Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің кейбір мәселелері
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 24 желтоқсандағы N 1241 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Осы қаулыға 1-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің аумақтық органдары - мемлекеттік мекемелері құрылсын.
2. Осы қаулыға 2-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің аумақтық органдары - мемлекеттік мекемелері қайта ұйымдастырылсын.
3. Осы қаулыға 3-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің аумақтық органдары - мемлекеттік мекемелері қайта аталсын.
4. Жоғарыда көрсетілген мемлекеттік мекемелерді қаржыландыру Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің республикалық бюджетінде және жергілікті атқарушы органдардың бюджеттерінде көзделген қаражат есебінен және шегінде жүзеге асырылады деп белгіленсін.
5. "Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 22 маусымдағы N 607 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2005 ж., N 25, 311-құжат) мынадай толықтырулар мен өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің аумақтық органдары - мемлекеттік мекемелерінің тізбесінде:
мынадай мазмұндағы реттік нөмірлері 19-1 және 19-2-жолдармен толықтырылсын:
"19-1. Астана қаласының Ішкі істер департаменті "Алматы" ауданының Ішкі істер басқармасы.
19-2. Астана қаласының Ішкі істер департаменті "Сарыарқа" ауданының Ішкі істер басқармасы.";
реттік нөмірі 39-жолда "ішкі істер бөлімі" деген сөздер "Ішкі істер басқармасы" деген сөздермен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы реттік нөмірлері 51-1, 51-2, 51-3, 51-4, 51-5, 51-6 және 51-7-жолдармен толықтырылсын:
"51-1. Алматы қаласының Ішкі істер департаменті Алатау ауданының Ішкі істер басқармасы.
51-2. Алматы қаласының Ішкі істер департаменті Алмалы ауданының Ішкі істер басқармасы.
51-3. Алматы қаласының Ішкі істер департаменті Әуезов ауданының Ішкі істер басқармасы.
51-4. Алматы қаласының Ішкі істер департаменті Бостандық ауданының Ішкі істер басқармасы.
51-5. Алматы қаласының Ішкі істер департаменті Жетісу ауданының Ішкі істер басқармасы.
51-6. Алматы қаласының Ішкі істер департаменті Медеу ауданының Ішкі істер басқармасы.
51-7. Алматы қаласының Ішкі істер департаменті Түрксіб ауданының Ішкі істер басқармасы.";
реттік нөмірі 71-жолда "ішкі істер бөлімі" деген сөздер "Ішкі істер басқармасы" деген сөздермен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 97-1-жолмен толықтырылсын:

Некоторые вопросы Министерства внутренних дел Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 24 декабря 2008 года № 1241
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Создать государственные учреждения - территориальные органы Министерства внутренних дел Республики Казахстан согласно приложению 1 к настоящему постановлению.
2. Реорганизовать государственные учреждения - территориальные органы Министерства внутренних дел Республики Казахстан согласно приложению 2 к настоящему постановлению.
3. Переименовать государственные учреждения - территориальные органы Министерства внутренних дел Республики Казахстан согласно приложению 3 к настоящему постановлению.
4. Установить, что финансирование вышеуказанных государственных учреждений осуществляется за счет и в пределах средств, предусмотренных в республиканском бюджете Министерства внутренних дел Республики Казахстан и бюджетах местных исполнительных органов.
5. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 22 июня 2005 года № 607 "Вопросы Министерства внутренних дел Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2005 г., № 25, ст. 311) следующие дополнения и изменения:
в Перечне государственных учреждений - территориальных органов Министерства внутренних дел Республики Казахстан, утвержденном указанным постановлением:
дополнить строками, порядковые номера 19-1 и 19-2, следующего содержания:
"19-1. Управление внутренних дел района "Алматы" Департамента внутренних дел города Астаны.
19-2. Управление внутренних дел района "Сары-Арка" Департамента внутренних дел города Астаны.";
в строке, порядковый номер 39, слово "Отдел" заменить словом "Управление";
дополнить строками, порядковые номера 51-1, 51-2, 51-3, 51-4, 51-5, 51-6 и 51-7, следующего содержания:
"51-1. Управление внутренних дел Алатауского района Департамента внутренних дел города Алматы.
51-2. Управление внутренних дел Алмалинского района Департамента внутренних дел города Алматы.
51-3. Управление внутренних дел Ауэзовского района Департамента внутренних дел города Алматы.
51-4. Управление внутренних дел Бостандыкского района Департамента внутренних дел города Алматы.
51-5. Управление внутренних дел Жетысуского района Департамента внутренних дел города Алматы.
51-6. Управление внутренних дел Медеуского района Департамента внутренних дел города Алматы.
51-7. Управление внутренних дел Турксибского района Департамента внутренних дел города Алматы.";
в строке, порядковый номер 71, слово "Отдел" заменить словом "Управление";
дополнить строкой, порядковый номер 97-1, следующего содержания:

"97-1. Жамбыл облысының Ішкі істер департаменті Тараз қаласының Ішкі істер басқармасы.";
реттік нөмірі 108-жолда "ішкі істер бөлімі" деген сөздер "Ішкі істер басқармасы" деген сөздермен ауыстырылсын;
реттік нөмірі 121-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"121. Қарағанды облысының Ішкі істер департаменті Қарағанды қаласының Ішкі істер басқармасы.";
реттік нөмірі 122-жол алынып тасталсын;
реттік нөмірі 139-жолда "ішкі істер бөлімі" деген сөздер "Ішкі істер басқармасы" деген сөздермен ауыстырылсын;
реттік нөмірі 149-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"149. Қостанай облысының Ішкі істер департаменті Қостанай қаласының Ішкі істер басқармасы.";
реттік нөмірі 150-жол алынып тасталсын;
реттік нөмірі 152-жолда "ішкі істер бөлімі" деген сөздер "Ішкі істер басқармасы" деген сөздермен ауыстырылсын;
реттік нөмірі 174-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"174. Павлодар облысының Ішкі істер департаменті Павлодар қаласының Ішкі істер басқармасы.";
реттік нөмірі 175-жол алынып тасталсын;
реттік нөмірі 203-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"203. Оңтүстік Қазақстан облысының Ішкі істер департаменті Шымкент қаласының Ішкі істер басқармасы.";
реттік нөмірлері 204 және 205-жолдар алынып тасталсын;
реттік нөмірі 235-жолда "Дружба" деген сөз "Достық" деген сөзбен ауыстырылсын.
6. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі заңнамада белгіленген тәртіппен осы қаулыдан туындайтын өзге де шараларды қабылдасын.
7. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                     К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2008 жылғы 24 желтоқсандағы
N 1241 қаулысына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің құрылатын аумақтық органдарын — мемлекеттік мекемелерінің тізбесі
1. Астана қаласының Ішкі істер департаменті "Алматы" ауданының Ішкі істер басқармасы.
2. Астана қаласының Ішкі істер департаменті "Сарыарқа" ауданының Ішкі істер басқармасы.
3. Алматы қаласының Ішкі істер департаменті Алатау ауданының Ішкі істер басқармасы.
4. Алматы қаласының Ішкі істер департаменті Алмалы ауданының Ішкі істер басқармасы.
5. Алматы қаласының Ішкі істер департаменті Әуезов ауданының Ішкі істер басқармасы.
6. Алматы қаласының Ішкі істер департаменті Бостандық ауданының Ішкі істер басқармасы.
7. Алматы қаласының Ішкі істер департаменті Жетісу ауданының Ішкі істер басқармасы.
8. Алматы қаласының Ішкі істер департаменті Медеу ауданының Ішкі істер басқармасы.
9. Алматы қаласының Ішкі істер департаменті Түрксіб ауданының Ішкі істер басқармасы.

"97-1. Управление внутренних дел города Тараза Департамента внутренних дел Жамбылской области.";
в строке, порядковый номер 108, слово "Отдел" заменить словом "Управление";
строку, порядковый номер 121, изложить в следующей редакции:
"121. Управление внутренних дел города Караганды Департамента внутренних дел Карагандинской области.";
строку, порядкового номера 122, исключить;
в строке, порядковый номер 139, слово "Отдел" заменить словом "Управление";
строку, порядковый номер 149, изложить в следующей редакции:
"149. Управление внутренних дел города Костаная Департамента внутренних дел Костанайской области.";
строку, порядковый номер 150, исключить;
в строке, порядковый номер 152, слово "Отдел" заменить словом "Управление";
строку, порядковый номер 174, изложить в следующей редакции:
"174. Управление внутренних дел города Павлодара Департамента внутренних дел Павлодарской области.";
строку, порядковый номер 175, исключить;
строку, порядковый номер 203, изложить в следующей редакции:
"203. Управление внутренних дел города Шымкента Департамента внутренних дел Южно-Казахстанской области.";
строки, порядковых номеров 204 и 205, исключить;
в строке, порядковый номер 235, слово "Дружба" заменить словом "Достык".
6. Министерству внутренних дел Республики Казахстан в установленном законодательством порядке принять меры, вытекающие из настоящего постановления.
7. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 24 декабря 2008 года № 1241
Перечень создаваемых государственных учреждений -
территориальных органов Министерства внутренних дел
Республики Казахстан
1. Управление внутренних дел района "Алматы" Департамента внутренних дел города Астаны.
2. Управление внутренних дел района "Сары-Арка" Департамента внутренних дел города Астаны.
3. Управление внутренних дел Алатауского района Департамента внутренних дел города Алматы.
4. Управление внутренних дел Алмалинского района Департамента внутренних дел города Алматы.
5. Управление внутренних дел Ауэзовского района Департамента внутренних дел города Алматы.
6. Управление внутренних дел Бостандыкского района Департамента внутренних дел города Алматы.
7. Управление внутренних дел Жетысуского района Департамента внутренних дел города Алматы.
8. Управление внутренних дел Медеуского района Департамента внутренних дел города Алматы.
9. Управление внутренних дел Турксибского района Департамента внутренних дел города Алматы.

10. Жамбыл облысының Ішкі істер департаменті Тараз қаласының Ішкі істер басқармасы.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2008 жылғы 24 желтоқсандағы
N 1241 қаулысына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің қайта ұйымдастырылатын аумақтық органдары - мемлекеттік мекемелерінің тізбесі
1. Қарағанды облысының Ішкі істер департаменті Қарағанды қаласының Қазыбек би ауданының Ішкі істер басқармасын және Қарағанды облысының Ішкі істер департаменті Қарағанды қаласының Октябрь ауданының Ішкі істер басқармасын қосу арқылы Қарағанды облысының Ішкі істер департаменті Қарағанды қаласының Ішкі істер басқармасы.
2. Қостанай облысының Ішкі істер департаменті Қостанай қаласының Солтүстік ішкі істер бөлімін және Қостанай облысының Ішкі істер департаменті Қостанай қаласының Оңтүстік ішкі істер бөлімін қосу арқылы Қостанай облысының Ішкі істер департаменті Қостанай қаласының Ішкі істер басқармасы.
3. Павлодар облысының Ішкі істер департаменті Павлодар қаласының Солтүстік ішкі істер бөлімін және Павлодар облысының Ішкі істер департаменті Павлодар қаласының Оңтүстік ішкі істер бөлімін қосу арқылы Павлодар облысының Ішкі істер департаменті Павлодар қаласының Ішкі істер басқармасы.
4. Оңтүстік Қазақстан облысы Ішкі істер департаментінің Шымкент қаласы Абай ауданының Ішкі істер басқармасын, Оңтүстік Қазақстан облысы Ішкі істер департаментінің Шымкент қаласы Әл-Фараби ауданының Ішкі істер басқармасын және Оңтүстік Қазақстан облысы Ішкі істер департаментінің Шымкент қаласы Еңбекші ауданының Ішкі істер басқармасын қосу арқылы Оңтүстік Қазақстан облысының Ішкі істер департаменті Шымкент қаласының Ішкі істер басқармасы.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2008 жылғы 24 желтоқсандағы
N 1241 қаулысына
3-қосымша
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің аумақтық органдары - қайта аталатын мемлекеттік мекемелерінің тізбесі
1. Ақтөбе облысының Ішкі істер департаменті Ақтөбе қаласының ішкі істер бөлімінің атауы Ақтөбе облысының Ішкі істер департаменті Ақтөбе қаласының Ішкі істер басқармасы.
2. Атырау облысының Ішкі істер департаменті Атырау қаласының ішкі істер бөлімінің атауы Атырау облысының Ішкі істер департаменті Атырау қаласының Ішкі істер басқармасы.
3. Батыс Қазақстан облысының Ішкі істер департаменті Орал қаласының ішкі істер бөлімінің атауы Батыс Қазақстан облысының Ішкі істер департаменті Орал қаласының Ішкі істер басқармасы.
4. Қызылорда облысының Ішкі істер департаменті Қызылорда қаласының ішкі істер бөлімінің атауы Қызылорда облысының Ішкі істер департаменті Қызылорда қаласының Ішкі істер басқармасы.

10. Управление внутренних дел города Тараза Департамента внутренних дел Жамбылской области.
Приложение 2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 24 декабря 2008 года № 1241
Перечень реорганизуемых государственных учреждений -
территориальных органов Министерства внутренних дел
Республики Казахстан
1. Управление внутренних дел Казыбекбийского района города Караганды Департамента внутренних дел Карагандинской области и Управление внутренних дел Октябрьского района города Караганды Департамента внутренних дел Карагандинской области путем слияния в Управление внутренних дел города Караганды Департамента внутренних дел Карагандинской области.
2. Северный отдел внутренних дел города Костаная Департамента внутренних дел Костанайской области и Южный отдел внутренних дел города Костаная Департамента внутренних дел Костанайской области путем слияния в Управление внутренних дел города Костаная Департамента внутренних дел Костанайской области.
3. Северный отдел внутренних дел города Павлодара Департамента внутренних дел Павлодарской области и Южный отдел внутренних дел города Павлодара Департамента внутренних дел Павлодарской области путем слияния в Управление внутренних дел города Павлодара Департамента внутренних дел Павлодарской области.
4. Управление внутренних дел Абайского района города Шымкента Департамента внутренних дел Южно-Казахстанской области, Управление внутренних дел Аль-Фарабийского района города Шымкента Департамента внутренних дел Южно-Казахстанской области и Управление внутренних дел Энбекшинского района города Шымкента Департамента внутренних дел Южно-Казахстанской области путем слияния в Управление внутренних дел города Шымкента Департамента внутренних дел Южно-Казахстанской области.
Приложение 3
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 24 декабря 2008 года № 1241
Перечень переименовываемых государственных учреждений -
территориальных органов Министерства внутренних дел
Республики Казахстан
1. Отдел внутренних дел города Актобе Департамента внутренних дел Актюбинской области в Управление внутренних дел города Актобе Департамента внутренних дел Актюбинской области.
2. Отдел внутренних дел города Атырау Департамента внутренних дел Атырауской области в Управление внутренних дел города Атырау Департамента внутренних дел Атырауской области.
3. Отдел внутренних дел города Уральска Департамента внутренних дел Западно-Казахстанской области в Управление внутренних дел города Уральска Департамента внутренних дел Западно-Казахстанской области.
4. Отдел внутренних дел города Кызылорда Департамента внутренних дел Кызылординской области в Управление внутренних дел города Кызылорда Департамента внутренних дел Кызылординской области.

5. Қостанай облысының Ішкі істер департаменті Рудный қаласының ішкі істер бөлімінің атауы Қостанай облысының Ішкі істер департаменті Рудный қаласының Ішкі істер басқармасы.

5. Отдел внутренних дел города Рудного Департамента внутренних дел Костанайской области в Управление внутренних дел города Рудного Департамента внутренних дел Костанайской области.