Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 20 шілдедегі N 754 қаулысына толықтырулар мен өзгерістер енгізу туралы
Қазақтан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 14 наурыздағы N 324 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 25 сәуірдегі № 297 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 25.04.2015 № 297 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкіметі Қ АУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Мүгедектерді оңалтудың кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 20 шілдедегі N 754 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2005 ж., N 30, 392-құжат) мынадай толықтырулар мен өзгерістер енгізілсін:
1) көрсетілген қаулымен бекітілген Мүгедектерді протездік-ортопедиялық көмекпен және техникалық көмекші (орнын толтырушы) құралдармен қамтамасыз ету ережесінде:
73-тармақ мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"Бейнекомпьютерлер, көп функционалды дабылдату жүйелері, телефакстер, мәтіндік хабарламалы және хабар қабылдайтын жинақы телефондар, саңыраулар мен нашар еститін адамдарға арналған сағаттар, кемінде 5 жылдан кейін ауыстырылады.";
мынадай мазмүндағы 90-1-тармақпен толықтырылсын:
"90-1. Тифломагнитолалар, компьютерлік тифлокешендер, Брайль жүйесі бойынша жазуға арналған құрал, диктофондар, дыбыс жазбаны қайта тыңдауға арналған плейерлер, нашар көретін адамдарға арналған сағаттар кемінде 5 жылдан кейін ауыстырылады.
Оқитын машиналар кемінде 3 жылдан кейін, жіңішке таяқтар, Брайль жүйесі бойынша жазуға арналған грифель - 2 жылдан кейін ауыстырылады.";
2) көрсетілген қаулымен бекітілген Жеке оңалту бағдарламасына сәйкес жүріп-тұруы қиын бірінші топтағы мүгедектер үшін жеке көмекшінің және естімейтіндігі бойынша мүгедектер үшін жылына отыз сағат ымдау тілі маманының әлеуметтік қызметтерін көрсету ережесінде;
7-тармақтың сегізінші абзацы алып тасталсын;
10-тармақтың 1) тармақшасындағы ", бос уақытын, демалысын өткізуіне, тауарлар мен қызметтер сатып алуына" деген сөздер алып тасталсын;
көрсетілген Ережеге қосымшада:
1-тармақтың 14) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"14) протездеуге жарамсыз жүріп-тұру құралдарын пайдалануды қиындататын, қолдардың білінетін функционалдық бұзушылықтары бар балтырлардың ампутациялық тұқылдары;";
2-тармақта:
бірінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Ымдау тілінің машықтарын меңгерген мүгедекке ымдау тілі маманының әлеуметтік қызметтерін көрсетуге:";
3) тармақшадағы "III-" деген сан алып тасталсын.
2. Осы қаулы алғаш рет ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                  К. Мәсімов

О внесении дополнений и изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2005 года № 754
Постановление Правительства Республики Казахстан от 14 марта 2009 года № 324. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 25 апреля 2015 года № 297
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 25.04.2015 № 297 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2005 года № 754 "О некоторых вопросах реабилитации инвалидов" (САПП Республики Казахстан, 2005 г., № 30, ст. 392) следующие дополнения и изменения:
1) в Правилах обеспечения инвалидов протезно-ортопедической помощью и техническими вспомогательными (компенсаторными) средствами, утвержденных указанным постановлением:
пункт 73 дополнить абзацем следующего содержания:
"Видеокомпьютеры, многофункциональные сигнальные системы, телефаксы, телефоны мобильные с текстовым сообщением и приемом передач, часы для глухих и слабослышащих лиц заменяются не ранее, чем через 5 лет.";
дополнить пунктом 90-1 следующего содержания:
"90-1. Тифломагнитолы, компьютерные тифлокомплексы, прибор для письма по системе Брайля, диктофоны, плейеры для воспроизведения звукозаписи, часы для лиц с ослабленным зрением заменяются не ранее, чем через 5 лет.
Читающие машины заменяются не ранее, чем через 3 года, трости, грифель для письма по системе Брайля - через 2 года.";
2) в Правилах предоставления в соответствии с индивидуальной программой реабилитации социальных услуг индивидуального помощника для инвалидов первой группы, имеющих затруднение в передвижении, и специалиста жестового языка для инвалидов по слуху - тридцать часов в год, утвержденных указанным постановлением:
абзац восьмой пункта 7 исключить;
в подпункте 1) пункта 10 слова ", проведением досуга, отдыха, приобретением товаров и услуг" исключить;
в приложении к указанным Правилам:
подпункт 14) пункта 1 изложить в следующей редакции:
"14) ампутационные культи обеих голеней, не подлежащие протезированию с выраженными функциональными нарушениями верхних конечностей, затрудняющим пользование средствами передвижения;";
в пункте 2 :
абзац первый изложить в следующей редакции:
"Медицинскими показаниями к предоставлению социальных услуг специалиста жестового языка инвалиду, владеющему навыками жестового языка, являются:";
в подпункте 3) цифру "III-" исключить.
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов