"Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір жарлықтарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасының Президенті Жарлығының жобасы туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 9 қыркүйектегі N 1325 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
"Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір жарлықтарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасының Президенті Жарлығының жобасы Қазақстан Республикасы Президентінің қарауына енгізілсін.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                 К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығы Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір жарлықтарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:
1. Қазақстан Республикасы Президентінің мынадай жарлықтарына өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1) "Астана - жаңа қала" арнайы экономикалық аймағын құру туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2001 жылғы 29 маусымдағы N 645 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2001 ж., N 22, 270-құжат; 2005 ж., N 11, 100-құжат; 2007 ж., N 4, 50-құжат; N 22, 245-құжат; 2008 ж., N 29, 281-құжат; N 46, 523-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген "Астана - жаңа қала" арнайы экономикалық аймағы туралы ережеде:
2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"2. АЭА:
1) Астана қаласын құрылысқа инвестицияларды тарту және озық технологияларды пайдалану, сондай-ақ қазіргі заманғы инфрақұрылымды жасау арқылы жеделдете дамыту;
2) тиімділігі жоғары, оның ішінде жоғары технологиялық және бәсекеге қабілетті өндірістерді құру, өнімдердің жаңа түрлерін шығаруды игеру мақсатында құрылады.";
мынадай мазмұндағы 2-1-тармақпен толықтырылсын:
"2.1. Мыналар АЭА аумағындағы негізгі өндірістік қызмет түрлері болып табылады:
1) өзге де металл емес минералдық өнімдерді өндіру;
2) машиналар мен жабдықтарды жасау;
3) тұрмыстық электр аспаптарын жасау;
4) резеңке және пластмасса бұйымдарын жасау;
5) химия өнеркәсібі.";
9-1-тармақ мынадай мазмұндағы 3), 4), 5) тармақшалармен толықтырылсын:
"3) тауарларды жеткілікті түрде өңдеу өлшемдеріне сәйкес қайта өңдеуге, өңдеуге және пайдалануға арналған тауарлар (акцизделетін тауарларды қоспағанда) мен материалдар;
4) осы Ереженің 2-1-тармағында көрсетілген негізгі өндірістік қызмет түрлеріне сәйкес өндірісті қамтамасыз ету үшін қажетті машиналар мен тетіктер, жабдықтар, арнайы мақсаттағы автомобильдер, материалдар, тауарлар мен жартылай өнімдер;
5) ғылыми-зерттеу, ғылыми-техникалық, тәжірибелік-конструкторлық жұмыстарды және оқу-білім беру бағдарламаларын жүргізу үшін қажетті аспаптар, құрылғылар, тауарлар мен материалдар.";
9-2-тармақтың 3) тармақшасындағы "орындау" деген сөзден кейін ";" белгісі қойылып, мынадай мазмұндағы 4), 5), 6), 7) тармақшалармен толықтырылсын:

О проекте Указа Президента Республики Казахстан "О внесении изменений и дополнений в некоторые указы Президента Республики Казахстан"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 9 сентября 2009 года № 1325
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
внести на рассмотрение Президента Республики Казахстан проект Указа Президента Республики Казахстан «О внесении изменений и дополнений в некоторые указы Президента Республики Казахстан».
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
О внесении изменений и дополнений
в некоторые указы Президента Республики Казахстан
ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Внести изменения и дополнения в следующие указы Президента Республики Казахстан:
1) в Указ Президента Республики Казахстан от 29 июня 2001 года № 645 «О создании специальной экономической зоны «Астана - новый город» (САПП Республики Казахстан, 2001 г., № 22, ст. 270; 2005 г., № 11, ст. 100; 2007 г., № 4, ст. 50; № 22, ст. 245; 2008 г., № 29, ст. 281; № 46, ст. 523):
в Положении о специальной экономической зоне «Астана - новый город», утвержденном вышеназванным Указом:
пункт 2 изложить в следующей редакции:
«2. СЭЗ создается в целях:
1) ускоренного развития города Астаны путем привлечения инвестиций и использования передовых технологий в строительстве, а также создания современной инфраструктуры;
2) создания высокоэффективных, в том числе высокотехнологичных и конкурентоспособных производств, освоения выпусков новых видов продукции.»;
дополнить пунктом 2-1 следующего содержания:
«2-1. Основными производственными видами деятельности на территории СЭЗ являются:
1) производство прочих неметаллических минеральных продуктов;
2) производство машин и оборудования;
3) производство бытовых электрических приборов;
4) производство резиновых и пластмассовых изделий;
5) химическая промышленность.»;
пункт 9-1 дополнить подпунктами 3), 4), 5) следующего содержания:
«3) товары и материалы, предназначенные для переработки, обработки и использования (за исключением подакцизных товаров), в соответствии с критериями достаточной переработки товаров;
4) машины и механизмы, оборудование, автомобили специального назначения, материалы, товары и полуфабрикаты, необходимые для обеспечения производства, в соответствии с основными производственными видами деятельности, указанными в пункте 2-1 настоящего Положения;
5) приборы, устройства, товары и материалы, необходимые для проведения научно-исследовательских, научно-технических, опытно-конструкторских работ и учебно-образовательных программ.»;
пункт 9-2 дополнить подпунктами 4), 5), 6), 7) следующего содержания:

"4) тауарларды қайта өңдеу;
5) осы Ережеге сай негізгі өндірістік қызмет түрлеріне сәйкес АЭА құру мақсатына қол жеткізу үшін қажетті тауарлар мен жабдықтарды пайдалану және қолдану;
6) тауарларды сатуға дайындау;
7) өнеркәсіп өндірісі технологиясының талаптарын орындау";
2) "Ақтау теңіз порты" арнайы экономикалық аймағын құру туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2002 жылғы 26 сәуірдегі N 853 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2002 ж., N 10, 94-құжат; 2003 ж., N 8, 79-құжат; N 49, 558-құжат; 2005 ж., N 32, 424-құжат; 2007 ж., N 3, 35-құжат; 2008 ж., N 38, 404-құжат; N 44, 495-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген "Ақтау теңіз порты" арнайы экономикалық аймағы туралы ережеде:
мынадай мазмұндағы 2-1-тармақпен толықтырылсын:
"2-1. Мыналар АЭА аумағындағы қызметтің басым түрлері болып табылады:
1) тұрмыстық электр құралдарын шығару;
2) былғарыдан жасалған бұйымдар шығару;
3) химия өнеркәсібі;
4) резеңке және пластмасса бұйымдарын жасау;
5) өзге де металл емес минералдық өнімдерді өндіру;
6) металлургия өнеркәсібі;
7) дайын металл бұйымдарын жасау;
8) машиналар мен жабдықтарды жасау;
9) мұнай-химия өнімдерін шығару.";
3) "Ақпараттық технологиялар паркі" арнайы экономикалық аймағын құру туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2003 жылғы 18 тамыздағы N 1166 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2003 ж., N 33, 322-құжат; 2005 ж., N 30, 383-құжат, 2008 ж. N 38, 404-құжат):
кіріспедегі "1996 жылғы 26 қаңтардағы" деген сөздер "2007 жылғы 6 шілдедегі" деген сөздермен ауыстырылсын;
1-тармақтағы "2013 жылғы 1 қазанға" деген сөздер "2028 жылғы 1 қаңтарға" деген сөздермен ауыстырылсын;
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген "Ақпараттық технологиялар паркі" арнайы экономикалық аймағы туралы ережеде:
1-тармақтың екінші абзацындағы "342,9" деген цифрлар "163,02" деген цифрлармен ауыстырылсын;
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген "Ақпараттық технологиялар паркі" арнайы экономикалық аймағы туралы ережеге қосымша осы Жарлыққа 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
4) "Ұлттық индустриялық мұнай-химия технопаркі" арнайы экономикалық аймағын құру туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2007 жылғы 19 желтоқсандағы N 495 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2007 ж., N 47, 560-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген "Ұлттық индустриялық мұнай-химия технопаркі" арнайы экономикалық аймағы туралы ережеде:
1-тармақтың екінші абзацындағы "1787,4" деген цифрлар "3475,9" деген цифрлармен ауыстырылсын;
2 және 3-тармақтардағы "және аралас", ", іліспе және аралас", ", іліспе, аралас" деген сөздер алып тасталсын;
7-тармақтағы ". АЭА-ның периметрлері Қазақстан Республикасының кедендік шекарасы болып табылады" деген сөздер алып тасталсын және мынадай мазмұндағы екінші абзацпен толықтырылсын:
"Сыртқы инфрақұрылым объектілері (кірме автомобиль жолы, кірме темір жол, құбыржолдар, электр беру желілері) құрылыс кезеңіне уақытша (жылжымалы) қоршаулармен жабдықталады. Құрылыстың аяқталуы бойынша сыртқы инфрақұрылым объектілері тең аралықтар арқылы "Кедендік бақылау аймағы" деген тану белгілерімен белгіленеді.";
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген "Ұлттық индустриялық мұнай-химия технопаркі" арнайы экономикалық аймағы туралы ережеге қосымша осы Жарлыққа 2-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

«4) переработке товаров;
5) эксплуатации и использованию товаров и оборудования, необходимых для достижения целей создания СЭЗ, в соответствии с основными производственными видами деятельности согласно настоящему Положению;
6) подготовке товаров к продаже;
7) выполнению требований технологии промышленного производства.»;
2) в Указ Президента Республики Казахстан от 26 апреля 2002 года № 853 «О создании специальной экономической зоны «Морпорт Актау» (САПП Республики Казахстан, 2002 г., № 10, ст. 94; 2003 г., № 8, ст. 79; № 49, ст. 558; 2005 г., № 32, ст. 424; 2007 г., № 3, ст. 35; 2008 г., № 38, ст. 404; № 44, ст. 495):
в Положении о специальной экономической зоне «Морпорт Актау», утвержденном вышеназванным Указом:
дополнить пунктом 2-1 следующего содержания:
«2-1. Приоритетными видами деятельности на территории СЭЗ являются:
1) производство бытовых электрических приборов;
2) производство изделий из кожи;
3) химическая промышленность;
4) производство резиновых и пластмассовых изделий;
5) производство прочих неметаллических минеральных продуктов;
6) металлургическая промышленность;
7) производство готовых металлических изделий;
8) производство машин и оборудования;
9) производство нефтехимической продукции.»;
3) в Указ Президента Республики Казахстан от 18 августа 2003 года № 1166 «О создании специальной экономической зоны «Парк информационных технологий» (САПП Республики Казахстан, 2003 г., № 33, ст. 322; 2005 г., № 30, ст. 383; 2008 г., № 38, ст. 404):
в преамбуле слова «от 26 января 1996 года» заменить словами «от 6 июля 2007 года»;
в пункте 1 слова «1 октября 2013 года» заменить словами «1 января 2028 года»;
в Положении о специальной экономической зоне «Парк информационных технологий», утвержденном вышеназванным Указом:
в абзаце втором пункта 1 цифры «342,9» заменить цифрами «163,02»;
приложение к Положению о специальной экономической зоне «Парк информационных технологий», утвержденному вышеназванным Указом изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему Указу;
4) в Указ Президента Республики Казахстан от 19 декабря 2007 года № 495 «О создании специальной экономической зоны «Национальный индустриальный нефтехимический технопарк» (САПП Республики Казахстан, 2007 г., № 47, ст. 560):
в Положении о специальной экономической зоне «Национальный индустриальный нефтехимический технопарк», утвержденном вышеназванным Указом:
в абзаце втором пункта 1 цифры «1787,4» заменить цифрами «3475,9»;
в пунктах 2 и 3 слова «и смежных», «сопутствующих и смежных», «сопутствующих, смежных» исключить;
в пункте 7 слова «. Периметры СЭЗ являются таможенной границей Республики Казахстан» исключить и дополнить абзацем вторым следующего содержания:
«Объекты внешней инфраструктуры (подъездная автомобильная дорога, подъездная железная дорога, трубопроводы, линии электропередач) на период строительства оборудуются временными (переносными) ограждениями. По завершению строительства объекты внешней инфраструктуры обозначаются опознавательными знаками «Зона таможенного контроля» через равные промежутки.»;
приложение к Положению о специальной экономической зоне Национальный индустриальный нефтехимический технопарк», утвержденному вышеназванным Указом изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему Указу.

2. Қазақстан Республикасының Үкіметі үш ай мерзімде осы Жарлықтан туындайтын қажетті шараларды қабылдасын.
3. Осы Жарлық қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті                                      Н. Назарбаев
Қазақстан Республикасы
Президентінің
2009 жылғы "___" ________
N _____ Жарлығына
1-Қосымша
Қазақстан Республикасы
Президентінің 2003 жылғы
18 тамыздағы N 1166
Жарлығымен бекітілген
"Ақпараттық технологиялар
паркі" арнайы экономикалық
аймағы туралы ережеге жоспар
"Ақпараттық технологиялар паркі" арнайы экономикалық аймағы аумағының жоспары (Жалпы 8 = 163,02 гектар)
РҚАО-ның ескетрпесі. Қағаз мәтініне қараңыз
Қазақстан Республикасының
Президентінің
2009 жылғы "___" ________
N _______ Жарлығына
2-ҚОСЫМША
Қазақстан Республикасы
Президентінің
2007 жылғы 19 желтоқсандағы
N 495 Жарлығымен бекітілген
"Ұлттық индустриялық мұнай-химия
технопаркі" арнайы экономикалық
аймағы туралы ережеге
қосымша
"Ұлттық индустриялық мұнай-химия технопаркі" арнайы экономикалық аймағы аумағының сызбасы
РҚАО-ның ескетрпесі. Қағаз мәтініне қараңыз

2. Правительству Республики Казахстан в трехмесячный срок принять меры, вытекающие из настоящего Указа.
3. Настоящий Указ вводится в действие со дня подписания.
Президент
Республики Казахстан                       Н. Назарбаев
ПРИЛОЖЕНИЕ 1
к Указу Президента
Республики Казахстан
от "__" ____ 2009 года № ___
План к Положению о
специальной экономической зоне
"Парк информационных технологий",
утвержденному Указом Президента
Республики Казахстан
от 18 августа 2003 года № 1166
План территории специальной экономической зоны
«Парк информационных технологий» (S общая = 163,02 гектар)
Примечание РЦПИ. См. бумажный вариант.
ПРИЛОЖЕНИЕ 2
к Указу Президента
Республики Казахстан
от "__" ____ 2009 года № __
Приложение
к Положению о специальной
экономической зоне
"Национальный индустриальный
нефтехимический технопарк",
утвержденному Указом Президента
Республики Казахстан
от 19 декабря 2007 года № 495
План территорий специальной экономической зоны
«Национальный индустриальный нефтехимический технопарк»
Примечание РЦПИ. См. бумажный вариант.