Әбділдә Тәжібаевтың туғанына 100 жыл толуын дайындау және өткізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 16 маусымдағы N 911 Қаулысы
"Мерейтойлар мен атаулы күндерді мерекелеу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылы 28 қыркүйектегі N 1465 қаулысына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстанның халық ақыны Әбділдә Тәжібаевтың туғанына 100 жыл толуын дайындау және өткізу жөніндегі іс-шаралар жоспары бекітілсін.

О подготовке и проведении 100-летия со дня рождения Абдильды Тажибаева
Постановление Правительства Республики Казахстан от 16 июня 2009 года № 911
В соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 28 сентября 1999 года № 1465 "О праздновании юбилеев и памятных дат" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый План мероприятий по подготовке и проведению 100-летия со дня рождения народного акына Казахстана Абдильды Тажибаева.

2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                    К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2009 жылғы 16 маусымдағы
N 911 қаулысымен
бекітілген
Қазақстанның халық ақыны Әбділдә Тәжібаевтың туғанына 100 жыл толуын дайындау және өткізу жөніндегі іс-шаралар жоспары
Р/с
N
Іс-шараның атауы
Жауапты орындаушылар
Орындалу мерзімі
Қаржыландыру көздері
Болжамды шығыстар (мың теңге)
1
2
3
4
5
6
1.
Әбділдә Тәжібаевтың туғанына 100 жыл толуына арналған кітаптар шығару
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі
2009 жыл бойы
017 "Әдебиеттің әлеуметтік маңызды түрлерін басып шығару" республикалық бюджеттік бағдарламасы

2. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 16 июня 2009 года № 911
План мероприятий
по подготовке и проведению 100-летия со дня рождения
народного акына Казахстана Абдильды Тажибаева
п/п
Наименование мероприятия
Ответственные
исполнители
Сроки
исполнения
Источники
финансирования
Предпола-
гаемые
расходы
(тыс.
тенге)
1
2
3
4
5
6
1.
Издание книг, посвященных
100-летию со дня рождения
Абдильды Тажибаева
Министерство
культуры и
информации
Республики
Казахстан
В течение
2009 года
Республиканская
бюджетная
программа 017
«Издание
социально важных
видов литературы»

1360,0
2.
Әбділдә Тәжібаевтың өмірі мен қызметін бұқаралық ақпарат құралдарында жария ету
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі
2009 жыл бойы
025 "Мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу" республикалық бюджеттік бағдарламасы
1599,0
3.
Әбділдә Тәжібаевтың 100 жылдығына арналған оқырмандар конференцияларын, кітап көрмелерін, әдеби-сазды кештер және басқа да мәдени-бұқаралық іс-шаралар ұйымдастыру және өткізу
Қызылорда облысының әкімі
2009 жыл бойы
Талап етілмейді
4.
"Сырда туған жаңа Гейне мен болам..." атты ақындар айтысын өткізу
Қызылорда облысының әкімі
2009 жылғы маусым
Жергілікті бюджет

1360,0
2.
Освещение в средствах
массовой информации
жизни и деятельности
Абдильды Тажибаева
Министерство
культуры и
информации
Республики
Казахстан
В течение
2009 года
Республиканская
бюджетная
программа 025
«Проведение
государственной
информационной
политики»
1599,0
3.
Организация и проведение
читательских конферен-
ций, книжных выставок,
литературно-музыкальных
вечеров и других куль-
турно-массовых мероприя-
тий, посвященных 100-
летию Абдильды Тажибаева
Аким
Кызылординской
области
В течение
2009 года
Не требуется
4.
Проведение айтыса акынов
«Сырда туған жаңа Гейне
мен болам...»
Аким
Кызылординской
области
Июнь
2009 года
Местный бюджет

2146,9
5.
"Шабытым жайсын қанатын" атты ақындар конкурсын өткізу
Қызылорда облысының әкімі
2009 жылғы маусым
Жергілікті бюджет
1882,6
6.
"Әбділдә Тәжібаевтың ақындық әлемі" атты ғылыми-теориялық конференция өткізу
Қызылорда облысының әкімі
2009 жылғы маусым
Жергілікті бюджет
890,6
7.
Әбділдә Тәжібаевтың 100 жылдығына арналған концерт өткізу
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі
2009 жылғы тамыз
011 "Әлеуметтік маңызды және мәдени іс-шараларды өткізу" республикалық бюджеттік бағдарламасы
3636,09
8.
Әбділдә Тәжібаевтың 100 жылдығына арналған салтанатты жиын мен Қазақстан өнер шеберлерінің концертін ұйымдастыру
Алматы қаласының әкімі
2009 жылғы қазан
Жергілікті бюджет
1568,0
ЖИЫНЫ:
Республикалық бюджет
Жергілікті бюджет
6595,09
6488,1

2146,9
5.
Проведение конкурса
поэтов «Шабытым жайсын
қанатын»
Аким
Кызылординской
области
Июнь
2009 года
Местный бюджет
1882,6
6.
Проведение научно-теоре-
тической конференции
"Әбділдә Тәжібаевтың
ақындық әлемі"
Аким
Кызылординской
области
Июнь
2009 года
Местный бюджет
890,6
7.
Проведение концерта,
посвященного 100-летию
Абдильды Тажибаева
Министерство
культуры и
информации
Республики
Казахстан
Август
2009 года
Республиканская
бюджетная
программа 011
«Проведение
социально-значимых
и культурных
мероприятий»
3636,09
8.
Проведение торжествен-
ного собрания и концерта
мастеров искусств
Казахстана, посвященных
100-летию Абдильды
Тажибаева
Аким города
Алматы
Октябрь
2009 года
Местный бюджет
1568,0
ИТОГО:
Республиканский
бюджет
Местный бюджет
6595,09
6488,1