Қазақстан Республикасы аумағында алынатын консулдық алым мөлшерлемелерін және Қазақстан Республикасы аумағының шегінен тыс жерде алынатын консулдық алым мөлшерлемелерінің базалық ең төмен және ең жоғары мөлшерлерін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 19 ақпандағы N 197 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2019 жылғы 20 ақпандағы № 74 қаулысымен.
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Үкіметінің 20.02.2019 № 74 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Ескерту. Қаулының тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 31.12.2015 № 1170 қаулысымен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі).
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 10 желтоқсандағы Кодексінің (Салық кодексі) 552-бабына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған:
1) Қазақстан Республикасы аумағында алынатын консулдық алым мөлшерлемелері;
2) Қазақстан Республикасы аумағының шегінен тыс жерде алынатын консулдық алым мөлшерлемелерінің базалық ең төмен және ең жоғары мөлшерлері бекітілсін.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 31.12.2015 № 1170 қаулысымен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Мыналардың күші жойылды деп танылсын:
1) "Консулдық алымдардың ең төменгі және барынша жоғары базалық ставкаларының мөлшерлерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2001 жылғы 29 желтоқсандағы N 1761 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2001 ж., N 49-50, 593-құжат);
2) "Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2001 жылғы 29 желтоқсандағы N 1761 қаулысына толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 30 қаңтардағы N 111 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2004 ж., N 4, 61-құжат).
3. Осы қаулы алғаш рет ресми жарияланған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2009 жылғы 19 ақпандағы
№ 197 қаулысымен
бекітілген
Қазақтан Республикасы аумағында алынатын консулдық алым мөлшерлемелері

Об утверждении ставок консульского сбора, взимаемого на территории Республики Казахстан, и базовых минимальных и максимальных размеров ставок консульского сбора, взимаемого за пределами территории Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 19 февраля 2009 года № 197. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 февраля 2019 года № 74 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 20.02.2019 № 74 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Сноска. Заголовок в редакции постановления Правительства РК от 31.12.2015 № 1170 (вводится в действие с 01.01.2016).
В соответствии со статьей 552 Кодекса Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) ставки консульского сбора, взимаемого на территории Республики Казахстан;
2) базовые минимальные и максимальные размеры ставок консульского сбора, взимаемого за пределами территории Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства РК от 31.12.2015 № 1170 (вводится в действие с 01.01.2016).
2. Признать утратившими силу:
1) постановление Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2001 года № 1761 "Об утверждении базовых минимальных и максимальных размеров ставок консульских сборов" (САПП Республики Казахстан, 2001 г., № 49-50, ст. 593);
2) постановление Правительства Республики Казахстан от 30 января 2004 года № 111 "О внесении дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2001 года № 1761" (САПП Республики Казахстан, 2004 г., № 4, ст. 61).
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
К. Масимов
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 19 февраля 2009 года № 197
Ставки консульского сбора, взимаемого на территории
Республики Казахстан

Ескерту. Мөлшерлемелер жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 31.12.2015 № 1170 қаулысымен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі); өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 31.08.2017 № 527 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Р/с №
Консулдық iс-әрекеттердiң атауы
Мөлшерлемелер
(АҚШ долларымен немесе айлық есептік көрсеткіштің %-мен)
1
2
3
1. Қазақстан Республикасы азаматтарының және заңды тұлғаларының, сондай-ақ шетелдіктердің және азаматтығы жоқ адамдардың, шетелдік заңды тұлғалардың визалар беру туралы өтініштерін өңдеу және Қазақстан Республикасының шетелдегі мекемелеріне визалар беру (визалық қолдау) туралы нұсқауларды жолдау

Сноска. Ставки консульского сбора в редакции постановления Правительства РК от 31.12.2015 № 1170 (вводится в действие с 01.01.2016); с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 31.08.2017 № 527 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
№ п/п
Наименование консульских действий
Ставки (в долларах США или % от месячного расчетного показателя)
1
2
3
1. Проработка обращений граждан и юридических лиц Республики Казахстан, а также иностранцев и лиц без гражданства, иностранных юридических лиц о выдаче виз и направление указания загранучреждениям Республики Казахстан о выдаче виз (визовой поддержке)

Ескерту. 1-бөлім алып тасталды - ҚР Үкіметінің 31.08.2017 № 527 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
2. Қазақстан Республикасының визаларын беру
2.
Шетелдiк дипломатиялық өкiлдiкке немесе консулдық мекемеге виза беру туралы нотаны әзірлеу және басып шығару
айлық есептік көрсеткіштің 50 %-ы
3.
Бiр мәртелік виза және оның мерзімін ұзарту (туристік және транзиттік визалардан басқа)
60 АҚШ доллары
4.
Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 31.08.2017 № 527 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
5.
Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 31.08.2017 № 527 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
6.
Көп мәртелiк виза және оның мерзімін ұзарту
200 АҚШ доллары
7.
Туристік виза:
бір мәрте 30 күнге дейін
көп мәрте 90 күнге дейін
30 АҚШ доллары
90 АҚШ доллары
8.
Транзиттік виза:
бір мәрте
көп мәрте
15 АҚШ доллары
30 АҚШ доллары

Сноска. Раздел 1 исключен постановлением Правительства РК от 31.08.2017 № 527 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
2. Выдача виз Республики Казахстан
2.
Составление и печатание ноты в иностранное дипломатическое представительство или консульское учреждение о выдаче визы
50 % от месячного расчетного показателя
3.
Однократная виза и ее продление (кроме туристской и транзитной виз)
60 долларов США
4.
Исключена постановлением Правительства РК от 31.08.2017 № 527 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
5.
Исключена постановлением Правительства РК от 31.08.2017 № 527 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
6.
Многократная виза и ее продление
200 долларов США
7.
Туристская виза:
однократная до 30 дней
многократная до 90 дней
30 долларов США
90 долларов США
8.
Транзитная виза:
однократная
многократная
15 долларов США
90 долларов США

1. Қазақстан Республикасының дипломатиялық және қызметтік паспорттарын ресімдеуді қоспағанда, Қазақстан Республикасы азаматының паспортын ресімдеу
1.
Қазақстан Республикасының дипломатиялық және қызметтік паспорттарын ресімдеуді қоспағанда, Қазақстан Республикасы азаматының паспортын ресімдеу
20 – 100
АҚШ доллары
15 – 75
еуро
10 – 65
ағылшын фунт стерлингі
20 – 110 швейцар франкі
20 – 120 канада доллары
1800 – 9500 жапон иені
2.
Қазақстан Республикасы азаматының паспортына ата-аналарымен бірге шетелге шыққан жағдайларда он алты жасқа дейінгі балалар туралы фотосуреттері жапсырылған жазбаны енгізу

1. Оформление паспорта гражданина Республики Казахстан, за исключением оформления дипломатического и служебного паспортов Республики Казахстан
1.
Оформление паспорта гражданина Республики Казахстан, за исключением оформления дипломатического и служебного паспортов Республики Казахстан
20 – 100 долларов США
15 – 75 евро
10 – 65 английских фунтов стерлингов
20 – 110 швейцарских франков
20 – 120 канадских долларов
1800 – 9500 японских иен
2.
Внесение в паспорт гражданина Республики Казахстан записи о детях в возрасте до шестнадцати лет в случаях выезда совместно с родителями за границу с вклеиванием их фотографий

5 – 100 АҚШ доллары
3 – 75
еуро
3 – 65 ағылшын фунт стерлингі
5 – 110 швейцар франкі
5 – 120 канада доллары
450 – 9500 жапон иені
2. Қазақстан Республикасының визаларын беру
3.
Шетелдiк дипломатиялық өкiлдiкке немесе консулдық мекемеге виза беру туралы нотаны әзірлеу және басып шығару
5 – 100 АҚШ доллары
3 – 75 еуро
3 – 65 ағылшын фунт стерлингі
5 – 110 швейцар франкі
5 – 120 канада доллары
450 – 9500 жапон иені
4.
Бiр мәртелік виза және оның мерзімін ұзарту (туристік және транзиттік визалардан басқа)
1 – 400 АҚШ доллары
1 – 310 еуро
1 – 300 ағылшын фунт стерлингі
1 – 400 швейцар франкі
1 – 400 канада доллары
78 – 31220 жапон иені
5.
Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 31.08.2017 № 527 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
6.
Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 31.08.2017 № 527 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
7.
Көп мәртелiк виза және оның мерзімін ұзарту (туристік және транзиттік визалардан басқа)
1 – 1000 АҚШ доллары
1 – 950 еуро
1 – 810 ағылшын фунт стерлингі
1 – 1020 швейцар франкі
1 – 1350 канада доллары
1 – 116440 жапон иені
8.
Туристік виза:
бір мәрте 30 күнге дейін
көп мәрте 90 күнге дейін
1 – 60 АҚШ доллары
1 – 150 АҚШ доллары
1 – 60 еуро
1 – 115 еуро
1 – 60 ағылшын фунт стерлингі
1 – 110 ағылшын фунт стерлингі
1 – 65 швейцар франкі
1 – 160 швейцар франкі
1 – 90 канада доллары
1 – 185 канада доллары
1 – 7550 жапон иені
1 – 15100 жапон иені
9.
Транзиттік виза:
бір мәрте
көп мәрте
1 – 40 АҚШ доллары
1 – 90 АҚШ доллары
1 – 40 еуро
1 – 110 еуро
1 – 40 ағылшын фунт стерлингі
1 – 90 ағылшын фунт стерлингі
1 – 45 швейцар франкі
1 – 95 швейцар франкі
1 – 45 канада доллары
1 – 110 канада доллары
1 – 5660 жапон иені
1 – 9435 жапон иені
10.
Шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдардың Қазақстан Республикасына тұрақты тұруға келу және отбасымен бірігу туралы қолдаухатын ресiмдеу
10 – 100 АҚШ доллары
7 – 75 еуро
6 – 65 ағылшын фунт стерлингі
10 – 110 швейцар франкі
10 – 115 канада доллары
940 – 9435 жапон иені
3. Қазақстан Республикасына қайта оралу куәлігін беру
11.
Қазақстан Республикасына қайта оралу куәлігін беру
1 – 30 АҚШ доллары
1 – 25 eуро
1 – 20 ағылшын фунт стерлингі
1 – 35 швейцар франкі
1 – 35 канада доллары
90 – 2830 жапон иені
4. Шетелде болу мәселелерi бойынша Қазақстан Республикасы азаматтарының қолдаухаттарын ресiмдеу
12.
Шетелге жеке iстерi бойынша барған Қазақстан Республикасы азаматтарының шетелде тұрақты тұруға қалу туралы қолдаухаттарын ресiмдеу

5 – 100 долларов США
3 – 75 евро
3 – 65 английских фунтов стерлингов
5 – 110 швейцарских франков
5 – 120 канадских долларов
450 – 9500 японских иен
2. Выдача виз Республики Казахстан
3.
Составление и печатание ноты в иностранное дипломатическое представительство или консульское учреждение о выдаче визы
5 – 100 долларов США
3 – 75 евро
3 – 65 английских фунтов стерлингов
5 – 110 швейцарских франков
5 – 120 канадских долларов
450 – 9500 японских иен
4.
Однократная виза и ее продление (кроме туристской и транзитной виз)
1 – 400 долларов США
1 – 310 евро
1 – 300 английских фунтов стерлингов
1 – 400 швейцарских франков
1 – 400 канадских долларов
78 – 31220 японских иен
5.
Исключена постановлением Правительства РК от 31.08.2017 № 527 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
6.
Исключена постановлением Правительства РК от 31.08.2017 № 527 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
7.
Многократная виза и ее продление (кроме туристской и транзитной виз)
1 – 1000 долларов США
1 – 950 евро
1 –810 английских фунтов стерлингов
1 – 1020 швейцарских франков
1 – 1350 канадских долларов
1 – 116440 японских иен
8.
Туристская виза:
однократная до 30 дней
многократная до 90 дней
1 – 60 долларов США
1 – 150 долларов США
1 – 60 евро
1 – 115 евро
1 – 60 английских фунтов стерлингов
1 – 100 английских фунтов стерлингов
1 – 65 швейцарских франков
1 – 160 швейцарских франков
1 – 90 канадских долларов
1 – 185 канадских долларов
1 – 7550 японских иен
1 – 15100 японских иен
9.
Транзитная виза:
Однократная
многократная
1 – 40 долларов США
1 – 90 долларов США
1 – 40 евро
1 – 110 евро
1 – 40 английских фунтов стерлингов
1 – 90 английских фунтов стерлингов
1 – 45 швейцарских франков
1 – 95 швейцарских франков
1 – 45 канадских долларов
1 – 110 канадских долларов
1 – 5660 японских иен
1 – 9435 японских иен
10.
Оформление ходатайства иностранцев и лиц без гражданства о въезде в Республику Казахстан на постоянное жительство и воссоединение семьи
10 – 100 долларов США
7 – 75 евро
6 – 65 английских фунтов стерлингов
10 – 110 швейцарских франков
10 – 115 канадских долларов
940 – 9435 японских иен
3. Выдача свидетельства на возвращение в Республику Казахстан
11.
Выдача свидетельства на возвращение в Республику Казахстан
1 – 30 долларов США
1 – 25 eвро
1 – 20 английских фунтов стерлингов
1 – 35 швейцарских франков
1 – 35 канадских долларов
90 – 2830 японских иен
4. Оформление ходатайств граждан Республики Казахстан по вопросам пребывания за границей
12.
Оформление ходатайств граждан Республики Казахстан, выехавших за границу по частным делам, об оставлении на постоянное жительство за границей

30 – 300 АҚШ доллары
20 – 220 еуро
15 – 190 ағылшын фунт стерлингі
30 – 325 швейцар франкі
30 – 350 канада доллары
2800 – 28300 жапон иені
5. Қазақстан Республикасының азаматтығы мәселелері жөніндегі құжаттарды ресімдеу
13.
Қазақстан Республикасының азаматтығына қабылдау және азаматтығын қалпына келтiру туралы қолдаухатты ресiмдеу
15 – 200 АҚШ доллары
10 – 145 еуро
10 – 125
ағылшын фунт стерлингі
15 – 215 швейцар франкі
17 – 235 канада доллары
1400 – 18870 жапон иені
14.
Қазақстан Республикасының азаматтығынан шығу туралы қолдаухатты ресiмдеу
30 – 300 АҚШ доллары
20 – 220 еуро
15 – 190 ағылшын фунт стерлингі
30 – 320 швейцар франкі
30 – 350 канада доллары
2800 – 28300 жапон иені
6. Азаматтық хал актілерін тiркеу
15.
Тууды, әке болуды анықтауды, бала асырап алуды тiркеу және тиiстi куәлiктер беру
10 – 50 АҚШ доллары
7 – 40 еуро
6 – 35 ағылшын фунт стерлингі
10 – 55 швейцар франкі
10 – 60 канада доллары
940 – 4720 жапон иені
16.
Неке қиюды тiркеу және неке туралы куәлiк беру
15 – 60 АҚШ доллары
10 – 50 еуро
10 – 40 ағылшын фунт стерлингі
15 – 65 швейцар франкі
17 – 70 канада доллары
1400 – 5660 жапон иені
17.
Неке бұзуды тiркеу және неке бұзу туралы куәлік беру
30 – 80 АҚШ доллары
20 – 60 еуро
15 – 50 ағылшын фунт стерлингі
30 – 90 швейцар франкі
30 – 95 канада доллары
2800 – 7547 жапон иені
18.
Қазақстан Республикасының заңнамалық актілерінде белгіленген тәртіппен хабар-ошарсыз кетті деп немесе әрекетке қабiлетсiз деп танылған адамдармен не қылмыс жасағаны үшін кемінде үш жыл мерзімге бас бостандығынан айыруға сотталған адамдармен неке бұзуды тіркеу
5 – 60 АҚШ доллары
3 – 45 еуро
3 – 40 ағылшын фунт стерлингі
5 – 65 швейцар франкі
5 – 70 канада доллары
450 – 5660 жапон иені
19.
Некеге отыруға (ерлі-зайыпты болу) және ұлтын өзгертуге байланысты жағдайлардан басқа, атын, әкесiнiң атын, тегін ауыстыруды тіркеу, оның ішінде тиісті куәліктерді беру, сондай-ақ қажетті материалдарды ресімдеу
25 – 100 АҚШ доллары
15 – 70 еуро
15 – 65 ағылшын фунт стерлингі
25 – 110 швейцар франкі
29 – 116 канада доллары
2000 – 9450 жапон иені
20.
Азаматтық хал актілері жазбаларының өзгеруі, толықтырылуы, түзетілуі және қалпына келтірілуімен байланысты құжаттарды ресімдеу
10 – 50 АҚШ доллары
7 – 40 еуро
6 – 35 ағылшын фунт стерлингі
10 – 55 швейцар франкі
10 – 60 канада доллары
940 – 4800 жапон иені
7. Құжаттарды талап ету
21.
Құжаттарды талап ету
(әрбiр құжат үшiн)

30 – 300 долларов США
20 – 220 евро
15 – 190 английских фунтов стерлингов
30 – 325 швейцарских франков
30 – 350 канадских долларов
2800 – 28300 японских иен
5. Оформление документов по вопросам гражданства Республики Казахстан
13.
Оформление ходатайства о приеме в гражданство Республики Казахстан и восстановлении в гражданстве Республики Казахстан
15 – 200 долларов США
10 – 145 евро
10 – 125 английских фунтов стерлингов
15 – 215 швейцарских франков
17 – 235 канадских долларов
1400 – 18870 японских иен
14.
Оформление ходатайства о выходе из гражданства Республики Казахстан
30 – 300 долларов США
20 – 220 евро
15 – 190 английских фунтов стерлингов
30 – 320 швейцарских франков
30 – 350 канадских долларов
2800 – 28300 японских иен
6. Регистрация актов гражданского состояния
15.
Регистрация рождения, установления отцовства, усыновления (удочерения) и выдача соответствующих свидетельств
10 – 50 долларов США
7 – 40 евро
6 – 35 английских фунтов стерлингов
10 – 55 швейцарских франков
10 – 60 канадских долларов
940 – 4720 японских иен
16.
Регистрация брака и выдача свидетельства о браке
15 – 60 долларов США
10 – 50 евро
10 – 40 английских фунтов стерлингов
15 – 65 швейцарских франков
17 – 70 канадских долларов
1400 – 5660 японских иен
17.
Регистрация расторжения брака и выдача свидетельства о расторжении брака
30 – 80 долларов США
20 – 60 евро
15 – 50 английских фунтов стерлингов
30 – 90 швейцарских франков
30 – 95 канадских долларов
2800 – 7547 японских иен
18.
Регистрация расторжения брака с лицами, признанными в установленном законодательными актами Республики Казахстан порядке безвестно отсутствующими, или недееспособными, либо с лицами, осужденными за совершение преступления к лишению свободы на срок не менее трех лет
5 – 60 долларов США
3 – 45 евро
3 – 40 английских фунтов стерлингов
5 – 65 швейцарских франков
5 – 70 канадских долларов
450 – 5660 японских иен
19.
Регистрация перемены имени, отчества, фамилии, в том числе выдача соответствующих свидетельств, кроме случаев, связанных с вступлением в брак (супружество) и изменением национальности, а также оформление необходимых материалов
25 – 100 долларов США
15 – 70 евро
15 – 65 английских фунтов стерлингов
25 – 110 швейцарских франков
29 – 116 канадских долларов
2000 – 9450 японских иен
20.
Оформление документов в связи с изменением, дополнением, исправлением и восстановлением записей актов гражданского состояния
10 – 50 долларов США
7 – 40 евро
6 – 35 английских фунтов стерлингов
10 – 55 швейцарских франков
10 – 60 канадских долларов
940 – 4800 японских иен
7. Истребование документов
21.
Истребование документов (за каждый документ)

10 – 50 АҚШ доллары
7 – 40 еуро
6 – 35 ағылшын фунт стерлингі
10 – 55 швейцар франкі
10 – 60 канада доллары
940 – 4720 жапон иені
8. Құжаттарды заңдастыру, сондай-ақ апостиль қою үшін құжаттарды қабылдау және одан әрі жолдау
22.
Құжаттарды заңдастыру (әрбiр құжат үшін)
5 – 100 АҚШ доллары
3 – 70 еуро
3 – 65 ағылшын фунт стерлингі
5 – 110 швейцар франкі
5 – 116 канада доллары
450 – 9450 жапон иені
23.
Апостиль қою үшiн құжаттарды қабылдау және одан әрi жолдау (әрбiр құжат үшiн)
5 – 60 АҚШ доллары
3 – 45 еуро
3 – 40 ағылшын фунт стерлингі
5 – 65 швейцар франкі
5 – 70 канада доллары
450 – 5660 жапон иені
9. Нотариаттық іс-әрекеттер жасау
24.
Қазақстан Республикасының аумағындағы жылжымайтын мүлiктi иелiктен алу туралы шарттардан басқа мәмiлелердi куәландыру
10 – 200 АҚШ доллары
7 – 145 еуро
6 – 130 ағылшын фунт стерлингі
10 – 215 швейцар франкі
10 – 230 канада доллары
940 – 18900 жапон иені
25.
Мұраға құқық туралы куәлiктер беру
30 – 200 АҚШ доллары
10 – 145 еуро
15 – 125 ағылшын фунт стерлингі
30 – 214 швейцар франкі
30 – 235 канада доллары
2800 – 18900 жапон иені
26.
Ерлi-зайыптылар мен ортақ бiрлескен меншiк құқығындағы мүлкi бар өзге де адамдардың ортақ мүлiктегi үлеске меншiк құқығы туралы куәлiктер беру
1 – 200 АҚШ доллары
1 – 200 еуро
1 – 200 ағылшын фунт стерлингі
1 – 215 швейцар франкі
1 – 235 канада доллары
1 – 18900 жапон иені
27.
Құжаттардың көшiрмелерi мен олардан алынған үзiндiлердiң дұрыстығын куәландыру
10 – 50 АҚШ доллары
7 – 70 еуро
6 – 65 ағылшын фунт стерлингі
10 – 110 швейцар франкі
10 – 60 канада доллары
940 – 9450 жапон иені
28.
Құжаттарға қойылған қолдың түпнұсқалығын куәландыру (әрбiр құжат үшiн)
10 – 50 АҚШ доллары
7 – 70 еуро
6 – 65 ағылшын фунт стерлингі
10 – 110 швейцар франкі
10 – 116 канада доллары
940 – 9450 жапон иені
29.
Құжаттардың бiр тiлден екiншi тiлге аудармасының дұрыстығын куәландыру
10 – 100 АҚШ доллары
7 – 75 еуро
6 – 65 ағылшын фунт стерлингі
10 – 110 швейцар франкі
10 – 110 канада доллары
940 – 9450 жапон иені
30.
Азаматтың тірі екендігі фактісін куәландыру
1 – 100 АҚШ доллары
1 – 100 еуро
1 – 65 ағылшын фунт стерлингі
1 – 110 швейцар франкі
1 – 115 канада доллары
1 – 9450 жапон иені
31.
Азаматтың белгiлi бiр жерде болу фактiсiн куәландыру
1 – 100 АҚШ доллары
1 – 75 еуро
1 – 65 ағылшын фунт стерлингі
1 – 110 швейцар франкі
1 – 115 канада доллары
1 – 9450 жапон иені
32.
Құжаттар берiлген уақытты куәландыру
1 – 50 АҚШ доллары
1 – 50 еуро
1 – 65 ағылшын фунт стерлингі
1 – 110 швейцар франкі
1 – 115 канада доллары
1 – 9450 жапон иені
33.
Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн басқа жеке және заңды тұлғаларға беруі
1 – 50 АҚШ доллары

10 – 50 долларов США
7 – 40 евро
6 – 35 английских фунтов стерлингов
10 – 55 швейцарских франков
10 – 60 канадских долларов
940 – 4720 японских иен
8. Легализация документов, а также прием и препровождение документов для апостилирования
22.
Легализация документов (за каждый документ)
5 – 100 долларов США
3 – 70 евро
3 – 65 английских фунтов стерлингов
5 – 110 швейцарских франков
5 – 116 канадских долларов
450 – 9450 японских иен
23.
Прием и препровождение документов для апостилирования (за каждый документ)
5 – 60 долларов США
3 – 45 евро
3 – 40 английских фунтов стерлингов
5 – 65 швейцарских франков
5 – 70 канадских долларов
450 – 5660 японских иен
9. Совершение нотариальных действий
24.
Удостоверение сделки, кроме договоров об отчуждении недвижимого имущества, находящегося на территории Республики Казахстан
10 – 200 долларов США
7 – 145 евро
6 – 130 английских фунтов стерлингов
10 – 215 швейцарских франков
10 – 230 канадских долларов
940 – 18900 японских иен
25.
Выдача свидетельства о праве на наследство
30 – 200 долларов США
10 – 145 евро
15 – 125 английских фунтов стерлингов
30 – 214 швейцарских франков
30 – 235 канадских долларов
2800 – 18900 японских иен
26.
Выдача свидетельства о праве собственности на долю в общем имуществе супругов и иных лиц, имеющих имущество на праве общей совместной собственности
1 – 200 долларов США
1 – 200 евро
1 – 200 английских фунтов стерлингов
1 – 215 швейцарских франков
1 – 235 канадских долларов
1 – 18900 японских иен
27.
Свидетельствование верности копий документов и выписок из них
10 – 50 долларов США
7 – 70 евро
6 – 65 английских фунтов стерлингов
10 – 110 швейцарских франков
10 – 60 канадских долларов
940 – 9450 японских иен
28.
Свидетельствование подлинности подписи на документах (за каждый документ)
10 – 50 долларов США
7 – 70 евро
6 – 65 английских фунтов стерлингов
10 – 110 швейцарских франков
10 – 116 канадских долларов
940 – 9450 японских иен
29.
Свидетельствование верности перевода документов с одного языка на другой
10 – 100 долларов США
7 – 75 евро
6 – 65 английских фунтов стерлингов
10 – 110 швейцарских франков
10 – 110 канадских долларов
940 – 9450 японских иен
30.
Удостоверение факта нахождения гражданина в живых
1 – 100 долларов США
1 – 100 евро
1 – 65 английских фунтов стерлингов
1 – 110 швейцарских франков
1 – 115 канадских долларов
1 – 9450 японских иен
31.
Удостоверение факта нахождения гражданина в определенном месте
1 – 100 долларов США
1 – 75 евро
1 – 65 английских фунтов стерлингов
1 – 110 швейцарских франков
1 – 115 канадских долларов
1 – 9450 японских иен
32.
Удостоверение времени предъявления документов
1 – 50 долларов США
1 – 50 евро
1 – 65 английских фунтов стерлингов
1 – 110 швейцарских франков
1 – 115 канадских долларов
1 – 9450 японских иен
33.
Передача заявления физических и юридических лиц другим физическим и юридическим лицам
1 – 50 долларов США

1 – 70 еуро
1 – 65 ағылшын фунт стерлингі
1 – 110 швейцар франкі
1 – 115 канада доллары
1 – 9450 жапон иені
34.
Дәлелдемелерді қамтамасыз ету
1 – 100 АҚШ доллары
1 – 75 еуро
1 – 65 ағылшын фунт стерлингі
1 – 110 швейцар франкі
1 – 115 канада доллары
1 – 9450 жапон иені
10. Консулдық мекемеде өсиет қағазын, құжаттар салынған пакетті (өсиеттен басқа), ақшаны, бағалы қағаздарды және басқа да құндылықтарды (мұрагерліктен басқа) сақтау
35.
Өсиетхатты консулдық мекемелерде сақтау
30 – 200 АҚШ доллары
20 – 145 еуро
15 – 125 ағылшын фунт стерлингі
30 – 214 швейцар франкі
30 – 235 канада доллары
2800 – 18900 жапон иені
36.
Консулдық мекемеде өсиетхаттан басқа құжаттар пакетiн сақтау (ай сайын)
10 – 50 АҚШ доллары
7 – 40 еуро
6 – 35 ағылшын фунт стерлингі
10 – 55 швейцар франкі
10 – 60 канада доллары
940 – 4720 жапон иені
37.
Мұраға қалдырылғандарды қоспағанда, ақшаны, бағалы қағаздарды сақтау (ай сайын)
жалпы соманың 0,2 %-ы
жалпы соманы 0,2 %-ы
жалпы соманың 0,2 %-ы
жалпы соманың 0,2 %-ы
жалпы соманың 0,2 %-ы
жалпы соманың 0,2 %-ы
11. Көпшілік сауда-саттықта тауарлар немесе өзге де мүлік сату
38.
Көпшілік сауда-саттықта тауарлар немесе өзге де мүлік сату
түскен соманың 1 %-ы, бiрақ 60 АҚШ долларынан кем емес
түскен соманың 1 %-ы, бiрақ
45 еуродан кем емес
түскен соманың 1 %-ы, бiрақ 40 ағылшын фунт стерлингінен кем емес
түскен соманың 1 %-ы, бiрақ 65 швейцар франкінен кем емес
түскен соманың 1 %-ы, бiрақ 70 канада долларынан кем емес
түскен соманың 1 %-ы, бiрақ 5660 жапон иенінен кем емес
12. Алты айға дейінгі мерзімге мүлікті немесе ақша сомаларын тиесілігі бойынша беру үшін депозитке қабылдау
39.
Алты айға дейінгі мерзімге мүлікті немесе ақша сомаларын тиесілігі бойынша беру үшін депозитке қабылдау (ай сайын)
жалпы соманың 0,2 %-ы
жалпы соманың 0,2 %-ы
жалпы соманың 0,2 %-ы
жалпы соманың 0,2 %-ы
жалпы соманың 0,2 %-ы
жалпы соманың 0,2 %-ы
13. Заңды тұлғалардың мекен-жайына дипломатиялық пошта арқылы құжаттар жіберу
40.
Заңды тұлғалардың мекен-жайына дипломатиялық пошта арқылы құжаттар жіберу
30 – 200 АҚШ доллары
20 – 145 еуро
15 – 125 ағылшын фунт стерлингі
30 – 214 швейцар франкі
30 – 235 канада доллары
2800 – 18900 жапон иені
14. Кеме шетелден сатып алынған жағдайда Қазақстан Республикасының Мемлекеттік туы астында жүзу құқығына уақытша куәлік беру
41.
Кеме шетелден сатып алынған жағдайда Қазақстан Республикасының Мемлекеттік туы астында жүзу құқығына уақытша куәлік беру
30 – 120 АҚШ доллары
20 – 90 еуро
15 – 75 ағылшын фунт стерлингі
30 – 130 швейцар франкі

1 – 70 евро
1 – 65 английских фунтов стерлингов
1 – 110 швейцарских франков
1 – 115 канадских долларов
1 – 9450 японских иен
34.
Обеспечивание доказательства
1 – 100 долларов США
1 – 75 евро
1 – 65 английских фунтов стерлингов
1 – 110 швейцарских франков
1 – 115 канадских долларов
1 – 9450 японских иен
10. Хранение завещания, пакета с документами (кроме завещания), денег, ценных бумаг и других ценностей (за исключением наследственных) в консульском учреждении
35.
Хранение завещания в консульском учреждении
30 – 200 долларов США
20 – 145 евро
15 – 125 английских фунтов стерлингов
30 – 214 швейцарских франков
30 – 235 канадских долларов
2800 – 18900 японских иен
36.
Хранение в консульском учреждении пакета с документами, кроме завещания (в месяц)
10 – 50 долларов США
7 – 40 евро
6 – 35 английских фунтов стерлингов
10 – 55 швейцарских франков
10 – 60 канадских долларов
940 – 4720 японских иен
37.
Хранение денег, ценных бумаг, кроме наследственных (ежемесячно)
0,2 % от общей суммы
0,2 % от общей суммы
0,2 % от общей суммы
0,2 % от общей суммы
0,2 % от общей суммы
0,2 % от общей суммы
11. Продажа товаров или иного имущества с публичного торга
38.
Продажа товаров или иного имущества с публичного торга
1 % от вырученной суммы, но не менее 60 долларов США
1 % от вырученной суммы, но не менее 45 евро
1 % от вырученной суммы, но не менее 40 английских фунтов стерлингов
1 % от вырученной суммы, но не менее 65 швейцарских франков
1 % от вырученной суммы, но не менее 70 канадских долларов
1 % от вырученной суммы, но не менее 5660 японских иен
12. Принятие в депозит на срок до шести месяцев имущества или денежных сумм для передачи по принадлежности
39.
Принятие в депозит на срок до шести месяцев имущества или денежных сумм для передачи по принадлежности (ежемесячно)
0,2 % от общей суммы
0,2 % от общей суммы
0,2 % от общей суммы
0,2 % от общей суммы
0,2 % от общей суммы
0,2 % от общей суммы
13. Направление документов дипломатической почтой в адрес юридических лиц
40.
Направление документов дипломатической почтой в адрес юридических лиц
30 – 200 долларов США
20 – 145 евро
15 – 125 английских фунтов стерлингов
30 – 214 швейцарских франков
30 – 235 канадских долларов
2800 – 18900 японских иен
14. Выдача временного свидетельства на право плавания под Государственным Флагом Республики Казахстан в случае приобретения судна за границей
41.
Выдача временного свидетельства на право плавания под Государственным флагом Республики Казахстан в случае приобретения судна за границей
30 – 120 долларов США
20 – 90 евро
15 – 75 английских фунтов стерлингов
30 – 130 швейцарских франков

30 – 140 канада доллары
2800 – 11320 жапон иені
15. Қазақстан Республикасының кемелеріне қатысты Қазақстан Республикасының заңнамасында немесе Қазақстан Республикасы қатысушысы болып табылатын халықаралық шарттарда көзделген кез келген декларацияны немесе басқа да құжатты жасау немесе куәландыру
42.
Қазақстан Республикасының кемелеріне қатысты Қазақстан Республикасының заңнамасында немесе Қазақстан Республикасы қатысушысы болып табылатын халықаралық шарттарда көзделген кез келген декларацияны немесе басқа да құжатты жасау немесе куәландыру
30 – 120 АҚШ доллары
20 – 90 еуро
15 – 75 ағылшын фунт стерлингі
30 – 130 швейцар франкі
30 – 140 канада доллары
2800 – 11320 жапон иені
16. Шетелдегі Қазақстан Республикасы кемесінің немесе жүгінің опат болуы немесе зақымдануы (кемелердің кеме апатына ұшырауы) жағдайында теңіз наразылығы туралы акт жасау
43.
Шетелдегі Қазақстан Республикасы кемесінің немесе жүгінің опат болуы немесе зақымдануы (кемелердің кеме апатына ұшырауы) жағдайында теңіз наразылығы туралы акт жасау
30 – 120 АҚШ доллары
20 – 90 еуро
15 – 75 ағылшын фунт стерлингі
30 – 130 швейцар франкі
30 – 140 канада доллары
2800 – 11320 жапон иені
17. Заңдық мәні бар өзге де құжаттар (анықтамалар) беру
44.
Заңдық мәні бар өзге де құжаттар (анықтамалар) беру
5 – 60 АҚШ доллары
3 – 45 еуро
3 – 40 ағылшын фунт стерлингі
5 – 65 швейцар франкі
5 – 70 канада доллары
450 – 5660 жапон иені

30 – 140 канадских долларов
2800 – 11320 японских иен
15. Составление или заверение любой декларации или другого документа, предусмотренных законодательством Республики Казахстан или международными договорами, участником которых является Республика Казахстан, в отношении судов Республики Казахстан
42.
Составление или заверение любой декларации или другого документа, предусмотренных законодательством Республики Казахстан или международными договорами, участником которых является Республика Казахстан в отношении судов Республики Казахстан
30 – 120 долларов США
20 – 90 евро
15 – 75 английских фунтов стерлингов
30 – 130 швейцарских франков
30 – 140 канадских долларов
2800 – 11320 японских иен
16. Составление акта о морском протесте в случае гибели или повреждения судна или груза (кораблекрушения судов) Республики Казахстан, находящихся за границей
43.
Составление акта о морском протесте в случае гибели или повреждения судна или груза (кораблекрушения судов) Республики Казахстан, находящихся за границей
30 – 120 долларов США
20 – 90 евро
15 – 75 английских фунтов стерлингов
30 – 130 швейцарских франков
30 – 140 канадских долларов
2800 – 11320 японских иен
17. Выдача иных документов (справок), имеющих юридическое значение
44.
Выдача иных документов (справок), имеющих юридическое значение
5 – 60 долларов США
3 – 45 евро
3 – 40 английских фунтов стерлингов
5 – 65 швейцарских франков
5 – 70 канадских долларов
450 – 5660 японских иен