Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 12 шілдедегі N 722 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 4 қарашадағы N 1756 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2016 жылғы 7 сәуірдегі № 185 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 07.04.2016 № 185 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Қазақстан Республикасы ішкі істер органдары қызметкерлерінің нысанды және арнайы киім-кешектерінің үлгілері мен тиесілілік нормаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 12 шілдедегі N 722 қаулысына мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1) тақырыптағы және 1-тармақтағы "тиесілілік нормаларын" және "тиесілілік нормалары" деген сөздер "заттай нормаларын" және "заттай нормалары" деген сөздермен ауыстырылсын;
2-тармақтың 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"2) жаңа нысанды және арнайы киім-кешекпен жабдықтауға көшуді тиісті қаржы жылына арналған республикалық және жергілікті бюджеттерден бөлінетін қаражат шегінде кезең-кезеңімен жүзеге асырсын";
2) осы қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасының ішкі істер органдары қызметкерлерінің нысанды және арнайы киім-кешектерінің үлгілерінде:
бүкіл мәтін бойынша:
"жүн" және "балағын сыртқа шығарып киетін" деген сөздер алынып тасталсын;
"камуфляжды" деген сөздер "камуфляж түстес" деген сөздермен ауыстырылсын;
"Қазақстан Республикасы ішкі істер органдарының жоғары басшы құрамының (генералдардың) киім нысаны" деген 1-бөлімде:
1-тармақтың 2) тармақшасында:
үшінші абзацтағы "сұр түсті жылы" деген сөздер "сұрғылт көк түсті" деген сөздермен ауыстырылсын;
төртінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"сұрғылт көк түсті маусымдық плащ;";
2-тармақта:
1) тармақшасында:
үшінші абзац "және шалбар" деген сөздермен толықтырылсын;
төртінші абзац алынып тасталсын;
2) тармақшада:
үшінші абзацтағы "сұр түсті парадтық-салтанаттық жылы" деген сөздер "сұрғылт көк түсті парадтық-салтанаттық" деген сөздермен ауыстырылсын;
төртінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"сұрғылт көк түсті маусымдық плащ;"
бесінші абзац "және шалбар" деген сөздермен толықтырылсын;
алтыншы абзац алынып тасталсын;
3-тармақта:
1) тармақшада:
үшінші, алтыншы және сегізінші абзацтар алынып тасталсын;
оныншы абзацтағы "жазғы жеңіл" деген сөздер "көк жасыл түсті" деген сөздермен ауыстырылсын;
2) тармақшада:
екінші абзац алынып тасталсын;
үшінші абзацтағы "қысқы" деген сөз алынып тасталсын;
төртінші және бесінші абзацтар мынадай редакцияда жазылсын:
"сұр түсті қаракөл жағасы бар қара түсті былғары пальто немесе қаракөл жағасы бар жылы күрте;
сүрғылт көк түсті маусымдық плащ;";
4-тармақта:
1) тармақшадағы төртінші абзац алынып тасталсын;
2) тармақшада:
екінші абзацтағы "қысқы" деген сөз алынып тасталсын;
үшінші абзацтағы "жылы" деген сөз алынып тасталсын;
төртінші және бесінші абзацтар алынып тасталсын;
оныншы абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"камуфляж түстес бөкебай";
"Қазақстан Республикасының ішкі істер органдары қызметкерлерінің киім нысаны" деген 2-бөлімде:
тақырыбы "қызметкерлерінің" деген сөзден кейін "(генералдардан басқа)" деген сөздермен толықтырылсын;
1-тармақта:
1) тармақша мынадай мазмұндағы он бірінші абзацпен толықтырылсын:
"алтын түсті аксельбант;";
2) тармақшада:
екінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"қара түсті (полковниктер үшін табиғи қаракөлден тігілген сұр түсті) құлақшын;";
үшінші абзац алынып тасталсын;
төртінші абзацтағы "қой терісінен тігілген" деген сөздер "қара түсті үлбір жағасы бар" деген сөздермен ауыстырылсын;
оныншы абзацтағы "былғары" деген сөз алынып тасталсын;
2-тармақта:
1) тармақшада:
сегізінші абзацтағы "су өткізбейтін матадан тігілген" деген сөздер алынып тасталсын;
мынадай мазмұндағы он бірінші абзацпен толықтырылсын:
"күнделікті киетін көк жасыл түсті күрте";
2) тармақшада:
екінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"қара түсті (полковниктер үшін табиғи қаракөлден тігілген сұр түсті) құлақшын";
үшінші абзац алынып тасталсын;
төртінші және бесінші абзацтар мынадай редакцияда жазылсын:
"қара түсті үлбір жағасы бар (полковниктер үшін сұр түсті табиғи қаракөл жағасы бар) қара түсті жылы күрте;
қара түсті маусымдық плащ";
он екінші абзацтағы "былғары" деген сөз алынып тасталсын;
мынадай мазмұндағы он төртінші абзацпен толықтырылсын:
"күнделікті киетін кек жасыл түсті күрте.";
Ескертпе мынадай редакцияда жазылсын:
"Ескертпе:
ішкі істер органдарының басқармалары аппараттарының қызметкерлеріне Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің орталық аппаратының, облыстардың, республикалық маңызы бар қаланың және республика астанасының, көліктегі ішкі істер департаменттерінің басқармалары аппараттарының, қалалық, аудандық, қалалардағы аудандық, кенттік, желілік ішкі істер органдарының қызметкерлері, Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің білім беру ұйымдарының тұрақты құрамы, Қазақстан Республикасы Премьер-Министрі Кеңсесінің "Қазақстан Республикасының Мемлекеттік фельдъегерлік қызметі" республикалық мемлекеттік мекемесінің қызметкерлері, Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі мемлекеттік мекемелерінің орта және аға басшы құрамы жатады.";
3 және 4-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 12 июля 2005 года № 722
Постановление Правительства Республики Казахстан от 4 ноября 2009 года № 1756. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2016 года № 185
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 07.04.2016 № 185 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 12 июля 2005 года № 722 "Об утверждении образцов и норм положенности форменного и специального обмундирования сотрудников органов внутренних дел Республики Казахстан" следующие изменения и дополнения:
1) в заголовке и пункте 1 слова "норм положенности" и "нормы положенности" заменить словами "натуральных норм" и "натуральные нормы";
подпункт 2) пункта 2 изложить в следующей редакции:
"2) переход на оснащение новым форменным и специальным обмундированием осуществлять поэтапно, в пределах средств, выделяемых из республиканского и местных бюджетов на соответствующий финансовый год";
2) в образцах форменного и специального обмундирования сотрудников органов внутренних дел Республики Казахстан, утвержденных указанным постановлением:
по всему тексту:
слова "шерстяная", "шерстяной", "шерстяные", "шерстяное" и "навыпуск" исключить;
слово "брючной" заменить словом "брючный";
слова "камуфлированное", "камуфлированный" и "камуфлированная" заменить словами "камуфляжной расцветки";
слово "свитер" заменить словом "пуловер";
в разделе 1. "Форма одежды высшего начальствующего состава (генералов) органов внутренних дел Республики Казахстан":
в подпункте 2) пункта 1:
в абзаце третьем слова "серого цвета с утеплителем и" заменить словами "серо-голубого цвета с";
в абзаце четвертом слова "из плащевой ткани с утеплителем черного" заменить словом "серо-голубого";
в пункте 2:
в подпункте 1):
абзац третий дополнить словами "и брюки";
абзац четвертый исключить;
в подпункте 2):
в абзаце третьем слова "серого цвета с утеплителем и" заменить словами "серо-голубого цвета с";
в абзаце четвертом слова "из плащевой ткани с утеплителем черного" заменить словом "серо-голубого";
абзац пятый дополнить словами "и брюки";
абзац шестой исключить;
в пункте 3:
в подпункте 1):
абзацы третий, шестой и восьмой исключить;
в абзаце десятом слова "летний облегченный" заменить словами "сине-зеленого цвета";
в подпункте 2):
абзац второй исключить;
в абзаце третьем слово "зимняя" исключить;
абзацы четвертый и пятый изложить в следующей редакции:
"пальто кожаное черного цвета с каракулевым воротником или куртка утепленная с каракулевым воротником серого цвета;
плащ демисезонный серо-голубого цвета;";
в пункте 4:
абзац четвертый подпункта 1) исключить;
в подпункте 2):
в абзаце втором слово "зимняя" исключить;
в абзаце третьем слова "утеплителем и" исключить;
абзацы четвертый и пятый исключить;
абзац десятый изложить в следующей редакции:
"кашне камуфляжной расцветки";
в разделе 2. "Форма одежды сотрудников органов внутренних дел Республики Казахстан":
заголовок дополнить словами "(кроме генералов)";
в пункте 1:
подпункт 1) дополнить абзацем одиннадцатым следующего содержания:
"аксельбант золотистого цвета;";
в подпункте 2):
абзац второй изложить в следующей редакции:
"шапка-ушанка черного цвета (для полковников из натурального каракуля серого цвета);";
абзац третий исключить;
в абзаце четвертом слова "воротником из овчины" заменить словами "меховым воротником черного цвета";
в абзаце десятом слово "кожаные" исключить;
в пункте 2:
в подпункте 1):
в абзаце восьмом слова "из водоотталкивающей ткани" исключить;
дополнить абзацем одиннадцатым следующего содержания:
"куртка повседневная сине-зеленого цвета";
в подпункте 2):
абзац второй изложить в следующей редакции:
"шапка-ушанка черного цвета (для полковников из натурального каракуля серого цвета);";
абзац третий исключить;
абзацы четвертый и пятый изложить в следующей редакции:
"куртка утепленная черного цвета с меховым воротником черного цвета (для полковников с воротником из натурального каракуля серого цвета);
плащ демисезонный черного цвета";
в абзаце двенадцатом слово "кожаные" исключить;
дополнить абзацем четырнадцатым следующего содержания:
"куртка повседневная сине-зеленого цвета.";
Примечание изложить в следующей редакции:
"Примечание:
к сотрудникам аппаратов управлений органов внутренних дел относятся сотрудники центрального аппарата Министерства внутренних дел Республики Казахстан, аппаратов управлений департаментов внутренних дел областей, города республиканского значения и столицы республики, на транспорте, городских, районных, районных в городах, поселковых, линейных органов внутренних дел, постоянный состав организаций образования Министерства внутренних дел Республики Казахстан, сотрудники Республиканского государственного учреждения "Государственная фельдъегерская служба Республики Казахстан" Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан, средний и старший начальствующий состав государственных учреждений Министерства внутренних дел Республики Казахстан.";
пункты 3 и 4 изложить в следующей редакции:

"3. Қоғамдық тәртіпті сақтау жөніндегі қызметті көшеде өткеретін ішкі істер органдары қызметкерлерінің (жол полициясы қызметкерлерінен басқа), Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің білім беру ұйымдарының ауыспалы аттестатталған құрамының күнделікті киім нысаны:
1) жазғы:
күнделікті киетін көк жасыл түсті фуражка;
көк жасыл түсті пилотка;
күнделікті киетін көк жасыл түсті китель;
көк жасыл түсті шалбар;
қызмет өткеруге арналған көк жасыл түсті костюм жиынтығы;
ақсұр түсті жейде;
ашық көк жасыл түсті галстук;
күміс түсті желбей күрте;
шалбарға тағатын қара түсті былғары белбеу;
қара түсті қысқа қонышты хром бәтеңке;
қара түсті ұзын қонышты хром бәтеңке;
былғары жарақ жиынтығы;
Мамандандырылған күзет қызметінің қызметкерлері мен ішкі істер органдарының бөлімшелерінің және мемлекеттік органдардың ғимараттарын күзетуді жүзеге асыратын ішкі істер органдарының қызметкерлеріне қосымша ақ түсті аксельбант, ақ түсті биялай және ақ түсті тапанша қабы бар белге тағатын белбеу беріледі;
2) қысқы:
қара түсті үлбір (полковниктер үшін сұр түсті табиғи қаракөлден тігілген) құлақшын;
үлбір жағасы бар қара көк түсті жылы костюм;
қара түсті үлбір жағасы бар қара түсті маусымдық күрте;
күнделікті киетін көк жасыл түсті китель;
көк жасыл түсті шалбар;
қызмет өткеруге арналған көк жасыл түсті костюм жиынтығы;
қара көк түсті жемпір;
ақсұр түсті жейделер;
шалбарға тағатын қара түсті былғары белбеу;
қара түсті ұзын қонышты жылы бәтеңке;
қара түсті қысқа қонышты жылы хром етік;
былғары жарақ жиынтығы;
қара түсті биялай;
қара түсті бөкебай.
4. Жол полициясы қызметкерлерінің күнделікті киім нысаны:
1) жазғы:
күнделікті киетін көк жасыл түсті фуражка;
көк жасыл түсті пилотка;
күнделікті киетін көк жасыл түсті китель;
көк жасыл түсті шалбар;
жарық шағылыстырғыш көмкермесі бар, қызмет өткеруге арналған көк жасыл түсті костюм жиынтығы;
ақсұр түсті жейделер;
ашық көк жасыл түсті галстук;
шалбарға тағатын қара түсті былғары белбеу;
ақ түсті биялай;
арнайы костюм (қара көк түсті шалбарымен жарық шағылыстырғыш көмкермесі бар сары түсті желбей күрте);
жарық шағылыстырғыш көмкермесі бар сары түсті сигналдық кеудеше;
қара түсті ұзын қонышты бәтеңке;
қара түсті қысқа қонышты хром бәтеңке;
қара түсті хром етік;
жарық шағылыстырғыш көмкермесі бар ақ түсті жарақ жиынтығы;
қара ала түсті былғары костюм жиынтығы (күрте, балағы етіктің ішіне салынатын шалбар);
2) қысқы:
қара түсті үлбір (полковниктер үшін сұр түсті табиғи қаракөлден тігілген) құлақшын;
жарық шағылыстырғыш көмкермесі бар үлбір жағасы бар қара көк түсті жылы костюм жиынтығы;
жарық шағылыстырғыш көмкермесі бар, қара түсті үлбір жағасы бар маусымдық күрте;
қара көк түсті жемпір;
күнделікті киетін көк жасыл түсті китель;
көк жасыл түсті шалбар;
қызмет өткеруге арналған, жарық шағылыстырғыш көмкермесі бар көк жасыл түсті костюм жиынтығы;
ақсұр түсті жейде;
ашық көк жасыл түсті галстук;
шалбарға тағатын қара түсті былғары белбеу;
қара түсті биялай;
қара түсті бөкебай;
жарық шағылыстырғыш көмкермесі бар сары түсті сигналдық кеудеше;
қара түсті қысқа қонышты жылы хром етік;
қара түсті ұзын қонышты жылы бәтеңке;
жарық шағылыстырғыш көмкермесі бар ақ түсті жарақ жиынтығы.";
5-тармақта:
бүкіл мәтін бойынша "арнайы" деген сөз "жұмысқа киетін" деген сөздермен ауыстырылсын;
1) тармақшада:
төртінші абзацта "қара түсті" және "хром" деген сөздер алынып тасталсын;
алтыншы абзацтағы "берет" деген сөз "жұмыс береті" деген сөздермен ауыстырылсын;
2) тармақшада:
екінші, үшінші және төртінші абзацтар мынадай редакцияда жазылсын:
"қысқы тымақ;
камуфляж түстес жылы костюм жиынтығы;
ұзын қонышты жылы бәтеңке;";
бесінші абзацтағы "қара түсті" деген сөздер алынып тасталсын;
Ескертпе мынадай редакцияда жазылсын:
"Ескертпе:
қоғамдық тәртіпті сақтау жөніндегі қызметті көшеде өткеретін ішкі істер органдарының қызметкерлеріне мыналар: учаскелік полиция инспекторлары, кәмелетке толмағандар істері жөніндегі учаскелік инспекторлар, жол полициясы инспекторлары, кинолог-инспекторлар, патрульдік-күзет қызметінің, көші-қон қызметінің және мемлекеттік мамандандырылған күзет қызметінің қызметкерлері, арнайы мекемелердің (уақытша ұстау изоляторларының, қабылдау-тарату орындарының, арнайы қабылдау орындарының, медициналық айықтырғыштардың), айдауылдау қызметтерінің қызметкерлері, жүргізуші-қызметкерлер, Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің білім беру ұйымдарының ауыспалы құрамы жатады.";
"Қазақстан Республикасының ішкі істер органдары әйел қызметкерлерінің киім нысаны" деген 3-бөлімде:
бүкіл мәтін бойынша "әйел", "әйелдердің" деген сөздер алынып тасталсын;
1-тармақта:
1) тармақшада:
жетінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"парадтық белдік";
мынадай мазмұндағы оныншы абзацпен толықтырылсын:
"алтын түсті аксельбант";
2) тармақшада:
екінші және үшінші абзацтар мынадай редакцияда жазылсын:
"қара түсті үлбір (полковниктер үшін сұр түсті табиғи қаракөлден тігілген) құлақшын;
қара түсті үлбір жағасы бар парадтық-салтанаттық қара түсті (полковниктер үшін табиғи қаракөл жағасы бар сұр түсті) пальто;";
сегізінші абзац алынып тасталсын;
он бірінші абзацтағы "былғары" деген сөз алынып тасталсын;
2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Ішкі істер органдары басқармаларының аппараттары әйел қызметкерлерінің (қоғамдық тәртіпті сақтау жөніндегі қызметті көшеде өткеретін ішкі істер органдарының әйел қызметкерлерінен басқа) күнделікті киім нысаны:";
1) тармақшада:
үшінші және төртінші абзацтар мынадай редакцияда жазылсын:
"көк жасыл түсті пилотка;
күнделікті киетін көк жасыл түсті күрте;";
тоғызыншы абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"көк жасыл түсті шалбар;";
оныншы абзацта "су өткізбейтін матадан тігілген" деген сөздер алынып тасталсын;
2) тармақшада:
екінші, үшінші және төртінші абзацтар мынадай редакцияда жазылсын:
"қара түсті үлбір (полковниктер үшін табиғи қаракөлден тігілген сұр түсті) құлақшын;
қара түсті үлбір жағасы бар қара түсті жылы күрте (полковниктер үшін табиғи қаракөл жағасы бар сұр түсті);
қара түсті маусымдық плащ;";
бесінші абзац "китель" деген сөздің алдынан "күнделікті киетін" деген сөздермен толықтырылсын;
он бірінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"күнделікті киетін көк жасыл түсті күрте;";
он төртінші абзацтағы "былғары" деген сөз алынып тасталсын;
мынадай мазмұндағы 3 және 4-тармақтармен толықтырылсын:

"3. Повседневная форма одежды сотрудников органов внутренних дел, несущих наружную службу по охране общественного порядка, переменного аттестованного состава организаций образования Министерства внутренних дел Республики Казахстан (кроме сотрудников дорожной полиции):
1) летняя:
фуражка повседневная сине-зеленого цвета;
пилотка сине-зеленого цвета;
китель повседневный сине-зеленого цвета;
брюки сине-зеленого цвета;
костюм для несения службы сине-зеленого цвета в комплекте;
рубашки светло-серого цвета;
галстук светло-сине-зеленого цвета;
куртка-дождевик серебристого цвета;
ремень брючный кожаный черного цвета;
полуботинки хромовые черного цвета;
ботинки с высоким берцем хромовые черного цвета;
снаряжение кожаное в комплекте.
Дополнительно сотрудникам специализированной службы охраны и сотрудникам органов внутренних дел, осуществляющим охрану зданий подразделений органов внутренних дел и государственных органов выдается аксельбант белого цвета, перчатки белого цвета и поясной ремень с кобурой белого цвета;
2) зимняя:
шапка-ушанка меховая черного цвета (для полковников из натурального каракуля серого цвета);
костюм утепленный черно-синего цвета с меховым воротником;
куртка демисезонная черного цвета с меховым воротником черного цвета;
китель повседневный сине-зеленого цвета;
брюки сине-зеленого цвета;
костюм для несения службы сине-зеленого цвета в комплекте;
пуловер темно-синего цвета;
рубашки светло-серого цвета;
ремень брючный кожаный черного цвета;
ботинки с высоким берцем утепленные черного цвета;
полусапожки хромовые утепленные черного цвета;
снаряжение кожаное в комплекте;
перчатки черного цвета;
кашне черного цвета.
4. Повседневная форма одежды сотрудников дорожной полиции:
1) летняя:
фуражка повседневная сине-зеленого цвета;
пилотка сине-зеленого цвета;
китель повседневный сине-зеленого цвета;
брюки сине-зеленого цвета;
костюм для несения службы сине-зеленого цвета со светоотражающей отделкой в комплекте;
рубашки светло-серого цвета;
галстук светло-сине-зеленого цвета;
ремень брючный кожаный черного цвета;
перчатки белого цвета;
специальный костюм (плащ-дождевик желтого цвета со светоотражающей отделкой с брюками темно-синего цвета);
сигнальный жилет желтого цвета со светоотражающей отделкой;
ботинки с высоким берцем черного цвета;
полуботинки хромовые черного цвета;
сапоги хромовые черного цвета;
снаряжение белое в комплекте со светоотражающей отделкой;
костюм кожаный черно-белого цвета в комплекте (куртка, брюки в сапоги);
2) зимняя:
шапка-ушанка меховая черного цвета (для полковников из натурального каракуля серого цвета);
костюм утепленный черно-синего цвета со светоотражающей отделкой с меховым воротником в комплекте;
куртка демисезонная черного цвета со светоотражающей отделкой с меховым воротником черного цвета;
пуловер темно-синего цвета;
китель повседневный сине-зеленого цвета;
брюки сине-зеленого цвета;
костюм для несения службы сине-зеленого цвета со светоотражающей отделкой в комплекте;
рубашка светло-серого цвета;
галстук светло-сине-зеленого цвета;
ремень брючный кожаный черного цвета;
перчатки черного цвета;
кашне черного цвета;
сигнальный жилет желтого цвета со светоотражающей отделкой;
полусапожки утепленные хромовые черного цвета;
ботинки с высоким берцем утепленные черного цвета;
снаряжение белое в комплекте со светоотражающей отделкой.";
в пункте 5:
по всему тексту слова "специальный" и "специальная" заменить словами "рабочий" и "рабочая";
в подпункте 1):
в абзаце четвертом слова "хромовые черного цвета" исключить;
абзац шестой после слова "берет" дополнить словом "рабочий";
в подпункте 2):
абзацы второй, третий и четвертый изложить в следующей редакции:
"шапка зимняя;
костюм утепленный камуфляжной расцветки в комплекте;
ботинки с высоким берцем утепленные;";
в абзаце пятом слова "черного цвета;" исключить;
Примечание изложить в следующей редакции:
"Примечание:
к сотрудникам органам внутренних дел, несущим наружную службу по охране общественного порядка, относятся: участковые инспектора полиции, участковые инспектора по делам несовершеннолетних, инспектора дорожной полиции, инспектора-кинологи, сотрудники патрульно-постовой службы, миграционной службы и государственной специализированной службы охраны, сотрудники специальных учреждений (изоляторов временного содержания, приемников-распределителей, специальных приемников, медицинских вытрезвителей), конвойных служб, водители-сотрудники, переменный состав организаций образования Министерства внутренних дел Республики Казахстан.";
в разделе 3. "Форма одежды сотрудниц-женщин органов внутренних дел Республики Казахстан":
по всему тексту слово "женские" исключить;
в пункте 1:
в подпункте 1):
абзац седьмой изложить в следующей редакции:
"пояс парадный";
дополнить абзацем десятым следующего содержания:
"аксельбант золотистого цвета";
в подпункте 2):
абзацы второй и третий изложить в следующей редакции:
"шапка-ушанка меховая черного цвета (для полковников из натурального каракуля серого цвета);
пальто парадно-выходное черного цвета с меховым воротником черного цвета (для полковников с воротником из натурального каракуля серого цвета);";
абзац восьмой исключить;
в абзаце одиннадцатом слово "кожаные" исключить;
в пункте 2:
в абзаце первом:
после слова "сотрудниц-женщин" дополнить словами "аппаратов управлений";
слова "для всех категорий служб (кроме сотрудниц" заменить словами "(кроме сотрудниц-женщин";
в подпункте 1):
абзацы третий и четвертый изложить в следующей редакции:
"пилотка сине-зеленого цвета;
куртка повседневная сине-зеленого цвета;";
в абзаце седьмом слова "рубашки (блузки)" заменить словами "рубашка (блузка)";
абзац девятый изложить в следующей редакции:
"брюки сине-зеленого цвета;";
в абзаце десятом слова "из водоотталкивающей ткани" исключить;
в подпункте 2):
абзацы второй, третий и четвертый изложить в следующей редакции:
"шапка-ушанка меховая черного цвета (для полковников из натурального каракуля серого цвета);
куртка утепленная черного цвета с меховым воротником черного цвета (для полковников с воротником из натурального каракуля серого цвета);
плащ демисезонный черного цвета;";
абзац пятый после слова "китель" дополнить словом "повседневный";
абзац одиннадцатый изложить в следующей редакции:
"куртка повседневная сине-зеленого цвета;";
в абзаце четырнадцатом слово "кожаные" исключить;
дополнить пунктами 3 и 4 следующего содержания:

"3. Қоғамдық тәртіпті сақтау жөніндегі қызметті көшеде өткеретін ішкі істер органдары бөлімшелерінің әйел қызметкерлерінің, Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің білім беру ұйымдарының ауыспалы аттестатталған құрамы қатарындағы әйел қызметкерлердің (жол полициясы қызметкерлерінен басқа) күнделікті киім нысаны:
1) жазғы:
қаңқасы қалыпталып тартылған көк жасыл түсті кепка;
көк жасыл түсті пилотка;
күнделікті киетін көк жасыл түсті китель;
көк жасыл түсті юбка;
қызмет өткеруге арналған көк жасыл түсті костюм жиынтығы;
ақсұр түсті жейде (әйелдер жейдесі);
ашық көк жасыл түсті қосарланған галстук;
күміс түсті желбей күрте;
қара түсті хром туфли;
былғары жарақ жиынтығы;
2) қысқы:
қара түсті үлбір (полковниктер үшін сұр түсті табиғи қаракөлден тігілген) құлақшын;
үлбір жағасы бар қара көк түсті (полковниктер үшін табиғи қаракөлден тігілген жағасы бар сұр түсті) жылы костюм;
қара түсті үлбір жағасы бар қара түсті (полковниктер үшін табиғи қаракөлден тігілген жағасы бар сұр түсті) маусымдық күрте;
күнделікті киетін көк жасыл түсті китель;
көк жасыл түсті юбка;
көк жасыл түсті шалбар;
қызмет өткеруге арналған көк жасыл түсті костюм жиынтығы;
қара көк түсті жемпір;
ақсұр түсті жейде (әйелдер жейдесі);
ашық көк жасыл түсті қосарланған галстук;
қара түсті бөкебай;
қара түсті жылы хром етік;
қара түсті биялай.
4. Жол полициясы әйел қызметкерлерінің күнделікті киім нысаны:
1) жазғы:
қаңқасы қалыпталып тартылған көк жасыл түсті кепка;
көк жасыл түсті пилотка;
күнделікті киетін көк жасыл түсті китель;
көк жасыл түсті юбка;
жарық шағылыстырғыш көмкермесі бар, қызмет өткеруге арналған көк жасыл түсті костюм жиынтығы;
ақсұр түсті жейде (әйелдер жейдесі);
ашық көк жасыл түсті қосарланған галстук;
арнайы костюм (жарық шағылыстырғыш көмкермесі бар, қара көк түсті шалбарымен сары түсті желбей плащ);
жарық шағылыстырғыш көмкермесі бар сары түсті сигналдық кеудеше;
жарық шағылыстырғыш көмкермесі бар ақ түсті жарақ жиынтығы;
ақ түсті биялай;
қара түсті хром туфли;
қара түсті ұзын қонышты бәтеңке;
2) қысқы:
қара түсті үлбір (полковниктер үшін табиғи қаракөлден тігілген сұр түсті) құлақшын;
жарық шағылыстырғыш көмкермесі бар, қара түсті үлбір жағасы бар қара көк түсті (полковниктер үшін сұр түсті табиғи қаракөлден тігілген жағасы бар) жылы костюм;
жарық шағылыстырғыш көмкермесі бар, қара түсті үлбір жағасы бар қара түсті (полковниктер үшін сұр түсті табиғи қаракөлден тігілген жағасы бар) маусымдық күрте;
қара көк түсті жемпір;
күнделікті киетін көк жасыл түсті китель;
көк жасыл түсті юбка;
жарық шағылыстырғыш көмкермесі бар, қызмет өткеруге арналған көк жасыл түсті костюм жиынтығы;
ақсұр түсті жейде (әйелдер жейдесі);
жарық шағылыстырғыш көмкермесі бар сары түсті сигналдық кеудеше;
қара түсті бөкебай;
қара түсті биялай;
қара түсті жылы хром етік;
қара түсті ұзын қонышты хром бәтеңке;
жарық шағылыстырғыш көмкермесі бар ақ түсті жарақ жиынтығы.
Ескертпе:
ішкі істер органдарының әйел қызметкерлері әйелдерге арналған тиісті арнайы нысанды киіммен қамтамасыз етіледі.

"3. Повседневная форма одежды сотрудниц-женщин подразделений органов внутренних дел, несущих наружную службу по охране общественного порядка, сотрудниц-женщин из числа переменного аттестованного состава организаций образования Министерства внутренних дел Республики Казахстан (кроме сотрудников дорожной полиции):
1) летняя:
кепи формованное обтяжное на каркасе сине-зеленого цвета;
пилотка сине-зеленого цвета;
китель повседневный сине-зеленого цвета;
юбка сине-зеленого цвета;
костюм для несения службы сине-зеленого цвета в комплекте;
рубашка (блузка) светло-серого цвета;
галстук двойного сложения светло-сине-зеленого цвета;
куртка-дождевик серебристого цвета;
туфли хромовые черного цвета;
снаряжение кожаное в комплекте.
2) зимняя:
шапка-ушанка меховая черного цвета (для полковников из натурального каракуля серого цвета);
костюм утепленный черно-синего цвета с меховым воротником (для полковников с воротником из натурального каракуля серого цвета);
куртка демисезонная черного цвета с меховым воротником черного цвета (для полковников с воротником из натурального каракуля серого цвета);
китель повседневный сине-зеленого цвета;
юбка сине-зеленого цвета;
брюки сине-зеленого цвета;
костюм для несения службы сине-зеленого цвета в комплекте;
пуловер темно-синего цвета;
рубашка (блузка) светло-серого цвета;
галстук двойного сложения светло-сине-зеленого цвета;
кашне черного цвета;
сапоги утепленные хромовые черного цвета;
перчатки черного цвета.
4. Повседневная форма одежды сотрудниц-женщин дорожной полиции:
1) летняя:
кепи формованное обтяжное на каркасе сине-зеленого цвета;
пилотка сине-зеленого цвета;
китель повседневный сине-зеленого цвета;
юбка сине-зеленого цвета;
костюм для несения службы сине-зеленого цвета со светоотражающей отделкой в комплекте;
рубашка (блузка) светло-серого цвета;
галстук двойного сложения светло-сине-зеленого цвета;
специальный костюм (плащ-дождевик желтого цвета со светоотражающей отделкой с брюками темно-синего цвета);
сигнальный жилет желтого цвета со светоотражающей отделкой;
снаряжение белое в комплекте со светоотражающей отделкой;
перчатки белого цвета;
туфли хромовые черного цвета;
ботинки с высоким берцем черного цвета;
2) зимняя:
шапка-ушанка меховая черного цвета (для полковников из натурального каракуля серого цвета);
костюм утепленный черно-синего цвета со светоотражающей отделкой с меховым воротником черного цвета (для полковников с воротником из натурального каракуля серого цвета);
куртка демисезонная черного цвета со светоотражающей отделкой с меховым воротником черного цвета (для полковников с воротником из натурального каракуля серого цвета);
пуловер темно-синего цвета;
китель повседневный сине-зеленого цвета;
юбка сине-зеленого цвета;
костюм для несения службы сине-зеленого цвета со светоотражающей отделкой в комплекте;
рубашка (блузка) светло-серого цвета;
сигнальный жилет желтого цвета со светоотражающей отделкой;
кашне черного цвета;
перчатки черного цвета;
сапоги утепленные хромовые черного цвета;
ботинки с высоким берцем хромовые черного цвета;
снаряжение белое в комплекте со светоотражающей отделкой.
Примечание:
сотрудницы-женщины органов внутренних дел обеспечиваются соответствующей специальной форменной одеждой в женском исполнении.

3) көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасының ішкі істер органдары жоғары басшы құрамы мен қызметкерлерінің айырым белгілерінде:
тақырыптағы "жоғары басшы құрамы мен" деген сөздер алынып тасталсын;
екінші абзацтағы "және жұлдызшалар" деген сөздер алынып тасталсын;
алтыншы абзацта:
"оқу орындарына" деген сөздер "білім беру ұйымдарына" деген сөздермен ауыстырылсын;
жетінші абзацта:
"оқу орындары" деген сөздер "білім беру ұйымдары" деген сөздермен ауыстырылсын;
"мундирдің, кительдің және пальтоның" деген сөздер "парадтық-салтанаттық пальтоның, жылы костюмнің, мундирдің, кительдің, қызмет өткеруге арналған костюмнің" деген сөздермен ауыстырылсын;
4) көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасының ішкі істер органдары қызметкерлерінің нысанды және арнайы киім-кешектерінің жаңа үлгілері мен тиесілілік нормаларында:
тақырыптағы "тиесілілік нормалары" деген сөздер "заттай нормалары" деген сөздермен ауыстырылсын;
бүкіл мәтін бойынша:
"жүн", "балағын сыртқа шығарып киетін", "жеңінде белгісі бар" деген сөздер алынып тасталсын;
"Камуфляжды" деген сөз "Камуфляж түстес" деген сөздермен ауыстырылсын;
"1-норма Қазақстан Республикасы ішкі істер органдарының жоғары басшы құрамын (генералдарын) заттай мүлікпен жабдықтау" деген бөлімде:
тақырыптағы "1-норма" деген сөздер алынып тасталып, "жабдықтау" деген сөз "жабдықтаудың заттай нормасы" деген сөздермен ауыстырылсын;
2-бағанда:
реттік нөмірі 6-жолда:
"Сұр түсті" деген сөздер "Сұрғылт көк түсті" деген сөздермен ауыстырылсын;
"жылы" деген сөз алынып тасталсын;
реттік нөмірі 7-жолда:
"күнделікті" деген сөз алынып тасталсын;
"Үлбір жағасы бар" деген сөздер "Сұр түсті қаракөл жағасы бар" деген сөздермен ауыстырылсын;
реттік нөмірі 8-жолда "қара түсті плащ матасынан тігілген" деген сөздер "сұрғылт көк түсті" деген сөздермен ауыстырылсын;
реттік нөмірі 9-жолдың 4-бағанындағы "5 жыл" деген сөздер "4 жыл" деген сөздермен ауыстырылсын;
реттік нөмірі 10-жолдың 2-бағанындағы "қоңыр түсті" деген сөздер алынып тасталсын;
реттік нөмірі 12-жолдың 2-бағаны мынадай редакцияда жазылсын:
"Көк жасыл түсті жеңіл костюм";
реттік нөмірі 16-жолдың 2-бағаны мынадай редакцияда жазылсын:
"Камуфляж түстес қысқы костюм (қысқы тымақ, күрте, жемпір, шолақ комбинезон, бөкебай)";
реттік нөмірі 18-жолда:
2-баған мынадай редакцияда жазылсын:
"Сұр түсті қаракөл жағасы бар жылы күрте";
4-баған мынадай редакцияда жазылсын:
"3 жыл";
реттік нөмірі 19-жолдың 4-бағаны мынадай редакцияда жазылсын:
"2 жыл";
реттік нөмірі 21-жолдың 4-бағаны мынадай редакцияда жазылсын:
"1 жыл";

3) в знаках различия высшего начальствующего состава и сотрудников органов внутренних дел Республики Казахстан, утвержденных указанным постановлением:
в заголовке слова "высшего начальствующего состава и" исключить;
в абзаце втором слова "и звездочки" исключить;
в абзаце шестом:
слова "знаки по" заменить словом "знаки";
слова "учебных заведений" заменить словами "организаций образования";
в абзаце седьмом:
слова "учебных заведений" заменить словами "организаций образования";
слова "мундира, кителя и пальто" заменить словами "пальто парадно-выходного, костюма утепленного, мундира, кителя, костюма для несения службы";
4) в Нормах положенности форменного и специального обмундирования сотрудников органов внутренних дел Республики Казахстан, утвержденных указанным постановлением:
в заголовке слова "Нормы положенности" заменить словами "Натуральные нормы":
по всему тексту:
слова "шерстяная", "шерстяной", "шерстяные", "шерстяное", "навыпуск", "на выпуск", "и нарукавным знаком", "нарукавным знаком" и "с нарукавным знаком" исключить;
слово "брючной" заменить словом "брючный";
слова "камуфлированное", "камуфлированный" и "камуфлированная" заменить словами "камуфляжной расцветки";
слово "Свитер" заменить словом "Пуловер";
в разделе "Норма 1 Снабжение вещевым имуществом высшего начальствующего состава (генералов) органов внутренних дел Республики Казахстан":
в заголовке слова "Норма 1 Снабжение" заменить словами "Натуральная норма снабжения";
в графе 2:
в строке, порядковый номер 6:
слова "серого цвета с утеплителем," заменить словами "серо-голубого цвета с";
в строке, порядковый номер 7:
слово "повседневное" исключить;
слова "меховым воротником" заменить словами "каракулевым воротником серого цвета";
в строке, порядковый номер 8, слова "из плащевой ткани черного" заменить словами "сине-голубого";
в графе 4 строки, порядковый номер 9, слова "5 лет" заменить словами "4 года";
в графе 2 в строке, порядковый номер 10, слова "коричневого цвета" исключить;
графу 2 строки, порядковый номер 12, изложить в следующей редакции:
"Костюм облегченный сине-зеленого цвета";
графу 2 строки, порядковый номер 16, изложить в следующей редакции:
"Костюм зимний камуфляжной расцветки (шапка зимняя, куртка, пуловер, полукомбинезон, кашне)";
в строке, порядковый номер 18:
графу 2 изложить в следующей редакции:
"Куртка утепленная с каракулевым воротником серого цвета";
графу 4 изложить в следующей редакции:
"3 года";
графу 4 строки, порядковый номер 19, изложить в следующей редакции:
"2 года";
графу 4 строки, порядковый номер 21, изложить в следующей редакции:
"1 год";

реттік нөмірі 25-жолдың 3-бағанындағы "3" деген сан "2" деген санмен ауыстырылсын;
"4. Жарақ" деген кіші бөлімде:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Амуниция";
4-бағанда:
реттік нөмірі 33-жолдағы "15" деген сандар "5" деген санмен ауыстырылсын;
реттік нөмірі 35-жолдағы "10" деген сандар "5" деген  санмен ауыстырылсын;
реттік нөмірі 36-жолдағы "3" деген сан "2" деген санмен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы реттік нөмірлері 39 және 40-жолдармен толықтырылсын:
"
39
Галстукке арналған қысқыш
2 дана
3 жыл
40
Жеке заттарға арналған несессері бар сөмке
1 дана
5 жыл
";
"2-норма Ішкі істер органдары басқармалар аппараттарының қызметкерлерін заттай мүлікпен жабдықтау" деген бөлімде:
тақырыпта:
"2-норма" деген сөздер алынып тасталып, "жабдықтау" деген сөз "жабдықтаудың заттай нормасы" деген сөздермен ауыстырылсын;
реттік нөмірлері 1 және 2-жолдардың 5-бағанындағы "4" деген сан алынып тасталсын;
мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 2-1-жолмен толықтырылсын:
2-1
Көк жасыл түсті пилотка
1 дана
2 жыл
";
реттік нөмірі 3-жолдың 5-бағанындағы "1, 4" деген сандар "1" деген санмен ауыстырылсын;
реттік нөмірі 4-жолда:
4 және 5-бағандар мынадай редакцияда жазылсын:
"3 жыл" және "1";
реттік нөмірі 5-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
5
Қара түсті үлбір құлақшын
1 дана
3 жыл
";
реттік нөмірі 6-жолда:
2-бағандағы:
"тігілген қара түсті" деген сөздерден кейін "үлбір" деген сөзбен толықтырылсын;
"Қой терісінен тігілген" деген сөздер алынып тасталсын;
5-бағандағы "2, 4" деген сандар "2" деген санмен ауыстырылсын;
реттік нөмірі 7-жолда:
2-бағанда:
"қысқы" деген сөз "жылы" деген сөзбен ауыстырылсын;
"плащ матасынан тігілген" және "Қой терісінен тігілген" деген сөздер алынып тасталсын;
5-бағандағы "2, 4" деген сандар "2" деген санмен ауыстырылсын;
реттік нөмірі 8-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
8
Қара түсті маусымдық плащ
1 дана
3 жыл
";
реттік нөмірі 9-жолда:
2-бағандағы "парадтық-салтанаттық" деген сөздер алынып тасталсын;
5-бағандағы "4" деген сан алынып тасталсын;
реттік нөмірі 10-жолда:
4-бағандағы "2, 5" деген сандар "2" деген санмен ауыстырылсын;
5-бағандағы "4" деген сан алынып тасталсын;
мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 10-1-жолмен толықтырылсын:
"
10-1
Күнделікті киетін көк жасыл түсті күрте
1 дана
2 жыл
";
реттік нөмірі 11-жолда:
3-бағандағы "2" деген сан "3" деген санмен ауыстырылсын;
5-бағандағы "4" деген сан алынып тасталсын;
реттік нөмірі 12-жолдың 5-бағанындағы "4" деген сан алынып тасталсын;
реттік нөмірі 13-жолда:
2-бағандағы "Су өткізбейтін матадан тігілген" деген сөздер алынып тасталсын;
4-бағандағы "4" деген сан "3" деген санмен ауыстырылсын;

в графе 3 строки, порядковый номер 25, цифру "3" заменить цифрой "2";
в подразделе "4. Снаряжение":
заголовок изложить в следующей редакции:
"4. Амуниция";
в графе 4:
строки, порядковый номер 33, цифру "15" заменить цифрой "5";
строки, порядковый номер 35, цифру "10" заменить цифрой "5";
строки, порядковый номер 36, цифру "3" заменить цифрой "2";
дополнить строками, порядковый номер 39 и 40, следующего  содержания:
"
39
Зажим для галстука
2 шт.
3 года
40
Сумка с несессером
для личных вещей
1 шт.
5 лет
";
в разделе "Норма 2 Снабжение вещевым имуществом сотрудников аппаратов управлений внутренних дел":
в заголовке:
слова "Норма 2 Снабжение" заменить словами "Натуральная норма снабжения";
после слова "управлений" дополнить словом "органов";
в графе 5 строки, порядковые номера 1 и 2, цифру "4" исключить;
дополнить строкой, порядковый номер 2-1, следующего содержания:
"
2-1
Пилотка
сине-зеленого цвета
1 шт.
2 года
";
в графе 5 строки, порядковый номер 3, цифры "1,4" заменить цифрой "1";
в строке, порядковый номер 4:
графы 4 и 5 изложить в следующей редакции:
"3 года" и "1";
строку, порядковый номер 5 изложить в следующей редакции:
"
5
Шапка-ушанка меховая
черного цвета
1 шт.
3 года
";
в строке, порядковый номер 6:
в графе 2:
после слов "цвета с" дополнить словом "меховым";
слова "из овчины" исключить;
в графе 5 цифры "2,4" заменить цифрой "2";
в строке, порядковый номер 7:
в графе 2:
слово "зимняя" заменить словом "утепленная";
слова "из плащевой ткани" и "из овчины" исключить;
в графе 5 цифры "2,4" заменить цифрой "2";
строку, порядковый номер 8 изложить в следующей редакции:
"
8
Плащ демисезонный
черного цвета
1 шт.
3 года
";
в строке, порядковый номер 9:
в графе 2 слово "парадно-выходные" исключить;
в графе 5 цифру "4" исключить;
в строке, порядковый номер 10:
в графе 4 цифру "2,5" заменить цифрой "2";
в графе 5 цифру "4" исключить;
дополнить строкой, порядковый номер 10-1 следующего содержания:
"
10-1
Куртка повседневная
сине-зеленого цвета
1 шт.
2 года
";
в строке, порядковый номер 11:
в графе 3 цифру "2" заменить цифрой "3";
в графе 5 цифру "4" исключить;
в графе 5 строки, порядковый номер 12, цифру "4" исключить;
в строке, порядковый номер 13:
в графе 2 слова "из водоотталкивающей ткани" исключить;
в графе 4 цифру "4" заменить цифрой "3";

5-бағандағы "4" деген сан алынып тасталсын;
реттік нөмірлері 14 және 15-жолдар алынып тасталсын;
реттік нөмірлері 16 және 17-жолдардың 5-бағанындағы "4" деген сан алынып тасталсын;
реттік нөмірлері 18 және 19-жолдар алынып тасталсын;
реттік нөмірі 20-жолда:
4-баған мынадай редакцияда жазылсын:
"1 жыл";
5-бағандағы "4" деген сан алынып тасталсын;
реттік нөмірі 21-жолдың 5-бағанындағы "4" деген сан алынып тасталсын;
реттік нөмірі 22-жолда:
3-бағандағы "2" деген сан "3" деген санмен ауыстырылсын;
4-бағандағы "3" деген сан "2" деген санмен ауыстырылсын;
5-бағандағы "4" деген сан алынып тасталсын;
реттік нөмірі 23-жолда:
4-баған мынадай редакцияда жазылсын:
"1 жыл";
5-бағандағы "4" деген сан алынып тасталсын;
реттік нөмірі 24-жолдың 5-бағанындағы "4" деген сан алынып тасталсын;
реттік нөмірі 25-жолда:
3-бағандағы "1" деген сан "3" деген санмен ауыстырылсын;
4-бағандағы "3" деген сан "2" деген санмен ауыстырылсын;
реттік нөмірлері 26, 27, 28 және 29-жолдардың 5-бағанындағы "4" деген сан алынып тасталсын;
реттік нөмірі 28-жолдың 2-бағанындағы "былғары" деген сөз алынып тасталсын;
"4. Жарақ" деген кіші бөлімде:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Амуниция";
реттік нөмірі 30-жолда:
4-бағандағы "15" деген сандар "8" деген санмен ауыстырылсын;
5-бағандағы "4" деген сан алынып тасталсын;
реттік нөмірі 31-жолдың 5-бағанындағы "3,4" деген сандар алынып тасталсын;
реттік нөмірі 32-жолдың 5-бағанындағы "4" деген сан алынып тасталсын;
мынадай мазмұндағы реттік нөмірлері 33, 34 және 35-жолдармен толықтырылсын:
"
33
Галстукке арналған қысқыш
2 дана
3 жыл
34
Алтын түсті аксельбант
1 дана
8 жыл
35
Жеке заттарға арналған несессері бар сөмке
1 дана
5 жыл
";
бірінші, екінші және үшінші абзацтар мынадай редакцияда жазылсын:
"Басшы және қатардағы құрам адамдарына погондар мен фурнитуралар беру арнайы атақтарына сәйкес берілген нысанды киімнің әрбір бұйымына бөлек жүргізіледі.
"Полиция полковнигі" кезекті арнайы атағын беру кезінде бұрын берілген парадтық-салтанаттық пальтоның және жылы күртенің кию мерзімі біткенге дейін сұр түсті табиғи қаракөлден тігілген жаға беріледі.
Аталған норма бойынша басқармалар аппараттарының (Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі орталық аппаратының, облыстардың, республикалық маңызы бар қаланың және республика астанасының, көліктегі ішкі істер департаменттерінің, қалалық, аудандық, қалалардағы аудандық, кенттік, желілік ішкі істер органдары аппараттарының) қызметкерлері, Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің білім беру ұйымдарының тұрақты құрамы, "Сұңқар", "Арлан" арнайы мақсаттағы бөлімшелерінің қызметкерлері, Қазақстан Республикасы Премьер-Министрі Кеңсесінің "Қазақстан Республикасының Мемлекеттік фельдъегерлік қызметі" республикалық мемлекеттік мекемесінің қызметкерлері, Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі мемлекеттік мекемелерінің орта және аға басшы құрамы қамтамасыз етіледі.";
Ескертпеде:
2-тармақта "Полковниктер үшін" деген сөздер "Полковниктерге" деген сөзбен ауыстырылсын;

в графе 5 цифру "4" исключить;
строки, порядковые номера 14 и 15, исключить;
в графе 5 строк, порядковые номера 16 и 17, цифру "4" исключить;
строки, порядковые номера 18 и 19, исключить;
в строке, порядковый номер 20:
графу 4 изложить в следующей редакции:
"1 год";
в графе 5 цифру "4" исключить;
в графе 5 строки, порядковый номер 21, цифру "4" исключить;
в строке, порядковый номер 22:
в графе 3 цифру "2" заменить цифрой "3";
в графе 4 цифру "3" заменить цифрой "2";
в графе 5 цифру "4" исключить;
в строке, порядковый номер 23:
графу 4 изложить в следующей редакции:
"1 год";
в графе 5 цифру "4" исключить;
в графе 5 строки, порядковый номер 24, цифру "4" исключить;
в строке, порядковый номер 25:
в графе 3 цифру "1" заменить цифрой "3";
в графе 4 цифру "3" заменить цифрой "2";
в графе 5 строк, порядковые номера 26, 27, 28 и 29, цифру "4" исключить;
в графе 2 строки, порядковый номер 28, слово "кожаные" исключить;
в подразделе "4. Снаряжение":
заголовок изложить в следующей редакции:
"4. Амуниция";
в строке, порядковый номер 30:
в графе 4 цифры "15" заменить цифрой "8";
в графе 5 цифру "4" исключить;
в графе 5 строки, порядковый номер 31 цифры "3,4" исключить;
в графе 5 строки, порядковый номер 32 цифру "4" исключить;
дополнить строками, порядковые номера 33, 34 и 35 следующего содержания:
"
33
Зажим для галстука
2 шт.
3 года
34
Аксельбант
золотистого цвета
1 шт.
8 лет
35
Сумка с несессером
для личных вещей
1 шт.
5 лет
";
абзацы первый, второй и третий изложить в следующей редакции:
"Выдача погон и фурнитуры лицам начальствующего и рядового состава производится отдельно в соответствии со специальным званием на каждый выданный предмет форменной одежды.
При присвоении очередного специального звания "полковник полиции" выдается воротник из натурального каракуля серого цвета до окончания срока носки ранее выданных пальто парадно-выходного и куртки утепленной.
По данной норме обеспечиваются сотрудники аппаратов управлений (центральный аппарат Министерства внутренних дел Республики Казахстан, аппараты департаментов внутренних дел областей, города республиканского значения и столицы Республики, на транспорте, городских, районных, районных в городах, поселковых, линейных органов внутренних дел), постоянный состав организаций образования Министерства внутренних дел Республики Казахстан, сотрудники подразделений специального назначения "Сункар", "Арлан", сотрудники Республиканского государственного учреждения "Государственная фельдъегерская служба Республики Казахстан" Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан, средний и старший начальствующий состав государственных учреждений Министерства внутренних дел Республики Казахстан.";
в Примечании:
в пункте 2 слова "Для полковников" заменить словом "Полковникам";

3 және 4-тармақтар алынып тасталсын;
"3-норма Ішкі істер органдары басқармалар аппараттарының әйел қызметкерлерін заттай мүлікпен жабдықтау" деген бөлімде:
тақырыптағы "3-норма" деген сөз алынып тасталып, "жабдықтау" деген сөздер "жабдықтаудың заттай нормасы" деген сөздермен ауыстырылсын;
реттік нөмірі 3-жолдың 2-бағаны мынадай редакцияда жазылсын:
"Қара түсті үлбір құлақшын";
реттік нөмірі 4-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
4
Сұр түсті табиғи тігілген қаракөлден құлақшын
1 дана
3 жыл
1
";
реттік нөмірі 6-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
6
Қара түсті үлбір жағасы бар қара түсті парадтық-салтанаттық пальто
1 дана
5 жыл
2
";
мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 6-1-жолмен толықтырылсын:
"
6-1
Қара түсті үлбір жағасы бар қара түсті жылы күрте
1 дана
3 жыл
2
";
реттік нөмірі 7-жолдың 2-бағаны мынадай редакцияда жазылсын:
"Қара түсті маусымдық плащ";
реттік нөмірі 8-жолдың 2-бағаны мынадай редакцияда жазылсын:
"Ақсұр түсті парадтық-салтанаттық мундир және көк жасыл түсті юбка";
реттік нөмірі 9-жолдың 4-бағанындағы "2, 5" деген сандар "2" деген санмен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 9-1-жолмен толықтырылсын:
"
9-1
Күнделікті киетін көк жасыл түсті күрте
1 дана
2 жыл
";
реттік нөмірі 13-жолда:
2-бағандағы "Су өткізбейтін матадан тігілген" деген сөздер алынып тасталсын;
4-бағандағы "4" деген сан "3" деген санмен ауыстырылсын;
реттік нөмірлері 14 және 15-жолдар алынып тасталсын:
реттік нөмірлері 16 және 17-жолдардың 2-бағанындағы "Әйелдердің" деген сөз алынып тасталсын;
реттік нөмірлері 18 және 19-жолдар алынып тасталсын;
реттік нөмірі 20-жолдың 4-бағанындағы "2" деген сан "1" деген санмен ауыстырылсын;
реттік нөмірі 22-жолда:
3-бағандағы "2" деген сан "3" деген санмен ауыстырылсын;
4-бағандағы "3" деген сан "2" деген санмен ауыстырылсын;
реттік нөмірі 23-жолдың 4-бағанындағы "2" деген сан "1" деген санмен ауыстырылсын;
реттік нөмірі 25-жолда:
3-бағандағы "1" деген сан "3" деген санмен ауыстырылсын;
4-бағандағы "1" деген сан "2" деген санмен ауыстырылсын;
реттік нөмірі 28-жолдың 2-бағанындағы "былғары" деген сөз алынып тасталсын;
"4. Жарақ" деген кіші бөлімде:
тақырып мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Амуниция";
реттік нөмірі 30-жолда:
2-бағандағы "қара түсті" деген сөз алынып тасталсын;
5-бағандағы "1" деген сан алынып тасталсын;
реттік нөмірі 31-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
31
Парадтық белдік
1 дана
8 жыл
";
мынадай мазмұндағы реттік нөмірлері 32 және 33-жолдармен толықтырылсын:
"
32
Алтын түсті аксельбант
1 дана
8 жыл
33
Жеке заттарға арналған несессері бар сөмке
1 дана
5 жыл
";
бірінші, екінші және үшінші абзацтар мынадай редакцияда жазылсын:
"Басшы және қатардағы құрам адамдарына погондар мен фурнитуралар беру арнайы атақтарына сәйкес берілген нысанды киімнің әрбір бұйымына бөлек жүргізіледі.
"Полиция полковнигі" деген кезекті арнайы атағын беру кезінде бұрын берілген парадтық-салтанаттық пальтоның, жылы күртенің кию мерзімі біткенге дейін сұр түсті табиғи қаракөлден тігілген жаға беріледі.
Осы норма бойынша басқармалар аппараттарының (Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің орталық аппараты, облыстардың, республикалық маңызы бар қаланың және республика астанасының көліктегі ішкі істер департаменттерінің, қалалық, аудандық, кенттік, желілік ішкі істер органдарының аппараттары) Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің білім беру ұйымдарының тұрақты құрамы, "Сұңқар", "Арлан" арнайы мақсаттағы бөлімшелерінің қызметкерлері, Қазақстан Республикасы Премьер-Министрі Кеңсесінің "Қазақстан Республикасының Мемлекеттік фельдъегерлік қызметі" республикалық мемлекеттік мекемесінің қызметкерлері, Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің мемлекеттік мекемелерінің орта және аға басшы құрамы қамтамасыз етіледі.";
Ескертпе мынадай редакцияда жазылсын:
"Ескертпе.

пункты 3 и 4 исключить;
в разделе "Норма 3 Снабжение вещевым имуществом сотрудниц-женщин аппаратов управлений органов внутренних дел":
в заголовке слова "Норма 3 Снабжение" заменить словами "Натуральная норма снабжения";
графу 2 строки, порядковый номер 3, изложить в следующей редакции:
"Шапка-ушанка меховая черного цвета";
строку, порядковый номер 4, изложить в следующей редакции:
"
4
Шапка-ушанка из
натурального
каракуля серого
цвета
1 шт.
3 года
1
";
строку, порядковый номер 6 изложить в следующей редакции:
"
6
Пальто
парадно-выходное
черного цвета с
меховым воротником
черного цвета
1 шт.
5 лет
2
";
дополнить строкой, порядковый номер 6-1 следующего содержания:
"
6-1
Куртка утепленная
черного цвета с
меховым воротником
черного цвета
1 шт.
3 года
2
";
графу 2 строки, порядковый номер 7, изложить в следующей редакции:
"Плащ демисезонный черного цвета";
графу 2 строки, порядковый номер 8, изложить в следующей редакции:
"Мундир парадно-выходной светло-серого цвета и юбка сине-зеленого цвета";
в графе 4 строки, порядковый номер 9, цифры "2,5" заменить цифрой "2";
дополнить строкой, порядковый номер 9-1, следующего содержания:
"
9-1
Куртка повседневная
сине-зеленого цвета
1 шт.
2 года
";
в строке, порядковый номер 13:
в графе 2 слова "из водоотталкивающей ткани" исключить;
в графе 4 цифру "4" заменить цифрой "3";
строки, порядковые номера 14 и 15, исключить;
в графе 2 строк, порядковые номера 16 и 17, слово "женские" исключить;
строки, порядковые номера 18 и 19, исключить;
в графе 4 строки, порядковый номер 20, цифру "2" заменить цифрой "1";
в строке, порядковый номер 22:
в графе 3 цифру "2" заменить цифрой "3";
в графе 4 цифру "3" заменить цифрой "2";
в графе 4 строки, порядковый номер 23 цифру "2" заменить цифрой "1";
в строке, порядковый номер 25:
в графе 3 цифру "1" заменить цифрой "3";
в графе 4 цифру "1" заменить цифрой "2";
в графе 2 строки, порядковый номер 28, слово "кожаные" исключить;
в подразделе "4. Снаряжение":
заголовок изложить в следующей редакции:
"4. Амуниция";
в строке, порядковый номер 30:
в графе 2 слова "черного цвета" исключить;
в графе 5 цифру "1" исключить;
строку, порядковый номер 31, изложить в следующей редакции:
"
31
Пояс парадный
1 шт.
8 лет
";
дополнить строками, порядковые номера 32 и 33, следующего содержания:
"
32
Аксельбант
золотистого цвета
1 шт.
8 лет
33
Сумка с
несессером для
личных вещей
1 шт.
5 лет
";
абзацы первый, второй и третий изложить в следующей редакции:
"Выдача погон и фурнитуры лицам начальствующего и рядового состава производится отдельно в соответствии с имеющимся специальным званием на каждый выданный предмет форменной одежды.
При присвоении очередного специального звания "полковник полиции", выдается воротник из натурального каракуля серого цвета до окончания срока носки ранее выданных пальто парадно-выходного, куртки утепленной.
По данной норме обеспечиваются сотрудницы-женщины аппаратов управлений (центральный аппарат Министерства внутренних дел Республики Казахстан, аппараты управления департаментов внутренних дел областей, города республиканского значения и столицы Республики, на транспорте, городских, районных, районных в городах, поселковых, линейных органов внутренних дел), постоянный состав организаций образования Министерства внутренних дел Республики Казахстан, сотрудницы подразделений специального назначения "Сункар", "Арлан", сотрудницы Республиканского государственного учреждения "Государственная фельдъегерская служба Республики Казахстан" Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан, средний и старший начальствующий состав государственных учреждений Министерства внутренних дел Республики Казахстан.";
Примечание изложить в следующей редакции:
"Примечание.

4. Амуниция
57
Парадтық белдік
1 дана
8 жыл
1
58
Былғары жарақ
1 ж-қ
3 жыл
1
59
Жарық шағылыстырғыш көмкермесі бар ақ түсті жарақ
1 ж-қ
3 жыл
7
60
Шалбарға тағатын қара түсті былғары белбеу
1 дана
3 жыл
61
Ақ түсті тапанша қабы бар белге тағатын белбеу
1 дана
2 жыл
6
62
Ақ түсті аксельбант
1 дана
2 жыл
6
63
Алтын түсті аксельбант
1 дана
8 жыл
1
64
Галстукке арналған қысқыш
2 дана
3 жыл
65
Жеке заттарға арналған несессері бар сөмке
1 дана
5 жыл
1
Басшы және қатардағы құрам адамдарына погондар мен фурнитура беру арнайы атақтарына сәйкес берілген әрбір нысанды киім-кешек бұйымына бөлек жүргізіледі. "Полиция полковнигі" кезекті арнайы атағын беру кезінде бұрын берілген парадтық-салтанаттық пальтоның, жылы костюмнің, маусымдық күртенің кию мерзімі біткенге дейін сұр түсті табиғи қаракөлден тігілген жаға беріледі.
Ішкі істер министрлігінің білім беру ұйымдарының курсанттары мен тыңдаушыларына орта басшы құрам атақтары берілген кезде, сондай-ақ курсанттар мен тыңдаушылар білім беру ұйымдарын аяқтаған және қызмет орнына барған кезде бұрын берілген заттай мүлік нысанды киім-кешек бұйымдарына атағына сәйкес айырым белгілерімен бірге 1 жұп погон бере отырып, оларға (қалған кию мерзіміне) жоспарлы қамтамасыз етілуіне орай есепке алынады.
Бұл норма бойынша қоғамдық тәртіпті сақтау жөніндегі қызметті сыртта өткеретін бөлімшелердің қызметкерлері (учаскелік полиция инспекторлары, кәмелетке толмағандар істері жөніндегі учаскелік инспекторлар, жол полициясының инспекторлары, кинолог-инспекторлар, патрульдік-күзет қызметінің, көші-қон қызметінің және мемлекеттік мамандандырылған күзет қызметінің қызметкерлері, арнайы мекемелердің уақытша ұстау изоляторларының, қабылдау-тарату орындарының, арнайы қабылдау орындарының, медициналық айықтырғыштардың, айдауылдау қызметінің қызметкерлері, жүргізуші-қызметкерлер, Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің білім беру ұйымдарының ауыспалы құрамы) қамтамасыз етіледі.
Ескертпе:

4. Амуниция
57
Пояс парадный
1 шт.
8 лет
1
58
Снаряжение кожаное
1 к-т
3 года
1
59
Снаряжение белого цвета
со светоотражающей
отделкой
1 к-т
3 года
7
60
Ремень брючный кожаный
черного цвета
1 шт.
3 года
61
Ремень поясной с
кобурой белого цвета
1 шт.
2 года
6
62
Аксельбант белого цвета
1 шт.
2 года
6
63
Аксельбант золотистого
цвета
1 шт.
8 лет
1
64
Зажим для галстука
2 шт.
3 года
65
Сумка с несессером для
личных вещей
1 шт.
5 лет
1
Выдача погон и фурнитуры лицам начальствующего и рядового состава производится отдельно в соответствии с имеющимся специальным званием на каждый выданный предмет форменной одежды. При присвоении очередного специального звания "полковник полиции", выдается воротник из натурального каракуля серого цвета до окончания срока носки ранее выданных пальто парадно-выходного, костюма утепленного, куртки демисезонной.
При присвоении слушателям организаций образования Министерства внутренних дел званий среднего начальствующего состава, а так же при окончании слушателями и курсантами организации образования и убытия к месту службы ранее выданное вещевое имущество засчитывается им на плановое обеспечение (на оставшийся срок носки) с выдачей к предметам форменного обмундирования по 1 паре погон со знаками различия в соответствии с присвоенным званием.
По данной норме обеспечиваются сотрудники подразделений, несущих наружную службу по охране общественного порядка (участковые инспектора полиции, участковые инспектора по делам несовершеннолетних, инспектора дорожной полиции, инспектора-кинологи, сотрудники патрульно-постовой службы, миграционной службы и государственной специализированной службы охраны, сотрудники специальных учреждений изоляторов временного содержания, приемников-распределителей, специальных приемников, медицинских вытрезвителей, конвойных служб, водители-сотрудники, переменный состав организаций образования Министерства внутренних дел Республики Казахстан).
Примечание:

1. Сондай-ақ қоғамдық тәртіпті сақтау жөніндегі қызметті сыртта өткеретін әйел қызметкерлерге беріледі.
2. Тек полковниктерге беріледі.
3. Полковниктерге сұр түсті қаракөл жағасымен беріледі.
4. Жол полициясының қызметкерлеріне жарық шағылыстырғыш көмкермесімен беріледі.
5. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің білім беру ұйымдарының ауыспалы құрамына беріледі.
6. Тек мамандандырылған күзет қызметінің қызметкерлеріне, сондай-ақ мемлекеттік органдардың және ІІБ бөлімшелерінің ғимараттарын күзетуді жүзеге асыратын ішкі істер органдарының қызметкерлеріне беріледі.
7. Жол полициясы қызметкерлеріне ғана беріледі.
8. Әйел қызметкерлерге ғана беріледі.";
"5-норма Нысандық киімді жеке тігуге арналған маталар шығысы" деген бөлімде:
тақырыптағы "5-норма" деген сөздер алынып тасталып, "шығысы" деген сөздер "шығысының заттай нормасы" деген сөздермен ауыстырылсын;
реттік нөмірлері 1 және 2-жолдардың 2-бағаны мынадай редакцияда жазылсын:
"Түкті мата";
"Ерлердің қысқы жылы күртесі" деген кіші бөлімде "Ерлердің" деген сөз алынып тасталып, "күртесі" деген сөз "күрте" деген сөзбен ауыстырылсын;
реттік нөмірлері 3, 4 және 5-жолдардың 2-бағаны мынадай редакцияда жазылсын:
"Аралас мата";
реттік нөмірлері 6, 7, 8, 9, 10 және 11-жолдардың 2-бағанындағы "жүн" деген сөз "жартылай жүн" деген сөздермен ауыстырылсын;
"Әйелдердің жеңі ұзын нысанды жейдесі" деген кіші бөлімде "Әйелдердің жеңі ұзын нысанды жейдесі" деген сөздер "Жеңі ұзын нысанды жейде (әйелдер жейдесі)" деген сөздермен ауыстырылсын;
"6-норма Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі арнайы мақсаттағы "Сұңқар" және ішкі істер органдарының "Арлан" бөлімшелерінің қызметкерлерін арнайы заттай мүлікпен жабдықтау" деген кіші бөлімде;
тақырыптағы "6-норма" деген сөздер алынып тасталып, "жабдықтау" деген сөздер "жабдықтаудың заттай нормасы" деген сөздермен ауыстырылсын;
реттік нөмірі 1-жолдың 2-бағаны мынадай редакцияда жазылсын:
"Камуфляж түстес матадан тігілген алынатын кеудеше";
реттік нөмірі 29-жолдың 5-бағаны мынадай редакцияда жазылсын:
"2";
реттік нөмірі 44-жолдың 2-бағанындағы "Жартылай" деген сөз алынып тасталсын;
Ескертпе мынадай мазмұндағы екінші абзацпен толықтырылсын:
"2. "Сұңқар" бөлімшесінің қызметкерлеріне ғана беріледі.";
"7-норма Жылдам қимылдайтын арнайы жасақтар қызметкерлерін арнайы заттай мүлікпен жабдықтау" деген бөлімде:
тақырыптағы "7-норма" деген сөздер алынып тасталып, "жабдықтау" деген сөз "жабдықтаудың заттай нормасы" деген сөздермен ауыстырылсын;

1. Выдается также сотрудницам-женщинам, несущим наружную службу по охране общественного порядка.
2. Выдается только полковникам.
3. Полковникам выдается с каракулевым воротником серого цвета.
4. Сотрудникам дорожной полиции выдается со светоотражающей отделкой.
5. Выдается переменному составу организаций образования Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
6. Выдается только сотрудникам специализированной службы охраны, а также сотрудникам органов внутренних дел осуществляющим охрану зданий государственных органов и подразделений ОВД.
7. Выдается только сотрудникам дорожной полиции.
8. Выдается только сотрудницам-женщинам.";
в разделе "Норма 5 Расход тканей на индивидуальный пошив форменной одежды":
в заголовке слова "Норма 5 Расход" заменить словами "Натуральная норма расхода";
графу 2 строк, порядковые номера 1 и 2 изложить в следующей редакции:
"Ворсованная ткань";
в подразделе "Куртка зимняя утепленная мужская" слово "мужская" исключить;
графу 2 строк, порядковые номера 3, 4 и 5 изложить в следующей редакции:
"Смесовая ткань";
в графе 2 строк, порядковые номера 6, 7, 8, 9, 10 и 11 слово "шерстяная" заменить словом "полушерстяная";
в графе 2 строки, порядковый номер 12 слово "рубашечная" заменить словом "сорочечная";
в подразделе "Блузка форменная с длинным рукавом" слово "Блузка" заменить словами "Рубашка (блузка)";
в графе 2 строки, порядковый номер 13 слово "рубашечная" заменить словом "сорочечная";
в разделе "Норма 6 Снабжение сотрудников подразделений специального назначения "Сункар" Министерства внутренних дел Республики Казахстан и "Арлан" органов внутренних дел специальным вещевым имуществом":
в заголовке слова "Норма 6 Снабжение" заменить словами "Натуральная норма снабжения";
графу 2 строки, порядковый номер 1 изложить в следующей редакции:
"Разгрузочный жилет из ткани камуфляжной расцветки";
графу 5 строки, порядковый номер 29 изложить в следующей редакции:
"2";
в графе 2 строки, порядковый номер 44 аббревиатуру "п/ш" заменить словом "шерстяное";
Примечание дополнить абзацем вторым следующего содержания:
"2. Выдается только сотрудникам подразделения "Сункар".";
в разделе "Норма 7 Снабжение специальным вещевым имуществом сотрудников специальных отрядов быстрого реагирования":
в заголовке слова "Норма 7 Снабжение" заменить словами "Натуральная норма снабжения";

5. Дәрігерлерге және медицина қызметкерлеріне
35
Мақта-матадан тігілген ақ қалпақ
3 дана
2 жыл
36
Мақта-матадан тігілген ақ халат
2 дана
2 жыл
37
Мақта-матадан жасалған сүлгі
2 дана
1 жыл
6. Мал дәрігерлеріне және мал фельдшерлеріне
38
Мақта-матадан тігілген ақ халат
2 дана
2 жыл
39
Респиратор-бетперде
2 дана
1 жыл
40
Мақта-матадан жасалған сүлгі
2 дана
1 жыл
41
Резеңке етік
1 жұп
2 жыл
7
7. Атты полиция бөлімшелерінің қызметкерлеріне
42
Қара түсті тондық қой терісінен тігілген тықыр жүнді костюм (күрте, жартылай комбинезон)
1 ж-қ
4 жыл
4
43
Балағы етікке салынатын көк жасыл түсті шалбар
1 дана
3 жыл
44
Жұмысқа киетін қысқы күрте, шалбар
1 ж-қ
3 жыл
45
Комбинезон
1 дана
1 жыл
46
Жұмыс береті
1 дана
3 жыл
47
Жұмыс құлақшыны
1 дана
4 жыл
48
Шлем
1 дана
5 жыл
49
Жартылай жүннен жасалған, шлем астынан киетін бас киім
1 дана
4 жыл
50
Мақта-матадан тігілген халат
1 дана
2 жыл
51
Резеңке етік
1 жұп
2 жыл
7
52
Хром етік
1 жұп
4 жыл
53
Іші үлбір ұлтанды етік
1 жұп
4 жыл
4

5. Врачам и медицинским работникам
35
Колпак хлопчатобумажный белый
3 шт.
2 года
36
Халат хлопчатобумажный белый
2 шт.
2 года
37
Полотенце хлопчатобумажное
2 шт.
1 год
6. Ветеринарным врачам и ветеринарным фельдшерам
38
Халат хлопчатобумажный
2 шт.
2 года
39
Маска-респиратор
2 шт.
1 год
40
Полотенце
хлопчатобумажное
2 шт.
1 год
41
Сапоги резиновые
1 пара
2 года
7
7. Сотрудникам подразделений конной полиции
42
Костюм нагольный из
шубной овчины черного цвета
(куртка, полукомбинезон)
1 к-т
4 года
4
43
Брюки сине-зеленого цвета
в сапоги
1 шт.
3 года
44
Куртка, брюки рабочие
зимние
1 к-т
3 года
45
Комбинезон
1 шт.
1 год
46
Берет рабочий
1 шт.
3 года
47
Шапка-ушанка рабочая
1 шт.
4 года
48
Шлем
1 шт.
5 лет
49
Подшлемник полушерстяной
1 шт.
4 года
50
Халат хлопчатобумажный
1 шт.
2 года
51
Сапоги резиновые
1 пара
2 года
7
52
Сапоги хромовые
1 шт.
4 года
53
Унты меховые
пара
4 года
4

8. Білім беру ұйымдарының ауыспалы құрамына, жол полициясы қызметкерлерін даярлау жөніндегі училищелердің курсанттарына, өндірістік оқыту және практикалық жүргізу нұсқаушыларына
54
Комбинезон
1 дана
2 жыл
8
55
Арнайы биялайлар
1 жұп
2 жыл
9
9. Байланыс құралдарын монтаждау, жөндеу, оларға қызмет корсету бойынша және аккумуляторлықтарда жұмыс істейтін адамдарға
56
Мақта-матадан тігілген халат
1 дана
2 жыл
57
Ток өткізбейтін резеңке кебістер
1 жұп
2 жыл
58
Ток өткізбейтін резеңке биялайлар
1 жұп
2 жыл
59
Қорғану көзілдірігі
1 дана
2 жұп

8. Переменному составу организаций образования и курсантам
училищ по подготовке сотрудников дорожной полиции,
инструкторам производственного обучения и практической езды
54
Комбинезон
1 шт.
2 года
8
55
Перчатки специальные
1 пара
2 года
9
9. Лицам, работающим по монтажу, ремонту, обслуживанию
средств связи и в аккумуляторных
56
Халат хлопчатобумажный
1 шт.
2 года
57
Галоши резиновые
диэлектрические
1 пара
2 года
58
Перчатки резиновые
диэлектрические
1 пара
2 года
59
Очки защитные
1 шт.
2 года

10. Авиациялық бөлімшелердің ұшқыштар құрамының қызметкерлеріне
60
Іші үлбір күрте, шалбар
1 ж-қ
5 жыл
61
Маусымдық күрте, шалбар
1 дана
3 жыл
62
Жазғы комбинезон немесе костюм
1 дана
1 жыл
63
Шеврет күрте
1 дана
4 жыл
64
Жазғы шлемофон
1 дана
6 жыл
10
65
Қысқы шлемофон
1 дана
6 жыл
10
66
Мақта-матадан тігілген шлем астынан киетін бас киім
2 дана
1 жыл
67
Жазғы көзілдірік
1 ж-қ
8 жыл
10
68
Іші үлбір биялай
1 жұп
2 жыл
69
Шеврет биялайлар
1 жұп
1 жыл
70
Ұшқыштар бәтеңкесі
1 жұп
4 жыл
71
Іші үлбір былғары етік
1 жұп
5 жыл
72
Іші үлбір ұлтанды етік
1 жұп
5 жыл
11. Авиациялық бөлімшелердің инженерлік-техникалық құрамының қызметкерлеріне
73
Үлбір жағасы және үлбір астары бар құрама күрте
1 дана
2 жыл
74
Жартылай комбинезон
1 дана
2 жыл
75
Мақта-матадан тігілген қысқы шлем
1 дана
4 жыл
76
Мақта-матадан тігілген жазғы шлем
1 дана
2 жыл
77
Жұмыс береті
1 дана
3 жыл
78
Мақта-матадан тігілген биялайлар
1 жұп
1 жыл
79
Іші үлбір қысқы бәтеңке
1 жұп
2 жыл

10. Сотрудникам летного состава авиационных подразделений
60
Куртка, брюки на меху
1 к-т
5 лет
61
Куртка, брюки
демисезонные
1 к-т
3 года
62
Комбинезон или костюм
летний
1 шт.
1 год
63
Куртка шевретовая
1 шт.
4 года
64
Шлемофон летний
1 шт.
6 лет
10
65
Шлемофон зимний
1 шт.
6 лет
10
66
Подшлемник
хлопчатобумажный
2 шт.
1 год
67
Очки летные
1 к-т
8 лет
10
68
Перчатки на меху
1 пара
2 года
69
Перчатки шевретовые
1 пара
1 год
70
Ботинки полетные
1 пара
4 года
71
Сапоги кожаные на меху
1 пара
5 лет
72
Унты меховые
1 пара
5 лет
11. Сотрудникам инженерно-технического состава
авиационных подразделений
73
Куртка комбинированная с
меховым воротником и
меховой подстежкой
1 шт.
2 года
74
Полукомбинезон
1 шт.
2 года
75
Шлем хлопчатобумажный
зимний
1 шт.
4 года
76
Шлем хлопчатобумажный
летний
1 шт.
2 года
77
Берет рабочий
1 шт.
3 года
78
Перчатки хлопчатобумажные
1 пара
1 год
79
Ботинки зимние на меху
1 пара
2 года

100
Жасырын тағуға арналған тапанша қабы
1 дана
5 жыл
18
17. Төсек-орын жабдықтары
101
Мақта жастық
1 дана
5 жыл
102
Жастық қаптайтын тыс
3 дана
2 жыл
103
Жайма
2 дана
1 жыл
104
Мақта матрац
1 дана
5 жыл
105
Жүн көрпе
1 дана
4 жыл
106
Көздемелік көрпе
1 дана
10 жыл
107
Сүлгі
3 дана
2 жыл
Төсек-орын жабдықтары жиындар мен оқу-жаттығулар уақытында жатақханалар мен шатырлық лагерьлерде тұратын Ішкі істер министрлігінің білім беру ұйымдарының ауыспалы құрамына және ішкі істер органдарының қызметкерлеріне, сондай-ақ қызметкерлердің демалу бөлмелеріне беріледі.
Ескертпе:
1. Бұл мүлік салтанатты рәсімдерді орындау кезінде және салтанатты іс-шараларда ғана тағылады.
2. Көлік құралдары бекітілген жол полициясының инспекторларына беріледі.
3. Жол полициясының эскорт взводының қызметкерлеріне беріледі.
4. Қоршаған ортаның температурасы -20оС-дан төмендеген кезде қызметті сыртта өткеретін жол және атты полиция қызметкерлеріне, "Шеп" бекеттерінің жеке құрамына беріледі.
5. Патрульдік және айдауылдық-күзет иттерімен іздестіру қызметін атқаратын кинолог-қызметкерлерге беріледі. Кинологиялық қызмет орталықтарына әрбір он ит есебінен, ал Ішкі істер министрлігінің Кинологиялық орталығына - оқудың кіші тобына 1 бірліктен беріледі.
6. Оқудың кіші тобына және қызметтік иттердің бастаушыларына бір бірліктен беріледі.
7. Жеке құрам санының 25%-ына беріледі.
8. Ауыспалы құрам санының 50%-ына беріледі.
9. Ішкі істер министрлігінің білім беру ұйымдары мен жол полициясының қызметкерлерін даярлау жөніндегі оқу орталықтарына курсанттар, тыңдаушылар санының 10%-ына беріледі.
10. Авиация (тікұшақ) бөлімшелеріне 3 бірліктен беріледі.
11. Объектілерді күзететін полицияның сырттағы қозғалмайтын бекеттеріне бір бірліктен және ауылдық жерлер мен жұмысшы кенттеріне қызмет көрсететін полиция бөліміне, бөлімшесіне екі бірліктен және Ішкі істер министрлігінің білім беру ұйымдарының ауыспалы құрамының 20%-ына беріледі.
12. Жиындар уақытына және даладағы оқу-жаттығуларға қатысу үшін ішкі істер органдарының қызметкерлеріне беріледі.
13. Полицияның қызметті көшеде өткеретін кіші басшы және қатардағы құрамына беріледі.
14. Полицияның қызметті көшеде өткеретін аға және орта басшы құрамына беріледі.
15. Фельдъегерлерге беріледі.
16. Ішкі істер министрлігінің білім беру ұйымдарының ауыспалы құрамы санының30 %-ына беріледі.
17. Жол полициясының қызметкерлеріне ғана беріледі.
18. Қызмет өткеру ерекшелігін ескере отырып, кобуралы қаруды жасырын алып жүретін ішкі істер органдарының қызметкерлеріне беріледі.".

100
Кобура скрытого ношения
1 шт.
5 лет
18
17. Постельные принадлежности
101
Подушка ватная
1 шт.
5 лет
102
Наволочка подушечная
верхняя
3 шт.
2 года
103
Простыня
2 шт.
1 год
104
Матрац ватный
1 шт.
5 лет
105
Одеяло шерстяное
1 шт.
4 года
106
Одеяло пикейное
1 шт.
10 лет
107
Полотенце
3 шт.
2 года
Постельные принадлежности отпускаются переменному составу организаций образования Министерства внутренних дел и сотрудникам органов внутренних дел, проживающих в общежитиях и палаточных лагерях на время сборов и учений, а также для комнат отдыха сотрудников.
Примечание:
1. Данное имущество носится только при выполнении церемониальных ритуалов и на торжественных мероприятиях.
2. Выдается инспекторам дорожной полиции, за которыми закреплены транспортные средства.
3. Выдается сотрудникам эскортного взвода дорожной полиции.
4. Выдается сотрудникам дорожной и конной полиции, личному составу постов "Рубеж", несущим наружную службу, при понижении температуры окружающей среды ниже - 20 оС.
5. Выдается сотрудникам-кинологам, несущим службу с розыскными, патрульными и конвойно-сторожевыми собаками. Центрам кинологической службы отпускаются из расчета на каждые десять собак, а Кинологическому центру Министерства внутренних дел - по 1 единице на учебную подгруппу.
6. Отпускается по одной единице на учебную подгруппу и вожатым служебных собак.
7. Отпускаются на 25 % численности личного состава.
8. Переменному составу отпускается на 50 % численности.
9. Отпускается только организациям образования Министерства внутренних дел и учебным центрам по подготовке сотрудников дорожной полиции на 10 % численности курсантов, слушателей.
10. Отпускается по 3 единицы на авиационное (вертолетное) отделение.
11. Отпускается по одной единице на наружный неподвижный пост полиции, охраняющий объекты, и по 2 единицы на отдел, отделение полиции, обслуживающие сельскую местность и рабочие поселки, и на 20 % переменного состава организаций образования Министерства внутренних дел.
12. Отпускается сотрудникам органов внутренних дел на время сборов и для участии в полевых учениях.
13. Отпускается младшему начальствующему и рядовому составам полиции, несущим наружную службу.
14. Отпускается старшему и среднему начальствующему составу полиции, несущему наружную службу.
15. Выдается фельдъегерям.
16. Выдается переменному составу организаций образования Министерства внутренних дел на 30 % численности.
17. Выдается только сотрудникам дорожной полиции.
18. Выдается сотрудникам органов внутренних дел, которым с учетом особенностей несения службы необходимо скрытое ношение кобурного оружия.".

2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                   К. Мәсімов

2. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов