Қарағанды облысы облыстық бюджетінің "Қарағанды металлургия комбинаты" мемлекеттік акционерлік қоғамының қызметкерлеріне 1995 жылғы қарашаға дейін қалыптасқан жалақы бойынша берешектің қалған бөлігін өтеуге 2008 жылға арналған республикалық бюджеттен бөлінетін ағымдағы нысаналы трансферттерді пайдалану ережесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 18 шілдедегі N 707 Қаулысы
"2008 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 6 желтоқсандағы Заңына , "2008 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 12 желтоқсандағы N 1223 қаулысына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Қарағанды облысы облыстық бюджетінің "Қарағанды металлургия комбинаты" мемлекеттік акционерлік қоғамының қызметкерлеріне 1995 жылғы қарашаға дейін қалыптасқан жалақы бойынша берешектің қалған бөлігін өтеуге 2008 жылға арналған республикалық бюджеттен бөлінетін ағымдағы нысаналы трансферттерді пайдалану ережесі бекітілсін.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігіне жүктелсін.
3. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                    К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2008 жылғы 18 шілдедегі
N 707 қаулысымен
бекітілген
Қарағанды облысы облыстық бюджетінің "Қарағанды металлургия
комбинаты" мемлекеттік акционерлік қоғамының қызметкерлеріне
1995 жылғы қарашаға дейін қалыптасқан жалақы бойынша
берешектің қалған бөлігін өтеуге 2008 жылға арналған
республикалық бюджеттен бөлінетін ағымдағы нысаналы
трансферттерді пайдалану ережесі
1. Осы Қарағанды облысы облыстық бюджетінің "Қарағанды металлургия комбинаты" мемлекеттік акционерлік қоғамының қызметкерлеріне 1995 жылғы қарашаға дейін қалыптасқан жалақы бойынша берешектің қалған бөлігін өтеуге 2008 жылға арналған республикалық бюджеттен бөлінетін ағымдағы нысаналы трансферттерді пайдалану ережесі "2008 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 6 желтоқсандағы Заңына сәйкес әзірленді және 2008 жылға арналған республикалық бюджет қаражаты есебінен 021 "1995 жылғы қарашаға дейін құрылған "Қарметкомбинат" МАҚ-ы қызметкерлерінің жалақысы бойынша берешектің қалған бөлігін өтеу үшін Қарағанды облысының облыстық бюджетіне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер" бюджеттік бағдарламасы бойынша бөлінетін ағымдағы нысаналы трансферттерді пайдалану тәртібін айқындайды.

Об утверждении Правил использования целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета 2008 года областным бюджетом Карагандинской области на погашение оставшейся части задолженности по заработной плате работников Государственного акционерного общества "Карагандинский металлургический комбинат", образовавшейся до ноября 1995 года
Постановление Правительства Республики Казахстан от 18 июля 2008 года N 707
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 6 декабря 2007 года "О республиканском бюджете на 2008 год", постановлением Правительства Республики Казахстан от 12 декабря 2007 года N 1223 "О реализации Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2008 год" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые Правила использования целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета 2008 года областным бюджетом Карагандинской области на погашение оставшейся части задолженности по заработной плате работников Государственного акционерного общества "Карагандинский металлургический комбинат", образовавшейся до ноября 1995 года.
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан.
3. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания и подлежит опубликованию.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                        К. Масимов
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 18 июля 2008 года N 707
Правила
использования целевых текущих трансфертов
из республиканского бюджета 2008 года областным бюджетом
Карагандинской области на погашение оставшейся части
задолженности по заработной плате работников
Государственного акционерного общества "Карагандинский
металлургический комбинат", образовавшейся до ноября 1995 года
1. Настоящие Правила использования целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета 2008 года областным бюджетом Карагандинской области на погашение оставшейся части задолженности по заработной плате работников Государственного акционерного общества "Карагандинский металлургический комбинат", образовавшейся до ноября 1995 года разработаны в соответствии с Законом Республики Казахстан от 6 декабря 2007 года "О республиканском бюджете на 2008 год" и определяют порядок использования целевых текущих трансфертов, выделенных за счет средств республиканского бюджета 2008 года по бюджетной программе 021 "Целевые текущие трансферты областному бюджету Карагандинской области на погашение оставшейся части задолженности по заработной плате работников Государственного акционерного общества "Карагандинский металлургический комбинат", образовавшейся до ноября 1995 года".

2. Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі Қарағанды облысының облыстық бюджетіне төлемдер мен міндеттемелер бойынша қаржыландыру жоспарларына сәйкес ағымдағы нысаналы трансферттерді аударуды жүргізеді.
3. "Қарағанды металлургия комбинаты" мемлекеттік акционерлік қоғамы қызметкерлерінің (бұдан әрі - "Қарметкомбинат" МАҚ, қызметкерлер) жалақысы бойынша берешектің қалған бөлігін өтеуге бөлінетін қаражатты төлеу "Қарметкомбинат" МАҚ-та жұмыс істеген және 1995 жылғы қарашаға дейін өз жалақысын толық көлемде алмаған адамдарға немесе олардың мұрагерлеріне жүргізіледі.
4. Жалақы бойынша берешектің қалған бөлігін өтеу есебіне ақша қаражатын алуға құқығы бар қызметкерлердің тізімін (бұдан әрі - тізім) және берешек сомаларды айқындау мақсатында Қарағанды облысы әкімінің шешімімен:
1) Қарағанды облысы әкімдігінің;
2) "Қарметкомбинат" МАҚ;
3) Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Қазынашылық комитетінің Қарағанды облысы бойынша Қазынашылық департаментінің;
4) Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі Бақылау және әлеуметтік қорғау комитетінің Қарағанды облысы бойынша Бақылау және әлеуметтік қорғау департаментінің;
5) Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру комитеті аумақтық бөлімшесінің;
6) Қарағанды облысы Жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасының;
7) Қарағанды облысы бойынша Қаржы басқармасының өкілдерінен комиссия (бұдан әрі - Комиссия) құрылады.
5. Комиссияны төраға - Қарағанды облысы әкімінің орынбасары басқарады.
6. Комиссияның отырыстары, егер оған мүшелерінің жартысынан астамы қатысса, заңды болып есептеледі.
7. Шешім отырысқа қатысушылар санының кемінде үштен екісінің дауысымен ашық дауыс беріп қабылданады. Дауыстар тең болған кезде Комиссияның отырысына төрағалық етуші дауыс берген шешім қабылданды деп есептеледі.
8. Комиссияның жұмыс істейтін органы Қарағанды облысының Жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы (бұдан әрі - Басқарма) болып табылады.
9. Басқарма "Қарметкомбинат" МАҚ әкімшілігімен бірлесіп тізімге сәйкес "Қарметкомбинат" МАҚ қызметкерлерінің орналасқан жерін анықтау жөнінде шаралар қабылдайды және оларды жалақы бойынша берешектің тиесілі сомасын алуға өтініш берудің тәртібі туралы хабардар етеді.
10. Жалақы бойынша берешек сомасын алу үшін қызметкерлер не олардың мұрагерлері осы Ережеге қосымшаға сәйкес нысан бойынша тиісті өтінішпен Басқармаға барады.
Өтінішке мынадай құжаттардың:

2. Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан производит перечисление целевых текущих трансфертов областному бюджету Карагандинской области в соответствии с планами финансирования по платежам и обязательствам.
3. Выплата средств, выделяемых на погашение оставшейся части задолженности по заработной плате работников Государственного акционерного общества "Карагандинский металлургический комбинат" (далее - ГАО "Карметкомбинат", работники), производится лицам, работавшим в ГАО "Карметкомбинат" и не получившим в полном объеме свою заработную плату до ноября 1995 года или их наследникам.
4. В целях определения списка работников, имеющих право на получение денежных средств в счет погашения оставшейся части задолженности по заработной плате (далее - список), и сумм задолженности решением акима Карагандинской области создается комиссия (далее - Комиссия) из числа представителей:
1) акимата Карагандинской области;
2) ГАО "Карметкомбинат";
3) Департамента казначейства по Карагандинской области Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан;
4) Департамента по контролю и социальной защите по Карагандинской области Комитета по контролю и социальной защите Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан;
5) территориального подразделения Комитета государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан;
6) Управления координации занятости и социальных программ Карагандинской области;
7) Управления финансов по Карагандинской области.
5. Комиссию возглавляет председатель - заместитель акима Карагандинской области.
6. Заседания Комиссии считаются правомочными, если на них присутствует более половины ее членов.
7. Решения принимаются открытым голосованием не менее чем двумя третями голосов от числа присутствующих на ее заседании. При равенстве голосов считается принятым решение, за которое проголосовал председательствующий на заседании Комиссии.
8. Рабочим органом Комиссии является Управление координации занятости и социальных программ Карагандинской области (далее - Управление).
9. Управление совместно с администрацией ГАО "Карметкомбинат" принимает меры по установлению местонахождения работников ГАО "Карметкомбинат" согласно списку и уведомляет их о порядке обращения за причитающейся суммой задолженности по заработной плате.
10. Для получения сумм задолженности по заработной плате работники либо их наследники обращаются с соответствующим заявлением в Управление, по форме согласно приложению к настоящим Правилам.
К заявлению прилагаются копии следующих документов:

1) Қазақстан Республикасы азаматының жеке куәлігінің немесе паспортының (шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдар үшін шетелдіктің паспорты, азаматтығы жоқ адамның куәлігі);
2) әлеуметтік жеке код берілгені туралы куәліктің;
3) Қазақстан Республикасы салық төлеушісінің тіркеу нөмірінің;
4) мұрагер болып табылатын адамдар үшін мұрагерлік құқығы туралы куәліктің көшірмелері қоса беріледі.
Осы тармақтың 2) және 3) тармақшалары шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдарға қолданылмайды.
Сондай-ақ өтінішті жоғарыда көрсетілген адамдардың өкілдері де беруі мүмкін. Мұндай жағдайда нотариалды куәландырылған сенімхат өтінішке қоса беріледі.
11. Басқарма өтінішті тіркейді және өтініш берушіге құжаттардың қабылданғаны туралы растама береді.
12. Басқарма өтінішті қабылдаған күннен бастап он күн ішінде өтініш беруші тізімде болған жағдайда қаражатты төлеу туралы шешім шығарады. Өтініш беруші тізімде болмаған жағдайда Басқарма өтініш берген адамның тиісті төлемдерді алу құқығының бар не жоқ екенін анықтау үшін оның деректерін Комиссияға жолдайды, бұл туралы өтініш берушіні хабардар етеді және өтінішті қабылдаған күннен бастап бір ай мерзімде Комиссия шешімінің негізінде қаражатты төлеу немесе төлеуден бас тарту туралы тиісті шешім шығарады. Бас тартқан жағдайда бас тарту себебін көрсете отырып, бұл туралы өтініш берушіні жазбаша хабардар етеді.
13. Бас тарту үшін:
1) Комиссия анықтаған тиісті төлемдерді алуға құқығының болмауы;
2) өтінішке қоса берілетін құжаттар жиынтығының толық ұсынылмауы негіздеме болып табылады.
Осы тармақтың 2) тармақшасына сәйкес бас тартуға негіз болған себеп жойылған жағдайда өтініш жалпы негізде қайта қаралады.
14. Өтініш берушілерге тиесілі сомалардың мөлшері жөніндегі келіспеушіліктерді Комиссия қарайды.
15. Комиссияның және Басқарманың лауазымды тұлғаларының шешімдеріне заңнамада белгіленген тәртіппен шағым жасалуы мүмкін.
16. Берешек сомасы өтініш берушінің өтінішінде көрсетілген өкініш деңгейдегі банктегі немесе Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің банктік операциялардың тиісті түрлеріне арналған лицензиясы бар ұйымдағы жеке шотқа аударылады.
17. Басқарма Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігіне ағымдағы нысаналы трансферттерді пайдалану туралы есептерді ай сайын, есептіден кейінгі айдың 5-күніне дейінгі мерзімде ұсынады.
18. Бюджет қаражатының нысаналы және тиімді пайдаланылуына Қарағанды облысының әкімдігі Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауапты болады.
Қарағанды облысы облыстық бюджетінің
"Қарағанды металлургиялық комбинаты"
мемлекеттік акционерлік қоғамы қызметкерлеріне
1995 жылғы қарашаға дейін қалыптасқан
жалақы бойынша берешектің қалған бөлігін өтеуге
2008 жылға арналған республикалық бюджеттен
бөлінетін нысаналы ағымдық
трансферттерді пайдалану ережесіне
қосымша
Қарағанды облысы
Жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік
бағдарламалар басқармасының бастығына
_____________________________________
(елді мекен, аудан, көше, үй немесе пәтер
N, телефон)
_____________мекен-жайы бойынша тұратын
Жеке куәлігінің N_________________________
____________________________________берген
Берілген күні_____________________________
ӘЖК N_____________________________________
СТН_______________________________________
__________________________________________
__________________________________________
(Өтініш иесінің тегі, аты, әкесінің аты)
Өтініш
Маған "Қарметкомбинат" МАҚ істеген кезеңде 1995 жылғы қарашаға дейін қалыптасқан жалақы бойынша _________ теңге мөлшерінде
берешек соманың төленуін сұраймын.
Банктегі __________________ шотқа
Банк реквизиттері ____________________________________________
______________________________________________________________
Жалған ақпарат және анық емес (жалған) құжат ұсынғаным үшін жауапкершілікте болатыным туралы ескертілді.
2008 ж. "__"______________ _______________________
(Өтініш иесінің қолы)
Құжаттар қабылданды
2008 ж. "__"_________ ________________________________________
(Құжаттарды қабылдаған адамның Т.А.Ә. мен қолы)
________________________________________________________
(қию сызығы)
Жалған ақпарат және анық емес (жалған) құжат ұсынғаным үшін жауапкершілікте болатыным туралы ескертілді.
Өтініш иесінің қолы _____________________
Аз. _______________________ өтініші ____ дана қоса берілген құжаттарымен бірге 2008 ж. "__"____________________ қабылданды.
Құжаттарды қабылдаған адамның Т.А.Ә., лауазымы, қолы__________
______________________________________________________________

1) удостоверение личности или паспорт гражданина Республики Казахстан (для иностранцев и лиц без гражданства паспорт иностранца, удостоверение лица без гражданства);
2) свидетельство о присвоении социального индивидуального кода;
3) свидетельство налогоплательщика Республики Казахстан;
4) свидетельство о праве на наследство, для лиц являющихся наследниками.
Подпункты 2) и 3) настоящего пункта не распространяются на иностранцев и лиц без гражданства.
Заявление также может быть подано представителем указанных выше лиц. В этом случае к заявлению прилагается нотариально заверенная доверенность.
11. Управление регистрирует заявление и выдает заявителю подтверждение о принятии документов.
12. Управление в течение десяти дней со дня принятия заявления, в случае наличия заявителя в списке, выносит решение о выплате средств. В случае отсутствия заявителя в списке, Управление направляет его данные в Комиссию для установления факта наличия либо отсутствия у обратившегося лица права на получение соответствующих выплат, о чем извещает заявителя, и в месячный срок со дня принятия заявления на основании решения Комиссии выносит соответствующее решение о выплате средств или отказе. В случае отказа, заявитель письменно уведомляется об этом с указанием причины отказа.
13. Основанием для отказа являются:
1) отсутствие права на получение соответствующих выплат, выявленное Комиссией;
2) представление неполного пакета документов, прилагаемых к заявлению.
В случае устранения причины, явившейся основанием для отказа согласно подпункту 2) настоящего пункта, заявление рассматривается повторно на общих основаниях.
14. Разногласия по причитающимся заявителям размерам сумм рассматриваются Комиссией.
15. Решения Комиссии и должностных лиц Управления могут быть обжалованы в установленном законодательством порядке.
16. Сумма задолженности перечисляется на указанный в заявлении лицевой счет заявителя в банке второго уровня или в организации, имеющей лицензию Национального Банка Республики Казахстан на соответствующие виды банковских операций.
17. Управление представляет в Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан ежемесячно в срок до 5 числа месяца, следующего за отчетным, отчеты об использовании средств целевых текущих трансфертов.
18. Ответственность за целевое и эффективное использование бюджетных средств несет акимат Карагандинской области в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Приложение
к Правилам использования целевых
текущих трансфертов из республиканского
бюджета 2008 года областным бюджетом
Карагандинской области на погашение
оставшейся части задолженности по
заработной плате работников Государственного
акционерного общества "Карагандинский
металлургический комбинат", образовавшейся
до ноября 1995 года
Начальнику Управления координации
занятости и социальных программ
Карагандинской области
______________________________
от____________________________
______________________________
(Фамилия, имя, отчество
заявителя)
проживающего по адресу________
______________________________
(населенный пункт, район,
______________________________
область, улица, N дома и
______________________________
квартиры, телефон)
уд. личности N________________
выдано________________________
дата выдачи___________________
N СИК_________________________
РНН___________________________
Заявление
Прошу выплатить мне сумму задолженности по заработной плате в размере _________ тенге, образовавшуюся за период работы в ГАО "Карметкомбинат" до ноября 1995 года.
На счет в банке_______________
Банковские реквизиты__________________________
______________________________________________
Предупрежден (-а) об ответственности за предоставление ложной информации и недостоверных (поддельных) документов.
"___"_________2008 г._____________________
(подпись заявителя)
Документы приняты
"____"________ 2008 г.______________________________________
(Ф.И.О. и подпись лица, принявшего
документы)
____________________________________________________________
(линия отреза)
Предупрежден (-а) об ответственности за предоставление ложной информации и недостоверных (поддельных) документов.
Подпись заявителя_______________
Заявление гр. _______________ с прилагаемыми документами в
количестве ____ штук принято "___" __________ 2008 г.
Ф.И.О., должность, подпись принявшего документы ____________
____________________________________________________________