Астана қаласындағы "Астанаөнеркәсіп" жауапкершілігі шектеулі серіктестігінің өндірістік-технологиялық кешеніндегі өрттің салдарынан болған топтық жазатайым жағдайдың себептерін арнайы тексеру жөнінде үкіметтік комиссия құру туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 11 қарашадағы N 1809 Қаулысы
2009 жылғы 9 қарашада Астана қаласындағы "Астанаөнеркәсіп" жауапкершілігі шектеулі серіктестігінің өндірістік-технологиялық кешеніндегі өрттің салдарынан болған топтық жазатайым жағдайдың себептерін арнайы тексеру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Осы қаулының қосымшасына сәйкес құрамда Астана қаласындағы "Астанаөнеркәсіп" жауапкершілігі шектеулі серіктестігінің өндірістік-технологиялық кешеніндегі өрттің салдарынан болған топтық жазатайым жағдайдың себептерін және өрттің салдарларын жою, арнайы тексеру жөнінде үкіметтік комиссия (бұдан әрі - комиссия) құрылсын.
2. Комиссия жедел түрде жұмысқа кіріссін, топтық жазатайым жағдайдың себептерін және мән-жайын жан-жақты тексеруді қамтамасыз етсін, келтірілген шығынның көлемін анықтасын, зардап шеккендер мен қаза тапқандардың отбасыларына бірінші кезекте көмек көрсету жөнінде шаралар қабылдасын.
3. Комиссия жетекшісі В.К. Божко топтық жазатайым жағдайды тексерудің нәтижелері және зардап шеккендер мен қаза тапқандардың отбасыларына бірінші кезекте көмек көрсету жөнінде қабылданған шаралар туралы баяндасын.
4. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2009 жылғы 11 қарашадағы
N 1809 қаулысына
қосымша
Астана қаласындағы "Астанаөнеркәсіп" жауапкершілігі шектеулі
серіктестігінің өндірістік-технологиялық кешеніндегі өртті
тексеру жөніндегі үкіметтік комиссия
Божко                      - Қазақстан Республикасының
Владимир Карпович            Төтенше жағдайлар министрі, төраға
Крылов                     - Астана қаласы әкімінің орынбасары,
Василий Леонидович           төрағаның орынбасары
Петров                     - Қазақстан Республикасының
Валерий Викторович           Төтенше жағдайлар вице-министрі,
төрағаның орынбасары
Бисақаев                   - Қазақстан Республикасы Еңбек және
Серікқали Ғұмарұлы           халықты әлеуметтік қолдау министрлігі
Бақылау және әлеуметтік қорғау
комитетінің төрағасы, төрағаның
орынбасары
Кузнецов                   - Қазақстан Республикасы Төтенше
Александр Георгиевич         жағдайлар министрлігі Өртке қарсы
қызмет комитеті мемлекеттік өрт
бақылауы басқармасының бастығы, хатшы
Жөргенбаев                 - Қазақстан Республикасы Бас
Мұхтар Әкебайұлы             прокурорының орынбасары
Әубәкіров                  - Қазақстан Республикасы Төтенше
Серік Ғабдұлұлы              жағдайлар министрлігі Өртке қарсы
қызмет комитетінің төрағасы
Бекетаев                   - Қазақстан Республикасының Әділет
Марат Бақытжанұлы            вице-министрі
Сүлейменов                 - Қазақстан Республикасының Экономика
Тимур Мұратұлы               және бюджеттік жоспарлау вице-министр
Жошыбаев                   - Қазақстан Республикасы Сыртқы
Рәпіл Сейітханұлы            істер министрлігінің жауапты хатшысы
Әміров                     - Қазақстан Республикасы Ішкі
Мұхарам Серікұлы             істер министрлігі Тергеу комитетінің
төрағасы
Ахметов                    - Астана қаласы "Алматы" ауданының
Сапар Қайратұлы              әкімі
Ермеков                    - Астана қаласы жұмылдыру дайындығы,
Тұрсынбек Өмірәліұлы         азаматтық қорғаныс, авариялар мен дүлей
апаттардың алдын алуды және жоюды
ұйымдастыру басқармасының бастығы
Мифенко                    - "Стройпромпол" жауапкершілігі шектеулі
Петр Игоревич                серіктестігінің директоры
Богданов                   - "Ақтөбе-Экорт" жауапкершілігі шектеулі
Игорь Владимирович            серіктестігінің директоры
Сейітқалиев                - "Сабырлы" жауапкершілігі шектеулі
Берік Қапарбекұлы            серіктестігінің директоры

Об образовании правительственной комиссии по специальному расследованию причин группового несчастного случая, произошедшего вследствие пожара в производственно-технологическом комплексе товарищества с ограниченной ответственностью "Астанапром" в городе Астане
Постановление Правительства Республики Казахстан от 11 ноября 2009 года № 1809
В целях специального расследования причин группового несчастного случая, произошедшего вследствие пожара в производственно-технологическом комплексе товарищества с ограниченной ответственностью "Астанапром" в городе Астане 9 ноября 2009 года, Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Образовать правительственную комиссию по специальному расследованию причин группового несчастного случая, произошедшего вследствие пожара и ликвидации последствий пожара в производственно-технологическом комплексе товарищества с ограниченной ответственностью "Астанапром" в городе Астане (далее - комиссия) в составе согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Комиссии незамедлительно приступить к работе, обеспечить всестороннее расследование причин и обстоятельств группового несчастного случая, установить объемы причиненного ущерба, принять меры по оказанию первоочередной помощи пострадавшим и семьям погибших.
3. Руководителю комиссии Божко В.К. доложить о результатах расследования причин группового несчастного случая и принятых мерах по оказанию первоочередной помощи пострадавшим и семьям погибших.
4. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 11 ноября 2009 года № 1809
Правительственная комиссия
по расследованию пожара в производственно-технологическом
комплексе товарищества с ограниченной ответственностью
"Астанапром" в городе Астане
Божко                       - Министр по чрезвычайным ситуациям
Владимир Карпович             Республики Казахстан, председатель
Крылов                      - заместитель акима города Астаны,
Василий Леонидович            заместитель председателя
Петров                      - вице-министр по чрезвычайным ситуациям
Валерий Викторович            Республики Казахстан, заместитель
председателя
Бисакаев                    - председатель Комитета по контролю и
Сериккали Гумарович           социальной защиты Министерства труда
и социальной защиты населения
Республики Казахстан, заместитель
председателя
Кузнецов                    - начальник управления государственного
Александр Георгиевич          пожарного контроля Комитета
противопожарной службы Министерства
по чрезвычайным ситуациям Республики
Казахстан
Жоргенбаев                  - заместитель Генерального прокурора
Мухтар Акебаевич              Республики Казахстан
Аубакиров                   - председатель Комитета противопожарной
Серик Габдулович              службы Министерства по чрезвычайным
ситуациям Республики Казахстан
Вощенкова                   - вице-министр здравоохранения
Тамара Анатольевна            Республики Казахстан
Бекетаев                    - вице-министр юстиции Республики
Марат Бахытжанович            Казахстан
Сулейменов                  - вице-министр экономики и бюджетного
Тимур Муратович               планирования Республики Казахстан
Жошыбаев                    - ответственный секретарь Министерства
Рапиль Сейтханович            иностранных дел Республики Казахстан
Амиров                      - председатель Следственного комитета
Мухарам Серикович             Министерства внутренних дел Республики
Казахстан
Ахметов                     - аким района "Алматы" города Астаны
Сапар Кайратович
Ермеков                     - начальник Управления по
Турсынбек Омиралиевич         мобилизационной подготовке, гражданской
обороне, организации предупреждения
ликвидации аварий и стихийных бедствий
города Астаны
Мифенко                     - директор товарищества с ограниченной
Петр Игоревич                 ответственностью "Стройпромпол"
Богданов                    - директор товарищества с ограниченной
Игорь Владимирович            ответственностью "Актобе-Экорт"
Сейткалиев                  - директор товарищества с ограниченной
Берик Капарбекович            ответственностью "Сабырлы"