Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 26 қарашадағы N 1237 қаулысына толықтырулар мен өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 18 наурыздағы N 354 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 19 қыркүйектегі № 995 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 19.09.2014 № 995 қаулысымен.
"Ұйымдар мен мемлекеттік органдар сатып алатын тауарларды, жұмыстарды және қызметтерді сатып алу кезінде қазақстандық қамтудың кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2009 жылғы 27 қаңтардағы N 733 Жарлығын іске асыру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігінің кейбір мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы  26 қарашадағы N 1237 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2004 ж., N 47, 586-құжат) мынадай толықтырулар мен өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігі туралы ережеде:
1-тармақтың бірінші абзацындағы "қолдау" деген сөзден кейін ", ұйымдар мен мемлекеттік органдар Қазақстан Республикасының аумағында жүзеге асыратын тауарларды, жұмыстарды және қызметтерді сатып алуы кезінде қазақстандық қамту үлесін ұлғайту" деген сөздермен толықтырылсын;
12-тармақ мынадай мазмұндағы 4-1) тармақшамен толықтырылсын:
"4-1) ұйымдар мен мемлекеттік органдар Қазақстан Республикасының аумағында жүзеге асыратын тауарларды, жұмыстарды және қызметтерді сатып алуы кезінде қазақстандық қамту үлесін ұлғайту жөніндегі шараларды пысықтау;";
13-тармақта:
мынадай мазмұндағы 5-1), 5-2) тармақшалармен толықтырылсын:
"5-1) мемлекеттік органдардың қазақстандық қамту мәселелері бойынша қызметін үйлестіруді және әдіснамалық қамтамасыз етуді жүзеге асырады;
5-2) ұйымдар мен мемлекеттік органдар Қазақстан Республикасының аумағында жүзеге асыратын тауарларды, жұмыстарды және қызметтерді сатып алу кезінде қазақстандық қамту үлесін ұлғайту жөніндегі шараларды пысықтауды жүзеге асырады;";
мынадай мазмұндағы 26-1), 26-2) тармақшалармен толықтырылсын:
"26-1) Қазақстан Республикасының Үкіметі бекіткен тізбе бойынша ұйымдардың тауарларды, жұмыстарды және қызметтерді сатып алуында қазақстандық қамтудың мониторингін және тиісті ұйымдар ұсынатын жүргізілген, жүргізілетін және келесі жылға жоспарланатын тауарларды, жұмыстарды және қызметтерді сатып алу туралы ақпаратты талдауды жүзеге асырады;
26-2) ұлттық басқарушы холдингтің, ұлттық холдингтердің, ұлттық компаниялардың, олардың еншілес және аффилиирленген компанияларының, мемлекет қатысатын өзге де заңды тұлғалардың сатып алуында қазақстандық қамту мониторингін жүзеге асырады;";
42) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"42) ұйымдардың тауарларды, жұмыстарды және қызметтерді сатып алуында қазақстандық қамту жөнінде ақпарат беру нысандарын бекітеді;";

О внесении дополнений и изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 26 ноября 2004 года № 1237
Постановление Правительства Республики Казахстан от 18 марта 2009 года № 354. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 19 сентября 2014 года № 995
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 19.09.2014 № 995.
В целях реализации Указа Президента Республики Казахстан от 27 января 2009 года № 733 "О некоторых вопросах казахстанского содержания при закупке товаров, работ и услуг, приобретаемых организациями и государственными органами" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ :
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 26 ноября 2004 года № 1237 "Некоторые вопросы Министерства индустрии и торговли Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2004 г., № 47, ст. 586) следующие дополнения и изменения:
в Положении о Министерстве индустрии и торговли Республики Казахстан, утвержденном указанным постановлением:
в абзаце первом пункта 1 после слова "инвестиций," дополнить словами "увеличения доли казахстанского содержания при закупках товаров, работ и услуг организациями и государственными органами, осуществляемых на территории Республики Казахстан,";
пункт 12 дополнить подпунктом 4-1) следующего содержания:
"4-1) выработка мер по увеличению доли казахстанского содержания при закупках товаров, работ и услуг организациями и государственными органами, осуществляемых на территории Республики Казахстан;";
в пункте 13:
дополнить подпунктами 5-1), 5-2) следующего содержания:
"5-1) осуществляет координацию и методологическое обеспечение деятельности государственных органов по вопросам казахстанского содержания;
5-2) осуществляет выработку мер по увеличению доли казахстанского содержания при закупках товаров, работ и услуг организациями и государственными органами, осуществляемых на территории Республики Казахстан;";
дополнить подпунктами 26-1), 26-2) следующего содержания:
"26-1) осуществляет мониторинг казахстанского содержания в закупках товаров, работ и услуг организаций по перечню, утвержденному Правительством Республики Казахстан и анализ предоставляемой соответствующими организациями информации о проведенных, проводимых и планируемых на следующий год закупках товаров, работ и услуг;
26-2) осуществляет мониторинг казахстанского содержания в закупках национального управляющего холдинга, национальных холдингов, национальных компаний, их дочерних и аффилиированных компаний, иных юридических лиц с участием государства;";
подпункт 42) изложить в следующей редакции:
"42) утверждает формы предоставления организациями информации по казахстанскому содержанию в закупках товаров, работ и услуг;";

мынадай мазмұндағы 42-1), 42-2) тармақшалармен толықтырылсын:
"42-1) тауарлар, жұмыстар және қызметтер тізіліміне енгізу үшін қазақстандық өндірушілер өндіретін тауарларды, жұмыстарды және қызметтерді бағалау өлшемдерін әзірлейді және бекітеді;
42-2) офсеттік саясат саласындағы әдістемелік басшылықты жүзеге асырады;";
45) тармақшадағы "жер қойнауын пайдалану саласындағы" деген сөздер алынып тасталсын;
мынадай мазмұндағы 45-1) тармақшамен толықтырылсын:
"45-1) бірлесіп бекітілген нысандар негізінде Қазақстан Республикасы Қаржы, Энергетика және минералдық ресурстар министрліктері тұрақты ұсынатын қазақстандық қамту жөніндегі жалпы    ақпаратты жинақтау мен талдауды қамтамасыз етеді;";
14-тармақта:
1) тармақшадағы "орындау" деген сөзден кейін ", ұйымдар мен мемлекеттік органдар Қазақстан Республикасының аумағында жүзеге асыратын тауарларды, жұмыстарды және қызметтерді сатып алу кезінде қазақстандық қамту үлесін ұлғайту" деген сөздермен толықтырылсын;
39) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"39) ұлттық басқарушы холдингтің, ұлттық холдингтердің, ұлттық компаниялардың, олардың еншілес және аффилиирленген компанияларының, мемлекеттік қатысатын өзге де заңды тұлғалардың сатып алуындағы қазақстандық қамтуды бақылау және жолсыздықтар анықталған жағдайда шаралар қабылдау;";
мынадай мазмұндағы 39-1) тармақшамен толықтырылсын:
"39-1) офсеттік саясаттың іске асырылуын бақылау;";
41) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"41) қазақстандық өндірушілер өндірген тауарлардың, жұмыстардың және қызметтердің тізілімін қалыптастыру мен жүргізу;".
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасың
Премьер-Министрі                               К. Мәсімов

дополнить подпунктами 42-1), 42-2) следующего содержания:
"42-1) разрабатывает и утверждает критерии оценки товаров, работ и услуг, производимых казахстанскими производителями для внесения в реестр товаров, работ и услуг, производимых казахстанскими производителями;
42-2) осуществляет методическое руководство в области офсетной политики;";
в подпункте 45) слова "в области недропользования" исключить;
дополнить подпунктом 45-1) следующего содержания:
"45-1) обеспечивает свод и анализ общей информации по казахстанскому содержанию, на регулярной основе предоставляемой министерствами финансов, энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан на основании совместно утвержденных форм;";
в пункте 14:
подпункт 1) дополнить словами ", увеличения доли казахстанского содержания при закупках товаров, работ и услуг организациями и государственными органами, осуществляемых на территории Республики Казахстан";
подпункт 39) изложить в следующей редакции:
"39) контролю казахстанского содержания в закупках национального управляющего холдинга, национальных холдингов, национальных компаний, их дочерних и аффилиированных компаний, иных юридических лиц с участием государства и принятию мер в случае выявления нарушений;";
дополнить подпунктом 39-1) следующего содержания:
"39-1) контролю за реализацией офсетной политики;";
подпункт 41) изложить в следующей редакции:
"41) формированию и ведению реестра товаров, работ и услуг, производимых казахстанскими производителями;".
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов