"Мойнақ СЭС қуатын беру схемасы" жобасы бойынша мемлекеттік кепілдігін беру туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 6 қарашадағы N 1771 Қаулысы
"Электр желілерін басқару жөніндегі қазақстандық компания" "КЕGОС" акционерлік қоғамы (бұдан әрі - "КЕGОС" АҚ) іске асыратын "Мойнақ СЭС қуатын беру схемасы" жобасын тиімді қаржыландыруды ұйымдастыру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) "КЕGОС" АҚ-мен мемлекеттік кепілдік беру туралы келісім жасасын;
2) Халықаралық Қайта Құру және Даму Банкіне (бұдан әрі - Банк) "2009 - 2011 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңымен бекітілген мемлекеттік кепілдіктер берудің лимиті шегінде 48000000 (қырық сегіз миллион) АҚШ доллары мөлшерінде тартылатын қарыз бойынша "КЕGОС" АҚ-ның міндеттемелерін қамтамасыз ету ретінде Қазақстан Республикасының мемлекеттік кепілдігін берсін.
2. "Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры" акционерлік қоғамына Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен "КЕGОС" АҚ-ның мемлекеттік кепілдікті алуға үміткер тұлғаларға қойылатын  талаптарды орындауын қамтамасыз ету ұсынылсын.
3. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                              К. Мәсімов

О предоставлении государственной гарантии по проекту "Схема выдачи мощности Мойнакской ГЭС"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 6 ноября 2009 года № 1771
В целях организации эффективного финансирования проекта "Схема выдачи мощности Мойнакской ГЭС", реализуемого акционерным обществом "Казахстанская компания по управлению электрическими сетями "KEGOC" (далее - АО "KEGOC"), Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Министерству финансов Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке:
1) заключить с АО "KEGOC" соглашение о предоставлении государственной гарантии;
2) предоставить Международному Банку Реконструкции и Развития (далее - Банк) государственную гарантию Республики Казахстан в качестве обеспечения обязательств АО "KEGOC" по привлекаемому займу в размере 48000000 (сорок восемь миллионов) долларов США, в пределах лимита предоставления государственных гарантий, утвержденного Законом Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2009-2011 годы".
2. Рекомендовать акционерному обществу "Фонд национального благосостояния "Самрук-Казына" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить выполнение АО "KEGOC" требований, предъявляемых к лицам, претендующим на получение государственной гарантии.
3. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов