Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 30 қаңтардағы N 71 қаулысына толықтырулар мен өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 22 қыркүйектегі N 872 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2016 жылғы 29 желтоқсандағы № 901 қаулысымен.
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Үкіметінің 29.12.2016 № 901 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледi) қаулысымен.
"Автомобиль жолдары туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 17 шілдедегі Заңына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Ақылы автомобиль жолдарын және көпір өткелдерін пайдалану ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 30 қаңтардағы N 71 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2007 ж., N 2, 31-құжат) мынадай толықтырулар мен өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген ақылы автомобиль жолдарын және көпір өткелдерін пайдалану ережесі:
мынадай мазмұндағы 2-1 және 2-2-тармақтармен толықтырылсын:
"2-1. Ақылы автомобиль жолдары мынадай шарттарға жауап беруі тиіс: көлік қозғалысының жоғары, қауіпсіз жылдамдығын қамтамасыз ете отырып жоғары сапалы жүріп өту және оларға бүкіл жол бойы жоғары сервистік қызмет көрсету.
2-2. Автомобиль жолдарын ақылы негізде пайдалану туралы шешім Қазақстан Республикасының автомобиль жолдары туралы заңнамалық актісінде көзделген жағдайларда және тәртіппен қабылданады.";
9-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"9. Ақылы автомобиль жолдарын және көпір өткелдерін жүріп өткені үшін төлем Қазақстан Республикасының заңнамалық актісінде көзделген тәртіппен белгіленген ставкалар бойынша алынады.";
мынадай мазмұндағы 10 және 11-тармақтармен толықтырылсын:
"10. Қазақстан Республикасының заңнамалық актілерінде жеңілдіктер көзделген автокөлік құралдары ақылы, соның ішінде концессияға берілген автомобиль жолдарын пайдаланғаны үшін ақы төлеуден босатылады.
11. Автомобиль жолын ақылы негізде пайдалану Қазақстан Республикасының заңнамалық актілерінде көзделген жағдайларда және тәртіппен тоқтатылады немесе тоқтата тұрылады.".
2. Осы қаулы алғаш рет ресми жарияланғаннан кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
К.Мәсі мов

О внесении дополнений и изменения в постановление Правительства Республики Казахстан от 30 января 2007 года № 71
Постановление Правительства Республики Казахстан от 22 сентября 2008 года № 872. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2016 года № 901.
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 29.12.2016 № 901 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 17 июля 2001 года "Об автомобильных дорогах" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 30 января 2007 года № 71 "Об утверждении Правил эксплуатации платных автомобильных дорог и мостовых переходов" (САПП Республики Казахстан, 2007 г., № 2, ст. 31) следующие дополнения и изменение:
Правила эксплуатации платных автомобильных дорог и мостовых переходов, утвержденные указанным постановлением:
дополнить пунктами 2-1 и 2-2 следующего содержания:
"2-1. Платные автомобильные дороги должны отвечать следующим условиям: повышенное качество проезда с обеспечением высокой, безопасной скорости движения транспорта и их высокое сервисное обслуживание на всем его протяжении.
2-2. Решения об использовании автомобильных дорог на платной основе принимаются в случаях и в порядке, предусмотренных законодательным актом Республики Казахстан об автомобильных дорогах.";
пункт 9 изложить в следующей редакции:
"9. Плата за проезд по платным автомобильным дорогам и мостовым переходам взимается по ставкам, установленным в порядке, предусмотренном законодательными актами Республики Казахстан.";
дополнить пунктами 10 и 11 следующего содержания:
"10. От платы за пользование платными автомобильными дорогами, в том числе переданными в концессию, освобождаются автотранспортные средства, льготы по которым предусмотрены законодательными актами Республики Казахстан.
11. Использование автомобильной дороги на платной основе прекращается или приостанавливается в случаях и в порядке, предусмотренных законодательными актами Республики Казахстан.".
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов