Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2000 жылғы 3 тамыздағы N 1176 және 2002 жылғы 5 сәуірдегі N 407 қаулыларына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 13 қазандағы N 1589 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2024 жылғы 20 қарашадағы № 971 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 20.11.2024 № 971 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1) Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 31.12.2020 № 960 қаулысымен.
2) "Күзет қызметі туралы" Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 5 сәуірдегі N 407 қаулысында:
1-тармақтың 2) тармақшасындағы "үлгілері" деген сөзден кейін ";" белгісі қойылып, мынадай мазмұндағы 3) тармақшамен толықтырылсын:
"3) күзетшіні мамандандырылған оқу орталықтарында (күзетшіні арнайы оқыту курсында) арнайы даярлау мазмұны, бағдарламасы және біліктілік талаптары";
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Жеке күзет ұйымының, жеке кәсіпкер мен заңды тұлғаның күзет бөлімшесінің, мемлекеттік органның ведомстволық күзет бөлімшесінің қызметкерлері санының мынадай нормативтері:
1) стационарлық объектілерді күзету кезінде:
бір тәуліктік күзет постына 4,5 күзетшісі аспайтын штат бірліктен;
он екі сағаттық бір күзет постына 2,25-тен аспайтын штат күзет бірлігі;
сегіз сағаттық бір күзет постына 1,5-тен аспайтын штат күзет бірлігі;
күзетілетін объектілерден түсетін шақыруларға қызмет көрсететін жеке күзет ұйымының бір тәуліктік ұтқыр тобына (жедел ден қою тобына) 13,5-тен аспайтын штат күзет бірлігі;
2) магистральдық құбырларды күзету кезінде:
айланып өтетін жолдарды, жер бедерінің күрделілігін, трасса жолының бойын, елді мекендерден алыстықты, желілік бөлігін техникалық құралдармен қорғауды, ауданға төнетін қауіп пен криминалдық қауіп-қатерді талдауды ескере отырып, магистральдық мұнай құбырының желілік бөлігінің 40 - 80 километріне бір тәуліктік ұтқыр топ;
күзетілетін магистральді газ құбырының желілік бөлігі трассасының 100 - 160 километріне бір тәуліктік ұтқыр топ бекітілсін;
3) темір жол және автомобиль көлігімен тасымалданатын жүктерді күзету кезінде күзетшілердің саны стационарлық объектілерді күзету үшін орнатылған нормативтер шегінде шарт талаптарымен белгіленеді.";
көрсетілген қаулымен бекітілген мемлекеттік органдардың күзет бөлімшелері және ведомстволық күзет бөлімшелері пайдаланатын арнайы қорғау құралдары мен арнайы техникалық құралдардың тізбесінде:

О внесении изменений и дополнений в постановления Правительства Республики Казахстан от 3 августа 2000 года № 1176 и от 5 апреля 2002 года № 407
Постановление Правительства Республики Казахстан от 13 октября 2009 года № 1589. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 ноября 2024 года № 971.
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 20.11.2024 № 971 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в некоторые решения Правительства Республики Казахстан следующие изменения и дополнения:
1) утратил силу постановлением Правительства РК от 31.12.2020 № 960.
2) в постановлении Правительства Республики Казахстан от 5 апреля 2002 года № 407 "О мерах по реализации Закона Республики Казахстан "Об охранной деятельности":
пункт 1 дополнить подпунктом 3) следующего содержания:
"3) содержание, программу и квалификационные требования по специальной подготовке охранника (специальному курсу обучения охранника) в специализированных учебных центрах.";
пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. Установить следующие нормативы численности работников частной охранной организации, охранного подразделения индивидуального предпринимателя и юридического лица, ведомственного охранного подразделения государственного органа:
1) при охране стационарных объектов:
не более 4,5 единиц штатного охранника на один круглосуточный пост охраны;
не более 2,25 единиц штатного охранника на один двенадцатичасовой пост охраны;
не более 1,5 единиц штатного охранника на один восьмичасовой пост охраны;
не более 13,5 единиц штатного охранника на одну круглосуточную мобильную группу (группу оперативного реагирования) частной охранной организации, обслуживающую вызовы с охраняемых объектов;
2) при охране магистральных трубопроводов:
одна круглосуточная мобильная группа на 40 - 80 километров линейной части магистральных нефтепроводов с учетом объездных путей, сложности рельефа местности, вдоль трассового проезда, удаленности от населенных пунктов, технических средств защиты линейной части, анализа угроз и криминальной опасности района;
одна круглосуточная мобильная группа на 100 - 160 километров трассы охраняемой линейной части магистрального газопровода;
3) при охране грузов, перевозимых железнодорожным и автомобильным транспортом, численность охранников определяются условиями договора, в пределах нормативов, установленных для охраны стационарных объектов.";
в перечне специальных средств защиты и специальных технических средств, используемых охранными подразделениями и ведомственными охранными подразделениями государственных органов, утвержденном указанным постановлением:

1-тармақ мынадай мазмұндағы 5) тармақшамен толықтырылсын:
"5) қол кісендері.";
ескертпеде:
2-тармақ алынып тасталсын;
осы қаулының қосымшасына сәйкес қосымшамен толықтырылсын.
Ескерту. 1-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 31.12.2020 № 960 қаулысымен.
2. Осы қаулы ресми жарияланғаннан кейін отыз күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2009 жылғы 13 қазандағы
N 1589 қаулысына
қосымша
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2002 жылғы 5 сәуірдегі
N 407 қаулысымен
бекітілген
Күзетшіні мамандандырылған оқу орталықтарында арнайы даярлау
мазмұны, бағдарламасы және біліктілік талаптары
Күзетші, басшы лауазымдарындағы жеке күзетшілерді, күзет қызметі субъектілерінің қызметкерлерін даярлау және қайта даярлау Қазақстан Республикасының Үкіметі белгілейтін және мынадай біліктілік талаптарына сай келетін мамандандырылған оқу орталықтарында жүргізіледі:
сабақтар өткізу үшін санитарлық нормаларға сәйкес келетін үй-жайлардың болуы;
оқыту бағдарламасында көзделген арнайы және техникалық құралдардың болуы;
атыс даярлығы бойынша сабақтар өткізу үшін арнайы жабдықталған атыс тирінің болуы;
оқытылатын пәнге сәйкес біліктілігі мен білім беру деңгейі бар оқытушылар құрамының болуы.

пункт 1 дополнить подпунктом 5) следующего содержания:
"5) наручники.";
в примечании:
пункт 2 исключить;
дополнить приложением согласно приложению к настоящему постановлению.
Сноска. Пункт 1 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 31.12.2020 № 960.
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении тридцати календарных дней после официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
К. Масимов
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 13 октября 2009 года № 1589
Утверждена
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 5 апреля 2002 года № 407
Содержание, программа и квалификационные требования
по специальной подготовке охранника в специализированных
учебных центрах
Подготовка и повышение квалификации частных охранников, работников субъектов охранной деятельности, занимающих должность охранника, руководителя производятся в специализированных учебных центрах, определяемых Правительством Республики Казахстан и отвечающих следующим квалификационным требованиям:
наличие помещений для проведения занятий, соответствующих санитарным нормам;
наличие специальных и технических средств, предусмотренных программой обучения;
наличие специально оборудованного стрелкового тира для проведения занятий по огневой подготовке;
наличие преподавательского состава, имеющего соответствующие преподаваемой дисциплине квалификацию и образовательный уровень.

даярлау/біліктілікті арттыру курсын бітіргені туралы куәлік баспаханалық офсеттік тәсілмен дайындалады, түсі жасыл, көлемі 115х75 мм болады. Куәлікті дайындау кезінде мемлекеттік нышандарды пайдалануға тыйым салынады, куәліктердің саны мен қорғалу дәрежесі Қазақстан Республикасы ІІМ-мен келісіледі.

свидетельство об окончании курса подготовки/повышения квалификации изготавливается типографским офсетным способом, зеленого цвета, размером 115 х 75 мм. При изготовлении свидетельства запрещается использование государственных символов, количество и степень защиты свидетельств согласовываются с МВД Республики Казахстан.