"Менің Отаным - Қазақстан" республикалық туристік экспедициясын (туристік жорығын) ұйымдастырудың кейбір мәселелері туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 27 қаңтардағы N 61 Қаулысы
Қазақстан Республикасында балалар мен жасөспірімдер туризмін дамыту мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған "Менің Отаным - Қазақстан" республикалық туристік экспедициясын (туристік жорығын) өткізу жөніндегі ұйымдастыру комитетінің құрамы бекітілсін.
2. "Менің Отаным - Қазақстан" республикалық туристік экспедициясын (туристік жорығын) (бұдан әрі - экспедиция) ұйымдастыру үш кезеңде жүзеге асырылады деп белгіленсін:
1) бірінші кезең - аудандық (өткізілу мерзімі наурыздың 31-не дейін, жыл сайын);
2) екінші кезең - облыстық (өткізілу мерзімі мамырдың 31-не дейін, жыл сайын);
3) үшінші кезең - республикалық (өткізілу мерзімі тамыздың 31-не дейін, жыл сайын).
3. Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері экспедицияның аудандық және облыстық кезеңдерін ұйымдастыру жөнінде қажетті шаралар қабылдасын.
4. "Қазақстан Республикасында туризмді дамытудың 2007-2011 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыру жөніндегі 2007 - 2009 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 28 ақпандағы N 156 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2007 ж., N 6, 77-құжат) мынадай толықтыру енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасында туризмді дамытудың 2007 - 2011 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыру жөніндегі 2007 - 2009 жылдарға арналған іс-шаралар жоспары:
мынадай мазмұндағы 11-бөліммен толықтырылсын:
"11. "Менің Отаным - Қазақстан" республикалық туристік экспедициясының (туристік жорығының) (бұдан әрі - экспедиция) жобасын іске асыру
78.
Экспедицияны іске асыру жөніндегі өңірлік іс-шаралар жоспарын әзірлеу және қабылдау
ТСМ-ге ақпарат
Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері
2009 жылғы ақпан
Талап етілмейді
79.
Экспедицияны іске асыру жөнінде ұсынымдар әзірлеу және жергілікті атқарушы органдарға жіберу
Экспедицияны іске асыру жөніндегі ұсынымдар
ТСМ
2009 жылғы ақпан
Талап етілмейді
80.
Экспедицияны өткізу жөніндегі облыстық және аудандық ұйымдастыру комитеттерін қалыптастыру
ТСМ-ге ақпарат
Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері
2009 жылғы ақпан
Талап етілмейді
81.
Экспедицияның бағдарларын әзірлеу
Экспедицияны өткізу жөніндегі аудандық, облыстық және республикалық ұйымдастыру комитеттерінің шешімі
ТСМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері
2009 жылғы ақпан
Талап етілмейді
82.
"Менің Отаным - Қазақстан" республикалық туристік экспедициясын өткізу туралы" Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрлігі мен Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің бірлескен бұйрығын жалпы орта, техникалық, кәсіптік және жоғары білім беру, дарынды балаларға арналған мамандандырылған білім беру ұйымдарының және интернаттық ұйымдардың назарына жеткізу
ТСМ-ге ақпарат
БҒМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері
2009 жылғы ақпан
Талап етілмейді
83.
Қосымша білім беру ұйымдарында "Қазақстан саяхатшысы" белгісін алуға нормаларды және талаптарды зерделеуді енгізу
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
БҒМ
2009 жылғы шілде
Талап етілмейді
84.
Экспедицияны бірінші және екінші кезеңде жалпы орта, техникалық, кәсіптік және жоғары білім беру, дарынды балаларға арналған мамандандырылған білім беру ұйымдарында және интернаттық ұйымдарда өткізуді ұйымдастыру
ТСМ-ге ақпарат
Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері, БҒМ
2009 жылғы шілде
2009 жылға арналған жергілікті бюджеттерде көзделген қаражат шегінде
85.
Экспедицияның бірінші және екінші кезеңдері қатысушыларының арасында экспедицияның үшінші кезеңінде өткізуді ұйымдастыру
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
ТСМ
2009 жылғы желтоқсан
Республикалық бюджет, 011 "Қазақстанның туристік имиджін қалыптастыру" бюджеттік бағдарламасы бойынша көзделген қаражат шегінде
86.
Экспедицияға қатысушыларды экспедицияны өткізу кезінде жатақханалар мен мектеп-интернаттарға орналастыру жөнінде шаралар қабылдау
ТСМ-ге ақпарат
Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері
2009 жылғы желтоқсан
2009 жылға арналған жергілікті бюджеттерде көзделген қаражат шегінде
87.
Экспедицияны өткізу кезінде тамақ дайындау сапасына санитарлық-эпидемиологиялық бақылауды қамтамасыз ету
ТСМ-ге ақпарат
ДСМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері
2009 жылғы желтоқсан
Талап етілмейді
88.
Экспедицияға қатысушыларды медициналық қамтамасыз етуді ұйымдастыру жөнінде шаралар қабылдау
ТСМ-ге ақпарат
ДСМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері
2009 жылғы желтоқсан
Талап етілмейді
89.
Экспедицияның белсенді түрлерін (тау, жаяу жүру, су туризмі, рафтинг) өткізу кезінде бақылауды қамтамасыз ету
ТСМ-ге ақпарат
ТЖМ
2009 жылғы желтоқсан
Талап етілмейді
90.
Экспедицияға қатысушылардың қозғалысы кезінде жол қауіпсіздігін қамтамасыз ету
ТСМ-ге ақпарат
ІІМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері
2009 жылғы желтоқсан
Талап етілмейді
91.
Экспедицияға қатысушылар тұратын жерлерде қоғамдық тәртіпті қамтамасыз ету
ТСМ-ге ақпарат
ІІМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері
2009 жылғы желтоқсан
Талап етілмейді
92.
Экспедицияның барлық кезеңдерінде республикалық және облыстық бұқаралық ақпарат құралдарында ақпараттық қолдау көрсетуді өткізу
Медиа- жоспар
МАМ, ТСМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері
2009 жылғы желтоқсан
Республикалық бюджет, 025 "Мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу" бюджеттік бағдарламасы бойынша көзделген қаражат шегінде және жергілікті бюджет, 002 "Мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу" бюджеттік бағдарламасы бойынша көзделген қаражат шегінде
93.
Қосымша және жалпы орта білім беру, дарынды балаларға арналған мамандандырылған білім беру ұйымдарында және интернаттық ұйымдарда жас туристер станцияларының, туризм бойынша клубтары мен секцияларының жүйесін кеңейту жөнінде шаралар қабылдау
ТСМ-ге ақпарат
Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері, БҒМ
2009 жылғы желтоқсан
2009 жылға арналған жергілікті бюджеттерде көзделген қаражат шегінде
".

О некоторых вопросах организации Республиканской туристской экспедиции (туристского похода) "Моя Родина - Казахстан"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 27 января 2009 года № 61
В целях развития детско-юношеского туризма в Республике Казахстан Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый состав Организационного комитета по проведению Республиканской туристской экспедиции (туристского похода) "Моя Родина - Казахстан".
2. Установить, что организация Республиканской туристской экспедиции (туристского похода) "Моя Родина - Казахстан" (далее - экспедиция) осуществляется в три этапа:
1) первый этап - районный (срок проведения до 31 марта, ежегодно);
2) второй этап - областной (срок проведения до 31 мая, ежегодно);
3) третий этап - республиканский (срок проведения до 31 августа, ежегодно).
3. Акимам областей, городов Астаны и Алматы принять необходимые меры по организации районного и областного этапов экспедиции.
4. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 28 февраля 2007 года № 156 "Об утверждении Плана мероприятий на 2007-2009 годы по реализации Государственной программы развития туризма в Республике Казахстан на 2007-2011 годы" (САПП Республики Казахстан, 2007 г., № 6, ст. 77) следующее дополнение:
План мероприятий на 2007-2009 годы по реализации Государственной программы развития туризма в Республике Казахстан на 2007-2011 годы, утвержденный указанным постановлением:
дополнить разделом 11 следующего содержания:
"11. Реализации проекта Республиканская туристская экспедиция (туристский поход) "Моя Родина - Казахстан" (далее - экспедиция)
78.
Разработать
и принять
региональные
планы
мероприятий
по реализации
экспедиции
Информация
в МТС
Акимы
областей,
городов
Астаны и
Алматы
Февраль
2009
года
Не требуются
79.
Разработать
и направить
в местные
исполнитель-
ные органы
рекомендации
по реализации
экспедиции
Рекомендации
по
реализации
экспедиции
МТС
Февраль
2009
года
Не требуются
80.
Сформировать
областные и
районные
организа-
ционные
комитеты по
проведению
экспедиции
Информация в МТС
Акимы
областей,
городов
Астаны и
Алматы
Февраль
2009
года
Не требуются
81.
Разработать
маршруты
экспедиции
Решение
районных,
областных и
республикан-
ского
организаци-
онных
комитетов по
проведению
экспедиции
МТС, акимы
областей,
городов
Астаны и
Алматы
Февраль
2009
года
Не требуются
82.
Довести
совместный
приказ
Министерства
туризма и
спорта
Республики
Казахстан и
Министерства
образования
и науки
Республики
Казахстан "О
проведении
республикан-
ской
туристской
экспедиции
"Моя Родина
- Казахстан"
до сведения
организаций
общего
среднего,
технического
профессио-
нального и
высшего
образования,
специализи-
рованного
образования
для
одаренных
детей и
интернатных
организаций
Информация
в МТС
МОН,
акимы
областей,
городов
Астаны и
Алматы
Февраль
2009
года
Не требуются
83.
Внедрить
изучение
норм и
требований к
получению
значка
"Казахстан
саяхатшысы" в
организациях
дополнитель-
ного
образования
Информация в
Правитель-
ство
Республики
Казахстан
МОН
Июль
2009
года
Не требуются
84.
Организовать
проведение
экспедиции
на первом и
втором этапе
в организа-
циях общего
среднего,
технического,
профессио-
нального и
высшего
образования,
специализи-
рованного
образования
для
одаренных
детей и
интернатных
организациях
Информация в МТС
Акимы
областей,
городов
Астаны и
Алматы,
МОН
Июль
2009
года
В пределах
средств
предусмот-
ренных
местными
бюджетами на
2009 год
85.
Организовать
проведение
экспедиции
на третьем
этапе, среди
участников
первого и
второго
этапов
экспедиции
Информация в
Правитель-
ство
Республики
Казахстан
МТС
Декабрь
2009
года
Республикан-
ский бюджет,
в пределах
средств
предусмот-
ренных по
бюджетной
программе 011 "Форми-
рование
туристского
имиджа
Казахстана"
86.
Принять меры
по размещению
участников
экспедиции в
общежитиях и
школах-
интернатах
при
проведении
экспедиции
Информация
в МТС
Акимы
областей,
городов
Астаны и
Алматы
Декабрь
2009
года
В пределах
средств
предусмот-
ренных
местными
бюджетами на
2009 год
87.
Обеспечить
санитарно-
эпидемиоло-
гический
контроль за
качеством
приготовле-
ния пищи при
проведении
экспедиции
Информация
в МТС
МЗ, акимы
областей,
городов
Астаны и
Алматы
Декабрь
2009
года
Не требуются
88.
Принять
меры по
организации
медицинского
обеспечения
участников
экспедиции
Информация
в МТС
МЗ, акимы
областей,
городов
Астаны и
Алматы
Декабрь
2009
года
Не требуются
89.
Обеспечить
контроль за
проведением
активных
видов
экспедиций
(горный,
пеший, водный
туризм,
рафтинг)
Информация
в МТС
МЧС
Декабрь
2009
года
Не требуются
90.
Обеспечить
дорожную
безопасность
при
передвижении
участников
экспедиции
Информация
в МТС
МВД, акимы
областей,
городов
Астаны и
Алматы
Декабрь
2009
года
Не требуются
91.
Обеспечить
общественный
порядок в
местах
проживания
участников
экспедиции
Информация
в МТС
МВД, акимы
областей,
городов
Астаны и
Алматы
Декабрь
2009
года
Не требуются
92.
Проводить на
всех этапах
экспедиции
информацион-
ную
поддержку в
республикан-
ских и
областных
средствах
массовой
информации
Медиа-план
МКИ, МТС,
акимы
областей,
городов
Астаны и
Алматы
Декабрь
2009
года
Республикан-
ский бюджет,
в пределах
средств
предусмот-
ренных по
бюджетной
программе
025
"Проведение
государст-
венной
информацион-
ной политики"
и местный
бюджет, в
пределах
средств
предусмот-
ренных по
бюджетной
программе 002
"Проведение
государст-
венной
информацион-
ной
политики"
93.
Принять меры
по расширению
сети станций
юных
туристов,
клубов и
секций по
туризму в
организациях
дополнитель-
ного и общего
среднего
образования,
специализи-
рованного
образования
для одаренных
детей и
интернатных
организациях
Информация
в МТС
Акимы
областей,
городов
Астаны и
Алматы,
МОН
Декабрь
2009
года
В пределах
средств
предусмот-
ренных
местными
бюджетами на
2009 год
".

5. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрлігіне жүктелсін.
6. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                     К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2009 жылғы 27 қаңтардағы
N 61 қаулысымен
бекітілген
"Менің Отаным - Қазақстан" республикалық туристік экспедициясын (туристік жорығын) өткізу жөніндегі ұйымдастыру комитетінің құрамы
Өскенбаев                  - Қазақстан Республикасының Туризм және
Қайырбек Айтбайұлы           спорт вице-министрі, төраға
Никитинский                - Қазақстан Республикасы Туризм және
Евгений Сергеевич            спорт министрлігі Туризм индустриясы
комитетінің төрағасы, төрағаның
орынбасары
Жанқалов                   - Қазақстан Республикасы Туризм және
Жақсылық Асқарбекұлы         спорт министрлігінің Туризм индустриясы
комитеті туристік бағдарламаларды іске
асыру және үйлестіру басқармасының
бастығы, хатшы
Белоног                    - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау
Анатолий Александрович       министрлігі Санитарлық-эпидемиологиялық
бақылау комитетінің төрағасы
Қырықбаев                  - Қазақстан Республикасы Мәдениет және
Арман Оразбайұлы             ақпарат министрлігі Мәдениет комитетінің
төрағасы
Оразалиев                  - Қазақстан Республикасы Ішкі істер
Молдияр Молыбайұлы           министрлігі Әкімшілік полициясы
комитетінің төрағасы
Коваль                     - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы
Игорь Александрович          министрлігі Орман және аңшылық
шаруашылығы комитеті төрағасының
орынбасары
Мәмеков                    - Қазақстан Республикасы Көлік және
Дәулет Әбірбекұлы            коммуникация министрлігі Азаматтық
авиация комитеті төрағасының орынбасары
Санатова                   - Қазақстан Республикасы Білім және ғылым
Майра Тақауқызы              министрлігі Орта білім беру
департаментінің директоры
Федоренко                  - Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар
Александр Анатольевич        министрлігі Азаматтық қорғаныс, әскери
бөлімдер және жедел ден қою департаменті
директорының орынбасары

5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на Министерство туризма и спорта Республики Казахстан.
6. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Республики                        К. Масимов
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 27 января 2009 года № 61
Состав
Организационного комитета по проведению
Республиканской туристской экспедиции (туристского похода)
"Моя Родина - Казахстан"
Ускенбаев                   - вице-министр туризма и спорта
Кайырбек Айтбаевич            Республики Казахстан, председатель
Никитинский                 - председатель Комитета индустрии туризма
Евгений Сергеевич             Министерства туризма и спорта
Республики Казахстан, заместитель
председателя
Жанкалов                    - начальник управления реализации и
Жаксылык Аскарбекулы          координации туристских программ
Комитета индустрии туризма Министерства
туризма и спорта Республики Казахстан,
секретарь
Белоног                     - председатель Комитета санитарно-
Анатолий Александрович        эпидемиологического контроля
Министерства здравоохранения Республики
Казахстан
Кырыкбаев                   - председатель Комитета культуры
Арман Оразбаевич              Министерства культуры и информации
Республики Казахстан
Оразалиев                   - председатель Комитета административной
Молдияр Молыбайулы            полиции Министерства внутренних дел
Республики Казахстан
Коваль                      - заместитель председателя Комитета
Игорь Александрович           лесного и охотничьего хозяйства
Министерства сельского хозяйства
Республики Казахстан
Мамеков                     - заместитель председателя Комитета
Даулет Абирбекович            гражданской авиации Министерства
транспорта и коммуникации Республики
Казахстан
Санатова                    - директор Департамента среднего
Майра Такауовна               образования Министерства образования и
науки Республики Казахстан
Федоренко
Александр Анатольевич       - заместитель директора Департамента
гражданской обороны, воинских частей и
оперативного реагирования Министерства
по чрезвычайным ситуациям Республики
Казахстан