Төлеушінің касса бойынша шығыс операцияларын тоқтата тұру ережесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 7 мамырдағы N 662 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2020 жылғы 21 тамыздағы № 530 қаулысымен.
Ескерту. Қаулының күші жойылды – ҚР Үкіметінің 21.08.2020 № 530 қаулысымен.
"Міндетті әлеуметтік сақтандыру туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 25 сәуірдегі Заңының 17-бабы 4-тармағына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі Қ АУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Төлеушінің касса бойынша шығыс операцияларын тоқтата тұру ережесі бекітілсін.
2. Осы қаулы алғаш ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2009 жылғы 7 мамырдағы
N 662 қаулысымен
бекітілген
Төлеушінің касса бойынша шығыс операцияларын тоқтата тұру ережесі
1. Осы Төлеушінің касса бойынша шығыс операцияларын тоқтата тұру ережесі "Міндетті әлеуметтік сақтандыру туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 25 сәуірдегі Заңының (бұдан әрі - Заң) 17-бабының 4-тармағына сәйкес әзірленді және әлеуметтік аударымдар бойынша берешек қалыптасқан кезде төлеушінің касса бойынша шығыс операцияларын тоқтата тұру тәртібін айқындайды.
2. Әлеуметтік аударымдар бойынша берешек қалыптасқан кезде салық органдары төлеушіге міндетті әлеуметтік сақтандыру жүйесіне қатысушылардың тізімдерін салық органына ұсыну туралы хабарлама жібереді. Хабарлама нысанын салықтың және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдердің түсуін қамтамасыз ету саласындағы басшылықты жүзеге асыратын уәкілетті мемлекеттік орган (бұдан әрі - уәкілетті орган) белгілейді.
3. Төлеушінің касса бойынша шығыс операцияларын тоқтата тұру Заңның 17-бабының 2-1-тармағында көзделген талаптарды орындау мүмкін болмаған кезде төлеушінің банктік шоттары болмаған немесе банктік шоттарында ақшасы жеткіліксіз болған жағдайда жүргізіледі.
4. Төлеушінің касса бойынша шығыс операцияларын тоқтата тұру туралы өкім (бұдан әрі - өкім) уәкілетті орган белгілеген нысан бойынша екі данада жасалады, олардың біреуі төлеушінің қолын қойғызып немесе жөнелту және алу фактісін растайтын өзге тәсілмен тапсырылады.
5. Төлеуші өкімді алған сәттен бастап кассаға түсетін барлық қолма-қол ақша Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорына аударылуға тиіс.
6. Өкімді төлеуші бұлжытпай орындауға тиіс.
7. Төлеушінің касса бойынша шығыс операцияларын тоқтата тұру себептері жойылған күннен кейінгі бір жұмыс күнінен кешіктірмей өкімді шығарған салық органы өкімнің күшін жояды.

Об утверждении Правил приостановления расходных операций по кассе плательщика
Постановление Правительства Республики Казахстан от 7 мая 2009 года № 662. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 21 августа 2020 года № 530
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 21.08.2020 № 530.
В соответствии с пунктом 4 статьи 17 Закона Республики Казахстан от 25 апреля 2003 года "Об обязательном социальном страховании" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые Правила приостановления расходных операций по кассе плательщика.
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
К. Масимов
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 7 мая 2009 года № 662
Правила
приостановления расходных операций
по кассе плательщика
1. Настоящие Правила приостановления расходных операций по кассе плательщика разработаны в соответствии с пунктом 4 статьи 17 Закона Республики Казахстан от 25 апреля 2003 года "Об обязательном социальном страховании" (далее - Закон) и определяют порядок приостановления расходных операций по кассе плательщика при образовании задолженности по социальным отчислениям.
2. При образовании задолженности по социальным отчислениям налоговые органы направляют плательщику уведомление о предоставлении в налоговый орган списков участников системы обязательного социального страхования. Форма уведомления устанавливается уполномоченным государственным органом, осуществляющим руководство в сфере обеспечения поступлений налогов и других обязательных платежей в бюджет (далее - уполномоченный орган).
3. Приостановление расходных операций по кассе плательщика производится в случае отсутствия у плательщика банковских счетов или недостаточности денег на банковских счетах при невозможности выполнения требований, предусмотренных пунктом 2-1 статьи 17 Закона.
4. Распоряжение о приостановлении расходных операций по кассе плательщика (далее - распоряжение) составляется в двух экземплярах по форме, установленной уполномоченным органом, один из которых вручается плательщику под роспись или иным способом, подтверждающим факт отправки и получения.
5. С момента получения плательщиком распоряжения все поступающие в кассу наличные деньги подлежат зачислению в Государственный фонд социального страхования в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
6. Распоряжение подлежит безусловному исполнению плательщиком.
7. Распоряжение отменяется налоговым органом, вынесшим распоряжение, не позднее одного рабочего дня, следующего за днем устранения причин приостановления расходных операций по кассе плательщика.