Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 16 мамырдағы N 454 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 16 қазандағы N 959 Қаулысы. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2009.03.30. N 428 Қаулысымен.
Ескерту. Қаулының күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2009.03.30. N 428 (қолданысқа енгізілу тәртібін 3-т. қараңыз) Қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Жылжымайтын мүлікке құқықтарды және онымен жасалатын мәмілелерді мемлекеттік тіркегені үшін алым ставкаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 16 мамырдағы N 454 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2003 ж., N 19, 200-құжат) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген жылжымайтын мүлікке құқықтарды  және онымен жасалатын мәмілелерді мемлекеттік тіркегені үшін алым ставкаларында:
1-тармақта:
1) тармақшаның үшінші және он бірінші абзацтарында "тұрғын үйге" деген сөздер "көп пәтерлі тұрғын үйге" деген сөздермен ауыстырылсын;
6) тармақшада "мемлекеттік тіркелгенін растайтын құжаттың көшірмесін тіркегені үшін" деген сөздер "жылжымайтын мүлікке құқық белгілейтін құжаттың телнұсқасын бергені үшін" деген сөздермен ауыстырылсын;
12) тармақшадағы "50 пайызын" деген сөздерден кейін ";" белгісі қойылып, мынадай мазмұндағы 13) тармақшамен толықтырылсын:
"13) заңдық талаптарды тіркегені үшін - алым төлеген күні қолданыстағы бір айлық есептік көрсеткіштің 25 пайызын";
мынадай мазмұндағы 3-тармақпен толықтырылсын:
"3. Жеке және заңды тұлғалардың өтініші бойынша жылжымайтын мүлікке құқықтарды (ауыртпалықтары) және онымен жасалатын мәмілелерді мемлекеттік тіркеу мынадай ставкалар бойынша мемлекеттік тіркегені үшін алым сомасын бюджетке төлеген кезде екі жұмыс күні ішінде жеделдетілген тәртіппен жүргізіледі:*
1) меншік, шаруашылық жүргізу, жедел басқару, сенімгерлік басқару, кепіл, рента, пайдалану (сервитуттардан басқасы) құқықтарының туындауын тіркегені үшін:
пәтерге, жеке тұрғын үйге (шаруашылық құрылыстарымен және басқа да ұқсас объектілерімен), шаруашылық құрылыстарына - алым төлеген күні қолданыстағы қырық есе айлық есептік көрсеткішті;
көп пәтерлі тұрғын үйге (шаруашылық құрылыстарымен және басқа да ұқсас объектілерімен), тұрғын үйдегі тұрғын емес үй-жайға, тұрғын емес құрылысқа - алым төлеген күні қолданыстағы елу есе айлық есептік көрсеткішті;
гараждарға - алым төлеген күні қолданыстағы жиырма есе айлық есептік көрсеткішті;
мыналардан тұратын тұрғын үйге жатпайтын мүліктік кешендерге (үйлерге, құрылыстарға, ғимараттарға):
бір объектіден - алым төлеген күні қолданыстағы елу есе айлық есептік көрсеткішті;
жеке тұрған екіден беске дейінгі объектіден - алым төлеген күні қолданыстағы елу бес есе айлық есептік көрсеткішті;
жеке тұрған алтыдан онға дейінгі объектіден - алым төлеген күні қолданыстағы алпыс есе айлық есептік көрсеткішті;
жеке тұрған оннан астам объектіден - алым төлеген күні қолданыстағы алпыс бес есе айлық есептік көрсеткішті;

О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 16 мая 2003 года № 454
Постановление Правительства Республики Казахстан от 16 октября 2008 года № 959. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 марта 2009 года № 428
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 30.03.2009 № 428 (порядок введения в действие см. п. 3 ).
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 16 мая 2003 года № 454 "Об утверждении ставок сбора за государственную регистрацию прав на недвижимое имущество и сделок с ним" (САПП Республики Казахстан, 2003 г., № 19, ст. 200;) следующие изменения и дополнения:
в ставках сбора за государственную регистрацию прав на недвижимое имущество и сделок с ним, утвержденных указанным постановлением:
в пункте 1:
в абзацах третьем и одиннадцатом подпункта 1) слова "жилой дом" заменить словами "многоквартирный жилой дом";
в подпункте 6) слова "за регистрацию дубликата документа, удостоверяющего государственную регистрацию" заменить словами "за выдачу дубликата правоустанавливающего документа на недвижимое имущество";
дополнить подпунктом 13) следующего содержания:
"13) за регистрацию юридических притязаний - 25 процентов от одного месячного расчетного показателя, действующего на дату уплаты сбора.";
дополнить пунктом 3 следующего содержания:
"3. По заявлению физических и юридических лиц государственная регистрация прав (обременении) на недвижимое имущество и сделок с ним производится в ускоренном порядке за два рабочих дня при условии уплаты в бюджет суммы сбора за государственную регистрацию по следующим ставкам:*
1) за регистрацию возникновения права собственности, хозяйственного ведения, оперативного управления, доверительного управления, залога, ренты, пользования (кроме сервитутов):
на квартиру, индивидуальный жилой дом (с хозяйственными постройками и другими подобными объектами), хозяйственные постройки - сорокократный месячный расчетный показатель, действующий на дату уплаты сбора;
на многоквартирный жилой дом (с хозяйственными постройками и другими подобными объектами), нежилое помещение в жилом доме, нежилое строение - пятидесятикратный месячный расчетный показатель, действующий на дату уплаты сбора;
на гаражи - двадцатикратный месячный расчетный показатель, действующий на дату уплаты сбора;
на имущественные комплексы нежилого назначения (здания, строения, сооружения), состоящие:
из одного объекта - пятидесятикратный месячный расчетный показатель, действующий на дату уплаты сбора;
от двух до пяти отдельно стоящих объектов - пятидесятипятикратный месячный расчетный показатель, действующий на дату уплаты сбора;
от шести до десяти отдельно стоящих объектов - шестидесятикратный месячный расчетный показатель, действующий на дату уплаты сбора;
свыше десяти отдельно стоящих объектов - шестидесятипятикратный месячный расчетный показатель, действующий на дату уплаты сбора;

2) меншік, жерді пайдалану құқығын, өзге де құқықтарды (құқықтардың ауыртпалықтарын) - алым төлеген күні қолданыстағы қырық есе айлық есептік көрсеткішті;
3) ипотекалық куәлік бергені және оны кейіннен басқа иесіне беруді тіркегені үшін - алым төлеген күні қолданыстағы қырық айлық есептік көрсеткішті;
4) құқық иесінің деректерінің, жылжымайтын мүлік объектісінің сәйкестендірілген сипаттамасының өзгерістерін тіркегені үшін - алым төлеген күні қолданыстағы қырық есе айлық есептік көрсеткішті;
5) опат болуы, бұзылуы нәтижесінде және құқығының ауысуына байланысты емес өзге де жағдайларда жылжымайтын мүлікке құқықтарының тоқтатылуын тіркегені үшін — алым төлеген күні қолданыстағы қырық есе айлық есептік көрсеткішті;
6) құқығының үшінші тұлғаға ауысуына байланысты емес ауыртпалықтың тоқтатылуын тіркегені үшін, оның ішінде жылжымайтын мүлік ипотекасының тоқтатылуын тіркегені үшін - алым төлеген күні қолданыстағы қырық есе айлық есептік көрсеткішті;
7) олар бойынша міндеттемелер ипотекамен қамтамасыз етілген банктік қарыз шарты бойынша талаптардан қайтуды тіркегені үшін - алым төлеген күні қолданыстағы қырық есе айлық есептік көрсеткішті;
8) құқықтың (құқық ауыртпалығының) немесе өзге де заңи фактілердің туындауына негіз болып табылатын шарт талаптарының өзгеруі нәтижесінде құқықтың немесе құқық ауыртпалығының өзгеруін тіркегені үшін — алым төлеген күні қолданыстағы қырық есе айлық есептік көрсеткішті;
9) жылжымайтын мүлікке өзге құқықтарды, сондай-ақ жылжымайтын мүлікке құқықтардың ауыртпалықтарын тіркегені үшін - алым төлеген күні қолданыстағы қырық екі есе айлық есептік көрсеткішті құрайды.";
мынадай мазмұндағы ескертпемен толықтырылсын:
"Ескертпе: * 3-тармақта көзделген ставкалар Алматы, Ақтау, Көкшетау, Қостанай қалаларында қолданылады.".
2. Осы қаулы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                     К. Мәсімов

2) регистрацию права собственности, землепользования, иных прав (обременении прав) на земельный участок — сорокократный месячный расчетный показатель, действующий на дату уплаты сбора;
3) за регистрацию выдачи ипотечного свидетельства и его последующей передачи другим владельцам - сорокократный месячный расчетный показатель, действующий на дату уплаты сбора;
4) за регистрацию изменений данных правообладателя, идентификационной характеристики объекта недвижимости - сорокократный месячный расчетный показатель, действующий на дату уплаты сбора;
5) за регистрацию прекращения права на недвижимость в результате гибели, сноса и в иных случаях, не связанных с переходом права - сорокократный месячный расчетный показатель, действующий на дату уплаты сбора;
6) за регистрацию прекращения обременения, не связанного с переходом права третьему лицу, в том числе за регистрацию прекращения ипотеки недвижимого имущества - сорокократный месячный расчетный показатель, действующий на дату уплаты сбора;
7) за регистрацию уступки требования по договору банковского займа, обязательства по которому обеспечены ипотекой - сорокократный месячный расчетный показатель, действующий на дату уплаты сбора;
8) за регистрацию изменения права или обременения права в результате изменения условия договора, являющегося основанием возникновения права (обременения права) или иных юридических фактов - сорокократный месячный расчетный показатель, действующий на дату уплаты сбора;
9) иных прав на недвижимое имущество, а также обременении прав на недвижимое имущество - сорокократный месячный расчетный показатель, действующий на дату уплаты сбора.";
дополнить примечанием следующего содержания:
"Примечание: * ставки, предусмотренные пунктом 3, применяются в городах Алматы, Актау, Кокшетау, Костанай.".
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов