"Байқоңыр" ғарыш айлағынан ғарыш аппараттарын ұшырудың және зымырандарды сынақтық ұшырудың 2009 жылға арналған жоспарлары бойынша қорытындыны бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 26 желтоқсандағы N 1268 Қаулысы
1999 жылғы 18 қарашадағы Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Ресей Федерациясы Үкіметінің арасындағы "Байқоңыр" ғарыш айлағынан ғарыш аппараттарын ұшырудың және зымырандарды сынақтық ұшырудың жоспарлары бойынша қорытындыны (келісуді) ұсыну және алу тәртібі туралы келісімге сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған "Байқоңыр" ғарыш айлағынан ғарыш аппараттарын ұшырудың және зымырандарды сынақтық ұшырудың 2009 жылға арналған жоспарлары бойынша қорытынды (бұдан әрі - Қорытынды) бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігі 2008 жылғы 30 желтоқсанға дейін Қорытындыны дипломатиялық арналар арқылы Ресей Тарабына жіберсін.
3. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                     К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2008 жылғы 26 желтоқсандағы
N 1268 қаулысымен
бекітілген
"Байқоңыр" ғарыш айлағынан ғарыш аппараттарын ұшырудың және зымырандарды сынақтық ұшырудың 2009 жылға арналған жоспарлары бойынша қорытынды
Ескерту. Қорытындыға өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2009.08.06 N 1195, 2009.11.24 N 1923 Қаулыларымен.
1999 жылғы 18 қарашадағы Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Ресей Федерациясының Үкіметі арасындағы "Байқоңыр" ғарыш айлағынан ғарыш аппараттарын ұшырудың және зымырандарды сынақтық ұшырудың жоспарлары бойынша қорытындыны (келісуді) ұсыну және алу тәртібі туралы келісімнің 4-бабына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі Ресей Тарабы ұсынған (Ресей Федерациясы СІМ 2008 жылғы 24 қарашадағы шығ. N 12541/3 дснг, 2009 жылғы 15 мамырдағы N 5444/3 дснг, 2009 жылғы 16 қыркүйектегі N 10417н/3дснг), ғарыштық орбиталарға шығару зымыран-тасығыштардың бөлінетін бөлшектерін халықаралық шарттармен көзделмеген құлау аудандарын пайдалануды талап ететін ғарыш аппараттарын ұшыруды, сондай-ақ көрсетілген РС-18 зымырандарының ұшу трассасы Қазақстан Республикасының астанасы маңынан өтуіне байланысты РС-18 КБР сынақтық ұшыруларды қоспағанда, Ресейдің федералдық ғарыштық бағдарламасы, "Ғаламдық навигациялық жүйе" федералдық нысаналы бағдарламасы, халықаралық ынтымақтастық бағдарламалары және коммерциялық жобалар шеңберінде "Байқоңыр" ғарыш айлағынан ғарыш аппараттарын ұшырудың 2009 жылға арналған жоспарымен, "Байқоныр" ғарыш айлағынан әскери мақсаттағы ғарыш аппараттарын ұшырудың 2009 жылға арналған жоспарымен және "Байқоңыр" ғарыш айлағынан зымырандарды сынақтық ұшырудың 2009 жылға арналған жоспарымен келіседі.
Қазақстан Республикасының Үкіметі зымыран-тасығыштарды ұшыру және Қазақстан Республикасының аумағында зымыран-тасығыштардың бөлінетін бөлшектерінің құлауы кезінде Қазақстан Республикасының әуе кеңестігін пайдалану қауіпсіздігін қамтамасыз ету мақсатында Федералдық ғарыш агенттігі уәкілеттік берген ұйымның Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің әуе қозғалысы Бас басқару орталығымен өзара іс-қимылын ұйымдастыру қажеттігін атап өтеді.

Об утверждении Заключения по планам запусков космических аппаратов и испытательных пусков ракет с космодрома "Байконур" на 2009 год
Постановление Правительства Республики Казахстан от 26 декабря 2008 года № 1268
В соответствии с Соглашением между Правительством Республики Казахстан и Правительством Российской Федерации о порядке представления и получения заключения (согласования) по планам запусков космических аппаратов и испытательных пусков ракет с космодрома "Байконур" от 18 ноября 1999 года Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемое Заключение по планам запусков космических аппаратов и испытательных пусков ракет с космодрома "Байконур" на 2009 год (далее - Заключение).
2. Министерству иностранных дел Республики Казахстан до 30 декабря 2008 года направить Заключение Российской Стороне по дипломатическим каналам.
3. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Утверждено
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 26 декабря 2008 года № 1268
Заключение
по планам запусков космических аппаратов и испытательных
пусков ракет с космодрома "Байконур" на 2009 год
Сноска. Заключение с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 06.08.2009 № 1195; от 24.11.2009 № 1923.
В соответствии со статьей 4 Соглашения между Правительством Республики Казахстан и Правительством Российской Федерации о порядке представления и получения заключения (согласования) по планам запусков космических аппаратов и испытательных пусков ракет с космодрома "Байконур" от 18 ноября 1999 года Правительство Республики Казахстан согласовывает представленные Российской Стороной (исх. МИД Российской Федерации № 12541/3дснг от 24 ноября 2008 года, № 5444/3дснг от 15 мая 2009 года, № 10417н/3дснг от 16 сентября 2009 года) План запусков космических аппаратов в рамках Федеральной космической программы России, федеральной целевой программы "Глобальная навигационная система", программ международного сотрудничества и коммерческих проектов с космодрома "Байконур" на 2009 год, План запусков космических аппаратов военного назначения с космодрома "Байконур" на 2009 год и План испытательных пусков ракет с космодрома "Байконур" на 2009 год, за исключением запусков космических аппаратов, выведение которых на космические орбиты потребует использования не предусмотренных международными договорами районов падения отделяющихся частей ракет-носителей, а также испытательных пусков МБР PC-18, в связи с прохождением трассы полета указанных ракет PC-18 вблизи столицы Республики Казахстан.
Правительство Республики Казахстан отмечает, что в целях обеспечения безопасности использования воздушного пространства Республики Казахстан при пусках ракет-носителей и падении отделяющихся частей ракет-носителей на территорию Республики Казахстан, необходимо организовать взаимодействие уполномоченной Федеральным космическим агентством организации с Главным центром управления воздушного движения Министерства обороны Республики Казахстан.