Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 20 қазандағы N 1077 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 26 қаңтардағы N 48 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 14 сәуірдегі № 302 Қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2010.04.14 № 302 Қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Қазақстан Республикасының почта-жинақтау жүйесін дамытудың 2005 - 2010 жылдарға арналған бағдарламасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 20 қазандағы N 1077 қаулысына мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
тақырыбындағы және 1-тармақтағы "2010" деген сандар "2011" деген сандармен ауыстырылсын;
4-тармақтағы "Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары С.М. Мыңбаевқа" деген сөздер "Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары Ө.Е. Шөкеевке" деген сөздермен ауыстырылсын;
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасының почта-жинақтау жүйесін дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған бағдарламасында:
тақырыбындағы және бүкіл мәтін бойынша "2010" деген сандар "2011" деген сандармен ауыстырылсын;
"Паспорт" деген бөлімде:
"Қажетті ресурстар және қаржыландыру көздері" деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"Бағдарламаны іске асыруға Ұлттық почта операторының жарғылық капиталын ұлғайтуға республикалық бюджеттен 10,8 млрд. теңге, оның ішінде 2005 жылы - 1,4 млрд. теңге, 2006 жылы - 2,0 млрд. теңге, 2007 жылы - 2,4 млрд. теңге, 2008 жылы - 2,0 млрд. теңге, 2009 жылы - 1,0 млрд. теңге, 2010 жылы - 1,0 млрд. теңге, 2011 жылы - 1,0 млрд. теңге мөлшерінде қаражат қажет. 2005 - 2011 жылдарға болжамды қаржы шығыстарын нақтылау тиісті кезеңге арналған "Республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес жүзеге асырылатын болады";
"Бағдарламаны іске асырудан күтілетін нәтиже" деген жолда:
үшінші және төртінші сөйлемдер мынадай редакцияда жазылсын:
"2011 жылдың соңына дейін мерзімді басылымдарға жазылуды 1,9 есеге, хаттар мен бандерольдерді жеткізуді - 4,7 есеге, сәлемдемелерді жіберуді - 3 есеге ұлғайту жоспарланып отыр. 2011 жылдың аяғына дейін компанияның таза кірісін шамамен 4 есеге, еңбек өнімділігін - 2,8 есеге, ал айлық орташа жалақыны - 4,2 есеге ұлғайту болжануда.";
мынадай мазмұндағы бесінші сөйлеммен толықтырылсын:
"2011 жылдың соңына дейін құрылыс есебінен өзінің почта байланысы желілерін көбейту арқылы ауылдық жерлерде почта байланысы бөлімшелерін күрделі және техникалық жайластыру деңгейі 25,7 %-ға; ауылдық жерлерде Интернетке қоғамдық қолжеткізу пункттерінің желісі 142 бірлікке; жоғары сапалы деңгейде көрсетілетін почта-қаржы қызметтерінің кеңейтілген түр-түрімен ауыл тұрғындарын қамту 2 есеге артады";

О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 20 октября 2004 года № 1077
Постановление Правительства Республики Казахстан от 26 января 2009 года № 48. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 14 апреля 2010 года № 302
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 14.04.2010 № 302.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ :
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 20 октября 2004 года № 1077 "Об утверждении Программы развития почтово-сберегательной системы Республики Казахстан на 2005-2010 годы" следующие изменения и дополнения:
в заголовке и в пункте 1 цифры "2010" заменить цифрами "2011";
в пункте 4 слова "Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан Мынбаева С.М." заменить словами "Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан Шукеева У.Е.";
в Программе развития почтово-сберегательной системы на 2005-2010 годы, утвержденной указанным постановлением:
в заголовке и по всему тексту цифры "2010" заменить цифрами "2011";
в разделе "Паспорт":
строку "Необходимые ресурсы и источники финансирования" изложить в следующей редакции:
"На реализацию Программы необходимы средства из республиканского бюджета на увеличение уставного капитала Национального оператора почты в размере 10,8 млрд. тенге, в том числе в 2005 году - 1,4 млрд. тенге, в 2006 году - 2,0 млрд. тенге, в 2007 году - 2,4 млрд. тенге, в 2008 году - 2,0 млрд. тенге, в 2009 году - 1,0 млрд. тенге, в 2010 году - 1,0 млрд. тенге, в 2011 году - 1,0 млрд. тенге. Уточнение предполагаемых финансовых расходов на 2005-2011 годы будет осуществляться в соответствии с Законом Республики Казахстан "О республиканском бюджете" на соответствующий период";
в строке "Ожидаемый результат от реализации Программы":
предложения третье и четвертое изложить в следующей редакции:
"Подписку на периодические издания до конца 2011 года планируется увеличить в 1,9 раза, доставку писем и бандеролей - в 4,7 раза, пересылку посылок - в 3 раза. Чистый доход Компании предполагается увеличить до конца 2011 года порядка в 4 раза, производительность труда - в 2,8 раза, а среднемесячную заработную плату - в 4,2 раза.";
дополнить предложением пятым следующего содержания:
"До конца 2011 года на 25,7 % повысится уровень капитального и технического обустройства отделений почтовой связи в сельской местности путем увеличения собственной сети почтовой связи за счет строительства; на 142 единицы расширится сеть пунктов общественного доступа к Интернет в сельской местности; в 2 раза увеличится охват сельских жителей расширенным ассортиментом почтово-финансовых услуг, оказываемых на повышенном качественном уровне.";

"Ұлттық почта операторының материалдық-техникалық базасын жаңғырту және жаңаша технологияларды енгізу" деген 5.1-кіші бөлімде:
бірінші абзацтың екінші сөйлемі мынадай редакцияда жазылсын:
"Осыған байланысты 2005 - 2011 жылдар ішінде перспективалы ауылдық почта байланысы бөлімшелері қазіргі заманғы почта жабдықтарымен, көлік құралдарымен жабдықталатын болады, почта байланысы бөлімшелерін салу, күрделі жөндеу жүргізу және техникалық нығайтуды жүргізу жоспарлануда.";
"Қажетті ресурстар мен қаржыландыру көздері" деген 6-бөлімде:
үшінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:

в подразделе 5.1 "Модернизация материально-технической базы Национального оператора почты и внедрение современных технологий":
предложение второе абзаца первого изложить в следующей редакции:
"В связи с этим в течение 2005-2011 годов перспективные сельские отделения почтовой связи будут оснащены современным почтовым оборудованием, транспортными средствами, планируется строительство, проведение капитального ремонта и технической укрепленности отделений почтовой связи.";
в разделе 6 "Необходимые ресурсы и источники финансирования":
абзац третий изложить в следующей редакции:

"Осылайша, 2005 - 2011 жылдары республикалық бюджеттен берілетін қаражат есебінен Ұлттық почта операторының жарғылық капиталын қосымша 10,8 млрд. теңгеге, оның ішінде 2005 жылы - 1,4 млрд. теңгеге, 2006 жылы - 2,0 млрд. теңгеге, 2007 жылы - 2,4 млрд. теңгеге, 2008 жылы - 2,0 млрд. теңгеге, 2009 жылы - 1,0 млрд. теңгеге, 2010 жылы - 1,0 млрд. теңгеге, 2011 жылы - 1,0 млрд. теңгеге ұлғайту талап етіледі. 2005 - 2011 жылдарға арналған болжамды қаржы шығыстарын нақтылау тиісті кезеңге арналған "Республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес жүзеге асырылатын болады. Тартылған қаржы көздері мынадай іс-шараларды іске асыруға бағытталатын болады (2-кесте).";
"Инвестиция бағыттары" деген 2-кесте мынадай редакцияда жазылсын:
"                                                 2-кесте
Инвестиция бағыттары
млрд. теңге
Іс-шаралар атауы
Қолданыстағы бюджеттік бағдарлама 2004 ж.
Жоспарланатын бюджеттік бағдарламалар, барлығы
Оның ішінде жылдар бойынша
2005ж.
2006ж.
2007ж.
2008ж.
2009ж.
2010ж.
2011ж.

"Таким образом, в 2005-2011 годы потребуется дополнительно увеличить уставный капитал Национального оператора почты на 10,8 млрд. тенге за счет средств из республиканского бюджета, в том числе в 2005 году - 1,4 млрд. тенге, в 2006 году - 2,0 млрд. тенге, в 2007 году - 2,4 млрд. тенге, в 2008 году - 2,0 млрд. тенге, в 2009 году - 1,0 млрд. тенге, в 2010 году - 1,0 млрд. тенге, в 2011 году - 1,0 млрд. тенге. Уточнение предполагаемых финансовых расходов на 2005-2011 годы будет осуществляться в соответствии с Законом Республики Казахстан "О республиканском бюджете" на соответствующий период. Привлеченные финансовые источники будут направлены на реализацию следующих мероприятий (таблица 2).";
таблицу 2 "Направления инвестиций" изложить в следующей
редакции:
"                                                     Таблица 2
Направления инвестиций
млрд. тенге
Наименование
мероприятий
Дейст-
вующая
бюджет-
ная
прог-
рамма
2004 г.
Планируе-
мые
бюджетные
программы,
всего
В том числе по годам
2005
г.
2006
г.
2007
г.
2008
г.
2009
г.
2010
г.
2011
г.

"мерзімді басылымға жазылуды 1,7 есеге немесе жыл сайынғы өсуді орташа 5-10 % қамтамасыз етіп, қосымша 84,7 млн. данаға, хаттар мен бандерольдарды жеткізуді - 4 есеге немесе жыл сайын орташа есеппен 15% өсіріп, 48,1 млн. бірлікке, сәлемдемелер жіберуді - 3 есеге (жыл сайын орташа есеппен 11%) немесе 2,4 млн. бірлікке өсіру";
оныншы абзацта:
"4,3 есе - 564,7 млн. теңгеге", "26 %", "3,9 есе", "55,4 мың теңгеге" деген сөздер тиісінше "4 есеге - 606,8 млн. теңгеге дейін", "25 %", "4,2 есеге", "59,1 мың теңге" деген сөздермен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы он бірінші абзацпен толықтырылсын:
"почта байланысы бөлімшелерін салу есебінен өзінің почта байланысы желісін көбейту арқылы ауылдық жерлерде почта байланысы бөлімшелерін күрделі және техникалық жайластыру деңгейін 25,7 %-ға көтеру; ауылдық жерлерде Интернетке қоғамдық қолжеткізу пункттерінің желісін 142 бірлікке кеңейту; жоғары сапалы деңгейде көрсетілетін почта-қаржы қызметтерінің кеңейтілген түр-түрімен ауыл тұрғындарын қамтуды 2 есеге арттыру.";
"Бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары" деген 8-бөлімде:
"Қазақстан Республикасының ауылдық аумақтарын дамытудың 2004 - 2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыру шеңберінде ауылдық жерлерде почта-жинақтау жүйесін дамыту бойынша іс-шаралар" деген 1.2-кіші бөлім мынадай мазмұндағы реттік нөмірлері 1.2.8, 1.2.9-жолдармен толықтырылсын:
"
1.2.8
142 АПББ жиһазбен қамтамасыз ету
АБА-ға ақпарат ұсыну
"Қазпочта" АҚ (келісім бойынша)
2008ж.
IV тоқсан
- 2009ж. III тоқсан
80,8
Республикалық бюджет
1.2.9
Құрылыс пен техникалық бекемдеуді қамтамасыз ету жөнінде шаралар қабылдау: 2008 жылы -
142 АПББ;
АБА-ға ақпарат ұсыну
"Қазпочта" АҚ (келісім бойынша)
2008 ж. IV тоқсан
- 2009 ж.
III тоқсан
1 598,6
Республикалық бюджет
2009 жылы - 88 АПББ;
2009 ж. II тоқсан
- 2010 ж.
I тоқсан
1 000,0
2010 жылы - 82 АПББ;
2010 ж.
II тоқсан
- 2011 ж. I тоқсан
1 000,0
2011 жылы - 82 АПББ
2011ж.
IV тоқсан
1 000,0
";        "Почта-жинақтау қызметтерін дамыту бойынша іс-шаралар" деген 1.5-кіші бөлім мынадай мазмұндағы реттік нөмірлері 1.5.6, 1.5.7, 1.5.8-жолдармен толықтырылсын:
"
1.5.6
142 жиынтық мөлшерінде компьютерлік техника сатып алу
АБА-ға ақпарат ұсыну
"Қазпочта" АҚ (келісім бойынша)
2008ж.
IV
тоқсан - 2009ж. III тоқсан

"увеличить подписку на периодические издания в 1,7 раза или дополнительно на 84,7 млн. экземпляров, обеспечив ежегодный рост в среднем 5-10 %, доставку писем и бандеролей - в 4 раза или на 48,1 млн. единиц с ежегодным ростом в среднем 15 %, пересылку посылок - в 3 раза (в среднем на 11 % ежегодно) или на 2,4 млн. единиц";
в абзаце десятом:
слова "в 4,3 раза - до 564,7 млн. тенге", "26 %", "в 3,9 раза", "55,4 тысяч тенге" заменить соответственно словами "в 4 раза - до 606,8 млн. тенге", "25 %", "в 4,2 раза", "59,1 тыс. тенге";
дополнить абзацем одиннадцатым следующего содержания:
"повысить уровень капитального и технического обустройства отделений почтовой связи в сельской местности на 25,7 % путем увеличения собственной сети почтовой связи за счет строительства отделений почтовой связи; расширить сеть пунктов общественного доступа к Интернет в сельской местности на 142 единицы; увеличить в 2 раза охват сельских жителей расширенным ассортиментом почтово-финансовых услуг, оказываемых на повышенном качественном уровне.";
в разделе 8 "План мероприятий по реализации Программы":
подраздел 1.2. "Мероприятия по развитию почтово-сберегательной системы в сельской местности в рамках реализации Государственной программы развития сельских территорий Республики Казахстан на 2004-2010 годы":
дополнить строками, порядковые номера 1.2.8, 1.2.9, следующего содержания:
"
1.2.8,
Обеспечить
мебелью
142 СОПС
Предостав-
ление
информации
в АИС
АО
«Казпочта»
(по
согласо-
ванию)
IV
квартал
2008 г.
- III
квартал
2009 г.
80,8
Республи-
канский
бюджет
1.2.9,
Принять
меры по
обеспечению
строитель-
ства и
техукреп-
ленности:
в 2008 году
- 142 СОПС,
в 2009 году
- 88 СОПС,
в 2010 году
- 82 СОПС;
в 2011 году
- 82 СОПС
Предостав-
ление
информации
в АИС
АО
«Казпочта»
(по
согласо-
ванию)
IV
квартал
2008 г.
- III
квартал
2009 г.
II
квартал
2009 г.
- I
квартал
2010 г.
II
квартал
2010 г.
- I
квартал
2011 г.
IV
квартал
2011 г.
1 598,6
1 000,0
1 000,0
1 000,0
Республи-
канский
бюджет
";
подраздел 1.5. "Мероприятия по развитию почтово-сберегательных услуг":
дополнить строками, порядковые номера 1.5.6, 1.5.7, 1.5.8, следующего содержания:
"
1.5.6
Приобрести
компьютерную
технику в
количестве
142 комплекта
Предостав-
ление
информации
в АИС
АО «Казпочта»
(по
согласованию)
IV
квартал
2008 г.
- III
квартал
2009 г.