Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 27 маусымдағы N 536 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 26 қыркүйектегі N 894 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 11 қарашадағы № 1189 Қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2010.11.11 № 1189 (2011.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Қазақстан Республикасы халқының инвестициялық мәдениеті мен қаржылық сауаттылығын арттырудың 2007 - 2009 жылдарға арналған бағдарламасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 27 маусымдағы N 536 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2007 ж., N 21, 243-құжат) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
тақырыбында және 1-тармақта "2009" деген сандар "2011" деген сандармен ауыстырылсын;
2-тармақтағы "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі" деген сөздер "Қазақстан Республикасы Алматы қаласының өңірлік қаржы орталығының қызметін реттеу агенттігі (келісім бойынша)" деген сөздермен ауыстырылсын;
3-тармақ алынып тасталсын;
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы халқының инвестициялық мәдениеті мен қаржылық сауаттылығын арттырудың 2007 - 2009 жылдарға арналған бағдарламасында:
тақырыбында "2009" деген сандар "2011" деген сандармен ауыстырылсын;
"1. Паспорты" деген бөлімде:
"Бағдарламаның атауы" жолында "2009" деген сандар "2011" деген сандармен ауыстырылсын;
"Іске асыру мерзімі (кезеңдері)" жолында "2009" деген сандар "2011" деген сандармен ауыстырылсын;
"Бағдарламаны қаржыландыру көлемі мен көздері" деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"республикалық бюджеттің қаражаты есебінен 3 993 220 500 теңге, оның ішінде:
2007 жылы - 600 000 000 теңге;
2008 жылы - 697 505 000 теңге;
2009 жылы - 900 000 000 теңге;
2010 жылы - 900 000 000 теңге;
2011 жылы - 895 715 500 теңге";
"2. Кіріспе" бөлімінде:
бірінші абзацта "жылдарға арналған бағдарламасы (бұдан әрі - Бағдарлама)" деген сөздердің алдындағы "2009" деген сандар "2011" деген сандармен ауыстырылсын;
"6. Қажетті ресурстар және оларды қаржыландыру көздері" бөлімінде:
"800 000 000" деген сандар "600 000 000" деген сандармен ауыстырылсын;
"2007 - 2009 жылдарға арналған жалпы құны 6 191 431 000 теңге (2008 жылы - 2 695 715 500 теңге, 2009 жылы - 2 695 715 500 теңге)" деген сөздер мен сандар "2007 - 2011 жылдарға арналған жалпы құны 3 993 220 500 теңге (2008 жылы - 697 505 000 теңге, 2009 жылы - 900 000 000 теңге, 2010 жылы - 900 000 000 теңге, 2011 жылы - 895 715 500 теңге)" деген сөздермен және сандармен ауыстырылсын;
"7. Бағдарламаны іске асырудан күтілетін нәтиже" бөлімінде:
төртінші абзацта:

О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 27 июня 2007 года № 536
Постановление Правительства Республики Казахстан от 26 сентября 2008 года № 894. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 11 ноября 2010 года № 1189
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 11.11.2010 № 1189 (вводится в действие с 01.01.2011).
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 27 июня 2007 года № 536 "Об утверждении Программы повышения инвестиционной культуры и финансовой грамотности населения Республики Казахстан на 2007-2009 годы" (САПП Республики Казахстан, 2007 г., № 21, ст. 243) следующие изменения и дополнения:
в заголовке и в пункте 1 цифры "2009" заменить цифрами "2011";
в пункте 2 слова "Министерству финансов Республики Казахстан" заменить словами "Агентству Республики Казахстан по регулированию деятельности регионального финансового центра города Алматы (по согласованию)";
пункт 3 исключить;
в Программе повышения инвестиционной культуры и финансовой грамотности населения Республики Казахстан на 2007-2009 годы, утвержденной указанным постановлением:
в заголовке цифры "2009" заменить цифрами "2011";
в разделе "1. Паспорт":
в строке "Наименование Программы" цифры "2009" заменить цифрами "2011";
в строке "Срок реализации (этапы)" цифры "2009" заменить цифрами "2011";
строку "Объемы и источники финансирования Программы" изложить в следующей редакции:
"
Объемы и источники
финансирования
Программы
3 993 220 500 тенге за счет республиканского
бюджета, в том числе:
в 2007 году - 600 000 000 тенге,
в 2008 году - 697 505 000 тенге,
в 2009 году - 900 000 000 тенге,
в 2010 году - 900 000 000 тенге,
в 2011 году - 895 715 500 тенге
";
в разделе "2. Введение":
в абзаце первом перед словами "годы (далее - Программа)" цифры "2009" заменить цифрами "2011";
в разделе "6. Необходимые ресурсы и источники их финансирования":
цифры "800 000 000" заменить цифрами "600 000 000";
слова "2007-2009 годы - 6 191 431 000 тенге (2008 год - 2 695 715 500 тенге, 2009 год - 2 695 715 500 тенге)" заменить словами "2007-2011 годы - 3 993 220 500 тенге (2008 год - 697 505 000 тенге, 2009 год - 900 000 000 тенге, 2010 год - 900 000 000 тенге, 2011 год - 895 715 500 тенге)";
в разделе "7. Ожидаемый результат от реализации Программы":
в абзаце четвертом:

"2007 жылы кемінде 2 есе" деген сөздер мен сандар "2007 жылы кемінде 1,5 есе" деген сөздермен және сандармен ауыстырылсын;
"кемінде 10 есе." деген сөздер мен сандардан кейін ", 2010 жылы кемінде 15 есе, 2011 жылы кемінде 20 есе." деген сөздермен және сандармен толықтырылсын;
бесінші абзацта "2008 жылы кемінде 40 %, 2009 жылы кемінде 60 %" деген сөздер мен сандар "2008 жылы кемінде 30 %, 2009 жылы кемінде 40 %, 2010 жылы кемінде 60 %, 2011 жылы кемінде 80 %" деген сөздермен  және сандармен ауыстырылсын;
алтыншы абзацта:
"2007 жылы кемінде 10 %" деген сөздер мен сандар "2007 жылы кемінде 15%" деген сөздермен және сандармен ауыстырылсын;
"2009 жылы кемінде 30 %." деген сөздер мен сандардан кейін ", 2010 жылы кемінде 40%, 2011 жылы кемінде 50%." деген сөздермен және сандармен толықтырылсын;
жетінші абзацта "2007 жылы кемінде 20 %, 2008 жылы кемінде 40 %, 2009 жылы кемінде 60 %." деген сөздер мен сандар "2007 жылы кемінде 10 %, 2008 жылы кемінде 20 %, 2009 жылы кемінде 40%, 2010 жылы кемінде 60 %, 2011 жылы кемінде 80 %." деген сөздермен және сандармен ауыстырылсын;
сегізінші абзацта "2009 жылы кемінде 80 %." деген сөздер мен сандар "2009 жылы кемінде 50 %, 2010 жылы кемінде 60 %, 2011 жылы кемінде 80 %." деген сөздермен және сандармен ауыстырылсын;
тоғызыншы абзацта "2007 жылы кемінде 40 %, 2008 жылы кемінде 60 %, 2009 жылы кемінде 80 %." деген сөздер мен сандар "2007 жылы кемінде 20 %, 2008 жылы кемінде 40 %, 2009 жылы кемінде 60 %, 2010 жылы кемінде 80 %, 2011 жылы кемінде 100 %." деген сөздермен және сандармен ауыстырылсын;
"8. Бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары" деген бөлім мынадай редакцияда жазылсын:
"8. Бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары
N Іс-шара Аяқтау
нысаны
Орындау-
ға
жауапты-
лар
Орындау
мерзімі
Болжамды
шығыстар
(мың
теңге)
Қаржылан-
дыру
көздері
1 2 3 4 5 6 7
2007 жыл
1. Бірыңғай жарнамалық науқанның халыққа ақпараттық әсер етуін құру
және жылжыту үшін мақсатты топтарды анықтау
1
Әрбір мақсатты
топтың
ерекшеліктерін
(жасы, жынысы,
жанға
шаққандағы және
жиынтық табыс,
өмір сүру
ұстанымы,
бизнес
мәртебесі,
отбасының
әлеуметтік
мәртебесі және
т.б.) ескеретін
бірыңғай
жарнамалық
науқанның
халыққа
ақпараттық әсер
етуін құру және
жылжыту үшін
қор нарығы
қызметтерін
тұтынушылардың
мақсатты
топтарын айқындау
Қазақ-
стан
Респуб-
лика-
сының
Үкіме-
тіне
ақпарат
Қаржы-
мині
(жинақ-
тау),
АӨҚОҚРА,
ҰБ
(келісім
бойынша)
2007 жыл
30 000
Республи-
калық
бюджеттің
қаражаты
2
Әрбір мақсатты
топтың
ерекшеліктерін
ескеретін жалпы
РR - тұжырымда-
масын, бірыңғай
стилін әзірлеу
Қазақ-
стан
Респуб-
лика-
сының
Үкіме-
тіне
ақпарат
Қаржымині
(жинақ-
тау), ҚҚҚ
(келісім
бойынша),
АӨҚОҚРА, ҚҚА
(келісім
бойынша)
2007 жыл

слова "в 2007 году не менее, чем 2 раза" заменить словами "в 2007 году не менее, чем в 1,5 раза";
после слов "в 10 раз" дополнить словами ", в 2010 году - не менее, чем в 15 раз, в 2011 году - не менее, чем в 20 раз";
в абзаце пятом слова "в 2008 году - не менее, чем на 40 %, в 2009 году - не менее, чем на 60 %" заменить словами "в 2008 году - не менее, чем на 30 %, в 2009 году - не менее, чем на 40 %, в 2010 году - не менее, чем на 60 %, в 2011 году - не менее, чем на 80 %";
в абзаце шестом:
слова "в 2007 году не менее, чем на 10 %" заменить словами "в 2007 году не менее, чем на 15 %";
после слов "в 2009 году - не менее, чем на 30 %" дополнить словами ", в 2010 году не менее, чем на 40 %, в 2011 году - не менее, чем на 50 %";
в абзаце седьмом слова "в 2007 году не менее, чем на 20 %, в 2008 году - не менее, чем на 40 %, в 2009 году - не менее, чем на 60 %." заменить словами "в 2007 году не менее, чем на 10 %, в 2008 году - не менее, чем на 20 %, в 2009 году - не менее, чем на 40 %, в 2010 году - не менее, чем на 60 %, в 2011 году - не менее, чем на 80 %.";
в абзаце восьмом слова "в 2009 году - не менее, чем на 80 %." заменить словами "в 2009 году - не менее, чем на 50 %, в 2010 году - не менее, чем на 60 %, в 2011 году - не менее, чем на 80 %.";
в абзаце девятом слова "в 2007 году - не менее, чем на 40 %, в 2008 году - не менее, чем на 60 %, в 2009 году - не менее, чем на 80 %" заменить словами "в 2007 году - не менее, чем на 20 %, в 2008 году - не менее, чем на 40 %, в 2009 году - не менее, чем на 60 %, в 2010 году - не менее, чем на 80 %, в 2011 году - не менее чем на 100 %";
раздел "8. План мероприятий по реализации Программы" изложить в следующей редакции:
" 8. План мероприятий по реализации Программы
Мероприятие
Форма
завершения
Ответ-
ственные
за испол-
нение
Срок
испол-
нения
Предпола-
гаемые
расходы
(в тыс.
тенге)
Источники
финанси-
рования
1
2
3
4
5
6
7
2007 год
1.  Определение целевых групп для создания и продвижения единой
рекламной кампании информационного воздействия на население
1
Определить целевые
группы потребите-
лей услуг фондового
рынка для создания
и продвижения
единой рекламной
кампании информаци-
онного воздействия
на население,
учитывающей особен-
ности каждой из
целевых групп
(возраст, пол,
душевой и совокуп-
ный доход, стиль
жизни, бизнес-
статус, социальный
статус семьи и т.д.)
Информация
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МФ
(созыв),
АРДРФЦА,
НБ (по
согла-
сованию)
2007
год
30 000
Средства
республи-
канского
бюджета
2
Разработать общую
PR-концепцию,
единый стиль,
учитывающие особен-
ности каждой из
целевых групп
Информация
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МФ
(созыв),
АРДРФЦА,
АФК (по
согла-
сованию),
АФН (по
согла-
сованию)
2007
год

14 250
Республи-
калық
бюджеттің
қаражаты
2. Бос қаражатты инвестициялау мүмкіндіктерін насихаттау құралдары
3
Халықтың бос
қаражатын
инвестициялау
мүмкіндіктерін
жариялау
жөніндегі
жарнамалық
науқанның
медиа-жоспарын жасау
Қазақ-
стан
Респуб-
лика-
сының
Үкіме-
тіне
ақпарат
Қаржымині
(жинақ-
тау),
АӨҚОҚРА,
ҚҚҚ
(келісім
бойынша),
ҰБ
(келісім
бойынша),
ҚҚА
(келісім
бойынша)
2007 жыл
13 922
Республи-
калық
бюджеттің
қаражаты
4
Бағалы қағаздар
нарығының
кәсіби
қызметкерлері-
нің, тиісті
уәкілетті
мемлекеттік
органдар
мамандарының,
көрнекті
экономика, оның
ішінде шетелдік
қайраткерлердің
қатысуымен
бейне және
аудио жарнама,
телевидение мен
радиоға
мамандандырыл-
ған бағдарлама-
лар мен
хабарлар
әзірлеу және шығару
Қазақ-
стан
Респуб-
лика-
сының
Үкіме-
тіне
ақпарат
Қаржымині
(жинақ-
тау),
АӨҚОҚРА,
ҚҚҚ
(келісім
бойынша),
ҰБ
(келісім
бойынша),
ҚҚА
(келісім
бойынша)
2007 жыл
34 360
Республи-
калық
бюджеттің
қаражаты
5
Халықтың ақша
қаражатын салу
мүмкіндіктері-
нің полиграфия-
сы мен сыртқы
жарнамасы үшін
дизайн әзірлеу
Қазақ-
стан
Респуб-
лика-
сының
Үкіме-
тіне
ақпарат
Қаржымині
(жинақ-
тау),
АӨҚОҚРА,
ҚҚҚ
(келісім
бойынша)
2007 жыл
6 900
Республи-
калық
бюджеттің
қаражаты
6
Бағалы
қағаздарға
инвестициялау
мәселелері
бойынша
телебағдарла-
малар мен
роликтерді
мемлекеттік
және орыс
тілдерінде
жүргізу және
орналастыру
Қазақ-
стан
Респуб-
лика-
сының
Үкіме-
тіне
ақпарат
Қаржымині
(жинақ-
тау),
АӨҚОҚРА,
ҚҚҚ
(келісім
бойынша),
ҰБ
(келісім
бойынша)
2007 жыл
102 320
Республи-
калық
бюджет
7
Халықтың жинақ
ақшаларын
бағалы
қағаздарға
инвестициялау
мәселелеріне
арналған
телевидение мен
радио
хабарларына
қатысу
Қазақ-
стан
Респуб-
лика-
сының
Үкіме-
тіне
ақпарат
Қаржымині
(жинақ-
тау),
АӨҚОҚРА,
ҚҚҚ
(келісім
бойынша),
ҰБ
(келісім
бойынша),
ҚҚА
(келісім
бойынша)
2007 жыл
Талап
етілмейді
8
Халықтың
ақшалай
қаражаттарын
бағалы
қағаздарға
инвестициялау
мәселелеріне
арналған
жарнамалық
модульдерді,
мақалаларды,
материалдарды
баспасөзде
орналастыру
Қазақ-
стан
Респуб-
лика-
сының
Үкіме-
тіне
ақпарат
Қаржымині
(жинақ-
тау),
АӨҚОҚРА,
ҚҚҚ
(келісім
бойынша),
ҰБ
(келісім
бойынша),
ҚҚА
(келісім
бойынша)
2007 жыл
20 612
Республи-
калық
бюджет
9
Халықтың
ақшалай
қаражатын
бағалы
қағаздарға
инвестициялау
мүмкіндіктері
туралы сыртқы
жарнаманы
орналастыру
және шығару
Қазақ-
стан
Респуб-
лика-
сының
Үкіме-
тіне
ақпарат
Қаржымині
(жинақ-
тау),
АӨҚОҚРА,
ҚҚҚ
(келісім
бойынша),
Астана,
Алматы
қалалары
мен
облыс-
тардың
әкімдері
2007 жыл
27 696
Республи-
калық
бюджет
10
Халықтың
ақшалай
қаражатын
бағалы
қағаздарға
инвестициялау
мәселелері
бойынша
жарнамалық және
оқыту
полиграфиялық
өнімдерін
шығару және
тарату
Қазақ-
стан
Респуб-
лика-
сының
Үкіме-
тіне
ақпарат
Қаржымині
(жинақ-
тау),
АӨҚОҚРА,
ҚҚҚ
(келісім
бойынша),
ҚҚА
(келісім
бойынша)
2007 жыл
35 000
Республи-
калық
бюджет
11
Қор нарығы
халықтың
ақшалай
қаражатын
бағалы
қағаздарға
инвестициялау
мәселелерін
білуіне ойындар
мен викторина-
лар өткізу
Қазақ-
стан
Респуб-
лика-
сының
Үкіме-
тіне
ақпарат
Қаржымині
(жинақ-
тау),
АӨҚОҚРА,
ҚҚҚ
(келісім
бойынша)
2007 жыл

14 250
Средства
республи-
канского
бюджета
2. Инструменты пропаганды возможностей инвестирования
свободных средств
3
Составить медиа-
план рекламной
кампании по
освещению возможно-
стей инвестирования
свободных средств
населения
Информация
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МФ
(созыв),
АРДРФЦА,
АФК (по
согла-
сованию),
НБ (по
согла-
сованию),
АФН (по
согла-
сованию)
2007
год
13 922
Средства
республи-
канского
бюджета
4
Разработать и
произвести видео-
и аудиорекламу,
информационные
сюжеты, специализи-
рованные программы
и передачи на
телевидении и радио
с участием профес-
сиональных работни-
ков рынка ценных
бумаг, специалистов
соответствующих
уполномоченных
государственных
органов, видных
экономических
деятелей, в том
числе зарубежных
Информация
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МФ
(созыв),
АРДРФЦА,
АФК (по
согла-
сованию),
НБ (по
согла-
сованию),
АФН (по
согла-
сованию)
2007
год
34 360
Средства
республи-
канского
бюджета
5
Разработать дизайн
для полиграфии и
наружной рекламы
возможностей
вложения денежных
средств населения
Информация
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МФ
(созыв),
АРДРФЦА,
АФК (по
согла-
сованию)
2007
год
6 900
Средства
республи-
канского
бюджета
6
Произвести и
разместить телепе-
редачи и ролики на
государственном и
русском языках
по вопросам
инвестирования в
ценные бумаги
Информация
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МФ
(созыв),
АРДРФЦА,
АФК (по
согла-
сованию),
НБ (по
согла-
сованию)
2007
год
102 320
Республи-
канский
бюджет
7
Принять участие в
передачах на теле-
видении и радио,
посвященных
вопросам инвести-
рования сбережений
населения в ценные
бумаги
Информация
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МФ
(созыв),
АРДРФЦА,
АФК (по
согла-
сованию),
НБ (по
согла-
сованию),
АФН (по
согла-
сованию)
2007
год
Не
требуются
8
Разместить
рекламные модули,
статьи, материалы
в прессе, посвящен-
ные вопросам
инвестирования
денежных средств
населения в ценные
бумаги
Информация
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МФ
(созыв),
АРДРФЦА,
АФК (по
согла-
сованию),
НБ (по
согла-
сованию),
АФН (по
согла-
сованию)
2007
год
20 612
Республи-
канский
бюджет
9
Произвести и
распространить
наружную рекламу о
возможностях
инвестирования
денежных средств
населения в ценные
бумаги
Информация
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МФ
(созыв),
АРДРФЦА,
АФК (по
согла-
сованию),
акимы
городов
Астаны,
Алматы и
областей
2007
год
27 696
Республи-
канский
бюджет
10
Произвести и
распространить
рекламную и обучаю-
щую полиграфическую
продукцию по
вопросам
инвестирования
денежных средств
населения в ценные
бумаги
Информация
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МФ
(созыв),
АРДРФЦА,
АФК (по
согла-
сованию),
АФН (по
согла-
сованию)
2007
год
35 000
Республи-
канский
бюджет
11
Провести игры и
викторины на знание
вопросов фондового
рынка и инвестиро-
вания денежных
средств населения
в ценные бумаги
Информация
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МФ
(созыв),
АРДРФЦА,
АФК (по
согла-
сованию)
2007
год

3 940
Республи-
калық
бюджет
12
Халықтың
ақшалай
қаражатын
бағалы
қағаздарға
инвестициялау
мәселелеріне
арналған
интернет
жарнама өткізу
және орналасты-
ру, оның ішінде
қаржы порталын
құру
Қазақ-
стан
Респуб-
лика-
сының
Үкіме-
тіне
ақпарат
Қаржымині
(жинақ-
тау), ҚҚА
(келісім
бойынша)
ҚҚҚ
(келісім
бойынша),
АӨҚОҚРА
2007 жыл
15 000
Республи-
калық
бюджет
3. Халықты ағартудың және ақпараттандырудың жалпыға қол жетімді
жүйесін құру
13
Жеке инвестор-
лар мен
акционерлерді
консультациялық
қолдау үшін
"Қазпочта" АҚ
трансферагент-
тік желісі
базасында
ақпараттық
орталықтардың
жұмыс істеуін
ұйымдастыру
және қамтамасыз
ету
Қазақ-
стан
Респуб-
лика-
сының
Үкіме-
тіне
ақпарат
Қаржымині
(жинақ-
тау),
АӨҚОҚРА,
ЭБЖМ,
"Самұрық"
холдингі
АҚ
2007 жыл
281 000
Республи-
калық
бюджеттің
қаражаты
14
Қор нарығының
мәселелері
бойынша Алматы
қаласында
"саll-орталық"
ашу
Қазақ-
стан
Респуб-
лика-
сының
Үкіме-
тіне
ақпарат
Қаржымині
(жинақ-
тау),
АӨҚОҚРА,
ЭБЖМ,
"Самұрық"
холдингі
АҚ
2007 жыл
15 000
Республи-
калық
бюджет
2008 - 2011 жылдар
15
Халықтың
инвестициялық
мәдениеті мен
қаржы
сауаттылығын
арттыру
бағдарламасының
брендісін
анықтау және
әзірлеу
Қазақ-
стан
Респуб-
лика-
сының
Үкіме-
тіне
ақпарат
АӨҚОҚРА
2008 жыл
3 500
Республи-
калық
бюджет
16
Халықтың
инвестициялық
мәдениетін және
қаржы
сауаттылығын
арттыру
бағдарламасы
бойынша зерттеу
жүргізу
Қазақ-
стан
Респуб-
лика-
сының
Үкіме-
тіне
ақпарат
АӨҚОҚРА
2008 жыл
2010 жыл
2011 жыл
4 600
4 600
4 600
Республи-
калық
бюджет
17
Халықтың
инвестициялық
мәдениетін және
қаржы
сауаттылығын
арттыруға
бағытталған
ақпараттық
материалдарды
дайындау және
жіберу
Қазақ-
стан
Респуб-
лика-
сының
Үкіме-
тіне
ақпарат
АӨҚОҚРА,
ҚҚҚ
(келісім
бойынша),
ҰБ
(келісім
бойынша),
ҚҚА
(келісім
бойынша)
2008 жыл
2009 жыл
2010 жыл
2011 жыл
70 000
20 000
20 000
20 000
Республи-
калық
бюджет
18
Халықтың
инвестициялық
мәдениетін және
қаржы
сауаттылығын
арттыруға
бағытталған
телероликтерді,
телехабарларды,
фильмдерді және
радиороликтер-
ді, радиохабар-
ларды шығару
және орналасты-
ру
Қазақ-
стан
Респуб-
лика-
сының
Үкіме-
тіне
ақпарат
АӨҚОҚРА
(жинақ-
тау), ҰБ
(келісім
бойынша),
ҚҚА
(келісім
бойынша)
2008 жыл
2009 жыл
2010 жыл
2011 жыл
370 205
395 400
390 800
386 515,5
Республи-
калық
бюджет
19
Халықтың
инвестициялық
мәдениетін және
қаржы
сауаттылығын
арттыруға
бағытталған
теледидар мен
радио
хабарларына
қатысу
Қазақ-
стан
Респуб-
лика-
сының
Үкіме-
тіне
ақпарат
АӨҚОҚРА,
МАМ
(келісім
бойынша),
ҰБ
(келісім
бойынша),
ҚҚА
(келісім
бойынша),
ҚҚҚ
(келісім
бойынша)
2008 жыл
2009 жыл
2010 жыл
2011 жыл
Талап
етілмейді
20
Халықтың
инвестициялық
мәдениетін және
қаржы
сауаттылығын
арттыруға
бағытталған
материалдарды,
мақалаларды,
баспасөзде
жариялау
Қазақ-
стан
Респуб-
лика-
сының
Үкіме-
тіне
ақпарат
АӨҚОҚРА,
облыстар-
дың,
Алматы
мен
Астана
қалала-
рының
әкімдік-
тері, ҰБ
(келісім
бойынша),
ҚҚА
(келісім
бойынша)
2008 жыл
2009 жыл
2010 жыл
2011 жыл

3 940
Республи-
канский
бюджет
12
Произвести и
разместить
интернет-рекламу,
в том числе создать
финансовый портал,
посвященный вопросам
инвестирования
денежных средств
населения в ценные
бумаги
Информация
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МФ
(созыв),
АРДРФЦА,
АФН (по
согла-
сованию),
АФК (по
согла-
сованию)
2007
год
15 000
Республи-
канский
бюджет
3. Создание общедоступной системы просвещения и
информирования населения
13
Организовать и
обеспечить функцио-
нирование на базе
трансфер-агентской
сети АО "Казпочта"
информационных
центров для
консультационной
поддержки индивиду-
альных инвесторов
и акционеров
Информация
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МФ
(созыв),
АРДРФЦА,
Минис-
терство
экономики
и бюджет-
ного
планиро-
вания, АО
"Холдинг
"Самрук"
2007
год
281 000
Средства
республи-
канского
бюджета
14
Открыть в городе
Алматы "call-центр"
по вопросам
фондового рынка
Информация
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МФ
(созыв),
АРДРФЦА,
МЭБП, АО
"Холдинг
"Самрук"
2007
год
15 000
Республи-
канский
бюджет
2008-2011 годы
15
Определение и
разработка бренда
Программы повышения
инвестиционной
культуры и финансо-
вой грамотности
населения
Информация
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
АРДФРЦА
2008
год
3 500
Республи-
канский
бюджет
16
Проведение
исследований по
программе повышения
инвестиционной
культуры и финансо-
вой грамотности
населения
Информация
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
АРДРФЦА
2008
год
2010
год
2011
год
4 600
4 600
4 600
Республи-
канский
бюджет
17
Изготовление и
рассылка
информационных
материалов,
направленных на
повышение
инвестиционной
культуры и финансо-
вой грамотности
населения
Информация
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
АРДРФЦА,
АФК (по
согла-
сованию),
НБ (по
согла-
сованию),
АФН (по
согла-
сованию)
2008
год
2009
год
2010
год
2011
год
70 000
20 000
20 000
20 000
Республи-
канский
бюджет
18
Производство и
размещение телеро-
ликов, телепередач,
фильмов и радиоро-
ликов, радиопере-
дач, направленных
на повышение
инвестиционной
культуры и финансо-
вой грамотности
населения
Информация
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
АРДРФЦА,
НБ (по
согла-
сованию),
АФН (по
согла-
сованию)
2008
год
2009
год
2010
год
2011
год
370 205
395 400
390 800
386 515,5
Республи-
канский
бюджет
19
Участие в передачах
на телевидении и
радио, направленных
на повышение
инвестиционной
культуры и финансо-
вой грамотности
населения
Информация
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
АРДРФЦА,
МКИ (по
согла-
сованию),
НБ (по
согла-
сованию),
АФН (по
согла-
сованию),
АФК (по
согла-
сованию)
2008
год
2009
год
2010
год
2011
год
Не
требуются
20
Размещение
материалов,
статей в прессе,
направленных на
повышение
инвестиционной
культуры и финансо-
вой грамотности
населения
Информация
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
АРДРФЦА,
акиматы
областей,
гг. Алматы
и Астаны,
НБ (по
согла-
сованию),
АФН (по
согла-
сованию)
2008
год
2009
год
2010
год
2011
год

60 000
70 000
70 000
70 000
Республи-
калық
бюджет
21
Халықтың
инвестициялық
мәдениеті мен
қаржы
сауаттылығын
арттыруға
бағытталған
сыртқы
жарнаманы
шығара отырып
орналастыру
Қазақ-
стан
Респуб-
лика-
сының
Үкіме-
тіне
ақпарат
АӨҚОҚРА,
ҰБ
(келісім
бойынша),
ҚҚА
(келісім
бойынша)
2008 жыл
2009 жыл
2010 жыл
2011 жыл
30 000
60 000
60 000
60 000
Республи-
калық
бюджет
22
www.aksha.kz
Мамандандырыл-
ған интернет
-порталын құру
және оны қолдау
Қазақ-
стан
Респуб-
лика-
сының
Үкіме-
тіне
ақпарат
АӨҚОҚРА,
ҰБ
(келісім
бойынша),
ҚҚА
(келісім
бойынша)
2008 жыл
2009 жыл
2010 жыл
2011 жыл
4 600
4 600
4 600
4 600
Республи-
калық
бюджет
23
Баспасөз
орталығының
қызметін
ұйымдастыру
және қамтамасыз
ету
Қазақ-
стан
Респуб-
лика-
сының
Үкіме-
тіне
ақпарат
АӨҚОҚРА,
ҰБ
(келісім
бойынша),
ҚҚА
(келісім
бойынша)
2008 жыл
2009 жыл
2010 жыл
2011 жыл
4 600
15 000
15 000
15 000
Республи-
калық
бюджет
24
Ақпараттық
білім беру
орталықтарының
қызметін
ұйымдастыру
және қамтамасыз
ету
Қазақ-
стан
Респуб-
лика-
сының
Үкіме-
тіне
ақпарат
АӨҚОҚРА,
ҰБ
(келісім
бойынша),
ҚҚА
(келісім
бойынша)
2008 жыл
2009 жыл
2010 жыл
2011 жыл
80 000
80 000
80 000
80 000
Республи-
калық
бюджет
25
Халықтың
инвестициялық
мәдениеті мен
қаржы
сауаттылығын
арттыруға
бағытталған
халыққа білім
беру семинарла-
рын ұйымдастыру
және өткізу
Қазақ-
стан
Респуб-
лика-
сының
Үкіме-
тіне
ақпарат
АӨҚОҚРА,
ҰБ
(келісім
бойынша),
ҚҚА
(келісім
бойынша),
облыс
әкімдік-
тері,
Алматы
және
Астана
қалала-
рының
әкімдік-
тері
2009 жыл
2010 жыл
2011 жыл
120 000
120 000
120 000
Республи-
калық
бюджет
26
Халықтың
инвестициялық
мәдениеті мен
қаржы
сауаттылығын
арттыру
мәселелері
бойынша
журналистерге
арналған
семинарлар
ұйымдастыру
және өткізу
Қазақ-
стан
Респуб-
лика-
сының
Үкіме-
тіне
ақпарат
АӨҚОҚРА,
ҰБ
(келісім
бойынша),
ҚҚА
(келісім
бойынша),
облыстар
әкімдік-
тері,
Алматы
және
Астана
қалала-
рының
әкімдік-
тері
2009 жыл
2010 жыл
2011 жыл
25 000
25 000
25 000
Республи-
калық
бюджет
27
Тұрғындардың
инвестициялық
мәдениеті мен
қаржы
сауаттылығын
арттыру
тақырыбына
балаларға
арналған
комикстер
циклдерін,
үлкендерге
арналған
журналдар мен
кітапшалардың,
талдау
әдістемелік
шолу материал-
дарын, үйретуші
компьютерлік
бағдарламаларды
дайындау (сатып
алу, басып
шығару,
таралым) және
оларды тарату
Қазақ-
стан
Респуб-
лика-
сының
Үкіме-
тіне
ақпарат
АӨҚОҚРА,
ҰБ
(келісім
бойынша),
ҚҚА
(келісім
бойынша)
2009 жыл
2010 жыл
2011 жыл
70 000
110 000
110 000
110 000
Республи-
калық
бюджет
28
10-12 жастағы
балаларға
арналған
танымдық ойын
нысанында қаржы
сауаттылығы
элементтерін
енгізу
("Балдырған")
Қазақ-
стан
Респуб-
лика-
сының
Үкіме-
тіне
ақпарат
БҒМ
2009 жыл
2010 жыл
2011 жыл
Талап
етілмейді
29
13-15 жасар
балаларға
арналған қаржы
сауаттылығы
негіздері
туралы
факультативтер
енгізу
("Жеткіншек")
Қазақ-
стан
Респуб-
лика-
сының
Үкіме-
тіне
ақпарат
БҒМ
2009 жыл
2010 жыл
2011 жыл
Талап
етілмейді
30

60 000
70 000
70 000
70 000
Республи-
канский
бюджет
21
Производство и
размещение наружной
рекламы, направлен-
ной на повышение
инвестиционной
культуры и финансо-
вой грамотности
населения
Информация
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
АРДРФЦА,
НБ (по
согла-
сованию),
АФН (по
согла-
сованию)
2008
год
2009
год
2010
год
2011
год
30 000
60 000
60 000
60 000
Республи-
канский
бюджет
22
Создание и поддержка
специализированного
Интернет-портала
www.aksha.kz
Информация
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
АРДРФЦА,
НБ (по
согла-
сованию),
АФН (по
согла-
сованию)
2008
год
2009
год
2010
год
2011
год
4 600
4 600
4 600
4 600
Республи-
канский
бюджет
23
Организация и
обеспечение
деятельности
пресс-центра
Информация
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
АРДРФЦА,
НБ (по
согла-
сованию),
АФН (по
согла-
сованию)
2008
год
2009
год
2010
год
2011
год
4 600
15 000
15 000
15 000
Республи-
канский
бюджет
24
Организация и
обеспечение
деятельности
информационно-
образовательных
центров
Информация
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
АРДРФЦА,
НБ (по
согла-
сованию),
АФН (по
согла-
сованию)
2008
год
2009
год
2010
год
2011
год
80 000
80 000
80 000
80 000
Республи-
канский
бюджет
25
Организация и
проведение
образовательных
семинаров для
населения,
направленных на
повышение
инвестиционной
культуры и финансо-
вой грамотности
населения
Информация
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
АРДРФЦА,
НБ (по
согла-
сованию),
АФН (по
согла-
сованию),
АФК (по
согла-
сованию),
акиматы
областей,
гг. Алматы
и Астаны
2009
год
2010
год
2011
год
120 000
120 000
120 000
Республи-
канский
бюджет
26
Организация и
проведение
семинаров для
журналистов по
вопросам повышения
инвестиционной
культуры и финансо-
вой грамотности
Информация
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
АРДРФЦА,
НБ (по
согла-
сованию),
АФН (по
согла-
сованию),
АФК (по
согла-
сованию),
акиматы
областей,
гг. Алматы
и Астаны
2009
год
2010
год
2011
год
25 000
25 000
25 000
Республи-
канский
бюджет
27
Подготовка
(приобретение,
распечатка,
тиражирование)
циклов комиксов для
детей, журналов,
брошюр для
взрослых, обзорных
аналитических
методических
материалов, обучаю-
щих компьютерных
программ на темы
повышения
инвестиционной
культуры и финансо-
вой грамотности
населения и их
рассылка
Информация
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
АРДРФЦА,
НБ (по
согла-
сованию),
АФН (по
согла-
сованию)
2008
год
2009
год
2010
год
2011
год
70 000
110 000
110 000
110 000
Республи-
канский
бюджет
28
Введение элементов
финансовой
грамотности в
познавательно-
игровой форме для
детей в возрасте
10-12 лет
("Балдырған")
Информация
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МОН
2009
год
2010
год
2011
год
Не
требуются
29
Введение факульта-
тивов по основам
финансовой
грамотности для
детей 13-15 лет
("Жеткіншек")
Информация
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МОН
2009
год
2010
год
2011
год
Не
требуются
30
Введение дисциплины
об основах финансо-
вых знаний, прак-
тических занятий
для подростков

16-17 жасар
жасөспірімдерге
арналған
қаржылық білім
негіздері
бойынша пән,
практикалық
сабақтар енгізу
("Жасөспірім")
Қазақ-
стан
Респуб-
лика-
сының
Үкіме-
тіне
ақпарат
БҒМ
2009 жыл
2010 жыл
2011 жыл
Талап
етілмейді
31
ЖОО-да таңдау
бойынша пәндер
компоненті
есебінен қор
нарығында жұмыс
істеу
негіздерін
студенттердің
зерделеу
курстарын
енгізу
Қазақ-
стан
Респуб-
лика-
сының
Үкіме-
тіне
ақпарат
БҒМ
2009 жыл
2010 жыл
2011 жыл
Талап
етілмейді
2007 жылға
600 000
Республи-
калық
бюджет
2008 жылға
697 505
Республи-
калық
бюджет
2009 жылға
900 000
Республи-
калық
бюджет
2010 жылға
900 000
Республи-
калық
бюджет
2011 жылға
895 715,5
Республи-
калық
бюджет
2007 - 2011
жылдарға
3 993 220,5
Республи-
калық
бюджет
Ескертпе : аббревиатуралардың толық жазылуы:
Қаржымині - Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі
БҒМ       - Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі
ЭБЖМ      - Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік
жоспарлау министрлігі
МАМ       - Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат
министрлігі
ҰБ        - Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі
АӨҚОҚРА   - Қазақстан Республикасы Алматы қаласының өңірлік
қаржы орталығының қызметін реттеу агенттігі
ҚҚА       - Қазақстан Республикасы Қаржы нарығы мен қаржы
ұйымдарын реттеу және қадағалау агенттігі
ҚҚҚ       - Қазақстан қаржыгерлерінің қауымдастығы
"Самұрық" холдингі" АҚ - "Самұрық" мемлекеттік активтерді
басқару жөніндегі қазақстандық холдингі" акционерлік
қоғамы
"Қазпочта" АҚ - "Қазпочта" акционерлік қоғамы
2008 - 2011 жылдарға арналған қаржыландыру көлемі тиісті қаржы жылына арналған республикалық бюджетті қалыптастыру кезінде нақтыланады".
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                     К. Мәсімов

16-17 лет
("Жасөспірім")
Информация
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МОН
2009
год
2010
год
2011
год
Не
требуются
31
Введение курсов в
ВУЗ-ax по изучению
студентами основ
работы на фондовом
рынке за счет
дисциплин компо-
нента по выбору
Информация
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МОН
2009
год
2010
год
2011
год
Не
требуются
за 2007 год
600 000
Республи-
канский
бюджет
за 2008 год
697 505
Республи-
канский
бюджет
за 2009 год
900 000
Республи-
канский
бюджет
за 2010 год
900 000
Республи-
канский
бюджет
за 2011 год
895 715, 5
Республи-
канский
бюджет
за 2007-2011 годы
3 993 220,5
Республи-
канский
бюджет
Примечание: расшифровка аббревиатур:
МФ            - Министерство финансов Республики Казахстан
МОН           - Министерство образования и науки Республики Казахстан
МЭБП          - Министерство экономики и бюджетного планирования
Республики Казахстан
МКИ           - Министерство культуры и информации Республики
Казахстан
НБ            - Национальный Банк Республики Казахстан
АРДФРЦА       - Агентство Республики Казахстан по регулированию
деятельности регионального финансового центра города
Алматы
АФН           - Агентство Республики Казахстан по регулированию и
надзору финансового рынка и финансовых организаций
АФК           - ассоциация финансистов Казахстана
АО "Холдинг   - акционерное общество "Казахстанский холдинг по
"Самрук"        управлению государственными активами "Самрук"
АО "Казпочта" - акционерное общество "Казпочта"
Объемы финансирования на 2008-2011 годы будут уточняться при формировании республиканского бюджета на соответствующий финансовый год".
2 . Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов