"Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры" акционерлік қоғамының мәселелері
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 22 қазандағы N 1638 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 31 желтоқсандағы № 1183 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 31.12.2015 № 1183 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Ескерту. 2-тармақты қоспағанда, күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2012.11.21 № 1470 Қаулысымен.
"Ұлттық әл-ауқат қоры туралы" Қазақстан Республикасының 2009 жылғы 13 ақпандағы Заңына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Мыналар:
1) лауазымдық жалақыларының мынадай:
«Самұрық-Қазына» ұлттық әл-ауқат қоры» акционерлік қоғамы (бұдан әрі – «Самұрық-Қазына» АҚ) басқармасының төрағасына 1 986 543 (бір миллион тоғыз жүз сексен алты мың бес жүз қырық үш) теңге;
«Самұрық-Қазына» АҚ басқармасының мүшелері – басқарма төрағасының орынбасаларына 1 706 560 (бір миллион жеті жүз алты мың бес жүз алпыс) теңге;
«Самұрық-Қазына» АҚ басқармасының мүшелеріне 1 468 575 (бір миллион төрт жүз алпыс сегіз мың бес жүз жетпіс бес) теңге мөлшері айқындалсын;
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2011.11.09 № 1315 Қаулысымен.
2. "Акцияларының бақылау пакеттері мемлекетке тиесілі ұлттық компаниялардың, акционерлік қоғамдардың басшы қызметкерлерінің еңбегіне ақы төлеу мен сыйлықақы беру шарттары туралы үлгілік ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 10 маусымдағы N 558 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2008 ж., N 29, 291-құжат) мынадай өзгерістер енгізілсін:
1) 2-тармақ мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры" акционерлік қоғамының басшы қызметкерлерінің еңбегіне ақы төлеу мен сыйлықақы беру шарттарын Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындайды.";
2) көрсетілген қаулымен бекітілген акцияларының бақылау пакеттері мемлекетке тиесілі ұлттық компаниялардың, акционерлік қоғамдардың басшы қызметкерлерінің еңбегіне ақы төлеу мен сыйлықақы беру шарттары туралы үлгілік ереже мынадай мазмұндағы 7-1-тармақпен толықтырылсын:
"7-1. "Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры" акционерлік қоғамының басшы қызметкерлерінің айлық лауазымдық жалақыларының шекті мөлшерін және еңбегіне ақы төлеу мен сыйлықақы беру шарттарын Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындайды.".

Вопросы акционерного общества "Фонд национального благосостояния "Самрук-Қазына"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 22 октября 2009 года № 1638. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2015 года № 1183
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 31.12.2015 № 1183 (вводится в действие с 01.01.2016).
Сноска. Постановление утратило силу, за исключением п. 2 постановлением Правительства РК от 21.11.2012 № 1470.
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 13 февраля 2009 года "О Фонде национального благосостояния" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Определить:
1) размеры должностных окладов:
председателя правления акционерного общества "Фонд национального благосостояния "Самрук-Қазына" (далее - АО "Самрук-Қазына") - 1 986 543 (один миллион девять сот восемьдесят шесть тысяч пятьсот сорок три) тенге;
членов правления - заместителей председателя правления АО "Самрук-Қазына" - 1 706 560 (один миллион семьсот шесть тысяч пятьсот шестьдесят) тенге;
членов правления АО "Самрук-Қазына" - 1 468 575 (один миллион четыреста шестьдесят восемь тысяч пятьсот семьдесят пять) тенге;
2) условия оплаты труда и премирования председателя и членов правления акционерного общества "Фонд национального благосостояния "Самрук-Қазына" согласно приложению к настоящему постановлению.
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства РК от 09.11.2011 № 1315.
2. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от  10 июня 2008 года № 558 "Об утверждении Типового положения об условиях оплаты труда и премирования руководящих работников национальных компаний, акционерных обществ, контрольные пакеты акций которых принадлежат государству" (САПП Республики Казахстан, 2008 г., № 29, ст. 291) следующие дополнения:
1) пункт 2 дополнить абзацем следующего содержания:
"Условия оплаты труда и премирования руководящих работников акционерного общества "Фонд национального благосостояния "Самрук-Қазына" определяются Правительством Республики Казахстан.";
2) Типовое положение об условиях оплаты труда и премирования руководящих работников национальных компаний, акционерных обществ, контрольные пакеты акций которых принадлежат государству, утвержденное указанным постановлением, дополнить пунктом 7-1 следующего содержания:
"7-1. Предельные размеры месячных должностных окладов и условий оплаты труда и премирования руководящих работников акционерного общества "Фонд национального благосостояния "Самрук-Қазына" определяются Правительством Республики Казахстан.".

3. Осы қаулы қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.       Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                   К. Мәсімов Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2009 жылғы 22 қазандағы
№ 1638 қаулысына
қосымша       «Самұрық-Қазына» ұлттық әл-ауқат қоры» акционерлік қоғамының Басқарма төрағасы мен мүшелеріне еңбекақы төлеу және сыйлықақы беру шарттары       Ескерту. Қаулы қосымшамен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 2011.11.09 № 1315 Қаулысымен.       1. «Самұрық-Қазына» ұлттық әл-ауқат қоры» акционерлік қоғамының (бұдан әрі – Қор) Басқарма төрағасы мен мүшелеріне еңбекақы төлеу лауазымдық жалақыны, Қазақстан Республикасының Тәуелсіздік күніне орай біржолғы сыйлықақыны және бір жыл ішіндегі жұмыс қорытындылары бойынша сыйақыны қамтиды.
2. Қордың Басқарма төрағасы мен мүшелеріне еңбекақы төлеу Қордың ағымдағы қаржы жылына арналған бюджетінде еңбекақы төлеуге көзделген қаражат есебінен жүргізіледі.
3. Қордың Басқарма төрағасы мен мүшелерінің лауазымдық жалақысының мөлшері Жалғыз акционердің шешімімен белгіленеді.
Қордың Басқарма төрағасы мен мүшелерінің лауазымдық жалақысының мөлшерін өзгерту Жалғыз акционер шешімінің негізінде жүргізіледі.
4. Басқарма төрағасы мен мүшелері лауазымдық жалақысының мөлшері еңбек шартында көзделеді және іс жүзінде жұмыс істеген уақытына төленеді.
5. Қордың Басқарма мүшелерін ынталандыруды күшейту үшін Ұлттық мереке күніне – Қазақстан Республикасының Тәуелсіздік күніне орай тіркелген мөлшерде – 6 ЖЕТМ (тиісті жылға арналған республикалық бюджет туралы Қазақстан Республикасының Заңында белгіленген жалақының ең төменгі мөлшері) аспайтын бір жолғы сыйлықақы төлеу жүргізіледі.
6. Бір жыл ішіндегі жұмыс қорытындылары бойынша сыйақы қол жеткізілген табыстарды материалдық көтермелеу және жұмыс тиімділігін арттыру мақсатында жұмыс нәтижелеріне қарай жылына бір рет төленеді, тұрақты сипаты жоқ және орташа жалақыны есептеу кезінде ескерілмейді.
7. Қор қызметінің нәтижелері үшін жауапкершілікті арттыру және Қордың Басқарма төрағасы мен мүшелеріне Қордың стратегиялық мақсаттарына қол жеткізуге қосқан үлесі үшін сыйақы төлеуге арналған объективтік негіздемелер жасау мақсатында Қордың Директорлар кеңесі қызметтің түйінді ынталандыру көрсеткіштерін (бұдан әрі – ҚТК) қолдану жолымен Қордың Басқарма төрағасы мен мүшелерінің қызметіне бағалау жүргізеді.
8. Қордың Басқарма төрағасы мен мүшелерінің уәждеу ҚТК-сын Қор осы Шарттарға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ҚТК картасы түрінде әзірлейді және белгіленген тәртіппен Қор Директорлар кеңесінің бекітуіне шығарады.

3. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 октября 2009 года № 1638
Условия оплаты труда и премирования
Председателя и членов Правления акционерного общества
"Фонд национального благосостояния "Самрук-Қазына"
Сноска. Постановление дополнено приложением в соответствии с постановлением Правительства РК от 09.11.2011 № 1315.
1. Оплата труда Председателя и членов Правления акционерного общества "Самрук-Қазына" (далее - Фонд) включает в себя должностной оклад, единовременную премию ко Дню Независимости Республики Казахстан и вознаграждение по итогам работы за год.
2. Оплата труда Председателя и членов Правления Фонда производится за счет средств, предусмотренных на оплату труда в бюджете Фонда на текущий финансовый год.
3. Размер должностного оклада Председателя и членов Правления Фонда определяется решением Единственного акционера.
Изменение размера должностного оклада Председателя и членов Правления Фонда производится на основании решения Единственного акционера.
4. Размер должностного оклада Председателя и членов Правления предусматривается в трудовом договоре и выплачивается за фактически отработанное время.
5. Для усиления мотивации членов Правления Фонда на основании приказа Председателя Правления Фонда производится выплата единовременной премии ко Дню национального праздника - Дня Независимости Республики Казахстан в фиксированном размере - не более 6 МРЗП (минимальный размер заработной платы, установленный Законом Республики Казахстан о республиканском бюджете на соответствующий год).
6. Вознаграждение по итогам работы за год выплачивается один раз в год в зависимости от результатов работы с целью материального поощрения за достигнутые успехи и повышения эффективности работы, не носит постоянного характера и не учитывается при исчислении средней заработной платы.
7. В целях повышения ответственности за результаты деятельности Фонда и создания объективных оснований для вознаграждения Председателя и членов Правления Фонда за их вклад в достижение стратегических целей Фонда Советом директоров Фонда проводится оценка деятельности Председателя и членов Правления Фонда путем применения мотивационных ключевых показателей деятельности (далее - КПД).
8. Мотивационные КПД Председателя и членов Правления Фонда разрабатываются Фондом в виде Карт КПД по форме согласно приложению 1 к настоящим Условиям и выносятся в установленном порядке на утверждение Совета директоров Фонда.

9. Қордың Басқарма төрағасы мен мүшелерінің ҚТК картасын түзету Қордың даму стратегиясы түзетілген, бизнес-үдерістердің/қызмет бағыттарының жаңалары пайда болған/қолданыстағысы өзгертілген жағдайда, сондай-ақ көрсеткіштер бойынша нәтижелілікке айтарлықтай әсер ететін болжанбаған мән-жайлардың туындауы себебі бойынша белгіленген тәртіппен жүзеге асырылады.
10. Есепті кезеңнің нәтижелері бойынша 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша іс жүзіндегі мәндерімен толтырылған ҚТК карталары, сондай-ақ іс жүзінде жұмыс істеген уақыты ескерілген, Басқарма төрағасы мен мүшелерінің бір жыл ішіндегі жұмыс қорытындылары бойынша сыйақы мөлшерлерінің алдын ала есептері ҚТК карталарын кейіннен бекіту және бір жыл ішіндегі жұмыс қорытындылары бойынша сыйақы төлеу мәселесі бойынша шешім қабылдау үшін Қордың Директорлар кеңесінің қарауына шығарылады.
11. Сыйақы төлеуге арналып жоспарланған сома ескеріле отырып есептелген есепті жыл үшін шоғырландырылған қорытынды пайданың болуы (екінші деңгейдегі банктердің қорытынды пайдасын есептемегенде) сыйақы төлеу үшін негізгі шарт болып табылады.
12. Қордың Басқарма төрағасы мен Басқарма мүшелерінің бір жыл ішіндегі жұмыс қорытындылары бойынша сыйақының шекті мөлшері 3 жылдық лауазымдық жалақыдан аспайды.
13. Сыйақының нақты мөлшері корпоративтік және жеке ҚТК белгіленген мәндерін орындауға байланысты.
Корпоративтік ҚТК Қордың Басқарма мүшелерінің барлығы үшін бірыңғай болып табылады және Қордың жұмыс нәтижелері үшін сыйақы мөлшерін айқындайды.
Жеке ҚТК әр лауазым үшін сараланып белгіленеді және жеке нәтижелері үшін сыйақы мөлшерін айқындайды.
14. Корпоративтік және жеке ҚТК арасындағы қатынас Қордың стратегиялық мақсаттарының орындалуына әсер ету дәрежесіне байланысты лауазымдардың деңгейлері бойынша ерекшеленеді және 1-кестеге сәйкес айқындалады: 1-кесте
Лауазымның атауы Қатынасы, %
Корпоративтік
ҚТК
Жеке
ҚТК
Басқарма төрағасы 100 -
Басқарма төрағасының орынбасары 80 20
Басқарушы директор-Басқарма мүшесі 70 30
15. Сыйақының базалық мөлшері (C) мына формула бойынша есептеледі:
С = Жжыл * Шк,
мұнда:
Ж жыл – қызметкердің есепті жылда іс жүзінде жұмыс істеген уақыты үшін лауазымдық жалақысының сомасы;
Шк – жылдық лауазымдық жалақыға еселенген сыйақының шекті мөлшерінің коэффициенті.
16. Қор жұмысының нәтижелілігі үшін сыйақының мөлшері (Cк) мына 1-формула бойынша есептеледі:
Ск = С х Үк х К1,
мұнда:
С – сыйақының базалық мөлшері;
Үк – корпоративтік ҚТК орындаудан сыйақы үлесі;
К1 – қызметкердің корпоративтік ҚТК бойынша нәтижелілікке қол жеткізуіне байланысты коэффициент.

9. Корректировка Карт КПД Председателя и членов Правления Фонда в установленном порядке осуществляется в случае корректировки стратегии развития Фонда, появления новых/изменений существующих бизнес-процессов/направлении деятельности, а также по причине возникновения непредвиденных обстоятельств, значительно влияющих на результативность по показателям.
10. По результатам отчетного периода заполненные Карты КПД с фактическими значениями по форме согласно приложению 2 к настоящим Условиям, а также предварительные расчеты размеров вознаграждения по итогам работы за год Председателя и членов Правления с учетом фактически отработанного времени выносятся в установленном порядке на рассмотрение Совета директоров Фонда для последующего утверждения Карт КПД и принятия решения по вопросу выплаты вознаграждения по итогам работы за год.
11. Основным условием для выплаты вознаграждения является наличие консолидированной итоговой прибыли (без учета итоговой прибыли банков второго уровня) за отчетный год, рассчитанной с учетом запланированной суммы для выплаты вознаграждения.
12. Предельный размер вознаграждения по итогам работы за год для Председателя Правления и членов Правления Фонда составляет не более 3 годовых должностных окладов.
13. Конкретный размер вознаграждения зависит от выполнения установленных значений корпоративных и индивидуальных КПД.
Корпоративные КПД являются едиными для всех членов Правления Фонда и определяют размер вознаграждения за результаты работы Фонда.
Индивидуальные КПД устанавливаются дифференцированно для каждой должности и определяют размер вознаграждения за личную результативность.
14. Соотношение между корпоративными и индивидуальными КПД отличается по уровням должностей в зависимости от степени влияния на выполнение стратегических целей Фонда и определяется в соответствии с таблицей 1:
таблица 1
Наименование должности
Соотношение, %
Корпоративные КПД
Индивидуальные КПД
Председатель Правления
100
-
Заместитель Председателя
Правления
80
20
Управляющий директор – член
Правления
70
30
15. Базовый размер вознаграждения (В) рассчитывается по формуле:
В = О год * Пр,
где:
О год - годовая сумма должностного оклада работника за фактически отработанное время в отчетном году;
Пр - коэффициент предельного размера вознаграждения, кратное к годовому должностному окладу.
16. Размер вознаграждения за результативность работы Фонда (Вк) рассчитывается по формуле 1:
Вк = В х Дк х К1,
где:
В - базовый размер вознаграждения;
Дк - доля вознаграждения от выполнения корпоративных КПД;
К1 - коэффициент, зависящий от достигнутой работником результативности по корпоративным КПД.

17. Жеке нәтижелілігі үшін сыйақы мөлшері (Cж) мына 2-формула бойынша есептеледі:
Сж = С * Үж х К2,
мұнда:
С – сыйақының базалық мөлшері;
Үж – жеке ҚТК орындаудан сыйақы үлесі;
К2 – қызметкердің жеке ҚТК бойынша нәтижелілікке қол жеткізуіне байланысты коэффициент.
18. Сыйақының жиынтық мөлшері (Сжыл) Қор жұмысының нәтижелілігі үшін сыйақы (Ск) сомасы мен жеке нәтижелілігі (Сж) үшін сыйақы сомасы ретінде мына 3-формула бойынша есептеледі:
Сжыл = Ск + Сж       19. Қордың Басқарма төрағасы мен мүшелерінің нәтижелілігін бағалау 2-кестеде келтірілген схема бойынша есептеледі: 2-кесте
ҚТК бойынша нақты мәні ҚТК* бойынша нәтижелілік, %
ШЕКТЕН төмен 0
ШЕККЕ тең 75
ШЕК пен МАҚСАТТЫҢ арасында (Нақты - Шек / Мақсат - Шек) * 25 + 75
МАҚСАТҚА тең 100
МАҚСАТ пен ШАҚЫРУДЫҢ арасында (Нақты – Мақсат /Шақыру - Мақсат) * 25 + 100
ШАҚЫРУДАН артық немесе оған тең 125
* Барлық ҚТК бойынша қорытынды нәтижелілік мына формула бойынша анықталады:
n
е Нәтижелілік ҚТК бойынша * Салмақ ҚТК,
i-1                     i            i
мұнда: n – ҚТК саны,
i – ҚТК реттік нөмірі.       20. Қорытынды пайданың жоспарланған көрсеткішін, Басқарма мүшелерінің жоспарлы санын, әрбір қызметкер жалақысының жылдық сомасын ескере отырып, сыйақы төлеуге арналған қаражатты жоспарлау жүргізіледі және 3-формула бойынша есептеледі.
21. Сыйақы төлеуге арналған қаражаттың нақты сомасын қалыптастыру бухгалтерлік есепте резерв жасау жолымен жүргізіледі.
22. Сыйақы тиісті лауазым бойынша нақты жұмыс істеген уақытқа теңбе тең есептеледі. Сыйақы есептеу үшін кезекті еңбек демаласында болу уақыты (жұмыс күндері), қызметтік іссапарда (оның ішінде біліктілікті арттыру курстарында) болу кезеңі нақты жұмыс істеген уақытқа енгізіледі.
23. 2007 жылғы 15 мамырдағы Қазақстан Республикасы Еңбек кодексінің 54-бабы 1-тармағының 2)4) және 17) тармақшаларына, 58-бабы 1-тармағының 1)3)4) және 5) тармақшаларына59 және  60-баптарына сәйкес еңбек шарты тоқтатылған (бұзылған) жағдайда, сыйақы осы Шарттарға сәйкес төленеді.
24. Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасында көзделген өзге де негіздемелер бойынша қызметкермен еңбек шарты тоқтатылған (бұзылған) жағдайда, сыйақы төленбейді.
25. Қордың Басқарма төрағасы мен мүшелеріне бір жыл ішіндегі жұмыс қорытындылары бойынша сыйақының нақты мөлшері қаржы жылының нәтижелері бойынша Жалғыз акционер белгілеген бір жыл ішіндегі жұмыс қорытындылары бойынша сыйақының шекті мөлшерінің шегінде олардың әрқайсысының қызметін бағалауға дербес тәсіл негізінде Қордың Директорлар кеңесінің шешімімен белгіленеді.

17. Размер вознаграждения за личную результативность (Вл) рассчитывается по формуле 2:
Вл = В * Ди х К2,
где:
В - базовый размер вознаграждения;
Ди - доля вознаграждения от выполнения индивидуальных КПД;
К2 - коэффициент, зависящий от достигнутой работником результативности по индивидуальным КПД.
18. Итоговый размер вознаграждения (Вгод) рассчитывается как сумма вознаграждения за результативность работы Фонда (Вк) и вознаграждения за личную результативность (Вл) по формуле 3:
Вгод = Вк + Вл
19. Оценка результативности Председателя и членов Правления Фонда рассчитывается по схеме, приведенной в таблице 2:
таблица 2
Фактическое значение по КПД
Результативность по КПД*,%
Менее ПОРОГА
0
Равно ПОРОГУ
75
Между ПОРОГОМ и ЦЕЛЬЮ
(Факт - Порог / Цель - Порог) * 25 + 75
Равно ЦЕЛИ
100
Между ЦЕЛЬЮ и ВЫЗОВОМ
(Факт – Цель /Вызов - Цель) * 25 + 100
Больше или равно ВЫЗОВУ
125
* Итоговая результативность по всем КПД определяется по формуле:
n
Результативность по КПД i * Вес КПД i,
i-1
где: n - количество КПД,
i - порядковый номер КПД.
20. Планирование средств на выплату вознаграждения производится исходя из запланированного показателя итоговой прибыли, плановой численности членов Правления, годовых сумм заработной платы каждого работника и рассчитывается по формуле 3.
21. Формирование фактической суммы средств на выплату вознаграждения производится в бухгалтерском учете путем создания резерва.
22. Вознаграждение начисляется пропорционально фактически отработанному времени по соответствующей должности. Для исчисления вознаграждения время нахождения в очередном трудовом отпуске (рабочие дни), период нахождения в служебной командировке (в том числе на курсах повышения квалификации) включаются в фактически отработанное время.
23. В случае прекращения (расторжения) трудового договора по основаниям, предусмотренным подпунктами 2), 4) и 17) пункта 1 статьи 54, подпунктами 1), 3), 4) и 5) пункта 1 статьи 58статьями 59 и  60Трудового кодекса Республики Казахстан от 15 мая 2007 года, вознаграждение выплачивается в соответствии с настоящими Условиями.
24. В случае прекращения (расторжения) трудового договора с работником по иным основаниям, предусмотренным трудовым законодательством Республики Казахстан, вознаграждение не выплачивается.
25. Конкретный размер вознаграждения по итогам работы за год Председателю и членам Правления Фонда устанавливается решением Совета директоров Фонда на основе индивидуального подхода к оценке деятельности каждого из них по результатам финансового года в пределах установленного Единственным акционером предельного размера вознаграждения по итогам работы за год.

26. Қордың Басқарма төрағасы мен мүшелеріне бір жыл ішіндегі жұмыс қорытындылары бойынша сыйақы аудиттелген қаржы есептілігі негізінде Қордың қаржы-шаруашылық қызметінің нәтижелері белгіленген тәртіппен бекітілгеннен кейін Қор бюджетінде осы мақсаттарға көзделген ақша қаражатының шегінде төленеді. "Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат
қоры" акционерлік қоғамының
Басқарма төрағасы мен мүшелеріне
еңбекақы төлеу және сыйлықақы беру
шарттарына
1-қосымша           Нысан Нысаналы мәндерімен ҚТК картасы Лауазымның атауы_________________________________________________
Р/с № ҚТК атауы Өлшем бір. Салмақ* Шек** Мақсат*** Шақыру****
1 Корпоративтік ҚТК
1)
2)
n)
2 Жеке ҚТК
1)
2)
n)
*ҚТК салмағы – осы көрсеткіштің басқа көрсеткіштерге қатынасы бойынша маңыздылығын айқындайтын коэффициент;
**шек – әдетте бекітілген даму жоспарына сәйкес келетін лауазымдық міндеттер адал атқарылған жағдайда жоғары ықтималдылықпен қол жеткізілетін қызмет нәтижесінен ең аз күтуді сипаттайтын ҚТК мәні;
***мақсат – қызметтің жоғары нәтижелерінің күтілетін деңгейін сипаттайтын ҚТК мәні;
****шақыру – Қордың жоғары мақсаттарын іске асыруға ықпал ететін қызметтің аса үздік нәтижелерін сипаттайтын ҚТК мәні; Келісілді:
Р/с
Лауазымы Тегі, аты-жөні Қолы, күні
Толтырылған күні «____» _________ 20___ ж. "Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат
қоры" акционерлік қоғамының
Басқарма төрағасы мен мүшелеріне
еңбекақы төлеу және сыйлықақы
беру шарттарына
2-қосымша           Нысан Іс жүзіндегі мәндерімен ҚТК картасы   Лауазымның атауы_________________________________________________
Р/с № ҚТК атауы Өлш. бір. Салмақ Іс жүзінде Нәтиже-лілік* (%) Қорытынды нәтижелілік** (4-т. * 5-т.)
1 2 3 4 5 6 7
1 Корпоративтік ҚТК
1)
2)
n)
2 Жеке ҚТК
1)
2)
n)
*нәтижелілік – ҚТК бойынша мақсатты шектерге қол жеткізу дәрежесін айқындайтын шама;
**қорытынды нәтижелілік – барлық уәждеу ҚТК бойынша олардың салмағын ескергендегі орташа нәтижелілік;  Келісілді:
Р/с
Лауазымы Тегі, аты-жөні Қолы, күні
Толтырылған күні «____» _________ 20___ ж.

26. Вознаграждение по итогам работы за год Председателю и членам Правления Фонда выплачивается в пределах денежных средств, предусмотренных на эти цели в бюджете Фонда, после утверждения в установленном порядке результатов финансово-хозяйственной деятельности Фонда на основе проаудированной финансовой отчетности.
Приложение 1
к Условиям оплаты труда и премирования
председателя и членов правления акционерного
общества "Фонд национального благосостояния
"Самрук-Қазына"
Форма
Карта КПД с целевыми значениями
Наименование должности _____________________________________________
п/п
Наименование КПД
Ед.
изм.
Вес*
Порог**
Цель***
Вызов****
1
Корпоративные КПД
1)
2)
n)
2
Индивидуальные КПД
1)
2)
n)
* вес КПД - коэффициент, определяющий значимость, приоритетность данного показателя по отношению к другим показателям;
** порог - значение КПД, характеризующее минимальные ожидания от результата деятельности, которое с высокой вероятностью достижимо при условии добросовестного выполнения должностных обязанностей, как правило, соответствующее утвержденному плану развития;
*** цель - значение КПД, характеризующее ожидаемый уровень высоких результатов деятельности;
**** вызов - значение КПД, характеризующее выдающиеся результаты деятельности, способствующее реализации амбициозных целей Фонда
Согласовано:
№ п/п
Должность
Фамилия, инициалы
Подпись, дата
Дата заполнения "____" _________ 20___ г.
Приложение 2
к Условиям оплаты труда и премирования
председателя и членов правления акционерного
общества "Фонд национального благосостояния
"Самрук-Қазына"
Форма
Карта КПД с фактическими значениями
Наименование должности ______________________________________________
№ п/п
Наименование КПД
Ед.
изм.
Вес
Факт
Результа-
тивность* (%)
Итоговая
результа-
тивность**
(гр.4 * гр.5)
1
2
3
4
5
6
7
1
Корпоративные КПД
1)
2)
n)
2
Индивидуальные КПД
1)
2)
n)
* результативность - величина, определяющая степень достижения целевых планок по КПД;
** итоговая результативность - средневзвешенная результативность по всем мотивационным КПД с учетом их веса
Согласовано:
№ п/п
Должность
Фамилия, инициалы
Подпись, дата
Дата заполнения "___" _________ 20___ г.