Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 29 желтоқсандағы N 1326 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 25 қыркүйектегі N 886 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 15 қазандағы № 829 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 15.10.2015 № 829 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Экономиканың түрлі саласындағы (аясындағы) концессия үлгі шарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының 2006 жылғы 29 желтоқсандағы N 1326 қаулысына мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1) көрсетілген қаулымен бекітілген Экономиканың түрлі саласындағы (аясындағы) концессияның жаңа объектісін салуға және пайдалануға арналған үлгі шартта:
1-тармақтағы "және билік ету" деген сөздер алынып тасталсын;
14, 16, 17, 18, 37, 44, 45, 46, 47, 58 және 59-тармақтардағы "Үлгі" деген сөздер алынып тасталсын;
16-тармақта:
7) тармақшадағы "міндеттемелерді" деген сөзден кейін "орындамаған немесе" деген сөздермен толықтырылсын;
8) тармақшадағы "құқығы бар" деген сөздер "құқылы" деген сөзбен ауыстырылсын;
18-тармақтың 10) тармақшасындағы "құқығы бар" деген сөздер "құқылы" деген сөзбен ауыстырылсын;
19-тармақта:
1) тармақшадағы "күшімен" деген сөзден кейінгі "Үлгі" деген сөз алынып тасталсын;
мынадай мазмұндағы 19-1) және 19-2) тармақшалармен толықтырылсын:
"19-1) "Концессиялар туралы" Қазақстан Республикасының 2006 жылғы 7 шілдедегі Заңының 14-бабы 1-тармағының 1), 2), 5) және 7) тармақшаларына сәйкес мемлекеттік қолдау шаралары ұсынылған жағдайда концессиялық жобаны қаржыландыру үшін Қазақстан Республикасының бюджет заңнамасына сәйкес концессия шартында айқындалған банкте арнайы несиелік шот ашуға;
19-2) концессиялық жобаны іске асыру үшін тартылатын қаражатты нысаналы пайдалануды қамтамасыз етуге;
"Объектіні пайдалану" деген 6-бөлімде:
40-тармақтағы "Үлгі шарттың 41-тармағына сәйкес көрсетілген іс-әрекеттерді Концедент жүзеге асырған жағдайды қоспағанда," деген сөздер алынып тасталсын;
мынадай мазмұндағы 40-1-тармақпен толықтырылсын:
"40-1. Концессионер қолданыстағы заңнамаға сәйкес концессионердің шығындарын өтеу және кірістер алу көздерін көрсетеді.";
41 және 42-тармақтар алынып тасталсын;
43-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"43. Концессия объектілері кепілдік мәні болып әрекет ете алмайды.";
"Концессионердің Концедентке объектіні беру тәртібі" деген 7-бөлім мынадай мазмұндағы 49-1-тармақпен толықтырылсын:
"49-1. Мемлекеттік меншікке концессия объектілерін қабылдау тәртібін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес республикалық меншікке билік ету құқығын жүзеге асыру жөніндегі уәкілетті мемлекеттік орган айқындайды.";
"Концеденттің Үлгі шарттың орындалуын бақылауды жүзеге асыру тәртібі" деген 8-бөлім мынадай мазмұндағы 52-1-тармақпен толықтырылсын:

О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2006 года № 1326
Постановление Правительства Республики Казахстан от 25 сентября 2008 года № 886. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 15 октября 2015 года № 829
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 15.10.2015 № 829 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2006 года № 1326 "Об утверждении типовых договоров концессии в различных отраслях (сферах) экономики" следующие изменения и дополнения:
1) в Типовом договоре на строительство и эксплуатацию нового объекта концессии в различных отраслях (сферах) экономики, утвержденном указанным постановлением:
в пункте 1 слова "и распоряжения" исключить;
в пунктах 14, 16, 17, 18, 37, 44, 45, 46, 47, 58 и 59 слова "Типового", "Типовым", "Типовому" исключить;
в пункте 16:
слова "имеет право" заменить словом "вправе";
в подпункте 7) после слов "в случае" дополнить словами "неисполнения или";
в пункте 18 слова "имеет право" заменить словом "вправе";
в пункте 19:
в подпункте 1) после слова "установленный" слово "Типовым" исключить;
дополнить подпунктами 19-1) и 19-2) следующего содержания:
"19-1) открыть специальный ссудный счет в банке, определенном договором концессии, в соответствии с бюджетным законодательством Республики Казахстан, для финансирования концессионного проекта в случаях предоставления мер государственной поддержки в соответствии с подпунктами 1), 2), 5) и 7) пункта 1 статьи 14 Закона Республики Казахстан от 7 июля 2006 года "О концессиях";
19-2) обеспечить целевое использование средств, привлекаемых для реализации концессионного проекта;";
в разделе 6 "Эксплуатация объекта":
в пункте 40 слова "за исключением случаев, когда указанные действия осуществляются Концедентом в соответствии с пунктом 41 Типового договора." исключить;
дополнить пунктом 40-1 следующего содержания:
"40-1. Концессионер указывает источники возмещения затрат и получения доходов концессионера в соответствии с действующим законодательством.";
пункты 41 и 42 исключить;
пункт 43 изложить в следующей редакции:
"43. Объекты концессии не могут выступать предметом залога.";
раздел 7 "Порядок передачи Концессионером Концеденту объекта" дополнить пунктом 49-1 следующего содержания:
"49-1. Порядок приема объектов концессии в государственную собственность определяется уполномоченным государственным органом по осуществлению права распоряжения республиканской собственностью в соответствии с законодательством Республики Казахстан.";
раздел 8 "Порядок осуществления контроля Концедентом за исполнением типового договора" дополнить пунктом 52-1 следующего содержания:

"52-1. Бақылаудың негізгі бағыттары:
1) концессия объектілерінің бейінін пайдалану мен сақтаудың тиімділігі;
2) өндірілетін өнімнің (жұмыстардың, қызметтердің) көлемін арттыру және сапасын жақсарту;
3) өзіндік құнын төмендету және қызметтің кіріс бөлігін арттыру;
4) шартта анықталған барлық талаптар мен тәртіптерді сақтау;
5) қоршаған ортаны қорғау және жұмыстарды жүргізу қауіпсіздігі жөніндегі талаптарды сақтау болып табылады.";
2) көрсетілген қаулымен бекітілген Экономиканың түрлі саласындағы (аясындағы) мемлекеттік меншік объектісін концессияға беру жөніндегі үлгі шартта:
"Негізгі ұғымдар мен анықтамалар" деген бөлім алынып тасталсын;
"Шарттың орындалуына кепілдіктер" деген 3-бөлім мынадай мазмұндағы 9-1-тармақпен толықтырылсын:
"9-1. Концессионер қолданыстағы заңнамаға сәйкес концессионердің шығындарын өтеу және кірістер алу көздерін көрсетеді.";
"Тараптардың құқықтары мен міндеттері" деген 5-бөлімде:
13-тармақтың 8) тармақшасындағы "құқығы бар" деген сөздер "құқылы" деген сөзбен ауыстырылсын;
14-тармақтың 9) тармақшасындағы "құқығы бар" деген сөздер "құқылы" деген сөзбен ауыстырылсын;
16-тармақ мынадай мазмұндағы 13-1), 13-2), 13-3) және 13-4) тармақшалармен толықтырылсын:
"13-1) қолданыстағы заңнамаға сәйкес шығындарды өтеу және кірістер алу көздерін көрсету;
13-2) "Концессиялар туралы" Қазақстан Республикасының 2006 жылғы 7 шілдедегі Заңының 14-бабы 1-тармағының 1), 2), 5) және 7) тармақшаларына сәйкес мемлекеттік қолдау шаралары ұсынылған жағдайда концессиялық жобаны қаржыландыру үшін Қазақстан Республикасының бюджет заңнамасына сәйкес концессия шартында айқындалған банкте арнайы несиелік шот ашуға;
13-3) концессиялық жобаны іске асыру үшін тартылатын қаражатты нысаналы пайдалануды қамтамасыз етуге;
13-4) объектінің және/немесе мүліктің кездейсоқ жойылу немесе бүліну тәуекелін көтеруге
____________________________________________________________________
(күнтізбелік күндермен анықталған кезең немесе Тараптар олардың
____________________________________________________________________
басталуымен көрсетілген кезеңде міндеттемелердің туындауын
____________________________________________________________________
байланыстыратын оқиғаны көрсетумен - керегі көрсетілсін);";
"Концеденттің Шарттың орындалуын бақылауды жүзеге асыру тәртібі" деген 6-бөлім мынадай мазмұндағы 17-1-тармақпен толықтырылсын:
"17-1. Бақылаудың негізгі бағыттары:
1) концессия объектілерінің бейінін пайдалану мен сақтаудың тиімділігі;
2) өндірілетін өнімнің (жұмыстардың, қызметтердің) көлемін арттыру және сапасын жақсарту;

"52-1. Основными направлениями контроля являются:
1) эффективность эксплуатации и сохранения профиля объектов концессии;
2) увеличение объема и улучшения качества производимых товаров (работ, услуг);
3) снижение себестоимости и повышения доходной части деятельности;
4) соблюдение всех условий и порядков, определенных договором;
5) соблюдение требований по охране окружающей среды и безопасности ведения работ.";
2) в Типовом договоре по передаче в концессию объекта государственной собственности в различных отраслях (сферах) экономики, утвержденном указанным постановлением:
раздел "Основные понятия и определения" исключить;
раздел 3 "Гарантии исполнения Договора" дополнить пунктом 9-1 следующего содержания:
"9-1. Концессионер указывает источники возмещения затрат и получения доходов концессионера в соответствии с действующим законодательством.";
в разделе 5 "Права и обязанности Сторон":
в пунктах 13, 14 слова "имеет право" заменить словом "вправе";
пункт 16 дополнить подпунктами 13-1), 13-2), 13-3) и 13-4) следующего содержания:
"13-1) указать источники возмещения затрат и получения доходов в соответствии с действующим законодательством;
13-2) открыть специальный ссудный счет в банке, определенном договором концессии, в соответствии с бюджетным законодательством Республики Казахстан для финансирования концессионного проекта в случаях предоставления мер государственной поддержки в соответствии с подпунктами 1), 2), 5) и 7) пункта 1 статьи 14 Закона Республики Казахстан от 7 июля 2006 года "О концессиях;
13-3) обеспечить целевое использование средств, привлекаемых для реализации концессионного проекта;
13-4) нести риск случайной гибели или случайного повреждения
объекта и/или иного имущества в период с ________________________
по ______________________________________________________________
(период, определенный календарными датами или указанием на
_________________________________________________________________
события, с наступлением которых Стороны связывают возникновение
_________________________________________________________________
указанных обязательств, - указать нужное);";
раздел 6 "Порядок осуществления контроля Концедентом за исполнением Договора" дополнить пунктом 17-1 следующего содержания:
"17-1. Основными направлениями контроля являются:
1) эффективность эксплуатации и сохранения профиля объектов концессии;
2) увеличение объема и улучшения качества производимых товаров (работ, услуг);

3) өзіндік құнын төмендету және қызметтің кіріс бөлігін арттыру;
4) шартта анықталған барлық талаптар мен тәртіптерді сақтау;
5) қоршаған ортаны қорғау және жұмыстарды жүргізу қауіпсіздігі жөніндегі талаптарды сақтау болып табылады.".
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                     К. Мәсімов

3) снижение себестоимости и повышения доходной части деятельности;
4) соблюдение всех условий и порядков, определенных договором;
5) соблюдение требований по охране окружающей среды и безопасности ведения работ.".
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов