"2008 жылы мәдениет саласында мемлекеттік стипендиялар беру туралы" Қазақстан Республикасының Президенті өкімінің жобасы туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 1 желтоқсандағы N 1120 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
"2008 жылы мәдениет саласында мемлекеттік стипендиялар беру туралы" Қазақстан Республикасының Президенті өкімінің жобасы Қазақстан Республикасы Президентінің қарауына енгізілсін.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                    К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы Президентінің Өкімі
2008 жылы мәдениет саласында мемлекеттік стипендиялар
беру туралы
1. Қосымшаға сәйкес 2008 жылы мәдениет саласында мемлекеттік стипендиялар берілсін.
2. Осы өкім бұқаралық ақпарат құралдарында жария етілсін.
Қазақстан Республикасының
Президенті                                        Н. Назарбаев
Қазақстан Республикасы
Президентінің
2008 жылғы
N өкіміне қосымша
2008 жылы мәдениет саласында мемлекеттік стипендияларға
ұсынылатын адамдардың дербес құрамы
Әдебиет қайраткерлері
Ақсұңқарұлы Серік           - 1950 жылы туған, ақын
Асқар Оразақын              - 1935 жылы туған, ақын, "Алаш" әдеби
сыйлығының лауреаты
Ахметова Күләш              - 1946 жылы туған, ақын, Қазақстан
Мемлекеттік сыйлығының лауреаты
Бердібаев Рақманқұл         - 1927 жылы туған, әдебиетші, академик
Домбаев Есенжол             - 1938 жылы туған, жазушы, сатирик
Дүйсенбаев Есенбай          - 1940 жылы туған, ақын, Қазақстан
Жазушылар одағының лауреаты
Жұмабаев Әбілмәжін          - 1929 жылы туған, аудармашы
Жұмағалиев Қайрат           - 1937 жылы туған, ақын
Жұмаділов Қабдеш            - 1936 жылы туған, халық жазушысы,
Қазақстан Мемлекеттік сыйлығының
лауреаты
Ыдырысов Әбілфайыз          - 1930 жылы туған, жазушы, Қазақстанның
еңбек сіңірген қайраткері
Иманасов Сәкен              - 1938 жылы туған, ақын, "Алаш" әдеби
сыйлығының лауреаты
Исабаев Нұртас              - 1954 жылы туған, ақын
Қайырбаев Амангелді         - 1940 жылы туған, жазушы, Қазақстанның
еңбек сіңірген мәдениет қызметкері
Кәкішев Тұрсынбек           - 1927 жылы туған, әдебиетші, сыншы
Қанатбаев Дүйсенбек         - 1940 жылы туған, ақын, "Алаш" әдеби
сыйлығының лауреаты
Құмарова Шәрбану            - 1936 жылы туған, "Алаш" әдеби
сыйлығының лауреаты
Мағауин Мұхтар              - 1940 жылы туған, халық жазушысы,
Қазақстан Мемлекеттік сыйлығының
лауреаты
Ниязбеков Рафаэль           - 1943 жылы туған, ақын
Нұрғалиев Өтежан            - 1938 жылы туған, ақын, "Алаш" әдеби
сыйлығының лауреаты
Нұрмағамбетов Тынымбай      - 1945 жылы туған, жазушы, Қазақ
ПЕН-клубы сыйлығының лауреаты
Оразбаев Иранбек            - 1947 жылы туған, ақын, драматург,
Қазақстан Мемлекеттік сыйлығының
лауреаты
Салықбаева Гүлнәр           - 1963 жылы туған, ақын, Қазақстан Жастар
одағы сыйлығының және "Алаш" әдеби
сыйлығының лауреаты
Сматаев Софы                - 1942 жылы туған, жазушы, "Алаш" әдеби
сыйлығының лауреаты
Чернова Надежда             - 1947 жылы туған, ақын
Шаваев Шайым                - 1938 жылы туған, ақын
Өнер қайраткерлері
Аравин                      - 1941 жылы туған, музыкатанушы,
Юрий Петрович                 Қазақстанның еңбек сіңірген қайраткері
Ахметова Мәнура             - 1938 жылы туған, мәдениет және өнер
қайраткері
Әбілтаев Ертай              - 1935 жылы туған, әнші, Қазақстанның
еңбек сіңірген қайраткері
Әжиев Үкі                   - 1924 жылы туған, суретші, Қазақстанның
еңбек сіңірген қайраткері
Әспетова Күлжаһан           - 1946 жылы туған, актриса, Қазақстанның
халық әртісі
Әшімова Бақыт               - 1937 жылы туған, әнші, Қазақстанның
халық әртісі
Әшірбекова Роза             - 1938 жылы туған, актриса, Қазақстанның
халық әртісі
Бағысова Жібек              - 1939 жылы туған, актриса, Қазақстанның
халық әртісі
Баяхунов                    - 1927 жылы туған, композитор,
Бәкір Яхиянұлы                Қазақстанның халық әртісі
Бойченко                    - 1927 жылы туған, актер, Қазақстанның
Гавриил Моисеевич             халық әртісі
Ботбаев Дүнгенбай           - 1927 жылы туған, композитор,
Қазақстанның еңбек сіңірген қайраткері
Ғалымжанова Ләйлә           - 1924 жылы туған, киноактриса,
Қазақстанның еңбек сіңірген мәдениет
қызметкері
Жаңбырбаев Әбілқасым        - 1927 жылы туған, актер, Қазақстанның
халық әртісі
Жұбатырова Рахима           - 1943 жылы туған, әнші, Қазақстанның
халық әртісі
Зәуірбекова Бәтима          - 1936 жылы туған, гобелен бойынша
суретші, Қазақстан Мемлекеттік
сыйлығының лауреаты
Имашева Баян                - 1941 жылы туған, актриса, Қазақстанның
еңбек сіңірген әртісі
Клушкин                     - 1937 жылы туған, кернейші, Қазақстанның
Юрий Степанович               халық әртісі
Қадыров Ахметжан            - 1935 жылы туған, театр сыншысы,
профессор
Маңғытаев Мыңжасар          - 1937 жылы туған, композитор,
Қазақстанның халық әртісі, Қазақстан
Мемлекеттік сыйлығының лауреаты
Мышбаева Нүкетай            - 1938 жылы туған, актриса, Қазақстанның
халық әртісі
Новиков                     - 1937 жылы туған, композитор,
Владимир Александрович        Қазақстанның еңбек сіңірген қайраткері
Нүсіпжан Нұрғали            - 1937 жылы туған, Қазақстанның халық
әртісі, Қазақстан Мемлекеттік
сыйлығының лауреаты
Рахымова Жұмағаным          - 1954 жылы туған, әнші, Қазақстанның
еңбек сіңірген әртісі
Садықова Уәсила             - 1931 жылы туған, өнер зерттеуші,
Қазақстанның еңбек сіңірген мәдениет
қызметкері
Тасыбекова Торғын           - 1938 жылы туған, актриса, Қазақстанның
халық әртісі

О проекте распоряжения Президента Республики Казахстан "О присуждении государственных стипендий в области культуры в 2008 году"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 1 декабря 2008 года № 1120
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
внести на рассмотрение Президента Республики Казахстан проект распоряжения Президента Республики Казахстан "О присуждении государственных стипендий в области культуры в 2008 году".
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Распоряжение Президента Республики Казахстан
О присуждении государственных стипендий
в области культуры в 2008 году
1. Присудить государственные стипендии в области культуры в 2008 году согласно приложению.
2. Настоящее распоряжение опубликовать в средствах массовой информации.
Президент
Республики Казахстан                       Н.Назарбаев
Приложение
к распоряжению Президента
Республики Казахстан
от "__"______ 2008 года №__
Персональный состав лиц,
выдвигаемых на соискание государственных
стипендий в области культуры в 2008 году
Деятели литературы
Аксункарулы Серик          - 1950 года рождения, поэт
Аскар Оразакын             - 1935 года рождения, поэт, лауреат
литературной премии "Алаш"
Ахметова Куляш             - 1946 года рождения, поэтесса, лауреат
Государственной премии Казахстана
Бердыбаев Рахманкул        - 1927 года рождения, литератор, академик
Домбаев Есенжол            - 1938 года рождения, писатель, сатирик
Дюсенбаев Есенбай          - 1940 года рождения, поэт, лауреат
Союза писателей Казахстана
Жумабаев Абильмажин        - 1929 года рождения, переводчик
Жумагалиев Кайрат          - 1937 года рождения, поэт
Жумадилов Кабдеш           - 1936 года рождения, народный
писатель, лауреат Государственной
премии Казахстана
Идрисов Абильфаиз          - 1930 года рождения, писатель,
заслуженный деятель Казахстана
Иманасов Сакен             - 1938 года рождения, поэт, лауреат
литературной премии "Алаш"
Исабаев Нуртас             - 1954 года рождения, поэт
Каирбаев Амангельды        - 1940 года рождения, писатель,
заслуженный работник культуры
Казахстана
Какишев Турсунбек          - 1927 года рождения, литератор, критик
Канатбаев Дюсенбек         - 1940 года рождения, поэт, лауреат
литературной премии "Алаш"
Кумарова Шарбану           - 1936 года рождения, лауреат литературной
премии "Алаш"
Магауин Мухтар             - 1940 года рождения, народный писатель,
лауреат Государственной премии
Ниязбеков Рафаэль          - 1943 года рождения, поэт
Нургалиев Утежан           - 1938 года рождения, поэт, лауреат
литературной премии "Алаш"
Нурмагамбетов Тынымбай     - 1945 года рождения, писатель, лауреат
премии Казахского ПЕН-клуба
Оразбаев Иранбек           - 1947 года рождения, поэт, драматург,
лауреат Государственной премии
Казахстана
Салыкбаева Гульнар         - 1963 года рождения, поэтесса, лауреат
премии Союза молодежи Казахстана и
литературной премии "Алаш"
Сматаев Софы               - 1942 года рождения, писатель, лауреат
литературной премии "Алаш"
Чернова Надежда            - 1947 года рождения, поэтесса
Шаваев Шайм                - 1938 года рождения, поэт
Деятели искусства
Аравин                     - 1941 года рождения, музыковед,
Юрий Петрович                заслуженный деятель Казахстана
Ахметова Манура            - 1938 года рождения, деятель культуры и
искусства
Абилтаев Ертай             - 1935 года рождения, певец, заслуженный
деятель Казахстана
Ажиев Уке                  - 1924 года рождения, художник,
заслуженный деятель Казахстана
Аспетова Кульжахан         - 1946 года рождения, актриса, народная
артистка Казахстана
Ашимова Бакыт              - 1937 года рождения, певица, народная
артистка Казахстана
Аширбекова Роза            - 1938 года рождения, актриса, народная
артистка Казахстана
Багисова Жибек             - 1939 года рождения, актриса, народная
артистка Казахстана
Баяхунов                   - 1927 года рождения, композитор,
Бакир Яхиянович              народный артист Казахстана
Бойченко                   - 1927 года рождения, актер, народный
Гавриил Моисеевич            артист Казахстана
Ботбаев Дунгенбай          - 1927 года рождения, композитор,
заслуженный деятель Казахстана
Галымжанова Ляйля          - 1925 года рождения, киноактриса,
заслуженный работник культуры
Казахстана
Жанбырбаев Абилкасим       - 1927 года рождения, актер, народный
артист Казахстана
Жубатырова Рахима          - 1943 года рождения, певица, народная
артистка Казахстана
Заурбекова Батима          - 1936 года рождения, художник по
гобеленам, лауреат Государственной
премии Казахстана
Имашева Баян               - 1941 года рождения, актриса,
заслуженная артистка Казахстана
Клушкин                    - 1937 года рождения, трубач, народный
Юрий Степанович              артист Казахстана
Кадыров Ахметжан           - 1935 года рождения, театральный
критик, профессор
Мангитаев Мынжасар         - 1937 года рождения, композитор,
народный артист Казахстана, лауреат
Государственной премии Казахстана
Мышбаева Нукетай           - 1938 года рождения, актриса, народная
артистка Казахстана
Новиков                    - 1937 года рождения, композитор,
Владимир Александрович       заслуженный деятель искусств Казахстана
Нусипжан Нургали           - 1937 года рождения, певец, народный
артист Казахстана, лауреат
Государственной премии Казахстана
Рахимова Жумаганым         - 1954 года рождения, певица, заслуженная
артистка Казахстана
Садыкова Уасиля            - 1931 года рождения, искусствовед,
заслуженный работник культуры
Казахстана
Тасыбекова Торгын          - 1938 года рождения, актриса, народная
артистка Казахстана