Регистрация участников тендера на веб-портале реестра производится со дня публикации извещения о проведении тендера и заканчивается за два часа до проведения тендера, по истечении которых участники не могут отозвать поданную заявку.
94. После публикации извещения о проведении тендера желающим стать участником наймодатель обеспечивает доступ к информации об оборонных объектах через веб-портал реестра, а балансодержатель обеспечивает доступ к осмотру оборонных объектов.
95. Для участия в тендере участнику необходимо предварительно зарегистрироваться на веб-портале реестра с указанием:
1) для физических лиц и индивидуальных предпринимателей: индивидуального идентификационного номера (далее – ИИН), фамилии, имени и отчества (при наличии);
2) для юридических лиц: бизнес-идентификационного номера (далее – БИН), полного наименования, фамилии, имени и отчества (при наличии) первого руководителя;
3) реквизитов расчетного счета в банке второго уровня для возврата гарантийного взноса;
4) контактных данных (почтовый адрес, телефон, e-mail).
При изменении вышеуказанных данных участник в течение одного рабочего дня изменяет данные, внесенные на веб-портал реестра.
96. Участники вносят гарантийный взнос в размере, сроки и порядке, указанные в извещении о проведении тендера, на счет единого оператора в сфере учета государственного имущества.
Гарантийный взнос вносится участником либо от имени участника любым физическим и юридическим лицом.
Размер гарантийного взноса после опубликования извещения не меняется.
97. Один гарантийный взнос дает возможность участия в тендере на один оборонный объект.
98. Гарантийный взнос для участия в тендере устанавливается тендерной комиссией в размере месячной арендной платы за объект, передаваемый в имущественный наем (аренду), рассчитанной без учета коэффициентов, учитывающих вид нежилого помещения, степень комфортности и организационно-правовую форму нанимателя.
99. Гарантийный взнос не возвращается единым оператором в сфере учета государственного имущества:

1) жеңімпазға ол тендер нәтижелері туралы хаттамаға қол қоймаған жағдайда;
2) тендер жеңімпазының ұсыныстарына сай келетін шарттарда шарт жасасудан бас тартқан жағдайда жеңімпазға;
3) осы Қағидалардың 93-бабында көрсетілген өтінімді қайтарып алу мерзімінің өтіп кетуіне байланысты тендерге қатысудан жазбаша бас тартқан жағдайда қатысушыға;
4) осы Қағидалардың 116-тармағына сәйкес шарт басталған кезде қатысушыға қайтармайды.
Осы Қағидалардың 129-тармағын қоспағанда, барлық қалған жағдайларда мемлекеттік мүлікті есепке алу саласындағы бірыңғай оператор тендер өткізілген күнінен бастап үш жұмыс күні ішінде кепілдік жарналарды тендерге қатысушы өтінімде көрсеткен деректемелерге қайтарады.
100. Кепілдік жарна тендер женімпазының:
1) тендерде жеңген жағдайда тендер нәтижелері туралы хаттамаға қол қою;
2) тендер нәтижелері туралы хаттамаға сәйкес шарт жасасу міндеттемелерін қамтамасыз етуі болып табылады.
101. Қатысушы ретінде тіркелу үшін тізілімнің веб-порталында осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қатысушының ЭЦҚ-мен қол қойылған, қорғаныс объектісін мүліктік жалдауға (жалға алуға) беру бойынша тендерге қатысуға арналған өтінімді тіркеу қажет.
102. Қатысушылар тендер шарттарымен келісуді және баға ұсынысын қамтитын, электрондық конвертке салынған тендерге қатысуға арналған өтінімді тендер өткізу туралы хабарламада көрсетілген қатысушыға (жалға алушыға) қойылатын талаптарға сәйкестігін растайтын құжаттардың электрондық (сканерленген) көшірмелерін қоса бере отырып, тізілімнің веб-порталының арнайы бөлінген веб-парағында тіркейді.
Шетелдік жеке немесе заңды тұлғалар шетелдік паспорттың немесе нотариус растаған қазақ және/немесе орыс тілдеріндегі аудармасы бар құрылтай құжаттарының нотариус растаған көшірмелерін ұсынады.
Тендерге қатысуға арналған өтінімді тіркеу талап етілетін құжаттардың толық жиынтығы бар болған кезде жүргізіледі.
103. Қатысушының осы Қағидалардың 93-тармағында көрсетілген талаптарды сақтамауы, сондай-ақ тендер өткізу туралы хабарламада көрсетілген кепілдік жарнаның мемлекеттік мүлікті есепке алу саласындағы бірыңғай оператордың шотына түспеуі тізілімнің веб-порталының өтінімді қабылдаудан бас тарту үшін негіз болып табылады.
104. Кепілдік жарнаның мемлекеттік мүлікті есепке алу саласындағы бірыңғай оператордың шотына түсуі туралы мәліметтер болған жағдайда, тізілімнің веб-порталы өтінімдерді қабылдауды және қатысушыларға рұқсат беруді жүзеге асырады. Кепілдік жарнаның мемлекеттік мүлікті есепке алу саласындағы бірыңғай оператордың шотына түсуі туралы мәліметтер болмаған кезде тізілімнің веб-порталы қатысушының өтінімін қабылдамайды.
Тізілімнің веб-порталы қатысушының тізілімнің веб-порталында көрсетілген электрондық мекенжайына өтінімнің қабылданғаны не өтінімді қабылдаудан бас тарту себептері туралы электронды хабарлама жібереді.
105.Тендерге қатысушының:

1) победителю в случае его неподписания протокола о результатах тендера;
2) победителю в случае его отказа от заключения договора на условиях, отвечающих предложениям победителя тендера;
3) участнику в случае письменного отказа от участия в тендере по истечению срока отзыва заявки, указанного в пункте 93 настоящих Правил;
4) участнику при наступлении условий согласно пункту 116 настоящих Правил.
Во всех остальных случаях, за исключением пункта 129 настоящих Правил, гарантийные взносы возвращаются единым оператором в сфере учета государственного имущества в течение трех рабочих дней с даты проведения тендера на реквизиты, указываемые участником тендера в заявке.
100. Гарантийный взнос является обеспечением следующих обязательств победителя тендера:
1) подписания протокола о результатах тендера в случае победы в тендере;
2) заключения договора в соответствии с протоколом о результатах тендера.
101. Для регистрации в качестве участника необходимо на веб-портале реестра зарегистрировать заявку на участие в тендере по предоставлению в имущественный наем (аренду) оборонного объекта по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам, подписанную ЭЦП участника.
102. Участники регистрируют заявку на участие в тендере, содержащую согласие с тендерными условиями и ценовое предложение, загружаемое в электронный конверт на специально отведенной веб-странице веб-портала реестра с приложением электронных (сканированных) копий документов, подтверждающих соответствие требованиям к участнику (нанимателю), указанным в извещении о проведении тендера.
Иностранные физические или юридические лица представляют нотариально заверенные копии заграничного паспорта или учредительных документов с нотариально заверенным переводом на казахский и/или русский языки.
Регистрация заявок на участие в тендере производится при наличии полного комплекта требуемых документов.
103. Основаниями для отказа веб-порталом реестра в принятии заявки являются несоблюдение участником требований, указанных в пункте 93 настоящих Правил, а также непоступление гарантийного взноса, указанного в извещении о проведении тендера, на счет единого оператора в сфере учета государственного имущества.
104. В случае наличия сведений о поступлении гарантийного взноса на счет единого оператора в сфере учета государственного имущества, веб-портал реестра осуществляет принятие заявки и допуск участников. При отсутствии сведений о поступлении гарантийного взноса на счет единого оператора в сфере учета государственного имущества веб-портал реестра отклоняет заявку участника.
Веб-портал реестра направляет на электронный адрес участника, указанный на веб-портале реестра, электронное уведомление о принятии заявки либо причинах отказа в принятии заявки.
105. Участник тендера имеет право:

1) тендерге өзі немесе Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жасалған сенімхаттың негізінде өз өкілдері арқылы қатысуға;
2) тендерге қойылатын объектілер жөнінде қосымша мәліметтерді, нақтылауды тегін алуға;
3) объектіні алдын ала тексеріп көруге;
4) оның құқықтары бұзылған кезде сотқа жүгінуге;
5) өзінің қатысуға арналған өтінімдерін ол туралы жалға берушіге жазбаша хабарлай отырып, тендер басталғанға дейін күнтізбелік үш күн бұрын қайтарып алуға құқығы бар.
106. Егер тендер басталған сәтте бір де бір өтінім тіркелмеген болса, тендер өткізілмеген болып танылады.
Жалға беруші тендер өткізу туралы хабарламада көрсетілген тендердің уақыты мен күнінен кейін жиырма төрт сағаттың ішінде ЭЦҚ-ны пайдалана отырып, тізілімнің веб-порталында қалыптастырылған өткізілмеген тендер туралы актіге қол қояды.
107. Тізілімнің веб-порталындағы тендер Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген демалыс және мереке күндерін қоспағанда, сейсенбіден жұмаға дейін Астана қаласының уақыты бойынша сағат 10.00-13.00-ге дейінгі кезеңде өткізіледі.
Тендерге қатысуға арналған өтінімдерді ашу тізілімнің веб-порталы арқылы тендер өткізу туралы хабарламада көрсетілген тендердің күні мен уақыты келген кезде автоматты түрде жүргізіледі.
108. Тендер шарттары өзгерген не баланста ұстаушының өтінішхаты бойынша тендер болмайтын жағдайда жалға беруші тендер өткізілгенге дейін кемінде үш жұмыс күні бұрын тізілімнің веб-порталында мемлекеттік және орыс тілдерінде тендердің болмайтыны туралы хабарлама жариялайды.
Тендердің болмайтыны туралы хабарлама жарияланғанға дейін тендерге қатысуға өтінім берген адамдарға кепілдік жарна тізілімнің веб-порталында ЭЦҚ-ны пайдалана отырып, қол қойылған кепілдік жарнасын қайтаруға арналған өтініштің негізінде қайтарылады.
109. Тендерге қатысуға арналған өтінімдер және оларға қоса берілетін қатысушылар құжаттарының электрондық (сканерленген) көшірмелері тізілімнің веб-порталының дерекқорында сақталады және тендер өткізу туралы хабарламада көрсетілген уақытқа және күнге дейін жүктеуге және қарауға қолжетімсіз.
110. Тендерге қатысуға арналған өтінімдерді жалға беруші тізілімнің веб-порталында тендер өткізу туралы хабарламада көрсетілген қатысушыларға (жалға алушыларға) қойылатын талаптарға сәйкес келетін қатысушыларды айқындау мақсатында қарайды.
111. Қорғаныс объектісі үшін неғұрлым жоғары жалгерлік төлем сомасын ұсынған және тендердің барлық шарттарына сай келетін тендерге қатысушы тендер өткізу кезінде тендер жеңімпазы болып танылады.
Қатысушылар ұсынған жалгерлік төлем сомасы сәйкес (тең) болған жағдайда, тендерге қатысуға арналған өтінімді бұрын тіркеген қатысушы жеңімпаз болып танылады.

1) участвовать в тендере лично или через своих представителей на основании доверенности, составленной в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
2) бесплатно получать дополнительные сведения, уточнения по выставляемому на тендер объекту;
3) предварительно осматривать объект;
4) обращаться в суд при нарушении его прав;
5) отзывать свои заявки на участие не менее чем за три календарных дня до начала тендера, сообщив об этом письменно наймодателю.
106. Если на момент начала тендера не зарегистрировано ни одной заявки, тендер объявляется несостоявшимся.
Наймодатель в течение двадцати четырех часов после времени и даты тендера, указанных в извещении о проведении тендера, подписывает с использованием ЭЦП акт о несостоявшемся тендере, формируемый веб-порталом реестра.
107. Тендер на веб-портале реестра проводится со вторника по пятницу, за исключением выходных и праздничных дней, предусмотренных законодательством Республики Казахстан, в период с 10:00 до 13:00 часов по времени города Астаны.
Вскрытие заявок на участие в тендере производится посредством веб-портала реестра автоматически по наступлению даты и времени тендера, указанных в извещении о проведении тендера.
108. В случае изменения условий тендера либо отмены тендера по ходатайству балансодержателя, наймодатель публикует на веб-портале реестра на государственном и русском языках извещение об отмене тендера не менее чем за три рабочих дня до его проведения.
Лицам, подавшим заявки на участие в тендере до опубликования извещения об отмене тендера, гарантийный взнос возвращается на основании заявления на возврат гарантийного взноса, подписанного с использованием ЭЦП на веб-портале реестра.
109. Заявки на участие в тендере и прилагаемые к ним электронные (сканированные) копии документов участников хранятся в базе данных веб-портала реестра и не доступны для загрузки и просмотра до времени и даты, указанных в извещении о проведении тендера.
110. Заявки на участие в тендере рассматриваются наймодателем на веб-портале реестра в целях определения участников, соответствующих требованиям к участникам (нанимателям), указанным в извещении о проведении тендера.
111. При проведении тендера победителем тендера признается единственный участник или участник тендера, предложивший наибольшую сумму арендной платы за оборонный объект и отвечающий всем условиям тендера.
В случае совпадения (равенства) сумм арендной платы, предложенных участниками, победителем признается участник, ранее зарегистрировавший заявку на участие в тендере.

112. Тендер нәтижелері туралы хаттама тізілімнің веб-порталында қалыптастырылады және жалға беруші мен жеңімпаз ЭЦҚ-ны пайдалана отырып, оны өткізген күні қол қояды.
113. Хаттамада мынадай деректер қамтылуға тиіс:
1) тендердің шарттары;
2) объект туралы мәлімет;
3) қатысушылар туралы мәліметтер және олардың ұсыныстары;
4) тендер жеңімпазы туралы мәлімет;
5) тендерге қатысушылар туралы мәлімет және олардың ұсыныстары;
6) тараптардың шартқа қол қою бойынша міндеттемелері;
7) себептерін көрсете отырып, қатысушыларға (жалға алушыларға) қойылатын талаптарға сәйкес келмейтін қатысушылардың тізімі;
8) олар бойынша тізілімнің веб-порталында тендерге қатысушылардың бағалық ұсыныстарын автоматты түрде салыстыру жүргізілетін қатысушыларға (жалға алушыларға) қойылатын талаптарға сәйкес келетін қатысушылардың тізімі.
114. Тендер нәтижелері туралы хаттама тендер нәтижелерін және жеңімпаз бен жалға берушінің тендер нәтижесі болып табылатын талаптармен шартқа қол қою міндеттемесін белгілейтін құжат болып табылады.
115. Жеңімпаз шартқа қол қойған кезде жалға берушіге салыстыру үшін көрсетілген құжаттардың түпнұсқаларын, оның ішінде тендерге қатысуға арналған өтінімге тіркелген құжаттарды ұсынады:
1) заңды тұлғалар үшін – заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәлік немесе анықтама, жарғы;
2) жеке тұлғалар үшін – Қазақстан Республикасы азаматының жеке куәлігі не уақытша жеке куәлігі;
3) заңды тұлғаның өкілі үшін – Қазақстан Республикасы азаматының жеке куәлігі және заңды тұлға өкілінің өкілеттігін куәландыратын құжат.
116. Салыстыру кезінде құжаттардың түпнұсқалары өтінімге тіркелген құжаттарға сәйкес келмеген кезде сәйкессіздік актісі жасалады және қорғаныс объектілерін мүліктік жалдауға (жалға алуға) беру бойынша тендер өткізілген жоқ деп жарияланады.
117. Тендер объектілеріне қатысты шарт электронды форматта тізілімнің веб-порталында жасалады және оған "Мемлекеттік мүлік туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 74-бабының 5-тармағына сәйкес бекітілген мемлекеттік мүлікті мүліктік жалдауға (жалға алуға) берудің үлгі шартына сәйкес жалға беруші мен жалға алушы тендер өткізілген күннен бастап он жұмыс күні ішінде ЭЦҚ-ны пайдалана отырып, қол қояды.
Жалға беруші үш жұмыс күні ішінде шарт жөніндегі мәліметтерді шарттың сәйкестендіру кодын бере отырып, тізілімге қосуды қамтамасыз етеді.
Жалға алушымен мүліктік жалдауға (жалға алуға) беру шарты шарттың талаптары тиісті түрде орындалған кезде шарттың қолданылу мерзімін ұзарту құқығымен бір жылдан аспайтын мерзімге жасалады.
Шарттың қолданылу мерзімін ұзарту негізгі шартқа қосымша келісім жасасу жолымен жүзеге асырылады.
Негізгі шартқа қосымша келісім еркін нысанда құрылған шартты ұзарту туралы жалға алушының жазбаша өтінішінің және егер шартта белгіленген мерзім аяқталғанға дейін баланста ұстаушы жалға берушіге шарттың қолданылу мерзімін ұзартудан жазбаша бас тарту ұсынбаса немесе жалға алушының жалгерлік төлемі бойынша борышы болса, жалға берушінің шешімі негізінде жасалады.
Шарт шартта белгіленген мерзім аяқталғаннан кейін, сондай-ақ жалға алушы шарттың уақытын ұзарту туралы жазбаша өтініш ұсынбаған жағдайда тоқтатылды деп саналады.

112. Протокол о результатах тендера формируется на веб-портале реестра и подписывается с использованием ЭЦП наймодателем и победителем в день его проведения.
113. В протоколе должны содержаться следующие данные:
1) условия тендера;
2) сведения об объекте;
3) сведения об участниках и их предложения;
4) сведения о победителе тендера;
5) сведения об участниках тендера и их предложения;
6) обязательства сторон по подписанию договора;
7) список участников, не соответствующих требованиям, предъявляемым к участникам (нанимателям), с указанием причины;
8) список участников, соответствующих требованиям, предъявляемым к участникам (нанимателям), по которым веб-порталом реестра производится автоматическое сопоставление ценовых предложений участников тендера.
114. Протокол о результатах тендера является документом, фиксирующим результаты тендера и обязательства победителя и наймодателя подписать договор на условиях, являющихся результатом тендера.
115. Победитель представляет наймодателю при подписании договора оригиналы указанных документов, в том числе документов, прикрепленных к заявке на участие в тендере, для сверки:
1) для юридических лиц – справки или свидетельства о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, устава;
2) для физических лиц – удостоверения личности гражданина Республики Казахстан либо временного удостоверения личности;
3) для представителя юридического лица – удостоверения личности гражданина Республики Казахстан и документа, удостоверяющего полномочия представителя юридического лица.
116. При несоответствии во время сверки оригиналов документов с прикрепленными к заявке документами, составляется акт несоответствия и тендер по предоставлению оборонных объектов в имущественный наем (аренду) объявляется несостоявшимся.
117. Договор в отношении объектов тендера заключается в электронном формате на веб-портале реестра и подписывается наймодателем и нанимателем с использованием ЭЦП в течение десяти рабочих дней со дня проведения тендера, в соответствии с типовым договором имущественного найма (аренды) государственного имущества, утверждаемого в соответствии с пунктом 5 статьи 74 Закона Республики Казахстан "О государственном имуществе".
Наймодатель в течение трех рабочих дней обеспечивает включение сведений по договору в реестр с присвоением идентификационного кода договора.
Договор имущественного найма (аренды) с нанимателем заключается на срок не более одного года с правом продления срока действия договора при надлежащем выполнении условий договора.
Продление срока действия договора осуществляется путем заключения дополнительного соглашения к основному договору.
Дополнительное соглашение к основному договору заключается на основании письменного заявления нанимателя, составленного в произвольной форме, о пролонгации договора и решения наймодателя, если до истечения установленного договором срока балансодержатель не представил наймодателю письменный отказ в продлении срока действия договора или у нанимателя имеются задолженности по арендным платежам.
Договор считается прекращенным по истечении установленного договором срока, а также в случае непредставления нанимателем письменного заявления о пролонгации договора.

118. Қабылдау-тапсыру актісін жалға беруші бекітеді және онда:
1) актіні жасау орны мен күні;
2) өкілдер тараптардың мүдделерін білдіруге уәкілеттік беретін құжаттардың атауы мен деректемелері;
3) объектіні беруге негіз болатын мүліктік жалдауға (жалға алуға) беру шартының нөмірі мен қол қою күні;
4) анықталған ақаулардың тізбесі бар берілетін объектінің техникалық жай-күйі;
5) тараптардың мөрлерімен расталған өкілдердің қолдары қамтылуы тиіс.
119. Шартқа қол қойылғаннан кейін отыз жұмыс күні ішінде қорғаныс объектісін баланста ұстаушы қабылдау-тапсыру актісі бойынша жалға алушыға береді, оған жалға алушы, баланста ұстаушы қол қояды және жалға беруші бекітеді.
Жалға беруші объектіні қабылдау-тапсыру актісі бекітілгеннен кейін үш жұмыс күні ішінде қабылдау-тапсыру актісі жөніндегі мәліметті тізілімге енгізеді.
120. Қабылдау-тапсыру актісі үш данада мемлекеттік немесе орыс тілдерінде жасалады, олардың бірі жалға берушіде, біреуі баланста ұстаушыда сақталады және біреуі жалға алушыға беріледі.
121. Жеңімпаз белгіленген мерзімде шартқа қол қоймаған жағдайда, жалға беруші бір күн мерзімде жаңа тендер өткізу туралы шешім қабылдайды.
122. Мүліктік жалдауға (жалға алуға) беру шарты міндетті түрде мынадай ережелерді қамтуы тиіс:
1) объектінің техникалық сипаттамасы;
2) жалға алушыға жалға берілген мүлікті беру мерзімі және шарттың қолданылу мерзімі;
3) жалға алынатын мүлікті пайдалану үшін төлем енгізу тәртібі, мөлшері және мерзімі;
4) жалға алушының міндеттері;
5) жалға берушінің міндеттері;
6) шартты мерзімінен бұрын бұзу негіздері мен шарттары.
123. Кемінде бір жыл мерзімге жасалған мүліктік жалдауға (жалға алуға) беру шарты мемлекеттік тіркеуге жатады.
Шарттарды мемлекеттік тіркеу жалға алушының қаражаты есебінен жүзеге асырылады.
124. Мүліктік жалдауға (жалға алу) ақысына коммуналдық көрсетілетін қызметтерге арналған төлемдер, ағымдағы және күрделі жөндеуге аударымдар, объектіге қызмет көрсетуге арналған төлемдер кірмейді. Бұл төлемдерді жалға алушылар ведомстволық күзетке, пайдалану, коммуналдық, санитариялық және басқа да қызметтерге тікелей төлейді.
125. Егер мүліктік жалдауға (жалға алуға) беру шартында өзгеше көзделмесе, мүлікті пайдалану үшін жалдау ақысының мөлшерлемелері жылына бір реттен жиілетпей өзгертілуі мүмкін.
126. Егер заңнамалық актілерде немесе шартта өзгеше көзделмесе, жалға берушінің келісімінсіз жалға алушы жасаған ажырамас жақсартулардың құны өтеуге жатпайды.
127. Қазақстан Республикасының аумағындағы қорғаныс объектілерін мүдделі мемлекеттердің үкіметтері арасындағы арнайы келісімдердің негізінде басқа да мемлекеттердің ұйымдарына мүліктік жалдауға (жалға алуға) беруге болады.

118. Акт приема-передачи утверждается наймодателем и должен содержать:
1) место и дату составления акта;
2) наименование и реквизиты документов, в соответствии с которыми представители уполномочены представлять интересы сторон;
3) номер и дату подписания договора имущественного найма (аренды), в соответствии с которым производится передача объекта;
4) техническое состояние передаваемого объекта с перечнем выявленных неисправностей;
5) подписи представителей, заверенные печатями сторон.
119. После подписания договора оборонный объект передается балансодержателем в течение тридцати рабочих дней нанимателю по акту приема-передачи, который подписывается нанимателем, балансодержателем и утверждается наймодателем.
Сведения по акту приема-передачи включаются наймодателем в реестр в течение трех рабочих дней после утверждения акта приема-передачи объекта.
120. Акт приема-передачи составляется в трех экземплярах на государственном или русском языках, один из которых хранится у наймодателя, один у балансодержателя и один передается нанимателю.
121. В случае неподписания победителем договора в установленные сроки, наймодатель в однодневный срок принимает решение о проведении нового тендера.
122. Договор имущественного найма (аренды) обязательно должен содержать следующие положения:
1) техническую характеристику объекта;
2) сроки предоставления нанимателю сданного в наем имущества и срок действия договора;
3) порядок, размер и сроки внесения платы за пользование нанятым имуществом;
4) обязанности нанимателя;
5) обязанности наймодателя;
6) основания и условия досрочного расторжения договора.
123. Договор имущественного найма (аренды), заключенный на срок не менее одного года, подлежит государственной регистрации.
Государственная регистрация договоров осуществляется за счет средств нанимателя.
124. В плату за имущественный наем (аренду) не включаются платежи за коммунальные услуги, отчисления на текущий и капитальный ремонт, платежи за обслуживание объекта. Эти платежи оплачиваются нанимателем непосредственно ведомственной охране, эксплуатационным, коммунальным, санитарным и другим службам.
125. Ставки арендной платы за пользование имуществом могут изменяться не чаще одного раза в год, если иное не предусмотрено договором имущественного найма (аренды).
126. Стоимость неотделимых улучшений, произведенных нанимателем без согласия наймодателя, возмещению не подлежит, если иное не предусмотрено законодательными актами или договором.
127. Оборонные объекты на территории Республики Казахстан могут быть предоставлены в имущественный наем (аренду) организациям других государств на основе специальных соглашений между правительствами заинтересованных государств.

128. Қорғаныс объектілерін мүліктік жалға беруден (жалгерлікке беруден) түсетін қаражат республикалық бюджеттің кірісіне жіберіледі.
129. Жеңімпазға енгізілген кепілдік жарнаның сомасы жасалған шарт бойынша тендердің қорғаныс объектісін пайдаланғаны үшін төлем есебіне есептеледі.
130. Жалға алушының өз қаражаты есебінен жалгерлікке алынатын қорғаныс объектісі үшін зиянсыз, объектінің ажырамас жақсартуларын жасауы баланста ұстаушының және жалға берушінің жазбаша рұқсатымен жүзеге асырылады.
Егер шартта өзгеше көзделмесе, жалға беруші жасаған объектілерді ажыратуға келетін жақсартулар, оның жеке меншігі болып табылады.
Егер заңнамалық актілерде немесе шартта өзгеше көзделмесе, жалға алушы жасаған ажырамас жақсартулардың құны өтеуге жатпайды.
Пайдаланылмайтын әскери
мүлікті беру, өткізу және
құртып жіберу, кәдеге жарату,
көму арқылы жою, сондай-ақ
қорғаныс объектілерін мүліктік
жалдауға (жалға алуға) беру
қағидаларына
1-қосымша
Объектіні мүліктік жалдауға (жалға алуға) беруге арналған
ӨТІНІМ
1. Мемлекеттік мүлік тізілімінің веб-порталында жарияланған мемлекеттік мүлікті мүліктік жалдауға (жалға алуға) беру туралы ақпаратты қарап және Пайдаланылмайтын әскери мүлікті беру, өткізу және құртып жіберу, кәдеге жарату, көму арқылы жою, сондай-ақ қорғаныс объектілерін мүліктік жалдауға (жалға алуға) беру қағидаларымен танысып,
_______________________________________________________________
(жеке тұлғаның тегі, аты, әкесiнiң аты (болған жағдайда) немесе заңды тұлғаның атауы және заңды тұлғаның басшысының немесе сенімхат негізінде әрекет ететін өкілінің тегі, аты, әкесiнiң аты (болған жағдайда)
төменде көрсетілген объектіні жалға алуға ниет білдіреді.
Мүліктік жалға алу (жалгерлікке алу) объектісі(-лері) туралы мәліметтер:
Мүліктік жалға алу (жалгерлікке алу) объектісінің атауы
Мүліктік жалға алу (жалгерлікке алу) объектісінің баланста ұстаушысының атауы және деректемелері
Мүліктік жалға алу (жалгерлікке алу) объектісі ____________________ ___________________________________________________үшін талап етіледі.
(объектіге қажеттіліктің негіздемелері көрсетіледі)
2. Өзім(із) туралы мынадай мәліметтерді ұсынамын (-мыз):
Заңды тұлғалар үшін:
Атауы _________________________________________________________
БСН ___________________________________________________________
Басшының тегі, аты, әкесiнiң аты (болған жағдайда)
_________________________________________________________________
Мекенжайы: _______________________________________________
Телефон (факс) нөмірі: ________________________________________
Шарт жасауға арналған банк деректемелері:
ЖСК _____________________________________
Банктің атауы _____________________________________
Кбе_________________________________________________________
Өтінімге мыналар қоса беріледі:

128. Средства от предоставления в имущественный наем (аренду) оборонных объектов направляются в доход республиканского бюджета.
129. Победителю сумма внесенного гарантийного взноса засчитывается в счет платы за пользование оборонным объектом тендера по заключенному договору.
130. Производство за счет собственных средств нанимателя улучшений объекта, не отделимых без вреда для арендованного оборонного объекта, осуществляется с письменных разрешений балансодержателя и наймодателя.
Отделимые улучшения объектов, произведенные нанимателем, являются его собственностью, если иное не предусмотрено договором.
Стоимость неотделимых улучшений, произведенных нанимателем, возмещению не подлежит, если иное не предусмотрено законодательными актами или договором.
Приложение 1
к Правилам передачи,
реализации и ликвидации
посредством уничтожения,
утилизации, захоронения
неиспользуемого военного
имущества, а также предоставления
в имущественный наем (аренду)
оборонных объектов
ЗАЯВКА
на предоставление объекта в имущественный наем (аренду)
1. Рассмотрев опубликованную на веб-портале реестра государственного имущества информацию о предоставлении в имущественный наем (аренду) государственного имущества и ознакомившись с Правилами передачи, реализации и ликвидации посредством уничтожения, утилизации, захоронения неиспользуемого военного имущества, а также предоставления в имущественный наем (аренду) оборонных объектов,
____________________________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица или
наименование юридического лица и фамилия, имя, отчество (при его наличии)
руководителя или представителя юридического лица, действующего на основании
доверенности)
желает получить в аренду нижеследующий объект.
Сведения об объекте (-ах) имущественного найма (аренды):
Наименование объекта имущественного найма (аренды)
Наименование и реквизиты балансодержателя объекта имущественного найма (аренды)
Объект имущественного найма (аренды) требуется для
_______________________________________________________________________________.
(указываются обоснования потребности в объекте)
2. Представляю (-ем) сведения о себе:
Для юридического лица:
Наименование __________________________________________________________________
БИН __________________________________________________________________________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя
______________________________________________________________________________
Адрес:________________________________________________________________________
Номер телефона (факса): ________________________________________________________
Банковские реквизиты для заключения договора:
ИИК _________________________________________________________________________
Наименование банка ___________________________________________________________
Кбе __________________________________________________________________________
К заявке прилагаются:

1) _____________________________________
2) _____________________________________
3) ______________________________________________.
Жеке тұлғалар үшін:
Тегі, аты, әкесiнiң аты (болған жағдайда):
____________________ЖСН ___________________________Паспорт деректері
__________________________________________________________________
Мекенжайы: _______________________________________________
Телефон (факс) нөмірі: _______________________________________
Шарт жасасуға арналған банк деректемелері:
ЖСК _____________________________________________________
БСК _____________________________________________________
Банк атауы ________________________________________________
Кбе ______________________________________________________
Өтінімге мыналар қоса беріледі:
1) _______________________________
2)________________________________
3) (қолы) (жеке тұлғаның тегі, аты, әкесiнiң аты (болған жағдайда) немесе заңды тұлғаның атауы және заңды тұлғаның басшысының немесе сенімхат негізінде әрекет ететін өкілінің тегі, аты, әкесiнiң аты (болған жағдайда).
20__ жылғы "___"____________.
Өтінімді мемлекеттік мүлік тізілімінің веб-порталы
20__ жылғы "___" ____________ ____ сағат "___" минутта қабылдады.
Пайдаланылмайтын әскери
мүлікті беру, өткізу және құртып жіберу, кәдеге жарату, көму арқылы жою,
сондай-ақ қорғаныс объектілерін мүліктік жалдауға (жалға алуға) беру қағидаларына
2-қосымша
Қорғаныс объектісін мүліктік жалдауға (жалға алуға) беру бойынша тендерге қатысуға арналған
ӨТІНІМ
1. Жарияланған қорғаныс объектісін мүліктік жалдауға (жалға алуға) беру туралы хабарламаны қарап және Пайдаланылмайтын әскери мүлікті беру, өткізу және құртып жіберу, кәдеге жарату, көму арқылы жою, сондай-ақ қорғаныс объектілерін мүліктік жалдауға (жалға алуға) беру қағидаларымен танысып,
___________________________________________________________________
(жеке тұлғаның тегі, аты, әкесiнiң аты (болған жағдайда) немесе заңды тұлғаның атауы және заңды тұлғаның басшысының немесе сенімхат негізінде әрекет ететін өкілінің тегі, аты, әкесiнiң аты (болған жағдайда)
20____жылғы "___" _______ www.gosreestr.kz мемлекеттік мүлік тізілімінің веб-порталында болатын тендерге қатысуға ниет білдіреді.

1) ___________________________________________________________________________
2) ___________________________________________________________________________
3) ___________________________________________________________________________
4) ___________________________________________________________________________
Для физического лица:
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
___________________ ИИН __________________________________ Паспортные данные
_____________________________________________________________________________
Адрес: _______________________________________________________________________
Номер телефона (факса): _______________________________________________________
Банковские реквизиты для заключения договора:
ИИК ________________________________________________________________________
БИК ________________________________________________________________________
Наименование банка __________________________________________________________
Кбе _________________________________________________________________________
К заявке прилагаются:
1) __________________________________________________________________________
2) __________________________________________________________________________
3) (подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица или наименование
юридического лица и (фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя
юридического лица или представителя, действующего на основании доверенности)
"___" ____________ 20 __ г.
Заявка принята веб-порталом реестра государственного имущества
"___" _______ 20__ г. ____ часов ____ мин.
Приложение 2
к Правилам передачи,
реализации и ликвидации
посредством уничтожения,
утилизации, захоронения
неиспользуемого военного
имущества, а также предоставления
в имущественный наем (аренду)
оборонных объектов
ЗАЯВКА
на участие в тендере по предоставлению в имущественный наем
(аренду) оборонного объекта
1. Рассмотрев опубликованное извещение о предоставлении в имущественный наем (аренду) оборонного объекта и ознакомившись с Правилами передачи, реализации и ликвидации посредством уничтожения, утилизации, захоронения неиспользуемого военного имущества, а также предоставления в имущественный наем (аренду) оборонных объектов,
________________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица или
наименование юридического лица и фамилия, имя, отчество (при его наличии)
руководителя или представителя юридического лица, действующего на основании
доверенности)
желает принять участие в тендере, который состоится "___" _______ 20 __ года на веб-портале
реестра государственного имущества www.gosreestr.kz.

2. Мен (біз) тендерге қатысу үшін мемлекеттік мүлікті есепке алу саласындағы бірыңғай оператордың арнайы транзиттік шотына жалпы сомасы ____ (______________) теңге (сомасы қолмен) ____ (саны) кепілдік жарнаны енгіздім (к).
Кепілдік жарнасы енгізілген мүліктік жалға беру (жалгерлікке беру) объектілері туралы мәліметтер:
Р/с №
Мүліктік жалдауға (жалға алуға) беру объектісінің атауы
Аударуға жататын кепілдік жарнасының сомасы, теңге
1
2
Жиыны
Енгізілген кепілдік жарналары туралы мәлімет:
Р/с
Кепілдік жарнасының мақсаты және тендерге қатысу үшін кепілдік жарнасы енгізілген мүліктік жалдауға (жалға алуға) беру объектісінің атауы
Төлем құжатының №
Төлем құжатының күні
Кепілдік жарнасының сомасы, теңге
1
2
Жиыны
3. Менің (біздің) тендерге қатысушыға қойылатын талаптарға сәйкес еместігім (-міз) анықталған жағдайда, мен (біз) тендерге қатысу құқығынан айырылатыныммен, мен (біз) қол қойған тендер нәтижелері туралы хаттама және мемлекеттік мүлікті мүлiктiк жалдауға (жалға алуға) беру шарты жарамсыз деп танылатынымен келісемін (-міз).
4. Егер мен (біз) тендер жеңімпаз(дар)ы деп танылған жағдайда өзіме (-мізге) тендер нәтижелері туралы хаттамаға өткізілген күні қол қою және тендер өткен күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде мемлекеттік мүлікті мүлiктiк жалдауға (жалға алуға) беру шартына қол қою міндеттемелерін аламын (-мыз).
5. Мынадай жағдайларда:
1) тендер өткізілген күні тендер нәтижелері туралы хаттамаға қол қоймаған;
2) белгіленген мерзімде мемлекеттік мүлікті мүлiктiк жалдауға (жалға алуға) беру шартына қол қоюдан бас тартқан жағдайда мен (біз) енгізген кепілдік жарна сомасының қайтарылмайтынына және жалға берушіде қалатынына келісемін (-міз).
6. Осы өтінім тендер нәтижелері туралы хаттамамен бірге мемлекеттік мүлікті мүлiктiк жалдауға (жалға алуға) беру шарты жасалғанға дейін қолданылатын шарт күшіне ие.
7. Өзім(із) туралы мынадай мәліметтерді ұсынамын (-мыз):
Заңды тұлғалар үшін:
Атауы ____________________________________
БСН ____________________________________
Басшының тегі, аты, әкесiнiң аты (болған жағдайда)
_____________________________________________________________
Мекенжайы: ____________________________________
Телефон (факс) нөмірі:
_____________________________________________________________
Кепілдік жарнаны қайтаруға арналған банк деректемелері:
ЖСК ____________________________________
БСК ____________________________________
Банктің атауы ____________________________________
Кбе __________________________________
Кепілдік жарна төлеген адамның ЖСН/БСН: ____________________________
Өтінімге мыналар қоса беріледі:

2. Мною (нами) внесен (-о) ___ гарантийный (-х) взнос (-ов) для (количество) участия в
тендере общей суммой _______(_______________________) тенге (цифрами) (сумма
прописью) на специальный транзитный счет единого оператора в сфере учета
государственного имущества.
Сведения об объектах имущественного найма (аренды), по которым внесен гарантийный взнос:
№ п/п
Наименование объекта имущественного найма (аренды)
Сумма гарантийного взноса, подлежащая перечислению, тенге
1
2
Итого
Сведения о внесенных гарантийных взносах:
№ п/п
Назначение гарантийного взноса и наименование объекта имущественного найма (аренды), по которому внесен гарантийный взнос для участия в тендере
№ платежного документа
Дата платежного документа
Сумма гарантийного взноса, тенге
1
2
Итого
3. Согласен (-ы) с тем, что в случае обнаружения моего (нашего) несоответствия требованиям, предъявляемым к участнику тендера (нанимателю), я (мы) лишаюсь (-емся) права участия в тендере, подписанные мной (нами) протокол о результатах тендера и договор имущественного найма (аренды) государственного имущества будут признаны недействительными.
4. В случае, если я (мы) буду(-ем) определен (-ы) победителем (-ями) тендера, принимаю(-ем) на себя обязательства подписать протокол о результатах тендера в день проведения тендера и договор имущественного найма (аренды) в течение десяти календарных дней со дня проведения тендера.
5. Согласен (-ы) с тем, что сумма внесенного мною (нами) гарантийного взноса не возвращается и остается у наймодателя в случаях:
1) неподписания протокола о результатах тендера в день его проведения;
2) отказа подписать договор имущественного найма (аренды) государственного имущества в установленные сроки.
6. Настоящая заявка вместе с протоколом о результатах тендера имеет силу договора, действующего до заключения договора имущественного найма (аренды) государственного имущества.
7. Представляю (-ем) сведения о себе:
Для юридического лица:
Наименование __________________________________________________________________
БИН ___________________________________________________________________________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя
_______________________________________________________________________________
Адрес: _________________________________________________________________________
Номер телефона (факса): _________________________________________________________
Банковские реквизиты для возврата гарантийного взноса
ИИК __________________________________________________________________________
БИК __________________________________________________________________________
Наименование банка ____________________________________________________________
Кбе ___________________________________________________________________________
ИИН/БИН лица, оплатившего гарантийный взнос:
К заявке прилагаются:

1)______________________________
2) _______________________________
3)_______________________________.
Жеке тұлғалар үшін:
Тегі, аты, әкесiнiң аты (болған жағдайда): ______________________________
______________________________________
ЖСН ____________________________________
Паспорт деректері ____________________________________
Мекенжайы: ____________________________________
Телефон (факс) нөмірі: ____________________________________
Кепілдік жарнаны қайтаруға арналған банк деректемелері:
ЖСК________________________________________________________
БСК ____________________________________
Банктің атауы ____________________________________
Кбе ____________________________________________________________
Кепілдік жарна төлеген адамның ЖСН/БСН:
Өтінімге мыналар қоса беріледі:
1) ____________________________________
2)_______________________________
3) (қолы) (жеке тұлғаның тегі, аты, әкесiнiң аты (болған жағдайда) немесе заңды тұлғаның атауы және заңды тұлғаның басшысының немесе сенімхат негізінде әрекет ететін өкілінің тегі, аты, әкесiнiң аты (болған жағдайда).
20__ жылғы "___" ____________.

1) _____________________________________________________________________________
2) _____________________________________________________________________________
3) _____________________________________________________________________________
Для физического лица:
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
__________________________ ИИН _______________________________________________
Паспортные данные _____________________________________________________________
Адрес: ________________________________________________________________________
Номер телефона (факса): _________________________________________________________
Банковские реквизиты для возврата гарантийного взноса
ИИК __________________________________________________________________________
БИК __________________________________________________________________________
Наименование банка ____________________________________________________________
Кбе ___________________________________________________________________________
ИИН/БИН лица, оплатившего гарантийный взнос:
К заявке прилагаются:
1) ____________________________________________________________________________
2) ____________________________________________________________________________
3) (подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица или наименование
юридического лица и (фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя
юридического лица или представителя, действующего на основании доверенности)
"___" ____________ 20 __ г.