Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 15 қаңтардағы № 13 қаулысына толықтырулар мен өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 15 желтоқсандағы № 2116 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 12 қазандағы № 821 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 12.10.2015 № 821 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. «Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары қызметкерлерінің нысандық және арнайы киім-кешектерінің үлгілері мен тиесілілігі нормаларын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 15 қаңтардағы № 13 қаулысына мынадай толықтырулар мен өзгерістер енгізілсін:
тақырыбында және 1-тармақта «қызметкерлерінің» деген сөзден кейін «және өрт-техникалық оқу орындары курсанттарының» деген сөздермен толықтырылсын;
1-тармақтағы «6-қосымшаларға» деген сөздер «6, 7, 8-қосымшаларға» деген сөздермен ауыстырылсын;
көрсетілген қаулыға 1-қосымшада:
тақырыбы «министрлігінің» деген сөзден кейін «мемлекеттік» деген сөзбен толықтырылсын;
«Парадтық-салтанатты киім-кешек» деген 1-бөлімде:
реттік нөмірлері 1.10, 1.11, 1.12-жолдар алынып тасталсын;
«Күнделікті киетін киім-кешек» деген 2-бөлімде:
2-бағанда:
реттік нөмірі 2.2-жол мынадай редакцияда жазылсын:
«2.2 Жағасы табиғи қаракөлден тігілген қара қоңыр қорғаныш түсті қысқы жылы пальто»;
реттік нөмірі 2.3-жолда «Жасыл» деген сөз «Қара қоңыр қорғаныш» деген сөздермен ауыстырылсын;
реттік нөмірі 2.4-жолда «Жасыл» деген сөз «Қара қоңыр қорғаныш» деген сөздермен ауыстырылсын;
реттік нөмірі 2.5-жолда «Жасыл» деген сөз «Қара қоңыр қорғаныш» деген сөздермен ауыстырылсын;
реттік нөмірі 2.9-жолда «Жасыл» деген сөз «Қара қоңыр қорғаныш» деген сөздермен ауыстырылсын;
реттік нөмірі 2.11-жолда «Жасыл» деген сөз «Қара қоңыр қорғаныш» деген сөздермен ауыстырылсын;
реттік нөмірі 2.14-жолда «жасыл» деген сөз «қара қоңыр қорғаныш» деген сөздермен ауыстырылсын;
реттік нөмірі 2.15-жолда «Жасыл» деген сөз «Қара қоңыр қорғаныш» деген сөздермен ауыстырылсын;
реттік нөмірі 2.17-жолда «Жасыл» деген сөз «Қара қоңыр қорғаныш» деген сөздермен ауыстырылсын;
реттік нөмірі 2.22-жолда «Жасыл» деген сөз «Қара қоңыр қорғаныш» деген сөздермен ауыстырылсын;
реттік нөмірі 2.10-жол алынып тасталсын;
көрсетілген қаулыға 2-қосымшада:
тақырыбы «министрлігінің» деген сөзден кейін «мемлекеттік» деген сөзбен толықтырылсын;
«Парадтық-салтанатты киім-кешек» деген 1-бөлімде:
реттік нөмірі 1.2-жолдың 2-бағаны мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении дополнений и изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 15 января 2003 года № 13
Постановление Правительства Республики Казахстан от 15 декабря 2009 года № 2116. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 12 октября 2015 года № 821
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 12.10.2015 № 821 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 15 января 2003 года № 13 «Об утверждении образцов и норм положенности форменного и специального обмундирования сотрудников органов государственной противопожарной службы Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан» следующие дополнения и изменения:
в заголовке и пункте 1 после слова «сотрудников» дополнить словами «и курсантов пожарно-технических учебных заведений»;
пункт 1 дополнить цифрами «7» и «8»;
в приложении 1 к указанному постановлению:
заголовок после слова «органов» дополнить словом «государственной»;
в разделе 1 «Парадно-выходное обмундирование»:
строки, порядковые номера 1.10, 1.11, 1.12, исключить;
в разделе 2 «Повседневное обмундирование»:
в графе 2:
строки, порядковый номер 2.2, изложить в следующей редакции:
«2.2 Пальто шерстяное зимнее темно-защитного цвета с воротником из натурального каракуля»;
строки, порядковый номер 2.3, после слова «Фуражка» дополнить словом «темно-»;
строки, порядковый номер 2.4, после слова «шерстяной» дополнить словом «темно-»;
строки, порядковый номер 2.5, после слова «шерстяные» дополнить словом «темно-»;
строки, порядковый номер 2.9, после слова «шерстяное» дополнить словом «темно-»;
строки, порядковый номер 2.11, после слова «Плащ» дополнить словом «темно-»;
строки, порядковый номер 2.14, после слова «одежды» дополнить словом «темно-»;
строки, порядковый номер 2.15, после слова «шерстяная» дополнить словом «темно-»;
строки, порядковый номер 2.17, после слова «вырезом» дополнить словом «темно-»;
строки, порядковый номер 2.22, после слова «шерстяная» дополнить словом «темно-»;
строку, порядковый номер 2.10 исключить;
в приложении 2 к указанному постановлению:
заголовок после слова «органов» дополнить словом «государственной»;
в разделе 1 «Парадно-выходное обмундирование»:
графу 2 строки, порядковый номер 1.2, изложить в следующей редакции:

«1.2 Қара көк түсті үлбірден тігілген жағасы бар сұр түсті қысқы пальто»;
реттік нөмірі 1.9, 1.10, 1.11-жолдар алынып тасталсын;
«Күнделікті киетін киім-кешек» деген 2-бөлімде:
реттік нөмірі 2.1-жолдың 2-бағаны мынадай редакцияда жазылсын:
«2.1 Қой терісінен тігілген қара көк түсті құлақшын»;
реттік нөмірі 2.3 жолдың 2-бағаны мынадай редакцияда жазылсын:
«2.3 Қара көк түсті үлбірден тігілген жағасы бар қара қоңыр қорғаныш түсті қысқы пальто»;
реттік нөмірі 2.4-жол алынып тасталсын;
2-бағанда:
реттік нөмірі 2.5-жолда «Жасыл» деген сөз «Қара қоңыр қорғаныш» деген сөздермен ауыстырылсын;
реттік нөмірі 2.6-жолда «Жасыл» деген сөз «Қара қоңыр қорғаныш» деген сөздермен ауыстырылсын;
реттік нөмірі 2.7-жолда «Жасыл» деген сөз «Қара қоңыр қорғаныш» деген сөздермен ауыстырылсын;
реттік нөмірі 2.8-жолда «Жасыл» деген сөз «Қара қоңыр корғаныш» деген сөздермен ауыстырылсын;
реттік нөмірі 2.14-жолда «Жасыл» деген сөз «Қара қоңыр қорғаныш» деген сөздермен ауыстырылсын;
реттік нөмірі 2.15-жолда «Жасыл» деген сөз «Қара қоңыр қорғаныш» деген сөздермен ауыстырылсын;
реттік нөмірі 2.17-жолда «Жасыл» деген сөз «Қара қоңыр қорғаныш» деген сөздермен ауыстырылсын;
реттік нөмірі 2.18-жолда «Жасыл» деген сөз «Қара қоңыр қорғаныш» деген сөздермен ауыстырылсын;
«Далалық киім нысандары» деген 3-бөлімде:
реттік нөмірі 3.11-жолдың 4-бағанында «6» деген сан «2» деген санмен ауыстырылсын;
көрсетілген қаулыға 3-қосымшада:
тақырыбы «министрлігінің» деген сөзден кейін «мемлекеттік» деген сөзбен толықтырылсын;
«Күнделікті киетін киім-кешек» деген 2-бөлімде:
реттік нөмірі 2.2-жолдың 2-бағанында «Жасыл» деген сөз «Қара қоңыр қорғаныш» деген сөздермен ауыстырылсын;
реттік нөмірі 2.3-жолдың 2-бағаны мынадай редакцияда жазылсын:
«2.3 Қара көк түсті үлбірден тігілген жағасы бар қара қоңыр қорғаныш түсті қысқы пальто»;
2-бағанда:
реттік нөмірі 2.4-жолда «Жасыл» деген сөз «Қара қоңыр қорғаныш» деген сөздермен ауыстырылсын;
реттік нөмірі 2.5-жолда «Жасыл» деген сөз «Қара қоңыр қорғаныш» деген сөздермен ауыстырылсын;
реттік нөмірі 2.6-жолда «Жасыл» деген сөз «Қара қоңыр қорғаныш» деген сөздермен ауыстырылсын;
реттік нөмірі 2.12-жолда «Жасыл» деген сөз «Қара қоңыр қорғаныш» деген сөздермен ауыстырылсын;
реттік нөмірі 2.14-жолда «Жасыл» деген сөз «Қара қоңыр қорғаныш» деген сөздермен ауыстырылсын;
реттік нөмірі 2.20-жолда «Жасыл» деген сөз «Қара қоңыр қорғаныш» деген сөздермен ауыстырылсын;
«Далалық киім нысандары» деген 3-бөлімде:
реттік нөмірі 3.9-жолдың 4-бағанында «6» деген сан «2» деген санмен ауыстырылсын;
көрсетілген қаулыға 4-қосымшада:
тақырыбы «министрлігінің» деген сөзден кейін «мемлекеттік» деген сөзбен толықтырылсын;
«Парадтық-салтанатты киімдер» деген 1-бөлімде:

«1.2 Пальто зимнее серого цвета с меховым воротником темно-синего цвета»;
строки, порядковые номера 1.9, 1.10, 1.11, исключить;
в разделе 2 «Повседневное обмундирование»:
графу 2 строки, порядковый номер 2.1, изложить в следующей редакции:
«2.1 Шапка-ушанка из овчины меховой темно-синего цвета»;
графу 2 строки, порядковый номер 2.3, изложить в следующей редакции:
«2.3 Пальто зимнее темно-защитного цвета с меховым воротником темно-синего цвета»;
строку, порядковый номер 2.4, исключить;
в графе 2:
строки, порядковый номер 2.5, после слова «Плащ» дополнить словом «темно-»;
строки, порядковый номер 2.6, после слова «Фуражка» дополнить словом «темно-»;
строки, порядковый номер 2.7, после слова «однобортный» дополнить словом «темно-»;
строки, порядковый номер 2.8, после слова «шерстяные» дополнить словом «темно-»;
строки, порядковый номер 2.14, после слова «одежды» дополнить словом «темно-»;
строки, порядковый номер 2.15, после слова «шерстяная» дополнить словом «темно-»;
строки, порядковый номер 2.17, после слова «вырезом» дополнить словом «темно-»;
строки, порядковый номер 2.18, после слова «шерстяная» дополнить словом «темно-»;
в разделе 3 «Полевая форма одежды»:
в графе 4 строки, порядковый номер 3.11, цифру «6» заменить цифрой «2»;
в приложении 3 к указанному постановлению:
заголовок после слова «органов» дополнить словом «государственной»;
в разделе 2 «Повседневное обмундирование»:
графу 2 строки, порядковый номер 2.2, после слова «Фуражка» дополнить словом «темно-»;
графу 2 строки, порядковый номер 2.3, изложить в следующей редакции:
«2.3 Пальто зимнее темно-защитного цвета с меховым воротником темно-синего цвета»;
в графе 2:
строки, порядковый номер 2.4, после слова «Плащ» дополнить словом «темно-»;
строки, порядковый номер 2.5, после слова «однобортный» дополнить словом «темно-»;
строки, порядковый номер 2.6, после слова «шерстяные» дополнить словом «темно-»;
строки, порядковый номер 2.12, после слова «шерстяная» дополнить словом «темно-»;
строки, порядковый номер 2.14, после слова «вырезом» дополнить словом «темно-»;
строки, порядковый номер 2.20, после слова «шерстяная» дополнить словом «темно-»;
в разделе 3 «Полевая форма одежды»:
в графе 4 строки, порядковый номер 3.9, цифру «6» заменить цифрой «2»;
в приложении 4 к указанному постановлению:
заголовок после слова «органов» дополнить словом «государственной»;
в разделе 1 «Парадно-выходное обмундирование»:

реттік нөмірі 1.10, 1.11, 1.12-жолдар алынып тасталсын;
«Күнделікті киетін киімдер» деген 2-бөлімде:
реттік нөмірі 2.1-жолдың 2-бағанында «Қой терісінен тігілген» деген сөздерден кейін «қара көк түсті құлақшын» деген сөздермен толықтырылсын;
реттік нөмірі 2.3-жолдың 2-бағаны мынадай редакцияда жазылсын:
«2.3 Қара көк түсті үлбірден тігілген жағасы бар қара қоңыр қорғаныш түсті қысқы пальто»;
реттік нөмірі 2.4-жол алынып тасталсын;
2-бағанда:
реттік нөмірі 2.5-жолда «Жасыл» деген сөз «Қара қоңыр қорғаныш» деген сөздермен ауыстырылсын;
реттік нөмірі 2.6-жолда «Жасыл» деген сөз «Қара қоңыр қорғаныш» деген сөздермен ауыстырылсын;
реттік нөмірі 2.7-жолда «Жасыл» деген сөз «Қара қоңыр қорғаныш» деген сөздермен ауыстырылсын;
реттік нөмірі 2.8-жолда «Жасыл» деген сөз «Қара қоңыр қорғаныш» деген сөздермен ауыстырылсын;
реттік нөмірі 2.9-жолда «Жасыл» деген сөз «Қара қоңыр қорғаныш» деген сөздермен ауыстырылсын;
реттік нөмірі 2.10-жолда «Жасыл» деген сөз «Қара қоңыр қорғаныш» деген сөздермен ауыстырылсын;
реттік нөмірі 2.16-жолда «Жасыл» деген сөз «Қара қоңыр қорғаныш» деген сөздермен ауыстырылсын;
реттік нөмірі 2.19-жолда «Жасыл» деген сөз «Қара қоңыр қорғаныш» деген сөздермен ауыстырылсын;
реттік нөмірі 2.20-жолда «Жасыл» деген сөз «Қара қоңыр қорғаныш» деген сөздермен ауыстырылсын;
«Далалық киім нысандары» деген 3-бөлімде:
реттік нөмірі 3.7-жолдың 4-бағанында «6» деген сан «2» деген санмен ауыстырылсын;
көрсетілген қаулыға 5-қосымшада:
тақырыбы «министрлігінің» деген сөзден кейін «мемлекеттік» деген сөзбен толықтырылсын;
«Күнделікті киетін киім-кешек» деген 2-бөлімде:
реттік нөмірі 2.2-жолдың 2-бағаны мынадай редакцияда жазылсын:
«2.2 Қара көк түсті үлбірден тігілген жағасы бар қара қоңыр қорғаныш түсті қысқы пальто»;
2-бағанда:
реттік нөмірі 2.3-жолда «Жасыл» деген сөз «Қара қоңыр қорғаныш» деген сөздермен ауыстырылсын;
реттік нөмірі 2.4-жолда «Жасыл» деген сөз «Қара қоңыр қорғаныш» деген сөздермен ауыстырылсын;
реттік нөмірі 2.5-жолда «Жасыл» деген сөз «Қара қоңыр қорғаныш» деген сөздермен ауыстырылсын;
реттік нөмірі 2.6-жолда «Жасыл» деген сөз «Қара қоңыр қорғаныш» деген сөздермен ауыстырылсын;
реттік нөмірі 2.7-жолда «Жасыл» деген сөз «Қара қоңыр қорғаныш» деген сөздермен ауыстырылсын;
реттік нөмірі 2.15-жолда «Жасыл» деген сөз «Қара қоңыр қорғаныш» деген сөздермен ауыстырылсын;
«Далалық киім нысандары» деген 3-бөлімде:
реттік нөмірі 3.11-жолдың 4-бағанында «6» деген сан «2» деген санмен ауыстырылсын;
Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдарының белгіленген тәртіппен арнайы атақ берілген қызметкерлерінің және өзге де қызметкерлерінің нысандық және арнайы киімдерінің сипаттамасында:
«Жоғары басшы құрамның киім нысандары» деген I тарауда:
Күнделікті киім нысандары деген б) тармақшада:
бесінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
«қорғаныш түсті галстук бар қорғаныш түсті жейде;»;
тоғызыншы абзацтағы «9» деген сан алынып тасталсын;
он төртінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
«қорғаныш түсті галстук бар қорғаныш түсті жейде;»;
Далалық киім нысандары деген в) тармақшада:

строки, порядковые номера 1.10, 1.11, 1.12, исключить;
в разделе 2 «Повседневное обмундирование»:
графу 2 строки, порядковый номер 2.1, после слова «меховой» дополнить словами «темно-синего цвета»;
графу 2 строки, порядковый номер 2.3, изложить в следующей редакции:
«2.3 Пальто зимнее темно-защитного цвета с меховым воротником темно-синего цвета»;
строку, порядковый номер 2.4, исключить;
в графе 2:
строки, порядковый номер 2.5, после слова «Плащ» дополнить словом «темно-»;
строки, порядковый номер 2.6, после слова «накидка» дополнить словом «темно-»;
строки, порядковый номер 2.7, после слова «Пилотка» дополнить словом «темно-»;
строки, порядковый номер 2.8, после слова «однобортный» дополнить словом «темно-»;
строки, порядковый номер 2.9, после слова «платье» дополнить словом «темно-»;
строки, порядковый номер 2.10, после слова «брюки» дополнить словом «темно-»;
строки, порядковый номер 2.16, после слова «одежды» дополнить словом «темно-»;
строки, порядковый номер 2.19, после слова «вырезом» дополнить словом «темно-»;
строки, порядковый номер 2.20, после слова «шерстяная» дополнить словом «темно-»;
в разделе 3 «Полевая форма одежды»:
в графе 4 строки, порядковый номер 3.7, цифру «6» заменить цифрой «2»;
в приложении 5 к указанному постановлению:
заголовок после слова «органов» дополнить словом «государственной»;
в разделе 2 «Повседневное обмундирование»:
графу 2 строки, порядковый номер 2.2, изложить в следующей редакции:
«2.2 Пальто зимнее темно-защитного цвета с меховым воротником темно-синего цвета»;
в графе 2:
строки, порядковый номер 2.3, после слова «Плащ» дополнить словом «темно-»;
строки, порядковый номер 2.4, после слова «Пилотка» дополнить словом «темно-»;
строки, порядковый номер 2.5, после слова «однобортный» дополнить словом «темно-»;
строки, порядковый номер 2.6, после слова «платье» дополнить словом «темно-»;
строки, порядковый номер 2.7, после слова «брюки» дополнить словом «темно-»;
строки, порядковый номер 2.15, после слова «Свитер» дополнить словом «темно-»;
в разделе 3 «Полевая форма одежды»:
в графе 4 строки, порядковый номер 3.11, цифру «6» заменить цифрой «2»;
в Описании форменного и специального обмундирования сотрудников органов государственной противопожарной службы и иных сотрудников Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан, которым в установленном порядке присвоено специальное звание:
в главе I «Форма одежды высшего начальствующего состава»:
в подпункте б) Повседневная форма одежды:
абзац пятый изложить в следующей редакции:
«рубашка защитного цвета с галстуком защитного цвета;»;
в абзаце десятом цифру «9» исключить;
абзац пятнадцатый изложить в следующей редакции:
«рубашка защитного цвета с галстуком защитного цвета;»;
в подпункте в) Полевая форма одежды:

алтыншы абзацтағы «16» деген сандар «18» деген сандармен ауыстырылсын;
он екінші абзацтағы «17» деген сандар «19» деген сандармен ауыстырылсын;
он алтыншы абзац алынып тасталсын;
он сегізінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
«қорғаныш түсті галстугі бар қорғаныш түсті жейдені;»;
он тоғызыншы абзацтағы «7» деген сан алынып тасталсын;
жиырма бірінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
«қорғаныш түсті плащты;»;
жиырма үшінші бап мынадай редакцияда жазылсын:
«қорғаныш түсті галстугі бар қорғаныш түсті жейдені;»;
жиырма төртінші абзацтағы «7» деген сан «8» деген санмен ауыстырылсын;
жиырма жетінші абзацтағы «7» деген сан алынып тасталсын;
жиырма сегізінші абзац алынып тасталсын;
жиырма тоғызыншы абзац мынадай редакцияда жазылсын:
«-парадтық-салтанатты жаздық киім киген кезде, сондай-ақ жаздық киім нысанына көшкенге дейін көктемгі уақытта ауа райының жылы кезінде және қысқы киім нысанына көшкеннен кейін күзгі уақытта ақ түсті мойыншалғымен плащты, күнделікті жаздық киім нысаны кезінде - қорғаныш түсті мойыншалғыны (8, 10-суреттер);»;
отызыншы абзацтағы «16» деген сандар «18» деген сандармен ауыстырылсын;
отыз бірінші абзацтағы «16» деген сандар «18» деген сандармен ауыстырылсын;
отыз бесінші абзацтағы «жеңіл пальтоға» деген сөздер алынып тасталсын;
«Аға, орта және кіші басшы құрамның киім нысандары» деген II тарауда:
Күнделікті киім нысандары деген б) тармақшада:
жетінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
«қорғаныш түсті галстугі бар қорғаныш түсті жейде;»;
Далалық киім нысандары деген в) тармақшада:
он үшінші абзац алынып тасталсын;
он алтыншы абзац мынадай редакцияда жазылсын:
«қорғаныш түсті жейдені;»;
он жетінші абзацтағы «27», «28» деген сандар «26» деген сандармен ауыстырылсын;
он тоғызыншы абзац мынадай редакцияда жазылсын:
«қорғаныш түсті плащты;»;
жиырма бірінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
«қорғаныш түсті галстугі бар қорғаныш түсті жейдені;»;
жиырма екінші абзацтағы «23» деген сандар «26» деген сандармен ауыстырылсын;
жиырма жетінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
«жазғы парадтық салтанатты киім нысандары кезінде және жазғы күнделікті киім нысаны кезінде қорғаныш түсті мойыншалғымен, сондай-ақ жазғы киім нысанына көшкенге дейін көктемгі уақытта ауа райының жылы кезінде және қысқы киім нысанына көшкеннен кейін күзгі уақытта ақ түсті мойыншалғымен плащты (26-сурет);»;
отыз үшінші абзацтағы «жеңіл пальтоға» деген сөздер алынып тасталсын;
«Офицер әйелдердің және кіші басшы құрамдағы әйелдердің киім нысандары» деген III тарауда:
Офицер-әйелдер үшін парадтық-салтанатты киім нысандары деген б) тармақшада:
екінші, үшінші, төртінші, бесінші, алтыншы, жетінші, сегізінші, тоғызыншы, оныншы, он бірінші, он екінші абзацтар алынып тасталсын;
Күнделікті киетін киім нысандары деген в) тармақшада:
бесінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
«қара қоңыр қорғаныш түсті галстугі бар қорғаныш түсті жейде;»;
тоғызыншы абзац мынадай редакцияда жазылсын:
«қорғаныш түсті пилотка, ұзын (қысқа) жеңді қорғаныш түсті жейде, қара қоңыр қорғаныш түсті галстук, қорғаныш түсті юбка;»;
он сегізінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
«қара қоңыр қорғаныш түсті галстугі бар қорғаныш түсті жейде;»;
Далалық киім нысандары деген г) тармақшада:
он бесінші абзац алынып тасталсын;
он сегізінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
«қара қоңыр қорғаныш түсті галстугі бар қорғаныш жейдені;»;
жиырма бесінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
«жазғы парадтық салтанатты киім нысандары кезінде және жазғы күнделікті киім нысаны кезінде қорғаныш түсті мойыншалғымен, сондай-ақ жазғы киім нысанына көшкенге дейін көктемгі уақытта ауа райының жылы кезінде және қысқы киім нысанына көшкеннен кейін күзгі уақытта ақ түсті мойыншалғымен плащты (40-сурет);»;
отызыншы абзацтағы «жеңіл пальтоға» деген сөздер алынып тасталсын;
«Нысандық арнайы киім кешектерінің суреттері» деген бөлімде:

в абзаце седьмом цифры «16» заменить цифрами «18»;
в абзаце четырнадцатом цифры «17» заменить цифрами «19»;
абзац восемнадцатый исключить;
абзац двадцатый изложить в следующей редакции:
«рубашка защитного цвета с галстуком защитного цвета;»;
в абзаце двадцать втором цифру «7» исключить;
абзац двадцать четвертый изложить в следующей редакции:
«плащ защитного цвета»;
абзац двадцать шестой изложить в следующей редакции:
«рубашка защитного цвета с галстуком защитного цвета;»;
в абзаце двадцать восьмом цифру «7» заменить цифрой «8»;
в абзаце тридцать первом цифру «7» исключить;
абзац тридцать второй исключить;
абзац тридцать третий изложить в следующей редакции:
«плащ с кашне белого цвета при летней парадно-выходной и с кашне защитного цвета при летней повседневной форме одежды, а также в теплую погоду в весеннее время до перехода на летнюю форму одежды и в осеннее время после перехода на зимнюю форму одежды (рисунки 8, 10);»;
в абзаце тридцать четвертом цифры «16» заменить цифрами «18»;
в абзаце тридцать шестом цифры «16» заменить цифрами «18»;
в абзаце сороковом слова «пальто летнем,» исключить;
в главе II «Форма одежды старшего, среднего и младшего начальствующего состава»:
в подпункте б) Повседневная форма одежды:
абзац седьмой изложить в следующей редакции:
«рубашка защитного цвета с галстуком защитного цвета;»;
в подпункте в) Полевая форма одежды:
абзац шестнадцатый исключить;
абзац девятнадцатый изложить в следующей редакции:
«рубашка защитного цвета;»;
в абзаце двадцать первом цифры «27», «28» заменить цифрами «26»;
абзац двадцать третий изложить в следующей редакции:
«плащ защитного цвета;»;
абзац двадцать пятый изложить в следующей редакции:
«рубашка защитного цвета с галстуком защитного цвета;»;
в абзаце двадцать седьмом цифры «23» заменить цифрами «26»;
абзац тридцать второй изложить в следующей редакции:
«плащ с кашне белого цвета при летней парадно-выходной и с кашне защитного цвета при летней повседневной форме одежды, а также   в теплую погоду в весеннее время до перехода на летнюю форму одежды и в осеннее время после перехода на зимнюю форму одежды (рисунок 26);»;
в абзаце тридцать восьмом слова «пальто летнем», исключить;
в главе III «Форма одежды женщин офицеров и женщин младшего начальствующего состава»:
в подпункте б) Парадно-выходная форма одежды для женщин-офицеров:
абзацы второй, третий, четвертый, пятый, шестой, седьмой, восьмой, девятый, десятый, одиннадцатый, двенадцатый, тринадцатый, четырнадцатый, исключить;
в подпункте в) Повседневная форма одежды:
абзац пятый изложить в следующей редакции:
«рубашка защитного цвета с галстуком темно-защитного цвета;»;
абзац десятый изложить в следующей редакции:
«пилотка защитного цвета, рубашка защитного цвета с длинным (коротким) рукавом, галстук темно-защитного цвета, юбка защитного цвета;»;
абзац девятнадцатый изложить в следующей редакции:
«рубашка защитного цвета с галстуком темно-защитного цвета;»;
в подпункте г) Полевая форма одежды:
абзац семнадцатый исключить;
абзац двадцатый изложить в следующей редакции:
«рубашка защитного цвета с галстуком темно-защитного цвета;»;
абзац двадцать восьмой изложить в следующей редакции:
«плащ с кашне белого цвета при летней парадно-выходной и с кашне защитного цвета при летней повседневной форме одежды, а также в теплую погоду в весеннее время до перехода на летнюю форму одежды и в осеннее время после перехода на зимнюю форму одежды (рисунок 40);»;
в абзаце тридцать третьем слова «пальто летнем», исключить;
в разделе «Рисунки форменного и специального обмундирования»:

7, 9, 14, 15, 25, 29, 30, 36, 42-суреттер алынып тасталсын;
40-суреттегі «жазғы пальтодағы» деген сөздер «плащтағы» деген сөзбен ауыстырылсын;
көрсетілген қаулыға 6-қосымшада:
тақырыбы «министрлігінің» деген сөзден кейін «мемлекеттік» деген сөзбен толықтырылсын;
осы қаулыға 1 және 2-қосымшаларға сәйкес 7 және 8-қосымшамен толықтырылсын.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                               К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2009 жылғы 15 желтоқсандағы
№ 2116 қаулысына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2003 жылғы 15 қаңтардағы
№ 13 қаулысына
7-қосымша
Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің
мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары өрт-техникалық
оқу орындары курсанттарының нысандық және арнайы
киім-кешектер тиесілілігінің нормасы
1.
Киім-кешек*
1.1.
Қара қоңыр қорғаныш түсті фуражка
1 дана
2 жыл
1.2
Ашық қаусырмалы китель және қара қоңыр қорғаныш түсті балағы сыртқа жіберілетін шалбар
1 жинақ
2 жыл
1.3
Қорғаныш түсті жейде
2 дана
2 жыл
1.4
Теріден тігілген қара-көк түсті құлақшын
1 дана
2 жыл
1.5
Қара кек түсті үлбірден тігілген жағасы бар қара қоңыр қорғаныш түсті жылы пальто
1 дана
3 жыл
1.6
Мойыншалғы
2 дана
4 жыл
1.7
Қорғаныш түсті галстук
2 дана
2 жыл
1.8
Қара түсті галстук
1 дана
2 жыл
1.9
Ақ түсті жейде
2 дана
2 жыл
2.
Далалық киім нысандары
2.1
Бүркеме түсті далалық фуражка
1 дана
1 жыл
2.2
Бүркеме түсті футболка
2 дана
1 жыл
2.3
Иық белгілері бар далалық күрте және бүркеме түсті тік пішілген шалбар
1 жинақ
6 ай
2.4
Қара көк түсті үлбірден тігілген жағасы бар жылы күрте және бүркеме түсті тік пішілген жылы шалбар
1 жинақ
2 жыл
3
Жұмысқа киетін киім нысандары
3.1
Қара қоңыр қорғаныш түсті кепкемен күрте және шалбар
1 жинақ
2 жыл
3.2
Қара көк түсті жасанды үлбірден тігілген алмалы-салмалы жағасы бар жылы күрте және қара қоңыр қорғаныш түсті жылы шалбар
1 жинақ
2 жыл
4
Аяқ-киім
4.1
Қара түсті қонышсыз былғары бәтеңке
1 жұп
2 жыл
4.2
Қара түсті қонышы биік бәтеңке
1 жұп
1 жыл
4.3
Табиғи теріден тігілген қонышы биік жылы бәтеңке
1 жұп
2 жыл
4.4
Казармалық шәрке
1 жұп
2 жыл
4.5
Спорттық туфли
1 жұп
2 жыл
5.
Іш киім
5.1
М/м іш киім
2 жинақ
1 жыл
5.2
М/м трусы
2 дана
1 жыл
5.3
Жылы іш киім
1 жинақ
1 жыл
5.4
М/м шұлық
4 жұп
1 жыл
5.5
Жылы шұлық
1 жұп
1 жыл
5.6
М/м орамал
3 дана
1 жыл
5.7
Монша орамалы
1 дана
1 жыл
5.8
Спорттық жаттығу костюмі
1 жинақ
2 жыл
5.9
Қара түсті жылы қолғап
1 дана
1 жыл
5.10
Қыстырма жаға
12 дана
1 жыл
5.11
Қол орамал
4 дана
1 жыл
6.
Амуниция
6.1
Латуннан жасалған тоғасы бар ақ түсті белдік
1 дана
оқу мерзіміне
6.2
Латуннан жасалған тоғасы бар 1 дана қоңыр түсті белдік
1 дана
2 жыл
6.3
Шалбарға тағылатын таспалы 1 дана белдік
1 дана
2 жыл
6.4
М/м плащ-шатыр
1 дана
оқу мерзіміне
6.5
Сержанттық далалық сөмке 1 дана
1 дана
оқу мерзіміне
6.6
Далалық құралдар (белдік және 1 жинақ баулар)
1 жинақ
оқу мерзіміне
6.7
Қысқыш
1 дана
2 жыл
Ескертпе:
* Киім-кешек бүкіл керекті фурнитуралармен, иық белгілермен, жеңдік белгілермен және нысандық киім-кешектердің түсі бойынша беріледі.
1. Қыстырма жағаның орнына бір жағаға жұмсалатын шығын нормасы негізінде мата беруге рұқсат етіледі.
2. М/м шұлықтың орнына м/м шұлғау беруге рұқсат етіледі.
3. Ақ және қорғаныш түсті мойыншалғы беріледі.
4. Біреуі ұзын жеңді және біреуі қысқа жеңді қорғаныш түсті жейделер беруге болады.
5. Біреуі ұзын жеңді және біреуі қысқа жеңді ақ түсті жейделер беруге болады.

рисунки 7, 9, 14, 15, 25, 29, 30, 36, 42, исключить;
в рисунке 40 слова «в пальто летнем» заменить словом «в плаще»;
в приложении 6 к указанному постановлению:
заголовок после слова «органов» дополнить словом «государственной»;
дополнить приложениями 7 и 8 согласно приложений 1 и 2 к настоящему постановлению.
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2009 года № 2116
Приложение 7
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 января 2003 года № 13
Нормы положенности форменного и специального обмундирования
курсантов пожарно-технических учебных заведений органов
государственной противопожарной службы Министерства по
чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
1.  Обмундирование*
1.1 Фуражка темно-защитного цвета            1 шт.    2 года
1.2 Китель открытый однобортный и            1 к-т    2 года
брюки навыпуск темно-защитного цвета
1.3 Рубашка защитного цвета                  2 шт.    2 года
1.4 Шапка-ушанка меховая темно-синего цвета  1 шт.    2 года
1.5 Пальто утепленное темно-защитного цвета  1 шт.    3 года
с меховым воротником темно-синего цвета
1.6 Кашне                                    2 шт.    4 года
1.7 Галстук защитного цвета                  2 шт.    2 года
1.8 Галстук черного цвета                    1 шт.    2 года
1.9 Рубашка белого цвета                     2 шт.    2 года
2.  Полевая форма одежды
2.1 Фуражка камуфлированного цвета           1 шт.    1 год
2.2 Футболка камуфлированного цвета          2 шт.    1 год
2.3 Полевая куртка с погонами и брюки        1 к-т    6 месяцев
прямого покроя камуфлированного цвета
2.4 Куртка утепленная с меховым воротником   1 к-т    2 года
темно-синевого цвета и брюки
утепленные прямого покроя
камуфлированного цвета
3.  Рабочая форма одежды
3.1 Куртка и брюки с кепой темно-защитного   1 к-т    2 года
цвета
3.2 Куртка утепленная со съемным воротником
из искусственного меха темно-синего
цвета и брюки утепленные
темно-защитного цвета
4.  Обувь
4.1 Полуботинки хромовые черного цвета       1 пара   2 года
4.2 Ботинки с высокими берцами черного       1 пара   1 год
цвета
4.3 Ботинки с высокими берцами утепленные    1 пара   2 года
на натуральном меху
4.4 Тапочки казарменные                      1 пара   2 года
4.5 Туфли спортивные                         1 пара   2 года
5.  Белье
5.1 Белье нательное х/б                      2 к-т    1 год
5.2 Трусы х/б                                2 шт.    1 год
5.3 Белье теплое                             1 к-т    1 год
5.4 Носки х/б                                4 пара   1 год
5.5 Носки шерстяные                          1 пара   1 год
5.6 Полотенце х/б                            3 шт.    1 год
5.7 Полотенце банное                         1 шт.    1 год
5.8 Костюм тренировочный спортивный          1 к-т    2 года
5.9 Перчатки утепленные черного цвета        1 пара   2 года
5.10 Подворотничок                           12 шт.   1 год
5.11 Носовой платок                          4 шт.    1 год
6. Амуниция
6.1 Ремень поясной белого цвета с            1 шт.    на срок
латунной пряжкой                                  обучения
6.2 Ремень поясной кожанный коричневого      1 шт.    2 года
цвета с латунной пряжкой
6.3 Ремень брючный тесьмяный                 1 шт.    2 года
6.4 Плащ-палатка х/б                         1 шт.    на срок
обучения
6.5 Сумка полевая сержантская                1 шт.    на срок
обучения
6.6 Снаряжение полевое (ремень и             1 к-т    на срок
лямки)                                            обучения
6.7 Зажим                                    1 шт.    2 года
Примечание:
* Обмундирование выдается всей необходимой фурнитурой, погонами, нарукавными знаками и по цвету форменного обмундирования.
1. Вместо подворотничков разрешается выдавать ткань исходя из нормы ее расхода на один подворотничок.
2. Разрешается выдавать вместо носков х/б портянки х/б.
3. Кашне выдается белого и защитного цвета.
4. Допускается выдавать рубашки защитного цвета одну с длинным и одну с коротким рукавом.
5. Допускается выдавать рубашки белого цвета одну с длинным и одну с коротким рукавом.

6. + 20 С жоғары температура кезінде галстуксіз қысқа жеңді жейде киюге рұқсат беріледі.
7. Кезекті арнайы атақтар берілген кезде тиесілілік нормаларына сәйкес бір жұптан айыру белгілері бар иық белгілер беріледі.
8. Қара көк түсті үлбірден тігілген жағасы бар қара қоңыр қорғаныш түсті жылы пальто 2-ші оқу жылынан бастап беріледі.
Көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдарының белгіленген тәртіппен арнайы атақ берілген қызметкерлерінің және өзге де қызметкерлерінің нысандық және арнайы киімдерінің сипаттамасы мынадай мазмұндағы IV-I тараумен толықтырылсын:
«IV-I тарау
Оқу орындары курсанттарының киім нысаны
а) Парадтық, парадтық-салтанатты киім нысаны
Парадтық-салтанатты киім-кешектің жазғы топтамасы:
- басқа киілетін жері қара қоңыр қорғаныш түсті, қара қоңыр қорғаныш түсті фуражка, кокарда, қайысы лактанған қара түсті;
- төрт түймемен түймеленетін, кеудесінде жапсырма қалтасы, екі жағында - ойып тігілген сыртынан жабылатын қалтасы, жағасында - алтын түстес нышандық белгісі бар ашық ілмелі өңірлі жеңдік белгілері бар қара қоңыр қорғаныш түсті китель;
- жолақтары күрең түстес, қара қоңыр қорғаныш түсті балағы сыртқа жіберілетін шалбар;
- ақ түсті жейде;
- қара түсті қонышсыз былғары бәтеңке;
- қара түсті галстук;
- ақ түсті парадтық белдік;
- «К» әрпі бар алтын түстес иық белгілері;
(56-1-сурет)
Парадтық-салтанатты киім-кешектің қысқы топтамасы:
- алтын түстес кокардасы бар қара көк түсті құлақшын-бөрік;
- қара қоңыр қорғаныш түсті драптан тігілген, цигейкадан тігілген алмалы-салмалы жағасы бар, төрт түймемен түймеленетін, екі жағында ойып тігілген қалтасы бар жылы астарлы пальто;
- төрт түймемен түймеленетін, кеудесінде жапсырма қалтасы, екі жағында - ойып тігілген сыртынан жабылатын қалтасы, жағасында - алтын түстес нышандық белгісі бар ашық ілмелі өңірлі жеңдік белгілері бар қара қоңыр қорғаныш түсті китель;
- жолақтары күрең түстес, қара қоңыр қорғаныш түсті балағы сыртқа жіберілетін шалбар;
- ақ түсті жейде;
- қара түсті галстук;
- ақ түсті мойыншалғы;
- парадтық ақ түсті белдік;
- «К» әрпі бар алтын түстес иық белгілері;
(56-2-сурет)
б) Күнделікті киім нысаны
Күнделікті киетін киім-кешектің жазғы топтамасы:
- басқа киілетін жері қара қоңыр қорғаныш түсті, қара қоңыр қорғаныш түсті фуражка, кокарда, қайысы лактанған кара түсті;
- төрт түймемен түймеленетін, кеудесінде жапсырма қалтасы, екі жағында - ойып тігілген сыртынан жабылатын қалтасы, жағасында - алтын түстес нышандық белгісі бар ашық ілмелі өңірлі жеңдік белгілері бар қара қоңыр қорғаныш түсті китель;
- жолақтары күрең түстес, қара қоңыр қорғаныш түсті балағы сыртқа жіберілетін шалбар;
- қорғаныш түсті жейде;
- қара түсті қонышсыз былғары бәтеңке;
- қорғаныш түсті галстук;
- «К» әрпі бар алтын түстес иық белгілер;

6. Разрешается носить рубашку с коротким рукавом без галстука при температуре +20оС.
7. При присвоении очередных специальных званий выдается по одной паре погон со знаками различия согласно норм положенности.
8. Пальто утепленное темно-защитного цвета с меховым воротником темно-синего цвета выдается со 2-го года обучения.
Описание форменного и специального обмундирования сотрудников органов противопожарной службы и иных сотрудников Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан, которым в установленном порядке присвоено специальное звание, утвержденное указанным постановлением дополнить Главой IV-I следующего содержания:
Глава IV-I
Форма одежды курсантов учебных заведений
а) Парадная, парадно-выходная форма одежды.
Летний комплект парадно-выходного обмундирования:
- фуражка темно-защитного цвета с околышем темно-защитного цвета, кокарда, ремешок лакированный черного цвета;
- китель открытый однобортный темно-защитного цвета с нарукавными знаками, застегивается на четыре пуговицы, накладные карманы на груди, по бокам - врезные карманы с клапанами, на воротнике - эмблема золотистого цвета;
- брюки навыпуск темно-защитного цвета с кантом крапового цвета;
- рубашка белого цвета;
- полуботинки хромовые черного цвета;
- галстук черного цвета;
- пояс парадный белого цвета;
- погоны золотистого цвета с буквой «К»
(рисунок-56-1)
Зимний комплект парадно-выходного обмундирования:
- шапка-ушанка темно-синего цвета с кокардой золотистого цвета;
- пальто из драпа темно-защитного цвета с утеплителем и съемным цигейковым воротником, застегивается на четыре пуговицы, карманы по бокам врезные;
- китель открытый однобортный темно-защитного цвета с нарукавными знаками, застегивается на четыре пуговицы, накладные карманы на груди, по бокам - врезные карманы с клапанами, на воротнике - эмблема золотистого цвета;
- брюки навыпуск темно-защитного цвета с кантом крапового цвета;
- рубашка белого цвета;
- галстук черного цвета;
- кашне белого цвета;
- пояс парадный белого цвета;
- погоны золотистого цвета с буквой «К»
(рисунок-56-2).
б) Повседневная форма одежды.
Летний комплект повседневного обмундирования:
- фуражка темно-защитного цвета с околышем темно-защитного цвета, кокарда, ремешок лакированный черного цвета;
- китель открытый однобортный темно-защитного цвета с нарукавными знаками, застегивается на четыре пуговицы, накладные карманы на груди, по бокам - врезные карманы с клапанами, на воротнике - эмблема золотистого цвета;
- брюки навыпуск темно-защитного цвета с кантом крапового цвета;
- рубашка защитного цвета;
- полуботинки хромовые черного цвета;
- галстук защитного цвета;

(56-3, 56-4-суреттер).
Күнделікті киетін киім-кешектің кысқы топтамасы:
- алтын түстес кокардасы бар қара көк түсті құлақшын-бөрік;
- қара қоңыр қорғаныш түсті драптан тігілген, цигейкадан тігілген алмалы-салмалы жағасы бар, төрт түймемен түймеленетін, екі жағында ойып тігілген қалтасы бар жылы астарлы пальто;
- төрт түймемен түймеленетін, кеудесінде жапсырма қалтасы, екі жағында - ойып тігілген сыртынан жабылатын қалтасы, жағасында - алтын түстес нышандық белгісі бар ашық ілмелі өңірлі жеңдік белгілері бар кара қоңыр қорғаныш түсті китель;
- жолақтары күрең түстес, қара қоңыр қорғаныш түсті балағы сыртқа жіберілетін шалбар;
- қорғаныш түсті ұзын жеңді жейде;
- қорғаныш түсті галстук;
- қара түсті жылы қолғап;
- қара қоңыр қорғаныш түсті мойыншалғы;
- «К» әрпі бар қорғаныш түстес иық белгілер (56-5-сурет)
в) Далалық киім-кешек нысаны
Далалық киім-кешектің жазғы топтамасы:
- қорғаныш түсті кокардасы бар бүркеме түсті мақта-матадан тігілген далалық фуражка;
- далалық күрте және бүркеме түсті мақта-матадан тігілген тік пішімді шалбар;
- қара түсті қонышы биік бәтеңке;
- далалық құралдар (белдік және баулар);
- сержанттық далалық сөмке;
- бүркеме түсті «К» әрпі бар алмалы-салмалы далалық иық белгілер;
(56-6-сурет).
Далалық киімдердің қысқы топтамасы:
- қара көк түсті цигейкадан тігілген құлақшын-бөрік;
- бүркеме түсті жеңдік белгілерімен теріден тігілген алмалы-салмалы жағасы бар далалық жылы астарлы күрте және бүркеме түсті тік пішімді жылы шалбар;
- қара түсті қонышы биік жылы бәтеңке;
- қара түсті жылы қолғап;
- қара қоңыр қорғаныш түсті мойыншалғы;
- қоңыр түсті белбеу;
- бүркеме түсті «К» әрпі бар алмалы-салмалы далалық иық белгілер;
(56-7-сурет).
г) Жұмысқа киетін киім-кешек нысаны Жазғы жұмысқа киетін киім-кешек нысаны:
- қара қоңыр қорғаныш түсті мақта-матадан тігілген костюм (кепкесі бар күрте және балағы сыртқа жіберілетін шалбар);
- футболка;
- қара түсті қонышы биік бәтеңке (56-12-сурет).
Қысқы жұмысқа киетін киім нысандары:
- қара-кек түсті жасанды теріден тігілген алмалы-салмалы жағасы бар қара қоңыр қорғаныш түсті мақта-матадан тігілген жылы күрте;
- мақта-матадан тігілген қара қоңыр қорғаныш түсті жылы шалбар;
- қара түсті қонышы биік жылы бәтеңке (56-9-сурет).
Көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдарының белгіленген тәртіппен арнайы атақ берілген қызметкерлерінің және өзге де қызметкерлерінің нысандық және арнайы киімдерінің сипаттамасында:
V тараудың 2-параграфы мынадай мазмұндағы 4-тармақпен толықтырылсын:

- погоны золотистого цвета с буквой «К» (рисунок- 56-3,56-4).
Зимний комплект повседневного обмундирования:
- шапка-ушанка темно-синего цвета с кокардой золотистого цвета:
- пальто из драпа темно-защитного цвета с утеплителем и съемным цигейковым воротником, застегивается на четыре пуговицы, карманы по бокам врезные;
- китель открытый однобортный темно-защитного цвета с нарукавными знаками, застегивается на четыре пуговицы, накладные карманы на груди, по бокам - врезные карманы с клапанами, на воротнике-эмблема золотистого цвета;
- брюки навыпуск темно-защитного цвета с кантом крапового цвета;
- рубашка защитного цвета с длинным рукавом;
- галстук защитного цвета;
- перчатки утепленные черного цвета;
- кашне темно-защитного цвета;
- погоны защитного цвета с буквой «К» (рисунок-56-5).
в) Полевая форма одежды.
Летний комплект полевой формы одежды:
- полевая хлопчатобумажная фуражка камуфлированного цвета с кокардой защитного цвета;
- полевые куртка и брюки хлопчатобумажные прямого покроя камуфлированного цвета;
- ботинки с высокими берцами черного цвета;
- снаряжение полевой (ремень и лямки);
- сумка полевая сержантская;
- погоны полевые съемные камуфлированной расцветки с буквой «К»
(рисунок-56-6).
Зимний комплект полевой формы одежды:
- шапка-ушанка из цигейки темно-синего цвета;
- куртка утепленная с меховым отстегивающим воротником с нарукавными знаками камуфляжной расцветки и брюки утепленные прямого покроя камуфлированного цвета;
- ботинки с высокими берцами утепленные черного цвета;
- перчатки утепленные черного цвета;
- кашне темно-защитного цвета;
- поясной ремень коричневого цвета;
- погоны полевые съемные камуфлированной расцветки с буквой «К»
(рисунок-56-7).
г) Рабочая форма одежды.
Летняя рабочая форма одежды:
- костюм (куртка и брюки навыпуск с кепой) хлопчатобумажный темно-защитного цвета;
- футболка;
- ботинки с высокими берцами черного цвета (рисунок-56-12).
Зимняя рабочая форма одежды:
- куртка утепленная хлопчатобумажная темно-защитного цвета со съемным воротником из искусственного меха темно-синего цвета;
- брюки утепленные хлопчатобумажные темно-защитного цвета;
- ботинки утепленные с высокими берцами черного цвета (рисунок-56-9).
В Описании форменного и специального обмундирования сотрудников органов государственной противопожарной службы и иных сотрудников Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан, которым в установленном порядке присвоено специальное звание, утвержденном указанным постановлением:
параграф 2 Главы V дополнить пунктом 4 следующего содержания:

«4. Оқу орындары курсанттарының иық белгілері
а) Парадтық иық белгілер
Сары түсті иық белгілерінің негізі алтын түсті тоқыма матадан тігілген, «К» әрпімен күрең түсті жолақтары бар сары түсті иық белгілер, ұлттық өрнегі алтын түстес, иық белгілерінде алтын түстес диаметрі 14 мм нысандық түйме орналасады, атағына сәйкес жапсырмалар:
- старшиналарда - бір жалпақ жапсырма және үстінен бір жіңішке жапсырма;
- аға сержанттарда - бір жалпақ жапсырма;
- сержанттарда - үш жіңішке жапсырма;
- кіші сержанттарда - екі жіңішке жапсырма.
(74-сурет)
Қатардағы курсанттардың иық белгілерінде атағы бойынша айыру белгілері көрсетілмейді.
б) Ақ түсті жейдеге иық белгілер
Ақ түсті иық белгілерінің негізі ақ түсті тоқыма матадан тігілген, «К» әрпімен күрең түсті жолақтары бар ақ түсті иық белгілер, ұлттық өрнегі алтын түстес, иық белгілерінде алтын түстес диаметрі 14 мм нысандық түйме орналасады, атағына сәйкес жапсырмалар:
- старшиналарда - бір енді жапсырма және үстінен бір енсіз жапсырма;
- аға сержанттарда - бір енді жапсырма;
- сержанттарда - үш енсіз жапсырма;
- кіші сержанттарда - екі енсіз жапсырма (75-сурет).
в) Күнделікті киетін иық белгілер
Иық белгілерінің негізі қара қоңыр қорғаныш түсті тоқыма матадан тігілген, «К» әрпімен күрең түсті жолақтары бар иық белгілер,  атағына сәйкес жапсырмалар парадтық иық белгілеріндей. Алтын түстес сызығы бар ұлттық өрнегі қара қоңыр қорғаныш түсті. Иық белгілерінде алтын түстес диаметрі 14 мм нысандық түйме орналасады. Жапсырмаларды орналастыру парадтық иық белгілеріндегі сияқты (7-сурет).
г) Далалық иық белгілер
Иық белгілері тоқыма матадан, муфта сияқты, бүркеме түсті «К»  әрпі бар, жапсырмалар атағына сәйкес (76-сурет).»;
V тараудың 3-параграфының а) тармағы мынадай мазмұндағы он төртінші және он бесінші бөліктермен толықтырылсын:
«Оқу орындары курсанттарының жеңдік белгілері қалқан түріндегі тоқыма матадан тігілген оқалы белгілерді көрсетеді және ортасында алтын түстес қалықтаған бүркіт бейнеленген, оның үстінде алтын түстес балталар мен өрт каскасы бар. Жоғары бөлігінде - «Қазақстан» жазуы, төменгі бөлігінде «КТИ» әріптері бар. Жеңдік белгі оң қолының сыртқы жағында болады. Парадтық және күнделікті киетін нысандағы киімге жеңдік белгісінің үсті қара қоңыр қорғаныш түсті. Далалық нысандағы киімге -бүркеме түсті (78-сурет).
Оқу курстары бойынша жеңдік белгілер қара қоңыр қорғаныш түсті шұғадан жасалған сыртынан жабылатын жерінде бұрышы төмен қарай орналасқан алтын түстес галуннан үшбұрыштар бейнелерін көрсетеді. Оқу курсына сәйкес жеңдік белгілерде үшбұрыштар орналасады: бір, екі, үш, төрт, бес, алты - тиісінше 1, 2, 3, 4, 5, 6 курстардың курсанттары үшін. Галунның ені - 10 мм, ұзындығы - 75 мм. Үшбұрыштар арасындағы ара қашықтық 5 мм (79-сурет)»;
V тараудың 5-параграфы мынадай мазмұндағы абзацтармен толықтырылсын:

«4. Погоны курсантов учебного заведения
а) Погоны парадные
Погоны желтого цвета с полем из тканого полотна золотистого цвета с кантом крапового цвета, с буквой «К» крапового цвета, национальный орнамент золотистого цвета, на погонах размещается форменная пуговица диаметром 14 мм золотистого цвета, нашивки крапового цвета соответственно званию:
- у старшин - одна широкая нашивка и сверху одна узкая нашивка;
- у старших сержантов - одна широкая нашивка;
- у сержантов - три узкие нашивки;
- у младших сержантов - две узкие нашивки.
(рисунок 74)
На погонах рядовых курсантов знаки различия по званиям не указываются.
б) Погоны к рубашке белого цвета
Погоны белого цвета с полем из тканого полотна белого цвета с кантом крапового цвета, с буквой «К» крапового цвета, национальный орнамент золотистого цвета, на погонах размещается форменная пуговица диаметром 14 мм золотистого цвета, нашивки крапового цвета соответственно званию:
- у старшин - одна широкая нашивка и сверху одна узкая нашивка;
- у старших сержантов - одна широкая нашивка;
- у сержантов - три узкие нашивки;
- у младших сержантов - две узкие нашивки.
(рисунок 75)
в) Погоны повседневные
Погоны с полем из тканого полотна темно-защитного цвета с кантом крапового цвета, с буквой «К», нашивки соответственно званию также как погонах парадных. Национальный орнамент темно-защитного цвета с контуром золотистого цвета. На погонах размещается форменная пуговица диаметром 14 мм золотистого цвета. Размещение нашивок аналогично парадному (рисунок 76).
г) Погоны полевые
Погоны тканые, муфтообразные, камуфлированного цвета с буквой «К», нашивки соответственно званию (рисунок 77).»;
пункт а) параграфа 3 Главы V дополнить частями четырнадцатым и пятнадцатым следующего содержания:
«Нарукавный знак курсантов учебных заведений представляет собой ткано-шитый шеврон и содержит: посередине парящий орел золотистого цвета, над ним пожарная каска с топорами золотистого цвета. В верхней части - надпись «Қазақстан», в нижней части буквы «КТИ». Нарукавный знак носится на внешней стороне правого рукава. Поле нарукавного знака на парадную и повседневную форму одежды темно-защитного цвета. К полевой форме - камуфлированного цвета (рисунок - 78).
Нарукавный знак по курсам обучения представляет собой - изображение угольников из галуна золотистого цвета, расположенные углом вниз на клапане из сукна темно-защитного цвета. В соответствии с курсом обучения на нарукавных знаках размещаются угольники: один, два, три, четыре, пять, шесть - для курсантов соответственно 1, 2, 3, 4, 5, 6 курсов. Ширина галуна - 10 мм, длина - 75 мм. Расстояние между угольниками 5 мм. (рисунок - 79).»;
параграф 5 Главы V дополнить абзацами следующего содержания:

56-1-сурет
Курсанттардың парадтық жазғы киім нысаны
(қағаз мәтіннен қараңыз)
56-2-сурет
Курсанттардың парадтық қысқы киім нысаны
(қағаз мәтіннен қараңыз)
56-3-сурет
Курсанттардың күнделікті киетін жазғы киім нысаны
(қағаз мәтіннен қараңыз)
56-4-сурет
Курсанттардың ұзын жеңі бар қорғаныш түсті жейдедегі күнделікті киетін жазғы киім нысаны
(қағаз мәтіннен қараңыз)
56-5-сурет
Курсанттардың қысқа күнделікті киетін киім нысаны
(қағаз мәтіннен қараңыз)
56-6-сурет
Курсанттардың далалық жазғы киім нысаны
(қағаз мәтіннен қараңыз)
56-7-сурет
Курсанттардың далалық қысқы киім нысаны
(қағаз мәтіннен қараңыз)
56-8-сурет
Курсанттардың жұмысқа киетін жазғы киім нысаны
(қағаз мәтіннен қараңыз)
56-9-сурет
Курсанттардың жұмысқа киетін қысқы киім нысаны
(қағаз мәтіннен қараңыз)
V тараудың 6-параграфы мынадай мазмұндағы абзацтармен толықтырылсын:
74-сурет
Парадтық иық белгілері
(қағаз мәтіннен қараңыз)
75-сурет
Ақ түсті жейдеге иық белгілер
(қағаз мәтіннен қараңыз)
76-сурет
Күнделікті киетін иық белгілері
(қағаз мәтіннен қараңыз)
77-сурет
Далалық иық белгілері
(қағаз мәтіннен қараңыз)
78-сурет
Оқу орынның жеңдік белгілері
(қағаз мәтіннен қараңыз)
79-сурет
Оқу орынның курстар бойынша жеңдік белгілері
(қағаз мәтіннен қараңыз)
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2009 жылғы 15 желтоқсандағы
№ 2116 қаулысына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2003 жылғы 15 қаңтардағы
№ 13 қаулысына
8-қосымша
Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің
мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары өрт-техникалық
оқу орындары курсанттарының мүкәммал және арнайы мүлік
тиесілілігінің нормасы
1.
Жылы киімдер:
1.1
Тақыр қой терісінен тігілген тон (қысқа тон)
1 дана
6 жыл
1.2
Пима
1 жұп
4 жыл
1.3
Пимаға кебіс
1 жұп
4 жыл
1.4
Жылы шалбар
1 дана
4 жыл
1.5
Үлбір қолғап
1 дана
4 жыл
1.6
Брезент плащ
1 дана
3 жыл
1.7
Шлемнің астынан киетін жылы бас киім
1 дана
3 жыл
2.
Төсек-орын жабдығы:
2.1
Мақтадан жасалған матрац
1 дана
4 жыл
2.2
Қауырсыннан жасалған жастық
1 дана
4 жыл
2.3
Жартылай жүннен тігілген көрпе
1 дана
4 жыл
2.4
Мақта матадан тігілген көрпе
1 дана
4 жыл
2.5
Жастықтың сыртқы тысы
3 дана
1 жыл
2.6
Ақ жайма
3 дана
1 жыл
3.
Керек-жарақ:
3.1
Металл фляга
1 дана
4 жыл
3.2
Флягаға қап
1 дана
2 жыл
3.3
Металл құты
1 дана
4 жыл
Ескертпе:
1. Тақыр қой терісінен тігілген тон (қысқа тон) бір данадан сырттағы жылжымайтын бекетке беріледі.

Рисунок 56-1
Летняя парадная форма одежды курсантов
(См. бумажный вариант)
Рисунок 56-2
Зимняя парадная форма одежды курсантов
(См. бумажный вариант)
Рисунок 56-3
Летняя повседневная форма одежды курсантов
(См. бумажный вариант)
Рисунок 56-4
Летняя повседневная форма одежды курсантов в рубашке защитного цвета с длинным рукавом
(См. бумажный вариант)
Рисунок 56-5
Зимняя повседневная форма одежды курсантов
(См. бумажный вариант)
Рисунок 56-6
Летняя полевая форма одежды курсантов
(См. бумажный вариант)
Рисунок 56-7
Зимняя полевая форма одежды курсантов
(См. бумажный вариант)
Рисунок 56-8
Летняя рабочая форма одежды курсантов
(См. бумажный вариант)
Рисунок 56-9
Зимняя рабочая форма одежды курсантов
(См. бумажный вариант);
параграф 6 Главы V дополнить абзацами следующего содержания:
Рисунок 74
Погоны парадные
(См. бумажный вариант)
Рисунок 75
Погоны к рубашке белого цвета
(См. бумажный вариант)
Рисунок 76
Погоны повседневные
(См. бумажный вариант)
Рисунок 77
Погоны полевые
(См. бумажный вариант)
Рисунок 78
Нарукавные знаки учебного заведения
(См. бумажный вариант)
Рисунок 79
Нарукавные знаки по курсам обучения
(См. бумажный вариант)
Приложение 2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2009 года № 2116
Приложение 8
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 января 2003 года № 13
Нормы положенности инвентарного и специального имущества
(теплыми вещами, снаряжением и постельными принадлежностями)
курсантов пожарно-технических учебных заведений органов
государственной противопожарной службы Министерства по
чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
1.  Теплые вещи:
1.1 Тулуп (полушубок) из нагольной         1 шт.     6 лет    *
шубной овчины
1.2 Валенки                                1 пара    4 года
1.3 Галоши на валенки                      1 пара    4 года
1.4 Брюки утепленные                       1 шт.     4 года
1.5 Рукавицы меховые                       1 пара    4 года
1.6 Плащ брезентовый                       1 шт.     3 года
1.7 Подшлемник шерстяной                   1 шт.     3 года
2.  Постельные принадлежности:
2.1 Матрац ватный                          1 шт.     4 года
2.2 Подушка перовая                        1 шт.     4 года
2.3 Одеяло полушерстяное                   1 шт.     4 года
2.4 Одеяло пикейное                        1 шт.     4 года
2.5 Наволочки верхние                      3 шт.     1 год
2.6 Простыни                               3 шт.     1 год
3.  Снаряжение:
3.1 Фляжка металлическая                   1 шт.     4 года
3.2 Чехол к фляжке                         1 шт.     2 года
3.3 Котелок металлический                  1 шт.     4 года
Примечание:
1. Выдается тулуп (полушубок) из нагольной шубной овчины по одной штуке на наружный неподвижный пост.