Тауарлардың жекелеген түрлерін әкелуге сандық шектеулер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 6 тамыздағы N 1186 Қаулысы
"Сауда қызметін реттеу туралы" Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 12 сәуірдегі Заңының 18-бабына сәйкес ішкі нарықты қорғау мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған әкелуге қатысты көлемдердегі сандық шектеулер енгізілетін тауарлардың тізбесі бекітілсін.
2. Тек одан әрі өңдеу мақсатында әкелінетін қантқа арналған квота осы қаулыға қосымшаға сәйкес қант өңдеушілер болып табылатын заңды тұлғалар арасында бөлінсін.
3. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Кедендік бақылау комитеті заңды тұлғалардың қантты осы қаулыға қосымшада көрсетілген көлемде әкелуін бақылауды қамтамасыз етсін және тоқсан сайын есепті тоқсаннан кейінгі айдың 5-і күні Ауыл шаруашылығы, Индустрия және сауда министрліктеріне қант әкелудің нақты көлемі туралы ақпарат берсін.
4. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігімен бірлесіп:
1) осы қаулыға қосымшада көрсетілген заңды тұлғалармен Қантты мақсатты пайдалану және олардың ай сайынғы негізде қантты әкелу және пайдалану көлемі туралы, қант пайдаланылатын тауарларды өндірудің нақты көлемдері туралы ақпарат беруі туралы меморандум жасассын;
2) осы қаулыға қосымшада көрсетілген заңды тұлғалар әкелінген қантты мақсатсыз пайдаланған кезде, Қазақстан Республикасының Үкіметіне бөлінген квотаның көлемін қайта қарау туралы ұсыныс енгізсін.
5. Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігі екі апта мерзімде Еуразиялық экономикалық қоғамдастықтың Интеграциялық комитетінің Хатшылығына Қазақстан Республикасының Үкіметі қабылдайтын сыртқы сауда қызметін реттеу шаралары туралы хабарласын.
6. Осы қаулы ресми жарияланған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                    К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2009 жылғы 6 тамыздағы
N 1186 қаулысымен
бекітілген
Әкелуге қатысты сандық шектеулер енгізілетін тауарлардың
тізбесі
ҚР СЭҚ ТН коды
Тауардың атауы
Көлемі (тоннамен)
Қолданылу мерзімі

О введении количественных ограничений на ввоз отдельных видов товаров
Постановление Правительства Республики Казахстан от 6 августа 2009 года № 1186
В соответствии со статьей 18 Закона Республики Казахстан от 12 апреля 2004 года "О регулировании торговой деятельности" в целях защиты внутреннего рынка Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый перечень товаров, в отношении ввоза которых вводятся количественные ограничения в объемах.
2. Распределить квоту на сахар, ввозимый исключительно в целях дальнейшей переработки, между юридическими лицами, являющимися переработчиками сахара, согласно приложению к настоящему постановлению.
3. Комитету таможенного контроля Министерства финансов Республики Казахстан обеспечить контроль за ввозом сахара юридическими лицами в объемах, указанных в приложении к настоящему постановлению, и ежеквартально, к 5 числу месяца, следующего за отчетным кварталом, представлять в министерства сельского хозяйства и индустрии и торговли информацию о фактическом объеме ввоза сахара.
4. Министерству сельского хозяйства Республики Казахстан совместно с Министерством индустрии и торговли Республики Казахстан:
1) заключить с юридическими лицами, указанными в приложении к настоящему постановлению, Меморандум о целевом использовании сахара и представлении ими на ежемесячной основе информации об объемах ввоза и потребления сахара, о фактических объемах производства товаров с использованием сахара;
2) при нецелевом использовании ввезенного сахара юридическими лицами, указанными в приложении к настоящему постановлению, внести предложение в Правительство Республики Казахстан о пересмотре объема выделенной квоты.
5. Министерству иностранных дел Республики Казахстан в двухнедельный срок уведомить Секретариат Интеграционного комитета Евразийского экономического сообщества о принимаемых Правительством Республики Казахстан мерах регулирования внешнеторговой деятельности.
6. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Утверждено
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 6 августа 2009 года № 1186
Перечень
товаров, в отношении ввоза которых
вводятся количественные ограничения
Код
ТН ВЭД РК
Наименование
товара
Объем
(в тоннах)
Срок
действия