Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің жекелеген ведомстволық бағыныстағы ұйымдарын қайта ұйымдастыру туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 11 қыркүйектегі N 1352 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Мыналар қайта құру жолымен қайта ұйымдастырылсын:
1) Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің "Қазақстан Республикасының туберкулез проблемалары ұлттық орталығы" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің "Қазақстан Республикасының туберкулез проблемалары ұлттық орталығы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны болып;
2) Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің "Отан соғысының мүгедектеріне арналған орталық клиникалық госпиталь" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің "Отан соғысының мүгедектеріне арналған орталық клиникалық госпиталь" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны болып;
3) Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің "Балбұлақ" республикалық балаларды оңалту орталығы" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің "Балбұлақ" республикалық балаларды оңалту орталығы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны болып;
4) Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің "Балалар мен жасөспірімдерге арналған республикалық оңалту орталығы" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің "Балалар мен жасөспірімдерге арналған республикалық оңалту орталығы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны болып;
5) Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің "Қарағай" республикалық оңалту орталығы" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің "Қарағай" республикалық оңалту орталығы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны болып;
6) Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің "Сот медицинасы орталығы" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің "Сот медицинасы орталығы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны болып.
2. Осы қаулының 1-тармағында көрсетілген кәсіпорындар қызметінің негізгі мәні денсаулық сақтау саласындағы өндірістік-шаруашылық қызметті жүзеге асыру болып анықталсын.
3. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі осы қаулыны іске асыру жөнінде шаралар қабылдасын.
4. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін толықтырулар мен өзгерістер бекітілсін.
5. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                 К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2009 жылғы 11 қыркүйектегі
N 1352 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне
енгізілетін толықтырулар мен өзгерістер

О реорганизации отдельных подведомственных организаций Министерства здравоохранения Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 11 сентября 2009 года № 1352
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Реорганизовать путем преобразования:
1) государственное учреждение "Национальный центр проблем туберкулеза Республики Казахстан" Министерства здравоохранения Республики Казахстан в республиканское государственное казенное предприятие "Национальный центр проблем туберкулеза Республики Казахстан" Министерства здравоохранения Республики Казахстан;
2) государственное учреждение "Центральный клинический госпиталь для инвалидов Отечественной войны" Министерства здравоохранения Республики Казахстан в республиканское государственное казенное предприятие "Центральный клинический госпиталь для инвалидов Отечественной войны" Министерства здравоохранения Республики Казахстан;
3) государственное учреждение "Республиканский детский реабилитационный центр "Балбулак" Министерства здравоохранения Республики Казахстан в республиканское государственное казенное предприятие "Республиканский детский реабилитационный центр "Балбулак" Министерства здравоохранения Республики Казахстан;
4) государственное учреждение "Республиканский центр реабилитации для детей и подростков" Министерства здравоохранения Республики Казахстан в республиканское государственное казенное предприятие "Республиканский центр реабилитации для детей и подростков" Министерства здравоохранения Республики Казахстан;
5) государственное учреждение "Республиканский центр реабилитации "Карагай" Министерства здравоохранения Республики Казахстан в республиканское государственное казенное предприятие "Республиканский центр реабилитации "Карагай" Министерства здравоохранения Республики Казахстан;
6) государственное учреждение "Центр судебной медицины" Министерства здравоохранения Республики Казахстан в республиканское государственное казенное предприятие "Центр судебной медицины" Министерства здравоохранения Республики Казахстан.
2. Определить основным предметом деятельности предприятий, указанных в пункте 1 настоящего постановления, осуществление производственно-хозяйственной деятельности в области здравоохранения.
3. Министерству здравоохранения Республики Казахстан принять меры по реализации настоящего постановления.
4. Утвердить прилагаемые дополнения и изменения, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан.
5. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 11 сентября 2009 года № 1352
Дополнения и изменения, которые вносятся в
некоторые решения Правительства Республики Казахстан

1. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 05.08.2013 № 796 қаулысымен.
2. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2010.03.02 № 157 (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-т. қараңыз) Қаулысымен.
3. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 23.09.2014 № 1005 қаулысымен.
4. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 28.08.2015 № 683 қаулысымен.
5. "Министрліктер мен өзге де орталық атқарушы органдардың олардың аумақтық органдарындағы және оларға ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелердегі адам санын ескере отырып, штат санының лимиттерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 15 сәуірдегі N 339 қаулысында:
көрсетілген қаулымен бекітілген министрліктер мен өзге де орталық атқарушы органдардың олардың аумақтық органдарындағы және оларға ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелердегі адам санын ескере отырып, штат санының лимиттерінде:
13-бөлімде:
"Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі, оның аумақтық органдарын және оған ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерді ескере отырып, оның ішінде:" деген жолда 3-бағандағы "13 439" деген сандар "10 308" деген сандармен ауыстырылсын;
"Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігіне ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер, оның ішінде:" деген жолда 3-бағандағы "6732" деген сандар "3601" деген сандармен ауыстырылсын;
"Отан соғысы мүгедектеріне арналған орталық клиникалық госпиталь - 167",
"Балбұлақ" республикалық балаларды оңалту орталығы - 221",
"Сот медицинасы орталығы - 1708",
"Қазақстан Республикасының туберкулез проблемалары ұлттық орталығы - 690",
"Балалар мен жасөспірімдерге арналған республикалық оңалту орталығы - 135",
"Қарағай" республикалық оңалту орталығы" - 210" деген жолдар алынып тасталсын.

1. Утратил силу постановлением Правительства РК от 05.08.2013 № 796.
2. Утратил силу постановлением Правительства РК от 02.03.2010   № 157 (порядок введения в действие см. п. 4).
3. Утратил силу постановлением Правительства РК от 23.09.2014 № 1005.
4. Утратил силу постановлением Правительства РК от 28.08.2015 № 683.
5. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 15 апреля 2008 года № 339 "Об утверждении лимитов штатной численности министерств и иных центральных исполнительных органов с учетом численности их территориальных органов и подведомственных им государственных учреждений":
в лимитах штатной численности министерств и иных центральных исполнительных органов, с учетом численности их территориальных органов и подведомственных им государственных учреждений, утвержденных указанным постановлением:
в разделе 13:
в строке "Министерство здравоохранения Республики Казахстан с учетом его территориальных органов и подведомственных ему государственных учреждений, в том числе:" в графе 3 цифры "13 439" заменить цифрами "10 308";
в строке "Государственные учреждения, подведомственные Министерству здравоохранения Республики Казахстан, в том числе:" в графе 3 цифры "6732" заменить цифрами "3601";
строки:
"Центральный клинический госпиталь для инвалидов Отечественной войны - 167",
"Республиканский детский реабилитационный центр "Балбулак" - 221",
"Центр судебной медицины - 1708",
"Национальный центр проблем туберкулеза Республики Казахстан - 690",
"Республиканский центр реабилитации детей и подростков - 135",
"Республиканский центр реабилитации "Карагай" - 210" исключить.