Екінші деңгейдегі банктердің ипотекалық қарыздарды қайта қаржыландыруының кейбір мәселелері туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 17 ақпандағы N 179 қаулысы
"Қазақстан Республикасы Үкіметінің, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің және Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігінің Экономиканы және қаржы жүйесін тұрақтандыру жөніндегі 2009 - 2010 жылдарға арналған бірлескен іс-қимыл жоспары туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 25 қарашадағы N 1085 қаулысына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған екінші деңгейдегі банктердің ипотекалық қарыздарды кейіннен қайта қаржыландыруы үшін "Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры" акционерлік қоғамы салатын ақшалай қаражаттың банктік салым шарттарының (бұдан әрі - Шарттар) жобасы мақұлдансын.
2. Қоса беріліп отырған "Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры" акционерлік қоғамының Шарттардың ережелерінен туындайтын шарттарды жасасуы үшін екінші деңгейдегі банктердің тізбесі және ақшалай қаражатты орналастыру және қайта бөлу лимиттері бекітілсін.
Ескерту. 2-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2009.10.08. N 1551 (2009.05.25 бастап қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
2-1. "Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры" акционерлік қоғамы Талаптарды іске асыру жөніндегі әдістемелік ұсынымдарды әзірлесін.
Ескерту. 2-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 2009.04.14. N 516 Қаулысымен.
3. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                      К.Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2009 жылғы 17 ақпандағы
N 179 қаулысымен
мақұлданған
Екінші деңгейдегі банктердің ипотекалық қарыздарды кейіннен
қайта қаржыландыруы үшін "Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры"
акционерлік қоғамы салатын ақшалай қаражаттың банктік салым
талаптары
Астана қаласы                               2009 жылғы "__"__________
1. Пайдаланылатын анықтамалар
Осы Талаптарда мынадай анықтамалар пайдаланылады:
Салым                         Шарттарға сәйкес Клиенттен Банкке
сақтауға түскен ақша.
Талаптардың шеңберінде және оған сәйкес
бірнеше Салым орналастыруы мүмкін.
Әрбір Салымның сомасы мен мерзімі Банк
пен Клиент арасында жасалған Шарттарда
белгіленеді;
Банк                           ____________;
Клиент                        "Самұрық-Қазына" АҚ - Талаптарға және
Шартқа сәйкес Жинақ шоттың иесі;
Еншілес және Тәуелді           дауыс беруші акцияларының елу пайыздан
ұйымдар                        астамы меншік немесе сенімді басқару
құқығында Клиентке тиесілі заңды
тұлғалар (ұлттық даму институттарын,
ұлттық компаниялар мен басқа да заңды
тұлғаларды қоса алғанда)(Еншілес
ұйымдар), дауыс беруші акцияларының
елу пайыздан астамы активтерінің
мөлшері (атап айтқанда, Еншілес
ұйымдардың немесе Тәуелді ұйымдардың
әрқайсысының) кемінде 50(елу) миллиард
теңгені құрайтын кез келген осындай
Еншілес ұйымдарға тиесілі олардың
еншілес ұйымдары (Тәуелді ұйымдар);
Шарт                           Банк Клиенттен ол бойынша Салым
қабылдайтын, ол бойынша белгіленген
мөлшерде сыйақы төлейтін әрі Заңнамада
және осы Талаптардың ажырамас бөлігі
болып табылатын 1-қосымшаға сәйкес
нысан бойынша белгіленген Шартта
көзделген талаптарда және тәртіппен
Салым қайтаратын банктік салым
шарттарының әрқайсысы және кез
келгені. "Шарт" терминін контекст
бойынша көпше түрде пайдалану қажет
болған жағдайда "Шарттар" термині
пайдаланылады;
Жылдық тиімді сыйақы           Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын
ставкасы                       және қаржы ұйымдарын реттеу мен
қадағалау агенттігі басқармасының 2006
жылғы 23 қыркүйектегі N 215 қаулысымен
бекітілген Қаржылық қызмет бойынша
сыйақы шегі туралы ақпаратты тарату
кезіндегі сыйақы мөлшерлемесінің
деңгейін есептеу ережесіне сәйкес
есептелетін қызметтер бойынша дұрыс,
жылдық, тиімді, салыстырмалы
есептеудегі сыйақы ставкасы;
Жинақ шот                      Салымды есепке алу және оны Банк
жүйелері мен есептілігінде көрсету
мақсатында Шарттың негізінде ашылған
Клиенттің Банктегі теңгемен ашқан
банктік шоты;
Уәкілетті тұлға                Заңнамаға сәйкес өкілеттіліктер
берілген және Талаптарда және/немесе
Шартта көзделгендей Клиенттің, Банктің
немесе үшінші тұлғалардың атынан
түсетін тұлға;
Үзінді көшірме                 Клиенттің Жинақ шотының белгілі бір
уақыт кезеңі ішіндегі жай-күйі туралы
құжат (қағаз жеткізгіште немесе
электронды нысанда);
Қолтаңба мен мөртабан          Клиенттің уәкілетті өкілдері туралы
үлгілері бар карточка          олардың қолтаңбалары мен
мөртабандарының үлгілері бар
деректерді қамтитын құжат,ол осы
Талаптарда көрсетілген немесе
Заңнамада көзделген жағдайларда
нотариалды куәландырылуға тиіс;
Талаптар                       осы Екінші деңгейдегі банктердің
ипотекалық қарыздарды кейіннен қайта
қаржыландыруы үшін "Самұрық-Қазына"
ұлттық әл-ауқат қоры" акционерлік
қоғамы салатын ақшалай қаражаттың
банктік салым талаптары;
Заңнама                        белгіленген тәртіппен қабылданған және
күшіне енген нормативтік құқықтық
актілерден тұратын Қазақстан
Республикасының заңнамасы;
Ақша                           ұлттық валютадағы төлем құралы;
Тарап/Тараптар                 Шарт жасасқан Банк пен Клиент;
Тарифтер                       Банктің комиссиялық сыйақысының
қолданыстағы Тарифтері;
Жұмыс күндері                  Қазақстан Республикасында банктер
мәмілелер жасау үшін ашық болатын
күндер;
Ұлттық Банк                    Қазақстан Республикасы Ұлттық Банк;
Ипотекалық қарыз               Қазақстан Республикасының кез келген
екінші деңгейдегі банктерінен және
ипотекалық ұйымдарынан бұрын
Қарыз алушы Тұрғын жай сатып алу үшін
және салуға алған қарыз;
Бөлшек кредиттер               Әлеуметтік кредиттер және Қатардағы
кредиттер;
Әлеуметтік кредиттер           Банк Талаптарға сәйкес Қайта
қаржыландыру мақсаттарына Салым
қаражаты есебінен Қарыз алушылардың
мынадай санаттарына теңгемен беретін
кредиттер:
мемлекеттік қызметшілер;
мемлекеттік мекемелердің мемлекеттік
қызметшілері болып табылмайтын
қызметкерлері;
мемлекеттік кәсіпорындардың
қызметкерлері;
Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен
мүгедектері және оларға теңестірілген
адамдар;
зейнеткерлер;
мүгедектер.
Қатардағы кредиттер            Банк Әлеуметтік кредиттер алуға құқығы
бар Қарыз алушылардың санатына
кірмейтін Қарыз алушыларға Талаптарға
сәйкес Қайта қаржыландыру мақсаттарына
Салымның қаражаты есебінен теңгемен
беретін кредиттер;
Игерілмеген Салым сомасы       Игеру кезеңінде Қайта қаржыландыру
үшін Банк пайдаланбаған Салым
бөлігінің сомасы;
Игерілген Салым сомасы         Игеру кезеңінде Қайта қаржыландыру
үшін Банк пайдаланған Салым бөлігінің
сомасы;
Әлеуметтік кредиттер           Игеру кезеңінде Әлеуметтік кредиттер
бойынша игерілген сома         түрінде Қайта қаржыландыру жолымен
Банк игерген Салым бөлігінің сомасы;
Қатардағы кредиттер            Игеру кезеңінде Қатардағы кредиттер
бойынша игерілген сома         түрінде Қайта қаржыландыру жолымен
Банк игерген Салым бөлігінің сомасы;
Орташа өлшемді                 мыналар:
сыйақы ставкасы                - Әлеуметтік кредиттер бойынша

О некоторых вопросах рефинансирования ипотечных займов банками второго уровня
Постановление Правительства Республики Казахстан от 17 февраля 2009 года N 179
В соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 25 ноября 2008 года № 1085 "О Плане совместных действий Правительства Республики Казахстан, Национального Банка Республики Казахстан и Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций по стабилизации экономики и финансовой системы на 2009-2010 годы" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Одобрить прилагаемый проект Условий банковского вклада денежных средств акционерным обществом "Фонд национального благосостояния "Самрук-Казына" для последующего рефинансирования ипотечных займов банками второго уровня (далее - Условия).
2. Утвердить прилагаемый перечень банков второго уровня и лимиты размещения и перераспределения денежных средств для заключения акционерным обществом "Фонд национального благосостояния "Самрук-Казына" договоров, вытекающих из положений Условий.
Сноска. Пункт 2 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 08.10.2009 № 1551 (вводится в действие с 25.05.2009).
2-1. Акционерному обществу "Фонд национального благосостояния "Самрук-Казына" разработать методические рекомендации по реализации Условий.
Сноска. Постановление дополнено пунктом 2-1 в соответствии с постановлением Правительства РК от 14.04.2009 N 516.
3. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Одобрен
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 17 февраля 2009 года № 179
проект
Условия
банковского вклада денежных средств акционерным обществом "Фонд
национального благосостояния "Самрук-Казына" для последующего
рефинансирования ипотечных займов банками второго уровня
г. Астана                                     "__" _______ 2009 года
1. Используемые определения:
Сноска. Раздел 1 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 14.04.2009 N 516.
В настоящих Условиях используются следующие определения;
Вклад                       деньги, поступившие от Клиента на
хранение в Банк в соответствии с
Договорами. В рамках и в соответствии с
Условиями Клиентом может быть размещено
несколько Вкладов. Сумма и срок каждого
Вклада определяются в заключенных между
Банком и Клиентом Договорах;
Банк                        ________________;
Клиент                      АО "Самрук-Казына" - владелец
Сберегательного счета в соответствии с
Условиями и Договором;
Дочерние и Зависимые        юридические лица (включая национальные
организации                 институты развития, национальные компании
и другие юридические лица), более
пятидесяти процентов голосующих акций
которых принадлежат Клиенту на праве
собственности или доверительного
управления (Дочерние организации), их
дочерние организации, более пятидесяти
процентов голосующих акции которых
принадлежат любой из таких Дочерних
организаций (Зависимые организации),
размер активов которых (в частности,
каждой из Дочерних организаций или
Зависимых организаций) составляет не
менее 50 (пятидесяти) миллиардов тенге;
Договор                     каждый и любой из договоров банковского
вклада, по которому Банк принимает от
Клиента Вклад, выплачивает по нему
вознаграждение в установленном размере и
возвращает Вклад на условиях и в порядке,
предусмотренных Законодательством и
Договором, установленным по форме
согласно приложению 1, являющимся
неотъемлемой частью настоящих Условий.
В случае необходимости использования
термина "Договор" по контексту во
множественном числе используется термин
"Договоры";
Годовая эффективная         ставка вознаграждения в достоверном,
ставка вознаграждения       годовом, эффективном, сопоставимом
исчислении по услугам, рассчитываемая в
соответствии с Правилами исчисления
банками второго уровня ставок
вознаграждения при распространении
информации о величинах вознаграждения по
финансовым услугам, утвержденными
постановлением Правления Агентства
Республики Казахстан по регулированию и
надзору финансового рынка и финансовых
организаций от 23 сентября 2006 года
№ 215;
Сберегательный счет         банковский счет Клиента в Банке в тенге,
открытый на основании Договора с целью
учета Вклада и отражения его в системах и
отчетности Банка;
Уполномоченное лицо         лицо, наделенное полномочиями в
соответствии с Законодательством и
выступающее от имени Клиента, Банка, или
третьих лиц, как предусмотрено Условиями
и/или Договором;
Выписка                     документ (на бумажном носителе или в
электронной форме) о состоянии
Сберегательного счета Клиента за
определенный период времени;
Карточка с образцами        документ, содержащий данные об
подписей и оттиска          уполномоченных представителях Клиента,
печати                      с образцами их подписей и оттиска печати,
который должен быть заверен нотариально в
случаях, указанных в настоящих Условиях
или предусмотренных Законодательством;
Условия                     настоящие Условия банковского вклада
денежных средств акционерного общества
"Фонд национального благосостояния
"Самрук-Казына" для последующего
рефинансирования ипотечных займов банками
второго уровня;
Законодательство            законодательство Республики Казахстан,
состоящее из нормативных правовых актов,
принятых и вступивших в силу в
установленном порядке;
Деньги                      средство платежа, выраженное в
национальной валюте;
Сторона/Стороны             Банк и Клиент, заключившие Договор;
Тарифы                      действующие Тарифы комиссионного
вознаграждения Банка;
Рабочие дни                 дни, когда банки в Республике Казахстан
открыты для совершения сделок;
Национальный Банк           Национальный Банк Республики Казахстан;
Ипотечный заем              заем, ранее полученный Заемщиком в любом
из банков второго уровня и ипотечными
организациями Республики Казахстан на
приобретение и на строительство Жилища;
Розничные кредиты           Социальные кредиты и Рядовые кредиты;
Социальные кредиты          кредиты, выдаваемые Банком в тенге за
счет средств Вклада на цели
Рефинансирования в соответствии с
Условиями следующим категориям
Заемщиков:
1) государственные служащие;
2) работники государственных учреждений,
не являющиеся государственными
служащими;
3) работники государственных предприятий;
4) участники и инвалиды Великой
Отечественной Войны и лица,
приравненные к ним;
5) пенсионеры;
6) инвалиды.
Рядовые кредиты             кредиты, выдаваемые Банком в тенге за
счет средств Вклада на цели
Рефинансирования в соответствии с
Условиями Заемщикам, не входящим в
категорию Заемщиков, имеющих право на
получение Социальных кредитов;
Неосвоенная сумма           сумма части Вклада, которая не
Вклада                      использована Банком для Рефинансирования
в Период освоения;
Освоенная сумма             сумма части Вклада, которая использована
Вклада                      Банком для Рефинансирования в Период
освоения;
Освоенная сумма по          сумма части Вклада, которая была
Социальным кредитам         освоена Банком путем Рефинансирования в
виде Социальных кредитов в Период
освоения;
Освоенная сумма по          сумма части Вклада, которая была
Рядовым кредитам            освоена Банком путем Рефинансирования в
виде Рядовых кредитов в Период освоения;
Средневзвешенная            ставка вознаграждения в процентах
ставка вознаграждения       годовых, определяемая как:
- отношение Освоенной Суммы по Социальным
кредитам к Освоенной сумме Вклада,

Игерілген Соманың жылдық 5,5 %-ға (бес
бүтін оннан бес пайыз) көбейтілген
Игерілген Салым сомасына қатынасы;
қосу
- Қатардағы кредиттер бойынша
Игерілген Соманың жылдық 7,5%-ға (жеті
бүтін оннан бес пайыз) кебейтілген
Игерілген Салым сомасына қатынасы
ретінде айқындалатын жылдық пайызбен
сыйақы ставкасы.
Әлеуметтік кредиттер бойынша Игерілген
Сома мен Қатардағы кредиттер бойынша
Игерілген Сома Игеру нәтижелері
бойынша есептің деректері негізге
алына отырып айқындалады. Банк Игеру
нәтижелері бойынша есеппен бірге
Орташа өлшемді сыйақы ставкасының
есептемесін (бұдан әрі - Есептеме)
береді. Есептеме уәкілетті тұлғаның
қолтаңбасымен және Банктің мөрімен
бекітіледі, сондай-ақ уәкілетті
тұлғаның қолтаңбасымен және Клиенттің
мөрімен бекітілуге тиіс және Шарт пен
Талаптардың ажырамас бөлігі болып
табылады. Осымен Тараптар Есептеме
Орташа өлшемді сыйақы ставкасын
белгілеу үшін жеткілікті негіздеме, ал
кейіннен оның мөлшерін тиісті растау
болып табылатындығын және сыйақы
ставкасын айқындау үшін Тараптардың
Талаптарға және Шарттарға қосымша
келісімдер ресімдеуді талап етпейтінін
белгіледі.
Есептемені Талаптарға сәйкес Клиенттің
қолтаңбасымен және мөрімен бекіту оны
Клиент алған күннен бастап 5 (бес)
Жұмыс күні ішінде орындалады;
Игеру нәтижелері               Игеру кезеңінің аяқталу нәтижелері
бойынша есеп                   бойынша Талаптардың 7-бөлімінің
10-тармағына сәйкес Банк Клиентке
беретін Салымды пайдалану туралы
есеп;
Салымдардың жалпы              Шарттарға және Талаптарға сәйкес
сомасы                         Клиенттің Банкке орналастыратын барлық
Салымдарының жалпы сомасы;
Игеру кезеңі                   Салым Жинақ шотқа есептелген күннен
бастап 2009 жылғы 15 қазанды қоса
алғанға дейінгі кезеңді білдіреді;
Тұрғын жай                     Осы Талаптардың мақсаты үшін Тұрғын
жай деп мыналар түсініледі:
- тұрақты тұруға арналған және
пайдаланылатын жеке тұрғын жай
бірлігі (жеке тұрғын үй, пәтер,
жатақханадағы бөлме);
- құрылысқа үлестік қатысу туралы
шарт бойынша Қарыз алушы сатып алған
құрылыс аяқталмаған тұрғын үй
ғимаратының үлесі (пәтер). Бұл ретте
Тұрғын жай мынадай өлшемдерге сәйкес
келуі тиіс".
- жылжымайтын мүлік объектісіне
арналған техникалық паспортқа немесе
құрылысқа үлестік қатысу туралы
шартқа сәйкес тұрғын алаңы 120 (бір
жүз жиырма) шаршы метрден аспайды;
- Тұрғын жай Қарыз алушы, оның жұбайы
(зайыбы) және кәмелетке толмаған
балалары үшін Тұрғын жайдың
орналасқан жері бойынша жалғыз болып
табылады;
- қарыз алушыға және (немесе) оның
жұбайына (зайыбына) және кәмелеттік
жасқа толмаған балаларына сыйға беру
шарттары бойынша және мұрагерлік
тәртібімен жекешелендірілген тұрғын
үйге ортақ меншік құқығында тиесілі
жеке тұрғын үй бірлігінде қарыз алушы
үлесінің болуы Қарыз алушыны қайта
қаржыландырудан бас тарту үшін негіз
болып табылмайды, бұл ретте қарыз
алушыға және (немесе) оның жұбайына
(зайыбына) және (немесе) кәмелеттік
жасқа толмаған балаларына тиесілі
көрсетілген үлестер жиынтығында
осындай тұрғын үй бірлігіне меншік
құқығының 100 % үлесін құрамауға тиіс
Қарыз алушы                    Ипотекалық қарыз алған (Қазақстан
Республикасында тұрғын үй құрылысын

умноженное на 5,5 % (пять целых пять
десятых процента) годовых; плюс
- отношение Освоенной Суммы по Рядовым
Кредитам к Освоенной сумме Вклада,
умноженное на 7,5 % (семь целых пять
десятых процентов) годовых.
Освоенная Сумма по Социальным кредитам и
Освоенная Сумма по Рядовым кредитам
определяется исходя из данных Отчета по
результатам освоения. Банк предоставляет
вместе с Отчетом по результатам освоения
Расчет Средневзвешенной ставки
вознаграждения (далее - Расчет). Расчет
скрепляется подписью уполномоченного лица
и печатью Банка, а также подлежит
скреплению подписью уполномоченного лица
и печатью Клиента и является неотъемлемой
частью Договора и Условий. Настоящим
Стороны определили, что Расчет является
достаточным основанием для установления
Средневзвешенной ставки вознаграждения, а
впоследствии и надлежащим подтверждением
ее размера и не требует оформления
Сторонами дополнительных соглашений к
Условиям и Договорам для определения
ставки вознаграждения. Скрепление Расчета
подписью и печатью Клиента согласно
Условиям выполняется в течение 5 (пяти)
Рабочих дней со дня его получения
Клиентом;
Отчет по результатам        отчет об использовании Вклада,
освоения                    предоставляемый Банком Клиенту в
соответствии с пунктами 9 и 10 раздела 7
Условий по результатам окончания Периода
освоения;
Общая сумма Вкладов         общая сумма всех Вкладов, которая будет
размещена Клиентом в Банке согласно
Договорам и Условиям;
Период освоения             означает период с даты зачисления Вклада
на Сберегательный счет до 15 октября 2009
года включительно;
Жилище                      под жилищем, для целей настоящих Условий,
понимается:
- отдельная жилая единица (индивидуальный
жилой дом, квартира, комната в
общежитии), предназначенная и
используемая для постоянного проживания;
- доля в незавершенном строительством
жилом здании (квартира), приобретенная
Заемщиком по договору о долевом участии в
строительстве.
При этом, Жилище должно соответствовать
следующим критериям:
- жилая площадь не превышает 120 (ста
двадцати) кв. м согласно техническому
паспорту на объект недвижимости или
договору о долевом участии в
строительстве;
- Жилище является единственным для
Заемщика, его супруги (супруга) и
несовершеннолетних детей по месту
нахождения Жилища;
наличие доли заемщика в отдельной жилой
единице, принадлежащей заемщику и (или)
его супруге (супругу) и
несовершеннолетним детям на праве общей
собственности на приватизированное жилье,
по договорам дарения и в порядке
наследования, не является основанием для
отказа в рефинансировании Заемщика, при
этом указанные доли, принадлежащие
заемщику и (или) его супруге (супругу) и
(или) его несовершеннолетним детям, не
должны в совокупности составлять 100 %
долю права собственности на такую жилую
единицу;
Заемщик                     физическое лицо, резидент Республики
Казахстан, получившее Ипотечный заем
(за исключением граждан, получивших заем
по Государственной программе развития
жилищного строительства в Республике

дамытудың 2005 - 2007 жылдарға
арналған мемлекеттік бағдарламасы
бойынша қарыз алған азаматтарды
қоспағанда) және Қайта қаржыландыру
туралы өтінішпен Банкке жүгінген
күнгі жағдай бойынша ол бойынша
мерзімі өткен берешегі жоқ жеке
тұлға, Қазақстан Республикасының
резиденті. Күмән тудырмас үшін Қарыз
алушы деп бірлесіп қарыз алушы
және/немесе кепілдік беруші
түсінілмейді.
Қайта қаржыландыру             Осы Талаптардың мақсаттары үшін Қайта
қаржыландыру деп Ипотекалық қарызды
өтеу үшін Банктің Бөлшек кредиттерді
беруі немесе олардың Бөлшек
кредиттерге сәйкес келтіру мақсатында
Ипотекалық қарыздар шарттарын өзгерту
түсініледі, одан кейін мұндай
Ипотекалық қарыздар Бөлшек кредиттер
болып саналады;
Қолжетімділік кезеңі           Талаптарға қол қойылған күннен бастап
36 (отыз алты) күнтізбелік айға тең
уақыт кезеңі.
Ескерту. 1-бөлімге өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2009.04.14. N 516, 2009.10.08. N 1551 (2009.05.25 бастап қолданысқа енгізіледі) Қаулыларымен.
2. Салымның негізгі талаптары
1. Салымды ашу және оның әрекеті. Салым Шарттың 1-бөлімінде  белгіленген бүкіл соманы бір жолғы енгізу жолымен ашылады. Қосымша жарналар енгізу көзделмеген. Салымды автоматты түрде ұзарту көзделмеген. Салымдар Қолжетімділік кезеңі ішінде енгізілуі мүмкін.
2. Салымды сақтау мерзімі. Шарттың 2-бөліміне сәйкес. Бұл ретте Салым Клиентке Салым Жинақ шотқа орналастырылған күннен бастап 20 (жиырма) жылдан кешіктірмей Клиентке қайтарылуға тиіс.
3. Салымдардың жалпы сомасы___________
4. Салымның валютасы: теңге.
5. Салым бойынша сыйақы ставкасы.
1) Игерілген Салым сомасына Игерілген Салым сомасының іс жүзінде сақталған кезеңі үшін Орташа өлшемді сыйақы ставкасы есептеледі. Есептелген сыйақы Талаптарға сәйкес төленеді. Игерілген Салым бөлігіне жылдық тиімді сыйақы ставкасы Заңнаманың талаптарына сәйкес айқындалады;
2) Игерілмеген Салым сомасына Жинақ шотта Игерілмеген Салым сомасын іс жүзінде сақтау кезеңі ішінде жылдық 10 % (он пайыз) ставканы негізге ала отырып, Игерілмеген Салым сомасына сыйақы есептеледі, ол Игерілмеген Салым сомасын қайтарумен бірге төленеді. Игерілмеген Салым бөлігіне жылдық тиімді сыйақы ставкасы Заңнаманың талаптарына сәйкес айқындалады.
Ескерту. 5-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2009.04.14. N 516 Қаулысымен.
6. Клиент Салымды мерзімінен бұрын талап еткен кезде сыйақы
есептеу тәртібі:
1) Егер Заңнамаға сәйкес Салымды талап ету сәтінде Банктің Бөлшек кредиттер бойынша сыйақы ставкасын қайта қарау (ұлғайту) құқығы болған жағдайда Салымды мерзімінен бұрын талап ету күнінің алдындағы соңғы 90 (тоқсан) күн ішіндегі сыйақыны алып тастай отырып, Салымды іс жүзінде сақтау мерзімі үшін Орташа өлшемді сыйақы ставкасы есептеледі;

Казахстан на 2005-2007 годы) и не
имеющее просроченной задолженности по
нему по состоянию на дату обращения в
Банк с просьбой о Рефинансировании. Во
избежание сомнений под Заемщиком не
понимаются созаемщик и/или гарант.
Рефинансирование            под рефинансированием для целей настоящих
Условий понимается выдача Банком
Розничных кредитов для погашения
Ипотечного займа или изменение условий
Ипотечных займов с целью приведения их в
соответствие с Розничными кредитами,
после чего такие Ипотечные займы
считаются Розничными кредитами;
Период доступности          период времени, равный 36 (тридцати
шести) календарным месяцам с даты
подписания Условий.
2. Основные условия Вклада
1. Открытие и действие Вклада. Вклад открывается путем разового внесения всей суммы, определенной в пункте 1 Договора. Внесение дополнительных взносов не предусмотрено. Автоматическая пролонгация Вклада не предусмотрена. Вклады могут вноситься в течение Периода доступности.
2. Сроки хранения Вклада. В соответствии с разделом 2 Договора. При этом Вклад должен быть возвращен Клиенту не позднее 20 (двадцати) лет с даты размещения Вклада на Сберегательном счете.
3. Общая сумма Вкладов__________.
4. Валюта Вклада: тенге.
5. Ставка вознаграждения по Вкладу.
1) На Освоенную сумму Вклада начисляется Средневзвешенная ставка вознаграждения за фактический период хранения Освоенной суммы Вклада. Начисленное вознаграждение выплачивается Клиенту в соответствии с Условиями. Годовая эффективная ставка вознаграждения на Освоенную часть Вклада определяется в соответствии с требованиями Законодательства.
2) На Неосвоенную сумму Вклада начисляется вознаграждение исходя из ставки 10 % (десять процентов) годовых за фактический период хранения Неосвоенной суммы Вклада на Сберегательном счете, которое выплачивается Клиенту вместе с возвратом Неосвоенной суммы Вклада. Годовая эффективная ставка вознаграждения на Неосвоенную часть Вклада определяется в соответствии с требованиями Законодательства.
Сноска. Пункт 5 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 14.04.2009 N 516.
6. Порядок начисления вознаграждения при досрочном истребовании Вклада Клиентом:
1) в случае, если согласно Законодательству на момент истребования Вклада Банк имеет право пересмотреть (увеличить) ставки вознаграждения по Розничным кредитам, начисляется Средневзвешенная ставка вознаграждения за фактический срок хранения Вклада за минусом вознаграждения за последние 90 (девяносто) дней, предшествующие дате досрочного истребования Вклада.

2) егер Заңнамаға сәйкес Салымды талап ету сәтінде Банктің Бөлшек кредиттер бойынша сыйақы ставкасын қайта қарау (ұлғайту) құқығы болмаған:
- және Салымды талап ету Салымды Жинақ шотына орналастырған
күннен бастап 3 (үш) жыл бұрын орындалған жағдайда, Салымды іс жүзінде сақтау мерзімі үшін Орташа өлшемді сыйақы ставкасы есептеледі, бірақ бұл ретте Клиент Банкке Салым сомасының 9,5 %-ы (тоғыз бүтін оннан бес пайыз) мөлшерінде тұрақсыздық айыбын төлейді;
- және Салымды талап ету Салымды Жинақ шотқа орналастырған күннен бастап 3 (үш) жылдан кейін орындалған жағдайда, Салымды іс жүзінде сақтау мерзімі үшін Орташа өлшемді сыйақы ставкасы есептеледі, бірақ бұл ретте Клиент Банкке Салым сомасының 5 %-ы (бес пайыз) мөлшерінде тұрақсыздық айыбын төлейді.
Банк Тұрақсыздық айыбы сомасын Банктің Клиентке қайтаратын Салымының сомасынан немесе оның бір бөлігінен ұстауға тиіс.
3. Жинақ шот ашу үшін қажетті құжаттар
1. Жинақ шот ашу үшін Клиент мынадай құжаттарды беруге міндетті:
1) тиісті түрде толтырылған және қол қойылған 2 (екі) данадағы Шарт;
2) қолтаңбаларының және мөртабандарының үлгілері бар тиісті түрде толтырылған және нотариалды куәландырылған үш Карточка;
3) салық салу есебіне қою және СТН беру фактісін растайтын салық қызметі органы берген құжаттың көшірмесі;
4) Алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 2010.06.18 № 613 Қаулысымен.
5) заңды тұлғаның мемлекеттік тіркеуден (қайта тіркеуден) ету фактісін растайтын уәкілетті орган берген белгілеген нысандағы құжаттың көшірмесі;
6) заңды тұлға жарғысының не үлгі жарғы негізінде заңды тұлға қызметінің фактісін растайтын құжаттың нотариалды куәландырылған көшірмесі;
7) қолтаңбаларының және мөртабандарының үлгілері бар Карточкаға сәйкес Клиенттің Жинақ шотының жүргізілуіне байланысты операцияларды жасаған кезде төлем құжаттарына қол қоюға уәкілетті Клиент тұлғасының (тұлғаларының) жеке басын куәландыратын құжаттың (-тардың) көшірмесі.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2010.06.18 № 613 Қаулысымен.
2. Клиенттің Банкте басқа шоттары бар болған жағдайда, Банк Клиенттен Заңнамада белгіленген шектеулерді ескере отырып, осы тарауда көрсетілген құжаттарды сұрамауға құқылы.
3. Банк, егер осы Заңнамада тікелей көзделмесе, қосымша құжаттарды беруді талап етуге құқылы.
4. Клиент Банкте бірнеше шоттарды ашқан жағдайда құжаттарды ұсыну тәртібі мен талаптары Заңнамаға сәйкес айқындалады.

2) в случае, если согласно Законодательству на момент истребования Вклада Банк не имеет права пересмотреть (увеличить) ставки вознаграждения по Розничным кредитам:
- и истребование Вклада было выполнено ранее 3 (трех) лет с даты размещения Вклада на Сберегательном счете, начисляется Средневзвешенная ставка вознаграждения за фактический срок хранения Вклада, но при этом, Клиент уплачивает Банку неустойку в размере 9,5 % (девять целых пять десятых процентов) от суммы Вклада;
- и истребование Вклада было выполнено по истечении 3 (трех) лет с даты размещения Вклада на Сберегательном счете, начисляется Средневзвешенная ставка вознаграждения за фактический срок хранения Вклада, но при этом Клиент уплачивает Банку неустойку в размере 5 % (пяти процентов) от суммы Вклада.
Суммы неустойки подлежат удержанию Банком из суммы возвращаемого Банком Клиенту Вклада или его части.
3. Документы, необходимые для открытия Сберегательного счета
1. Для открытия Сберегательного счета Клиент обязан предоставить следующие документы:
1) должным образом заполненный и подписанный Договор в 2 (двух) экземплярах;
2) три должным образом заполненные и нотариально заверенные Карточки с образцами подписей и оттиска печати;
3) копию документа, выданного органом налоговой службы, подтверждающего факт постановки на налоговый учет и присвоения РНН;
4) исключен постановлением Правительства РК от 18.06.2010 № 613;
5) копию документа установленной формы, выданного уполномоченным органом, подтверждающего факт прохождения государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица;
6) нотариально удостоверенную копию устава юридического лица либо документа, подтверждающего факт деятельности юридического лица на основании типового устава;
7) копию документа(-ов), удостоверяющего(-их) личность лица (лиц) Клиента, уполномоченного(-ых) подписывать платежные документы при совершении операций, связанных с ведением Сберегательного счета Клиента в соответствии с Карточкой с образцами подписей и оттиска печати.
Сноска. Пункт 1 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 18.06.2010 № 613.
2. В случае наличия у Клиента других счетов в Банке, Банк вправе не запрашивать у Клиента указанные в настоящей главе документы с учетом ограничений, установленных Законодательством.
3. Банк вправе потребовать предоставления дополнительных документов, если это прямо предусмотрено Законодательством.
4. Порядок и условия предоставления документов в случае открытия Клиентом нескольких счетов в Банке определяются согласно Законодательству.

5. Қолтаңбаның не мөртабанның бір үлгісінің өзін алмастырған кезде Банкке қолтаңбалардың және мөртабанының үлгілері бар жаңа Карточка ұсынылады.
4. Жинақ шот ашу және жүргізу тәртібі
1. Банк жасасқан Шарт негізінде және Талаптардың 3-бөлімінде көрсетілген құжаттардың бүкіл пакетін алғаннан кейін Жинақ шот ашады.
2. Шартқа қолтаңбалар үлгілері және мөртабандары бар Карточка деректеріне сәйкес Клиенттің уәкілетті тұлғалары қол қояды.
3. Банк Клиенттің Ақшасын есепке алу мақсатында Клиентке жеке сәйкестендіру кодын береді. Жеке сәйкестендіру кодын тағайындау, оның күшін жою, Банктің Клиент Салымының есебін жүргізу тәртібі Заңнамамен айқындалады.
4. Салымды қайтаруды және сыйақы төлеуді егер Заңнамада және Шартта өзгеше белгіленбесе, Банк Шарттың 2-тармағында көрсетілген Салым мерзімі аяқталған күні Шарттың 4-тармағында көрсетілген Клиенттің банктік шотына жүзеге асырады.
5. Егер Талаптардың 2-бөлімінде өзгеше белгіленбесе:
1) Клиент Талаптардың 10-бөлімі 1-тармағының 1) тармақшасында айтылған міндеттемелерді бұзған;
2) Заңнамада көзделген тәртіппен Жинақ шотта тұрған Ақшаға тыйым салынған, сондай-ақ Жинақ шот бойынша шығыс операциялары тоқтатыла тұрған жағдайда осындай шешімдер қолданылған бүкіл кезең ішінде Шарттың талабы сөзсіз бұзылған деп саналады, ал сыйақы жылдық 0 (нөл) % есебімен есептеледі; ал Салым бөлігіне тыйым салынған жағдайда, мұндай сыйақы ставкасы (жылдық 0 %) Салымның осы бөлігіне қатысты ғана қолданылады.
6. Жинақ шотқа салық берешегі бойынша салық органдарының және атқарушылық іс жүргізу органдарының инкассалық өкімдерін шығарған жағдайда: Ақша жеткілікті болған кезде Банк Клиентке алдын ала хабарлап, инкассалық өкімді орындайды; Ақша жеткіліксіз болған кезде инкассалық өкім шығарылған күнге дейін Жинақ шотқа оны орналастырған күннен бастап Салымды сақтау кезеңі ішінде Талаптардың 2-бөлімінің 6-тармағына сәйкес Клиентке сыйақыны есептей және төлей отырып, Жинақ шотқа Ақшаның түсу шамасына қарай ішінара инкассалық өкімді орындайды.
7. Жинақ шотқа үшінші тұлғалар төлем құжаттарын (инкассалық өкімдер, төлем талаптары-тапсырмалары) Заңнамаға сәйкес (бұдан әрі - нұсқау), оның ішінде міндетті зейнетақы жарналары және әлеуметтік
аударымдар бойынша салық органдарының инкассалық өкімдерін шығарған жағдайда:
- төлем құжатын қанағаттандыру үшін Жинақ шотта Ақшаның жеткілікті сомасы болған кезде Банк осы нұсқауды орындайды. Салымның алынған бөлігіне арналған сыйақы есептелінеді және Талаптардың 2-бөлімінің 6-тармағында белгіленген сыйақы ставкасы бойынша Салымды іс жүзінде сақтау мерзімі ішінде төленеді, ал Салымның қалдығына Талаптардың 2-бөлімінің 5-тармағында белгіленген сыйақы ставкасы бойынша Салымды іс жүзінде сақтау мерзімі ішінде есептелінеді және төленеді;
- Клиенттің Жинақ шотындағы Ақша жеткіліксіз болған кезде нұсқауды қанағаттандыру үшін соңғысы Клиентке хабарлай отырып, Заңнамада көзделген мерзім ішінде Банкте сақталады. Нұсқау сақталған кезеңде сыйақыны есептеу жалғасады, бірақ Ақша Клиенттің Жинақ шотында блокталады (Шарттың қолданылу мерзімі осы кезеңде біткеніне қарамастан). Банк өкімді орындамай қайтарған сәттен бастап (Жинақ шотта Ақша жеткіліксіз болған кезде Банкте нұсқауды белгілеген сақтау мерзімі аяқталғаннан не оны нұсқаудың бастамашысы кері қайтарып алғаннан кейін), егер Шарттың қолданылу мерзімі өтпесе, Банк сыйақыны есептеуді жалғастырады. Егер Шартты қолданылу мерзімі өтсе, Банк Салымды және Шарттың қолданылу мерзімі ішінде ғана есептелген сыйақыны  қайтарады. Нұсқауды сақтау мерзімі ішінде Шартты қолдану мерзімі өткеннен кейін сыйақы есептелінбейді және Клиентке төленбейді.

5. При замене хотя бы одного образца подписи либо оттиска печати в Банк представляется новая Карточка с образцами подписей и оттиска печати.
4. Порядок открытия и ведения Сберегательного счета
1. Банк открывает Сберегательный счет на основании заключенного Договора и по получении всего пакета документов, указанных в Разделе 3 Условий.
2. Договор подписывается уполномоченными лицами Клиента в соответствии с данными Карточки с образцами подписей и оттиска печати.
3. Банк в целях учета Денег Клиента присваивает Клиенту индивидуальный идентификационный код. Порядок присвоения, аннулирования индивидуального идентификационного кода, ведения Банком учета Вклада Клиента определяется Законодательством.
4. Возврат Вклада и выплата вознаграждения осуществляется Банком на банковский счет Клиента, указанный в пункте 5 Договора, в день окончания срока Вклада, указанный в пункте 2 Договора, если иное не установлено Законодательством и Договором.
5. Условия Договора, безусловно, считаются нарушенными, а вознаграждение начисляется из расчета 0 (ноль) % годовых, если иное не определено в Разделе 2 Условий, в случаях:
1) нарушения Клиентом обязательств, оговоренных в подпункте 1) пункта 1 раздела 10 Условий;
2) наложения ареста на Деньги, находящиеся на Сберегательном счете, а также приостановления расходных операций по Сберегательному счету в порядке, предусмотренном Законодательством - за весь период действия таких решений; а в случае наложения ареста на часть Вклада, такая ставка вознаграждения (0 % годовых) применяется только в отношении этой части Вклада.
6. В случае выставления к Сберегательному счету инкассовых распоряжений налоговых органов по налоговой задолженности и органов исполнительного производства: при достаточности Денег Банк, предварительно уведомив Клиента, исполняет инкассовое распоряжение; при недостаточности Денег - исполняет инкассовое распоряжение частично, по мере поступления Денег на Сберегательный счет, с начислением и выплатой Клиенту вознаграждения согласно пункту 6 раздела 2 Условий за период хранения Вклада с даты его размещения на Сберегательном счете до даты выставления инкассового распоряжения.
7. В случае выставления к Сберегательному счету третьими лицами платежных документов (инкассовые распоряжения, платежные требования-поручения) в соответствии с Законодательством (далее - указания), в том числе инкассовых распоряжений налоговых органов по обязательным пенсионным взносам и социальным отчислениям:
- при наличии достаточной суммы Денег на Сберегательном счете для удовлетворения платежного документа Банк исполняет данное указание. Вознаграждение на изъятую часть Вклада начисляется и выплачивается за фактический срок хранения Вклада по ставке вознаграждения, установленной пунктом 6 раздела 2 Условий, а на остаток Вклада начисляется и выплачивается за фактический срок хранения Вклада по ставке вознаграждения, установленной пунктом 5 раздела 2 Условий;
- при недостаточности Денег на Сберегательном счете Клиента для удовлетворения указания последнее хранится в Банке в течение срока, предусмотренного Законодательством, с уведомлением Клиента. В период хранения указания начисление вознаграждения продолжается, но Деньги блокируются на Сберегательном счете Клиента (независимо, истечет ли в этот период срок действия Договора). С момента возврата Банком распоряжения без исполнения (после истечения установленного срока хранения в Банке указания при недостаточности Денег на Сберегательном счете, либо его отзыва инициатором указания), если срок действия Договора не истек, Банк продолжает начисление вознаграждения. Если срок действия Договора истек, Банк возвращает Вклад и вознаграждение, начисленное только за срок действия Договора. За срок хранения указания после истечения срока действия Договора вознаграждение не начисляется и Клиенту не выплачивается.

8. Клиенттің Жинақ шотының болуына байланысты Банк үшін маңызы бар немесе болатын кез келген өзгерістер болған жағдайда (Клиенттің заңды мәртебесін, Клиенттің атынан қол қою құқығы бар тұлғалардың Т.А.Ә. және басқа ұқсас ақпаратты қоса алғанда, бірақ оның өзгеруін шектемей) Клиент мүмкіндігінше қысқа мерзімде Банкке осы туралы жазбаша хабарлауға міндетті. Хабарлама Банк тиісті жазбаша хабарламаны және осы өзгерістерді растайтын құжаттарды алған сәттен бастап қана Банк қабылдаған деп саналатын болады.
9. Банк Клиентке растауға Үзінді көшірмеге және/немесе басқа ақпаратқа қатысты берген қателер табылған жағдайда, Банк/Клиент басқа Тарапқа осы туралы дереу хабарлауға міндетті. Барлық жіберілген қателерді Банк мүмкіндігінше қысқа мерзімде түзетеді.
10. Үзінді көшірмелерді Клиентке Ақшаны Жинақ шотқа есептегеннен кейін, сондай-ақ Ақшаны Жинақ шоттан есептеп шығарған кезде Банкке Клиенттің өкілі өтініш берген сәтте, оның Банктегі шоттарына қатысты Банктің Клиентке қызмет көрсету жөніндегі іс-әрекетін жүзеге асыратын уәкілетті тұлғасы береді.
11. Клиент Банктен алынған барлық хат-хабарды (растау, Үзінді  көшірмелер және/немесе кез келген өзге ақпарат) алғаннан кейін бірден тексеруі тиіс. Бұдан басқа, Клиент Жинақ шотқа қатысты оның нұсқаулықтарын Банктің орындауын дұрыс тексеруі тиіс. Егер Клиент қандайда бір дәлсіздік және/немесе толық орындамауды тапса, ол Банкке  бұл туралы дереу хабарлауы тиіс.
12. Егер Клиент Банкке Банк жүргізген және хат-хабарда көрсетілген операциялармен және есептелермен келіспейтіні туралы жазбаша хабарламаны Клиент оларды алған күннен бастап 10 (он) Жұмыс күні ішінде жібермесе, Клиент, осылайша, "ұйғарым бойынша" жүргізілген операциялар мен есептемелердің дұрыстығын растайды, ал Банк осы ақпаратты одан әрі есептеме үшін пайдалануға құқылы.
13. Клиент Заңнаманы бұзғаны үшін жауапкершілік, Заңнамада белгіленген валюталық бақылау агентінің функцияларын жүзеге асыру, сондай-ақ Банктің құқық қорғау органдарын және Ұлттық Банкті Клиент жіберген Заңнаманы бұзушылықтар туралы хабарлауы бөлігінде Банктің міндеттері туралы өзінің хабардар етілгендігін растайды.
14. Шарт бойынша міндеттемелерді неғұрлым тиімді орындау мақсатында Тараптар тиісті келісімдер жасасуға құқылы, олар бойынша Банк Клиентке әр түрлі ақпарат жеткізгіштер мен бағдарламалық-техникалық қамтым ұсынады. Клиенттің осындай жеткізгіштерді және бағдарламалық-техникалық қамтымды пайдалану талаптары мен тәртібі көрсетілген келісімдермен анықталатын болады.

8. В случае любых изменений, имеющих или могущих иметь значение для Банка в связи с наличием Сберегательного счета Клиента (включая, но не ограничиваясь, изменением юридического статуса Клиента, Ф.И.О. лиц, имеющих право подписи от имени Клиента и другой подобной информации), Клиент обязан письменно уведомить об этом Банк в возможно короткий срок. Уведомление будет считаться принятым Банком только с момента получения Банком соответствующего письменного уведомления и документов, подтверждающих эти изменения.
9. В случае обнаружения ошибок в отношении подтверждения, Выписки и/или другой информации, которую Банк предоставил Клиенту, Банк/Клиент обязан немедленно уведомить об этом другую Сторону. Все допущенные ошибки исправляются Банком в возможно короткие сроки.
10. Выписки предоставляются Клиенту уполномоченным лицом Банка, осуществляющим деятельность по обслуживанию Клиента в отношении его счетов в Банке, в момент обращения представителя Клиента в Банк после зачисления Денег на Сберегательный счет, а также при списании Денег со Сберегательного счета.
11. Клиент должен проверять всю полученную от Банка корреспонденцию (подтверждения, Выписки и/или любую иную информацию) сразу после ее получения. Кроме того, Клиент должен проверять правильность исполнения Банком его инструкций в отношении Сберегательного счета. Если Клиент обнаруживает какие-либо неточности и/или неполное исполнение, он должен немедленно уведомить об этом Банк.
12. Если Клиент не направил Банку письменное уведомление о несогласии с операциями и расчетами, произведенными Банком и отраженными в корреспонденции, в течение 10 (десяти) Рабочих дней с даты их получения Клиентом Клиент таким образом, подтверждает правильность произведенных операций и расчетов "по умолчанию", а Банк вправе использовать данную информацию для дальнейших расчетов.
13. Клиент подтверждает свою осведомленность об ответственности за нарушение Законодательства, обязанностях Банка в части осуществления функций агента валютного контроля, установленных Законодательством, а также уведомления Банком правоохранительных органов и Национального Банка о нарушениях Законодательства, допущенных Клиентом.
14. В целях наиболее эффективного исполнения обязательств по Договору Стороны вправе заключить соответствующие соглашения, по которым Банк предоставит Клиенту различные носители информации и программно-техническое обеспечение. Условия и порядок использования Клиентом таких носителей и программно-технического обеспечения будут определяться указанными соглашениями.

5. Салымды енгізу
1. Әрбір жаңа Салым Тараптар тиісті Шарт жасасқаннан кейін 5 (бес) Жұмыс күні ішінде орналастырылады.
2. Салым Заңнамада көзделген шектеулерді ескере отырып, қолма-қол ақшамен не банктік аударыммен енгізілуі мүмкін.
3. Ақша мерзімді Салымға Салымның толық сомасында бірдей енгізілуі мүмкін, Жинақ шотты толтыруға жол берілмейді.
4. Клиент Салымға егер басқа уағдаластық болмаса, Жинак шоттың түріне байланысты Банк қолданатын тапсырмаларды стандартты бланкілерінде Банкке берілуге тиіс және Талаптардың 3-бөлімі 1-тармағының 2) тармақшасына сәйкес Клиент Банкке берген қолтаңбалар үлгілері мен мөртабандары бар Карточкада көрсетілген бірінші және екінші қол қою құқығына ие тұлғалар қол қоюға тиіс жазбаша тапсырмалар арқылы иелік етуі мүмкін.
5. Тараптар тиісті келісім жасаған жағдайда Шарт бойынша міндеттемелерді орындау үшін электронды құжаттарды пайдалануға құқылы.
6. Тапсырмаларды берудің кез келген өзге тәсілдері Банк пен Клиент арасында жазбаша нысанда жеке келісілуі тиіс, осыдан соң бұл тапсырмаларды Банк орындауға қабылдайтын болады (олар Заңнамаға сәйкес келген жағдайда)
7. Банк анық емес тапсырмаларды, толтырылмаған, Клиент немесе өзге де Уәкілетті тұлғалар қол қоймаған немесе Заңнамада көзделген мәліметтерді талап етуді қамтымайтын тапсырмаларды; қарындашпен толтырылған тапсырмаларды; түзетулері бар тапсырмаларды және Заңнаманы бұзатын валюталық операцияларға қатысты тапсырмаларды қабылдамайды. Мұндай жағдайларда Банк осындай тапсырманы бас тарту себебін көрсетіп, орындамай қайтарады. Банк осындай тапсырманы орындамағандығына байланысты Клиентке келтірілген шығындар мен залалдар үшін Банк жауап бермейді.
6. Жинақ шотты дебеттеу және блоктау
1. Жинақ шотты дебеттеу Заңнамада, Талаптарда және/немесе Шартта тікелей көзделген жағдайларды қоспағанда, Клиенттің иелік етуі бойынша және/немесе келісімімен ғана жүргізіледі. Осымен Клиент Банкке осы Талаптардың 8-бөлімінің 3-тармағы және 9-бөлімінің 7-тармағының орындалу мақсаттары үшін ғана Клиенттің банктік шоттарын акцептісіз дебеттеуге, сондай-ақ Заңнамада көзделген жағдайларда төлем құжаттары негізінде ақшаны акцептісіз алуға сөзсіз келісуді ұсынады.
2. Үшінші тұлғалардың талаптары орындауға қабылданады және Клиенттің қосымша келісімінсіз, бірақ Заңнамада көзделген жағдайларда Клиентке хабарлай отырып орындалады.
3. Жинақ шот бойынша операцияларды тоқтата тұруды және ондағы ақшаны блоктауды Банк Заңнамада белгіленген жағдайларда Клиенттің келісімінсіз жүргізеді.

5. Внесение Вклада
1. Каждый новый Вклад размещается в течение 5 (пяти) Рабочих дней после заключения Сторонами соответствующего Договора.
2. Вклад может быть внесен наличными либо банковским переводом, с учетом ограничений, предусмотренных Законодательством.
3. Деньги могут быть внесены на срочный Вклад единовременно, в полной сумме Вклада, пополнение Сберегательного счета не допускается.
4. Клиент может распоряжаться Вкладом посредством письменных поручений, которые должны даваться Банку на стандартных бланках поручений, применяемых Банком в зависимости от вида Сберегательного счета, если не имеется другой договоренности, и должны быть подписаны лицами, обладающими правом первой и второй подписи, указанными в Карточке с образцами подписей и оттиска печати, предоставленной Банку Клиентом согласно подпункту 2) пункта 1 раздела 3 Условий.
5. Стороны вправе использовать электронные документы для исполнения обязательств по Договору при условии заключения соответствующего соглашения.
6. Любые иные способы предоставления поручений должны быть отдельно согласованы между Банком и Клиентом в письменной форме, после чего эти поручения будут приниматься к исполнению Банком (при условии их соответствия Законодательству).
7. Банк не принимает: неясные поручения, незаполненные поручения, не подписанные Клиентом или иными Уполномоченными лицами или не содержащие требуемых сведений, предусмотренных Законодательством; поручения, заполненные карандашом; поручения с поправками и поручения относительно валютных операций, нарушающих Законодательство. В таких случаях Банк возвращает такие поручения без исполнения, указав причину отказа. Банк не несет ответственности за потери и убытки, понесенные Клиентом в связи с тем, что Банк не выполнил такое поручение.
6. Дебетование и блокирование Сберегательного счета
1. Дебетование Сберегательного счета производится только по распоряжению и/или с согласия Клиента, за исключением случаев, прямо предусмотренных Законодательством, Условиями и/или Договором. Настоящим Клиент предоставляет Банку безусловное согласие на безакцептное дебетование банковских счетов Клиента только для целей исполнения пункта 3 раздела 8 и пункта 7 раздела 9 настоящих Условий, а также на безакцептное изъятие денег на основании платежных документов в случаях, предусмотренных Законодательством.
2. Требования третьих лиц принимаются к исполнению и выполняются без дополнительного согласия Клиента, но с уведомлением Клиента, в случаях, предусмотренных Законодательством.
3. Приостановление операций по Сберегательному счету и блокирование денег на нем в случаях, установленных Законодательством, производится Банком без согласия Клиента.

7. Салым бойынша сыйақы
1. Салым бойынша сыйақы мөлшерін Талаптар белгілейді.
2. Салым бойынша сыйақы егер Шартта өзгеше көзделмесе, жылына 360 күн негізінде және бір айдағы іс жүзіндегі күндер санын ескере отырып есептелінеді.
3. Сыйақыны есептеу жөніндегі мерзімді санау Клиенттің Жинақ шотына Салым түскен күннен басталады және Салымды сақтау мерзімі аяқталған күні аяқталады, бұл ретте Жинақ шотқа Ақшаның түскен күні және Салымды сақтауды аяқтау күні бір күн болып саналады.
4. Игерілген Салым сомасы бойынша сыйақыны Салымды Жинақ шотқа орналастырған күннен бастап әрбір 6 (алты) ай ішінде Банк Клиенттің деректемелері көрсетілген Шарттың 4-бабында көрсетілген банктік шотына 6 (алты) ай өткеннен кейін бірінші Жұмыс күні аударады.
5. Мерзімді Салымды Клиент белгілеген мерзім өткенге дейін талап еткен жағдайда сыйақыны Банк Талаптарға сәйкес Салымның іс жүзінде орналасқан мерзімі ішінде төлейді.
6. Банк мерзімі 12 (он екі) айдан асатын, оның ішінде Ұлттық Банктің саясаты шеңберінде Қазақстан Республикасындағы сыйақы ставкалары жалпы өзгерген жағдайда, бұл туралы болжамды өзгерту күніне дейін 15 (он бес) күнтізбелік күн ішінде Клиентке жазбаша хабарлап, Салымдар бойынша сыйақы ставкаларының мөлшерін қайта қарауға (оның ішінде азайту жағына) құқылы. Клиент сыйақыға қатысты жаңа талаптармен келіспеген жағдайда Салымды пайдаланудың іс жүзінде мерзімі ішінде мерзімді Салымды 1 Талаптардың 2-бөлімінің 5-тармағында белгіленген ставка бойынша сыйақы төлей отырып, мерзімінен бұрын талап ете алады.
7. Сыйақыны төлеген кезде Банк Заңнамада белгіленген жағдайларда, мөлшерде және тәртіппен төлем кезінен ұстайтын салықтарды ұстауды жүргізеді.
8. Егер Шарттың 2-тармағында көрсетілген Салым мерзімінің аяқталған күні демалыс немесе мереке күніне түскен жағдайда, онда Салымды қайтаруды және сыйақыны төлеуді Банк келесі жұмыс күнінде жүзеге асырады. Бұл ретте сыйақы көрсетілген демалыс/мереке күндерін қоса алғанда, Салым іс жүзінде сақтау кезеңі ішінде есептелінеді және төленеді.
9. Салымды және Талаптарда айқындалған өзге мақсаттарды игеру мониторингі үшін Банк Клиентке Салымды пайдалану туралы есепті береді. Салымды пайдалану туралы есеп, оның ішінде Игеру нәтижелері бойынша есеп уәкілетті тұлғаның қолтаңбасымен және Банктің мөрімен бекітілуге тиіс.
10. Салымды пайдалану туралы есеп Тараптармен қосымша келісілген мекен жайға қағаз жеткізгіште және электронды түрде ұсынылуға тиіс:
- бір ай өткеннен кейін 10 (он) жұмыс күнінен кешіктірмей Игеру кезеңінде ай сайын, және

7. Вознаграждение по Вкладу
1. Размер вознаграждения по Вкладу устанавливается Условиями.
2. Вознаграждение по Вкладу рассчитывается исходя из базы 360 дней в году и фактического количества дней в месяце, если иное не предусмотрено Договором.
3. Отсчет срока по начислению вознаграждения начинается со дня поступления Вклада на Сберегательный счет Клиента и заканчивается в день окончания срока хранения Вклада, при этом день поступления Денег на Сберегательный счет и день окончания хранения Вклада считаются за один день.
4. Вознаграждение по Освоенной сумме Вклада за каждые 6 (шесть) месяцев с даты размещения Вклада на Сберегательном счете перечисляется Банком в первый Рабочий день по истечении указанных 6 (шести) месяцев на банковский счет Клиента, реквизиты которого отражены в пункте 5 Договора.
5. В случаях, когда срочный Вклад затребован Клиентом до истечения установленного срока, вознаграждение выплачивается Банком за фактический срок нахождения Вклада в соответствии с Условиями.
6. Банк вправе пересматривать (в том числе в сторону снижения) размеры ставок вознаграждения по Вкладам, срок которых превышает 12 (двенадцать) месяцев, в том числе в случае общего изменения ставок вознаграждения в Республике Казахстан, в рамках политики Национального Банка, письменно уведомив об этом Клиента за 15 (пятнадцать) календарных дней до предполагаемой даты изменения. В случае несогласия Клиента с новыми условиями относительно вознаграждения срочный Вклад может быть затребован досрочно, с выплатой вознаграждения по ставке, установленной пунктом 5 раздела 2 Условий, за фактический срок использования Вклада.
7. При выплате вознаграждения Банк производит удержание налогов, которые подлежат удержанию у источника выплаты, в случаях, размерах и в порядке, установленных Законодательством.
8. В случае, если день окончания срока Вклада, указанный в пункте 2 Договора, выпадает на выходной или праздничный день, то возврат Вклада и выплата вознаграждения осуществляется Банком на следующий рабочий день. При этом, вознаграждение начисляется и выплачивается за фактический период хранения Вклада, включая указанные выходные/праздничные дни.
9. Для мониторинга освоения Вклада и иных целей, определенных Условиями, Банк предоставляет Клиенту Отчет об использовании Вклада. Отчет об использовании Вклада, в том числе Отчет по результатам освоения, подлежит скреплению подписью уполномоченного лица и печатью Банка.
10. Отчет об использовании Вклада подлежит предоставлению на бумажном носителе и в электронном виде на адрес, дополнительно согласованный Сторонами:
- ежемесячно в Период освоения не позднее 10 (десяти) Рабочих дней после истечения месяца и

- күнтізбелік жарты жыл өткеннен кейін 10 (он) Жұмыс күнінен кешіктірмей Игеру кезеңінен кейін жарты жылда бір рет 3 (үш) жыл ішінде.
8. Банк көрсететін қызметтерге ақы төлеу
1. Банк осымен қазіргі уақытта ол бойынша Клиент Жинақ шоттың болуына байланысты Банктің қызметтерін төлеуге тиіс Тарифтердің болмайтындығын хабардар етеді.
2. Егер кейіннен Банк Заңнамаға сәйкес Жинақ шоттың болуына байланысты қызметтер бойынша барлық заңды тұлғалар үшін бірыңғай Тарифтерді бекіткен жағдайда, Клиент Банктің қызметтеріне ақы төлеуге, сондай-ақ егер тек Банк пен Клиент арасында өзгеше келісілмеген болса, Банк ұсынған Тарифтерге сәйкес (Клиентке алдын ала хабарлап, Банк өзгертуі мүмкін) әдетте Банк қызметтері төленетін валютада, мөлшерлерде және жағдайларда, Клиенттің олардың нұсқаулықтарын орындауға байланысты Банк келтірген барлық шығындарды өтеуге кепілдік береді.
3. Банк осы Талаптардың негізінде Клиенттің Жинақ шотын Банкке төлеуге тиесілі төлемдердің сомасына тікелей дебеттеу жолымен оларға керсетілген қызметтер үшін ақыны кезең-кезеңмен алуға (егер қолданылса) құқылы. Клиент Банк Жинақ шоттан дебеттеген комиссиялар сомасын даулауға құқылы.
9. Салымды қайтару және Жинақ шотты жабу
1. Салымды қайтаруды Банк Клиентке Салымды орналастырған күннен бастап 36 (отыз алты) ай өткеннен кейін әрбір 6 (алты) ай сайын бірдей үлестермен (бөліктермен) қолма-қол ақшасыз тәртіппен жүзеге асырады. Шартты мерзімінен бұрын бұзған немесе орындаудан бас тартқан жағдайда есептелінген сыйақысы бар Салымды қайтару 5 (бес) Жұмыс күні ішінде жүзеге асырылады.
2. Банк Игеру кезеңі ішінде Салым сомасын игермеген жағдайда Банк Игеру нәтижелері бойынша есепті ұсынған күні Талаптарға сәйкес Игерілмеген Салым сомасын және ол бойынша есептелген сыйақыны қайтаруға міндетті.
3. Салымды немесе оның бір бөлігін қайтарып алу Шарттың 4-тармағында көрсетілген Клиенттің банктік шотына не Клиенттің Ұлттық
Банктегі Шартта көрсетілген шотына жүзеге асырылады.
4. Егер Клиент Салымды Шартта көрсетілген мерзім басталғанға дейін талап еткен жағдайда, Шарттың қолданылуы тоқтатылады, ал Жинақ шот жабылуға тиіс. Талаптарға, Шартқа және Клиенттің Банк қызметтерін төлеуіне (егер қолданылса) сәйкес Банктің Салымды қайтарып алуымен және сыйақыны төлеуімен Шарт өзінің қолданылуын тоқтатады.
5. Банк Клиент Заңнаманы бұзған және Клиент өз міндеттемелерін орындамаған жағдайда, егер мұндай жолсыздық және/немесе орындамау Банкте Жинақ шоттың болуына байланысты болса және Тараптардың Шарт бойынша өз міндеттемелерін орындауын мүмкін етпесе не едәуір қиындатса, Талаптарда белгіленген тәртіппен және мерзімде Клиентке осы туралы хабарлап, осылайша Жинақ шотты жүргізуді тоқтата отырып, кез келген уақытта Шарттан бас тартуға құқылы.

- в течение 3 (трех) лет раз в полгода после Периода освоения не позднее 10 (десяти) Рабочих дней после истечения календарного полугодия.
8. Плата за оказываемые Банком услуги
1. Банк настоящим заявляет, что в настоящее время не существует Тарифов, по которым Клиент должен оплачивать услуги Банка, связанные с наличием Сберегательного счета.
2. В случае, если в последующем Банк в соответствии с Законодательством утвердит единые для всех юридических лиц Тарифы по услугам, связанным с наличием Сберегательного счета, Клиент гарантирует оплату услуг Банка, а также компенсацию всех затрат, понесенных Банком в связи с исполнением им инструкций Клиента, в той валюте, в тех размерах и на тех условиях, как обычно оплачиваются услуги Банка, в соответствии с Тарифами, предоставленными Банком (которые могут изменяться Банком с предварительным уведомлением Клиента), если только между Банком и Клиентом не будет согласовано иное.
3. Банк вправе периодически взимать плату за предоставленные им услуги (если применимо) путем прямого дебетования Сберегательного счета Клиента на основании настоящих Условий на сумму подлежащих выплате Банку платежей. Клиент вправе оспорить сумму комиссий, дебетованную Банком со Сберегательного счета.
9. Возврат Вклада и закрытие Сберегательного счета
1. Возврат Вклада осуществляется Банком Клиенту в безналичном порядке каждые 6 (шесть) месяцев равными долями (частями), после истечения 36 (тридцати шести) месяцев с даты размещения Вклада. При досрочном расторжении или отказе от исполнения Договора возврат Вклада с начисленным вознаграждением осуществляется в течение 5 (пяти) Рабочих дней.
2. В случае неосвоения Банком суммы Вклада в течение Периода освоения, Банк в день предоставления Отчета по результатам освоения обязан вернуть в соответствии с Условиями Неосвоенную сумму Вклада и начисленное по нему вознаграждение.
3. Возврат Вклада или его части осуществляется на банковский счет Клиента, указанный в пункте 5 Договора, либо на счет Клиента в Национальном Банке, указанном в Договоре.
4. В случае, если Клиент истребовал Вклад до наступления срока, указанного в Договоре, действие Договора прекращается, а Сберегательный счет подлежит закрытию. С возвратом Вклада и выплатой вознаграждения Банком согласно Условиям, Договору и оплатой Клиентом услуг Банка (если применимо) согласно Тарифам, Договор прекращает свое действие.
5. Банк вправе в любое время отказаться от Договора, уведомив об этом Клиента в порядке и в сроки, установленные Условиями, прекращая тем самым ведение Сберегательного счета в случае нарушения Клиентом Законодательства и невыполнения Клиентом своих обязательств, если такое нарушение и/или невыполнение связано с наличием Сберегательного счета в Банке и делает невозможным либо существенно затрудняет исполнение Сторонами своих обязательств по Договору.

6. Банк Шарттан бір жақты тәртіппен бас тартуға және Клиентті 15 (он бес) күнтізбелік күн ішінде осындай мерзімінен бұрын қайтару туралы хабарлай отырып, Салымды (немесе оның бір бөлігін) қайтарып беруге құқылы. Салымды немесе оның бір бөлігін осы тармаққа сәйкес қайтарған жағдайда қайтарылатын Салымға (оның бір бөлігіне) сыйақы оны Жинақ шотта орналастырудың іс жүзіндегі мерзімі Салымды (немесе тиісінше оның бір бөлігін) орналастырудың іс жүзінде мерзімі ішінде мерзімінен бұрын қайтарылған сәтте Талаптардың 2-бөлімінің 5-тармағына сәйкес белгіленген ставка бойынша есептеледі.
7. Салымды кез келген негіздемелер бойынша мерзімінен бұрын қайтарған жағдайда, Тараптар барлық қалған орындалмаған міндеттемелерді толығымен орындауға міндетті. Клиент Банктің Жинақ шотты тікелей дебеттеу арқылы ол Тарифтерге сәйкес осы Талаптар мен Шарт шеңберінде Клиентке барлық талап-арыздарды қанағаттандыру құқығы бар екеніне келіседі. Банктің барлық ақшалай талаптарын қанағаттандыру үшін Клиенттің Жинақ шотындағы Ақша жеткіліксіз кезде, Клиент Банктің талап етуі бойынша Банк алдындағы өзінің міндеттемелерін орындау үшін тиісінше қамтамасыз етуге міндетті; ал Банк Клиенттің Банктегі кез келген шоттарынан акцептісіз тәртіппен Клиенттің берешек сомаларын өзінің акцептісіз алу құқығын іске асыруға құқылы.
8. Тараптар осымен Жинақ шотқа енгізілген Ақша Клиенттің атына түскен Банктің сол филиалынан немесе Банк белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасының аумағындағы Банктің басқа филиалынан/бөлімшесінен Клиентке берілуі мүмкін екендігімен келіседі. Олардың барлық сомасының төлемдерін немесе бір бөлігін қоса алғанда, Қазақстан Республикасындағы Банктегі немесе одан алынған кез келген Салымдарға қатысты Банктің барлық міндеттемелері Заңнамамен және Шартпен реттеледі және кез келген мұндай төлем Банктің немесе оның Қазақстан Республикасының аумағындағы филиалы/бөлімшесі орналасқан жер бойынша ғана жүргізілуі мүмкін.
9. Клиенттің таратылуына немесе қайта ұйымдастырылуына байланысты Жинақ шотты жабу жағдайларын қоспағанда, осы шотқа орындалмаған талаптар болған кезде және Заңнамада белгіленген өзге жағдайларда Жинақ шотты жабуға тыйым салынады.
10. Шарт кіріспеде көрсетілген Тараптар оған қол қойған күнінен бастап күшіне енеді. Шарттың қолданылу мерзімі Салымды сақтау мерзіміне барабар.
10. Тараптардың құқықтары мен міндеттері
1. Клиент:
1) Шарттың кіріспесінде көрсетілген Банк тиісінше ашқан Клиенттің Жинақ шотына Шарттың 1-тармағында айқындалған мөлшерде және валютада Шарттың 2-тармағында көрсетілген Салымның қолданылу мерзімі басталған күні Ақша аударуға;

6. Банк вправе в одностороннем порядке отказаться от Договора и вернуть Вклад (или его часть), уведомив Клиента о таком досрочном возврате за 15 (пятнадцать) календарных дней. В случаях возврата Вклада или его части согласно настоящему пункту на возвращаемый Вклад (его часть) вознаграждение начисляется по ставке, определенной согласно пункту 5 раздела 2 Условий на момент досрочного возврата за фактический срок размещения Вклада (или соответственно его части) за фактический срок его (ее) размещения на Сберегательном счете.
7. В случае досрочного возврата Вклада по любым основаниям Стороны обязаны полностью выполнить все оставшиеся невыполненными обязательства. Клиент соглашается с тем, что Банк вправе удовлетворить путем прямого дебетования Сберегательного счета все претензии, которые он может иметь к Клиенту в рамках настоящих Условий и Договора, согласно Тарифам. При недостаточности Денег на Сберегательном счете Клиента для удовлетворения всех денежных требований Банка Клиент обязан предоставить по требованию Банка соответствующее обеспечение для выполнения имеющихся у него обязательств перед Банком; а Банк вправе реализовать свое право безакцептного изъятия сумм задолженностей Клиента в безакцептном порядке с любых счетов Клиента в Банке.
8. Стороны настоящим соглашаются с тем, что внесенные на Сберегательный счет Деньги могут быть выданы Клиенту только тем филиалом Банка, в который они поступили на имя Клиента или другим филиалом/подразделением Банка на территории Республики Казахстан в порядке, установленном Банком. Все обязательства Банка в отношении любых Вкладов, находящихся или полученных Банком в Республике Казахстан, включая любые выплаты всей их суммы или части, регулируются Законодательством и Договором, и любая такая выплата может быть произведена только по месту нахождения Банка или его филиала/подразделения на территории Республики Казахстан.
9. Запрещается закрытие Сберегательного счета при наличии неисполненных требований к данному счету, за исключением случаев закрытия Сберегательного счета в связи с ликвидацией или реорганизацией Клиента и иных случаях, установленных Законодательством.
10. Договор вступает в силу с даты его подписания Сторонами, указанной в преамбуле. Срок действия Договора пропорционален сроку хранения Вклада.
10. Права и обязанности Сторон
1. Клиент обязан:
1) перечислить Деньги в размере и валюте, определенных в пункте 1 Договора, соответственно на открытый Банком Сберегательный счет Клиента, указанный в преамбуле Договора, в день начала срока действия Вклада, указанный в пункте 2 Договора;

2) Клиенттің Жинақ шотының болуына байланысты Банк үшін маңызы бар немесе болуы мүмкін барлық өзгерістер туралы Банкке хабарлауға;
3) Талаптардың Шарттарына сәйкес Банктен алынатын хат-хабарды тексеруге;
4) Банк Есептемені берген күннен бастап 5 (бес) Жұмыс күні ішінде оған қол қоюға және оны мөрмен бекітуге міндетті.
2. Клиент, егер мұндай орындамаудың және/немесе тиісінше орындамаудың жиынтық мөлшері кемінде 2500000000 (екі миллиард бес жүз миллион) теңгені немесе мұндай орындамау және/немесе тиісінше орындамау күнгі Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің бағамы бойынша кез келген валютадағы баламаны құраса, Банк пен Клиент немесе оның Еншілес ұйымдары мен Тәуелді ұйымдары арасында жасалған Талаптар, Шарт және/немесе өзге банктік салым шарттары бойынша міндеттемелерді Банк орындамаған және/немесе тиісінше орындамаған жағдайда Клиент Салымды іс жүзіндегі сақтау мерзіміне есептелген сыйақыны жоғалтпай Шартты мерзімінен бұрын бір жақты тәртіппен бұзуға құқылы.
3.Банк:
1) Салымды нысаналы мақсатқа сәйкес пайдалануға;
2) Салымды Игеру кезеңі ішінде Талаптарға сәйкес игеруге;
3) алынған Ақшаны Жинақ шотында ескеруге;
4) Талаптарға сәйкес сыйақы есептеуге;
5) Салым мерзімі өткеннен кейін Шарттың 1-тармағында көрсетілген соманы, сондай-ақ Заңнамаға сәйкес салық ұсталғаннан кейін есептелген сыйақыны Шарттың 5-тармағында көрсетілген Клиенттің банктік шотына қайтаруға;
6) банктік құпияға кепілдік беруге міндетті. Клиенттің келісімінсіз Салымға қатысты үшінші тұлғаларға анықтамалар Заңнамада көзделген жағдайларда ғана берілуі мүмкін;
7) Қарыз алушымен жасалатын Қайта қаржыландыру жөніндегі шарттарда Банктің Клиентке және Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан бөлінетін қаражаттың мониторингі және оның мақсатты, заңды әрі тиімді пайдаланылуын бақылау мақсатында құрылған Жұмыс тобына (органға) және оның құрамына кіретін мемлекеттік органдарға Бөлшек кредит бойынша, оның ішінде банктік және коммерциялық құпия болып  табылатын ақпаратты беруіне Қарыз алушының келісімін көздеуге міндетті.
4. Клиенттің пайдасына ақшаны қате қабылдау (есептеу) фактісі белгіленген жағдайда, Банк осы қателікті жою мақсатында Клиенттің тиісті тапсырмасынсыз/келісімінсіз көрсетілген ақшаны алып қоюды (есептен шығаруды) жүргізуге құқылы.
4-1. Банк Клиенттің келісімімен осы Талаптарға сәйкес Банктің қатысу үлесі бар ипотекалық ұйым Ақшасының бір бөлігін ипотекалық қарыздарды кейіннен қайта қаржыландыру үшін беруге құқылы.
Ескерту. 4-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 2009.04.14. N 516 Қаулысымен.

2) сообщать Банку обо всех изменениях, имеющих или могущих иметь значение для Банка в связи с наличием Сберегательного счета Клиента;
3) проверять корреспонденцию, получаемую от Банка, в соответствии с требованиями Условий;
4) подписать Расчет и скрепить его печатью в течение 5 (пять) Рабочих дней со дня его предоставления Банком.
2. Клиент вправе:
1) в случае неисполнения и/или ненадлежащего исполнения Банком обязательств по Условиям, Договору и/или иным договорам банковского вклада, заключенным между Банком и Клиентом или его Дочерними организациями и Зависимыми организациями, если суммарный размер такого неисполнения и/или ненадлежащего исполнения составит не менее 2500000000 (двух миллиардов пятисот миллионов) тенге или эквивалента в любой валюте по курсу Национального Банка Республики Казахстан на дату такого неисполнения и/или ненадлежащего исполнения, Клиент вправе досрочно в одностороннем порядке расторгнуть Договор без потери вознаграждения, начисленного за фактический срок хранения Вклада.
3. Банк обязан:
1) после получения Вклада осуществлять Рефинансирование согласно Условиям и Договору;
2) освоить Вклад в соответствии с Условиями в течение Периода освоения;
3) учитывать полученные Деньги на Сберегательном счете;
4) начислять вознаграждение в соответствии с Условиями;
5) по истечении срока Вклада вернуть на банковский счет Клиента, указанный в пункте 5 Договора, сумму, указанную в пункте 1 Договора, а также начисленное вознаграждение, после удержания налога в соответствии с Законодательством;
6) гарантировать банковскую тайну. Без согласия Клиента справки третьим лицам, касающиеся Вклада, могут быть предоставлены только в случаях, предусмотренных Законодательством;
7) предусмотреть в договорах, заключаемых с Заемщиком по Рефинансированию, согласие Заемщика на предоставление Банком Клиенту и Рабочей группе (органу), созданной в целях мониторинга и контроля за целевым, законным и эффективным использованием средств, выделяемых из Национального Фонда Республики Казахстан и входящим в ее состав государственным органам информацию по Розничному кредиту, в том числе являющейся банковской и коммерческой тайной.
4. В случае установления факта ошибочности принятия (зачисления) денег в пользу Клиента, Банк в целях устранения данной ошибки вправе произвести изъятие (списание) указанных денег без соответствующего поручения/согласия Клиента.
4-1. Банк с согласия Клиента вправе передать часть Денег ипотечной организации, в которой имеется доля участия Банка, для последующего рефинансирования ипотечных займов в соответствии с настоящими Условиями.
Сноска. Раздел 10 дополнен пунктом 4-1 в соответствии с постановлением Правительства РК от 14.04.2009 N 516.

11. Тараптардын жауапкершілігі
1. Банк Заңнамамен тыйым салуға, шоттар бойынша операцияларды тоқтата тұруға және Клиенттен Ақшаны өндіріп алуға уәкілетті органдардың іс-қимылдары нәтижесінде Клиентке келтірілген шығындар үшін жауапты болмайды.
2. Шарттың талаптарын бұзған кезде Тараптар Заңнамаға сәйкес жауапты болады.
3. Банк Салымды қайтаруды және/немесе сыйақы төлеуді заңсыз кідірткені және/немесе Клиенттің Салымды мерзімінен бұрын алып қою туралы нұсқауларын орындауды заңсыз кідірткені үшін Банк Клиентке Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен осындай іс жүзінде мерзімі өткен кезең үшін, бірақ Клиентке қайтарылмайтын соманың 9,5 %-ынан (тоғыз бүтін оннан бес пайыз) аспайтын сомада ақшалай міндеттемені орындаған күнгі Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің қайта қаржыландыру ставкасының мөлшерінде тұрақсыздық айыбын төлейді. Тұрақсыздық айыбын төлеу Банкті Салымды қайтару бойынша міндеттемелерді орындаудан және Салымды іс жүзінде сақтау кезеңі ішінде есептелген сыйақыны төлеуден босатпайды. Тұрақсыздық айыбы Банктің Шартта белгіленген Салымды қайтарып алу мерзімі өткеннен кейін есептеледі.
4. Банк Шарттың талаптарын орындаудан бір жақты бас тартқан жағдайда Банк Салымды іс жүзінде сақтау кезеңі ішінде Талаптарға сәйкес сыйақы төлейді.
12. Форс-мажор
1. Егер Тараптардың қандай да біріне (Тартылған Тарап) тежеусіз күш (Форс-мажор) мән-жайлары Шарт бойынша міндеттемелерді орындауға кедергі немесе тежеу болса, Тартылған Тараптың Шарт бойынша міндеттемелерді орындауы Форс-мажорлық мән-жайлар созылатын уақыт қатаң, бірақ 30 (отыз) күнтізбелік күннен аспайтын уақытқа тоқтатыла тұрады.
2. Форс-мажор өртті, су тасқынын, жер сілкінісін, өзге де дүлей зілзалаларды, соғыстарды (жарияланған және жарияланбаған), көтерілістерді, ереуілдерді, азаматтық соғыстарды немесе жаппай тәртіпсіздікті, бағдарламалық қамтамасыз етудің істен шығуын, электр энергиясының ажырауын, байланыс желісінің бұзылуын және Тараптардың еркіне бағынбайтын басқа мән-жайларды қоса алғанда, бірақ оларды шектемей Тараптардың пайымды бақылауынан тыс болатын кез келген мән-жайларды білдіреді, мұндай жағдай болған кезде Тараптар Шарт бойынша өз міндеттемелерін орындамағаны үшін жауапты болмайды.
3. Осымен Тараптар заңнамадағы Шарт бойынша міндеттемелерді Тараптардың орындау мүмкіндігін болдырмауға әкеліп соғуы мүмкін өзгерістер Тараптардың пайымды бақылауынан тыс мән-жайлар болып
табылатынына және олар болған кезде Тараптар орындамағаны үшін жауапты болмайтынына келіседі.
4. Форс-мажор басталған сәттен бастап 5 (бес) Жұмыс күні ішінде Тартылған Тарап Шарттың талаптарын орындау мүмкіндігінің болмауы не тиісінше орындау мүмкіндігінің болмауы себебі туралы басқа Тарапты жазбаша хабардар етуі тиіс. Егер Тартылған Тарап тиісті хабарлама жасамаса, екінші Тарап міндеттемелердің орындалмауын немесе орындалуының кідіруін бұзушылық ретінде қарауға және Тартылған Тарап үшін Форс-мажор нәтижесінде басқа Тарапқа хабарлама жіберу мүмкін болмаған жағдайларды қоспағанда, осы Талаптардың ережелеріне сәйкес әрекет етуге құқылы.

11. Ответственность Сторон
1. Банк не несет ответственность за убытки, причиненные Клиенту в результате действий органов, уполномоченных Законодательством накладывать арест, приостанавливать операции по счетам и изымать Деньги Клиента.
2. При нарушении условий Договора Стороны несут ответственность в соответствии с Законодательством.
3. За неправомерную задержку Банком возврата Вклада и/или уплаты вознаграждения и/или неправомерную задержку исполнения указаний Клиента о досрочном изъятии Вклада Банк выплачивает Клиенту неустойку за каждый день просрочки в размере ставки рефинансирования Национального Банка Республики Казахстан на день исполнения денежного обязательства, в порядке установленным законодательством РК за фактический период такой просрочки, но не более 9,5 % (девяти целых пяти десятых процентов) от невозвращенной Клиенту суммы. Выплата неустойки не освобождает Банк от исполнения обязательств по возврату Вклада и уплате вознаграждения, начисленного за фактический период хранения Вклада. Неустойка начисляется по истечении установленного Договором срока возврата вклада Банком.
4. В случае одностороннего отказа Банка от исполнения условий Договора Банк выплачивает вознаграждение в соответствии с Условиями, за фактический период хранения Вклада.
12. Форс-мажор
1. Если какой-либо из Сторон (Вовлеченная Сторона) препятствуют или задерживают исполнение обязательств по Договору обстоятельства непреодолимой силы (Форс-мажор), тогда исполнение Вовлеченной Стороной обязательств по Договору приостанавливается соразмерно времени, в течение которого длятся Форс-мажорные обстоятельства, но не более 30 (тридцати) календарных дней.
2. Форс-мажор означает любые обстоятельства, находящиеся вне разумного контроля Стороны, включая, но не ограничиваясь, пожары, наводнения, землетрясения, иные стихийные бедствия, войны (объявленные и необъявленные), восстания, забастовки, гражданские войны или массовые беспорядки, сбои программного обеспечения, отключение электроэнергии, повреждение линий связи и другие обстоятельства, не зависящие от воли Сторон, при наступлении которых Стороны не несут ответственности за неисполнение своих обязательств по Договору.
3. Настоящим Стороны соглашаются, что изменения в законодательстве, могущие повлечь невозможность исполнения Сторонами обязательств по Договору, являются обстоятельствами, находящимися вне разумного контроля Сторон, и при их наступлении Стороны не несут ответственности за неисполнение.
4. В течение 5 (пяти) Рабочих дней с момента наступления Форс-мажора Вовлеченная Сторона должна письменно уведомить другую Сторону о причине невозможности исполнения либо невозможности надлежащего исполнения условий Договора. Если Вовлеченная Сторона не сделала соответствующее уведомление, другая Сторона имеет право рассматривать невыполнение или задержку в исполнении обязательств как нарушение и действовать в соответствии с положениями настоящих Условий за исключением случаев, когда для Вовлеченной Стороны в результате Форс-мажора стало невозможным послать уведомление другой Стороне.

5. Форс-мажор аяқталғаннан кейін 5 (бес) Жұмыс күні ішінде Тартылған Тарап екінші Тарапты осы факт туралы жазбаша хабардар етуі тиіс және Шарт бойынша өз міндеттемелерін орындауды жаңартуы тиіс. Егер Форс-мажор басталғаннан кейін 30 (отыз) күнтізбелік күннен астам уақытқа созылған жағдайда, Тараптар Шарттың қолданылуын өзара келісім бойынша тоқтатуға құқылы, бұл ретте мүдделі Тарап мұндай тоқтатқанға дейін 14 (он төрт) күнтізбелік күннен кешіктірмей, екінші Тарапқа бұл туралы жазбаша хабарлайды.
13. Хабарламалар
1. Шартта және Талаптарда көзделген барлық хабарламалар Тараптардың келісімі бойынша орыс тілінде жазбаша нысанда беріледі. Бұл хабарламалар алғаны туралы қолхатпен жеке тапсырылады, сондай-ақ егер Тараптар өзгеше уағдаласпаса, алғаны туралы растамамен халықаралық танылған курьерлік қызмет немесе өзге курьерлік қызмет арқылы жіберілетін қайталама көшірмелермен телефакс/телеграф/ телекс/СВИФТ бойынша жіберіледі. Осы Бөлімге сәйкес берілетін барлық хабарламалар:
1) егер олар жеке немесе курьерлік қызмет арқылы тапсырылса - алған күні;
2) егер телекс/телеграф/телефакс/СВИФТ бойынша жіберілсе - берілген күні алынған деп саналады.
2. Тараптар өздерінің мекен жайлары, телефакс немесе телефон нөмірлері немесе басқа деректемелері өзгерген жағдайда, олар бұл туралы бір-бірін уақытылы, алайда мұндай өзгерістерден кейін 7 (жеті) күнтізбелік күннен кешіктірмей хабардар етуі тиіс.
14. Құпиялылық
1. Банк Клиентке, Жинақ шотына, Салымға қатысты ақпараттың құпиялылығын қамтамасыз ету үшін өзіне байланысты барлық шараларды қабылдайды.
2. Егер құпиялылыққа қатысты Банктің ұсынымдарын сақтамау салдарынан Клиенттің өз кінәсінен құпиялылық бұзылған не құпия ақпарат өзге көздерден үшінші тұлғаларға белгілі болған жағдайда, Банк жауапты болмайды.
3. Банк құпия негізде өзінің консультанттарына, адвокаттарына немесе аудиторларына мәліметтер беруге құқылы, бұл ретте Банк мұндай тұлғалардың Заңнамаға сәйкес құпия ақпаратты жариялағаны үшін жауапты болады. Банктің Жинақ шотына, Клиентке, оның қызметіне қатысты ақпаратты қандай да болмасын өзге үшінші тұлғаларға Клиенттің жазбаша келісімінсіз ашуға құқығы жоқ. Бұл міндеттеме мұндай ашу Заңнамаға сәйкес талап етілетін жағдайларға қолданылмайды.
15. Салымның нысаналы мақсаты
1. Банк Салымды алғаннан кейін Талаптарға және Шартқа сәйкес Қайта қаржыландыруды жүзеге асыруға міндетті. Бұл ретте шетелдік валютада берілген Ипотекалық қарызды Қайта қаржыландыру жүзеге асырылған жағдайда, мұндай Ипотекалық қарыз бойынша негізгі борыш сомасын анықтау Банк Қайта қаржыландыру жөнінде шешім қабылдаған күні немесе Бөлшек кредит берген күні (Банктің қалауы бойынша) "Қазақстандық қор биржасы" АҚ анықтаған бағам бойынша жүзеге асырылатын болады.

5. В течение 5 (пяти) Рабочих дней после прекращения Форс-мажора Вовлеченная Сторона должна письменно уведомить другую Сторону о данном факте и должна возобновить исполнение своих обязательств по Договору. В случае, если Форс-мажор продолжается более 30 (тридцати) календарных дней после его наступления. Стороны вправе прекратить действие Договора по взаимному согласию, при этом заинтересованная Сторона письменно уведомляет об этом другую Сторону не позднее, чем за 14 (четырнадцать) календарных дней до такого прекращения.
13. Уведомления
1. Все уведомления, предусмотренные Договором и Условиями, предоставляются в письменной форме на русском языке по согласованию Сторон. Эти уведомления вручаются лично под расписку о получении, а также направляются по телефаксу/телеграфу/телексу/СВИФТ с дублирующей копией, направляемой через международно-признанную курьерскую службу или иную курьерскую службу, с подтверждением о получении, если Стороны не договорятся об ином. Все уведомления, представляемые согласно настоящего Раздела, считаются полученными:
1) если они вручаются лично или через курьерскую службу - на дату получения;
2) если направляются по телексу/телеграфу/телефаксу/СВИФТ - на дату передачи.
2. В случае изменения Сторонами своего адреса, номера телефакса или телефона, или других реквизитов, они должны своевременно уведомить об этом друг друга, однако не позже, чем через 7 (семь) календарных дней после такого изменения.
14. Конфиденциальность
3. Банк предпримет все зависящие от него меры для обеспечения конфиденциальности информации относительно Клиента, Сберегательного счета, Вклада.
4. Банк не несет ответственности, если конфиденциальность была нарушена по вине самого Клиента вследствие несоблюдения рекомендаций Банка относительно конфиденциальности, либо конфиденциальная информация была известна либо стала известна третьим лицам из иных источников.
5. Банк вправе на конфиденциальной основе предоставлять сведения своим консультантам, адвокатам или аудиторам, при этом Банк несет ответственность за разглашение такими лицами конфиденциальной информации в соответствии с Законодательством. Банк не вправе без письменного согласия Клиента раскрывать каким-либо иным третьим лицам информацию, касающуюся Сберегательного счета, Клиента, его деятельности. Это обязательство не распространяется на случаи, когда такое раскрытие требуется в соответствии с Законодательством.
15. Целевое назначение Вклада
1. Банк обязан после получения Вклада осуществлять Рефинансирование согласно Условиям и Договору. При этом, в случае, когда осуществляется Рефинансирование Ипотечного займа, выданного в иностранной валюте, определение суммы основного долга по такому Ипотечному займу будет осуществляться по курсу, определенному АО "Казахстанская фондовая биржа" на дату принятия Банком решения по Рефинансированию или на дату выдачи Розничного кредита (по усмотрению Банка).

2. Бөлшек кредит бойынша сыйақы ставкасы:
1) Әлеуметтік кредиттер үшін - жылдық 9 % (тоғыз пайызды);
2) Қатардағы кредиттер үшін - жылдық 11 % (он бір пайызды) құрайды.
3. Бұл ретте Банк:
1) Қарыз алушы бастамашы болған кредит беру шарттарының өзгеруіне байланысты;
2) Қарыз алушының Бөлшек кредит бойынша міндеттемелерді бұзуының себебінен өндіріп алынатын комиссияларды, алымдарды және/немесе өзге төлемдерді қоспағанда, Бөлшек кредитке байланысты комиссияларды, алымдарды және/немесе өзге төлемдерді өндіріп алмайды.
4. Банк ықтимал Қарыз алушының Қарыз алушыға қойылатын өлшемдерге сәйкестігін белгілеуге бағытталған өзіне байланысты барлық шараларды қабылдайды. Осы мақсатта Банк Қарыз алушыға, оның жұбайына (зайыбына) және кәмелеттік жасқа толмаған балаларына қатысты қажетті мәліметтер мен құжаттарды:
1) азаматтарды тіркеу кітабының (үй кітапшасының) нотариалды куәландырылған көшірмесін немесе тиісті елді мекенде тұратынын растайтын анықтаманы;
2) осы елді мекенде жылжымайтын мүліктің болуы (немесе болмауы) туралы мәліметтерді (уәкілетті мемлекеттік органның анықтамасын);
3) кредиттік бюродан жылжымайтын тұрғын үй сатып алуға немесе құрылысқа үлестік қатысуды төлеу мақсатында алынған басқа қолданыстағы кредиттерінің болмауы туралы ақпаратты;
4) жұмыс орнынан анықтаманы (егер қолданылса);
5) зейнетақы аударымдары бойынша көшірмені (егер қолданылса) сұратады.
Бұл ретте Банкке Қарыз алушылар берген құжаттардың растығы үшін жауапкершілік жүктелмейді, бірақ Банктің стандартты рәсімдеріне сәйкес құжаттардың Заңнама талаптарына сәйкестігін тексереді.
5. (5-тармақ алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 2009.04.14. N 516 Қаулысымен).
6. Шартқа және Талаптарға сәйкес Банкте Салымды орналастыру Ипотекалық қарыздарды Қайта қаржыландыру жолымен оларды арзандатуды көздейді, бұл Талаптардың 7-бөлімінің 9 және 10-тармақтарында көзделген есеппен расталады. Бұл ретте Салымды мұндай нысаналы мақсат бойынша операциялар Банктің ішкі құжаттарына және рәсімдеріне, оның ішінде бухгалтерлік есеп бөлігінде жүзеге асырылады.
7. Банк Игеру кезеңі аяқталғанға дейін Салымды игереді. Игеру деп Қайта қаржыландыру түсініледі. Салымды игеру нәтижелері бойынша Банк Талаптардың 7-бөлімінің 10-тармағына сәйкес Клиентке Салымды пайдалану туралы есептер береді.
16. Қорытынды ережелер
1. Тараптардың басқа Тараптың алдын ала жазбаша мақұлдауынсыз Шарт бойынша кез келген құқықтарды немесе міндеттемелерді табыс етуге құқығы жоқ. Осы Бапты бұза отырып мұндай табыс етуге кез келген әрекеттердің заңды күші және салдары болмайды. Шарт Тараптар, олардың құқықтық мирасқорлары және уәкілетті тұлғалар үшін міндетті.

2. Ставка вознаграждения по Розничному кредиту составит для:
1) Социальных кредитов - 9 % (девять процентов) годовых;
2) Рядовых кредитов - 11 % (одиннадцать процентов) годовых.
3. При этом Банк не взимает какие-либо комиссии, сборы и/или иные платежи, связанные с Розничным кредитом, за исключением комиссий, сборов и/или иных платежей:
1) связанных с изменениями условий кредитования, инициируемыми Заемщиком;
2) взимаемых по причине нарушения Заемщиком обязательств по Розничному кредиту.
4. Банк принимает все зависящие от него меры, направленные на установление соответствия потенциального Заемщика критериям, предъявляемым к Заемщику. В этих целях Банк запрашивает необходимые сведения и документы в отношении Заемщика, его супруги (супруга) и несовершеннолетних детей:
1) нотариально засвидетельствованную копию книги регистрации граждан (домовая книга) или справку, подтверждающую проживание в соответствующем населенном пункте;
2) сведения о наличии (или отсутствии) недвижимого имущества в данном населенном пункте (справка уполномоченного государственного органа);
3) информацию из кредитного бюро об отсутствии других действующих кредитов, полученных на приобретение жилой недвижимости или в целях оплаты долевого участия в строительстве;
4) справку с места работы (если применимо);
5) выписку по пенсионным отчислениям (если применимо).
При этом, Банк не несет ответственность за достоверность предоставленных Заемщиками документов, но проверяет соответствие документов требованиям Законодательства согласно стандартным процедурам Банка.
5. Исключен постановлением Правительства РК от 14.04.2009 N 516.
6. Размещение Вклада в Банке согласно Договору и Условиям предусматривает удешевление Ипотечных займов путем их Рефинансирования, что подтверждается отчетом, предусмотренным пунктами 9 и 10 раздела 7 Условий. При этом операции по такому целевому назначению Вклада осуществляются согласно внутренним документам и процедурам Банка, в том числе в части бухгалтерского учета.
7. Банк осваивает Вклад до окончания Периода освоения. Под освоением понимается Рефинансирование. По результатам освоения Вклада Банк предоставляет Клиенту Отчеты об использовании Вклада в соответствии с пунктами 9 и 10 раздела 7 Условий.
Сноска. Раздел 15 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 14.04.2009 N 516.
16. Заключительные положения
1. Стороны не вправе передавать любые права или обязательства по Условиям/Договору без предварительного письменного одобрения другой Стороны. Любые попытки такой передачи в нарушение настоящей Статьи не имеют юридической силы и последствий. Договор обязателен для Сторон, их правопреемников и уполномоченных лиц.

2. Барлық қосымшаларымен бірге Талаптар, сондай-ақ Талаптарға қосымша болып табылатын Шарт Тараптардың толық өзара түсіністігін білдіреді және Талаптарға сәйкес Салымдарды орналастыру жөніндегі олардың арасында болған барлық бұрынғы жазбаша немесе ауызша келісімдер мен уағдаластықтарды алмастырады.
3. Егер осы Талаптардың және/немесе Шарттың ережелерінің қандай да бір ережелері күшін жойса, кез келген байланыста заңсыз болса, бұл аталған құжаттарда қамтылған қалған ережелердің қолданылуы мен заңдылығына қандай да бір түрде әсер етпеуі тиіс. Солай бола тұрса да Тараптар мұндай ережелерді ауыстыру үшін барлық күш-жігерін салуға келісті.
4. Осы Талаптарға және/немесе Шартқа Тараптардың келісімі бойынша ғана өзгерістер енгізуге болады.
Ескерту. 4-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2009.10.08. N 1551 (2009.05.25 бастап қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
5. Егер Тараптар өзгеше уағдаласпаса, Шарттың шеңберінде және  оны орындауда Тараптар алмасатын барлық хат-хабар орыс тілінде жасалуы тиіс. Егер Хат-хабар Тараптар көздеген тілден өзге тілде жасалған жағдайда, онда оған Тараптар хат-хабар алмасу үшін келіскен тілге расталған аударма қоса берілуі тиіс. Хат-хабар алмасу Талаптарда, Шартта және Тараптар арасындағы өзге келісімдерде көзделген техникалық құралдарды қолдана отырып жүзеге асырылуы тиіс.
Тараптардың деректемелері мен қолдары
"Банк"                                   "Клиент"
"Самұрық-Қазына" АҚ
010000, Астана қ., Алматы ауданы,
Қабанбай батыр даңғылы, 23
СТН 620200333937
ЖСК__________теңгемен
ЖСК__________АҚШ долларымен
Астана қаласындағы "___" АҚ
филиалындағы Банк
БСК______________ Астана қ.
Тел/факс: 8 7172 792489
Басқарма төрағасы                   Басқарма төрағасы
Қ.Н.Келімбетов мырза
___________________                 ___________________
қолы                                қолы
Жарғының негізінде                  Жарғының негізінде
Екінші деңгейдегі банктердің
ипотекалық қарыздарды кейіннен
қайта қаржыландыруы үшін
"Самұрық-Қазына" ұлттық
әл-ауқат қоры" акционерлік
қоғамы салатын ақшалай қаражаттың
банктік салым талаптарына
1-қосымша
N____банктік салым шарты
Астана қаласы                                   2009 жылғы "__" ақпан
Банк Клиентке N_____ Жинақ шотын ашады, оған Клиенттің
Салымын орналастырады және сақтайды, Салым бойынша сыйақы төлейді және осы Шартта және Екінші деңгейдегі банктердің ипотекалық қарыздарды кейіннен қайта қаржыландыруы үшін "Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры" акционерлік қоғамы салатын ақшалай қаражаттың банктік салым талаптарында (бұдан әрі - Талаптар) белгіленген тәртіппен Клиентке Салымды қайтарады.
Осы Шартта пайдаланылатын барлық терминдер мен бас әріппен жазылған дефинициялар оларға Талаптарда берілген мәнге ие.
Клиенттің осы Шарттағы қолы Клиенттің Талаптармен танысқанын, олармен келіскенін және оларды тиісті түрде орындауға міндеттенетінін куәландырады.

2. Условия со всеми приложениями, а также Договор который является приложением к Условиям, представляют собой полное взаимопонимание Сторон и заменяют собой все предыдущие письменные или устные соглашения и договоренности, имевшиеся между ними по размещению Вкладов согласно Условиям.
3. Если какое-либо из положений настоящих Условий и/или Договора утратят силу, станут незаконными в любой связи, это не должно каким-либо образом повлиять на действительность и законность остальных положений, содержащихся в названных документах. Тем не менее, Стороны согласились приложить все усилия для замены таких положений.
4. Внесение изменений в настоящие Условия и/или Договор возможно только по согласию Сторон.
Сноска. Пункт 4 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 08.10.2009 № 1551 (вводится в действие с 25.05.2009).
5. Вся корреспонденция, которой Стороны обмениваются в рамках и во исполнение Договора должна быть составлена на русском языке, если Стороны не договорились об ином. В случае если корреспонденция составлена на ином языке, нежели предусмотрено Сторонами, то она должна сопровождаться заверенным переводом на тот язык, который согласован Сторонами для обмена корреспонденцией. Обмен корреспонденцией должен осуществляться с применением технических средств, предусмотренных Условиями, Договором и иными соглашениями между Сторонами.
Реквизиты и подписи Сторон:
"Банк"                                          "Клиент"
АО "Самрук-Казына"
010000, г. Астана, район "Алматы",
пр. Кабанбай батыра, 23
РНН 620200333937
ИИК _____ в тенге
ИИК ___в долл. США
Банк в филиале АО "______"
в г. Астана
БИК ______________ г. Астана
Тел/факс: 8 7172 792489
______________                ________________
подпись                       подпись
На основании Устава           На основании Устава
Приложение 1
к Условиям
банковского вклада денежных
средств акционерным обществом
"Фонд национального
благосостояния "Самрук-
Казына" для последующего
рефинансирования ипотечных
займов банками второго уровня
Договор
банковского вклада №____
г. Астана                                     "___" февраля 2009 года
Банк открывает Клиенту Сберегательный счет №__, размещает и хранит на нем Вклад Клиента, выплачивает вознаграждение по Вкладу и возвращает Вклад Клиенту в порядке, установленном настоящим Договором и Условиями банковского вклада денежных средств акционерным обществом "Фонд национального благосостояния "Самрук-Казына" для последующего рефинансирования ипотечных займов банками второго уровня (далее - Условия).
Все термины и дефиниции с заглавной буквы, используемые в настоящем Договоре, имеют значение, приданное им в Условиях.
Подпись Клиента на настоящем Договоре удостоверяет, что Клиент ознакомлен с Условиями, согласен с ними и обязуется их надлежащим образом исполнять.

1. Сомасы: теңге Осы сома Салымды орналастырған сәтте анықталды және Банк Клиентке Игерілмеген Салым сомасын қайтарған, сондай-ақ Талаптарға сәйкес Салым сомасын кезең-кезеңімен ішінара қайтарған кезде өзгереді.
2. Салым мерзімі: 2009 жылғы "хх" ақпаннан бастап 2029 жылғы "хх" ақпанға дейін. Бұл ретте Салымды қайтару Талаптарға сәйкес жүзеге асырылады.
3. Салым бойынша сыйақы ставкасы Талаптарға сәйкес айқындалады
және жылдық ____%-ды (____пайызды) құрайды. Жылдық тиімді сыйақы
ставкасы Заңнаманың талаптарына сәйкес айқындалады және Шарт жасалған
күнгі ____ %-ға (___пайызға) тең.
4. Салым сомасын Клиенттің Банктің филиалындағы нөмірі:
________ шотынан есептен шығару.
5. Салымның және ол бойынша сыйақы сомасын Клиенттің Банктің
филиалындағы нөмірі:_________ шотына қайтару.
6. Осы Шарт Тараптардың әрқайсысы үшін бір данадан 2 (екі) данада жасалды
7. Тараптардың орналасқан жері, банктік деректемелері мен қолдары:
"Банк"                                   "Клиент"
"Самұрық-Қазына" АҚ
010000, Астана қ., Алматы ауданы,
Қабанбай батыр даңғылы, 23
СТН 620200333937
ЖСК__________теңгемен
ЖСК__________АҚШ долларымен
Астана қаласындағы "___" АҚ
филиалындағы Банк
БСК______________ Астана қ.
НБ

1. Сумма: тенге Данная сумма определена на момент размещения Вклада и изменяется при возврате Банком Клиенту Неосвоенной суммы Вклада, а также периодическим частичным возвратам суммы Вклада согласно Условиям.
2. Срок Вклада: с "__"______ 2009 года до "__"_______ 2029 года. При этом возврат Вклада осуществляется согласно Условиям.
3. Ставка вознаграждения по Вкладу определяется в соответствии с Условиями и составляет ___% (_____ процентов) годовых; Годовая эффективная ставка вознаграждения определяется в соответствии с требованиями Законодательства и равна на дату заключения Договора ____% (_____ процентов).
4. Списать сумму Вклада со счета Клиента номер:_______ в филиале Банка.
5. Вернуть сумму Вклада и вознаграждения по нему на счет Клиента номер:________ в филиале Банка.
6. Настоящий Договор составлен в 2 (двух) экземплярах: по одному экземпляру для каждой из Сторон.
7. Места нахождения, банковские реквизиты и подписи Сторон:
"Банк" "Клиент" АО "Самрук-Казына"
010000, г. Астана, район "Алматы",
пр. Кабанбай батыра, 23
РНН 620200333937
ИИК ______ в тенге
ИИК ______ в долл. США
Банк в филиале АО "__________"
в г. Астана
БИК _______ г. Астана
НБ