Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 26 шілдедегі N 833 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 31 желтоқсандағы N 1329 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Жекелеген негіздер бойынша мемлекет меншігіне айналдырылған (түскен) мүлікті есепке алудың, сақтаудың, бағалаудың және одан әрі пайдаланудың кейбір мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 26 шілдедегі N 833 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2002 ж., N 25, 260-құжат) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
тақырыбында және 1 және 2-тармақтарында "(түскен)" деген сөз "(айналдырылуы тиіс)" деген сөздермен ауыстырылсын;
2-тармақ мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"Коммуналдық меншікті басқаруға уәкілеттік берілген жергілікті атқарушы органдар жекелеген негіздер бойынша коммуналдық меншікке айналдырылған (айналдырылуы тиіс) мүлікті есепке алу, сақтау, бағалау және одан әрі пайдалану жөніндегі жұмыстарды ұйымдастыру бойынша уәкілетті органдар болып белгіленсін.";
Жекелеген негіздер бойынша мемлекет меншігіне айналдырылған (түскен) мүлікті есепке алу, сақтау, бағалау және одан әрі пайдалану ережесінде (бұдан әрі - Ереже):
тақырыбында және бүкіл мәтіні бойынша "(түскен)" деген сөз "(айналдырылуы тиіс)" деген сөздермен ауыстырылсын;
3-тармақтың 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"1) белгіленген тәртіппен иесіз деп танылған (бұдан әрі - иесіз мүлік), сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен мемлекет кірісіне айналдырған деп танылғанға дейін мемлекеттік мекемелердің, оның ішінде мемлекеттік органдардың иелігіндегі иесіз мүлік;";
мынадай мазмұндағы 5-1-тармақпен толықтырылсын:
"5-1. Иесіз жылжымалы мүлікті белгіленген тәртіппен мемлекет кірісіне, оның ішінде заттай дәлел түрінде айналдырған деп танылғанға дейін алты ай ішінде мемлекеттік мекемелер, оның ішінде мемлекеттік органдар, егер Қазақстан Республикасының заңнамасында өзгеше көзделмесе, коммуналдық меншікті басқаруға уәкілеттік берілген органдарға есепке қою үшін жібереді.";
мынадай мазмұндағы 8-1-тармақпен толықтырылсын:
"8-1. Иесіз жылжымалы, оның ішінде заттай дәлел түріндегі мүлікті есепке қойған күннен бастап бес жыл өткен соң коммуналдық меншікті басқаруға уәкілеттік берілген орган бұл затты коммуналдық меншік деп тану туралы талаппен сотқа жүгіне алады.";
15-тармақтағы "жойылады" деген сөзден кейін "не балалар үйлеріне, қарттар және мүгедектер үйлеріне және басқа да әлеуметтік сала объектілеріне өтеусіз берілуі мүмкін" деген сөздермен толықтырылсын;
22-тармақтың бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 26 июля 2002 года № 833
Постановление Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2008 года № 1329
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ :
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 26 июля 2002 года № 833 "Некоторые вопросы учета, хранения, оценки и дальнейшего использования имущества, обращенного (поступившего) в собственность государства по отдельным основаниям" (САПП Республики Казахстан, 2002 г., № 25, ст. 260) следующие изменения и дополнения:
в заголовке и в пунктах 1 и 2 слово "(поступившего)" заменить словами "(подлежащего обращению)";
пункт 2 дополнить абзацем следующего содержания:
"Определить уполномоченными органами по организации работ по учету, хранению, оценке и дальнейшему использованию имущества, обращенного (подлежащего обращению) в коммунальную собственность по отдельным основаниям, местные исполнительные органы, уполномоченные управлять коммунальной собственностью.";
в Правилах учета, хранения, оценки и дальнейшего использования имущества, обращенного (поступившего) в собственность государства по отдельным основаниям, утвержденных указанным постановлением (далее - Правила):
в заголовке и по всему тексту слова "(поступившего)" и "(поступивших)" заменить соответственно словами "(подлежащего обращению)" и "(подлежащих обращению)";
подпункт 1) пункта 3 изложить в следующей редакции:
"1) признанного в установленном порядке бесхозяйным (далее - бесхозяйное имущество), а также бесхозяйного имущества, находящегося во владении государственных учреждений, в том числе государственных органов, до признания в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обращенным в доход государства;";
дополнить пунктом 5-1 следующего содержания:
"5-1. Бесхозяйное движимое имущество, до признания в установленном порядке обращенным в доход государства, в том числе в виде вещественного доказательства, в течение шести месяцев передаются государственными учреждениями, в том числе государственными органами, для постановки на учет в органы, уполномоченные управлять коммунальной собственностью, если иное не предусмотрено законодательством Республики Казахстан.";
дополнить пунктом 8-1 следующего содержания:
"8-1. По истечении пяти лет со дня постановки на учет бесхозяйного движимого имущества, в том числе в виде вещественного доказательства, орган, уполномоченный управлять коммунальной собственностью, может обратиться в суд с требованием о признании этой вещи коммунальной собственностью.";
пункт 15 после слова "Правилами" дополнить словами "либо может быть безвозмездно передано в детские дома, дома престарелых и инвалидов и в другие объекты социальной сферы.";
абзац первый пункта 22 изложить в следующей редакции:

"22. Мемлекеттік лотереялардың лотерея билеттері бойынша талап етілмеген ұтыс түріндегі мүлікті лотерея ұйымдастырушы болып табылатын тұлға лоторея өткізу шарттарында көзделген төлем мерзімі өткен соң мемлекеттік бюджет кірісіне есепке алады.";
26-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"26. Мемлекет меншігіне айналдырылған мүлікті сатқаннан кейін ақша, егер Қазақстан Республикасының заңнамасында өзгеше белгіленбесе, бес жұмыс күні ішінде бюджетке аударылуы тиіс.";
көрсетілген Ережеге 1-қосымшада "(түскен)" деген сөз "(айналдырылуы тиіс)" деген сөздермен ауыстырылсын.
2. Осы қаулы 2009 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                К. Мәсімов

"22. Имущество в виде не востребованных выигрышей по лотерейным билетам государственных лотерей зачисляются в доход государственного бюджета лицом, являющимся организатором лотереи по истечении срока выплаты предусмотренного условиями проведения лотерей.";
пункт 26 изложить в следующей редакции:
"26. Деньги после реализации Имущества, обращенного в собственность государства, должны быть перечислены в бюджет в течение пяти рабочих дней, если иное не установлено законодательством Республики Казахстан.";
в приложении 1 к указанным Правилам слово "(поступившего)" заменить словами "(подлежащего обращению)".
2. Настоящее постановление вводится в действие с 1 января 2009 года.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов