"Қазақстан Республикасында уақытша болатын шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдарды тіркеу" мемлекеттік қызмет стандартын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 14 желтоқсандағы № 2105 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 19 ақпандағы № 113 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 19.02.2014 № 113 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Ескерту. Тақырыпқа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2011.02.28 № 197 (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 34-бабына және «Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-115-2-баптарына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2011.02.28 № 197 (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
1. Қоса беріліп отырған «Қазақстан Республикасында уақытша болатын шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдарды тіркеу» мемлекеттік қызмет стандарты бекітілсін.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2011.02.28 № 197 (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
2. Осы қаулы алғаш рет ресми жарияланғаннан кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                           К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2009 жылғы 14 желтоқсандағы
№ 2105 қаулысымен
бекітілген
«Қазақстан Республикасында уақытша болатын шетелдіктер мен
азаматтығы жоқ адамдарды тіркеу» мемлекеттік қызмет
СТАНДАРТЫ
Ескерту. Стандарт жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2011.02.28 № 197 (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
Ескерту. Тақырыпта және мәтінінде «көрсету» деген сөз алып тасталды - ҚР 2011.03.31 N 304 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
1. Жалпы ережелер
1. Мемлекеттік қызметті Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі (бұдан әрі – ІІМ) көші-қон полициясының бөлімшелері және мекенжайлары осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген Астана, Алматы қалаларының және облыстардың ішкі істер департаменттерінің көші-қон полициясы басқармалары (бұдан әрі – ІІД КҚПБ) көрсетеді.
Мемлекеттік қызмет «Электрондық үкіметтің»: www.egov.kz веб-порталы (бұдан әрі – веб-портал) арқылы да ұсынылады.

Об утверждении стандарта государственной услуги "Регистрация иностранцев и лиц без гражданства, временно пребывающих в Республике Казахстан"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 14 декабря 2009 года № 2105. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 19 февраля 2014 года № 113
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 19.02.2014 № 113 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Сноска. Заголовок с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 28.02.2011 № 197 (вводится в действие по истечении  10 календарных дней после первого официального опубликования).
В соответствии со статьей 34 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года и статьями 9-115-2 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
Сноска. Преамбула в редакции постановления Правительства РК от 28.02.2011 № 197 (вводится в действие по истечении  10 календарных дней после первого официального опубликования).
1. Утвердить прилагаемый стандарт государственной услуги "Регистрация иностранцев и лиц без гражданства, временно пребывающих в Республике Казахстан".
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 28.02.2011 № 197 (вводится в действие по истечении  10 календарных дней после первого официального опубликования).
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 14 декабря 2009 года № 2105
Стандарт
государственной услуги
«Регистрация иностранцев и лиц без гражданства, временно
пребывающих в Республике Казахстан"
Сноска. Стандарт в редакции постановления Правительства РК от 28.02.2011 № 197 (вводится в действие по истечении  10 календарных дней после первого официального опубликования).
Сноска. В заголовке и тексте стандарта слово "оказания" исключено постановлением Правительства РК от 31.03.2011 № 304 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования).
1. Общие положения
1. Государственная услуга оказывается подразделениями миграционной полиции Министерства внутренних дел Республики Казахстан (далее – МВД) и управлениями миграционной полиции департаментов внутренних дел городов Астаны, Алматы и областей (далее – УМП ДВД), адреса которых указаны в приложении 1 к настоящему стандарту.
Государственная услуга также предоставляется через веб-портал "Электронного правительства": www.egov.kz (далее – веб-портал).

Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 23.07.2013 № 734 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: ішінара автоматтандырылған.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 23.07.2013 № 734 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
3. Мемлекеттік қызмет:
1) «Халықтың көші-қоны туралы» 2011 жылғы 22 маусымдағы Қазақстан Республикасы Заңының 68948-баптары;
2) «Шетелдіктердің құқықтық жағдайы туралы» 1995 жылғы 19 маусымдағы Қазақстан Республикасы Заңының 2122-баптары;
3) «Көшіп келушілердің Қазақстан Республикасына келуінің және онда болуының, сондай-ақ олардың Қазақстан Республикасынан кетуінің қағидаларын және Көші-қон бақылауын жүзеге асыру, сондай-ақ Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасынан заңсыз өтетін, Қазақстан Республикасының аумағында заңсыз болатын шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдарды, сондай-ақ Қазақстан Республикасының аумағына келуге тыйым салынған адамдарды есепке алу қағидаларын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 21 қаңтардағы № 148 қаулысымен бекітілген Көшіп келушілердің Қазақстан Республикасына келуінің және онда болуының, сондай-ақ олардың Қазақстан Республикасынан кетуінің қағидаларының 9-тармағы;
4) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 20 шілдедегі № 745 қаулысымен бекітілген Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтер тізілімінің 8-тармағы негізінде көрсетіледі.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 23.07.2013 № 734 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
4. Мемлекеттік қызмет және мемлекеттік қызмет стандарты туралы толық ақпарат Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің (бұдан әрі - ІІМ) интернет-ресурсында: www.mvd.kz тізбесі осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген облыстардың, Астана, Алматы қалалары ішкі істер департаменттерінің (бұдан әрі - ІІД-нің) «Ішкі істер органдарының қызметі туралы» бөлімде, сондай-ақ көші-қон полициясы бөлімшелерінде орналасқан ресми ақпарат көздері мен стенділерде орналастырылады.
5. Көші-қон карточкасының «тіркеу» бағанын толтыру не қызметті ұсынудан бас тарту туралы дәйекті жауап көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі болып табылады.
Электрондық поштаға немесе жеке не заңды тұлғаның жеке кабинетіне веб-портал арқылы электрондық нысанда өтініш білдірілген кезде байланыс арналары арқылы паспортқа тұтынушыны тіркеу туралы жапсырма қағаз, ол ақпаратты қағаз тасымалдағышқа түсірудің кез келген құралында басып шығарылады не қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап жолданады.

Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства РК от 23.07.2013 № 734 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
2. Форма оказываемой государственной услуги: частично автоматизированная.
Сноска. Пункт 2 в редакции постановления Правительства РК от 23.07.2013 № 734 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
3. Государственная услуга оказывается на основании:
1) статей 68948 Закона Республики Казахстан от 22 июля 2011 года "О миграции населения";
2) статей 2122 Закона Республики Казахстан от 19 июня 1995 года "О правовом положении иностранцев";
3) пункта 9 Правил въезда и пребывания иммигрантов в Республике Казахстан, а также их выезда из Республики Казахстан, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 21 января 2012 года № 148 "Об утверждении Правил въезда и пребывания иммигрантов в Республике Казахстан, а также их выезда из Республики Казахстан и Правил осуществления миграционного контроля, а также учета иностранцев и лиц без гражданства, незаконно пересекающих Государственную границу Республики Казахстан, незаконно пребывающих на территории Республики Казахстан, а также лиц, которым запрещен въезд на территорию Республики Казахстан";
4) пункта 8 реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года № 745.
Сноска. Пункт 3 в редакции постановления Правительства РК от 23.07.2013 № 734 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
4. Полная информация о государственной услуге и стандарте государственной услуги располагаются на интернет-ресурсе Министерства внутренних дел Республики Казахстан (далее - МВД): www.mvd.kz в разделе "О деятельности органов внутренних дел", департаментов внутренних дел областей, городов Астаны, Алматы (далее - ДВД), перечень которых указан в приложении 1 к настоящему стандарту, а также в официальных источниках информации и на стендах, расположенных в подразделениях миграционной полиции.
5. Результатом оказываемой государственной услуги является заполнение графы "регистрация" миграционной карточки либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги.
При обращении в электронной форме через веб-портал на электронную почту или в личный кабинет физического либо юридического лица по каналам связи направляются вкладыш к паспорту о регистрации потребителя, который распечатывается на любом средстве нанесения информации на бумажный носитель, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги.

Ескерту. 5-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 23.07.2013 № 734 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
6. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасында уақытша болатын шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдарға (бұдан әрі - тұтынушы) көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімдері:
1) тұтынушы осы стандарттың 11-тармағында көрсетілген қажетті құжаттарды тапсырған сәттен бастап бір жұмыс күні;
2) тұтынушы жүгінген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алғанға дейін күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты - 15 минуттан аспайды;
3) жүгінген күні тұтынушыға қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты - 15 минуттан аспайды;
4) мемлекеттік қызмет алу үшін веб-портал арқылы электрондық сұрау салу берген сәттен бастап – бір жұмыс күні.
Ескерту. 7-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 23.07.2013 № 734 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
8. Мемлекеттік қызмет тегін болып табылады.
9. Мемлекеттік қызмет демалыс күндерінен басқа, аптасына алты күн (дүйсенбі - жұма сағат 9-00-ден 18-00-ге дейін, сағат 13-00-ден 14-30-ға дейінгі түскі үзіліс, сенбіде сағат 9-00-ден 13-00-ге дейін) ұсынылады. Қабылдау кезек тәртібімен, алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусіз жүзеге асырылады.
Веб-портал арқылы өтініш білдірілген кезде мемлекеттік қызмет тәулік бойы көрсетіледі.
Ескерту. 9-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 23.07.2013 № 734 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
10. Осы мемлекеттік қызметті көрсететін көші-қон полициясы бөлімшелерінің үй-жайлары ғимараттың бірінші қабатында орналасады, ішкі істер органдарының басқа бөлімшелерінен бөлек, физикалық мүмкіндіктері шектеулі адамдардың кіруіне арналған пандустары бар кіретін есігі, күту залы, құжаттарды толтыруға арналған орындары болады, қажетті құжаттардың тізбесі мен оларды толтыру үлгілері бар стенділермен жарақталады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
11. Мемлекеттік қызметті алу үшін шетелдікті не азаматтығы жоқ адамды қабылдайтын жеке және заңды тұлғалар, сондай-ақ осы стандартқа 2-қосымшада көрсетілген санаттардың біріне жататын шетелдіктер:
1) Қазақстан Республикасына келуге және болуға визасы бар шетелдіктің не азаматтығы жоқ адамның жеке басын куәландыратын жарамды құжатты ұсынады, осы стандартқа 3-қосымшада көрсетілген елдердің азаматтары үшін виза талап етілмейді;

Сноска. Пункт 5 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 23.07.2013 № 734 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
6. Государственная услуга оказывается иностранцам и лицам без гражданства, временно пребывающим в Республике Казахстан (далее - потребитель).
7. Сроки государственной услуги:
1) с момента сдачи потребителем необходимых документов, указанных в пункте 11 настоящего стандарта, один рабочий день;
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения потребителя - не более 15 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания потребителя в день обращения - не более 15 минут;
4) с момента подачи электронного запроса через веб-портал для получения государственной услуги – один рабочий день.
Сноска. Пункт 7 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 23.07.2013 № 734 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
8. Государственная услуга является бесплатной.
9. Государственная услуга предоставляется шесть дней в неделю (понедельник - пятница с 9-00 до 18-00 часов, с перерывом на обед с 13-00 до 14-30, в субботу с 9-00 до 13-00 часов), кроме выходных дней. Прием осуществляется в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
При обращении через веб-портал государственная услуга предоставляется круглосуточно.
Сноска. Пункт 9 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 23.07.2013 № 734 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
10. Помещения подразделений миграционной полиции, которыми оказывается данная государственная услуга, располагаются на первом этаже здания, имеют отдельный от других подразделений органов внутренних дел вход с пандусами, предназначенными для доступа людей с ограниченными физическими возможностями, зал ожидания, места для заполнения документов, оснащаются стендами с перечнем необходимых документов и образцами их заполнения.
2. Порядок государственной услуги
11. Для получения государственной услуги физические или юридические лица, принимающие иностранца, либо лицо без гражданства, а также иностранцы, относящиеся к одной из категорий, указанных в приложении 2 к настоящему стандарту, представляют:
1) действительный документ, удостоверяющий личность иностранца либо лица без гражданства с визой на въезд и пребывание в Республике Казахстан для граждан стран, указанных в приложении 3 к настоящему стандарту виза не требуется;

2) мемлекеттік шекара арқылы өткізу пункттерінде Қазақстан Республикасының Ұлттық қауіпсіздік комитеті Шекара қызметінің лауазымды адамдары беретін шекарадан өткені туралы белгісі бар көші-қон карточкасын;
3) тіркеу туралы өтінішті ұсынады.
Қазақстан Республикасында уақытша болуы 6 айдан астам мерзімді құрайтын шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдарды тіркеу үшін қосымша:
1) толтырылған екі мекенжайлық келу парағын;
2) келу парағына толтырылған статистикалық есепке алу талонын;
3) 35х45 мм мөлшердегі бір фотосурет ұсынылады.
Веб-портал арқылы мемлекеттік қызмет алу үшін жеке немесе заңды тұлғаның электрондық цифрлық қолтаңбасы пайдаланыла отырып, веб-порталда электрондық нысанда сауалнама толтырылады.
Ескерту. 11-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 23.07.2013 № 734 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
12. Тіркеу туралы өтініштердің бланкілерін (осы заңды тұлғаның ресми бланкілерінде ресімделетін заңды тұлғалардың өтініштерін қоспағанда) көші-қон полициясы бөлімшелерінің қызметкерлері береді, сондай-ақ осы стандартқа 1-қосымшаға сәйкес интернет-ресурстарда көрсетілген.
13. Осы стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттар тұтынушының болатын жері бойынша осы стандартқа 1-қосымшаға сәйкес көші-қон полициясы бөлімшелеріне өткізіледі.
14. Барлық құжаттарды қабылдағаннан кейін көші-қон полициясы бөлімшелерінің қызметкері тұтынушыға осы стандартқа 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша берілетін күнін көрсете отырып, құжаттарды қабылдағаны туралы талон береді.
15. Уақытша болатын жері бойынша тіркеу туралы белгісі бар көші-қон карточкасын және жеке басын куәландыратын құжатты шетелдік, азаматтығы жоқ адам өзі өтініш білдірген жері бойынша алады. Тіркеу шетелдіктің не азаматтығы жоқ адамның бірінші жүгінген жері бойынша ғана ресімделеді.
16. Осы стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттарды толық көлемде бермеу мемлекеттік қызметті ұсынудан бас тарту үшін негіз болып табылады.
3. Жұмыс қағидаттары
17. Көші-қон полициясы бөлімшелерінің қызметі сыпайылық, толық ақпарат ұсыну, құжаттардың сақталуын, тұтынушы құжаттарының мазмұны туралы ақпаратты қорғауды және құпиялылығын қамтамасыз ету қағидаттарында жүзеге асырылады.
4. Жұмыс нәтижелері
18. Көші-қон полициясы бөлімшелерінің жұмыс нәтижелері осы стандартқа 5-қосымшаға сәйкес сапа және тиімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
19. Көші-қон полициясы бөлімшелерінің жұмысы бағаланатын мемлекеттік қызметтердің сапасы мен тиімділігі көрсеткіштерінің нысаналы мәндері жыл сайын ІІМ-нің бұйрығымен бекітіледі.

2) миграционную карточку с отметкой о пересечении границы, которая выдается должностными лицами Пограничной службы Комитета национальной безопасности Республики Казахстан в пунктах пропуска через государственную границу;
3) заявление о регистрации.
Для регистрации иностранцев и лиц без гражданства, срок временного пребывания которых в Республике Казахстан составляет свыше 6 месяцев, дополнительно представляются:
1) два заполненных адресных листка прибытия;
2) заполненный талон статистического учета к листку прибытия;
3) одну фотографию размером 35 х 45 мм.
Для получения государственной услуги через веб-портал заполняется анкета в электронной форме на веб-портале с использованием электронной цифровой подписи физического или юридического лица.
Сноска. Пункт 11 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 23.07.2013 № 734 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
12. Бланки заявлений о регистрации выдаются сотрудниками подразделений миграционной полиции (за исключением заявлений юридических лиц, которые оформляются на официальных бланках данного юридического лица), а также указаны на интернет-ресурсах согласно приложению 1 к настоящему стандарту.
13. Документы, указанные в пункте 11 настоящего стандарта, сдаются в подразделения миграционной полиции по месту пребывания потребителя, согласно приложению 1 настоящего стандарта.
14. После принятия всех документов сотрудником подразделения миграционной полиции потребителю выдается талон о принятии документов, по форме согласно приложению 4 к настоящему стандарту с указанием даты выдачи.
15. Миграционную карточку с отметкой о регистрации по месту временного пребывания и документ, удостоверяющий личность, иностранец, лицо без гражданства получает по месту своего обращения. Регистрация оформляется только по месту первого обращения иностранца, либо лица без гражданства.
16. Основанием для отказа в предоставлении государственной услуги является представление документов, указанных в пункте 11 настоящего стандарта, не в полном объеме.
3. Принципы работы
17. Деятельность подразделений миграционной полиции осуществляется на принципах вежливости, предоставления исчерпывающей информации, обеспечения сохранности документов, защиты и конфиденциальности информации о содержании документов потребителя.
4. Результаты работы
18. Результаты работы подразделений миграционной полиции измеряются показателями качества и эффективности согласно приложению 5 к настоящему стандарту.
19. Целевые значения показателей качества и эффективности государственных услуг, по которым оценивается работа подразделений миграционной полиции, ежегодно утверждается приказом МВД.

5. Шағымдану тәртібі
20. Электрондық мекенжайлары осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген ІІД, IІM хатшылығының қызметкері уәкілетті лауазымды адамдардың әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібін түсіндіреді және шағым дайындауға көмек көрсетеді.
Ескерту. 20-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 23.07.2013 № 734 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
21. Шағымдар электрондық мекенжайлары осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген ІІД, IІM басшылығына демалыс күндерінен басқа, жұмыс күндері сағат 9-00-ден бастап 18-00-ге дейін, сағат 13-00-ден 14-30-ға дейінгі түскі үзіліспен, сондай-ақ сенбіде сағат 9-00-ден бастап 13-00-ге дейін беріледі.
Ескерту. 21-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 23.07.2013 № 734 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
22. Дөрекі қызмет көрсетілгені туралы шағымдар пошталық және электрондық мекенжайлары осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген ІІД, IІM басшылығына демалыс күндерінен басқа, жұмыс күндері сағат 9-00-ден бастап 18-00-ге дейін, сағат 13-00-ден 14-30-ға дейінгі түскі үзіліспен, сондай-ақ сенбіде сағат 9-00-ден бастап 13-00-ге дейін заңнамада белгіленген тәртіппен беріледі.
Ескерту. 22-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 23.07.2013 № 734 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
23. Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайларда тұтынушы заңнамада белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқылы.
24. Шағым еркін нысанда жазбаша түрде пошта, электрондық пошта арқылы не ІІД, ІІМ хатшылығы арқылы қолма-қол қабылданады.
Жеке адамның шағымында оның тегі, аты, әкесінің аты, пошталық мекенжайы, заңды тұлғаның шағымында оның атауы, пошталық мекенжайы, шығыс нөмірі және күні көрсетіледі. Шағымға тұтынушы қол қояды.
Ескерту. 24-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 23.07.2013 № 734 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).

5. Порядок обжалования
20. Сотрудник секретариата ДВД, МВД, электронные адреса которых указаны в приложении 1 к настоящему стандарту, разъясняет порядок обжалования действия (бездействия) уполномоченных должностных лиц и оказывает содействие в подготовке жалобы.
Сноска. Пункт 20 в редакции постановления Правительства РК от 23.07.2013 № 734 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
21. Жалобы подаются руководству ДВД, МВД, электронные адреса которых указаны в приложении 1 к настоящему стандарту в рабочие дни с 9-00 до 18-00 часов, с перерывом на обед с 13-00 до 14-30, а также в субботу с 9-00 до 13-00 часов, кроме выходных дней.
Сноска. Пункт 21 в редакции постановления Правительства РК от 23.07.2013 № 734 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
22. Жалобы о некорректном обслуживании подаются руководству ДВД, МВД в установленном законодательством порядке, почтовые и электронные адреса которых указаны в приложении 1 к настоящему стандарту, в рабочие дни с 9-00 до 18-00 часов с перерывом на обед с 13-00 до 14-30, а также в субботу с 9-00 до 13-00 часов, кроме выходных дней.
Сноска. Пункт 22 в редакции постановления Правительства РК от 23.07.2013 № 734 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
23. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги потребитель имеет право обратиться в суд в установленном законодательством порядке.
24. Жалоба принимается в письменном виде в произвольной форме по почте, электронной почте либо нарочно через секретариат ДВД, МВД.
В жалобе физического лица указывается его фамилия, имя, отчество, почтовый адрес, юридического лица - его наименование, почтовый адрес, исходящий номер и дата. Жалоба подписывается потребителем.
Сноска. Пункт 24 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 23.07.2013 № 734 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).

25. Қабылданған шағым ішкі істер органдарының ақпаратты есепке алу журналында тіркеледі. Шағымның қабылданған күні мен уақыты, оны қабылдаған адамның тегі және аты-жөні, сондай-ақ берілген шағымға жауап алу мерзімі мен орны және шағымды қарау барысы туралы білуге болатын лауазымды адамдардың байланыс деректері көрсетілген талон шағымның қабылданғанын растайтын құжат болып табылады.
Шағым «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 12 қаңтардағы Заңында белгіленген тәртіппен қаралады.

25. Принятая жалоба регистрируется в журнале учета информации органа внутренних дел. Документом, подтверждающим принятие жалобы, является талон, с указанием даты и времени, фамилии и инициалов лица, принявшего жалобу, а также срок и место получения ответа на поданную жалобу и контактные данные должностных лиц, у которых можно узнать о ходе рассмотрения жалобы.
Жалоба рассматривается в порядке, установленном Законом Республики Казахстан от 12 января 2007 года "О порядке рассмотрения обращения физических и юридических лиц".

26. Мемлекеттік қызмет туралы қосымша ақпаратты 010000, Астана қаласы, Тәуелсіздік көшесі, 1/1, ІІМ мекенжайы бойынша, ІІМ-нің www.mvd.kz интернет-ресурсында «Ішкі істер органдарының қызметі туралы» бөлімінде, қабылдау бөлмесінің телефоны 8 (7172) 71-51-31, осы стандартқа 1-қосымшаға сәйкес ІІД-лерде алуға болады.
Ескерту. 22-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 23.07.2013 № 734 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2009 жылғы 14 желтоқсандағы
№ 2105 қаулысымен
бекітілген мемлекеттік
қызмет стандартына
1-қосымша

26. Дополнительную информацию о государственной услуге можно получить по адресу: 010000, город Астана, улица Тәуелсіздік 1/1, МВД, на интернет-ресурсе МВД: www.mvd.kz в разделе "О деятельности органов внутренних дел", телефон приемной 8(7172) 71-51-31, ДВД согласно приложению 1 к настоящему стандарту.
Сноска. Пункт 26 в редакции постановления Правительства РК от 23.07.2013 № 734 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
Приложение 1
к стандарту государственной услуги,
утвержденному постановлением
Правительства Республики Казахстан
от 14 декабря 2009 года № 2105

11)
Отырар ауданының ішкі істер бөлімі
Шәуілдір ауылы, Сәрсенбаев көшесі, 5
2-12-59
2-12-59
12)
Созақ ауданының ішкі істер бөлімі
Шолақ Қорған ауылы, Жібек жолы көшесі, 75
4-14-02
4-14-02
13)
Төле би ауданының ішкі істер бөлімі
Леңгір қаласы, Жамбыл көшесі, н/ж
6-16-02
6-16-02
14)
Түлкібас ауданының ішкі істер бөлімі
Т. Рысқұлов ауылы, Рысқұлов көшесі, 198
5-18-14
5-18-14
15)
Шардара ауданының ішкі істер бөлімі
Шардара қаласы, Б. Момышұлы көшесі, 16
2-23-82
2-23-82
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2009 жылғы 14 желтоқсандағы
№ 2101 қаулысымен
бекітілген мемлекеттік
қызмет стандартына
2-қосымша
Тіркелуі жеке өтініші бойынша жүзеге асырылатын
шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдардың санаты
Ескерту. 2-қосымшаға өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 23.07.2013 № 734 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
1. Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 23.07.2013 № 734 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
2. «Туристік» санаттағы визалардың иелері;
3. Қазақстан Республикасына жұбайларымен, балаларымен немесе ата-аналарымен - шетел азаматтарымен бірге келген шетелдіктер;
4. Қазақстан Республикасымен байланысын растайтын құжаттардың иелері (ұлттық паспорттағы баған немесе Қазақстан Республикасында туғаны туралы куәлік, Қазақстан Республикасында жақын туысының жерленгені туралы құжаттың көшірмесі, Қазақстан Республикасының азаматтығынан шығу туралы анықтаманың көшірмесі);
5. Қазақ диаспорасының өкілдері - шетелдіктер.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2009 жылғы 14 желтоқсандағы
№ 2105 қаулысымен
бекітілген мемлекеттік
қызмет стандартына
3-қосымша
Азаматтары Қазақстан Республикасына визасыз
тәртіппен келетін мемлекеттердің тізбесі
1. Әзірбайжан Республикасы
2. Армения Республикасы — бір айға дейінгі мерзімге
3. Беларусь Республикасы
4. Грузия Республикасы - 90 тәулікке дейінгі мерзімге
5. Қырғыз Республикасы
6. Молдова Республикасы - 90 тәулікке дейінгі мерзімге
7. Монғолия - 90 тәулікке дейінгі мерзімге
8. Ресей Федерациясы
9. Тәжікстан Республикасы
10. Өзбекстан Республикасы
11. Түрік Республикасы - бір айға дейінгі мерзімге
12. Украина - 90 тәулікке дейінгі мерзімге
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2009 жылғы 14 желтоқсандағы
№ 2105 қаулысымен
бекітілген мемлекеттік
қызмет стандартына
4-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсетуге
___________________________________________________
(тұтынушының Т.А.Ә. немесе заңды тұлғаның атауы)
құжаттар қабылдау туралы
№_ТАЛОН
Қабылданған құжаттардың тізбесі:
1. __________________________________________________________________

11)
Отдел внутренних
дел Отрарского
района
с. Шаульдеру
ул. Сарсенбаева,
5
2-12-59
2-12-59
12)
Отдел внутренних
дел Сузакского
района
с. Шолаккорган,
ул. Жибек жолы,
75
4-14-02
4-14-02
13)
Отдел внутренних
дел Толебийского
района
г. Ленгер,
ул. Жамбыла, б/н
6-16-02
6-16-02
14)
Отдел внутренних дел
Тюлькубасского
района
с. Т. Рыскулова
ул. Рыскулова,
198
5-18-14
5-18-14
15)
Отдел внутренних дел
Шардаринского района
г. Шардара,
ул.Б.
Момышулы,16
2-23-82
2-23-82
Приложение 2
к стандарту государственной услуги,
утвержденному постановлением
Правительства Республики Казахстан
от 14 декабря 2009 года № 2105
Категории иностранцев и лиц без гражданства, регистрация
которых осуществляется по личному заявлению
1. Исключен постановлением Правительства РК от 23.07.2013 № 734 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования);
2. Владельцы виз категории "туристическая";
3. Иностранцы, въехавшие в Республику Казахстан совместно с супругами, детьми или родителями - иностранными гражданами;
4. Владельцы документов, подтверждающих связь с Республикой Казахстан (графа в национальном паспорте или свидетельство о рождении в Республике Казахстан, копия документа о захоронении близкого родственника в Республике Казахстан, копия справки о выходе из гражданства Республики Казахстан);
5. Иностранцы - представители казахской диаспоры.
Приложение 3
к стандарту государственной услуги,
утвержденному постановлением
Правительства Республики Казахстан
от 14 декабря 2009 года № 2105
Перечень государств, граждане которых въезжают
в Республику Казахстан в безвизовом порядке
1. Азербайджанская Республика
2. Республика Армения - на срок до одного месяца
3. Республика Беларусь
4. Республики Грузия - на срок до 90 суток
5. Кыргызская Республика
6. Республика Молдова - на срок до 90 суток
7. Монголия - на срок до 90 суток
8. Российская Федерация
9. Республика Таджикистан
10. Республика Узбекистан
11. Турецкая Республика - на срок до одного месяца
12. Украина - на срок до 90 суток
Приложение 4
к стандарту государственной услуги,
утвержденному постановлением
Правительства Республики Казахстан
от 14 декабря 2009 года № 2105
ТАЛОН № __
о принятии документов на оказание государственной услуги
____________________________________________________________
(Ф.И.О. заявителя или наименование юридического лица)
Перечень принятых документов:
1. ______________________________________________________________

2. __________________________________________________________________
3. __________________________________________________________________
4. __________________________________________________________________
5. __________________________________________________________________
6. __________________________________________________________________
7. __________________________________________________________________
8. __________________________________________________________________
9. __________________________________________________________________
Қабылдаған:
____________________________________/ ________/ _____________________
(ІІД КҚПБ қызметкерінің лауазымы)      (қолы)         (Т.А.Ә.)
______ ж. «___» ___________________
Берілген күні және уақыты: ___ж. «___» ___сағат ____минут
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2009 жылғы 14 желтоқсандағы
№ 2105 қаулысымен
бекітілген мемлекеттік
қызмет стандартына
5-қосымша
Кесте. Сапа және тиімділік көрсеткіштерінің мәні
Сапа мен қол жетімділік көрсеткіштері
Көрсеткіштің нормативтік мәні
Көрсеткіштің нысаналы келесі жылдағы мәні
Есепті жылдағы көрсеткіштің ағымдағы мәні
1
2
3
4
1. Уақтылылығы
1.1. Құжаттарды тапсырған сәттен бастап қызметті белгіленген мерзімде ұсыну жағдайларының %-ы (үлесі)
2. Сапасы
2.1. Қызмет көрсету үдерісінің сапасына қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесі)
3. Қол жетімділігі
3.1. Қызмет көрсету сапасы мен оны көрсету туралы ақпаратқа қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесі)
3.2. Ақпаратына электрондық форматта қол жеткізуге болатын қызметтердің %-ы (үлесі)
4. Шағымдану үдерісі
4.1. Қызметтің осы түрі бойынша қызмет көрсетілген тұтынушылардың жалпы санына негізді шағымдардың %-ы (үлесі)
5. Сыпайылық
5.1. Персоналдың сыпайылығына қанағаттанатын тұтынушылардың %-ы (үлесі)
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2009 жылғы 14 желтоқсандағы
№ 2105 қаулысымен
бекітілген мемлекеттік
қызмет стандартына
6-қосымша
Талон
______________________________________________________________
(субъектінің атауы) Өтініш қабылдаған _______________________________________________
(маманның Т.А.Ә) 20_____ жылғы "___"______ сағ._____ мин._____
(өлшемі 75 мм х 55 мм)

2. ______________________________________________________________
3. ______________________________________________________________
4. ______________________________________________________________
5. ______________________________________________________________
6. ______________________________________________________________
7. ______________________________________________________________
9. ______________________________________________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
Принял:
________________________________ / _____________ / ________________
(Должность сотрудника УМП ДВД)      (подпись)         (Ф.И.О.)
"__" ________ ____ г.
Время и дата выдачи: ____ час __ мин "__" ____________ ____ г.
Приложение 5
к стандарту государственной услуги,
утвержденному постановлением
Правительства Республики Казахстан
от 14 декабря 2009 года № 2105
Таблица. Значения показателей качества и эффективности
Показатели качества и
доступности
Нормативное
значение
показателя
Целевое
значение
показателя в
последующем
году
Текущее
значение
показателя
в отчетном
году
1
2
3
4
1. Своевременность
1.1. % (доля) случаев
предоставления услуги в
установленный срок с
момента сдачи документа
2. Качество
2.1. % (доля)
потребителей,
удовлетворенных качеством
процесса предоставления
услуги
3. Доступность
3.1. % (доля)
потребителей,
удовлетворенных качеством
и информацией о порядке
предоставления услуги
3.2. % (доля) услуг,
информация о которых
доступна в электронном
формате
4. Процесс обжалования
4.1. % (доля)
обоснованных жалоб общему
количеству обслуженных
потребителей по данному
виду услуг
5. Вежливость
5.1. % (доля)
потребителей,
удовлетворенных
вежливостью персонала
Приложение 6
к стандарту государственной услуги,
утвержденному постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 14 декабря 2009 года № 2105
Талон
_________________________
(наименование субъекта)
Обращение принял (а)___________________________
(Ф.И.О. специалиста)
"____"_______ 20___ г. час.___мин.____
(размер 75 мм х 55 мм)