Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман және аңшылық шаруашылығы комитетінің "Қорғалжын мемлекеттік табиғи қорығы" мемлекеттік мекемесінің аумағын кеңейтудің кейбір мәселелері туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 18 желтоқсандағы N 1183 Қаулысы
"Ерекше қорғалатын табиғи аумақтар туралы" Қазақстан Республикасының 2006 жылғы 7 шілдедегі Заңына сәйкес және су мен дала экологиялық жүйелерінің табиғи дамуын сақтау, жануарлар мен өсімдіктердің сирек кездесетін және жойылып бара жатқан түрлерінің санын қалпына келтіру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Ақмола облысы Қорғалжын ауданының аумағындағы ауыл шаруашылығы мақсатындағы жерлер санатынан жалпы алаңы 20780 гектар жер учаскелері алынсын.
2. Осы қаулының 1-тармағында көрсетілген жер учаскелері және Ақмола облысы Қорғалжын ауданы мен Қарағанды облысы Нұра ауданының аумағындағы жалпы алаңы 263428 гектар босалқы жерлер Қазақстан Республикасының жер заңнамасында белгілеген тәртіппен осы қаулыға қосымшаға сәйкес тұрақты жер пайдалануға Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман және аңшылық шаруашылығы комитетінің "Қорғалжын мемлекеттік табиғи қорығы" мемлекеттік мекемесіне (бұдан әрі - мекеме) берілсін.
Көрсетілген жер учаскелері босалқы жерлер және ауыл шаруашылығы мақсатындағы жерлер санатынан ерекше қорғалатын табиғи аумақтар жерлері санатына ауыстырылсын.
3. Ақмола және Қарағанды облыстарының әкімдері Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес осы аймақ шегінде экологиялық жүйелердің жай-күйіне және оларды қалпына келтіруге теріс әсер ететін кез келген қызметке тыйым сала және (немесе) шектеу қоя отырып, мекеме жерлерінің төңірегінде күзет аймағын белгілесін.
4. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 04.09.2015 № 745 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
5. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                     К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2008 жылғы 18 желтоқсандағы
N 1183 қаулысына
қосымша
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі
Орман және аңшылық шаруашылығы комитетінің "Қорғалжын
мемлекеттік табиғи қорығы" мемлекеттік мекемесіне тұрақты
жер пайдалануға берілетін Ақмола облысы Қорғалжын ауданы мен
Қарағанды облысы Нұра ауданының аумағындағы жер учаскелерінің
экспликациясы
Атауы Жалпы
алаңы,
га
Оның ішінде, га
а/ш
мақ-
са-
тын-
дағы
жер-
лер
оның ішінде бо-
сал-
қы
жер-
лер
оның ішінде
а/ш жерлері өзге
ал-
қап-
тар
а/ш жерлері өзге
ал-
қап-
тар
жай-
ылым
ша-
бын-
дық
бар-
лығы
а/ш
жер-
лері
ег-
іс-
тік-
тер
жай-
ылым
бар-
лығы
а/ш
жер-
лері
Ақмола облысының Қорғалжын ауданы
"Сау-
мал-
көль-
Агро"
ЖШС
15673
15673
10874
10874

О некоторых вопросах расширения территории государственного учреждения "Коргалжынский государственный природный заповедник" Комитета лесного и охотничьего хозяйства Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 18 декабря 2008 года № 1183
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 7 июля 2006 года "Об особо охраняемых природных территориях" и в целях сохранения естественного развития водных и степных экосистем, восстановления численности редких и исчезающих видов животных и растений Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Изъять из категории земель сельскохозяйственного назначения на территории Коргалжынского района Акмолинской области земельные участки общей площадью 20780 гектаров.
2. Предоставить указанные в пункте 1 настоящего постановления земельные участки и земли запаса общей площадью 263428 гектаров на территории Коргалжынского района Акмолинской области и Нуринского района Карагандинской области государственному учреждению "Коргалжынский государственный природный заповедник" Комитета лесного и охотничьего хозяйства Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан (далее - учреждение) в постоянное землепользование согласно приложению к настоящему постановлению, в порядке, установленном земельным законодательством Республики Казахстан.
Перевести указанные земельные участки из категории земель запаса и земель сельскохозяйственного назначения в категорию земель особо охраняемых природных территорий.
3. Акимам Акмолинской и Карагандинской областей в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан установить охранную зону вокруг земель учреждения с запрещением и (или) ограничением в пределах этой зоны любой деятельности, отрицательно влияющей на состояние и восстановление экологических систем.
4. Утратил силу постановлением Правительства РК от 04.09.2015 № 745 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
5. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 18 декабря 2008 года № 1183
Экспликация
земельных участков, предоставляемых в постоянное
землепользование государственному учреждению "Коргалжынский
государственный природный заповедник" Комитета лесного и
охотничьего хозяйства Министерства сельского хозяйства
Республики Казахстан на территории Коргалжынского района
Акмолинской области и Нуринского района Карагандинской области
Наименование
Общая
пло-
щадь,
га
В том числе, га
земли
с/х
назна-
чения
из них
земли
запаса
из них
с/х угодий
прочие
угодья
с/х угодий
прочие
угодья
паст-
бища
сено-
косы
итого
с/х
угодий
пашня
паст-
бища
итого
с/х
угодий
Коргалжынский район Акмолинской области
ТОО
«Саумалколь-
Агро»
15673
15673
10874
10874