Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 24 желтоқсандағы N 1362 қаулысына толықтырулар мен өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 11 қыркүйектегі N 845 Қаулысы. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2009 жылғы 26 қаңтардағы N 45 Қаулысымен.
Ескерту. Қаулының күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2009 жылғы 26 қаңтардағы N 45 (2009 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Қазақстан Республикасының Бірыңғай бюджеттік сыныптамасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 24 желтоқсандағы N 1362 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2004 ж., N 50, 648-құжат) мынадай толықтырулар мен өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасының Бірыңғай бюджеттік сыныптамасында:
1) бюджет түсімдерінің сыныптамасында:
2 "Салықтық емес түсімдер" санатында:
04 "Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің бюджетінен (шығыстар сметасынан) ұсталатын және қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар" сыныбында:
1 "Мұнай секторы кәсіпорындарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің бюджетінен (шығыстар сметасынан) ұсталатын және қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар" ішкі сыныбында мынадай мазмұндағы 15, 16-ерекшеліктермен толықтырылсын:
"15 Облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың жергілікті атқарушы органдарына республикалық бюджеттен берілген бюджеттік кредиттер (қарыздар) бойынша айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар;
16 Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына облыстық бюджеттен берілген бюджеттік кредиттер бойынша айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар";
2) бюджет шығыстарының функционалдық сыныптамасында:
1 "Жалпы сипаттағы мемлекеттік қызметтер" функционалдық тобында:
05 "Жоспарлау және статистикалық қызмет" кіші функциясында:
220 "Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігі" бюджеттік бағдарламасының әкімшісі бойынша:
мынадай мазмұндағы бюджеттік бағдарламамен толықтырылсын:
"024 "Қазақстандық мемлекеттік-жеке меншік әріптестік орталығы" АҚ-ның жарғылық капиталын қалыптастыру";
3 "Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі" функционалдық тобында:
01 "Құқық қорғау қызметі" кіші функциясында:
201 "Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі" бюджеттік бағдарламасының әкімшісі бойынша 016 "Жүргізуші куәліктерін, көлік құралдарын мемлекеттік тіркеу үшін қажет құжаттарды және нөмір белгілерін дайындау" деген бюджеттік бағдарлама мынадай редакцияда жазылсын:
"016 Жүргізуші куәліктерін, көлік құралдарын мемлекеттік тіркеу үшін қажет құжаттарды, нөмір белгілерін дайындау";
110 "Терроризмге және экстремизм мен сепаратизмнің басқа да көріністеріне қарсы күрес" деген бюджеттік бағдарлама мынадай редакцияда жазылсын:
"110 Терроризмге және экстремизм мен сепаратизмнің өзге де көріністеріне қарсы күрес";

О внесении дополнений и изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 24 декабря 2004 года N 1362
Постановление Правительства Республики Казахстан от 11 сентября 2008 года N 845. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 26 января 2009 года N 45.
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 26.01.2009 N 45 (вводится в действие с 01.01.2009).
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ :
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 24 декабря 2004 года N 1362 "Об утверждении Единой бюджетной классификации Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2004 г., N 50, ст. 648) следующие дополнения и изменения:
в Единой бюджетной классификации Республики Казахстан, утвержденной указанным постановлением:
1) в классификации поступлений бюджета:
в категории 2 "Неналоговые поступления":
в классе 04 "Штрафы, пеня, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета, а также содержащимися и финансируемыми из бюджета (сметы расходов) Национального Банка Республики Казахстан":
в подклассе 1 "Штрафы, пеня, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета, а также содержащимися и финансируемыми из бюджета (сметы расходов) Национального Банка Республики Казахстан, за исключением поступлений от предприятий нефтяного сектора" дополнить спецификами 15 и 16 следующего содержания:
"15 Штрафы, пени, санкции, взыскания по бюджетным кредитам (займам), выданным из республиканского бюджета местным исполнительным органам областей, городов республиканского значения, столицы;
16 Штрафы, пени, санкции, взыскания по бюджетным кредитам, выданным из областного бюджета местным исполнительным органам районов (городов областного значения)";
2) в функциональной классификации расходов бюджета:
в функциональной группе 1 "Государственные услуги общего характера":
в функциональной подгруппе 05 "Планирование и статистическая деятельность":
по администратору бюджетной программы 220 "Министерство экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан":
дополнить бюджетной программой следующего содержания:
"024 Формирование уставного капитала АО "Казахстанский центр государственно-частного партнерства";
в функциональной группе 3 "Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность":
в функциональной подгруппе 01 "Правоохранительная деятельность":
по администратору бюджетной программы 201 "Министерство внутренних дел Республики Казахстан" внесено изменение в бюджетные программы 016 "Изготовление водительских удостоверений, документов, номерных знаков для государственной регистрации транспортных средств" и 110 "Борьба с терроризмом и иными проявлениями экстремизма и сепаратизма" на государственном языке, текст на русском языке не изменяется;

678 "Қазақстан Республикасы Республикалық ұланы" бюджеттік бағдарламасының әкімшісі бойынша 110 "Терроризмге және экстремизм мен сепаратизмнің басқа да көріністеріне қарсы күрес" деген бюджеттік бағдарлама мынадай редакцияда жазылсын:
"110 Терроризмге және экстремизм мен сепаратизмнің өзге де көріністеріне қарсы күрес";
09 "Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер" кіші функциясында:
221 "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі" бюджеттік бағдарламасының әкімшісі бойынша мынадай мазмұндағы бюджеттік бағдарламамен толықтырылсын:
"052 Мәдениет пен діндердің халықаралық орталығы";
4 "Білім беру" функционалдық тобында:
04 "Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру" кіші функциясында:
225 "Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі" бюджеттік бағдарламасының әкімшісі бойынша мынадай мазмұндағы бюджеттік бағдарламамен толықтырылсын:
"077 Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне жергілікті атқарушы органдардың мемлекеттік тапсырысы негізінде техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында оқитындардың стипендияларын төлеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер";
226 "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі" бюджеттік бағдарламасының әкімшісі бойынша мынадай мазмұндағы бюджеттік бағдарламамен толықтырылсын:
"063 Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне жергілікті атқарушы органдардың мемлекеттік тапсырысы негізінде техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында оқитындардың стипендияларын төлеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер";
06 "Жоғары және жоғары оқу орнынан кейін білім беру" кіші функциясында:
212 "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі" бюджеттік бағдарламасының әкімшісі бойынша 007 "Ауыл шаруашылық саласындағы білім беру объектілерін дамыту" деген бюджеттік бағдарлама мынадай редакцияда жазылсын:
"007 Ауыл шаруашылығы саласындағы білім беру объектілерін дамыту";
225 "Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі" бюджеттік бағдарламасының әкімшісі бойынша мынадай мазмұндағы бюджеттік бағдарламамен толықтырылсын:
"066 Жаңа университет құрылысына қатысу үшін Астана қаласының бюджетіне дамуға арналған трансферттер";
09 "Білім саласындағы өзге де қызметтер" кіші функциясында:
225 "Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі" бюджеттік бағдарламасының әкімшісі бойынша мынадай мазмұндағы бюджеттік бағдарламамен толықтырылсын:
"080 Білім саласындағы өзекті мәселелерді зерттеу";
мынадай мазмұндағы бюджеттік бағдарламасы бар бюджеттік бағдарлама әкімшісімен толықтырылсын:
"226 Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі
026 Білім беру объектілерін салу және реконструкциялау";
5 "Денсаулық сақтау" функционалдық тобында:
09 "Денсаулық сақтау саласындағы өзге де қызметтер" кіші функциясында:
226 "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі" бюджеттік бағдарламасының әкімшісі бойынша мынадай мазмұндағы бюджеттік бағдарламалармен толықтырылсын:
062 "Ұлттық медициналық холдинг" АҚ-ның жарғылық капиталын қалыптастыру
064 Денсаулық сақтау саласындағы өзекті мәселелерді зерттеу";
6 "Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру" функционалдық тобында:
02 "Әлеуметтік көмек" кіші функциясында:

по администратору бюджетной программы 678 "Республиканская гвардия Республики Казахстан" внесено изменение в бюджетную программу 110 "Борьба с терроризмом и иными проявлениями экстремизма и сепаратизма" на государственном языке, текст на русском языке не изменяется;
в функциональной подгруппе 09 "Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности":
по администратору бюджетной программы 221 "Министерство юстиции Республики Казахстан" дополнить бюджетной программой следующего содержания:
"052 Международный центр культур и религий";
в функциональной группе 4 "Образование":
в функциональной подгруппе 04 "Техническое и профессиональное, послесреднее образование":
по администратору бюджетной программы 225 "Министерство образования и науки Республики Казахстан" дополнить бюджетной программой следующего содержания:
"077 Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на выплату стипендий обучающимся в организациях технического и профессионального, послесреднего образования на основании государственного заказа местных исполнительных органов";
по администратору бюджетной программы 226 "Министерство здравоохранения Республики Казахстан" дополнить бюджетной программой следующего содержания:
"063 Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на выплату стипендий обучающимся в организациях технического и профессионального, послесреднего образования на основании государственного заказа местных исполнительных органов";
в функциональной подгруппе 06 "Высшее и послевузовское образование":
по администратору бюджетной программы 212 "Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан" внесено изменение в бюджетную программу 007 "Развитие объектов образования в сфере сельского хозяйства" на государственном языке, текст на русском языке не изменяется;
по администратору бюджетной программы 225 "Министерство образования и науки Республики Казахстан" дополнить бюджетной программой следующего содержания:
"066 Трансферты на развитие бюджета города Астаны для участия в строительстве нового университета";
в функциональной подгруппе 09 "Прочие услуги в области образования":
по администратору бюджетной программы 225 "Министерство образования и науки Республики Казахстан" дополнить бюджетной программой следующего содержания:
"080 Изучение актуальных проблем в области образования";
дополнить администратором бюджетной программы с бюджетной программой следующего содержания:
"226 Министерство здравоохранения Республики Казахстан 026 Строительство и реконструкция объектов образования";
в функциональной группе 5 "Здравоохранение":
в функциональной подгруппе 09 "Прочие услуги в области здравоохранения":
по администратору бюджетной программы 226 "Министерство здравоохранения Республики Казахстан" дополнить бюджетными программами следующего содержания:
"062 Формирование уставного капитала АО "Национальный медицинский холдинг
064 Изучение актуальных проблем в области здравоохранения";
в функциональной группе 6 "Социальная помощь и социальное обеспечение":
в функциональной подгруппе 02 "Социальная помощь":

213 "Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі" бюджеттік бағдарламасының әкімшісі бойынша 020 "Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне ең төменгі күнкөрістің мөлшері өскеніне байланысты мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмегін және 18 жасқа дейінгі балаларға ай сайынғы мемлекеттік жәрдемақыға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер" деген бюджеттік бағдарлама мынадай редакцияда жазылсын:
"020 Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне ең төменгі күнкөріс мөлшерінің өскеніне байланысты мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмегін және 18 жасқа дейінгі балаларға ай сайынғы мемлекеттік жәрдемақыға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер";
09 "Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер" кіші функциясында:
213 "Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі" бюджеттік бағдарламасының әкімшісі бойынша мынадай мазмұндағы бюджеттік бағдарламамен толықтырылсын:
"052 Еңбек, халықты жұмыспен қамту, әлеуметтік қорғау және көші-қон саласындағы өзекті мәселелерді зерттеу";
7 "Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық" функционалдық тобында:
01 "Тұрғын үй шаруашылығы" кіші функциясында:
217 "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі" бюджеттік бағдарламасының әкімшісі бойынша 052 "Қазақстан Республикасындағы тұрғын үй құрылысының мемлекеттік бағдарламаны іске асыруға кредит беру" деген бюджеттік бағдарлама мынадай редакцияда жазылсын:
"052 Қазақстан Республикасындағы тұрғын үй құрылысының мемлекеттік бағдарламасын іске асыруға кредит беру";
02 "Коммуналдық шаруашылық" кіші функциясында:
231 "Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар министрлігі" бюджеттік бағдарламасының әкімшісі бойынша мынадай мазмұндағы бюджеттік бағдарламалармен толықтырылсын:
"054 Бейнеу - Шымкент магистральды газ құбырының желілерін дамыту
056 Облыстық бюджеттерге шағын қалаларды үздіксіз жылумен жабдықтауды қамтамасыз етуге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер";
233 "Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігі" бюджеттік бағдарламасының әкімшісі бойынша мынадай мазмұндағы бюджеттік бағдарламалармен толықтырылсын:
"037 Қарағанды облысының облыстық бюджетіне Приозерск қаласының инфрақұрылымын қолдауға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
062 Астана қаласының бюджетіне коммуналдық техника сатып алуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер";
279 "Облыстың Энергетика және коммуналдық шаруашылық басқармасы" бюджеттік бағдарламасының әкімшісі бойынша мынадай мазмұндағы бюджеттік бағдарламалармен толықтырылсын:
"005 Аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне шағын қалаларды үздіксіз жылумен жабдықтауды қамтамасыз етуге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
009 Аудан (облыстық маңызы бар қала) бюджетіне Приозерск қаласының инфрақұрылымын қолдауға берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер";
371 "Республикалық маңызы бар қаланың, астананың Энергетика және коммуналдық шаруашылық басқармасы" бюджеттік бағдарламасының әкімшісі бойынша мынадай мазмұндағы бюджеттік бағдарламамен толықтырылсын:
"010 Коммуналдық техника сатып алу";
458 "Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі" бюджеттік бағдарламасының әкімшісі бойынша мынадай мазмұндағы бюджеттік бағдарламалармен толықтырылсын:
"009 Приозерск қаласының инфрақұрылымын қолдау
011 Шағын қалаларды үздіксіз жылумен жабдықтауды қамтамасыз ету";
8 "Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістік" функционалдық тобында:
03 "Ақпараттық кеңістік" кіші функциясында:

по администратору бюджетной программы 213 "Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан" внесено изменение в бюджетную программу 020 "Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на выплату государственной адресной социальной помощи и ежемесячного государственного пособия на детей до 18 лет в связи с ростом размера прожиточного минимума" на государственном языке, текст на русском языке не изменяется;
в функциональной подгруппе 09 "Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения":
по администратору бюджетной программы 213 "Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан" дополнить бюджетной программой следующего содержания:
"052 Изучение актуальных проблем в области труда, занятости, социальной защиты и миграции населения";
в функциональной группе 7 "Жилищно-коммунальное хозяйство":
в функциональной подгруппе 01 "Жилищное хозяйство":
по администратору бюджетной программы 217 "Министерство финансов Республики Казахстан" внесено изменение в бюджетную программу 052 "Кредитование реализации Государственной программы жилищного строительства в Республике Казахстан" на государственном языке, текст на русском языке не изменяется;
в функциональной подгруппе 02 "Коммунальное хозяйство":
по администратору бюджетной программы 231 "Министерство энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан" дополнить бюджетными программами следующего содержания:
"054 Развитие сети магистрального газопровода Бейнеу - Шымкент
056 Целевые текущие трансферты областным бюджетам для обеспечения бесперебойного теплоснабжения малых городов";
по администратору бюджетной программы 233 "Министерство индустрии и торговли Республики Казахстан" дополнить бюджетными программами следующего содержания:
"037 Целевые текущие трансферты областному бюджету Карагандинской области на поддержание инфраструктуры города Приозерска
062 Целевые текущие трансферты бюджету города Астаны на приобретение коммунальной техники";
по администратору бюджетной программы 279 "Управление энергетики и коммунального хозяйства области" дополнить бюджетными программами следующего содержания:
"005 Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) для обеспечения бесперебойного теплоснабжения малых городов
009 Целевые текущие трансферты бюджету района (города областного значения) на поддержание инфраструктуры города Приозерска";
по администратору бюджетной программы 371 "Управление энергетики и коммунального хозяйства города республиканского значения, столицы" дополнить бюджетной программой следующего содержания:
"010 Приобретение коммунальной техники";
по администратору бюджетной программы 458 "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)" дополнить бюджетными программами следующего содержания:
"009 Поддержание инфраструктуры города Приозерска
011 Обеспечение бесперебойного теплоснабжения малых городов";
в функциональной группе 8 "Культура, спорт, туризм и информационное пространство":
в функциональной подгруппе 03 "Информационное пространство":

225 "Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі" бюджеттік бағдарламасының әкімшісі бойынша 006 "Ғылыми, ғылыми-техникалық және ғылыми-педагогикалық ақпараттың қол жетімділігін қамтамасыз ету" деген бюджеттік бағдарлама мынадай редакцияда жазылсын:
"006 Ғылыми, ғылыми-техникалық және ғылыми-педагогикалық ақпараттың жалпыға қол жетімділігін қамтамасыз ету";
09 "Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістікті ұйымдастыру жөніндегі өзге де қызметтер" кіші функциясында:
206 "Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі" бюджеттік бағдарламасының әкімшісі бойынша 003 "Мемлекеттік сыйлықақылар мен стипендиялар" деген бюджеттік бағдарлама мынадай редакцияда жазылсын:
"003 Мемлекеттік сыйлықтар мен стипендиялар";
9 "Отын-энергетика кешені және жер қойнауын пайдалану" функционалдық тобында:
01 "Отын және энергетика" кіші функциясында:
231 "Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар министрлігі" бюджеттік бағдарламасының әкімшісі бойынша 031 "Достық Энерго" АҚ-на кредиттік ресурстарды беру" деген бюджеттік бағдарлама мынадай редакцияда жазылсын:
"031 "Достық Энерго" АҚ-ға кредиттік ресурстар беру" және мынадай мазмұндағы бюджеттік бағдарламалармен толықтырылсын:
"026 Қазақстанның оңтүстік өңірі тұтынушыларын тұрақты электрмен жабдықтауды қамтамасыз ету
053 "Атырау облысында бірінші интеграцияланған газ-химия кешенін салуға "Қазына" орнықты даму қоры" АҚ-ға кредиттік ресурстар беру";
09 "Отын-энергетика кешені және жер қойнауын пайдалану саласындағы өзге де қызметтер" кіші функциясында:
231 "Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар министрлігі" бюджеттік бағдарламасының әкімшісі бойынша мынадай мазмұндағы бюджеттік бағдарламалармен толықтырылсын:
"057 Экономика салаларының энергетикалық тиімділігінің деңгейін арттыру
112 Электрондық үкімет құру";
11 "Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс" функционалдық тобында:
01 "Өнеркәсіп" кіші функциясында:
233 "Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігі" бюджеттік бағдарламасының әкімшісі бойынша мынадай мазмұндағы бюджеттік бағдарламамен толықтырылсын:
"019 Оңтүстік Қазақстан облысының облыстық бюджетіне "Оңтүстік" арнайы экономикалық аймағының инфрақұрылымын дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері";
12 "Көлік және коммуникация" функционалдық тобында:
01 "Автомобиль көлігі" кіші функциясында:
215 "Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі" бюджеттік бағдарламасының әкімшісі бойынша 012 "Облыстық бюджеттерге облыстық және аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын күрделі жөндеуден өткізуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер" деген бюджеттік бағдарлама мынадай редакцияда жазылсын:
"012 Облыстық бюджеттерге облыстық және аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын күрделі және орташа жөндеуден өткізуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер";

по администратору бюджетной программы 225 "Министерство образования и науки Республики Казахстан" внесено изменение в бюджетную программу 006 "Обеспечение доступности научной, научно-технической и научно-педагогической информации" на государственном языке, текст на русском языке не изменяется;
в функциональной подгруппе 09 "Прочие услуги по организации культуры, спорта, туризма и информационного пространства":
по администратору бюджетной программы 206 "Министерство культуры и информации Республики Казахстан" внесено изменение в бюджетную программу 003 "Государственные премии и стипендии" на государственном языке, текст на русском языке не изменяется;
в функциональной группе 9 "Топливно-энергетический комплекс и недропользование":
в функциональной подгруппе 01 "Топливо и энергетика":
по администратору бюджетной программы 231 "Министерство энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан" внесено изменение в бюджетную программу 031 "Предоставление кредитных ресурсов АО "Достык Энерго"" на государственном языке, текст на русском языке не изменяется и дополнить бюджетными программами следующего содержания:
"026 Обеспечение стабильного электроснабжения потребителей южных регионов Казахстана
053 Предоставление кредитных ресурсов АО "Фонд устойчивого развития "Қазына" на строительство инфраструктуры первого интегрированного газохимического комплекса в Атырауской области";
в функциональной подгруппе 09 "Прочие услуги в области топливно-энергетического комплекса и недропользования":
по администратору бюджетной программы 231 "Министерство энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан" дополнить бюджетными программами следующего содержания:
"057 Повышение уровня энергоэффективности отраслей экономики
112 Создание электронного правительства";
в функциональной группе 11 "Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность":
в функциональной подгруппе 01 "Промышленность":
по администратору бюджетной программы 233 "Министерство индустрии и торговли Республики Казахстан" дополнить бюджетной программой следующего содержания:
"019 Целевые трансферты на развитие областному бюджету Южно-Казахстанской области на развитие инфраструктуры специальной экономической зоны "Оңтүстік";
в функциональной группе 12 "Транспорт и коммуникации":
в функциональной подгруппе 01 "Автомобильный транспорт":
по администратору бюджетной программы 215 "Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан" бюджетную программу 012 "Целевые текущие трансферты областным бюджетам на капитальный ремонт автомобильных дорог областного и районного значения" изложить в следующей редакции:
"012 Целевые текущие трансферты областным бюджетам на капитальный и средний ремонт автомобильных дорог областного и районного значения";

268 "Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы" бюджеттік бағдарламасының әкімшісі бойынша 008 "Аудандық (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын күрделі жөндеуден өткізуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер" деген бюджеттік бағдарлама мынадай редакцияда жазылсын:
"008 Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы" бюджеттік бағдарламасының әкімшісі бойынша 008 "Аудандық (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын (қала көшелерін) күрделі және орташа жөндеуден өткізуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер";
05 "Темір жол көлігі" кіші функциясында:
215 "Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі" бюджеттік бағдарламасының әкімшісі бойынша мынадай мазмұндағы бюджеттік бағдарламамен толықтырылсын:
"031 Темір жол көлігінің инфрақұрылымын дамыту";
09 "Көлік және коммуникациялар саласындағы өзге де қызметтер" кіші функциясында:
601 "Қазақстан Республикасы Ұлттық ғарыш агенттігі" бюджеттік бағдарламасының әкімшісі бойынша 002 "Ғарыш қызмет саласындағы қолданбалы ғылыми зерттеулер" деген бюджеттік бағдарлама мынадай редакцияда жазылсын:
"002 Ғарыш қызметі саласындағы қолданбалы ғылыми зерттеулер";
13 "Басқалар" функционалдық тобында:
01 "Экономикалық қызметтерді реттеу" кіші функциясында:
220 "Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігі" бюджеттік бағдарламасының әкімшісі бойынша 020 "Мемлекеттік басқаруының көкейтесті мәселелерін зерделеу" деген бюджеттік бағдарлама мынадай редакцияда жазылсын:
"020 Мемлекеттік басқарудың көкейтесті мәселелерін зерделеу";
09 "Басқалар" кіші функциясында:
217 "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі" бюджеттік бағдарламасының әкімшісі бойынша 039 "Даярлау, қайта даярлау және қаржы жүйесі органдарының мамандарын біліктілігін арттыру орталығы" АҚ-ның жарғылық капиталын қалыптастыру" деген бюджеттік бағдарлама мынадай редакцияда жазылсын:
"039 "Даярлау, қайта даярлау және қаржы жүйесі органдары мамандарының біліктілігін арттыру орталығы" АҚ-ның жарғылық капиталын қалыптастыру" және мынадай мазмұндағы бюджеттік бағдарламалармен толықтырылсын:
"005 Қазақстан Республикасының Ұлттық қорына қаражаттарды аударуды ұйымдастыру
054 Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне жалақының ең төменгі мөлшерінің ұлғаюына байланысты жергілікті бюджеттердің шығындарына өтемақыға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер":
220 "Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігі" бюджеттік бағдарламасының әкімшісі бойынша:
004 "Республикалық бюджеттік инвестициялық жобалардың (бағдарламалардың) техникалық-экономикалық негіздемелерін әзірлеу және сараптау" деген бюджеттік бағдарлама мынадай редакцияда жазылсын:
"004 Бюджеттік инвестициялық жобалар және концессиялар шеңберінде жүзеге асырылатын жобалар";
мынадай мазмұндағы бюджеттік кіші бағдарламалармен толықтырылсын:
"100 Концессиялық ұсыныстарға, концессиялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелеріне, конкурстық құжаттамаға, концессиялық жобаларға, концессия шарттарының жобаларына, бюджеттік инвестициялық жобаларға экономикалық сараптама жасау
101 Республикалық бюджеттік инвестициялық жобалар мен концессиялық жобаларға техникалық-экономикалық негіздемелер әзірлеу және сараптама жасау, концессиялық жобалар бойынша конкурстық құжаттама дайындау";
мынадай мазмұндағы бюджеттік бағдарламамен толықтырылсын:
"016 "Самұрық" мемлекеттік активтерді басқару жөніндегі қазақстандық холдингі" АҚ-ның жарғылық капиталын ұлғайту";
233 "Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігі" бюджеттік бағдарламасының әкімшісі бойынша:

по администратору бюджетной программы 268 "Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области" бюджетную программу 008 "Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на капитальный ремонт автомобильных дорог районного значения (улиц города)" изложить в следующей редакции:
"008 Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения (улиц города)";
в функциональной подгруппе 05 "Железнодорожный транспорт":
по администратору бюджетной программы 215 "Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан" дополнить бюджетной программой следующего содержания:
"031 Развитие инфраструктуры железнодорожного транспорта";
в функциональной подгруппе 09 "Прочие услуги в сфере транспорта и коммуникаций":
по администратору бюджетной программы 601 "Национальное космическое агентство Республики Казахстан" внесено изменение в бюджетную программу 002 "Прикладные научные исследования в области космической деятельности" на государственном языке, текст на русском языке не изменяется;
в функциональной группе 13 "Прочие":
в функциональной подгруппе 01 "Регулирование экономической деятельности":
по администратору бюджетной программы 220 "Министерство экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан" внесено изменение в бюджетную программу 020 "Изучение актуальных проблем государственного управления" на государственном языке, текст на русском языке не изменяется;
в функциональной подгруппе 09 "Прочие":
по администратору бюджетной программы 217 "Министерство финансов Республики Казахстан" внесено изменение в бюджетную программу 039
"Формирование уставного капитала АО "Центр подготовки, переподготовки и повышения квалификации специалистов органов финансовой системы"" на государственном языке, текст на русском языке не изменяется и дополнить бюджетными программами следующего содержания:
"005 Организация перевода средств в Национальный фонд Республики Казахстан
054 Целевые текущие трансферты бюджетам областей, городов Астаны и Алматы на компенсацию потерь местным бюджетам в связи с увеличением минимального размера заработной платы";
по администратору бюджетной программы 220 "Министерство экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан":
бюджетную программу 004 "Разработка и экспертиза технико-экономических обоснований республиканских бюджетных инвестиционных проектов (программ)" изложить в следующей редакции:
"004 Бюджетные инвестиционные проекты и проекты, реализуемые в рамках концессии";
дополнить бюджетными подпрограммами следующего содержания:
"100 Экономическая экспертиза концессионных предложений, технико-экономических обоснований концессионных проектов, конкурсной документации, концессионных проектов, проектов договоров концессии, бюджетных инвестиционных проектов
101 Разработка и экспертиза технико-экономических обоснований республиканских бюджетных инвестиционных проектов и концессионных проектов, подготовка конкурсной документации по концессионным проектам";
дополнить бюджетной программой следующего содержания:
"016 Увеличение уставного капитала АО "Казахстанский холдинг по управлению государственными активами "Самрук";
по администратору бюджетной программы 233 "Министерство индустрии и торговли Республики Казахстан":

030 "Ақпараттық жүйені дамыту" бюджеттік бағдарламасында 100 "Экспорттық бақылаудың" бюджеттік кіші бағдарламасы мынадай редакцияда жазылсын:
"100 Экспорттық бақылау";
мынадай мазмұндағы бюджеттік бағдарламамен толықтырылсын:
"060 "Бурабай" арнайы экономикалық аймағын дамыту";
257 "Облыстың қаржы басқармасы" бюджеттік бағдарламасының әкімшісі бойынша:
005 "Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту" бюджеттік бағдарламасы мынадай мазмұндағы бюджеттік кіші бағдарламалармен толықтырылсын:
"011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен";
012 "Облыстық жергілікті атқарушы органының резерві" бюджеттік бағдарламасында 103 "Аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттерінің қолма-қол ақшаның тапшылығын жабуға арналған облыстық жергілікті атқарушы органының резерві" кіші бағдарламасы алынып тасталсын;
мынадай мазмұндағы бюджеттік бағдарламалармен толықтырылсын:
013 "Бюджеттер бойынша қолма-қол ақшаның тапшылығын жабуға арналған облыстың жергілікті атқарушы органының резерві
019 Жалақының ең төменгі мөлшерінің ұлғаюына байланысты аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне жергілікті бюджеттердің шығындарына өтемақыға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер";
356 "Республикалық маңызы бар қаланың, астананың Қаржы басқармасы" бюджеттік бағдарламасының әкімшісі бойынша:
012 "Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту" бюджеттік бағдарламасы мынадай мазмұндағы бюджеттік кіші бағдарламалармен толықтырылсын:
"011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен";
мынадай мазмұндағы бюджеттік бағдарламасы бар бюджеттік бағдарламаның әкімшісімен толықтырылсын:
"600 Қазақстан Республикасы Алматы қаласының өңірлік қаржы орталығының қызметін реттеу агенттігі
003 Халықтың қаржылық сауаттылығын арттыру".
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                     К. Мәсімов

в бюджетной программе 030 "Развитие информационных систем" бюджетную подпрограмму 100 "Экспортного контроля" изложить в следующей редакции:
"100 Экспортный контроль";
дополнить бюджетной программой следующего содержания:
"060 Развитие специальной экономической зоны "Бурабай";
по администратору бюджетной программы 257 "Управление финансов области":
бюджетную программу 005 "Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц" дополнить бюджетными подпрограммами следующего содержания:
"011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета";
в бюджетной программе 012 "Резерв местного исполнительного органа области" бюджетную подпрограмму 103 "Резерв местного исполнительного органа области на покрытие дефицита наличности бюджетов районов (городов областного значения)" исключить;
дополнить бюджетными программами следующего содержания:
"013 Резерв местного исполнительного органа области на покрытие дефицита наличности по бюджетам
019 Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на компенсацию потерь местным бюджетам в связи с увеличением минимального размера заработной платы";
по администратору бюджетной программы 356 "Управление финансов города республиканского значения, столицы":
бюджетную программу 012 "Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц" дополнить бюджетными подпрограммами следующего содержания:
"011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета";
дополнить администратором бюджетной программы с бюджетной программой следующего содержания:
"600 Агентство Республики Казахстан по регулированию деятельности регионального финансового центра города Алматы
003 Повышение финансовой грамотности населения".
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов