Украинаға және Молдова Республикасына ресми ізгілік көмек көрсету туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 19 тамыздағы N 756 Қаулысы
Украина мен Молдова Республикасындағы ауқымды су тасқынының салдарынан туындаған қиын экономикалық және әлеуметтік жағдайларға байланысты Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Украина мен Молдова Республикасына ресми ізгілік көмек көрсету үшін осы қаулыға 1 және 2-қосымшаларға сәйкес материалдық құндылықтар мемлекеттік материалдық резервтен броньнан шығарылсын.
2. Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі:
Украинаға: "Киев - Товарный" станциясына дейін;
Молдова Республикасына: "Кишинэу" станциясына дейін ізгілік көмекті тасымалдау және жеткізу үшін жылжымалы құрамды уақтылы беруді қамтамасыз етсін.
3. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі заңнамада белгіленген тәртіппен 2008 жылға арналған республикалық бюджетте көзделген Қазақстан Республикасы Үкіметінің төтенше резервінен:
1) Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігіне осы қаулының 1-тармағына сәйкес мемлекеттік материалдық резервтен шығарылған материалдық құндылықтардың құнын өтеуге 29727900 (жиырма тоғыз миллион жеті жүз жиырма жеті мың тоғыз жүз) теңге сомасында қаражат;
2) Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігіне Украинаға және Молдова Республикасына ресми ізгілік көмек көрсету үшін 500000 (бес жүз мың) АҚШ долларына баламалы сомада қаражат бөлсін.
Осы қаражат мынадай:
Украинадағы ауқымды су тасқынының салдарын жоюға - 250000 (екі жүз елу мың) АҚШ долларына;
Молдова Республикасындағы ауқымды су тасқынының салдарын жоюға - 250000 (екі жүз елу мың) АҚШ долларына баламалы сомада бөлінеді деп белгіленсін;
3) Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігіне ізгілік жүкті темір жол көлігімен жеткізуге байланысты шығыстардың құнын өтеу үшін 227282 (екі жүз жиырма жеті мың екі жүз сексен екі) теңге мөлшерінде қаражат бөлсін.
4. Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігі заңнамада белгіленген тәртіппен осы қаулының 3-тармағының 2) тармақшасында көрсетілген қаражатты мынадай арнайы банк шотына аударуды қамтамасыз етсін:
"Ministry of Labour and Social Policy of Ukraine, Kyiv (Украинаның Еңбек және әлеуметтік саясат министрлігі)", "Joint-Stock company State Export Import Bank of Ukraine, 127 Gorkogo Str., Kyiv, Ukraine", "2600 7010 041123", "SWIFT: EXBSUAUX";
"Қаржы министрлігі - Орталық қазынашылық", "Алушының шоты: 3261584015", "Алушының фискальды коды: 1006601000037", "Алушының банкі: Молдованың Ұлттық банкі", "Банктың коды: NBVDVD2X", "Корреспонденттік шот НБМ: Federal Rezerve Bank, NY, SWIFT: FRNY US 33, account no. 021087125", "Төлемнің мақсаты: Су тасқынының салдарын жою 2008 46010000000002 (қазынашылық шот)".

Об оказании официальной гуманитарной помощи Украине и Республике Молдова
Постановление Правительства Республики Казахстан от 19 августа 2008 года N 756
В связи с тяжелой экономической и социальной ситуацией, сложившейся в результате масштабного наводнения на Украине и в Республике Молдова, Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Разбронировать из государственного материального резерва для оказания официальной гуманитарной помощи Украине и Республике Молдова материальные ценности согласно  приложениям 1 и к настоящему постановлению.
2. Министерству транспорта и коммуникаций Республики Казахстан обеспечить своевременную подачу подвижного состава для транспортировки и доставки гуманитарного груза:
на Украину: до станции "Киев - Товарный";
в Республику Молдова: до станции "Кишинэу".
3. Министерству финансов Республики Казахстан в установленном законодательством порядке выделить из чрезвычайного резерва Правительства Республики Казахстан, предусмотренного в республиканском бюджете на 2008 год:
1) Министерству по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан средства в сумме 29727900 (двадцать девять миллионов семьсот двадцать семь тысяч девятьсот) тенге на возмещение стоимости выпущенных в соответствии с пунктом 1 настоящего постановления материальных ценностей государственного материального резерва;
2) Министерству иностранных дел Республики Казахстан средства в сумме, эквивалентной 500000 (пятьсот тысяч) долларов США для оказания официальной гуманитарной помощи Украине и Республике Молдова.
Установить, что данные средства выделяются в сумме, эквивалентной:
250000 (двести пятьдесят тысяч) долларов США на ликвидацию последствий масштабного наводнения на Украине;
250000 (двести пятьдесят тысяч) долларов США на ликвидацию последствий масштабного наводнения в Республике Молдова;
3) Министерству транспорта и коммуникаций Республики Казахстан средства в размере 227282 (двести двадцать семь тысяч двести восемьдесят два) тенге для возмещения стоимости расходов, связанных с доставкой гуманитарного груза железнодорожным транспортом.
4. Министерству иностранных дел Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить перечисление средств, указанных в подпункте 2) пункта 3 настоящего постановления на специальные банковские счета:
"Ministry of Labour and Social Policy of Ukraine, Kyiv (Министерство труда и социальной политики Украины)", "Joint-Stock company State Export Import Bank of Ukraine, 127 Gorkogo Str., Kyiv, Ukraine", "2600 7010 041123", "SWIFT: EXBSUAUX";
"Министерство финансов - Центральное казначейство", "Счет получателя: 3261584015", "Фискальный код получателя: 1006601000037", "Банк получателя: Национальный банк Молдовы", "Код банка: NBMDMD2X", "Корреспондентский счет НБМ: Federal Rezerve Bank, NY, SWIFT: FRNY US 33, account no. 021087125", "Назначение платежа: Ликвидация последствий наводнений 2008, 460100000000002 (казначейский счет)".

5. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі бөлінген қаражаттың мақсатты пайдаланылуын бақылауды белгіленген тәртіппен қамтамасыз етсін.
6. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                    К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2008 жылғы 19 тамыздағы
N 756 қаулысына
1-қосымша
Мемлекеттік материалдық резервтен Украинаға ресми
ізгілік көмек көрсету үшін шығарылатын материалдық
құндылықтардың тізбесі
Р/с
N
Материалдық құндылықтардың атауы
Өлшем
бірлігі
Шығарылатын материалдық құндылықтардың саны
1 өлшем бірліктің бағасы
(теңге)
Сомасы, теңге
1
Залалсыздандыратын сұйықтық
Дезэфект (5 л)
кг
2550
4776
12178800
2
Залалсыздандыратын құрал
Деохлор, таблеткасы N 300
кг
459
5850
2685150
Жиыны:
14863950
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2008 жылғы 19 тамыздағы
N 756 қаулысына
2-қосымша
Мемлекеттік материалдық резервтен Молдова
Республикасына ресми ізгілік көмек көрсету үшін
шығарылатын материалдық құндылықтардың тізбесі
Р/с
N
Материалдық құндылықтардың атауы
Өлшем бірлігі
Шығарылатын материалдық құндылықтардың саны
1 өлшем бірліктің бағасы
(теңге)
Сомасы, теңге
1
Залалсыздандыратын сұйықтық
Дезэфакт
кг
2550
4776
12178800
2
Залалсыздандыратын құрал
Деохлор таблеткасы N 300
кг
459
5850
2685150
Жиыны:
14863950

5. Министерству финансов Республики Казахстан в установленном порядке обеспечить контроль за целевым использованием выделенных средств.
6. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 19 августа 2008 года N 756
Перечень
материальных ценностей, выпускаемых для оказания
официальной гуманитарной помощи Украине из
государственного материального резерва
N
п/п
Наименование
материальных
ценностей
Ед.
изм.
Количество
выпускаемых
материальных
ценностей
Цена
за ед.
изм.
(тенге)
Сумма,
тенге
1
Дезинфицирующая
жидкость
Дезэфект
кг
2550
4776
12178800
2
Дезинфицирующее
средство
Деохлор таблетки
N 300
кг
459
5850
2685150
Итого:
14863950
Приложение 2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 19 августа 2008 года N 756
Перечень
материальных ценностей, выпускаемых для оказания
официальной гуманитарной помощи Республики Молдова
из государственного материального резерва
N
п/п
Наименование
материальных
ценностей
Ед.
изм.
Количество
выпускаемых
материальных
ценностей
Цена
за ед.
изм.
(тенге)
Сумма,
тенге
1
Дезинфицирующая
жидкость
Дезэфект
кг
2550
4776
12178800
2
Дезинфицирующее
средство
Деохлор таблетки
N 300
кг
459
5850
2685150
Итого:
14863950