Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің "ИЧ-167/1 мекемесі" мемлекеттік мекемесін тарату және "ИЧ-167/4 мекемесі" мемлекеттік мекемесін құру туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 24 сәуірдегі N 578 Қаулысы
"Қылмыстың жасалуына сезіктілер мен айыпталушыларды күзетте ұстаудың тәртібі мен шарттары туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабының 2-тармағына сәйкес, сондай-ақ бас бостандығынан айыруға сотталған әйелдердің жазаларын өтеу жағдайын жақсарту мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің "ИЧ-167/1 мекемесі" мемлекеттік мекемесі таратылсын.
2. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің "ИЧ-167/4 мекемесі" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі - Мекеме) - бас бостандығынан айыруға сотталған әйелдердің жазаларын өтеуіне арналған түзеу колониясы құрылсын.
3. Мекемені ұстауға арналған шығыстарды қаржыландыру Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Қылмыстық-атқару жүйесі комитетіне тиісті қаржы жылына арналған республикалық бюджетте сотталғандарды ұстауға көзделген қаражат шегінде жүргізіледі деп белгіленсін.
4. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Қылмыстық-атқару жүйесі комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) Мекеменің жарғысын бекітсін және оның әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін;
2) Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру комитетімен бірлесіп, Мекемеге Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің таратылатын "ИЧ-167/1 мекемесі" мемлекеттік мекемесінің мүлкін беруді жүзеге асырсын;
3) осы қаулыны іске асыру жөніндегі өзге де шараларды қабылдасын.
5. Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне мынадай
өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1) "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 28 қазандағы N 1120 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2004 ж., N 41, 532-құжат):
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің қарауындағы ұйымдардың тізбесінде:
"Мемлекеттік мекемелер" деген 2-бөлімде:
реттік нөмірі 89-жол алынып тасталсын;
мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 103-жолмен толықтырылсын:
" 103. ИЧ-167/4 мекемесі";
2) "Министрліктер мен өзге де орталық атқарушы органдардың олардың аумақтық органдарындағы және оларға ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелердегі адам санын ескере отырып, штат санының лимиттерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 15 сәуірдегі N 339 қаулысында :
көрсетілген қаулымен бекітілген Министрліктер мен өзге де орталық атқарушы органдардың олардың аумақтық органдарындағы және оларға ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелеріндегі адам санын ескере отырып, штат санының лимиттерінде:

О ликвидации государственного учреждения "Учреждение ИЧ-167/1" и создании государственного учреждения "Учреждение ИЧ-167/4" Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства юстиции Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 24 апреля 2009 года № 578
В соответствии с пунктом 2 статьи 8 Закона Республики Казахстан "О порядке и условиях содержания под стражей подозреваемых и обвиняемых в совершении преступлений", а также в целях улучшения условий отбывания наказаний женщинами, осужденными к лишению свободы, Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ :
1. Ликвидировать государственное учреждение "Учреждение ИЧ-167/1" Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства юстиции Республики Казахстан.
2. Создать государственное учреждение "Учреждение ИЧ-167/4" Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства юстиции Республики Казахстан (далее - Учреждение) - исправительную колонию для отбывания наказания женщинами, осужденными к лишению свободы.
3. Определить, что финансирование расходов на содержание Учреждения производится в пределах средств, предусмотренных Комитету уголовно-исполнительной системы Министерства юстиции Республики Казахстан на содержание осужденных в республиканском бюджете на соответствующий финансовый год.
4. Комитету уголовно-исполнительной системы Министерства юстиции Республики Казахстан в установленном законодательством порядке:
1) утвердить устав Учреждения и обеспечить его государственную регистрацию в органах юстиции;
2) совместно с Комитетом государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан осуществить передачу Учреждению имущества ликвидируемого государственного учреждения "Учреждение ИЧ-167/1" Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства юстиции Республики Казахстан;
3) принять иные меры по реализации настоящего постановления.
5. Внести в некоторые решения Правительства Республики Казахстан следующие изменения и дополнения:
1) в постановлении Правительства Республики Казахстан от 28 октября 2004 года № 1120 "Вопросы Министерства юстиции Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2004 г., № 41, ст. 532):
в Перечне организаций, находящихся в ведении Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства юстиции Республики Казахстан, утвержденном указанным постановлением:
в разделе 2 "Государственные учреждения":
строку, порядковый номер 89, исключить;
дополнить строкой, порядковый номер 103, следующего содержания:
"103. Учреждение ИЧ-167/4";
2) в постановлении Правительства Республики Казахстан от 15 апреля 2008 года № 339 "Об утверждении лимитов штатной численности министерств и иных центральных исполнительных органов с учетом численности их территориальных органов и подведомственных им государственных учреждений":
в лимитах штатной численности министерств и иных центральных исполнительных органов, с учетом численности их территориальных органов и подведомственных им государственных учреждений, утвержденных указанным постановлением:

реттік нөмері 11-жолдың 3-бағанында "12289" және "4131" деген цифрлар тиісінше "12496" және "3924" деген цифрлармен ауыстырылсын.
6. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                            К. Мәсімов

в графе 3 строки, порядковый номер 11, цифры "12289" и "4131" заменить цифрами "12496" и "3924" соответственно.
6. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов